policycoreutils - en to sr translation catalogue (647 entries)

en: %s changed labels.
sr: %s измени ознаке.

en: %s is already in %s
sr: %s је већ у %s

en: %s is not a valid context
sr: %s није исправан контекст

en: %s is not in %s
sr: %s није у %s

en: %s must be a directory
sr: %s мора бити директоријум

en: %s!  Could not get current context for %s, not relabeling tty.
sr: %s!  Не могу да добавим текући контекст за %s, не означавам tty поново.

en: %s!  Could not get new context for %s, not relabeling tty.
sr: %s!  Не могу да добавим нови контекст за %s, не означавам tty поново.

en: %s!  Could not set new context for %s
sr: %s!  Не могу да поставим нови контекст за %s

en: %s:  Can't load policy and enforcing mode requested:  %s
sr: %s:  Не могу да учитам полису и захтевани режим приморавања:  %s

en: %s:  Can't load policy:  %s
sr: %s:  Не могу да учитам полису:  %s

en: %s:  Policy is already loaded and initial load requested
sr: %s:  Полиса је већ учитана и захтеван је почетни унос

en: ******************** IMPORTANT ***********************
sr: ********************** ВАЖНО *************************

en: <b>Applications</b>
sr: <b>Програми</b>

en: <b>Login Users</b>
sr: <b>Корисници пријављивања</b>

en: <b>Root Users</b>
sr: <b>Root корисници</b>

en: <b>Select:</b>
sr: <b>Изаберите:</b>

en: <b>TCP Ports</b>
sr: <b>TCP портови</b>

en: <b>UDP Ports</b>
sr: <b>UDP портови</b>

en: Add
sr: Додај

en: Add %s
sr: Додај %s

en: Add Booleans Dialog
sr: Додај дијалог логичких променљивих

en: Add File Context
sr: Додај контекст датотеке

en: Add Network Port
sr: Додај мрежни порт

en: Add SELinux Login Mapping
sr: Додај SELinux мапирање пријаве

en: Add SELinux Network Ports
sr: Додај SELinux мрежне портове

en: Add SELinux User
sr: Додај SELinux корисника

en: Add SELinux User Mapping
sr: Додај SELinux корисничко мапирање

en: Add User
sr: Додај корисника

en: Addr %s is defined in policy, cannot be deleted
sr: Адреса %s је одређена у полиси, не може се брисати

en: Addr %s is not defined
sr: Адреса %s није одређена

en: Admin
sr: Администратор

en: Admin User Role
sr: Улога администраторског корисника

en: All
sr: Све

en: Allow SELinux webadm user to manage unprivileged users home directories
sr: Допусти да SELinux webadm корисник управља личним директоријумима корисника без привилегија

en: Allow SELinux webadm user to read unprivileged users home directories
sr: Допусти да SELinux webadm корисник може да чита из личних директоријума корисника без привилегија

en: Allow Samba to share nfs directories
sr: Допусти да Samba дели nfs директоријуме

en: Allow Spam Assassin daemon network access
sr: Допусти приступ мрежи програму за уклањање нежељене поште

en: Allow X-Windows server to map a memory region as both executable and writable
sr: Допусти X-Windows серверу да пресликава меморијски простор као извршну датотеку са могућношћу писања

en: Allow all daemons the ability to use unallocated ttys
sr: Допусти свим системским услугама могућност да користе нерезервисане tty терминале

en: Allow all daemons to write corefiles to /
sr: Допусти свим системским услугама да уписују датотеке језгра на / директоријум

en: Allow cdrecord to read various content. nfs, samba, removable devices, user temp and untrusted content files
sr: Допусти да cdrecord чита различит садржај. nfs, samba, removable devices, user temp и датотеке са непоузданим садржајем

en: Allow clients to write to X shared memory
sr: Допусти клијентима да уписују у дељену меморију Икс сервера

en: Allow daemons to run with NIS
sr: Дозволи системским услугама да се покрећу са NIS сервисом

en: Allow evolution and thunderbird to read user files
sr: Допусти evolution-у и thunderbird-у да читају датотеке корисника

en: Allow gadmin SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
sr: Допусти да gadmin SELinux кориснички налози извршавају датотеке у својим личним директоријумима или у /tmp директоријуму

en: Allow guest SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
sr: Допусти да гостујући SELinux кориснички налози извршавају датотеке у својим личним директоријумима или у /tmp директоријуму

en: Allow java executable stack
sr: Допусти java-и извршни стек

en: Allow mount to mount any directory
sr: Допусти да mount монтира било који директоријум

en: Allow mount to mount any file
sr: Допусти да mount монтира било коју датотеку

en: Allow mplayer executable stack
sr: Допусти mplayer-у извршни стек

en: Allow normal user to execute ping
sr: Допусти нормалном кориснику да извршава ping

en: Allow pppd to be run for a regular user
sr: Допусти pppd да буде доступан за коришћење обичним корисницима

en: Allow privileged utilities like hotplug and insmod to run unconfined
sr: Допусти да се привилеговане алатке, као што су hotplug и insmod, извршавају неограничено

en: Allow programs to read files in non-standard locations (default_t)
sr: Допусти да програми читају датотеке које се налазе на нестандардним местима (default_t)

en: Allow rc scripts to run unconfined, including any daemon started by an rc script that does not have a domain transition explicitly defined
sr: Допусти да се rc скрипта неограничено извршава, укључујући ту све системске услуге које rc стартује, а који немају изричито одређен прелаз домена

en: Allow regular users direct mouse access (only allow the X server)
sr: Допусти обичним корисницима директан приступ мишу (само допусти Икс серверу)

en: Allow rpm to run unconfined
sr: Допусти да се rpm извршава неограничено

en: Allow sasl authentication server to read /etc/shadow
sr: Допусти sasl серверу аутентификације да чита /etc/shadow

en: Allow spamd to access home directories
sr: Допусти да spamd приступа личним директоријумима

en: Allow squid daemon to connect to the network
sr: Допусти squid системској услузи да се споји на мрежу

en: Allow ssh logins as sysadm_r:sysadm_t
sr: Допусти ssh пријаве као sysadm_r:sysadm_t

en: Allow ssh to run from inetd instead of as a daemon
sr: Допусти да се ssh извршава из inetd уместо као системска услуга

en: Allow ssh to run ssh-keysign
sr: Допусти да ssh извршава ssh-keysign

en: Allow staff SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
sr: Допусти да staff SELinux кориснички налози извршавају датотеке у својим личним директоријумима или у /tmp директоријуму

en: Allow staff Web Browsers to write to home directories
sr: Допусти особљу Web Browser-а да уписује у личне директоријуме

en: Allow staff_r users to search the sysadm home dir and read files (such as ~/.bashrc)
sr: Допусти да staff_r корисници претражују sysadm лични директоријум и читају датотеке (као што је ~/.bashrc)

en: Allow stunnel daemon to run as standalone, outside of xinetd
sr: Допусти да се stunnel системска услуга самостално извршава, изван xinetd

