vim 7.3 - en to nl translation catalogue (1182 entries)

en: 
    	Last set from
nl: 
    	Laatst ingesteld door

en: 
    
    Arguments:
nl: 
    
    Argumenten:

en: 
    
    usage:
nl: 
    
    Gebruik:

en: 
              modified:
nl: 
               bewerkt:

en: 
             [not usable on this computer]
nl: 
             [onbruikbaar op deze computer]

en: 
             [not usable with this version of Vim]
nl: 
             [onbruikbaar met deze versie van Vim]

en: 
             host name:
nl: 
             host-naam:

en: 
             user name:
nl: 
        gebruikersnaam:

en: 
            process ID:
nl: 
             proces-id:

en: 
           c: Find functions calling this function
           d: Find functions called by this function
           e: Find this egrep pattern
           f: Find this file
           g: Find this definition
           i: Find files #including this file
           s: Find this C symbol
           t: Find assignments to
nl: 
           c: zoek functies die deze functie aanroepen
           d: zoek functies die door deze functie worden aangeroepen
           e: zoek op dit egrep-patroon
           f: zoek dit bestand
           g: zoek deze definitie
           i: zoek bestanden #inclusief dit bestand
           s: zoek dit C-symbool
           t: zoek toekenningen aan

en: 
        Name        Args Range Complete  Definition
nl: 
        Naam        Args Berk.  Compleet  Definitie

en: 
       #   line
nl: 
       #   regel

en: 
       or:
nl: 
       of:

en: 
    # %s History (newest to oldest):
nl: 
    # %s Historie (jongste naar oudste):

en: 
    # Buffer list:
nl: 
    # Bufferlijst:

en: 
    # Last %sSearch Pattern:
    ~
nl: 
    # Laatste %szoekpatroon:
    ~

en: 
    # Last Substitute String:
    $
nl: 
    # Laatst vervangingsstring:
    $

en: 
    # global variables:
nl: 
    # globale variabelen:

en: 
    (1) Another program may be editing the same file.
        If this is the case, be careful not to end up with two
        different instances of the same file when making changes.
nl: 
    (1) Mogelijk wordt dit bestand met een ander programma bewerkt.
        Als dit het geval is, pas dan op niet met twee verschillende
        versies van hetzelfde bestand te eindigen bij het bewerken.

en: 
    (2) An edit session for this file crashed.
nl: 
    (2) Een sessie waarin dit bestand werd bewerkt is onverhoeds gestopt.

en: 
    (You might want to write out this file under another name
nl: 
    (Een advies is dit bestand onder een andere naam op te slaan

en: 
    --- Global option values ---
nl: 
    --- Globale optiewaarden ---

en: 
    --- Local option values ---
nl: 
    --- Lokale optiewaarden ---

en: 
    --- Options ---
nl: 
    --- Opties ---

en: 
    --- Signs ---
nl: 
    --- Tekens ---

en: 
    --- Terminal codes ---
nl: 
    --- Terminal-codes ---

en: 
    16-bit MS-DOS version
nl: 
    16-bit MS-DOS-versie

en: 
    32-bit MS-DOS version
nl: 
    32-bit MS-DOS-versie

en: 
    Big version
nl: 
    Grote versie

en: 
    Compiled
nl: 
    Gecompileerd

en: 
    Extra patches:
nl: 
    Extra 'patches':

en: 
    Found a swap file by the name "
nl: 
    Er is een wisselbestand aangetroffen met de naam "

en: 
    Huge version
nl: 
    Enorme versie

en: 
    Included patches:
nl: 
    Inclusief 'patches':

en: 
    MS-Windows 16-bit version
nl: 
    MS-Windows 16-bit-versie

en: 
    MS-Windows 16/32-bit GUI version
nl: 
    MS-Windows 16/32-bit GUI-versie

en: 
    MS-Windows 32-bit GUI version
nl: 
    MS-Windows 32-bit GUIversie

en: 
    MS-Windows 32-bit console version
nl: 
    MS-Windows 32-bit console-versie

en: 
    MS-Windows 64-bit GUI version
nl: 
    MS-Windows 64-bit GUI-versie

en: 
    MS-Windows 64-bit console version
nl: 
    MS-Windows 64-bit console-versie

en: 
    MacOS X (unix) version
nl: 
    MacOS X (unix)-versie

en: 
    MacOS X-versie
nl: 
    MacOS X version

en: 
    MacOS version
nl: 
    MacOS-versie

en: 
    More info with: "vim -h"
nl: 
    Meer informatie via: "vim -h"

en: 
    Normal version
nl: 
    Normale versie

en: 
    OpenVMS version
nl: 
    OpenVMS-versie

en: 
    RISC OS version
nl: 
    RISC OS-versie

en: 
    Sending message to terminate child process.
nl: 
    Bericht versturen om kindproces te beëindigen.

en: 
    Small version
nl: 
    Kleine versie

en: 
    Tiny version
nl: 
    Mini versie

en: 
    WARNING: Original file may be lost or damaged
nl: 
    WAARSCHUWING: oorspronkelijk bestand kan verloren gaan of beschadigen

en: 
    Where case is ignored prepend / to make flag upper case
nl: 
    Daar waar hoofdletters genegeerd worden kan met / vlag in hoofdletters gezet worden

en: 
    You may want to delete the .swp file now.
nl: 
    Het .swp-bestand kan nu verwijderd worden.

en:              dated:
nl:              datum:

en:           owned by:
nl:           eigenaar:

en:          [cannot be opened]
nl:          [openen is onmogelijk]

en:          [cannot be read]
nl:          [lezen is onmogelijk]

en:          [does not look like a Vim swap file]
nl:          [lijkt geen Vvim-wisselbestand te zijn]

en:          [from Vim version 3.0]
nl:          [van Vim-versie 3.0]

en:          file name:
nl:       bestandsnaam:

en:       -- none --
nl:       -- geen --

en:       NEWER than swap file!
nl:     NIEUWER dan het wisselbestand!

en:     If this is the case, use ":recover" or "vim -r
nl:     Als dit het geval is, gebruikt dan ":recover" of "vim -r

en:     If you did this already, delete the swap file "
nl:     Als dit al gedaan is, verwijder dan het wisselbestand "

en:     Quit, or continue with caution.
nl:     Stop of ga aandachtig verder.

en:     line=%ld  id=%d  name=%s
nl:     regel=%ld  id=%d  naam=%s

en:    In current directory:
nl:    In huidige map:

en:    In directory
nl:    In map

en:    Using specified name:
nl:    Gebruikt opgegeven naam:

en:    dated:
nl:    datum:

en:    host name:
nl:   host-naam:

en:   (Already listed)
nl:  (Reeds getoond)

en:   NOT FOUND
nl:   NIET GEVONDEN

en:  # pid    database name                       prepend path
nl:  # pid    databanknaam                        padvoorvoegsel

en:  (Interrupted)
nl:  (onderbroken)

en:  (NOT FOUND)
nl:  (NIET GEVONDEN)

en:  (includes previously listed match)
nl:  (bevat eerder getoonde overeenkomst)

en:  (insert)
nl:  (invoegen)

en:  (insert) Scroll (^E/^Y)
nl:  (invoegen) scroll (^E/^Y)

en:  (not supported)
nl: (niet ondersteund)

en:  (replace)
nl:  (vervangen)

en:  (replace) Scroll (^E/^Y)
nl:  (vervangen) scroll (^E/^Y)

en:  (still running)
nl:     (nog actief)

en:  Adding
nl:  toevoegen

en:  CONVERSION ERROR
nl:  OMZETTINGFOUT

en:  Command-line completion (^V^N^P)
nl:  opdrachtregelvoltooiing (^V^N^P)

en:  Copy %d of %d
nl: Kopie %d van %d

en:  Definition completion (^D^N^P)
nl:  definitievoltooiiing (^D^N^P)

en:  Dictionary completion (^K^N^P)
nl:  Dictionaryvoltooiing (^K^N^P)

en:  FAILED
nl:  MISLUKT

en:  File name completion (^F^N^P)
nl:  bestandsnaamvoltooiing (^F^N^P)

en:  INSERT
nl:  INVOEGEN

en:  Keyword Local completion (^N^P)
nl:  lokaal-trefwoordvoltooiing (^N^P)

en:  Keyword completion (^N^P)
nl:  trefwoordvoltooiing (^N^P)

en:  Omni completion (^O^N^P)
nl:  omni-voltooiing (^O^N^P)

en:  Path pattern completion (^N^P)
nl:  Padpatroonvoltooiing (^N^P)

en:  REPLACE
nl:  VERVANGEN

en:  SELECT
nl:  SELECTEREN

en:  SELECT BLOCK
nl:  BLOKSELECTIE

en:  SELECT LINE
nl:  REGELSELECTIE

en:  Spelling suggestion (s^N^P)
nl:  spellingsuggestie (s^N^P)

en:  Tag completion (^]^N^P)
nl:  tag-voltooiing (^]^N^P)

en:  Thesaurus completion (^T^N^P)
nl:  Thesaurusvoltooiing (^T^N^P)

en:  User defined completion (^U^N^P)
nl:  gebruikergedefinieerde voltooiing (^U^N^P)

en:  VISUAL
nl:  VISUEEL

en:  VISUAL BLOCK
nl:  VISUEEL BLOK

en:  VISUAL LINE
nl:  VISUELE REGEL

en:  Whole line completion (^L^N^P)
nl:  gehele-regelvoltooiing (^L^N^P)

en:  [Modified]
nl:  [Gewijzigd]

en:  ^X mode (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^Ps^U^V^Y)
nl:  ^X-modus (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^Ps^U^V^Y)

en:  appended
nl:  toegevoegd

en:  in Win32s mode
nl:  in Win32s-modus

en:  in line %ld;
nl:  in regel %ld;

en:  kind file
nl: soor bestand

en:  marks
nl:  markering

en:  oldfiles
nl:  oud-bestanden

en:  on %ld lines
nl:  op %ld regels

en:  on 1 line
nl:  op 1 regel

en:  vim [arguments]
nl:  vim [argumenten]

en:  with OLE support
nl: met OLE-ondersteuning

en:  written
nl:  opgeslagen

en: "
        to avoid this message.
nl: "
        om dit bericht te voorkomen.

en: "
        to recover the changes (see ":help recovery").
nl: "
        om de aanpassingen te herstellen (zie ":help recovery").

en: " already exists!
nl: " bestaat al!

en: # This viminfo file was generated by Vim %s.
nl: # Dit viminfo-bestand is aangemaakt door Vim %s.

en: # Value of 'encoding' when this file was written
nl: # Waarde van 'encoding' bij het opslaan van dit bestand

en: # You may edit it if you're careful!
nl: # Bewerken is toegestaan, maar doe het met aandacht!

en: %-5s: %s%*s (Usage: %s)
nl: %-5s: %s%*s (Gebruik: %s)

en: %3d  %s %s  line %ld
nl: %3d  %s %s  regel %ld

en: %<%f%h%m%=Page %N
nl: %<%f%h%m%=pagina %N

en: %d buffers deleted
nl: %d buffers verwijderd

en: %d buffers unloaded
nl: %d buffers gelost

en: %d buffers wiped out
nl: %d buffers gewist

en: %d files to edit
nl: %d bestanden om te bewerken

en: %d more files to edit.  Quit anyway?
nl: %d bestanden wachten nog op bewerking.  Toch stoppen?

en: %ld Cols;
nl: %ld koln;

en: %ld characters
nl: %ld tekens

en: %ld fewer lines
nl: %ld regels minder

en: %ld lines %sed %d times
nl: %ld regels %sed %d maal

en: %ld lines %sed 1 time
nl: %ld regels %sed 1 maal

en: %ld lines --%d%%--
nl: %ld regels --%d%%--

en: %ld lines changed
nl: %ld regels gewijzigd

en: %ld lines filtered
nl: %ld regels gefilterd

en: %ld lines indented
nl: %ld regels ingesprongen

en: %ld lines moved
nl: %ld regels verplaatst

en: %ld lines to indent...
nl: %ld in te springen regels...

