policycoreutils - en to ca translation catalogue (642 entries)

en: %s changed labels.
ca: S'han canviat %s etiquetes.

en: %s is already in %s
ca: %s ja és a %s

en: %s is not a valid context
ca: %s no és un context vàlid

en: %s is not in %s
ca: %s no és a %s

en: %s must be a directory
ca: %s ha de ser un directori

en: %s!  Could not get current context for %s, not relabeling tty.
ca: %s. No s'ha pogut obtenir el context actual per a %s, no es reetiquetarà el tty.

en: %s!  Could not get new context for %s, not relabeling tty.
ca: %s. No s'ha pogut obtenir el nou context per a %s, no es reetiquetarà el tty.

en: %s!  Could not set new context for %s
ca: %s. No s'ha pogut establir el nou context per a %s

en: %s:  Can't load policy and enforcing mode requested:  %s
ca: %s:  No s'ha pogut carregar la política, però s'ha demanat el mode de compliment: %s

en: %s:  Can't load policy:  %s
ca: %s: no es pot carregar la política: %s

en: %s:  Policy is already loaded and initial load requested
ca: %s: la política ja ha estat carregada i la càrrega inicial sol·licitada

en: <b>Applications</b>
ca: <b>Aplicacions</b>

en: <b>Login Users</b>
ca: <b>Entrada d'usuaris</b>

en: <b>Root Users</b>
ca: <b>Usuaris root</b>

en: <b>Select:</b>
ca: <b>Seleccioneu:</b>

en: <b>TCP Ports</b>
ca: <b>Ports TCP</b>

en: <b>UDP Ports</b>
ca: <b>Ports UDP</b>

en: Add
ca: Afegeix

en: Add %s
ca: Afegeix %s

en: Add Booleans Dialog
ca: Diàleg per afegir booleans

en: Add File Context
ca: Afegeix context de fitxers

en: Add Network Port
ca: Afegeix port de xarxa

en: Add SELinux Login Mapping
ca: Afegeix el mapatge d'entrada del SELinux

en: Add SELinux Network Ports
ca: Afegeix els ports de xarxa del SELinux

en: Add SELinux User
ca: Afegeix l'usuari SELinux

en: Add SELinux User Mapping
ca: Afegeix el mapatge d'usuari SELinux

en: Add User
ca: Afegeix usuari

en: Addr %s is defined in policy, cannot be deleted
ca: L'adreça %s està definida en la política, no es pot suprimir

en: Addr %s is not defined
ca: L'adreça %s no està definida

en: Admin
ca: Administració

en: Admin User Role
ca: Rol d'usuari administrador

en: All
ca: Tot

en: Allow SELinux webadm user to manage unprivileged users home directories
ca: Autoritza l'usuari webadm del SELinux a gestionar els directoris d'inici d'usuaris no privilegiats

en: Allow SELinux webadm user to read unprivileged users home directories
ca: Autoritza l'usuari webadm del SELinux a llegir els directoris d'inici d'usuaris no privilegiats

en: Allow Samba to share nfs directories
ca: Autoritza el Samba a compartir directoris nfs

en: Allow Spam Assassin daemon network access
ca: Autoritza el dimoni Spam Assassin a accedir a la xarxa

en: Allow X-Windows server to map a memory region as both executable and writable
ca: Autoritza el servidor X-Windows a mapar una regió de memòria com a executable i escrivible

en: Allow all daemons the ability to use unallocated ttys
ca: Autoritza a tots els dimonis la capacitat d'utilitzar ttys no asignades

en: Allow all daemons to write corefiles to /
ca: Autoritza a tots els dimonis a escriure fitxers core a /

en: Allow cdrecord to read various content. nfs, samba, removable devices, user temp and untrusted content files
ca: Autoritza cdrecord a llegir varis continguts. nfs, samba, dispositius extraïbles, usuaris temporals i fitxers de contingut no fiable

en: Allow clients to write to X shared memory
ca: Autoritza els clients a escriure a la memòria compartida d'X