en: Allow sysadm SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
sr: Допусти да sysadm SELinux кориснички налози извршавају датотеке у својим личним директоријумима или у /tmp директоријуму

en: Allow sysadm_t to directly start daemons
sr: Допусти да sysadm_t директно покреће системске услуге

en: Allow the mozilla browser to read user files
sr: Допусти да mozilla читач чита датотеке корисника

en: Allow unconfined SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
sr: Допусти да неограничени SELinux кориснички налози извршавају датотеке у својим личним директоријумима или у /tmp директоријуму

en: Allow unconfined to dyntrans to unconfined_execmem
sr: Допусти да неограниченим да се пребаце у unconfined_execmem

en: Allow unlabeled packets to flow on the network
sr: Допусти да неозначени пакети путују мрежом

en: Allow user SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
sr: Допусти да user SELinux кориснички налози извршавају датотеке у својим личним директоријумима или у /tmp директоријуму

en: Allow user to connect to mysql socket
sr: Допусти кориснику да се повеже на mysql сокет

en: Allow user to connect to postgres socket
sr: Допусти кориснику да се повеже на postgres сокет

en: Allow user to r/w noextattrfile (FAT, CDROM, FLOPPY)
sr: Допусти кориснику да чита/пише у noextattrfile (FAT, CDROM, FLOPPY)

en: Allow user to stat ttyfiles
sr: Допусти кориснику да прати tty датотеке

en: Allow user_r to reach sysadm_r via su, sudo, or userhelper. Otherwise, only staff_r can do so
sr: Допусти да user_r користи sysadm_r преко su, sudo, или userhelper. У противном, само staff_r може тако да ради

en: Allow users to control network interfaces (also needs USERCTL=true)
sr: Допусти корисницима да управљају мрежним сучељима (такође је потребно да је USERCTL=true)

en: Allow users to execute the mount command
sr: Дозволи корисницима извршавање mount наредбе

en: Allow users to run TCP servers (bind to ports and accept connection from the same domain and outside users)  disabling this forces FTP passive mode and may change other protocols
sr: Допусти корисницима да извршавају TCP сервере (да се повезују на портове и примају везе са истих домена или спољних корисника)  искључивање ове опције доводи до пасивног начина пада FTP-а и може узроковати промене других протокола

en: Allow users to run the dmesg command
sr: Допусти корисницима да извршавају dmesg команду

en: Allow users to rw usb devices
sr: Допусти да корисници читају/пишу на usb уређаје

en: Allow xdm logins as sysadm_r:sysadm_t
sr: Допусти да се xdm пријављује као sysadm_r:sysadm_t

en: Allow xen to read/write physical disk devices
sr: Допусти да xen чита/пише по физичким уређајима (дисковима)

en: Allow xguest SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
sr: Допусти да xguest SELinux кориснички налози извршавају датотеке у својим личним директоријумима или у /tmp директоријуму

en: Allow xinetd to run unconfined, including any services it starts that do not have a domain transition explicitly defined
sr: Допусти да се xinetd извршава као неограничен, укључујући ту све сервисе које стартује, а који немају изричито одређен прелаз домена

en: Application
sr: Програм

en: Are you sure you want to delete %s '%s'?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете %s „%s“?

en: Bad format %s: Record %s
sr: Лош формат %s: запис %s

en: Boolean
sr: Логичка вредност

en: Boolean %s is defined in policy, cannot be deleted
sr: Логички израз %s је одређен у полиси, не може се брисати

en: Boolean %s is not defined
sr: Логички израз %s није одређен

en: Boolean Name
sr: Назив логичке вредности

en: Can not combine +/- with other types of categories
sr: Не могу се комбиновати +/- за другим врстама категорија

en: Can not have multiple sensitivities
sr: Није могуће имати вишеструке осетљивости

en: Can not modify sensitivity levels using '+' on %s
sr: Не могу се мењати нивои осетљивости користећи „+“ на %s

en: Cannot find your entry in the shadow passwd file.
sr: Не могу да пронађем Вашу ставку у shadow passwd датотеци.

en: Cannot read policy store.
sr: Не могу да прочитам складиште полисе.

en: Change process mode to enforcing
sr: Промени режим процеса у приморавајући.

en: Change process mode to permissive.
sr: Промени режим процеса у дозвољавајући.

en: Changing the policy type will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
sr: Мењање врсте полисе ће проузроковати мењање ознака за цео систем датотека при следећем подизању система. Мењање ознака прилично дуго траје и то време зависи од величине система датотека.  Желите ли да наставите?

en: Changing to SELinux disabled requires a reboot.  It is not recommended.  If you later decide to turn SELinux back on, the system will be required to relabel.  If you just want to see if SELinux is causing a problem on your system, you can go to permissive mode which will only log errors and not enforce SELinux policy.  Permissive mode does not require a reboot    Do you wish to continue?
sr: Искључивање SELinux-а захтева поновно подизање система.  Није препоручљиво.  Ако касније одлучите да укључите SELinux, систем ће морати да промени ознаке.  Ако само хоћете да видите да ли SELinux изазива проблеме на вашем систему, можете прећи у допуштајући начин рада, који ће само само бележити поруке у дневник, али не и спроводити SELinux полису.    Желите ли да наставите?

en: Changing to SELinux enabled will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
sr: Укључивање SELinux-а ће проузроковати мењање ознака за цео систем датотека при следећем подизању система. Мењање ознака прилично дуго траје и то време зависи од величине система датотека.  Желите ли да наставите?

en: Compatibility
sr: Усаглашеност

en: Configue SELinux
sr: Подесите SELinux

en: Context
sr: Контекст

en: Copyright (c)2006 Red Hat, Inc.
    Copyright (c) 2006 Dan Walsh <dwalsh@redhat.com>
sr: Ауторска права 2006 Red Hat, Inc.
    Ауторска права 2006 Dan Walsh <dwalsh@redhat.com>

en: Could not add SELinux user %s
sr: Не могу да додам SELinux корисника %s

en: Could not add addr %s
sr: Не могу да додам адресу %s

en: Could not add file context for %s
sr: Не могу да додам контекст датотеке за %s

en: Could not add interface %s
sr: Не могу да додам сучеље %s

en: Could not add login mapping for %s
sr: Не могу да додам пресликавање пријаве за %s

en: Could not add port %s/%s
sr: Не могу да додам порт %s/%s

en: Could not add prefix %s for %s
sr: Не могу да додам префикс %s за %s

en: Could not add role %s for %s
sr: Не могу да додам улогу %s за %s

en: Could not check if SELinux user %s is defined
sr: Не могу да проверим да ли је одређен SELinux корисник %s

en: Could not check if addr %s is defined
sr: Не могу да проверим да ли је адреса %s одређена

en: Could not check if boolean %s is defined
sr: Не могу да проверим да ли је одређен логички израз %s

en: Could not check if file context for %s is defined
sr: Не могу да проверим да ли је одређен контекст датотеке за %s

en: Could not check if interface %s is defined
sr: Не могу да проверим да ли је сучеље %s одређено

en: Could not check if login mapping for %s is defined
sr: Не могу да проверим да ли је одређено пресликавање пријаве за %s

en: Could not check if port %s/%s is defined
sr: Не могу да проверим да ли је порт %s/%s одређен

en: Could not close descriptors.
sr: Не могу да затворим описнике.

