policycoreutils - en to hu translation catalogue (637 entries)

en: %s changed labels.
hu: %s címkét módosított.

en: %s is already in %s
hu: %s már benne van ebben: %s

en: %s is not a valid context
hu: %s nem egy érvényes kontextus

en: %s is not in %s
hu: %s nincs benne ebben: %s

en: %s must be a directory
hu: %s csak könyvtár lehet

en: %s!  Could not get current context for %s, not relabeling tty.
hu: %s: nem sikerült meghatározni a jelenlegi kontextust ehhez: %s - a tty nem lesz újracímkézve.

en: %s!  Could not get new context for %s, not relabeling tty.
hu: %s: nem sikerült meghatározni az új kontextust ehhez: %s - a tty nem lesz újracímkézve.

en: %s!  Could not set new context for %s
hu: %s: nem sikerült beállítani az új kontextust ehhez: %s

en: %s:  Can't load policy and enforcing mode requested:  %s
hu: %s: A házirend nem tölthető be és kikényszerítő mód igényelt: %s

en: %s:  Can't load policy:  %s
hu: %s: szabályzat nem betölthető: %s

en: %s:  Policy is already loaded and initial load requested
hu: %s: A házirend már be van töltve és kezdeti betöltés igényelt

en: ******************** IMPORTANT ***********************
hu: *********************** FONTOS ***********************

en: <b>Applications</b>
hu: <b>Alkalmazások</b>

en: <b>Login Users</b>
hu: <b>Felhasználók bejelentkezése</b>

en: <b>Root Users</b>
hu: <b>rendszergazdák</b>

en: <b>Select:</b>
hu: <b>Kiválasztás:</b>

en: <b>TCP Ports</b>
hu: <b>TCP Portok</b>

en: <b>UDP Ports</b>
hu: <b>UDP Portok</b>

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add %s
hu: %s hozzáadása

en: Add Booleans Dialog
hu: Logikai érték hozzáadása párbeszédpanel

en: Add File Context
hu: Fájlkontextus hozzáadása

en: Add Network Port
hu: Hálózati port hozzáadása

en: Add SELinux Login Mapping
hu: SELinux bejelentkezés hozzárendelés hozzáadása

en: Add SELinux Network Ports
hu: SELinux hálózati portok hozzáadása

en: Add SELinux User
hu: SELinux felhasználó hozzáadása

en: Add SELinux User Mapping
hu: SELinux felhasználó hozzárendelés hozzáadása

en: Add User
hu: Felhasználó hozzáadása

en: Addr %s is defined in policy, cannot be deleted
hu: A(z) %s addr nincs definiálva a házirendben, nem törölhető

en: Addr %s is not defined
hu: %s addr nincs definiálva

en: Admin
hu: Rendszergazda

en: Admin User Role
hu: Rendszergazda Felhasználói Szerep

en: All
hu: Minden

en: Allow SELinux webadm user to manage unprivileged users home directories
hu: A nem kiváltságos felhasználói saját könyvtárak menedzselésének engedélyezése az SELinux webadm felhasználónak

en: Allow SELinux webadm user to read unprivileged users home directories
hu: A nem kiváltságos felhasználói saját könyvtárak olvasásának engedélyezése az SELinux webadm felhasználónak

en: Allow Samba to share nfs directories
hu: Az nfs könyvtárak megosztásának engedélyezése Samba-val

en: Allow Spam Assassin daemon network access
hu: A Spam Assassin démon hálózatelérésének engedélyezése

en: Allow X-Windows server to map a memory region as both executable and writable
hu: Engedélyezze az X-Ablakok kiszolgálónak egyszerre futtatható és írható memória régió feltérképezését

en: Allow all daemons the ability to use unallocated ttys
hu: Engedélyezze minden démonnak a le nem foglalt tty-k használatát

en: Allow all daemons to write corefiles to /
hu: Minden démonnak engedélyezze a magfájlok írását a /-be

en: Allow cdrecord to read various content. nfs, samba, removable devices, user temp and untrusted content files
hu: Engedélyezze, hogy a cdrecord különböző tartalmakat olvasson. nfs, samba, eltávolítható eszközök, felhasználói temp és nem megbízható tartalomfájlok

en: Allow clients to write to X shared memory
hu: A kliensek számára az X osztott memória írásának engedélyezése

en: Allow daemons to run with NIS
hu: Démonok NIS-szel futtatásának engedélyezése

en: Allow evolution and thunderbird to read user files
hu: A thunderbird és evolution számára engedélyezze a felhasználói fájlok olvasását

en: Allow gadmin SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
hu: Engedélyezze a gadmin SELinux felhasználónak a fájlok futtatását a saját könyvtárban vagy /tmp-ben

en: Allow guest SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
hu: Engedélyezze a vendég SELinux felhasználóknak a fájlok futtatását a saját könyvtárban vagy /tmp-ben

en: Allow java executable stack
hu: Engedélyezze a java futtatható vermet

en: Allow mount to mount any directory
hu: Engedélyezze, hogy a mount minden könyvtárat csatlakoztathasson

en: Allow mount to mount any file
hu: Engedélyezze, hogy a mount minden fájlt csatolhasson

en: Allow mplayer executable stack
hu: Engedélyezze az mplayer futtatható vermet

en: Allow normal user to execute ping
hu: A ping futtatásának engedélyezése a normál felhasználónak

en: Allow pppd to be run for a regular user
hu: A pppd átlagos felhasználó általi futtatásának engedélyezése

en: Allow privileged utilities like hotplug and insmod to run unconfined
hu: A kiváltságos segédprogramok, mint hotplug és insmod korlátozás nélküli futtatásának engedélyezése

en: Allow programs to read files in non-standard locations (default_t)
hu: Engedélyezze a programoknak, hogy nem-szabványos helyekről olvassanak fájlokat (default_t)

en: Allow rc scripts to run unconfined, including any daemon started by an rc script that does not have a domain transition explicitly defined
hu: Az rc szkriptek korlátozás nélküli futtatásának engedélyezése, beleértve minden olyan démont, amelyet egy rc szkript indít, aminek nincs explicit definiált tartomány átmenete

en: Allow regular users direct mouse access (only allow the X server)
hu: Közvetlen egér-hozzáférés engedélyezése az átlagos felhasználóknak (csak az X kiszolgáló engedélyezése)

en: Allow rpm to run unconfined
hu: Az rpm korlátozás nélküli futtatásának engedélyezése

en: Allow sasl authentication server to read /etc/shadow
hu: A /etc/shadow olvasásának engedélyezése az sasl hitelesítő kiszolgáló számára

en: Allow spamd to access home directories
hu: Engedélyezze a spamd-nek a felhasználók saját könyvtárainak elérését

en: Allow squid daemon to connect to the network
hu: A squid démon hálózati kapcsolódásának engedélyezése

en: Allow ssh logins as sysadm_r:sysadm_t
hu: A sysadm_r:sysadm_t ssh bejelentkezések engedélyezése