en: Allow daemons to run with NIS
ca: Autoritza els dimonis a executar-se amb NIS

en: Allow evolution and thunderbird to read user files
ca: Autoritza l'evolution i el thunderbird a llegir fitxers d'usuari

en: Allow gadmin SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
ca: Autoritza el compte d'usuari gadmin de SELinux a executar fitxers al directori d'inici o /tmp

en: Allow guest SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
ca: Autoritza el compte d'usuari visitant de SELinux a executar fitxers al directori d'inici o /tmp

en: Allow java executable stack
ca: Autoritza java a executar la pila

en: Allow mount to mount any directory
ca: Autoritza el mount a muntar qualsevol directori

en: Allow mount to mount any file
ca: Autoritza el mount a muntar qualsevol fitxer

en: Allow mplayer executable stack
ca: Autoritza l'mplayer a executar la pila

en: Allow normal user to execute ping
ca: Autoritza l'usuari normal a executar ping

en: Allow pppd to be run for a regular user
ca: Autoritza pppd a ser executat per un usuari normal

en: Allow privileged utilities like hotplug and insmod to run unconfined
ca: Permet que les utilitats privilegiades com ara hotplug i insmod s'executin sense limitació

en: Allow programs to read files in non-standard locations (default_t)
ca: Permet que els programes llegeixin fitxers a ubicacions no estàndard (default_t)

en: Allow rc scripts to run unconfined, including any daemon started by an rc script that does not have a domain transition explicitly defined
ca: Autoritza a executar sense restriccions els scripts rc, incloent qualsevol dimoni engegat per un script rc que no tingui un domini de transició definit explícitament

en: Allow regular users direct mouse access (only allow the X server)
ca: Autoritza els usuaris normals a accedir el ratolí directament (només autoritza el servidor X)

en: Allow rpm to run unconfined
ca: Autoritza l'rpm a executar-se sense limitació

en: Allow sasl authentication server to read /etc/shadow
ca: Autoritza el servidor d'autenticació sasl a llegir /etc/shadow

en: Allow spamd to access home directories
ca: Autoritza el spamd a accedir els directoris d'inici

en: Allow squid daemon to connect to the network
ca: Autoritza el dimoni squid a connectar-se a la xarxa

en: Allow ssh logins as sysadm_r:sysadm_t
ca: Autoritza l'ssh a connectar-se com sysadm_r:sysadm_t

en: Allow ssh to run from inetd instead of as a daemon
ca: Autoritza l'ssh a executar-se des de inetd en comptes de com un dimoni

en: Allow ssh to run ssh-keysign
ca: Autoritza l'ssh a executar ssh-keysign

en: Allow staff SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
ca: Autoritza el compte d'usuari staff de SELinux a executar fitxers del directori d'inici o /tmp

en: Allow staff Web Browsers to write to home directories
ca: Autoritza els navegadors web d'staff a escriure als directoris d'inici

en: Allow staff_r users to search the sysadm home dir and read files (such as ~/.bashrc)
ca: Permet que els usuaris d'staff_r cerquin el directori d'inici de sysadm i en llegeixin fitxers (com ara ~/.bashrc)

en: Allow stunnel daemon to run as standalone, outside of xinetd
ca: Permet que el dimoni stunnel s'executi sol, sense l'xinetd

en: Allow sysadm SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
ca: Autoritza el compte d'usuari sysadm de SELinux a executar fitxers al directori d'inici o /tmp

en: Allow sysadm_t to directly start daemons
ca: Autoritza el sysadm_t a iniciar els dimonis directament

en: Allow the mozilla browser to read user files
ca: Autoritza el navegador mozilla a llegir fitxers d'usuari

en: Allow unconfined SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
ca: Autoritza el compte d'usuari unconfined de SELinux a executar fitxers del directori d'inici o /tmp

en: Allow unconfined to dyntrans to unconfined_execmem
ca: Autoritza als no confirmats a dyntrans a unconfined_execmem