en: %ld lines yanked
nl: %ld regels gekopieerd

en: %ld lines,
nl: %ld regels,

en: %ld matches
nl: %ld overeenkomsten

en: %ld more lines
nl: %ld regels meer

en: %ld seconds ago
nl: %ld seconden geleden

en: %ld substitutions
nl: %ld vervangingen

en: %lld characters
nl: %lld tekens

en: %s Auto commands for "%s"
nl: %s 'Auto commands' voor "%s"

en: %s aborted
nl: %s afgebroken

en: %s discarded
nl: %s afgedankt

en: %s line %ld
nl: %s regel %ld

en: %s made pending
nl: %s aanhanging gemaakt

en: %s resumed
nl: %s voortgezet

en: %s returning #%ld
nl: %s komt terug met de waarde #%ld

en: %s returning %s
nl: %s komt terug met de waarde %s

en: %s, line %ld
nl: %s, regel %ld

en: %sviminfo: %s in line:
nl: %sviminfo: %s in regel:

en: &Cancel
nl: &Annuleren

en: &Dismiss
nl: &Afwijzen

en: &Help
nl: &Hulp

en: &OK
nl: &Ok

en: &OK
    &Cancel
nl: &OK
    &Annuleren

en: &OK
    &Load File
nl: &OK
    Bestand &Laden

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Delete it
    &Quit
    &Abort
nl: Alleen-lezen &openen
    Toch b&ewerken
    He&rstellen
    Verwij&deren
    &Stoppen
    &Afbreken

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Quit
    &Abort
nl: Alleen-lezen &openen
    Toch b&ewerken
    He&rstellen
    &Stoppen
    &Afbreken

en: &Replace
nl: Ve&rvangen

en: &Undo
nl: &Herstellen

en: &Yes
    &No
    &Cancel
nl: &Ja
    &Nee
    &Annuleren

en: '-nb' cannot be used: not enabled at compile time
nl: '-nb' kan niet worden gebruikt: was tijdens compilatie niet ingeschakeld

en: 'dictionary' option is empty
nl: 'Dictionary'-optie is leeg

en: 'history' option is zero
nl: 'history'-optie is nul

en: 'readonly' option is set for "%s".
    Do you wish to write anyway?
nl: 'alleen-lezen'-optie is inschakeld voor "%s".
    Toch opslaan?

en: 'thesaurus' option is empty
nl: 'thesaurus'-optie is leeg

en: (+%ld for BOM)
nl: (+%ld voor BOD)

en: (Interrupted)
nl: (Onderbroken)

en: (Invalid)
nl: (ongeldig)

en: +			Start at end of file
nl: +			Aan einde van bestand beginnen

en: +-%s%3ld lines:
nl: +-%s%3ld regels:

en: +--%3ld lines folded
nl: +--%3ld regels gevouwen

en: +<lnum>		Start at line <lnum>
nl: +<lnum>		Op regel <lnum> beginnen

en: -               read text from stdin
nl: -               lees tekst vanuit stdin

en: --			Only file names after this
nl: --			Hierna alleen bestandsnamen

en: -- More --
nl: -- meer --

en: -- Searching...
nl: -- doorzoeken...

en: --- Included files
nl: --- bevatte bestanden

en: --Deleted--
nl: --Verwijderd--

en: --No lines in buffer--
nl: -- geen regels in buffer --

en: --cmd <command>	Execute <command> before loading any vimrc file
nl: --cmd <opdracht>	Opdracht <opdracht> uitvoeren voor enige vimrc-bestand

en: --cmd argument
nl: argument van --cmd

en: --literal		Don't expand wildcards
nl: --literal		Jokertekens niet vervangen

en: --noplugin		Don't load plugin scripts
nl: --noplugin		Geen plugin-scripts laden

en: --version		Print version information and exit
nl: --version		Versieinformatie tonen en stoppen

en: -A			start in Arabic mode
nl: -A			In Arabische modus starten

en: -C			Compatible with Vi: 'compatible'
nl: -C			Uitwisselbaar met Vi: 'compatible'

en: -D			Debugging mode
nl: -D			Foutopspoormodus

en: -F			Start in Farsi mode
nl: -F			In Perzische modus starten

en: -H			Start in Hebrew mode
nl: -H			In Hebrewsche modus starten

en: -L			Same as -r
nl: -L			Gelijk aan -r

en: -M			Modifications in text not allowed
nl: -M			Tekstuele aanpassingen niet toegestaan

en: -N			Not fully Vi compatible: 'nocompatible'
nl: -N			Niet volledig met Vi uitwisselbaar: 'nocompatible'

en: -O[N]		Like -o but split vertically
nl: -O[N]		Gelijk aan -o maar vertikaal gesplitst

en: -R			Readonly mode (like "view")
nl: -R			Alleen-lezen modus (zoals "view")

en: -T <terminal>	Set terminal type to <terminal>
nl: -T <terminal>	Terminalsoort op <terminal> instellen

en: -U <gvimrc>		Use <gvimrc> instead of any .gvimrc
nl: -U <gvimrc>		Gebruik <gvimrc> in plaats van enige .gvimrc

en: -V[N][fname]		Be verbose [level N] [log messages to fname]
nl: -V[N][fname]		Wees uitbundig [niveau N] [schrijf berichten naar fname]

en: -Z			Restricted mode (like "rvim")
nl: -Z			Beperkte modus (zoals "rvim")

en: -b			Binary mode
nl: -b			Binaire modus

en: -c <command>		Execute <command> after loading the first file
nl: -c <opdracht>		Opdracht <opdracht> uitvoeren na eerste bestand

en: -c argument
nl: argument van -c

en: -d			Diff mode (like "vimdiff")
nl: -d			Diff-modus (zoals "vimdiff")

en: -dev <device>		Use <device> for I/O
nl: -dev <device>		Gebruik <device> voor in- en uitvoer

en: -e			Ex mode (like "ex")
nl: -e			Ex-modus (zoals "ex")

en: -f			Don't use newcli to open window
nl: -f			Gebruik geen newcli om venster te openen

en: -f  or  --nofork	Foreground: Don't fork when starting GUI
nl: -f  of  --nofork	Voorgrond: niet afsplitsen tijdens opstarten GUI

en: -g			Run using GUI (like "gvim")
nl: -g			Met GUI opstarten (zoals "gvim")

en: -h  or  --help	Print Help (this message) and exit
nl: -h  of  --help	Dit bericht tonen en stoppen

en: -l			Lisp mode
nl: -l			Lisp-modus

en: -m			Modifications (writing files) not allowed
nl: -m			Aanpassingen (bestanden opslaan) niet toegestaan

en: -n			No swap file, use memory only
nl: -n			Geen wisselbestand, alleen geheugen gebruiken

en: -o[N]		Open N windows (default: one for each file)
nl: -o[N]		N vensters openen (standaard: 1 per bestand)

en: -p[N]		Open N tab pages (default: one for each file)
nl: -p[N]		N tabpagina's openen (standaard: 1 per bestand)

en: -q [errorfile]  edit file with first error
nl: -q [foutbestand]  bewerk bestand dat eerste fout bevat

en: -r			List swap files and exit
nl: -r			Wisselbestanden tonen en stoppen

en: -r (with file name)	Recover crashed session
nl: -r (bestandsnaam)	Herstel ontspoorde sessie

en: -register		Register this gvim for OLE
nl: -register		Deze gvim voor OLE registreren

en: -s			Silent (batch) mode (only for "ex")
nl: -s			Stille (bulk)modus (alleen bij "ex")

en: -t tag          edit file where tag is defined
nl: -t tag          bewerk bestand waar tag is gedefinieerd

en: -u <vimrc>		Use <vimrc> instead of any .vimrc
nl: -u <vimrc>		Gebruik <vimrc> in plaats van enige .vimrc

en: -unregister		Unregister gvim for OLE
nl: -unregister		gvim afmelden voor OLE

en: -v			Vi mode (like "vi")
nl: -v			Vi-modus (zoals "vi")

en: -y			Easy mode (like "evim", modeless)
nl: -y			Eenvoudige modus (zoals "evim", zonder modus)

en: 1 buffer deleted
nl: 1 buffer verwijderd

en: 1 buffer unloaded
nl: 1 buffer gelost

en: 1 buffer wiped out
nl: 1 buffer gewist

en: 1 character
nl: 1 teken

en: 1 line %sed %d times
nl: 1 regel %sed %d maal

en: 1 line %sed 1 time
nl: 1 regel %sed 1 maal

en: 1 line --%d%%--
nl: 1 regel --%d%%--

en: 1 line changed
nl: 1 regel gewijzigd

en: 1 line indented
nl: 1 regel ingesprongen

en: 1 line less
nl: 1 regel minder

en: 1 line moved
nl: 1 regel verplaatst

en: 1 line yanked
nl: 1 regel gekopieerd

en: 1 line,
nl: 1 regel,

en: 1 match
nl: 1 overeenkomst

en: 1 more file to edit.  Quit anyway?
nl: 1 bestand wacht nog op bewerking.  Toch stoppen?

en: 1 more line
nl: 1 regel meer

en: 1 substitution
nl: 1 vervanging

en: <buffer object (deleted) at %p>
nl: <buffer-object (verwijderd) bij %p>

en: <cannot open>
nl: <kan niet openen>

en: <empty>
nl: <leeg>

en: <window %d>
nl: <venster %d>

en: <window object (deleted) at %p>
nl: <venster-object (verwijderd) bij %p>

en: <window object (unknown) at %p>
nl: <venster-object (onbekend) bij %p>

en: Add a new database
nl: Nieuwe databank toevoegen

en: Added cscope database %s
nl: cscope-databank %s toegevoegd

en: All
nl: Alles

en: All cscope databases reset
nl: Alle cscope-databanken opnieuw ingesteld

en: Already at newest change
nl: Reeds de nieuwste wijziging

en: Already at oldest change
nl: Reeds de laatste wijziging

en: Already only one tab page
nl: Reeds beperkt tot één tabpagina

en: Already only one window
nl: Reeds beperkt tot een venster

en: Append File
nl: Bestand toevoegen

en: Argument missing after
nl: Argument ontbreekt na

en: At line
nl: Bij regel

en: Attempt to open script file again: "
nl: Poging scriptbestand wederom te openen: "

en: Back at original
nl: Terug naar origineel

en: Backwards range given, OK to swap
nl: Teruggaand bereik opgegeven, wisselen is toegestaan

en: Become a registered Vim user!
nl: Word een geregistreerde Vim-gebruiker!

en: Beep!
nl: biep!

en: Bot
nl: Bodem

en: Breakpoint in "%s%s" line %ld
nl: 'Breakpoint' in "%s%s" regel %ld

en: Browse class
nl: Bekijk klasse

en: Can't find temp file for conversion
nl: Tijdelijk bestand voor conversie ontbreekt

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cannot connect to SNiFF+. Check environment (sniffemacs must be found in $PATH).
nl: Verbinden met SNiFF+ is mislukt. Controleer omgevingsvariabelen (sniffemacs moet in $PATH staan).

en: Cannot create
nl: Gefaald tijdens aanmaken van

en: Cannot open for reading: "
nl: Openen om te lezen is mislukt: "

en: Cannot open for script output: "
nl: Openen voor script-uitvoer is mislukt: "

en: Cannot source a directory: "%s"
nl: kan geen map laden: "%s"

en: Close
nl: Sluiten

en: Close tab
nl: Tabblad sluiten

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %ld of %ld; Byte %ld of %ld
nl: kol %s van %s; regel %ld van %ld; woord %ld van %ld; byte %ld van %ld

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %ld of %ld; Char %ld of %ld; Byte %ld of %ld
nl: kol %s van %s; regel %ld van %ld; woord %ld van %ld; teken %ld van %ld; byte %ld van %ld

en: Command Line
nl: Opdrachtregel

en: Compilation:
nl: Compilatie:

en: Conversion with 'charconvert' failed
nl: Conversatie met 'charconvert' is mislukt

en: Cscope tag: %s
nl: Cscope-tag: %s

en: Current %slanguage: "%s"
nl: Huidige %s-taal: "%s"

en: Direction
nl: Richting

en: Directories
nl: Mappen

en: Directory	*.nothing
nl: Map	*.niets

en: Do you really want to write to it
nl: Wilt u er zeker naar schrijven

en: Double ; in list of variables
nl: Dubbele ; in variabelenlijst

en: Down
nl: Neerwaarts

en: E100: No other buffer in diff mode
nl: E100: geen ander buffer in diff-modus

en: E101: More than two buffers in diff mode, don't know which one to use
nl: E101: meer dan twee buffers in diff-modus, weet niet welke gebruikt moet worden

en: E102: Can't find buffer "%s"
nl: E102: kan buffer "%s" niet vinden

en: E103: Buffer "%s" is not in diff mode
nl: E103: buffer "%s" is niet in diff-modus

en: E104: Escape not allowed in digraph
nl: E104: Escape in digraph niet toegestaan

en: E105: Using :loadkeymap not in a sourced file
nl: E105: Gebruik van :loadkeymap niet in een 'sourced' bestand

en: E107: Missing parentheses: %s
nl: E107: ontbrekende haakjes: %s

en: E108: No such variable: "%s"
nl: E108: onbekende variabele: "%s"

en: E109: Missing ':' after '?'
nl: E109: ':' ontbreekt na '?'