en: Allow ssh to run from inetd instead of as a daemon
hu: Az ssh nem démonként, hanem inetd-ből való futtatásának engedélyezése

en: Allow ssh to run ssh-keysign
hu: Engedélyezze az ssh-nak az ssh-keysign futtatását

en: Allow staff SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
hu: Engedélyezze a staff SELinux felhasználónak a fájlok futtatását a saját könyvtárban vagy /tmp-ben

en: Allow staff Web Browsers to write to home directories
hu: A staff webböngészőknek a felhasználók saját könyvtáraiba írás engedélyezése

en: Allow staff_r users to search the sysadm home dir and read files (such as ~/.bashrc)
hu: Engedélyezze, hogy a staff_r felhasználók keressenek és olvashassák a fájlokat (mint pl.: ~/.bashrc) a sysadm saját könyvtárában

en: Allow stunnel daemon to run as standalone, outside of xinetd
hu: Az stunnel számára a különálló, xinetd-n kívüli futás engedélyezése

en: Allow sysadm SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
hu: Engedélyezze a sysadm SELinux felhasználónak a fájlok futtatását a saját könyvtárban vagy /tmp-ben

en: Allow sysadm_t to directly start daemons
hu: Engedélyezze, hogy a sysadm_t közvetlenül indíthasson démonokat

en: Allow the mozilla browser to read user files
hu: A mozilla böngésző számára engedélyezze a felhasználói fájlok olvasását

en: Allow unconfined SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
hu: Engedélyezze a nem megerősített SELinux felhasználónak a fájlok futtatását a saját könyvtárban vagy /tmp-ben

en: Allow unconfined to dyntrans to unconfined_execmem
hu: Meg nem erősített dyntrans engedélyezése az unconfined_execmem-be

en: Allow unlabeled packets to flow on the network
hu: Engedélyezze a címkézetlen csomagok áramlását a hálózaton

en: Allow user SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
hu: Engedélyezze a user SELinux felhasználónak a fájlok futtatását a saját könyvtárban vagy /tmp-ben

en: Allow user to connect to mysql socket
hu: A felhasználó mysql foglalathoz csatlakozásának engedélyezése

en: Allow user to connect to postgres socket
hu: A felhasználó postgres foglalathoz csatlakozásának engedélyezése

en: Allow user to r/w noextattrfile (FAT, CDROM, FLOPPY)
hu: A felhasználó számára az noextattrfile írás/olvasás engedélyezése (FAT, CDROM, FLOPPY)

en: Allow user to stat ttyfiles
hu: A tty fájlok statisztikáinak engedélyezése a felhasználók számára

en: Allow user_r to reach sysadm_r via su, sudo, or userhelper. Otherwise, only staff_r can do so
hu: A sysadm_r su-val, sudo-val, vagy userhelper-rel elérésének engedélyezése a user_r számára. Egyébként csak a staff_r teheti ezt meg

en: Allow users to control network interfaces (also needs USERCTL=true)
hu: A hálózati interfészek vezérlésének engedélyezése a felhasználóknak (szükséges a USERCTL=igaz is)

en: Allow users to execute the mount command
hu: A mount parancs használatának engedélyezése a felhasználók számára

en: Allow users to run TCP servers (bind to ports and accept connection from the same domain and outside users)  disabling this forces FTP passive mode and may change other protocols
hu: TCP kiszolgálók futtatásának engedélyezése a felhasználóknak (portok kötése és kapcsolatok fogadása ugyanabból a tartományból és külső felhasználóktól)  ennek a letiltása kikényszeríti az FTP passzív módot és más protokollokat is megváltoztathat

en: Allow users to run the dmesg command
hu: A dmesg parancs futtatásának engedélyezése a felhasználóknak

en: Allow users to rw usb devices
hu: USB eszközök írásának és olvasásának engedélyezése a felhasználóknak

en: Allow xdm logins as sysadm_r:sysadm_t
hu: A sysadm_r:sysadm_t xdm bejelentkezések engedélyezése

en: Allow xen to read/write physical disk devices
hu: A xen számára a fizikai lemezek olvasásának/írásának engedélyezése

en: Allow xguest SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
hu: Engedélyezze a xguest SELinux felhasználónak a fájlok futtatását a saját könyvtárban vagy /tmp-ben

en: Allow xinetd to run unconfined, including any services it starts that do not have a domain transition explicitly defined
hu: A xinetd korlátozás nélküli futtatásának engedélyezése, beleértve minden olyan elindított szolgáltatását, amelynek nincs explicit megadott tartomány átmenete

en: Application
hu: Alkalmazás

en: Are you sure you want to delete %s '%s'?
hu: Biztos, hogy törölni akarja a %st: '%s'?

en: Bad format %s: Record %s
hu: Hibás formátum %s: Rekord %s

en: Boolean
hu: Logikai

en: Boolean %s is defined in policy, cannot be deleted
hu: A(z) "%s" logikai érték szabályzatban van definiálva - nem törölhető

en: Boolean %s is not defined
hu: "%s" logikai érték nincs definiálva

en: Boolean Name
hu: Logikai Név

en: Can not combine +/- with other types of categories
hu: A +/- nem kombinálható egyéb fajta kategóriákkal

en: Can not have multiple sensitivities
hu: Nem lehet több érzékenység

en: Can not modify sensitivity levels using '+' on %s
hu: Az érzékenységi szintek nem módosíthatók "+" használatával ezen: %s

en: Cannot find your entry in the shadow passwd file.
hu: Az Ön bejegyzése nem található az árnyék-jelszófájlban.

en: Cannot read policy store.
hu: Nem lehet olvasni a szabályzat-tárolót.

en: Change process mode to enforcing
hu: SELinux kikényszerítő módjának bekapcsolása

en: Change process mode to permissive.
hu: Váltás megengedő módra

en: Changing the policy type will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
hu: A házirend típus megváltoztatása miatt az egész fájlrendszert újra kell címkézni a következő újraindításkor. Az újracímkézés hosszú időt vehet igénybe a fájlrendszer méretétől függően.  Folytatja?

en: Changing to SELinux disabled requires a reboot.  It is not recommended.  If you later decide to turn SELinux back on, the system will be required to relabel.  If you just want to see if SELinux is causing a problem on your system, you can go to permissive mode which will only log errors and not enforce SELinux policy.  Permissive mode does not require a reboot    Do you wish to continue?
hu: Az SELinux kikapcsolása újraindítást igényel.  Ez nem ajánlott.  Ha később úgy dönt, hogy ismét bekapcsolja az SELinux-ot, szükség lesz a rendszer újracímkézésére.  Ha csak azt szeretné megnézni, hogy az SELinux okoz-e problémát a rendszerén, akkor átválthat megengedő módba, amelyik csak naplózza a hibákat és nem kényszeríti ki az SELinux házirend betartását.  A megengedő mód nem igényel újraindítást    Folytatja?

en: Changing to SELinux enabled will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
hu: Az SELinux engedélyezése miatt újra kell címkéznie az egész fájlrendszert a következő újraindításkor. Az újracímkézés hosszú időt vehet igénybe a fájlrendszer méretétől függően.  Folytatja?