en: Allow unlabeled packets to flow on the network
ca: Permet que paquets sense etiquetar travessin la xarxa

en: Allow user SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
ca: Autoritza el compte d'usuari de SELinux a executar fitxers al directori d'inici o /tmp

en: Allow user to connect to mysql socket
ca: Autoritza l'usuari a connectar-se al sòcol mysql

en: Allow user to connect to postgres socket
ca: Autoritza l'usuari a connectar-se al sòcol postgres

en: Allow user to r/w noextattrfile (FAT, CDROM, FLOPPY)
ca: Autoritza l'usuari a llegir/escriure de noextattrfile (FAT, CDROM, DISQUET)

en: Allow user to stat ttyfiles
ca: Autoritza l'usuari a les estadístiques dels ttyfiles

en: Allow user_r to reach sysadm_r via su, sudo, or userhelper. Otherwise, only staff_r can do so
ca: Autoritza l'user_r a assolir sysadm_r mitjançant su, sudo, o userhelper. En cas contrari, només staff_r pot fer-ho

en: Allow users to control network interfaces (also needs USERCTL=true)
ca: Autoritza els usuaris a controlar les interfícies de xarxa (també necessita USERCTL=true)

en: Allow users to execute the mount command
ca: Autoritza els usuaris a executar l'ordre mount

en: Allow users to run TCP servers (bind to ports and accept connection from the same domain and outside users)  disabling this forces FTP passive mode and may change other protocols
ca: Autoritza els usuaris a executar servidors TCP (vincular ports i acceptar connexions des del mateix domini i d'usuaris externs). Desactivant-ho, imposa el mode passiu de l'FTP i pot afectar altres protocols

en: Allow users to run the dmesg command
ca: Autoritza els usuaris a executar l'ordre dmesg

en: Allow users to rw usb devices
ca: Autoritza els usuaris a llegir/escriure dispositius usb

en: Allow xdm logins as sysadm_r:sysadm_t
ca: Autoritza les entrades d'xdm com a sysadm_r:sysadm_t

en: Allow xen to read/write physical disk devices
ca: Autoritza el xen a llegir/escriure dispositius de disc físics

en: Allow xguest SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
ca: Autoritza el compte d'usuari xguest de SELinux a executar fitxers al directori d'inici o /tmp

en: Allow xinetd to run unconfined, including any services it starts that do not have a domain transition explicitly defined
ca: Autoritza a executar sense restriccions xinetd, incloent qualsevol servei que engegui i que no tingui un domini de transició definit explícitament

en: Application
ca: Aplicació

en: Are you sure you want to delete %s '%s'?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s '%s'?

en: Bad format %s: Record %s
ca: Format incorrecte %s: registre %s

en: Boolean
ca: Booleà

en: Boolean %s is defined in policy, cannot be deleted
ca: El booleà %s està definit a la política, no es pot suprimir

en: Boolean %s is not defined
ca: El booleà %s no s'ha definit

en: Boolean Name
ca: Nom del booleà

en: Can not combine +/- with other types of categories
ca: No es pot combinar +/- amb altres tipus de categories

en: Can not have multiple sensitivities
ca: No pot tenir múltiples sensibilitats

en: Can not modify sensitivity levels using '+' on %s
ca: No s'ha pogut modificar els nivells de sensibilitat fent servir '+' a %s

en: Cannot find your entry in the shadow passwd file.
ca: No s'ha pogut trobar la vostra entrada en el fitxer de contrasenyes ocultes.

en: Cannot read policy store.
ca: No es pot llegir el magatzem de polítiques.

en: Change process mode to enforcing
ca: Canvia el mode del procés a Fer complir

en: Change process mode to permissive.
ca: Canvia el mode del procés a permissiu.

en: Changing the policy type will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
ca: Canviar el tipus de política causarà un reetiquetatge de tot el sistema de fitxers en la següent arrencada. El reetiquetatge tarda molt temps depenent de la mida del sistema de fitxers. Desitgeu continuar?