en: E10: \ should be followed by /, ? or &
nl: E10: \ moet worden gevolgd door /, ? of &

en: E110: Missing ')'
nl: E110: ')' ontbreekt

en: E111: Missing ']'
nl: E111: ontbrekende ']'

en: E112: Option name missing: %s
nl: E112: optienaam ontbreekt: %s

en: E113: Unknown option: %s
nl: E113: onbekende optie: %s

en: E114: Missing quote: %s
nl: E114: ontbrekend aanhaalteken: %s

en: E115: Missing quote: %s
nl: E115: ontbrekend aanhaalteken: %s

en: E116: Invalid arguments for function %s
nl: E116: ongeldige argumenten voor functie %s

en: E117: Unknown function: %s
nl: E117: onbekende functie: %s

en: E118: Too many arguments for function: %s
nl: E118: te veel argumenten voor functie: %s

en: E119: Not enough arguments for function: %s
nl: E119: onvoldoende argumenten voor functie: %s

en: E11: Invalid in command-line window; <CR> executes, CTRL-C quits
nl: E11: ongeldig in opdrachtregelvenster; <CR> voert uit, CTRL-C stopt

en: E120: Using <SID> not in a script context: %s
nl: E120: gebruik van <SID> buiten een scriptcontext: %s

en: E121: Undefined variable: %s
nl: E121: ongedefinieerde variabele: %s

en: E122: Function %s already exists, add ! to replace it
nl: E122: function %s bestaat reeds, voeg ! toe om te vervangen

en: E123: Undefined function: %s
nl: E123: ongedefinieerde functie: %s

en: E124: Missing '(': %s
nl: E124: ontbrekende '(': %s

en: E125: Illegal argument: %s
nl: E125: ongeldig argument: %s

en: E126: Missing :endfunction
nl: E126: ontbrekende :endfunction

en: E127: Cannot redefine function %s: It is in use
nl: E127: kan functie %s niet opnieuw definiÃ«ren, het is in gebruik

en: E128: Function name must start with a capital or contain a colon: %s
nl: E128: functionnaam moet met een hoofdletter beginnen of een dubbelepunt bevatten: %s

en: E129: Function name required
nl: E129: functienaam is vereist

en: E130: Unknown function: %s
nl: E130: onbekende functie: %s

en: E131: Cannot delete function %s: It is in use
nl: E131: functie %s wordt gebruikt en kan niet worden verwijderd

en: E132: Function call depth is higher than 'maxfuncdepth'
nl: E132: diepte functieaanroep overstijgt 'maxfuncdepth'

en: E133: :return not inside a function
nl: E133: :return niet binnen een functie

en: E134: Move lines into themselves
nl: E134: verplaats regels in zichzelf

en: E135: *Filter* Autocommands must not change current buffer
nl: E135: *Filter* Autocommands mogen huidige buffer niet wijzigen

en: E136: viminfo: Too many errors, skipping rest of file
nl: E136: viminfo: teveel fouten, restand van bestand overgeslagen

en: E137: Viminfo file is not writable: %s
nl: E137: viminfo-bestand is niet schrijfbaar: %s

en: E138: Can't write viminfo file %s!
nl: E138: kan niet naar viminfo-bestand %s schrijven!

en: E139: File is loaded in another buffer
nl: E139: bestand is in een ander buffer geladen

en: E140: Use ! to write partial buffer
nl: E140: gebruik ! om gedeeltelijk buffer op te slaan

en: E141: No file name for buffer %ld
nl: E141: buffer %ld heeft geen bestandsnaam

en: E142: File not written: Writing is disabled by 'write' option
nl: E142: bestand is niet opgeslagen: opslaan is uitgeschakeld door 'write'-optie

en: E143: Autocommands unexpectedly deleted new buffer %s
nl: E143: 'Autocommands' hebben het nieuwe buffer %s onverwacht verwijderd

en: E144: non-numeric argument to :z
nl: E144: niet-numeriek argument voor :z

en: E145: Shell commands not allowed in rvim
nl: E145: in rvim zijn shell-opdrachten zijn niet toegestaan

en: E146: Regular expressions can't be delimited by letters
nl: E146: reguliere expressies kunnen niet begrensd worden door letters

en: E147: Cannot do :global recursive
nl: E147: kan :global niet recursief uitvoeren

en: E148: Regular expression missing from global
nl: E148: reguliere expressies ontbreken bij global

en: E149: Sorry, no help for %s
nl: E149: helaas, geen hulp voor %s

en: E14: Invalid address
nl: E14: ongeldig adres

en: E150: Not a directory: %s
nl: E150: geen map: %s

en: E152: Cannot open %s for writing
nl: E152: kan %s niet openen om naar te schrijven

en: E153: Unable to open %s for reading
nl: E153: kan %s niet openen om uit te lezen

en: E154: Duplicate tag "%s" in file %s/%s
nl: E154: dubbele tag "%s" in bestand %s/%s

en: E155: Unknown sign: %s
nl: E155: onbekend margeteken: %s

en: E156: Missing sign name
nl: E156: ontbrekende naam margeteken

en: E157: Invalid sign ID: %ld
nl: E157: ongeldige id margeteken: %ld

en: E158: Invalid buffer name: %s
nl: E158: ongeldige buffernaam: %s

en: E159: Missing sign number
nl: E159: ontbrekend nummer margeteken

en: E15: Invalid expression: %s
nl: E15: ongeldige expressie: %s

en: E160: Unknown sign command: %s
nl: E160: onbekende opdracht voor margetekens: %s

en: E161: Breakpoint not found: %s
nl: E161: 'Breakpoint' niet gevonden: %s

en: E162: No write since last change for buffer "%s"
nl: E162: niets opgeslagen sinds laatste wijziging van buffer "%s"

en: E163: There is only one file to edit
nl: E163: slechts een bestand beschikbaar voor bewerking

en: E164: Cannot go before first file
nl: E164: kan niet verder terug dan eerste bestand

en: E165: Cannot go beyond last file
nl: E165: kan niet verder dan laatste bestand

en: E166: Can't open linked file for writing
nl: E166: kan niet schrijven naar gekoppeld bestand

en: E167: :scriptencoding used outside of a sourced file
nl: E167: :scriptencoding buiten een geladen bestand gebruikt

en: E168: :finish used outside of a sourced file
nl: E168: :finish buiten een geladen bestand gebruikt

en: E169: Command too recursive
nl: E169: opdracht te recursief

en: E16: Invalid range
nl: E16: ongeldig bereik

en: E172: Only one file name allowed
nl: E172: slechts een bestandsnaam toegestaan

en: E173: %ld more files to edit
nl: E173: %ld bestanden wachten op bewerking

en: E173: 1 more file to edit
nl: E173: 1 bestand wacht op bewerking

en: E174: Command already exists: add ! to replace it
nl: E174: opdracht bestaat al: voeg ! toe om het te vervangen

en: E175: No attribute specified
nl: E175: geen attribute opgegeven

en: E176: Invalid number of arguments
nl: E176: ongeldig aantal argumenten

en: E177: Count cannot be specified twice
nl: E177: aantal kan niet tweemaal worden opgegeven

en: E178: Invalid default value for count
nl: E178: ongeldige standaardwaarde voor aantal

en: E179: argument required for -complete
nl: E179: argument vereist voor -complete

en: E180: Invalid complete value: %s
nl: E180: ongeldige voltooiingswaarde: %s

en: E181: Invalid attribute: %s
nl: E181: ongeldig attribute: %s

en: E182: Invalid command name
nl: E182: ongeldige opdrachtnaam

en: E183: User defined commands must start with an uppercase letter
nl: E183: door gebruiker gedefinieerde opdrachten moet een een hoofdletter beginnen

en: E184: No such user-defined command: %s
nl: E184: deze door gebruiker gedefinieerde opdracht bestaat niet: %s

en: E185: Cannot find color scheme %s
nl: E185: kan kleurenschema %s niet vinden

en: E186: No previous directory
nl: E186: geen voorgaande map

en: E187: Unknown
nl: E187: onbekend

en: E188: Obtaining window position not implemented for this platform
nl: E188: verkrijgen van vensterpositie is voor dit platform niet geïmplementeerd

en: E189: "%s" exists (add ! to override)
nl: E189: "%s" bestaat al (voeg ! toe om te forceren)

en: E18: Unexpected characters in :let
nl: E18: onverwachte tekens in :let

en: E190: Cannot open "%s" for writing
nl: E190: "%s" kan niet worden beschreven

en: E191: Argument must be a letter or forward/backward quote
nl: E191: argument moet een letter zijn of een aanhaalteken, voor of achterwaarts

en: E192: Recursive use of :normal too deep
nl: E192: recursief gebruik van :normal gaat te diep

en: E193: :endfunction not inside a function
nl: E193: :endfunction niet binnen een functie

en: E194: No alternate file name to substitute for '#'
nl: E194: er is geen wisselende bestandsnaam beschikbaar om '#' te vervangen

en: E195: Cannot open viminfo file for reading
nl: E195: het 'viminfo'-bestand kan niet worden gelezen

en: E196: No digraphs in this version
nl: E196: deze versie bevat geen 'digraphs'

en: E197: Cannot set language to "%s"
nl: E197: taal kan niet ingesteld worden op "%s"

en: E198: cmd_pchar beyond the command length
nl: E198: cmd_pchar is langer dan toegestaan voor een opdracht

en: E199: Active window or buffer deleted
nl: E199: actieve venster of buffer verwijderd

en: E19: Mark has invalid line number
nl: E19: markering heeft een ongeldig regelnummer

en: E200: *ReadPre autocommands made the file unreadable
nl: E200: *ReadPre autocommands hebben het bestand niet-leesbaar gemaakt

en: E201: *ReadPre autocommands must not change current buffer
nl: E201: *ReadPre autocommands mogen huidige buffer niet wijzigen

en: E202: Conversion made file unreadable!
nl: E202: bestand niet-leesbaar gemaakt door conversatie

en: E203: Autocommands deleted or unloaded buffer to be written
nl: E203: autocommands hebben buffer verwijderd of gelost die moest worden opgeslagen

en: E204: Autocommand changed number of lines in unexpected way
nl: E204: autocommand heeft op onverwachte wijze het aantal regels gewijzigd

en: E205: Patchmode: can't save original file
nl: E205: patch-modus: kan oorspronkelijke bestand niet opslaan

en: E206: patchmode: can't touch empty original file
nl: E206: patch-modus: kan oorspronkelijk leeg bestand niet aanraken

en: E207: Can't delete backup file
nl: E207: back-upbestand kan niet worden verwijderd

en: E208: Error writing to "%s"
nl: E208: schrijven naar "%s" is mislukt

en: E209: Error closing "%s"
nl: E209: afsluiten van "%s" is mislukt

en: E20: Mark not set
nl: E20: Markering is niet ingesteld

en: E210: Error reading "%s"
nl: E210: lezen van "%s" is mislukt

en: E211: File "%s" no longer available
nl: E211: bestand "%s" is niet meer beschikbaar

en: E212: Can't open file for writing
nl: E212: kan niet schrijven naar bestand

en: E213: Cannot convert (add ! to write without conversion)
nl: E213: kan niet omzetten (voeg ! toe om zonder omzetting op te slaan)

en: E214: Can't find temp file for writing
nl: E214: kan tijdelijk bestand voor wegschrijven niet vinden

en: E215: Illegal character after *: %s
nl: E215: ongeldig teken na *: %s

en: E216: No such event: %s
nl: E216: onbekend 'event': %s

en: E216: No such group or event: %s
nl: E216: onbekende groep of 'event': %s

en: E217: Can't execute autocommands for ALL events
nl: E217: autocommands kunnen niet voor alle 'events' worden uitgevoerd

en: E218: autocommand nesting too deep
nl: E218: hierarchie van aanroepen autocommands te diep

en: E219: Missing {.
nl: E219: ontbrekende {.

en: E21: Cannot make changes, 'modifiable' is off
nl: E21: kan geen veranderingen maken, 'modifiable' is uitgeschakeld

en: E220: Missing }.
nl: E220: ontbrekende }.