en: Compatibility
hu: Kompatibilitás

en: Configue SELinux
hu: SELinux beállítása

en: Context
hu: Környezet

en: Could not add SELinux user %s
hu: Nem sikerült felvenni "%s" SELinux-felhasználót

en: Could not add addr %s
hu: Nem adható hozzá %s addr

en: Could not add file context for %s
hu: Nem sikerült felvenni fájlkontextust ehhez: %s

en: Could not add interface %s
hu: Nem sikerült felvenni ezt a csatolót: %s

en: Could not add login mapping for %s
hu: Nem sikerült felvenni bejelentkezési hozzárendelést ehhez: %s

en: Could not add port %s/%s
hu: Nem sikerült felvenni ezt a portot: %s/%s

en: Could not add prefix %s for %s
hu: Nem sikerült felvenni "%s" előtagot ehhez: %s

en: Could not add role %s for %s
hu: Nem sikerült felvenni "%s" szerepet ehhez: %s

en: Could not check if SELinux user %s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy van-e definiálva "%s" SELinux-felhasználó

en: Could not check if addr %s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy definiálva van-e a(z) %s

en: Could not check if boolean %s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy "%s" logikai érték definiálva van-e

en: Could not check if file context for %s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy van-e definiálva fájlkontextus ehhez: %s

en: Could not check if interface %s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy definiálva van-e ez a csatoló: %s

en: Could not check if login mapping for %s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy van-e definiálva bejelentkezési hozzárendelés ehhez: %s

en: Could not check if port %s/%s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy definiálva van-e a(z) %s/%s port

en: Could not close descriptors.
hu: Nem sikerült lezárni a leírókat.

en: Could not commit semanage transaction
hu: Nem sikerült véglegesíteni az Semanage-tranzakciót

en: Could not create SELinux user for %s
hu: Nem sikerült létrehozni SELinux-felhasználót ehhez: %s

en: Could not create a key for %s
hu: Nem sikerült létrehozni kulcsot ehhez: %s

en: Could not create a key for %s/%s
hu: Nem sikerült létrehozni kulcsot ehhez: %s/%s

en: Could not create addr for %s
hu: Nem sikerült létrehozni addr-t %s-hez

en: Could not create context for %s
hu: Nem sikerült létrehozni kontextust ehhez: %s

en: Could not create context for %s/%s
hu: Nem sikerült létrehozni kontextust ehhez: %s/%s

en: Could not create file context for %s
hu: Nem sikerült létrehozni fájlkontextust ehhez: %s

en: Could not create interface for %s
hu: Nem sikerült létrehozni csatolót ehhez: %s

en: Could not create key for %s
hu: Nem sikerült létrehozni kulcsot ehhez: %s

en: Could not create login mapping for %s
hu: Nem sikerült létrehozni bejelentkezési hozzárendelést ehhez: %s

en: Could not create port for %s/%s
hu: Nem sikerült létrehozni portot ehhez: %s/%s

en: Could not create semanage handle
hu: Nem sikerült létrehozni az Semanage kezelőt

en: Could not delete SELinux user %s
hu: Nem sikerült törölni a(z) "%s" SELinux-felhasználót

en: Could not delete addr %s
hu: Nem törölhető %s addr

en: Could not delete boolean %s
hu: Nem sikerült törölni a(z) "%s" logikai értéket

en: Could not delete file context for %s
hu: Nem sikerült törölni %s fájlkontextusát

en: Could not delete interface %s
hu: Nem sikerült törölni ezt a csatolót: %s

en: Could not delete login mapping for %s
hu: Nem sikerült törölni "%s" bejelentkezési hozzárendelését

en: Could not delete port %s/%s
hu: Nem sikerült törölni ezt a portot: %s/%s

en: Could not delete the file context %s
hu: Nem sikerült a(z) %s fájl kontextus törlése

en: Could not delete the port %s
hu: Nem sikerült törölni a portot: %s

en: Could not determine enforcing mode.
hu: Nem sikerült meghatározni a kikényszerítési módot.

en: Could not establish semanage connection
hu: Nem sikerült létrehozni Semanage-kapcsolatot

en: Could not extract key for %s
hu: Nem sikerült kinyerni a kulcsot ehhez: %s

en: Could not list SELinux modules
hu: Nem sikerült listázni az SELinux modulokat

en: Could not list SELinux users
hu: Nem sikerült listázni az SELinux-felhasználókat

en: Could not list addrs
hu: Nem listázható addr

en: Could not list booleans
hu: Nem sikerült listázni a logikai értékeket

en: Could not list file contexts
hu: Nem sikerült listázni a fájlkontextusokat

en: Could not list interfaces
hu: Nem sikerült listázni a csatolókat

en: Could not list local file contexts
hu: Nem sikerült listázni a helyi fájlkontextusokat

en: Could not list login mappings
hu: Nem sikerült listázni a bejelentkezési hozzárendeléseket

en: Could not list ports
hu: Nem sikerült listázni a portokat

en: Could not list roles for user %s
hu: Nem sikerült listázni a(z) "%s" felhasználó szerepeit

en: Could not list the file contexts
hu: A fájl kontextus listázása nem sikerült

en: Could not list the ports
hu: Nem sikerült listázni a portokat

en: Could not modify SELinux user %s
hu: Nem sikerült módosítani a(z) "%s" SELinux-felhasználót

en: Could not modify addr %s
hu: Nem módosítható %s addr

en: Could not modify boolean %s
hu: Nem sikerült módosítani a(z) "%s" logikai értéket

en: Could not modify file context for %s
hu: Nem sikerült módosítani a fájlkontextust ehhez: %s

en: Could not modify interface %s
hu: Nem sikerült módosítani ezt a csatolót: %s

en: Could not modify login mapping for %s
hu: Nem sikerült módosítani "%s" bejelentkezési hozzárendelését

en: Could not modify port %s/%s
hu: Nem sikerült módosítani ezt a portot: %s/%s

en: Could not open file %s
hu: Nem sikerült megnyitni ezt a fájlt: %s

en: Could not query addr %s
hu: Nem kérdezhető le %s addr

en: Could not query file context %s
hu: Nem sikerült lekérdezni a fájlkontextust ehhez: %s

en: Could not query file context for %s
hu: Nem sikerült lekérdezni a fájlkontextust ehhez: %s

en: Could not query interface %s
hu: Nem sikerült lekérdezni ezt a csatolót: %s

en: Could not query port %s/%s
hu: Nem sikerült lekérdezni ezt a portot: %s/%s

en: Could not query seuser for %s
hu: Nem sikerült végrehajtani Seuser-lekérdezést erre: %s

en: Could not query user for %s
hu: Nem sikerült lekérdezni a felhasználót ehhez: %s

en: Could not remove permissive domain %s (remove failed)
hu: Nem törölhető a megengedő tartomány %s (sikertelen eltávolítás)

en: Could not set MLS level for %s
hu: Nem sikerült beállítani az MLS-szintet ehhez: %s

en: Could not set MLS range for %s
hu: Nem sikerült MLS-tartományt beállítani ehhez: %s

en: Could not set SELinux user for %s
hu: Nem sikerült SELinux-felhasználót beállítani ehhez: %s

en: Could not set active value of boolean %s
hu: Nem lehet beállítani az aktív logikai értéket %s

en: Could not set addr context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a(z) %s addr kontextust

en: Could not set exec context to %s.
hu: Nem sikerült beállítani a végrehajtási kontextust erre: %s.