en: Could not commit semanage transaction
sr: Не могу да предам semanage трансакцију

en: Could not create SELinux user for %s
sr: Не могу да направим SELinux корисника за %s

en: Could not create a key for %s
sr: Не могу да направим кључ за %s

en: Could not create a key for %s/%s
sr: Не могу да направим кључ за %s/%s

en: Could not create addr for %s
sr: Не могу да направим адресу за %s

en: Could not create context for %s
sr: Не могу да направим контекст за %s

en: Could not create context for %s/%s
sr: Не могу да направим контекст %s/%s

en: Could not create file context for %s
sr: Не могу да направим контекст датотеке за %s

en: Could not create interface for %s
sr: Не могу да направим сучеље за %s

en: Could not create key for %s
sr: Не могу да направим кључ за %s

en: Could not create login mapping for %s
sr: Не могу да направим празно пресликавање пријаве за %s

en: Could not create port for %s/%s
sr: Не могу да направим порт за %s/%s

en: Could not create semanage handle
sr: Не могу да направим semanage ручку

en: Could not delete SELinux user %s
sr: Не могу да обришем SELinux корисника %s

en: Could not delete addr %s
sr: Не могу да обришем адресу %s

en: Could not delete boolean %s
sr: Не могу да обришем логички израз %s

en: Could not delete file context for %s
sr: Не могу да обришем контекст датотеке %s

en: Could not delete interface %s
sr: Не могу да обришем сучеље %s

en: Could not delete login mapping for %s
sr: Не могу да обришем пресликавање пријаве за %s

en: Could not delete port %s/%s
sr: Не могу да обришем порт %s/%s

en: Could not delete the file context %s
sr: Не могу да обришем контекст датотеке %s

en: Could not delete the port %s
sr: Не могу да обришем порт %s

en: Could not determine enforcing mode.
sr: Не могу да одредим режим приморавања.

en: Could not establish semanage connection
sr: Не могу да успоставим semanage везу

en: Could not extract key for %s
sr: Не могу да издвојим кључ за %s

en: Could not list SELinux modules
sr: Не могу да попишем SELinux модуле

en: Could not list SELinux users
sr: Не могу да попишем SELinux кориснике

en: Could not list addrs
sr: Не могу да излистам адресе

en: Could not list booleans
sr: Не могу да попишем логичке изразе

en: Could not list file contexts
sr: Не могу да попишем контексте датотека

en: Could not list interfaces
sr: Не могу да попишем сучеља

en: Could not list local file contexts
sr: Не могу да попишем локалне контексте датотека

en: Could not list login mappings
sr: Не могу да попишем пресликавања пријаве

en: Could not list ports
sr: Не могу да излистам портове

en: Could not list roles for user %s
sr: Не могу да попишем улоге за корисника %s

en: Could not list the file contexts
sr: Не могу да излистам контексте датотека

en: Could not list the ports
sr: Не могу да излистам портове

en: Could not modify SELinux user %s
sr: Не могу да изменим SELinux корисника %s

en: Could not modify addr %s
sr: Не могу да изменим адресу %s

en: Could not modify boolean %s
sr: Не могу да изменим логички израз %s

en: Could not modify file context for %s
sr: Не могу да изменим контекст датотеке %s

en: Could not modify interface %s
sr: Не могу да изменим сучеље %s

en: Could not modify login mapping for %s
sr: Не могу да изменим пресликавање пријаве за %s

en: Could not modify port %s/%s
sr: Не могу да изменим порт %s/%s

en: Could not open file %s
sr: Не могу да отворим датотеку %s

en: Could not query addr %s
sr: Не могу да испитам адресу %s

en: Could not query file context %s
sr: Не могу да испитам контекст датотеке %s

en: Could not query file context for %s
sr: Не могу да испитам контекст датотеке за %s

en: Could not query interface %s
sr: Не могу да испитам сучеље %s

en: Could not query port %s/%s
sr: Не могу да испитам порт %s/%s

en: Could not query seuser for %s
sr: Не могу да испитам seuser-а за %s

en: Could not query user for %s
sr: Не могу да испитам корисника за %s

en: Could not remove permissive domain %s (remove failed)
sr: Нисам могао да уклоним допустиви домен %s (уклањање није успело)

en: Could not set MLS level for %s
sr: Не могу да поставим MLS ниво за %s

en: Could not set MLS range for %s
sr: Не могу да поставим MLS опсег за %s

en: Could not set SELinux user for %s
sr: Не могу да поставим SELinux корисника за %s

en: Could not set active value of boolean %s
sr: Не могу да поставим активну вредност логичке %s

en: Could not set addr context for %s
sr: Не могу да поставим контекст адресе за %s

en: Could not set exec context to %s.
sr: Не могу да поставим извршни контекст на %s.

en: Could not set file context for %s
sr: Не могу да поставим контекст датотеке за %s

en: Could not set interface context for %s
sr: Не могу да поставим контекст сучеља за %s

en: Could not set mask for %s
sr: Не могу да поставим маску за %s

en: Could not set message context for %s
sr: Не могу да поставим контекст поруке за %s

en: Could not set mls fields in addr context for %s
sr: Не могу да поставим mls поља у контексту адресе за %s

en: Could not set mls fields in file context for %s
sr: Не могу да поставим mls поља у контексту датотеке за %s

en: Could not set mls fields in interface context for %s
sr: Не могу да поставим mls поља у контексту сучеља за %s

en: Could not set mls fields in port context for %s/%s
sr: Не могу да поставим mls поља у контексту порта за %s/%s

en: Could not set name for %s
sr: Не могу да поставим име за %s

en: Could not set permissive domain %s (module installation failed)
sr: Нисам могао да поставим допустиви домен %s (инсталација модула није успела)

en: Could not set port context for %s/%s
sr: Не могу да поставим контекст порт за %s/%s

en: Could not set role in addr context for %s
sr: Не могу да поставим улогу у контексту адресе за %s

en: Could not set role in file context for %s
sr: Не могу да поставим улогу у контексту датотеке за %s

en: Could not set role in interface context for %s
sr: Не могу да поставим улогу у контексту сучеља за %s

en: Could not set role in port context for %s/%s
sr: Не могу да поставим улогу у контексту порта за %s/%s

en: Could not set type in addr context for %s
sr: Не могу да поставим врсту у контексту адресе за %s

en: Could not set type in file context for %s
sr: Не могу да поставим врсту у контексту датотеке за %s

en: Could not set type in interface context for %s
sr: Не могу да поставим врсту у контексту сучеља за %s

en: Could not set type in port context for %s/%s
sr: Не могу да поставим врсту у контексту порта за %s/%s

en: Could not set user in addr context for %s
sr: Не могу да поставим корисника у контексту адресе за %s

en: Could not set user in file context for %s
sr: Не могу да поставим корисника у контексту датотеке за %s

en: Could not set user in interface context for %s
sr: Не могу да поставим корисника у контексту сучеља за %s

en: Could not set user in port context for %s/%s
sr: Не могу да поставим корисника у контексту порта за %s/%s

en: Could not start semanage transaction
sr: Не могу да покренем semanage трансакцију

en: Could not test MLS enabled status
sr: Не могу да испитам статус MLS омогућавања

en: Couldn't get default type.
sr: Не могу да добавим подразумевану врсту.