en: E222: Add to read buffer
nl: E222: aan leesbuffer toevoegen

en: E223: recursive mapping
nl: E223: recursieve toewijzing

en: E224: global abbreviation already exists for %s
nl: E224: algemene afkorting bestaat al voor %s

en: E225: global mapping already exists for %s
nl: E225: er bestaat al een algemene toewijzing voor %s

en: E226: abbreviation already exists for %s
nl: E226: er bestaat al een afkorting voor %s

en: E227: mapping already exists for %s
nl: E227: toewijzing bestaat al voor %s

en: E228: makemap: Illegal mode
nl: E228: makemap: ongeldige modus

en: E229: Cannot start the GUI
nl: E229: de GUI kan niet worden gestart

en: E22: Scripts nested too deep
nl: E22: scripts

en: E230: Cannot read from "%s"
nl: E230: kan niet gelezen worden uit "%s"

en: E231: 'guifontwide' invalid
nl: E231: 'guifontwide' ongeldig

en: E232: Cannot create BalloonEval with both message and callback
nl: E232: aanmaken 'BalloonEval' met zowel een bericht als een 'callback' is niet mogelijk

en: E233: cannot open display
nl: E233: openen scherm is mislukt

en: E239: Invalid sign text: %s
nl: E239: ongeldige tekst margeteken: %s

en: E240: No connection to Vim server
nl: E240: geen verbinding met Vim-server

en: E241: Unable to send to %s
nl: E241: verzenden naar %s onmogelijk

en: E243: Argument not supported: "-%s"; Use the OLE version.
nl: E243: argument niet ondersteund: "-%s"; gebruik de OLE-versie.

en: E246: FileChangedShell autocommand deleted buffer
nl: E246: buffer verwijderd door 'autocommand' FileChangedShell

en: E247: no registered server named "%s"
nl: E247: "%s" niet gevonden als geregistreerde server

en: E248: Failed to send command to the destination program
nl: E248: versturen van opdracht naar het doelprogramma is mislukt

en: E250: Fonts for the following charsets are missing in fontset %s:
nl: E250: lettertypen voor de volgende tekenverzamelingen ontbreken in verzameling %s:

en: E251: VIM instance registry property is badly formed.  Deleted!
nl: E251: registereigenschap van VIM-instantie is misvormd.  Verwijderd!

en: E252: Fontset name: %s
nl: E252: naam lettertypeverzameling: %s

en: E253: Fontset name: %s
nl: E253: naam lettertypeverzameling: %s

en: E254: Cannot allocate color %s
nl: E254: kan de kleur %s niet reserveren

en: E256: Hangul automata ERROR
nl: E256: 'Hangul automata'-fout

en: E257: cstag: tag not found
nl: E257: cstag: tag is gevonden

en: E258: Unable to send to client
nl: E258: verzenden nar client onmogelijk

en: E259: no matches found for cscope query %s of %s
nl: E259: cscope-zoekopdracht %s van %s leverde geen resultaten

en: E261: cscope connection %s not found
nl: E261: cscope-verbinding %s is niet gevonden

en: E262: error reading cscope connection %ld
nl: E262: lezen van cscope-verbinding %ld is mislukt

en: E263: Sorry, this command is disabled, the Python library could not be loaded.
nl: E263: helaas, deze opdracht is uitgeschakeld. De Python-bibliotheek kan niet worden geladen.

en: E264: Python: Error initialising I/O objects
nl: E264: Python: initialiseren I/O-objecten is mislukt

en: E265: $_ must be an instance of String
nl: E265: $_ moet een instantie van String zijn

en: E266: Sorry, this command is disabled, the Ruby library could not be loaded.
nl: E266: helaas, deze opdracht is uitgeschakeld. De Ruby-bibliotheek kan niet worden geladen.

en: E267: unexpected return
nl: E267: onverwacht resultaat

en: E268: unexpected next
nl: E268: onverwachte volgende

en: E269: unexpected break
nl: E269: onverwachte onderbreking

en: E270: unexpected redo
nl: E270: onverwachte herstelopdracht

en: E271: retry outside of rescue clause
nl: E271: hernieuwde poging buiten de reddingsclausule

en: E272: unhandled exception
nl: E272: niet-afgehandelde uitzondering

en: E273: unknown longjmp status %d
nl: E273: onbekende longjmp-status %d

en: E274: Sniff: Error during read. Disconnected
nl: E274: Sniff: leesfout. Verbroken

en: E275: Unknown SNiFF+ request: %s
nl: E275: onbekend SNiFF+-verzoek: %s

en: E276: Error connecting to SNiFF+
nl: E276: verbinden met SNiFF+ is mislukt

en: E277: Unable to read a server reply
nl: E277: lezen van serverantwoord onmogelijk

en: E278: SNiFF+ not connected
nl: E278: SNiFF+ niet verbonden

en: E279: Not a SNiFF+ buffer
nl: E279: geen SNiFF+-buffer

en: E280: TCL FATAL ERROR: reflist corrupt!? Please report this to vim-dev@vim.org
nl: E280: TCL FATALE FOUT: reflist misschien corrupt!? Meld dit a.u.b. aan vim-dev@vim.org

en: E281: TCL ERROR: exit code is not int!? Please report this to vim-dev@vim.org
nl: E281: Tcl-fout: afsluitcode is geen geheel getal!? Meld dit a.u.b. aan vim-dev@vim.org

en: E282: Cannot read from "%s"
nl: E282: Kan niet lezen vanuit "%s"

en: E28: No such highlight group name: %s
nl: E28: naam van deze oplichtgroep is onbekend: %s

en: E298: Didn't get block nr 0?
nl: E298: Ophalen blok nummer 0 mislukt?

en: E298: Didn't get block nr 1?
nl: E298: Ophalen blok nummer 1 mislukt?

en: E298: Didn't get block nr 2?
nl: E298: Ophalen blok nummer 2 mislukt?

en: E301: Oops, lost the swap file!!!
nl: E301: Helaas, wisselbestand is verdwenen!!!

en: E313: Cannot preserve, there is no swap file
nl: E313: kan niet worden behouden, want er is geen wisselbestand

en: E314: Preserve failed
nl: E314: behouden is mislukt

en: E319: Sorry, the command is not available in this version
nl: E319: Helaas, in deze versie is de opdracht niet beschikbaar

en: E321: Could not reload "%s"
nl: E321: kan "%s" niet opnieuw laden

en: E324: Can't open PostScript output file
nl: E324: openen van PostScript-uitoverbestand is mislukt

en: E325: ATTENTION
nl: E325: OPGELET

en: E326: Too many swap files found
nl: E326: teveel wisselbestanden aangetroffen

en: E327: Part of menu-item path is not sub-menu
nl: E327: deel van menu-itempad is geen submenu

en: E328: Menu only exists in another mode
nl: E328: menu bestaat alleen in andere modus

en: E329: No menu "%s"
nl: E329: geen menu "%s"

en: E32: No file name
nl: E32: geen bestandsnaam

en: E33: No previous substitute regular expression
nl: E33: geen eerdere reguliere expressie substitutie

en: E34: No previous command
nl: E34: geen eerdere opdracht

en: E350: Cannot create fold with current 'foldmethod'
nl: E350: kan geen vouw aanmaken met huidige 'vouwmethode'

en: E351: Cannot delete fold with current 'foldmethod'
nl: E351: kan geen vouw verwijderen met huidige 'vouwmethode'

en: E353: Nothing in register %s
nl: E353: niets in register %s

en: E355: Unknown option: %s
nl: E355: onbekende optie: %s

en: E359: Screen mode setting not supported
nl: E359: instelling schermmodus niet ondersteund

en: E35: No previous regular expression
nl: E35: geen eerdere reguliere expressie

en: E363: pattern uses more memory than 'maxmempattern'
nl: E363: patroon gebruikt meer geheugen dan 'maxmempattern'

en: E365: Failed to print PostScript file
nl: E365: Afdrukken van PostScript-bestand is mislukt

en: E367: No such group: "%s"
nl: E367: groep "%s" bestaat niet

en: E36: Not enough room
nl: E36: onvoldoende ruimte

en: E370: Could not load library %s
nl: E370: laden van bibliotheek %s is mislukt

en: E371: Command not found
nl: E371: opdracht niet gevonden

en: E37: No write since last change (add ! to override)
nl: E37: niets opgeslagen sinds laatste wijziging (voeg ! toe om te forceren)

en: E383: Invalid search string: %s
nl: E383: ongeldige zoekstring: %s

en: E384: search hit TOP without match for: %s
nl: E384: TOP bereikt zonder overeenkomst voor: %s

en: E385: search hit BOTTOM without match for: %s
nl: E385: BODEM bereikt zonder overeenkomst voor: %s

en: E386: Expected '?' or '/'  after ';'
nl: E386: verwachte '?' of '/' na ';'

en: E389: Couldn't find pattern
nl: E389: kan zoekpatroon niet vinden

en: E38: Null argument
nl: E38: leeg argument (null)

en: E39: Number expected
nl: E39: getal verwacht

en: E40: Can't open errorfile %s
nl: E40: openen foutenbestand %s is mislukt

en: E41: Out of memory!
nl: E41: te weinig geheugen!

en: E426: tag not found: %s
nl: E426: tag niet gevonden: %s

en: E42: No Errors
nl: E42: geen fouten

en: E433: No tags file
nl: E433: geen tags-bestand

en: E438: u_undo: line numbers wrong
nl: E438: u_undo: regelnummers onjuist

en: E43: Damaged match string
nl: E43: beschadigde zoekstring

en: E441: There is no preview window
nl: E441: er is geen voorvertoningsvenster

en: E442: Can't split topleft and botright at the same time
nl: E442: kan linkerbovenzijde en rechteronderzijde niet gelijktijdig splitsen

en: E444: Cannot close last window
nl: E444: sluiten laatste venster is mislukt

en: E445: Other window contains changes
nl: E445: ander venster blijft achter

en: E446: No file name under cursor
nl: E446: cursor staat niet op een bestandsnaam

en: E447: Can't find file "%s" in path
nl: E447: bestand "%s" niet in pad gevonden

en: E449: Invalid expression received
nl: E449: ontvangen expressie is ongeldig

en: E44: Corrupted regexp program
nl: E44: regexp-programma is misvormd

en: E455: Error writing to PostScript output file
nl: E455: wegschrijven Postscript-uitvoerbestand is mislukt

en: E456: Can't find PostScript resource file "%s.ps"
nl: E456: 'PostScript resource'-bestand "%s.ps" is niet gevonden

en: E456: Can't find PostScript resource file "cidfont.ps"
nl: E456: 'PostScript resource'-bestand "cidfont.ps" is niet gevonden

en: E456: Can't find PostScript resource file "prolog.ps"
nl: E456: 'PostScript resource'-bestand "prolog.ps" is niet gevonden

en: E456: Can't open file "%s"
nl: E456: Bestand "%s" kan niet worden geopend

en: E457: Can't read PostScript resource file "%s"
nl: E457: kan 'Postscript resource'-bestand "%s" niet lezen

en: E459: Cannot go back to previous directory
nl: E459: kan niet terug naar vorig Dictionary

en: E45: 'readonly' option is set (add ! to override)
nl: E45: 'alleen-lezen'-optie is ingeschakeld (voeg ! toe om te overschrijven)

en: E460: The resource fork would be lost (add ! to override)
nl: E460: de afsplitsing van middelen zou verloren gaan (voeg ! toe om dit toch te doen)

en: E461: Illegal variable name: %s
nl: E461: ongeldige variabelenaam: %s

en: E462: Could not prepare for reloading "%s"
nl: E462: het voorbereiden van "%s" voor het opnieuw laden is mislukt

en: E463: Region is guarded, cannot modify
nl: E463: Regio is bescherm en kan niet worden veranderd

en: E464: Ambiguous use of user-defined command
nl: E464: dubbelzinnig gebruik van gebruikergedefinieerde opdracht

en: E465: :winsize requires two number arguments
nl: E465: :winsize vereist twee getallen als argument

en: E466: :winpos requires two number arguments
nl: E466: :winpos vereist twee getallen als argument

en: E467: Custom completion requires a function argument
nl: E467: aangepaste voltooiing vereist een functieargument

en: E468: Completion argument only allowed for custom completion
nl: E468: argument voor voltooiing alleen toegestaan bij aangepaste voltooiing

en: E469: invalid cscopequickfix flag %c for %c
nl: E469: cscopequickfix-vlag %c voor %c is ongeldig

en: E46: Cannot change read-only variable "%s"
nl: E46: kan alleen-lezenvariabele "%s" niet veranderen

en: E470: Command aborted
nl: E470: opdracht afgebroken

en: E471: Argument required
nl: E471: Argument vereist

en: E473: Internal error
nl: E473: interne fout

en: E474: Invalid argument
nl: E474: ongeldig argument

en: E475: Invalid argument: %s
nl: E475: ongeldig argument: %s

en: E476: Invalid command
nl: E476: ongeldige opdracht

en: E478: Don't panic!
nl: E478: geen paniek!