en: Could not set file context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a fájlkontextust ehhez: %s

en: Could not set interface context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a csatolókontextust ehhez: %s

en: Could not set mask for %s
hu: Nem állítható be a(z) %s maszkja

en: Could not set message context for %s
hu: Nem sikerült beállítani az üzenetkontextust ehhez: %s

en: Could not set mls fields in addr context for %s
hu: Nem sikerült beállítani az MLS-mezőket %s addr kontextusban

en: Could not set mls fields in file context for %s
hu: Nem sikerült beállítani az MLS-mezőket %s fájlkontextusban

en: Could not set mls fields in interface context for %s
hu: Nem sikerült beállítani az MLS-mezőket %s csatolókontextusban

en: Could not set mls fields in port context for %s/%s
hu: Nem sikerült beállítani az MLS-mezőket %s/%s portkontextusban

en: Could not set name for %s
hu: Nem sikerült nevet beállítani ehhez: %s

en: Could not set permissive domain %s (module installation failed)
hu: Nem állítható be a megengedő tartomány %s (sikertelen modul telepítés)

en: Could not set port context for %s/%s
hu: Nem sikerült beállítani a portkontextust ehhez: %s/%s

en: Could not set role in addr context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a szerepet %s addr kontextusban

en: Could not set role in file context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a szerepet %s fájlkontextusban

en: Could not set role in interface context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a szerepet %s csatolókontextusban

en: Could not set role in port context for %s/%s
hu: Nem sikerült beállítani a szerepet %s/%s portkontextusban

en: Could not set type in addr context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a típust %s addr kontextusban

en: Could not set type in file context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a típust %s fájlkontextusban

en: Could not set type in interface context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a típust %s csatolókontextusban

en: Could not set type in port context for %s/%s
hu: Nem sikerült beállítani a típust %s/%s portkontextusban

en: Could not set user in addr context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a felhasználót %s addr kontextusban

en: Could not set user in file context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a felhasználót %s fájlkontextusban

en: Could not set user in interface context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a felhasználót %s csatolókontextusban

en: Could not set user in port context for %s/%s
hu: Nem sikerült beállítani a felhasználót %s/%s portkontextusban

en: Could not start semanage transaction
hu: Nem sikerült elindítani az Semanage-tranzakciót

en: Couldn't get default type.
hu: Nem sikerült meghatározni az alapértelmezett típust.

en: Create/Manipulate temporary files in /tmp
hu: Ideiglenes fájlok létrehozása/módosítása a /tmp-ben

en: Current Enforcing Mode
hu: Jelenlegi kikényszerítő mód

en: Customized
hu: Testre szabott

en: DBUS System Daemon
hu: DBUS rendszer-démon

en: Databases
hu: Adatbázisok

en: Delete %s
hu: %s törlése

en: Delete File Context
hu: Fájlkontextus törlése

en: Delete Network Port
hu: Hálózati port törlése

en: Delete SELinux User Mapping
hu: SELinux felhasználó hozzárendelés törlése

en: Delete User
hu: Felhasználó törlése

en: Description
hu: Leírás

en: Disable Audit
hu: Audit letiltása

en: Disable SELinux protection for Cluster Server
hu: A Fürt Kiszolgáló SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for Evolution
hu: Az Evolution SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for Hal daemon
hu: A Hal démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for NIS Password Daemon
hu: Az NIS Jelszó Démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for NIS Transfer Daemon
hu: Az NIS Transzfer Démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for NetworkManager
hu: A Hálózatkezelő SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for Thunderbird
hu: A Thunderbird SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for acct daemon
hu: Az acct démon SELinux védelmének letiltása