en: Create/Manipulate temporary files in /tmp
sr: Направи/руководи привременим подацима у /tmp

en: Current Enforcing Mode
sr: Текући режим приморавања

en: Customized
sr: Прилагођен

en: DBUS System Daemon
sr: DBUS системски демон

en: Databases
sr: Базе података

en: Delete %s
sr: Обриши %s

en: Delete File Context
sr: Обриши контекст датотеке

en: Delete Network Port
sr: Обриши мрежни порт

en: Delete SELinux User Mapping
sr: Обриши SELinux корисничко мапирање

en: Delete User
sr: Обриши корисника

en: Description
sr: Опис

en: Disable Audit
sr: Искључи проверу

en: Disable SELinux protection for Cluster Server
sr: Искључи SELinux заштиту за Cluster сервер

en: Disable SELinux protection for Evolution
sr: Искључи SELinux заштиту за Evolution

en: Disable SELinux protection for Hal daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за Hal системску услугу

en: Disable SELinux protection for NIS Password Daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за NIS системску услугу за лозинке

en: Disable SELinux protection for NIS Transfer Daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за NIS системску услугу за пренос

en: Disable SELinux protection for NetworkManager
sr: Искључи SELinux заштиту за NetworkManager

en: Disable SELinux protection for Thunderbird
sr: Искључи SELinux заштиту за Thunderbird

en: Disable SELinux protection for acct daemon
sr: Онемогући SELinux заштиту за acct системску услугу

en: Disable SELinux protection for amanda
sr: Искључи SELinux заштиту за amanda-у

en: Disable SELinux protection for amavis
sr: Искључи SELinux заштиту за amavis

en: Disable SELinux protection for apmd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за apmd системску услугу

en: Disable SELinux protection for arpwatch daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за arpwatch системску услугу

en: Disable SELinux protection for auditd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за auditd системску услугу

en: Disable SELinux protection for automount daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за automount системску услугу

en: Disable SELinux protection for avahi
sr: Искључи SELinux заштиту за avahi

en: Disable SELinux protection for bluetooth daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за bluetooth системску услугу

en: Disable SELinux protection for canna daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за canna системску услугу

en: Disable SELinux protection for cardmgr daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за cardmgr системску услугу

en: Disable SELinux protection for ciped daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за ciped системску услугу

en: Disable SELinux protection for clamd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за clamd системску услугу

en: Disable SELinux protection for clamscan
sr: Искључи SELinux заштиту за clamscan

en: Disable SELinux protection for clvmd
sr: Искључи SELinux заштиту за clvmd

en: Disable SELinux protection for comsat daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за comsat системску услугу

en: Disable SELinux protection for courier daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за courier системску услугу

en: Disable SELinux protection for cpucontrol daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за cpucontrol системску услугу

en: Disable SELinux protection for cpuspeed daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за cpuspeed системску услугу

en: Disable SELinux protection for crond daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за crond системску услугу

en: Disable SELinux protection for cups hplip daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за cups hplip системску услугу

en: Disable SELinux protection for cupsd back end server
sr: Искључи SELinux заштиту за cupsd позадински сервер

en: Disable SELinux protection for cupsd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за cupsd системску услугу

en: Disable SELinux protection for cupsd_lpd
sr: Искључи SELinux заштиту за cupsd_lpd

en: Disable SELinux protection for cvs daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за cvs системску услугу

en: Disable SELinux protection for cyrus daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за cyrus системску услугу

en: Disable SELinux protection for dbskkd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за dbskk системску услугу

en: Disable SELinux protection for dbusd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за dbusd системску услугу

en: Disable SELinux protection for dccd
sr: Искључи SELinux заштиту за dccd

en: Disable SELinux protection for dccifd
sr: Искључи SELinux заштиту за dccifd

en: Disable SELinux protection for dccm
sr: Искључи SELinux заштиту за dccm

en: Disable SELinux protection for ddt daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за ddt системску услугу

en: Disable SELinux protection for devfsd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за devfsd системску услугу

en: Disable SELinux protection for dhcpc daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за dhcpc системску услугу

en: Disable SELinux protection for dhcpd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за dhcpd системску услугу

en: Disable SELinux protection for dictd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за dictd системску услугу

en: Disable SELinux protection for distccd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за distccd системску услугу

en: Disable SELinux protection for dmesg daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за dmesg системску услугу

en: Disable SELinux protection for dnsmasq daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за dnsmasq системску услугу

en: Disable SELinux protection for dovecot daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за dovecot системску услугу

en: Disable SELinux protection for entropyd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за entropyd системску услугу

en: Disable SELinux protection for fetchmail
sr: Искључи SELinux заштиту за fetchmail

en: Disable SELinux protection for fingerd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за fingerd системску услугу

en: Disable SELinux protection for freshclam daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за freshclam системску услугу

en: Disable SELinux protection for fsdaemon daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за fsdaemon системску услугу

en: Disable SELinux protection for games
sr: Искључи SELinux заштиту за игре

en: Disable SELinux protection for gpm daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за gpm системску услугу

en: Disable SELinux protection for gss daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за gss системску услугу

en: Disable SELinux protection for hostname daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за hostname системску услугу

en: Disable SELinux protection for hotplug daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за hotplug системску услугу

en: Disable SELinux protection for howl daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за howl системску услугу

en: Disable SELinux protection for http suexec
sr: Искључи SELinux заштиту за http suexec

en: Disable SELinux protection for httpd rotatelogs
sr: Искључи SELinux заштиту за httpd rotatelogs

en: Disable SELinux protection for hwclock daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за hwclock системску услугу

en: Disable SELinux protection for i18n daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за i18n системску услугу

en: Disable SELinux protection for imazesrv daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за imazesrv системску услугу

en: Disable SELinux protection for inetd child daemons
sr: Искључи SELinux заштиту за потомке inetd системске услуге

en: Disable SELinux protection for inetd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за inetd системску услугу

en: Disable SELinux protection for innd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за innd системску услугу

en: Disable SELinux protection for iptables daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за iptables системску услугу

en: Disable SELinux protection for ircd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за ircd системску услугу

en: Disable SELinux protection for irqbalance daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за irqbalance системску услугу

en: Disable SELinux protection for iscsi daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за iscsi системску услугу

en: Disable SELinux protection for jabberd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за jabberd системску услугу

en: Disable SELinux protection for kadmind daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за kadmind системску услугу

en: Disable SELinux protection for klogd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за klogd системску услугу

en: Disable SELinux protection for krb5kdc daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за krb5kdc системску услугу