en: E479: No match
nl: E479: geen overeenkomst

en: E47: Error while reading errorfile
nl: E47: fout tijdens lezen foutenbestand

en: E480: No match: %s
nl: E480: geen overeenkomst: %s

en: E481: No range allowed
nl: E481: een bereik is niet toegestaan

en: E482: Can't create file %s
nl: E482: aanmaken bestand %s is mislukt

en: E483: Can't get temp file name
nl: E483: bepalen naam tijdelijk bestand is mislukt

en: E484: Can't open file %s
nl: E484: openen bestand %s is mislukt

en: E485: Can't read file %s
nl: E485: lezen bestand %s is mislukt

en: E486: Pattern not found: %s
nl: E486: patroon niet gevonden: %s

en: E487: Argument must be positive
nl: E487: argument moet positief zijn

en: E488: Trailing characters
nl: E488: nakomende tekens

en: E48: Not allowed in sandbox
nl: E48: niet toegestaan in zandbak

en: E490: No fold found
nl: E490: geen vouw gevonden

en: E492: Not an editor command
nl: E492: geen editor-opdracht

en: E493: Backwards range given
nl: E493: Teruggaand bereik opgegeven

en: E494: Use w or w>>
nl: E494: w of w>> gebruiken

en: E495: no autocommand file name to substitute for "<afile>"
nl: E495: er is geen 'autocommand'-bestandsnaam om "<afile>" te vervangen

en: E496: no autocommand buffer number to substitute for "<abuf>"
nl: E496: er is geen 'autocommand'-buffernummer om "<abuf>" te vervangen

en: E497: no autocommand match name to substitute for "<amatch>"
nl: E497: er is geen 'autocommand'-naamovereenkomst om "<amatch>" te vervangen

en: E498: no :source file name to substitute for "<sfile>"
nl: E498: er is geen :source-bestandsnaam om "<sfile>" te vervangen

en: E499: Empty file name for '%' or '#', only works with ":p:h"
nl: E499: lege bestandsnaam voor '%' of '#', werkt alleen samen met ":p:h"

en: E49: Invalid scroll size
nl: E49: ongeldige scroll-grootte

en: E500: Evaluates to an empty string
nl: E500: resulteert in een lege string

en: E501: At end-of-file
nl: E501: bij bestandseinde

en: E505: "%s" is read-only (add ! to override)
nl: E505: "%s" is alleen-lezen (voeg ! toe om te overschrijven)

en: E506: Can't write to backup file (add ! to override)
nl: E506: kan niet naar back-upbestand schrijven (voeg hiervoor ! toe)

en: E507: Close error for backup file (add ! to override)
nl: E507: fout tijdens afsluiten van back-upbestand (voeg ! om toch af te sluiten)

en: E508: Can't read file for backup (add ! to override)
nl: E508: kan bestand voor back-up niet lezen (voeg ! toe om toch te lezen)

en: E509: Cannot create backup file (add ! to override)
nl: E509: kan back-upbestand niet aanmaken (voeg ! toe om dit toch aan te maken)

en: E510: Can't make backup file (add ! to override)
nl: E510: kan back-upbestand niet maken (voeg ! toe om dit toch te maken)

en: E512: Close failed
nl: E512: Afsluiten is mislukt

en: E513: write error, conversion failed (make 'fenc' empty to override)
nl: E513: schrijffout waarbij omzetting is mislukt (leeg 'fenc' om te overschrijven)

en: E513: write error, conversion failed in line %ld (make 'fenc' empty to override)
nl: E513: schrijffout waarbij omzetting in regel %ld is mislukt (leeg 'fenc' om te overschrijven)

en: E514: write error (file system full?)
nl: E514: schrijffout (is bestandssysteem vol?)

en: E515: No buffers were unloaded
nl: E515: geen van de buffers is gelost

en: E516: No buffers were deleted
nl: E516: geen van de buffers is verwijderd

en: E517: No buffers were wiped out
nl: E517: geen van de buffers is gewist

en: E518: Unknown option
nl: E518: onbekende optie

en: E519: Option not supported
nl: E519: optie niet ondersteund

en: E521: Number required: &%s = '%s'
nl: E521: 'Number' vereist: &%s = '%s'

en: E523: Not allowed here
nl: E523: hier niet toegestaan

en: E52: Unmatched \z(
nl: E52: \z( is niet gepaard

en: E535: Illegal character after <%c>
nl: E535: ongeldig teken na <%c>

en: E536: comma required
nl: E536: komma is vereist

en: E537: 'commentstring' must be empty or contain %s
nl: E537: 'commentstring' moet leeg zijn of het volgende bevatten: %s

en: E538: No mouse support
nl: E538: geen muisondersteuning

en: E53: Unmatched %s%%(
nl: E53: %s%%( is niet gepaard

en: E540: Unclosed expression sequence
nl: E540: ongepaarde expressie-volgorde

en: E541: too many items
nl: E541: teveel items

en: E542: unbalanced groups
nl: E542: ongepaarde groepen

en: E544: Keymap file not found
nl: E544: bestand met toetsbindingen niet gevonden

en: E54: Unmatched %s(
nl: E54: %s( is niet gepaard

en: E550: Missing colon
nl: E550: dubbelepunt ontbreekt

en: E551: Illegal component
nl: E551: ongeldige component

en: E552: digit expected
nl: E552: cijfer verwacht

en: E554: Syntax error in %s{...}
nl: E554: Syntaxfout in %s{...}

en: E55: Unmatched %s)
nl: E55: %s) is ongepaard

en: E560: Usage: cs[cope] %s
nl: E560: Gebruik: cs[cope] %s

en: E561: unknown cscope search type
nl: E561: soort cscope-zoekopdracht is onbekend

en: E562: Usage: cstag <ident>
nl: E562: Gebruik: cstag <ident>

en: E563: stat error
nl: E563: bevragingsfout

en: E563: stat(%s) error: %d
nl: E563: bevraag((%s) fout: %d

en: E564: %s is not a directory or a valid cscope database
nl: E564: %s is geen map of een geldige cscope-databank

en: E566: Could not create cscope pipes
nl: E566: aanmaken cscopei-pijp is mislukt

en: E567: no cscope connections
nl: E567: geen cscope-verbindingen

en: E568: duplicate cscope database not added
nl: E568: dubbele cscope-databank is niet toegevoegd

en: E570: fatal error in cs_manage_matches
nl: E570: fatale fout in cs_manage_matches

en: E571: Sorry, this command is disabled: the Tcl library could not be loaded.
nl: E571: Helaas, deze opdracht is uitgeschakeld: het laden van de Tcl-bibliotheek is mislukt.

en: E572: exit code %d
nl: E572: afsluitcode %d

en: E573: Invalid server id used: %s
nl: E573: ongeldige server-id gebruikt: %s

en: E579: :if nesting too deep
nl: E579: te diepe :if-nesting

en: E580: :endif without :if
nl: E580: :endif zonder :if

en: E581: :else without :if
nl: E581: :else zonder :if

en: E582: :elseif without :if
nl: E582: :elseif zonder :if

en: E583: multiple :else
nl: E583: meerdere :else

en: E584: :elseif after :else
nl: E584: :elseif na :else

en: E585: :while/:for nesting too deep
nl: E585: te diepe :while/:for-nesting

en: E586: :continue without :while or :for
nl: E586: :continue zonder :while of :for

en: E587: :break without :while or :for
nl: E587: :break zonder :while of :for

en: E590: A preview window already exists
nl: E590: een voorvertoningsvenster bestaat al

en: E591: 'winheight' cannot be smaller than 'winminheight'
nl: E591: 'winheight' kan niet kleiner zijn dan 'winminheight'

en: E592: 'winwidth' cannot be smaller than 'winminwidth'
nl: E592: 'winwidth' kan niet kleiner zijn dan 'winminwidth'

en: E593: Need at least %d lines
nl: E593: vereist minstens %d regels

en: E594: Need at least %d columns
nl: E594: vereist minstens %d kolommen

en: E599: Value of 'imactivatekey' is invalid
nl: E599: waarde van 'imactivatekey' is ongeldig

en: E601: :try nesting too deep
nl: E601: te diepe :try-nesting

en: E602: :endtry without :try
nl: E602: :endtry zonder :try

en: E603: :catch without :try
nl: E603: :catch zonder :try

en: E604: :catch after :finally
nl: E604: :catch na :finally

en: E605: Exception not caught: %s
nl: E605: uitzondering niet afgevangen: %s

en: E606: :finally without :try
nl: E606: :finally zonder :try

en: E607: multiple :finally
nl: E607: meerdere :finally

en: E608: Cannot :throw exceptions with 'Vim' prefix
nl: E608: :throw exceptions met 'Vim' als voorvoegsel zijn niet mogelijk

en: E609: Cscope error: %s
nl: E609: Cscope-fout: %s

en: E610: Can't load Zap font '%s'
nl: E610: Zap-lettertype '%s' kan niet worden geladen

en: E611: Can't use font %s
nl: E611: lettertype %s kan niet worden gebruikt

en: E612: Too many signs defined
nl: E612: teveel margetekens gedefinieerd

en: E614: vim_SelFile: can't return to current directory
nl: E614: vim_SelFile: teruggaan naar huidige map is niet mogelijk

en: E615: vim_SelFile: can't get current directory
nl: E615: vim_SelFile: vaststellen huidige map is niet mogelijk

en: E616: vim_SelFile: can't get font %s
nl: E616: vim_SelFile: lettertype %s niet gevonden

en: E618: file "%s" is not a PostScript resource file
nl: E618: bestand "%s" is geen 'Postscript resource'-bestand

en: E619: file "%s" is not a supported PostScript resource file
nl: E619: bestand "%s" is geen ondersteund 'Postscript resource'-bestand

en: E61: Nested %s*
nl: E61: geneste %s*

en: E620: Unable to convert to print encoding "%s"
nl: E620: omzetten naar afdrukcodering "%s" is mislukt

en: E621: "%s" resource file has wrong version
nl: E621: 'resource'-bestand "%s" heeft verkeerde versie

en: E622: Could not fork for cscope
nl: E622: nieuw cscope-proces beginnen is mislukt

en: E623: Could not spawn cscope process
nl: E623: voortbrengen cscope-proces is mislukt

en: E624: Can't open file "%s"
nl: E624: openen bestand "%s" is mislukt

en: E625: cannot open cscope database: %s
nl: E625: openen is mislukt van cscope-databank: %s

en: E626: cannot get cscope database information
nl: E626: opvragen cscope-databankinformatie is mislukt

en: E62: Nested %s%c
nl: E62: geneste %s%c

en: E63: invalid use of \_
nl: E63: onjuist gebruikt van \_

en: E64: %s%c follows nothing
nl: E64: %s%c volgt op niets

en: E655: Too many symbolic links (cycle?)
nl: E655: teveel symbolische koppelingen (oneindige lus?)

en: E659: Cannot invoke Python recursively
nl: E659: Python kan niet recursief worden aangeroepen

en: E65: Illegal back reference
nl: E65: ongeldige terugverwijzing

en: E661: Sorry, no '%s' help for %s
nl: E661: helaas, geen '%s'-hulp voor %s

en: E662: At start of changelist
nl: E662: begin van wijzigingslijst

en: E663: At end of changelist
nl: E663: einde van wijzigingslijst

en: E664: changelist is empty
nl: E664: wijzigingslijst is leeg

en: E665: Cannot start GUI, no valid font found
nl: E665: de GUI kan niet gestart worden, er is geen geldig lettertype gevonden

en: E666: compiler not supported: %s
nl: E666: compiler niet ondersteund: %s

en: E667: Fsync failed
nl: E667: fsync is mislukt

en: E66: \z( not allowed here
nl: E66: \z( hier niet toegestaan

en: E670: Mix of help file encodings within a language: %s
nl: E670: mengelmoes van hulpbestandcoderingen binnen een taal: %s

en: E671: Cannot find window title "%s"
nl: E671: kan venstertitel "%s" niet vinden

en: E672: Unable to open window inside MDI application
nl: E672: kan geen venster binnen MDI-applicatie openen

en: E673: Incompatible multi-byte encoding and character set.
nl: E673: Multi-byte-codering en de tekenverzameling zijn onverenigbaar.

en: E674: printmbcharset cannot be empty with multi-byte encoding.
nl: E674: printmbcharset mag bij multi-byte-codering niet leeg zijn.

en: E675: No default font specified for multi-byte printing.
nl: E675: geen standaard lettertype opgegeven voor multi-byte-afdrukken.