en: Disable SELinux protection for amanda
hu: Az amanda SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for amavis
hu: Az amavis SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for apmd daemon
hu: Az apmd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for arpwatch daemon
hu: Az arpwatch démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for auditd daemon
hu: Az auditd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for automount daemon
hu: Az automount démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for avahi
hu: Az avachi SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for bluetooth daemon
hu: A bluetooth démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for canna daemon
hu: A canna démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for cardmgr daemon
hu: A cardmgr démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for ciped daemon
hu: A ciped démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for clamd daemon
hu: A clamd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for clamscan
hu: A clamscan SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for clvmd
hu: A clvmd SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for comsat daemon
hu: A comstat démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for courier daemon
hu: A courier démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for cpucontrol daemon
hu: A cpucontrol démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for cpuspeed daemon
hu: A cpuspeed SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for crond daemon
hu: A crond SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for cups hplip daemon
hu: A cups hplib démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for cupsd back end server
hu: A cupsd back end kiszolgáló SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for cupsd daemon
hu: A cupsd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for cupsd_lpd
hu: A cupsd_lpd SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for cvs daemon
hu: A cvs démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for cyrus daemon
hu: A cyrus démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for dbskkd daemon
hu: A dbskkd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for dbusd daemon
hu: A dbus démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for dccd
hu: A dccd SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for dccifd
hu: A dccifd SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for dccm
hu: A dccm SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for ddt daemon
hu: A ddt démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for devfsd daemon
hu: A devfsd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for dhcpc daemon
hu: A dhcpc démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for dhcpd daemon
hu: A dhcpd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for dictd daemon
hu: A dictd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for distccd daemon
hu: A distccd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for dmesg daemon
hu: A dmesg démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for dnsmasq daemon
hu: A dnsmasq démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for dovecot daemon
hu: A dovecot démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for entropyd daemon
hu: Az entropyd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for fetchmail
hu: A fetchmail SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for fingerd daemon
hu: A fingerd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for freshclam daemon
hu: A freshclam démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for fsdaemon daemon
hu: Az fsdaemon démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for games
hu: A játékok SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for gpm daemon
hu: A gpm démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for gss daemon
hu: A gss démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for hostname daemon
hu: A hostname démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for hotplug daemon
hu: A hotplug démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for howl daemon
hu: A howl démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for http suexec
hu: A http suexec SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for httpd rotatelogs
hu: A httpd rotatelogs SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for hwclock daemon
hu: A hwclock démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for i18n daemon
hu: Az i18n démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for imazesrv daemon
hu: Az imazesrv démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for inetd child daemons
hu: Az inetd gyermek démonainak SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for inetd daemon
hu: Az inetd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for innd daemon
hu: Az innd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for iptables daemon
hu: Az iptables démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for ircd daemon
hu: Az ircd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for irqbalance daemon
hu: Az irqbalance démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for iscsi daemon
hu: Az iscsi démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for jabberd daemon
hu: A jabberd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for kadmind daemon
hu: A kabmid démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for klogd daemon
hu: A klogd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for krb5kdc daemon
hu: A krb5kdc démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for ktalk daemons
hu: A ktalk SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for kudzu daemon
hu: A kudzu démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for locate daemon
hu: A locate démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for lpd daemon
hu: Z lpd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for lrrd daemon
hu: Az lrrd SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for lvm daemon
hu: Az lvm démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for mailman
hu: A mailman SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for mdadm daemon
hu: Az mdadm démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for monopd daemon
hu: A monopd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for mrtg daemon
hu: Az mrtg démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for mysqld daemon
hu: A mysqld démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for nagios daemon
hu: A nagios démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for named daemon
hu: A named démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for nessusd daemon
hu: A nessusd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for nfsd daemon
hu: Az nfsd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for nmbd daemon
hu: Az nmbd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for nrpe daemon
hu: Az nrpe démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for nscd daemon
hu: Az nscd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for nsd daemon
hu: Az nsd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for ntpd daemon
hu: Az ntpd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for oddjob
hu: Az oddjob SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for oddjob_mkhomedir
hu: Az oddjob_mkhomedir SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for openvpn daemon
hu: Az openvpn démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for pam daemon
hu: A pam démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for pegasus
hu: A pegasus SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for perdition daemon
hu: A perdition démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for portmap daemon
hu: A portmap démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for portslave daemon
hu: A portslave démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for postfix
hu: A postfix SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for postgresql daemon
hu: A postgresql démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for pptp
hu: A pptp SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for prelink daemon
hu: A prelink démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for privoxy daemon
hu: A privoxy démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for ptal daemon
hu: A ptal démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for pxe daemon
hu: A pxe démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for pyzord
hu: A pyzord démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for quota daemon
hu: A quota démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for radiusd daemon
hu: A radiusd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for radvd daemon
hu: A radvd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for rdisc
hu: Az rdisc SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for readahead
hu: A readahead SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for restorecond
hu: A restorecond SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for rhgb daemon
hu: Az rhgb démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for ricci
hu: A ricci SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for ricci_modclusterd
hu: A ricci_modclustered SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for rlogind daemon
hu: Az rlogin démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for rpcd daemon
hu: Az rpcd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for rshd
hu: Az rshd SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for rsync daemon
hu: Az rsync démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for saslauthd daemon
hu: Az saslauthd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for scannerdaemon daemon
hu: A scannerdaemon démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for sendmail daemon
hu: A sendmail démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for setrans
hu: Az setrans SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for setroubleshoot daemon
hu: Az setroubleshoot démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for slapd daemon
hu: A slapd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for slrnpull daemon
hu: Az slrnpull démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for smbd daemon
hu: Az smbd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for snmpd daemon
hu: Az snmpd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for snort daemon
hu: A snort démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for sound daemon
hu: A sound démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for soundd daemon
hu: A soundd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for spamd daemon
hu: A spamd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for speedmgmt daemon
hu: A speedmgmt démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for squid daemon
hu: A squid démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for ssh daemon
hu: Az ssh démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for stunnel daemon
hu: Az stunnel démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for swat daemon
hu: A swat démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for sxid daemon
hu: A sxid démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for syslogd daemon
hu: A syslogd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for system cron jobs
hu: A rendszer cron feladatok SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for tcp daemon
hu: A tcp démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for telnet daemon
hu: A telnet démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for tftpd daemon
hu: A tftpd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for the web browsers
hu: A webböngészők SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for transproxy daemon
hu: A transproxy démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for udev daemon
hu: Az udev démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for uml daemon
hu: Az uml démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for updfstab daemon
hu: Az updfstab démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for uptimed daemon
hu: Az uptimed démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for uucpd daemon
hu: Az uucpd démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for vmware daemon
hu: A vmware démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for watchdog daemon
hu: A watchdog démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for winbind daemon
hu: A winbind démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for xdm daemon
hu: Az xdm démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for xen control
hu: A xen vezérlés SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for xen daemon
hu: A xen démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for xfs daemon
hu: Az xfs démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for ypbind daemon
hu: Az ypbind démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disable SELinux protection for ypserv daemon
hu: Az ypserv démon SELinux védelmének kikapcsolása

en: Disabled
hu: Kikapcsolva

en: Disabled
    Permissive
    Enforcing
hu: Kikapcsolva
    Megengedő
    Kikényszerítő

en: Do not allow any processes to load kernel modules
hu: Ne engedélyezze bármely folyamatnak, hogy kernelmodulokat töltsön be

en: Do not allow any processes to modify kernel SELinux policy
hu: Ne engedélyezze bármely folyamatnak az kernel SELinux házirend módosítását

en: Do not allow transition to sysadm_t, sudo and su effected
hu: Ne engedélyezzen átmenetet a sysadm_t-ba, sudo és su esetén

en: Do not audit things that we know to be broken but which are not security risks
hu: Ne vizsgáljon olyan dolgokat, amelyekről tudjuk, hogy hibásak, de nem jelentenek biztonsági rést

en: Edit Network Port
hu: Hálózati port szerkesztése

en: Enable Audit
hu: Audit engedélyezése

en: Enable/Disable additional audit rules, that are normally not reported in the log files.
hu: Engedélyezze/Tiltsa le a további vizsgálati szabályokat, amelyek normálisan nincsenek jelentve a napló fájlokban.

en: Enforcing
hu: Kikényszerítő

en: Enter complete path for executable to be confined.
hu: Adja meg a korlátozandó futtatható állomány teljes elérési útvonalát.

en: Enter complete path to init script used to start the confined application.
hu: Adja meg a korlátozott alkalmazás futtatásához használt init szkript teljes elérési útvonalát.

en: Enter unique name for the confined application or user role.
hu: Adja meg a korlátozott alkalmazás vagy felhasználói szerep egyedi nevét.

en: Error allocating memory.
hu: Memóriafoglalási hiba.

en: Error allocating shell's argv0.
hu: Hiba a parancsértelmező argv0-jának lefoglalásakor.

en: Error changing uid, aborting.
hu: Hiba a uid módosításakor; megszakítás.

en: Error connecting to audit system.
hu: Hiba az auditálási rendszerhez való csatlakozáskor.

en: Error dropping SETUID capability, aborting
hu: Hiba a SETUID képesség eldobásakor; megszakítás.

en: Error dropping capabilities, aborting
hu: Hiba a képességek eldobásakor; megszakítás.

en: Error freeing caps
hu: Hiba a képességek felszabadításakor

en: Error resetting KEEPCAPS, aborting
hu: Hiba a KEEPCAPS visszaállításakor; megszakítás.

en: Error sending audit message.
hu: Hiba az auditálási üzenet küldésekor.

en: Error setting KEEPCAPS, aborting
hu: Hiba a KEEPCAPS beállításakor; megszakítás.