en: Disable SELinux protection for ktalk daemons
sr: Искључи SELinux заштиту за ktalk системску услугу

en: Disable SELinux protection for kudzu daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за kudzu системску услугу

en: Disable SELinux protection for locate daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за locate системску услугу

en: Disable SELinux protection for lpd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за lpd системску услугу

en: Disable SELinux protection for lrrd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за lrrd системску услугу

en: Disable SELinux protection for lvm daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за lvm системску услугу

en: Disable SELinux protection for mailman
sr: Искључи SELinux заштиту за mailman

en: Disable SELinux protection for mdadm daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за mdadm системску услугу

en: Disable SELinux protection for monopd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за monopd системску услугу

en: Disable SELinux protection for mrtg daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за mrtg системску услугу

en: Disable SELinux protection for mysqld daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за mysqld системску услугу

en: Disable SELinux protection for nagios daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за nagios системску услугу

en: Disable SELinux protection for named daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за named системску услугу

en: Disable SELinux protection for nessusd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за nessusd системску услугу

en: Disable SELinux protection for nfsd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за nfsd системску услугу

en: Disable SELinux protection for nmbd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за nmbd системску услугу

en: Disable SELinux protection for nrpe daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за nrpe системску услугу

en: Disable SELinux protection for nscd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за nscd системску услугу

en: Disable SELinux protection for nsd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за nsd системску услугу

en: Disable SELinux protection for ntpd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за ntpd системску услугу

en: Disable SELinux protection for oddjob
sr: Искључи SELinux заштиту за oddjob

en: Disable SELinux protection for oddjob_mkhomedir
sr: Искључи SELinux заштиту за oddjob_mkhomedir

en: Disable SELinux protection for openvpn daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за openvpn системску услугу

en: Disable SELinux protection for pam daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за pam системску услугу

en: Disable SELinux protection for pegasus
sr: Искључи SELinux заштиту за pegasus

en: Disable SELinux protection for perdition daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за perdition системску услугу

en: Disable SELinux protection for portmap daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за portmap системску услугу

en: Disable SELinux protection for portslave daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за portslave системску услугу

en: Disable SELinux protection for postfix
sr: Искључи SELinux заштиту за postfix

en: Disable SELinux protection for postgresql daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за postgresql системску услугу

en: Disable SELinux protection for pptp
sr: Искључи SELinux заштиту за pptp

en: Disable SELinux protection for prelink daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за prelink системску услугу

en: Disable SELinux protection for privoxy daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за privoxy системску услугу

en: Disable SELinux protection for ptal daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за ptal системску услугу

en: Disable SELinux protection for pxe daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за pxe системску услугу

en: Disable SELinux protection for pyzord
sr: Искључи SELinux заштиту за pyzord

en: Disable SELinux protection for quota daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за quota системску услугу

en: Disable SELinux protection for radiusd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за radiusd системску услугу

en: Disable SELinux protection for radvd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за radvd системску услугу

en: Disable SELinux protection for rdisc
sr: Искључи SELinux заштиту за rdisc

en: Disable SELinux protection for readahead
sr: Искључи SELinux заштиту за readahead

en: Disable SELinux protection for restorecond
sr: Искључи SELinux заштиту за restorecond

en: Disable SELinux protection for rhgb daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за rhgb системску услугу

en: Disable SELinux protection for ricci
sr: Искључи SELinux заштиту за ricci

en: Disable SELinux protection for ricci_modclusterd
sr: Искључи SELinux заштиту за ricci_modclusterd

en: Disable SELinux protection for rlogind daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за rlogind системску услугу

en: Disable SELinux protection for rpcd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за rpcd системску услугу

en: Disable SELinux protection for rshd
sr: Искључи SELinux заштиту за rshd

en: Disable SELinux protection for rsync daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за rsync системску услугу

en: Disable SELinux protection for saslauthd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за saslauthd системску услугу

en: Disable SELinux protection for scannerdaemon daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за scannerdaemon системску услугу

en: Disable SELinux protection for sendmail daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за sendmail системску услугу

en: Disable SELinux protection for setrans
sr: Искључи SELinux заштиту за setrans

en: Disable SELinux protection for setroubleshoot daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за setroublesoot системску услугу

en: Disable SELinux protection for slapd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за slapd системску услугу

en: Disable SELinux protection for slrnpull daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за slrnpull системску услугу

en: Disable SELinux protection for smbd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за smbd системску услугу

en: Disable SELinux protection for snmpd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за snmpd системску услугу

en: Disable SELinux protection for snort daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за snort системску услугу

en: Disable SELinux protection for sound daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за sound системску услугу

en: Disable SELinux protection for soundd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за soundd системску услугу

en: Disable SELinux protection for spamd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за spamd системску услугу

en: Disable SELinux protection for speedmgmt daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за speedmgmt системску услугу

en: Disable SELinux protection for squid daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за squid системску услугу

en: Disable SELinux protection for ssh daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за ssh системску услугу

en: Disable SELinux protection for stunnel daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за stunnel системску услугу

en: Disable SELinux protection for swat daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за swat системску услугу

en: Disable SELinux protection for sxid daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за sxid системску услугу

en: Disable SELinux protection for syslogd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за syslogd системску услугу

en: Disable SELinux protection for system cron jobs
sr: Искључи SELinux заштиту за системске cron послове

en: Disable SELinux protection for tcp daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за tcp системску услугу

en: Disable SELinux protection for telnet daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за telnet системску услугу

en: Disable SELinux protection for tftpd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за tftpd системску услугу

en: Disable SELinux protection for the web browsers
sr: Искључи SELinux заштиту за веб читаче

en: Disable SELinux protection for transproxy daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за transproxy системску услугу

en: Disable SELinux protection for udev daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за udev системску услугу

en: Disable SELinux protection for uml daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за uml системску услугу

en: Disable SELinux protection for updfstab daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за updfstab системску услугу

en: Disable SELinux protection for uptimed daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за uptimed системску услугу

en: Disable SELinux protection for uucpd daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за uucpd системску услугу

en: Disable SELinux protection for vmware daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за vmware системску услугу

en: Disable SELinux protection for watchdog daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за watchdog системску услугу

en: Disable SELinux protection for winbind daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за winbind системску услугу

en: Disable SELinux protection for xdm daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за xdm системску услугу

en: Disable SELinux protection for xen control
sr: Искључи SELinux заштиту за xen контролу

en: Disable SELinux protection for xen daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за xen системску услугу

en: Disable SELinux protection for xfs daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за xfs системску услугу

en: Disable SELinux protection for ypbind daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за ypbind системску услугу

en: Disable SELinux protection for ypserv daemon
sr: Искључи SELinux заштиту за ypserv системску услугу

en: Disabled
sr: Искључено

en: Disabled
    Permissive
    Enforcing
sr: Искључено
    Допуштање
    Приморавање

en: Do not allow any processes to load kernel modules
sr: Не допуштај ниједном процесу да учита модуле језгра

en: Do not allow any processes to modify kernel SELinux policy
sr: Не допуштај ниједном процесу да мења SELinux полису језгра

en: Do not allow transition to sysadm_t, sudo and su effected
sr: Не допуштај прелаз на sysadm_t, изазван командама sudo и su

en: Do not audit things that we know to be broken but which are not security risks
sr: Не проверавај ствари за које се зна су покварене, али које нису ризичне по безбедност

en: Edit Network Port
sr: Уреди мрежни порт

en: Enable Audit
sr: Укључи проверу

en: Enable/Disable additional audit rules, that are normally not reported in the log files.
sr: Укључи/искључи додатна правила провере, која се обично не бележе у датотеке дневника.