en: E676: No matching autocommands for acwrite buffer
nl: E676: geen overeenkomende autocommands voor 'acwrite'-buffer

en: E677: Error writing temp file
nl: E677: opslaan van temp-bestand is mislukt

en: E678: Invalid character after %s%%[dxouU]
nl: E678: onjuist teken na %s%%[dxouU]

en: E67: \z1 et al. not allowed here
nl: E67: \z1 en andere hier niet toegestaan

en: E680: <buffer=%d>: invalid buffer number
nl: E680: <buffer=%d>: ongeldig buffernummer

en: E681: Buffer is not loaded
nl: E681: buffer is niet geladen

en: E682: Invalid search pattern or delimiter
nl: E682: zoekpatroon of scheidingsteken is ongeldig

en: E684: list index out of range: %ld
nl: E684: lijstindex buiten bereik: %ld

en: E685: Internal error: %s
nl: E685: interne fout: %s

en: E686: Argument of %s must be a List
nl: E686: argument van %s moet een List zijn

en: E687: Less targets than List items
nl: E687: minder doelen dan Listitems

en: E688: More targets than List items
nl: E688: meer doelen dan Listitems

en: E689: Can only index a List or Dictionary
nl: E689: alleen een List of Dictionary kan geÃ¯ndexeerd worden

en: E68: Invalid character after \z
nl: E68: ongeldig teken na \z

en: E690: Missing "in" after :for
nl: E690: "in" ontbreekt na :for

en: E691: Can only compare List with List
nl: E691: List kan alleen met een Lijst worden vergeleken

en: E692: Invalid operation for Lists
nl: E692: ongeldige bewerking voor Listen

en: E693: Can only compare Funcref with Funcref
nl: E693: Funcref kan alleen met Funcref worden vergeleken

en: E694: Invalid operation for Funcrefs
nl: E694: ongeldige bewerking voor Funcrefs

en: E695: Cannot index a Funcref
nl: E695: een Funcref kan niet geÃ¯ndexeerd worden

en: E696: Missing comma in List: %s
nl: E696: komma ontbreekt in List: %s

en: E697: Missing end of List ']': %s
nl: E697: einde van List ']' ontbreekt: %s

en: E698: variable nested too deep for making a copy
nl: E698: variabele te diep genest om een kopie te maken

en: E699: Too many arguments
nl: E699:teveel argumenten

en: E69: Missing ] after %s%%[
nl: E69: ontbrekende ] na %s%%[

en: E700: Unknown function: %s
nl: E700: onbekende functie: %s

en: E701: Invalid type for len()
nl: E701: ongeldig type voor len()

en: E702: Sort compare function failed
nl: E702: sorteer-vergelijkfunctie mislukt

en: E703: Using a Funcref as a Number
nl: E703: een Funcref wordt als Number gebruikt

en: E704: Funcref variable name must start with a capital: %s
nl: E704: variabelenaam van Funcref moet beginnen met een hoofdletter: %s

en: E705: Variable name conflicts with existing function: %s
nl: E705: variablenaam botst met bestaande functie: %s

en: E706: Variable type mismatch for: %s
nl: E706: variabelesoort past niet bij: %s

en: E707: Function name conflicts with variable: %s
nl: E707: functienaam botst met variabele: %s

en: E708: [:] must come last
nl: E708: [:] moet als laatste staan

en: E709: [:] requires a List value
nl: E709: [:] vereist een Listwaarde

en: E70: Empty %s%%[]
nl: E70: leeg %s%%[]

en: E710: List value has more items than target
nl: E710: Listwaarde heeft meer  value has more items than target

en: E711: List value has not enough items
nl: E711: Listwaarde heeft onvoldoende items

en: E712: Argument of %s must be a List or Dictionary
nl: E712: argument van %s moet een List of Dictionary zijn

en: E713: Cannot use empty key for Dictionary
nl: E713: kan geen leeg trefwoord als Dictionary gebruiken

en: E714: List required
nl: E714: List is vereist

en: E715: Dictionary required
nl: E715: Dictionary is vereist

en: E716: Key not present in Dictionary: %s
nl: E716: trefwoord niet aangetroffen in Dictionary: %s

en: E717: Dictionary entry already exists
nl: E717: woord bestaat al in Dictionary

en: E718: Funcref required
nl: E718: Funcref is vereist

en: E719: Cannot use [:] with a Dictionary
nl: E719: kan [:] niet met een Dictionary gebruiken

en: E71: Invalid character after %s%%
nl: E71: onjuist teken na %s%%

en: E720: Missing colon in Dictionary: %s
nl: E720: dubbelepunt in Dictionary ontbreekt: %s

en: E721: Duplicate key in Dictionary: "%s"
nl: E721: dubbele sleutel in Dictionary: "%s"

en: E722: Missing comma in Dictionary: %s
nl: E722: komma ontbreekt in Dictionary: %s

en: E723: Missing end of Dictionary '}': %s
nl: E723: einde van Dictionary '}' ontbreekt: %s

en: E724: variable nested too deep for displaying
nl: E724: variabele is te diep genest om te tonen

en: E725: Calling dict function without Dictionary: %s
nl: E725: dict-functie aanroep zonder Dictionary: %s

en: E726: Stride is zero
nl: E726: stap is nul

en: E727: Start past end
nl: E727: start na einde

en: E728: Using a Dictionary as a Number
nl: E728: Dictionary gebruiken als een Number

en: E729: using Funcref as a String
nl: E729: Funcref gebruiken als een String

en: E730: using List as a String
nl: E730: List gebruiken als een String

en: E731: using Dictionary as a String
nl: E731: Dictionary gebruiken als een String

en: E732: Using :endfor with :while
nl: E732: gebruik van :endfor met :while

en: E733: Using :endwhile with :for
nl: E733: gebruik van :endwhile met :for

en: E734: Wrong variable type for %s=
nl: E734: onjuist type variabele voor %s=

en: E735: Can only compare Dictionary with Dictionary
nl: E735: Dictionary kan alleen met Woordenboek worden vergeleken

en: E736: Invalid operation for Dictionary
nl: E736: ongeldige bewerking voor Dictionary

en: E737: Key already exists: %s
nl: E737: sleutel bestaat al: %s

en: E738: Can't list variables for %s
nl: E738: kan variabelen voor %s niet tonen

en: E739: Cannot create directory: %s
nl: E739: kan map %s niet aanmaken

en: E740: Too many arguments for function %s
nl: E740: teveel argumenten voor functie %s

en: E741: Value is locked: %s
nl: E741: waarde is geblokkeerd: %s

en: E742: Cannot change value of %s
nl: E742: kan waarde van %s niet veranderen

en: E743: variable nested too deep for (un)lock
nl: E743: variabele is te diep genest om te beveiligen

en: E744: NetBeans does not allow changes in read-only files
nl: E744: NetBeans staat geen veranderingen in alleen-lezenbestanden toe

en: E745: Using a List as a Number
nl: E745: List wordt als een Number gebruikt

en: E746: Function name does not match script file name: %s
nl: E746: functienaam komt niet overeen met bestandsnaam van het script: %s

en: E747: Cannot change directory, buffer is modified (add ! to override)
nl: E747: kan niet van map veranderen, buffer is gewijzigd (voeg ! toe om te forceren)

en: E749: empty buffer
nl: E749: leeg buffer

en: E74: Command too complex
nl: E74: opdracht te ingewikkeld

en: E750: First use ":profile start {fname}"
nl: E750: gebruik eerst ":profile start {fname}"

en: E75: Name too long
nl: E75: te lange naam

en: E764: Option '%s' is not set
nl: E764: Optie '%s' is niet ingesteld

en: E768: Swap file exists: %s (:silent! overrides)
nl: E768: wisselbestand bestaat: %s (:silent! overschrijft)

en: E769: Missing ] after %s[
nl: E769: ontbrekende ] na %s[

en: E76: Too many [
nl: E76: teveel [

en: E773: Symlink loop for "%s"
nl: E773: Symbolische koppelingslus voor "%s"

en: E77: Too many file names
nl: E77: teveel bestandsnamen

en: E784: Cannot close last tab page
nl: E784: laatste tabpagina kan niet afgesloten worden

en: E785: complete() can only be used in Insert mode
nl: E785: complete() kan alleen in Invoegmodus worden gebruikt

en: E786: Range not allowed
nl: E786: bereik niet toegestaan

en: E787: Buffer changed unexpectedly
nl: E787: buffer is onverwacht gewijzigd

en: E788: Not allowed to edit another buffer now
nl: E788: nu een andere buffer bewerken is niet toegestaan

en: E78: Unknown mark
nl: E78: onbekende markering

en: E791: Empty keymap entry
nl: E791: toetsbinding leeg

en: E792: Empty menu name
nl: E792: menunaam is leeg

en: E793: No other buffer in diff mode is modifiable
nl: E793: geen ander buffer in diff-modus is bewerkbaar

en: E794: Cannot set variable in the sandbox: "%s"
nl: E794: kan variabele niet instellen in de zandbak: "%s"

en: E795: Cannot delete variable %s
nl: E795: kan variabele %s niet verwijderen

en: E79: Cannot expand wildcards
nl: E79: vervangen jokertekens is mislukt

en: E804: Cannot use '%' with Float
nl: E804: '%' kan niet met Float worden gebruikt

en: E805: Using a Float as a Number
nl: E805: een Float wordt als Number gebruikt

en: E806: using Float as a String
nl: E806: Float gebruiken als een String

en: E808: Number or Float required
nl: E808: Number of Float vereist

en: E809: #< is not available without the +eval feature
nl: E809: #< is zonder de +eval-functionaliteit niet beschikbaar

en: E80: Error while writing
nl: E80: opslaan is mislukt

en: E810: Cannot read or write temp files
nl: E810: kan tijdelijke bestand niet lezen of opslaan

en: E811: Not allowed to change buffer information now
nl: E811: nu bufferinformatie wijzigen is niet toegestaan

en: E812: Autocommands changed buffer or buffer name
nl: E812: buffer of buffernaam gewijzigd door autocommands

en: E813: Cannot close autocmd window
nl: E813: sluiten autocmd-venster is mislukt

en: E814: Cannot close window, only autocmd window would remain
nl: E814: venster kan niet sluiten want autocmd-venster blijft als enige achter

en: E815: Sorry, this command is disabled, the MzScheme libraries could not be loaded.
nl: E815: helaas, deze opdracht is uitgeschakeld. De MzScheme-bibliotheken kunnen niet geladen worden.

en: E816: Cannot read patch output
nl: E816: kan patch-uitvoer niet lezen

en: E817: Blowfish big/little endian use wrong
nl: E817: gebruik Blowfish big/little endian is onjuist

en: E818: sha256 test failed
nl: E818: sha256 test mislukt

en: E819: Blowfish test failed
nl: E819: Blowfish test mislukt

en: E81: Using <SID> not in a script context
nl: E81: <SID> wordt buiten de scriptcontext gebruikt

en: E821: File is encrypted with unknown method
nl: E821: bestand is met onbekende methode versleuteld

en: E82: Cannot allocate any buffer, exiting...
nl: E82: kan geen buffer aanmaken, beëindigen...

en: E830: Undo number %ld not found
nl: E830: Ongedaan-nummer %ld niet gevonden

en: E831: bf_key_init() called with empty password
nl: E831: bf_key_init() uitgevoerd met leeg wachtwoord

en: E83: Cannot allocate buffer, using other one...
nl: E83: kan geen buffer aanmaken, een andere wordt gebruikt...

en: E84: No modified buffer found
nl: E84: geen aangepast buffer gevonden

en: E85: There is no listed buffer
nl: E85: er is geen vermelde buffer

en: E86: Buffer %ld does not exist
nl: E86: Buffer %ld bestaat niet

en: E87: Cannot go beyond last buffer
nl: E87: kan niet voorbij het laatste buffer komen

en: E88: Cannot go before first buffer
nl: E88: kan niet vóór het eerste buffer komen

en: E89: No write since last change for buffer %ld (add ! to override)
nl: E89: niets opgeslagen sinds laatste wijziging van buffer %ld (voeg ! toe om te forceren)

en: E90: Cannot unload last buffer
nl: E90: kan laatste buffer niet legen

en: E91: 'shell' option is empty
nl: E91: 'shell'-optie is leeg

en: E92: Buffer %ld not found
nl: E92: buffer %ld niet gevonden

en: E93: More than one match for %s
nl: E93: %s meermaals gevonden

en: E94: No matching buffer for %s
nl: E94: geen overeenkomstig buffer voor %s

en: E95: Buffer with this name already exists
nl: E95: buffer met deze naam bestaat al

en: E96: Can not diff more than %ld buffers
nl: E96: kan niet meer dan %ld buffers vergelijken

en: E97: Cannot create diffs
nl: E97: kan geen verschillen genereren

en: E98: Cannot read diff output
nl: E98: kan diff-uitvoer niet lezen

en: E99: Current buffer is not in diff mode
nl: E99: huidige buffer is niet in diff-modus

en: Edit File
nl: Bestand bewerken

en: Edit File in new window
nl: Bestand in nieuw venster bewerken

en: Encoding:
nl: Codering:

en: End of function
nl: Einde van functie

en: End of sourced file
nl: Einde van geladen bestand

en: Enter number of swap file to use (0 to quit):
nl: Typ het nummer van het wisselbestand om te gebruiken (0 om te stoppen):

en: Entering Debug mode.  Type "cont" to continue.
nl: Debug-modus gestart.  Typ "cont" om verder te gaan.