en: Error setting capabilities, aborting
hu: Hiba a képességek beállításakor; megszakítás.

en: Error!  Could not open %s.
hu: Hiba: nem lehet megnyitni ezt: %s.

en: Error!  Shell is not valid.
hu: Hiba: a parancsértelmező érvénytelen.

en: Error: multiple levels specified
hu: Hiba: több szint lett megadva

en: Error: multiple roles specified
hu: Hiba: több szerep lett megadva

en: Error: multiple types specified
hu: Hiba: több típus lett megadva

en: Error: you are not allowed to change levels on a non secure terminal
hu: Hiba: nem változtathat szinteket nem biztonságos terminálon keresztül

en: Executable
hu: Végrehajtható fájl

en: Existing User Roles
hu: Létező Felhasználói Szerepek

en: Existing_User
hu: Létező_Felhasználó

en: Failed to close tty properly
hu: Nem sikerült megfelelően bezárni a tty-t

en: File
    Specification
hu: Fájl
    Specifikáció

en: File
    Type
hu: Fájl
    Típus

en: File Contexts file
hu: Fájl kontextus fájl

en: File Labeling
hu: Fájl címkézés

en: File Specification
hu: Fájl Specifikáció

en: File Type
hu: Fájltípus

en: File context for %s is defined in policy, cannot be deleted
hu: %s fájlkontextusa szabályzatban van definiálva - nem törölhető

en: File context for %s is not defined
hu: Nincs definiálva fájlkontextus ehhez: %s

en: Filter
hu: Szűrő

en: Games
hu: Játékok

en: Generate new policy module
hu: Új házirend modul generálása

en: Group View
hu: Csoportnézet

en: HTTPD Service
hu: HTTPD Szolgáltatás

en: Init script
hu: Init szkript

en: Interacts with the terminal
hu: Kölcsönhatás a terminállal

en: Interface %s is defined in policy, cannot be deleted
hu: A(z) %s csatoló szabályzatban van definiálva - nem törölhető

en: Interface %s is not defined
hu: %s csatoló nincs definiálva

en: Interface file
hu: Interfész fájl

en: Internet Services Daemon (inetd)
hu: Internet Szolgáltatások Démon (inetd)

en: Internet Services Daemon are daemons started by xinetd
hu: Az Internet Szolgáltatás Démonok a xinetd által indított démonok

en: Invalid file specification
hu: Érvénytelen fájl specifikáció

en: Labeling
hu: Címkézés

en: Linux Group %s does not exist
hu: A %s Linux csoport nem létezik

en: Linux User %s does not exist
hu: Nem létezik %s nevű Linux-felhasználó

en: List View
hu: Listanézet

en: Load Policy Module
hu: Házirend Modul Betöltése

en: Load policy module
hu: Házirend modul betöltése

en: Lockdown...
hu: Zárolás...

en: Login
    Name
hu: Bejelentkezési
    Név

en: Login '%s' is required
hu: Bejelentkezés '%s' szükséges

en: Login Name
hu: Bejelentkezési név

en: Login mapping for %s is defined in policy, cannot be deleted
hu: %s bejelentkezési hozzárendelése szabályzatban van definiálva - nem törölhető

en: Login mapping for %s is not defined
hu: Nincs definiálva bejelentkezési hozzárendelés ehhez: %s

en: MCS Level
hu: MCS Szint

en: MCS Range
hu: MCS hatáskör

en: MLS/
    MCS Range
hu: MLS/
    MCS hatáskör

en: MLS/MCS
    Level
hu: MLS/MCS
    Szint

en: MLS/MCS Range
hu: MLS/MCS hatáskör

en: Memory Protection
hu: Memória Védelem

en: Minimal Terminal User Role
hu: Minimális Terminál Felhasználói Szerep

en: Minimal X Windows User Role
hu: Minimális X Ablakok Felhasználói Szerep

en: Modify %s
hu: %s módosítása

en: Modify File Context
hu: Fájlkontextus módosítása

en: Modify SELinux User Mapping
hu: SELinux felhasználó hozzárendelés szerkesztése

en: Modify User
hu: Felhasználó módosítása

en: Modify an existing login user record.
hu: Egy létező felhasználói bejelentkező rekord módosítása.

en: Module %s.pp already loaded in current policy.
    Do you want to continue?
hu: A(z) %s.pp modul már be van töltve az aktuális házirendbe.
    Folytatja?

en: Module Name
hu: Modulnév

en: Mount
hu: Felkapcsolás

en: Name
hu: Név

en: Name Service
hu: Név Szolgáltatás:

en: Network Configuration
hu: Hálózati beállítások

en: Network Port
hu: Hálózati port

en: No context in file %s
hu: Nincs kontextus ebben a fájlban: %s

en: Node Address is required
hu: Csomópont cím szükséges

en: Node Netmask is required
hu: Csomópont hálózati maszk szükséges

en: Not yet implemented
hu: Még nincs megvalósítva.

en: Options Error %s
hu: Hiba az opciókban: %s

en: Out of memory!
hu: Elfogyott a memória.

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Permissive
hu: Megengedő

en: Policy Directory
hu: Házirend Könyvtár

en: Policy Module
hu: Házirend modul

en: Port %s/%s already defined
hu: A(z) %s/%s port már definiálva van

en: Port %s/%s is defined in policy, cannot be deleted
hu: A(z) %s/%s port szabályzatban van definiálva - nem törölhető

en: Port %s/%s is not defined
hu: %s/%s port nincs definiálva

en: Port Number
hu: Portszám

en: Port is required
hu: Meg kell adni portot

en: Port number "%s" is not valid.  0 < PORT_NUMBER < 65536
hu: A port szám "%s" nem érvényes.  0 < PORT_SZÁM < 65536

en: Ports must be numbers or ranges of numbers from 1 to %d
hu: A portoknak számoknak vagy számok tartományának kell lennie 1 és %d között

en: Prefix
hu: Előtag

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: Process Domain
hu: Tartomány feldolgozása

en: Protocol
hu: Protokoll

en: Protocol udp or tcp is required
hu: UDP vagy TCP protokoll szükséges

en: Relabel on next reboot.
hu: Újracímkézés a következő újraindításkor.