en: Enforcing
sr: Приморавање

en: Enter complete path for executable to be confined.
sr: Унесите пуну путању извршне датотеке коју треба ограничити.

en: Enter complete path to init script used to start the confined application.
sr: Унесите потпуну путању до скрипте за иницијализацију, која стартује ограничени програм.

en: Enter unique name for the confined application or user role.
sr: Унесите јединствени назив за ограничени програм или корисничку улогу.

en: Error allocating memory.
sr: Грешка при резервисању меморије.

en: Error allocating shell's argv0.
sr: Грешка при додели argv0 командног окружења.

en: Error changing uid, aborting.
sr: Грешка при uid промени, одустајем.

en: Error connecting to audit system.
sr: Грешка при повезивању са системом за проверу.

en: Error dropping SETUID capability, aborting
sr: Грешка при одбацивању SETUID могућности, одустајем

en: Error dropping capabilities, aborting
sr: Грешка при одбацивању могућности, одустајем.

en: Error freeing caps
sr: Грешка при ослобађању могућности

en: Error initializing capabilities, aborting.
sr: Грешка при иницијализацији могућности, одустајем.

en: Error resetting KEEPCAPS, aborting
sr: Грешка при повраћају KEEPCAPS вредности, одустајем

en: Error sending audit message.
sr: Грешка при слању поруке за проверу.

en: Error setting KEEPCAPS, aborting
sr: Грешка при постављању KEEPCAPS, одустајем

en: Error setting capabilities, aborting
sr: Грешка при постављању могућности, одустајем

en: Error!  Could not open %s.
sr: Грешка!  Не могу да отворим %s.

en: Error!  Shell is not valid.
sr: Грешка!  Командно окружење није исправно.

en: Error: multiple levels specified
sr: Грешка: назначени су вишеструки нивои

en: Error: multiple roles specified
sr: Грешка: назначене су вишеструке улоге

en: Error: multiple types specified
sr: Грешка: назначене су вишеструке врсте

en: Error: you are not allowed to change levels on a non secure terminal
sr: Грешка: није дозвољено да мењате нивое на небезбедном терминалу

en: Executable
sr: Извршна датотека

en: Existing User Roles
sr: Постојеће корисничке улоге

en: Existing_User
sr: Постојећи_корисник

en: Failed to close tty properly
sr: Није успело прописно tty затварање

en: File
    Specification
sr: Спецификације
    датотеке

en: File
    Type
sr: Врста
    датотеке

en: File Contexts file
sr: Датотека за контексте датотека

en: File Labeling
sr: Означавање датотека

en: File Specification
sr: Спецификација датотеке

en: File Type
sr: Врста датотеке

en: File context for %s is defined in policy, cannot be deleted
sr: Контекст датотеке за %s је одређен у полиси, не може се брисати

en: File context for %s is not defined
sr: Контекст датотеке за %s није одређен

en: Filter
sr: Филтар

en: Games
sr: Игре

en: Generate new policy module
sr: Направи нови модул полисе

en: Group View
sr: Групни преглед

en: HTTPD Service
sr: HTTPD сервис

en: Init script
sr: Инит скрипта

en: Interacts with the terminal
sr: У вези са терминалом

en: Interface %s is defined in policy, cannot be deleted
sr: Спрега %s је одређена у полиси, не може се брисати

en: Interface %s is not defined
sr: Сучеље %s није одређено

en: Interface file
sr: Датотека спреге

en: Internet Services Daemon (inetd)
sr: Системска услуга за интернет сервисе (inetd)

en: Internet Services Daemon are daemons started by xinetd
sr: Системска услуга за интернет сервисе су услуге које покреће xinetd

en: Invalid file specification
sr: Неисправна спецификација датотеке

en: Labeling
sr: Означавање

en: Linux Group %s does not exist
sr: Linux група %s не постоји

en: Linux User %s does not exist
sr: Linux корисник %s не постоји

en: List View
sr: Приказ листе

en: Load Policy Module
sr: Учитај модул полисе

en: Load policy module
sr: Учитај модул полисе

en: Lockdown...
sr: Закључавање...

en: Login
    Name
sr: Пријавно
    име

en: Login '%s' is required
sr: Пријава „%s“ је неопходна

en: Login Name
sr: Пријавно име

en: Login mapping for %s is defined in policy, cannot be deleted
sr: Пресликавање пријаве за %s је одређено у полиси, не може се брисати

en: Login mapping for %s is not defined
sr: Пресликавање пријаве за %s није одређено

en: MCS Level
sr: MCS ниво

en: MCS Range
sr: MCS опсег

en: MLS/
    MCS Range
sr: MLS/
    MCS опсег

en: MLS/MCS
    Level
sr: MLS/MCS
    ниво

en: MLS/MCS Range
sr: MLS/MCS опсег

en: Memory Protection
sr: Заштита меморије

en: Minimal Terminal User Role
sr: Минимална улога корисника терминала

en: Minimal X Windows User Role
sr: Минимална улога корисника Икс система прозора

en: Modify %s
sr: Измени %s

en: Modify File Context
sr: Измени контекст датотеке

en: Modify SELinux User Mapping
sr: Измени SELinux корисничко мапирање

en: Modify User
sr: Измени корисника

en: Modify an existing login user record.
sr: Измени постојећи запис корисника за пријављивање.

en: Module %s.pp already loaded in current policy.
    Do you want to continue?
sr: Модул %s.pp је већ учитан у тренутну полису.
    Да ли желите да наставите?

en: Module Name
sr: Име модула

en: Name
sr: Име

en: Name Service
sr: Сервис за именовање

en: Network Configuration
sr: Мрежна подешавања

en: Network Port
sr: Мрежни порт

en: No context in file %s
sr: Нема контекста у датотеци %s

en: Node Address is required
sr: Неопходна је адреса чвора

en: Node Netmask is required
sr: Неопходна је мрежна маска чвора

en: Not yet implemented
sr: Још није имплементирано

en: Options Error %s
sr: Грешка опција %s

en: Out of memory!
sr: Нестало је меморије!