en: Entering Ex mode.  Type "visual" to go to Normal mode.
nl: Ex-modus betreden.  Typ "visual" om naar de Normaal-modus te gaan.

en: Error
nl: Fout

en: Error and interrupt
nl: Fout en onderbreken

en: Error detected while processing %s:
nl: Fout opgetreden tijdens verwerken van %s:

en: Exception
nl: Uitzondering

en: Exception caught: %s
nl: Gevangen uitzondering: %s

en: Exception discarded: %s
nl: Afgedankte uitzondering: %s

en: Exception finished: %s
nl: Afgeronde uitzondering: %s

en: Exception thrown: %s
nl: Geworpen uitzondering: %s

en: Executing %s
nl: %s uitvoeren

en: Expression
nl: Expressie

en: File permissions of "%s" are read-only.
    It may still be possible to write it.
    Do you wish to try?
nl: Bestandsrechten van "%s" zijn alleen-lezen.
    Mogelijk kan er toch naar weggeschreven worden.
    Proberen op te slaan?

en: File preserved
nl: Bestand behouden

en: Files
nl: Bestanden

en: Find & Replace (use '\\' to find  a '\')
nl: Zoeken & vervangen (gebruik '\\' om een '\' te vinden')

en: Find &Next
nl: &Volgende zoeken

en: Find Next
nl: Volgende zoeken

en: Find string (use '\\' to find  a '\')
nl: Tekenreeks zoeken (gebruik '\\' om een '\' te vinden)

en: Find symbol
nl: Zoek symbool

en: Find what:
nl: Zoek naar:

en: Font '%s' is not fixed-width
nl: Lettertype '%s' heeft geen vaste breedte

en: Font Selection
nl: Lettertypeselectie

en: Font%ld width is not twice that of font0
nl: Breedte font%ld is niet het dubbele van font0

en: Font0 width: %ld
nl: Font0-breedte: %ld

en: Font1 width: %ld
nl: Font1-breedte: %ld

en: Font:
nl: Lettertype:

en: Garbage after option argument
nl: Rommel na optieargument

en: Generate docu for
nl: Genereer documentatie voor

en: Greetings, Vim user!
nl: Gegroet, Vim-gebruiker!

en: Help poor children in Uganda!
nl: Help arme kinderen in Uganda!

en: Hit end of paragraph
nl: Einde van paragraaf

en: Illegal file name
nl: Ongeldige bestandsnaam

en: Illegal register name
nl: ongeldige registernaam

en: Illegal starting char
nl: Ongeldig startteken

en: Input Line
nl: Invoerregel

en: Input _Methods
nl: Invoer_wijzen

en: Interrupt
nl: Onderbreken

en: Interrupted
nl: onderbroken

en: Invalid argument for
nl: Ongeldig argument voor

en: Invalid font specification
nl: Onjuiste specificatie van lettertype

en: Kill a connection
nl: Een verbinding verbreken

en: Match case
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Match whole word only
nl: Alleen volledig woord

en: Messages maintainer: Bram Moolenaar <Bram@vim.org>
nl: Vertaald door: Erwin Poeze <erwin.poeze@gmail.com>

en: Modified by
nl: Aangepast door

en: Name:
nl: Naam:

en: Need %s version %ld
nl: Vereist %s versie %ld

en: Need Amigados version 2.04 or later
nl: Vereist Amigados versie 2.04 of nieuwer

en: NetBeans disallows writes of unmodified buffers
nl: Netbeans staat het opslaan van onveranderde buffers niet toe

en: New tab
nl: Nieuw tabblad

en: No abbreviation found
nl: Geen afkorting gevonden

en: No breakpoints defined
nl: Geen 'breakpoints' opgegeven

en: No mapping found
nl: Geen toewijzing gevonden

en: No match at cursor, finding next
nl: Op cursorpositie is geen overeenkomst: de volgende zoeken

en: No matching autocommands
nl: Geen overeenkomstige autocommands

en: No old files
nl: Geen oudere bestanden

en: No swap file
nl: Geen wisselbestand

en: No text to be printed
nl: Geen tekst om af te drukken

en: No user-defined commands found
nl: Geen gebruikergedefinieerde opdrachten gevonden

en: Not Used
nl: Niet gebruikt

en: Nothing to undo
nl: Niets om ongedaan te maken

en: OK
nl: Ok

en: Open Tab...
nl: Tabblad openen...

en: Open tab...
nl: Tabblad openen...

en: Opening the X display took %ld msec
nl: Openen van X-display vereiste %ld ms

en: Original file "%s"
nl: Oorspronkelijke bestand "%s"

en: Overwrite existing file "%s"?
nl: Bestaand bestand "%s" overschrijven?

en: Page %d
nl: Pagina %d

en: Partial writes disallowed for NetBeans buffers
nl: Deelopslag voor buffers van Netbeans niet toegestaan

en: Patch file
nl: Patch-bestand

en: Pathname:
nl: Padnaam:

en: Pattern found in every line: %s
nl: Patroon aangetroffen in iedere regel: %s

en: Pattern not found
nl: patroon niet gevonden

en: Press ENTER or type command to continue
nl: Toets ENTER of typ een opdracht om verder te gaan

en: Print job sent.
nl: Afdrukopdracht verzonden

en: Printed: %s
nl: Afgedrukt: %s

en: Printing aborted
nl: Afdrukken afgebroken

en: Printing page %d (%d%%)
nl: Afdrukken van pagina %d (%d%%)

en: Query for a pattern
nl: Naar een patroon zoeken

en: Question
nl: Vraag

en: Reading from stdin...
nl: Lezen van standaardinvoer...

en: Reading viminfo file "%s"%s%s%s
nl: Inlezen viminfo-bestand "%s"%s%s%s

en: Recovery completed. Buffer contents equals file contents.
nl: Herstel is afgerond. Inhoud van het buffer komt overeen met de bestandsinhoud.

en: Recovery completed. You should check if everything is OK.
nl: Herstel is afgerond. Controleer of het resultaat juist is.

en: Reinit all connections
nl: Alle verbindingen opnieuw initialiseren

en: Replace
nl: Vervangen

en: Replace &All
nl: &Alles vervangen

en: Replace All
nl: Alles vervangen

en: Replace with:
nl: Vervang door:

en: Retrieve
nl: Ophalen

en: Retrieve from all projects
nl: Uit alle projecten halen

en: Retrieve from file
nl: Uit bestand halen

en: Retrieve from project
nl: Uit project halen

en: Running in Vi compatible mode
nl: wordt uitgevoerd in Vi compatible-modus

en: SNiFF+ is currently
nl: SNiFF+ is momenteel

en: Save As
nl: Opslaan als

en: Save Redirection
nl: 'Redirection' opslaan

en: Save Session
nl: Sessie opslaan

en: Save Setup
nl: Instellingen opslaan

en: Save View
nl: Beeld opslaan

en: Save changes to "%s"?
nl: veranderingen opslaan in "%s"?

en: Scanning dictionary: %s
nl: Doorzoeken Dictionary: %s

en: Scanning tags.
nl: Doorzoeken tags.

en: Scanning: %s
nl: doorzoeken: %s

en: Scrollbar Widget: Could not get geometry of thumb pixmap.
nl: Scrollbar-widget: vaststellen afmetingen van miniaturenkaart niet mogelijk.

en: Search String
nl: Zoekstring

en: Searching for "%s"
nl: Naar "%s" zoeken

en: Searching for "%s" in "%s"
nl: Naar "%s" in "%s" zoeken

en: See ":help W11" for more info.
nl: Lees ":help W11" voor meer informatie.

en: See ":help W12" for more info.
nl: Lees ":help W12" voor meer informatie.

en: See ":help W16" for more info.
nl: Lees ":help W16" voor meer informatie

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %ld of %ld Words; %ld of %ld Bytes
nl: geselecteerd %s%ld van %ld regels; %ld van %ld woorden; %ld van %ld bytes

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %ld of %ld Words; %ld of %ld Chars; %ld of %ld Bytes
nl: geselecteerd %s%ld van %ld regels; %ld van %ld woorden; %ld van %ld rekens; %ld van %ld bytes

en: Selection
nl: Selectie

en: Sending to printer...
nl: Naar printer versturen...

en: Show base class of
nl: Toon basisklasse van

en: Show class in hierarchy
nl: Toon klasse in hierarchie

en: Show class in restricted hierarchy
nl: Toon klasse in beperkte hierarchie

en: Show connections
nl: Verbindingen tonen

en: Show docu of
nl: Toon documentatie van

en: Show overridden member function
nl: Toon overschreven member-functie

en: Show size in Points
nl: Grootte in punten tonen

en: Show source of
nl: Toon broncode van

en: Show this message
nl: Dit bericht tonen

en: Signs for %s:
nl: Tekens voor %s:

en: Size:
nl: Grootte:

en: Sniff: Error during write. Disconnected
nl: Sniff: schrijven is mislukt. Verbroken

en: Sorry, help file "%s" not found
nl: helaas, hulpbestand "%s" is niet gevonden

en: Source Vim script
nl: Vim-script laden

en: Sponsor Vim development!
nl: Ondersteun de ontwikkeling van Vim!

en: Style:
nl: Stijl:

en: Substitute
nl: Vervangen

en: Swap file "
nl: Wisselbestand "

en: Swap file "%s" exists, overwrite anyway?
nl: Wisselbestand "%s" bestaat, toch overschrijven?

en: Swap file already exists!
nl: Wisselbestand bestaat reeds.

en: Swap files found:
nl: Gevonden wisselbestanden:

en: Tab page %d
nl: Tabpagina %d

en: Thanks for flying Vim
nl: Dank voor het gebruik van Vim

en: The only match
nl: Het enige resultaat

en: This Vim was not compiled with the diff feature.
nl: Deze Vim is niet met de diff-functionaliteit gecompileerd

en: This cscope command does not support splitting the window.
nl: Deze cscope-opdracht ondersteunt niet het splitsen van het venster.

en: Toggle implementation/definition
nl: Implementatie/definitie wisselen

en: Too many "+command", "-c command" or "--cmd command" arguments
nl: Teveel "+opdracht", "-c opdracht" of "--cmd opdracht"-argumenten

en: Too many edit arguments
nl: Teveel bewerkargumenten

en: Type  :quit<Enter>  to exit Vim
nl: Typ :quit<Enter> om Vim te verlaten

en: Unable to register a command server name
nl: Het registreren van een opdrachtservernaam is mislukt

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unknown option argument
nl: Onbekend optieargument

en: Untitled
nl: naamloos

en: Up
nl: Opwaarts

en: Using swap file "%s"
nl: Toepassen van wisselbestand "%s"

en: VIM - ATTENTION
nl: VIM - OPGELET

en: VIM - Search and Replace...
nl: VIM - zoeken en vervangen...

en: VIM - Search...
nl: VIM - zoeken...

en: VIM Error
nl: Vim-fout

en: VIM: Can't open window!
nl: VIM: kan venster niet openen!

en: Vim - Font Selector
nl: Vim - Lettertypekiezer

en: Vim E458: Cannot allocate colormap entry, some colors may be incorrect
nl: E458: kan geen kleur toewijzen, sommige kleuren kunnen onjuist zijn

en: Vim Warning
nl: Vim-waarschuwing

en: Vim dialog
nl: Vim-dialoog

en: Vim dialog...
nl: Vim-dialoog...

en: Vim error
nl: Vim-fout

en: Vim error: ~a
nl: Vim-fout: ~a

en: Vim exiting with %d
nl: Vim stoppen met %d

en: Vim is open source and freely distributable
nl: Vim is open-source en vrij verspreidbaar

en: Vim: Caught deadly signal
nl: Vim: fataal signaal gevangen

en: Vim: Caught deadly signal %s
nl: Vim: fataal signaal gevangen %s

en: Vim: Double signal, exiting
nl: Vim: dubbel signaal, stoppen

en: Vim: Error reading input, exiting...
nl: Vim: lezen van de invoer is mislukt. Stoppen...

en: Vim: Error: Failure to start gvim from NetBeans
nl: Vim: Fout: gvim starten vanuit Netbeans is mislukt

en: Vim: Main window unexpectedly destroyed
nl: Vim: hoofdvenster onverwacht gesloten

en: Vim: Reading from stdin...
nl: Vim: lezen van standaardinvoer...