en: Remove loadable policy module
hu: A betölthető házirend modul eltávolítása

en: Requires at least one category
hu: Legalább 1 kategóriát igényel

en: Requires prefix or roles
hu: Szükség van előtagra vagy szerepekre

en: Requires prefix, roles, level or range
hu: Szükség van előtagra, szerepekre, szintre vagy tartományra

en: Requires setype
hu: Setype szükséges

en: Requires setype or serange
hu: Setype vagy Serange szükséges

en: Requires setype, serange or seuser
hu: Setype, Serange vagy Seuser szükséges

en: Requires seuser or serange
hu: Seuser vagy Serange szükséges

en: Revert boolean setting to system default
hu: A logikai beállítások visszaállítása alapértelmezettre

en: Role
hu: Szerep

en: Root Admin User Role
hu: Alapvető Adminisztrátori Felhasználói Szerep

en: Run booleans lockdown wizard
hu: A logikai értékeket lezáró varázsló futtatása

en: SASL authentication server
hu: SASL hitelesítő kiszolgáló

en: SELinux
    User
hu: SELinux
    Felhasználó

en: SELinux Administration
hu: SELinux Adminisztráció

en: SELinux Interface
hu: SELinux Interfész

en: SELinux Policy Generation Tool
hu: SELinux Házirend Generációs Eszköz

en: SELinux Port
    Type
hu: SELinux Port
    Típus

en: SELinux Port Type
hu: SELinux Port típus

en: SELinux Roles
hu: SELinux szerepek

en: SELinux Service Protection
hu: SELinux Szolgáltatásvédelem

en: SELinux Type
hu: SELinux típus

en: SELinux Type is required
hu: Meg kell adni SELinux-típust

en: SELinux User
hu: SELinux felhasználó

en: SELinux boolean
hu: SELinux Logikai érték

en: SELinux fcontext
hu: SELinux fkörnyezet

en: SELinux policy is not managed or store cannot be accessed.
hu: Az SELinux-szabályzat nem kezelt, vagy nem lehet elérni a tárolót.

en: SELinux user %s is defined in policy, cannot be deleted
hu: "%s" SELinux-felhasználó szabályzatban van definiálva - nem törölhető

en: SELinux user %s is not defined
hu: "%s" SELinux-felhasználó nincs definiálva

en: SELinux user '%s' is required
hu: SELinux felhasználó '%s' szükséges

en: Select Management Object
hu: Menedzsment objektum kiválasztása

en: Select Ports
hu: Portok kiválasztása

en: Select Root Administrator User Role, if this user will be used to administer the machine while running as root.  This user will not be able to login to the system directly.
hu: Válassza az alapvető adminisztrátor felhasználói szerepet, ha ez a felhasználó fogja igazgatni a gépet, ha rendszergazdaként futtatja. Ez a felhasználó nem fog tudni bejelentkezni a rendszerbe közvetlenül.

en: Select directory to generate policy files in
hu: Válassza ki a könyvtárat a házirend fájlok generálására

en: Select directory(s) that the confined application owns and writes into
hu: Válassza ki a korlátozott alkalmazás által birtokolt és írt könyvtár(ak)at

en: Select executable file to be confined.
hu: Válassza ki a korlátozandó futtatható fájlt.

en: Select file(s) that confined application creates or writes
hu: Válassza ki a korlátozott alkalmazás által létrehozott vagy írt fájl(oka)t

en: Select if you wish to relabel then entire file system on next reboot.  Relabeling can take a very long time, depending on the size of the system.  If you are changing policy types or going from disabled to enforcing, a relabel is required.
hu: Válassza ki, ha újra szeretné címkézni az egész fájlrendszert a következő újraindításkor.  Az újracímkézés hosszú időt vehet igénybe a fájlrendszer méretétől függően.  Ha megváltoztatja a házirend típusát, vagy kikapcsolt állapotról vált kikényszerítőre, akkor újracímkézésre van szükség.

en: Select init script file to be confined.
hu: Válassza ki a korlátozandó init szkript fájlt.

en: Select the domains that you would like this user administer.
hu: Válassza ki a tartományokat, amelyeket szeretné, hogy ez a felhasználó igazgasson.

en: Select the user roles that will transiton to this applications domains.
hu: Válassza ki a felhasználói szerepeket, amelyek átmenetet fognak képezni ezen alkalmazás tartományába.

en: Selinux
    File Type
hu: Selinux
    Fájltípus

en: Sends audit messages
hu: Audit üzenetek küldése

en: Sends email
hu: Emailt küld

en: Setup Script
hu: Beállító parancsfájl

en: Sorry, -l may be used with SELinux MLS support.
hu: A -l használata SELinux MLS-támogatás esetén lehetséges.

en: Sorry, newrole may be used only on a SELinux kernel.
hu: A newrole funkció csak SELinux-kernelen használható.

en: Sorry, run_init may be used only on a SELinux kernel.
hu: A run_init funkció csak SELinux-kernelen használható.

en: Spam Protection
hu: Levélszemét Védelem

en: Standard Init Daemon
hu: Szabványos Init Démon

en: Standard Init Daemon are daemons started on boot via init scripts.  Usually requires a script in /etc/rc.d/init.d
hu: A szabványos Init Démonok olyan démonok, amelyeket a boot során indítanak init szkriptekkel. Általában szükség van egy szkriptre a /etc/rc.d/init.d-ben

en: Status
hu: Állapot

en: System Default Enforcing Mode
hu: Rendszer alapértelmezett kikényszerítő mód

en: System Default Policy Type:
hu: Rendszer alapértelmezett házirend típus:

en: This user can login to a machine via X or terminal.  By default this user will have no setuid, no networking, no sudo, no su
hu: Ez a felhasználó csak X-szel vagy terminállal tud bejelentkezni. Alapértelmezetten ennek a felhasználónak nem lesz setuid-je, hálózata, sudo-ja, su-ja.

en: This user will login to a machine only via a terminal or remote login.  By default this user will have  no setuid, no networking, no su, no sudo.
hu: Ez a felhasználó csak terminállal vagy távoli bejelentkezéssel tud bejelentkezni. Alapértelmezetten ennek a felhasználónak nem lesz setuid-je, hálózata, su-ja, sudo-ja.

en: To make this policy package active, execute:
hu: Ezen házirend aktiválásához futtassa:

en: Toggle between Customized and All Booleans
hu: Átkapcsolás testre szabott és Minden logikai érték között

en: Toggle between Customized and All Ports
hu: Átkapcsolás Testre szabott ás Minden Port között

en: Toggle between all and customized file context
hu: Átváltás minden és testre szabott fájl kontextus között

en: Transition staff SELinux user to Web Browser Domain
hu: A staff SELinux felhasználó átmenete Webböngésző tartományba

en: Transition sysadm SELinux user to Web Browser Domain
hu: A sysadm SELinux felhasználó átmenete Webböngésző tartományba

en: Transition user SELinux user to Web Browser Domain
hu: A user SELinux felhasználó átmenete Webböngésző tartományba

en: Transition xguest SELinux user to Web Browser Domain
hu: Az xguest SELinux felhasználó átmenete Webböngésző tartományba

en: Type %s_t already defined in current policy.
    Do you want to continue?
hu: A %s_t típus már definiálva van ebben a házirendben.
    Folytatja?

en: Type Enforcement file
hu: Típus kikényszerítés fájl

en: Type is required
hu: Meg kell adni típust

en: USAGE: run_init <script> <args ...>
      where: <script> is the name of the init script to run,
             <args ...> are the arguments to that script.
hu: Használat: run_init <szkript> <argumentumok ...>
      ahol <szkript> a futtatandó inicializálási szkript neve,
           <argumentumok ...> pedig ezen szkript argumentumai.