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Permissive
sr: Допуштање

en: Policy Directory
sr: Директоријум полисе

en: Policy Module
sr: Модул полисе

en: Port
sr: Порт

en: Port %s/%s already defined
sr: Порт %s/%s је већ одређен

en: Port %s/%s is defined in policy, cannot be deleted
sr: Порт %s/%s је одређен у полиси, не може се брисати

en: Port %s/%s is not defined
sr: Порт %s/%s није одређен

en: Port Number
sr: Број портова

en: Port is required
sr: Неопходан је порт

en: Port number "%s" is not valid.  0 < PORT_NUMBER < 65536
sr: Број порта „%s“ није исправан.  0 < PORT_NUMBER < 65536

en: Ports must be numbers or ranges of numbers from 1 to %d
sr: Портови морају бити бројеви или опсези бројева од 1 до %d

en: Prefix
sr: Префикс

en: Printing
sr: Штампање

en: Process Domain
sr: Домен процеса

en: Protocol
sr: Протокол

en: Protocol udp or tcp is required
sr: Неопходан је udp или tcp протокол

en: Relabel on next reboot.
sr: Поново означи при следећем покретању.

en: Remove loadable policy module
sr: Уклони учитавајуће модуле полисе

en: Requires at least one category
sr: Захтева барем једну категорију

en: Requires prefix or roles
sr: Захтева префикс или улоге

en: Requires prefix, roles, level or range
sr: Захтева префикс, улоге, ниво или опсег

en: Requires setype
sr: Захтева setype

en: Requires setype or serange
sr: Захтева setype или serange

en: Requires setype, serange or seuser
sr: Захтева setype, serange или seuser

en: Requires seuser or serange
sr: Захтева seuser или serange

en: Revert boolean setting to system default
sr: Врати логичке променљиве на подразумеване системске поставке

en: Role
sr: Улога

en: Root Admin User Role
sr: Корисничка улога root администратора

en: Run booleans lockdown wizard
sr: Покрећем чаробњака за закључавање логичких вредности

en: SASL authentication server
sr: SASL сервер аутентификације

en: SELinux
    User
sr: SELinux
    корисник

en: SELinux Administration
sr: SELinux администрација

en: SELinux Interface
sr: SELinux сучеље

en: SELinux Policy Generation Tool
sr: Алат за прављење SELinux полиса

en: SELinux Port
    Type
sr: SELinux врста
    порта

en: SELinux Port Type
sr: Врста SELinux порта

en: SELinux Roles
sr: SELinux улоге

en: SELinux Service Protection
sr: Заштита SELinux сервиса

en: SELinux Type
sr: SELinux врста

en: SELinux Type is required
sr: SELinux врста је неопходна

en: SELinux User
sr: SELinux корисник

en: SELinux boolean
sr: SELinux логичка

en: SELinux policy is not managed or store cannot be accessed.
sr: SELinux полисом се не управља или се не може приступити складишту.

en: SELinux user %s is defined in policy, cannot be deleted
sr: SELinux корисник %s је одређен у полиси, не може се брисати

en: SELinux user %s is not defined
sr: SELinux корисник %s није одређен

en: SELinux user '%s' is required
sr: SELinux корисник „%s“ је неопходан

en: Select Management Object
sr: Изаберите управљачки објекат

en: Select Ports
sr: Изабери портове

en: Select Root Administrator User Role, if this user will be used to administer the machine while running as root.  This user will not be able to login to the system directly.
sr: Изаберите корисничку улогу root администратора, ако ће овај корисник вршити администрацију машине док ради као root. Овај корисник неће моћи да се директно пријави у систем.

en: Select directory to generate policy files in
sr: Изаберите директоријум у коме ћете правити датотеке полисе

en: Select directory(s) that the confined application owns and writes into
sr: Изаберите директоријум(е) који ограничени програм поседује или у њега пише

en: Select executable file to be confined.
sr: Изаберите извршну датотеку коју бисте желели да ограничите.

en: Select file(s) that confined application creates or writes
sr: Изаберите датотеку(е) коју ограничени програм прави или у њу пише

en: Select if you wish to relabel then entire file system on next reboot.  Relabeling can take a very long time, depending on the size of the system.  If you are changing policy types or going from disabled to enforcing, a relabel is required.
sr: Изаберите да ли желите да поново означите целокупан систем датотека при следећем подизању система.  Поновно означавање може трајати јако дуго, у зависности од величине система.  Ако мењате врсте полиса или идете са искљученог на приморавање, поновно означавање је неопходно.

en: Select init script file to be confined.
sr: Изаберите инит скрипту коју бисте желели да ограничите.

en: Select the domains that you would like this user administer.
sr: Изаберите програмске домене које бисте желели овај корисник администрира

en: Select the user roles that will transiton to this applications domains.
sr: Изаберите корисничке улоге које ће се пребацити на ове програмске домене.

en: Selinux
    File Type
sr: Selinux
    врста датотеке

en: Semanage transaction already in progress
sr: Semanage трансакција је већ у току

en: Semanage transaction not in progress
sr: Semanage трансакција није у току

en: Sends audit messages
sr: Шаље поруке провере

en: Sends email
sr: Шаље е-поруку

en: Setup Script
sr: Скрипта за поставке

en: Sorry, -l may be used with SELinux MLS support.
sr: Жалим, -l може бити коришћено са SELinux MLS подршком.

en: Sorry, newrole may be used only on a SELinux kernel.
sr: Жалим, newrole се може користити само на SELinux језгру.

en: Sorry, run_init may be used only on a SELinux kernel.
sr: Жалим, run_init се може користити само на SELinux језгру.

en: Spam Protection
sr: Заштита од нежељене поште

en: Standard Init Daemon
sr: Стандардна инит системска услуга

en: Standard Init Daemon are daemons started on boot via init scripts.  Usually requires a script in /etc/rc.d/init.d
sr: Стандардна инит системска услуга су услуге који се покрећу са подизањем система преко инит скрипти.  Обично захтева скрипту у /etc/rc.d/init.d

en: Status
sr: Статус

en: System Default Enforcing Mode
sr: Подразумевани системски режим приморавања

en: System Default Policy Type:
sr: Подразумевана системска врста полисе:

en: This user can login to a machine via X or terminal.  By default this user will have no setuid, no networking, no sudo, no su
sr: Овај корисник може да се пријави на машину преко Икс система прозора или терминала. Подразумевано овај корисник неће имати setuid, мрежу, sudo, нити su

en: This user will login to a machine only via a terminal or remote login.  By default this user will have  no setuid, no networking, no su, no sudo.
sr: Овај корисник ће се пријавити на машину само преко терминала или удаљеном пријавом. Подразумевано овај корисник неће имати setuid, мрежу, sudo, нити su.

en: To make this policy package active, execute:
sr: Да бисте активирали овај пакет полиса, извршите:

en: Toggle between Customized and All Booleans
sr: Пребаци између прилагођених и свих логичких променљивих

en: Toggle between Customized and All Ports
sr: Пребаци између прилагођених и свих портова

en: Toggle between all and customized file context
sr: Пребаци између свих и прилагођених контекста датотека

en: Transition staff SELinux user to Web Browser Domain
sr: Пребацивање staff SELinux корисника на Web Browser домен

en: Transition sysadm SELinux user to Web Browser Domain
sr: Пребацивање sysadm SELinux корисника на Web Browser домен

en: Transition user SELinux user to Web Browser Domain
sr: Пребацивање user SELinux корисника на Web Browser домен

en: Transition xguest SELinux user to Web Browser Domain
sr: Пребацивање xguest SELinux корисника на Web Browser домен

en: Type %s_t already defined in current policy.
    Do you want to continue?
sr: Врста %s_t је већ одређена у тренутној полиси.
    Да ли желите да наставите?