en: Vim: Received "die" request from session manager
nl: Vim: "die"-verzoek van sessiebeheerder ontvangen

en: Vim: Warning: Input is not from a terminal
nl: Vim: Waarschuwing: Invoer komt niet van een terminal

en: Vim: Warning: Output is not to a terminal
nl: Vim: Waarschuwing: Uitvoer gaan niet naar een terminal

en: W11: Warning: File "%s" has changed since editing started
nl: W11: waarschuwing: bestand "%s" is gewijzigd sinds het begin van het bewerken

en: W12: Warning: File "%s" has changed and the buffer was changed in Vim as well
nl: W12: waarschuwing: bestand "%s" en de buffer zijn gewijzigd in Vim

en: W13: Warning: File "%s" has been created after editing started
nl: W13: waarschuwing: na het begin van het bewerken van bestand "%s" is deze ook elders aangemaakt

en: W14: Warning: List of file names overflow
nl: W14: waarschuwing: lijst met bestandsnamen is vol

en: W15: Warning: Wrong line separator, ^M may be missing
nl: W15: waarschuwing: ongeldige regelscheiding, ^M kan ontbreken

en: W16: Warning: Mode of file "%s" has changed since editing started
nl: W16: waarschuwing: rechten van bestand "%s" zijn gewijzigd sinds het begin van het bewerken

en: W17: Arabic requires UTF-8, do ':set encoding=utf-8'
nl: W17: Arabisch vereist UTF-8, typ ':set encoding=utf-8'

en: WARNING: The file has been changed since reading it!!!
nl: WAARSCHUWING: het bestand is na het laden gewijzigd!!!

en: WARNING: Windows 95/98/ME detected
nl: Waarschuwing: Windows 95/98/ME gedetecteerd

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Warning: Entered other buffer unexpectedly (check autocommands)
nl: Waarschuwing: onverwacht ander buffer binnengegaan (controleer 'autocommands')

en: Warning: terminal cannot highlight
nl: waarschuwing: terminal kan niet oplichten

en: While opening file "
nl: bij het openen van bestand "

en: Window position: X %d, Y %d
nl: Vensterpositie: X %d, Y %d

en: Word from other line
nl: Woord uit andere regel

en: Write partial file?
nl: Gedeeltelijk bestand opslaan?

en: Writing viminfo file "%s"
nl: viminfo-bestand "%s" opslaan

en: Xref has a
nl: Xref heeft een

en: Xref referred by
nl: Xref wordt naar verwezen door

en: Xref refers to
nl: Xref verwijst naar

en: Xref used by
nl: Xref gebruikt door

en: YES
nl: JA

en: Zero count
nl: Aantal is nul

en: [CONVERSION ERROR in line %ld]
nl: [OMZETFOUT in regel %ld]

en: [CR missing]
nl: [CR ontbreekt]

en: [Deleted]
nl: [Verwijderd]

en: [Device]
nl: [Apparaat]

en: [File too big]
nl: Bestand te groot

en: [Help]
nl: [Hulp]

en: [ILLEGAL BYTE in line %ld]
nl: [ONGELDIGE BYTE in regel %ld]

en: [Incomplete last line]
nl: [Laatste regel onvolledig]

en: [Location List]
nl: [Locatielijst]

en: [NOT converted]
nl: [NIET omgezet]

en: [New DIRECTORY]
nl: [Nieuwe MAP]

en: [New File]
nl: [Nieuw bestand]

en: [New file]
nl: [Nieuw bestand]

en: [New]
nl: [Nieuw]

en: [No Name]
nl: [Geen naam]

en: [No write since last change]
nl: [Niets opgeslagen sinds laatste wijziging]

en: [Not edited]
nl: [Niet bewerkt]

en: [Permission Denied]
nl: [Geen rechten]

en: [Preview]
nl: [Voorvertoning]

en: [Quickfix list]
nl: [Quickfix-lijst]

en: [READ ERRORS]
nl: [LEESFOUTEN]

en: [Read errors]
nl: [Leesfouten]

en: [Scratch]
nl: [Klad]

en: [character special]
nl: [karakter speciaal]

en: [converted]
nl: [omgezet]

en: [crypted]
nl: [versleuteld]

en: [dos format]
nl: [dos-format]

en: [file ..]       edit specified file(s)
nl: [bestand ..]       bewerk opgegeven bestand(en)

en: [long lines split]
nl: [lange regels gesplitst]

en: [mac format]
nl: [mac-format]

en: [readonly]
nl: [alleen-lezen]

en: [unix format]
nl: [unix-format]

en: after
nl: na

en: and run diff with the original file to check for changes)
nl: en met 'diff' te controleren op wijzigingen)

en: attempt to refer to deleted buffer
nl: poging om naar een verwijderd buffer te verwijzen

en: attempt to refer to deleted window
nl: poging om naar een verwijderd venster te verwijzen

en: auto-removing autocommand: %s <buffer=%d>
nl: automatisch verwijderen 'autocommand': %s <buffer=%d>

en: before
nl: voor

en: block of %ld lines yanked
nl: blok van %ld regels gekopieerd

en: block of 1 line yanked
nl: blok van 1 regel gekopieerd

en: buffer is invalid
nl: buffer is ongeldig

en: by
nl: door

en: by Bram Moolenaar et al.
nl: door Bram Moolenaar en anderen

en: called inputrestore() more often than inputsave()
nl: inputrestore() vaker aangeroepen dan inputsave()

en: calling %s
nl: %s aanroepen

en: can't delete OutputObject attributes
nl: attributen van OutputObject kunnen niet worden verwijderd

en: can't read output of 'charconvert'
nl: uitvoer van 'charconvert' kan niet worden gelezen

en: cannot create buffer/window command: object is being deleted
nl: aanmaken buffer-/vensteropdracht is mislukt: object wordt verwijderd

en: cannot delete line
nl: regel kan niet worden verwijderd

en: cannot get line
nl: kan regel niet verkrijgen

en: cannot insert line
nl: regel kan niet worden ingevoegd

en: cannot insert/append line
nl: invoegen/toevoegen regel is mislukt

en: cannot open
nl: gefaald tijden openen van

en: cannot register callback command: buffer/window is already being deleted
nl:  kan 'callback'-opdracht niet registreren: buffer/venster is reeds verwijderd

en: cannot register callback command: buffer/window reference not found
nl: 'callback'-opdracht kan niet worden geregistreerd: buffer-/vensterreferentie ontbreekt

en: cannot replace line
nl: regel kan niet worden vervangen

en: cannot save undo information
nl: herstelinformatie kan niet worden opgeslagen

en: cannot set line(s)
nl: kan regel(s) niet instellen

en: cannot yank; delete anyway
nl: kopiÃ«ren niet mogelijk; toch verwijderd

en: change
nl: wijziging

en: changes
nl: wijzigingen

en: close
nl: sluiten

en: connected
nl: verbonden

en: continuing in %s
nl: voortzetten in %s

en: could not source "%s"
nl: kan "%s" niet laden

en: couldn't open buffer
nl: buffer openen is mislukt

en: cs_create_connection exec failed
nl: uitvoering cs_create_connection is mislukt

en: cs_create_connection: fdopen for fr_fp failed
nl: cs_create_connection: fdopen voor fr_fp is mislukt

en: cs_create_connection: fdopen for to_fp failed
nl: cs_create_connection: fdopen voor to_fp is mislukt

en: cscope commands:
nl: cscope-opdrachten:

en: cscope connection %s closed
nl: cscope-verbinding %s is verbroken

en: cursor position outside buffer
nl: cursorpositie valt buiten buffer

en: don't quit the editor until the file is successfully written!
nl: verlaat vim niet voordat het bestand volledig opgeslagen is!

en: environment variable
nl: omgevingsvariabele

en: error handler
nl: foutafhandeling

en: expressions disabled at compile time
nl: tijdens compileren zijn de expressies uitgeschakeld

en: fewer lines
nl: regels minder

en: filename / context / line
nl: bestandsnaam / context / regel

en: finished sourcing %s
nl: laden van %s afgerond

en: help
nl: hulp

en: hidden option
nl: verborgen optie

en: in path ---
nl: in pad ---

en: invalid attribute
nl: ongeldig attribuut

en: invalid buffer number
nl: buffernummer is ongeldig

en: invalid expression
nl: ongeldige uitdrukking

en: invalid mark name
nl: naam markering ongeldig

en: is a device (disabled with 'opendevice' option)
nl: is een apparaat (uitgeschakeld door optie 'opendevice'

en: is a directory
nl: is een map

en: is not a file
nl: is geen bestand

en: is not a file or writable device
nl: is geen bestand of schrijfbaar apparaat

en: is read-only (add ! to override)
nl: is alleen-lezen (voeg ! toe om te schrijven)

en: keyboard interrupt
nl: toetsenbord-interrupt

en: line %4ld:
nl: regel %4ld:

en: line %ld
nl: regel %ld

en: line %ld of %ld --%d%%-- col
nl: regel %ld van %ld --%d%%-- kol

en: line %ld: %s
nl: regel %ld: %s

en: line %ld: could not source "%s"
nl: regel %ld: kan "%s" niet laden

en: line %ld: sourcing "%s"
nl: regel %ld: "%s" laden

en: line less
nl: regel minder

en: line number out of range
nl: regelnummer valt buiten het bereik

en: linenr out of range
nl: regelnummer buiten het bereik

en: logoff
nl: uitloggen

en: mark not set
nl: markering niet ingesteld

en: match %d
nl: resultaat %d

en: match %d of %d
nl: resultaat %d van %d

en: menu  Help->Orphans           for information
nl: menu Help->Orphans voor informatie

en: menu  Help->Sponsor/Register  for information
nl: menu  Help->Sponsor/Register  voor informatie

en: modeline
nl: modusregel

en: more line
nl: extra regel

en: more lines
nl: extra regel

en: netbeans is not supported with this GUI
nl: Netbeans wordt door deze GUI niet ondersteund

en: no
nl: nee

en: no cscope connections
nl: geen cscope-verbindingen

en: no specific match
nl: geen specifieke overeenkomst

en: no such buffer
nl: onbekende buffer

en: no such window
nl: onbekend venster

en: not
nl: niet

en: not allowed in the Vim sandbox
nl: niet toegestaan in de Vim-zandbak

en: not found
nl: niet gevonden

en: not found in 'runtimepath': "%s"
nl: niet gevonden in 'runtimepath': "%s"

en: not implemented yet
nl: nog niet geïmplementeerd

en: number changes  time
nl: aantal wijzign  tijd

en: pre-vimrc command line
nl: pre-vimrc-opdracjtregel

en: readonly attribute
nl: alleen-lezen attribuut

en: recording
nl: opnemen

en: replace with %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?
nl: vervang door %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?

en: row %d column %d
nl: rij %d kolom %d

en: search hit BOTTOM, continuing at TOP
nl: zoeken bereikte BODEM, verder vanaf TOP

en: search hit TOP, continuing at BOTTOM
nl: zoeken bereikte TOP, verder vanaf BODEM

en: shutdown
nl: afsluiten

en: softspace must be an integer
nl: zachte spatie moet een geheel getal zijn

en: sourcing "%s"
nl: "%s" laden

en: string cannot contain newlines
nl: tekenreeks kan geen regeleinden bevatten

en: tagname
nl: tagnaam

en: type   :q<Enter>               to exit
nl: typ :q<Enter> om te stoppen

en: type  :help cp-default<Enter> for info on this
nl: typ :help cp-default<Enter> voor informatie hierover

en: type  :help iccf<Enter>       for information
nl: typ :help iccf<Enter> voor informatie

en: type  :help register<Enter>   for information
nl: typ   :help register<Enter>   voor informatie

en: type  :help sponsor<Enter>    for information
nl: typ   :help sponsor<Enter>    voor informatie

en: type  :help version7<Enter>   for version info
nl: typ :help version7<Enter> voor versieinformatie

en: type  :help windows95<Enter>  for info on this
nl: typ   :help windows95<Enter>  voor informatie hierover

en: type  :help<Enter>  or  <F1>  for on-line help
nl: typ :help<Enter> of <F1> voor on-line hulp

en: type :set nocp<Enter> for Vim defaults
nl: typ :set nocp<Enter>  voor standaardinstellingen van Vim

en: unknown
nl: onbekend

en: unknown flag:
nl: unbekende instelling:

en: unknown option
nl: onbekende optie

en: unknown vimOption
nl: onbekende vim-optie

en: version
nl: versie

en: vim error
nl: vim-fout

en: window index is out of range
nl: vensterindex valt buiten het bereik

en: window is invalid
nl: venster is ongeldig

en: writelines() requires list of strings
nl: writelines() vereist een lijst met tekenreeksen

en: writing to device disabled with 'opendevice' option
nl: het schrijven naar apparaat is uitgeschakeld met optie 'opendevice'