en: Unable to allocate memory for new_context
hu: Nem sikerült memóriát foglalni a new_context számára

en: Unable to clear environment
hu: Nem sikerült törölni a környezetet

en: Unable to obtain empty signal set
hu: Nem sikerült üres szignálkészletet szerezni

en: Unable to restore the environment, aborting
hu: Nem sikerült visszaállítani a környezetet; megszakítás

en: Unable to restore tty label...
hu: Nem sikerült visszaállítani a tty-címkét.

en: Unable to set SIGHUP handler
hu: Nem sikerült beállítani SIGHUP-kezelőt

en: Universal SSL tunnel
hu: Univerzális SSL alagút

en: Unknown or missing protocol
hu: Ismeretlen vagy hiányzó protokoll

en: Unreserved Ports (>1024)
hu: Nem fenntartott portok (>1024)

en: Usage %s -L
hu: Használat: %s -L

en: Usage %s -L -l user
hu: Használat: %s -L -l felhasználó

en: Usage %s -d File ...
hu: Használat: %s -d fájl ...

en: Usage %s -l -d user ...
hu: Használat: %s -l -d felhasználó ...

en: Usage %s -l CATEGORY user ...
hu: Használat: %s -l kategória felhasználó ...

en: Usage %s -l [[+|-]CATEGORY],...]q user ...
hu: Használat: %s -l [[+|-]kategória],...]q felhasználó ...

en: Usage %s CATEGORY File ...
hu: Használat: %s kategória fájl ...

en: Usage %s [[+|-]CATEGORY],...]q File ...
hu: Használat: %s [[+|-]kategória],...]q fájl ...

en: Use -- to end option list.  For example
hu: Az argumentumlista a -- jellel zárható le. Példa:

en: User Application
hu: Felhasználói Alkalmazás

en: User Application are any application that you would like to confine that is started by a user
hu: Felhasználói alkalmazás bármelyik olyan alkalmazás, amelyet korlátozni szeretne és egy felhasználó indított

en: User Mapping
hu: Felhasználó hozzárendelés

en: User Privs
hu: Felhasználói kiváltságok

en: User Role
hu: Felhasználói Szerep

en: User with full networking, no setuid applications without transition, no su, can sudo to Root Administration Roles
hu: Felhasználó teljes hálózati eléréssel, setuid nélkül átmenet mentes alkalmazásokkal, su nélkül, használhat sudo-t az alapvető adminisztrációs szerepekhez

en: User with full networking, no setuid applications without transition, no sudo, no su.
hu: Felhasználó teljes hálózati eléréssel, setuid nélkül átmenet mentes alkalmazásokkal, sudo nélkül, su nélkül.

en: Uses Pam for authentication
hu: PAM-et használ a hitelesítéshez

en: Uses dbus
hu: DBus-t használ

en: Uses nsswitch or getpw* calls
hu: Nsswith vagy getpw* hívásokat használ

en: Verify Name
hu: Név megerősítése

en: Version
hu: Verzió

en: Warning!  Could not retrieve tty information.
hu: Figyelem! Nem sikerült lekérdezni a tty információt.

en: Warning! Could not restore context for %s
hu: Figyelmeztetés: nem sikerült visszaállítani a kontextust ehhez: %s

en: Web Application/Script (CGI)
hu: Webalkalmazás/Szkript (CGI)

en: Web Applications
hu: Webalkalmazások

en: Web Applications/Script (CGI) CGI scripts started by the web server (apache)
hu: Web alkalmazások/Szkriptek (CGI) a webkiszolgáló (apache) által indított CGI szkriptek

en: Writes syslog messages
hu: Rendszernapló üzeneteket ír

en: XServer
hu: X-Kiszolgáló

en: You must add at least one role for %s
hu: Legalább egy szerepet meg kell adnia %s számára

en: You must enter a executable
hu: Egy futtatható fájlt kell megadnia

en: You must enter a name for your confined process/user
hu: Meg kell adnia egy nevet a korlátozott folyamat/felhasználó számára

en: You must enter the executable path for your confined process
hu: Meg kell adnia a futtatható elérési útvonalát a korlátozott folyamata számára

en: You must select a user
hu: Ki kell választania egy felhasználót

en: You must specify one of the following values: %s
hu: A következő értékek egyikét kell megadnia: %s

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: all
hu: minden

en: all files
    regular file
    directory
    character device
    block device
    socket
    symbolic link
    named pipe
hu: minden fájl
    átlagos fájl
    könyvtár
    karakteres eszköz
    blokk eszköz
    csatlakozó
    szimbolikus link
    nevesített csővezeték

en: authentication failed.
hu: Az azonosítás nem sikerült.

en: cannot find valid entry in the passwd file.
hu: Érvényes bejegyzés nem található a jelszófájlban.

en: chcat -- -CompanyConfidential /docs/businessplan.odt
hu: chcat -- -Bizalmas /docs/üzletiterv.odt

en: chcat -l +CompanyConfidential juser
hu: chcat -l +Bizalmas felhasználó1

en: error on reading PAM service configuration.
hu: hiba a PAM szolgáltatás beállításakor.

en: failed to build new range with level %s
hu: nem sikerült új tartományt készíteni ezzel a szinttel: %s

en: failed to convert new context to string
hu: nem sikerült szöveggé alakítani az új kontextust

en: failed to exec shell
hu: nem sikerült végrehajtani a parancsértelmezőt

en: failed to get account information
hu: nem sikerült lekérdezni a felhasználói információkat

en: failed to get new context.
hu: Nem sikerült meghatározni az új kontextust.

en: failed to get old_context.
hu: Nem sikerült meghatározni a régi kontextust.

en: failed to initialize PAM
hu: nem sikerült inicializálni a PAM-et

en: failed to set PAM_TTY
hu: nem sikerült beállítani ezt: PAM_TTY

en: failed to set new range %s
hu: nem sikerült beállítani ezt az új tartományt: %s

en: failed to set new role %s
hu: nem sikerült beállítani ezt az új szerepet: %s

en: failed to set new type %s
hu: nem sikerült beállítani ezt az új típust: %s

en: getpass cannot open /dev/tty
hu: A getpass nem tudja megnyitni ezt: /dev/tty

en: global
hu: globális

en: newrole:  %s:  error on line %lu.
hu: newrole: %s: hiba a(z) %lu. sorban

en: newrole: failure forking: %s
hu: newrole: nem sikerült létrehozni új folyamatot: %s

en: newrole: incorrect password for %s
hu: newrole: helytelen jelszó ehhez a felhasználóhoz: %s

en: newrole: service name configuration hashtable overflow
hu: newrole: szolgáltatásnév beállító hasító tábla túlcsordulás

en: off
hu: ki

en: on
hu: be

en: run_init: incorrect password for %s
hu: run_init: helytelen jelszó ehhez a felhasználóhoz: %s

en: type
hu: Típus

en: unknown
hu: ismeretlen

en: usage:  %s [-qi]
hu: Használat: %s [-qi]

en: use_syslog must be a boolean value
hu: a use_syslog értékének logikainak kell lennie.