en: Type Enforcement file
sr: Датотека за врсту приморавања

en: Type is required
sr: Неопходна је врста

en: USAGE: run_init <script> <args ...>
      where: <script> is the name of the init script to run,
             <args ...> are the arguments to that script.
sr: УПОТРЕБА: run_init <скрипта> <аргументи ...>
      где је <скрипта> име инит скрипте коју треба покренути,
             <аргументи ...> су аргументи за ту скрипту.

en: USER Types automatically get a tmp type
sr: КОРИСНИЧКЕ врсте аутоматски добијају tmp врсту

en: Unable to allocate memory for new_context
sr: Не могу да заузмем меморију за new_context

en: Unable to clear environment
sr: Не могу да очистим окружење

en: Unable to obtain empty signal set
sr: Не могу да добавим празан скуп сигнала

en: Unable to restore the environment, aborting
sr: Не могу да вратим окружење, одустајем

en: Unable to restore tty label...
sr: Не могу да вратим tty ознаку...

en: Unable to set SIGHUP handler
sr: Не могу да поставим SIGHUP руковаоца

en: Universal SSL tunnel
sr: Универзални SSL тунел

en: Unknown or missing protocol
sr: Непознат или недостајући протокол

en: Unreserved Ports (>1024)
sr: Нерезервисани портови (>1024)

en: Usage %s -L
sr: Употреба %s -L

en: Usage %s -L -l user
sr: Употреба %s -L -l корисник

en: Usage %s -d File ...
sr: Употреба %s -d датотека ...

en: Usage %s -l -d user ...
sr: Употреба %s -l -d корисник ...

en: Usage %s -l CATEGORY user ...
sr: Употреба %s -l КАТЕГОРИЈА корисник ...

en: Usage %s -l [[+|-]CATEGORY],...]q user ...
sr: Употреба %s -l [[+|-]КАТЕГОРИЈА],...]q корисник ...

en: Usage %s CATEGORY File ...
sr: Употреба %s КАТЕГОРИЈА датотека ...

en: Usage %s [[+|-]CATEGORY],...]q File ...
sr: Употреба %s [[+|-]КАТЕГОРИЈА],...]q датотека ...

en: Use -- to end option list.  For example
sr: Употребите -- да окончате списак опција.  На пример

en: User Application
sr: Кориснички програм

en: User Application are any application that you would like to confine that is started by a user
sr: Кориснички програм је било који програм који бисте желели да ограничите да је стартован од стране корисника

en: User Mapping
sr: Мапирање корисника

en: User Privs
sr: Овлашћења корисника

en: User Role
sr: Корисничка улога

en: User with full networking, no setuid applications without transition, no su, can sudo to Root Administration Roles
sr: Корисник са потпуном мрежом, без setuid програма без пролаза, без su, може да користи sudo на корисничким улогама Root администратора

en: User with full networking, no setuid applications without transition, no sudo, no su.
sr: Корисник са потпуном мрежом, без setuid програма без пролаза, без sudo, без su.

en: Uses Pam for authentication
sr: Користи Pam за аутентификацију

en: Uses dbus
sr: Користи dbus

en: Uses nsswitch or getpw* calls
sr: Користи nsswitch или getpw* позиве

en: Verify Name
sr: Потврди име

en: Version
sr: Верзија

en: Warning!  Could not retrieve tty information.
sr: Грешка!  Не могу да прибавим tty информацију.

en: Warning! Could not restore context for %s
sr: Упозорење! Не могу да вратим контекст за %s

en: Web Application/Script (CGI)
sr: Веб програми/скрипте (CGI)

en: Web Applications
sr: Веб програми

en: Web Applications/Script (CGI) CGI scripts started by the web server (apache)
sr: Веб програми/скрипте (CGI) CGI скрипте које покреће веб сервер (apache)

en: Writes syslog messages
sr: Пише syslog поруке

en: You must add at least one role for %s
sr: Морате додати барем једну улогу за %s

en: You must enter a executable
sr: Морате унети извршни програм

en: You must enter a name for your confined process/user
sr: Морате унети име вашег ограниченог процеса/корисника

en: You must enter the executable path for your confined process
sr: Морате унети путању извршне датотеке за ваш ограничени процес

en: You must select a user
sr: Морате изабрати корисника

en: You must specify one of the following values: %s
sr: Морате навести једну од следећих вредности: %s

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Properties
sr: _Својства

en: all
sr: све

en: all files
    regular file
    directory
    character device
    block device
    socket
    symbolic link
    named pipe
sr: све датотеке
    обичан фајл
    директоријум
    уређај за карактере
    уређај блокова
    сокет
    симболичка веза
    именована цев

en: authentication failed.
sr: неуспела аутентификација.

en: cannot find valid entry in the passwd file.
sr: не могу да пронађем исправан унос у passwd датотеци.

en: error on reading PAM service configuration.
sr: грешка при читању подешавања PAM сервиса.

en: failed to build new range with level %s
sr: неуспела изградња новог опсега са нивоом %s

en: failed to convert new context to string
sr: неуспело претварање новог контекста у ниску

en: failed to exec shell
sr: није успело извршавање командног окружења

en: failed to get account information
sr: неуспело добављање података о налогу

en: failed to get new context.
sr: неуспело добављање новог контекста.

en: failed to get old_context.
sr: није успело добављање старог контекста.

en: failed to initialize PAM
sr: неуспела PAM иницијализација

en: failed to set PAM_TTY
sr: неуспело постављање PAM_TTY

en: failed to set new range %s
sr: неуспело постављање новог опсега %s

en: failed to set new role %s
sr: неуспело постављање нове улоге %s

en: failed to set new type %s
sr: неуспело постављање нове врсте %s

en: getpass cannot open /dev/tty
sr: getpass не може да отвори /dev/tty

en: global
sr: опште

en: label37
sr: ознака37

en: label38
sr: ознака38

en: label39
sr: ознака39

en: label41
sr: ознака41

en: label42
sr: ознака42

en: label44
sr: ознака44

en: label50
sr: ознака50

en: label59
sr: ознака59

en: newrole:  %s:  error on line %lu.
sr: newrole:  %s:  грешка у линији %lu.

en: newrole: failure forking: %s
sr: newrole: неуспело рачвање: %s

en: newrole: incorrect password for %s
sr: newrole: нетачна лозинка за %s

en: newrole: service name configuration hashtable overflow
sr: newrole: подешавање имена сервиса је изазвало прекорачење hash табеле

en: off
sr: искључено

en: on
sr: укључено

en: run_init: incorrect password for %s
sr: run_init: нетачна лозинка за %s

en: type
sr: врста

en: unknown
sr: непознато

en: usage:  %s [-qi]
sr: употреба:  %s [-qi]

en: use_syslog must be a boolean value
sr: use_syslog мора бити логичка вредност