en: Changing to SELinux disabled requires a reboot.  It is not recommended.  If you later decide to turn SELinux back on, the system will be required to relabel.  If you just want to see if SELinux is causing a problem on your system, you can go to permissive mode which will only log errors and not enforce SELinux policy.  Permissive mode does not require a reboot    Do you wish to continue?
ca: Desactivar el SELinux requereix arrancar de nou. No és recomanable. Si més tard decidiu reactivar el SELinux, caldrà reetiquetar el sistema. Si només voleu veure si el SELinux està causant un problema al vostre ordinador, podeu canviar a mode permissiu i no aplicar la política de compliment del SELinux, als errors registrats. El mode permissiu no requereix tornar a arrencar. Voleu continuar?

en: Changing to SELinux enabled will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
ca: Activar el SELinux provocarà el reetiquetatge de tot el sistema de fitxers en la següent arrencada. El reetiquetatge tarda molta estona depenent de la mida del sistema de fitxers. Desitgeu continuar?

en: Compatibility
ca: Compatibilitat

en: Configue SELinux
ca: Configura el SELinux

en: Could not add SELinux user %s
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari SELinux %s

en: Could not add addr %s
ca: No s'ha pogut afegir l'adreça %s

en: Could not add file context for %s
ca: No s'ha pogut afegir el context de fitxer per a %s

en: Could not add interface %s
ca: No s'ha pogut afegir la interfície per a %s

en: Could not add login mapping for %s
ca: No s'ha pogut afegir el mapatge d'entrada per a %s

en: Could not add port %s/%s
ca: No s'ha pogut afegir el port %s/%s

en: Could not add prefix %s for %s
ca: No s'ha pogut afegir el prefix %s per a %s

en: Could not add role %s for %s
ca: No s'ha pogut afegir el rol %s per a %s

en: Could not check if SELinux user %s is defined
ca: No s'ha pogut comprovar si està definit l'usuari SELinux %s

en: Could not check if addr %s is defined
ca: No s'ha pogut comprovar si l'adreça %s està definida

en: Could not check if boolean %s is defined
ca: No s'ha pogut comprovar si el booleà %s està definit

en: Could not check if file context for %s is defined
ca: No s'ha pogut comprovar si el context de fitxer per a %s està definit

en: Could not check if interface %s is defined
ca: No s'ha pogut comprovar si s'ha definit la interfície %s

en: Could not check if login mapping for %s is defined
ca: No s'ha pogut comprovar si està definit el mapatge d'entrada per a %s

en: Could not check if port %s/%s is defined
ca: No s'ha pogut comprovar si el port %s/%s està definit

en: Could not close descriptors.
ca: No s'ha pogut tancar els descriptors.

en: Could not commit semanage transaction
ca: No s'ha pogut completar la transacció del semanage

en: Could not create SELinux user for %s
ca: No s'ha pogut crear l'usuari SELinux per a %s

en: Could not create a key for %s
ca: No s'ha pogut crear una clau per a %s

en: Could not create a key for %s/%s
ca: No s'ha pogut crear una clau per a %s/%s

en: Could not create addr for %s
ca: No s'ha pogut crear l'adreça per a %s

en: Could not create context for %s
ca: No s'ha pogut crear el context per a %s

en: Could not create context for %s/%s
ca: No s'ha pogut crear el context per a %s/%s

en: Could not create file context for %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de context per a %s

en: Could not create interface for %s
ca: No s'ha pogut crear la interfície per a %s

en: Could not create key for %s
ca: No s'ha pogut crear la clau per a %s

en: Could not create login mapping for %s
ca: No s'ha pogut crear el mapatge d'entrada per a %s

en: Could not create port for %s/%s
ca: No s'ha pogut crear el port per a %s/%s

en: Could not create semanage handle
ca: No s'ha pogut crear el gestor del semanage

en: Could not delete SELinux user %s
ca: No s'ha pogut suprimir l'usuari SELinux %s

en: Could not delete addr %s
ca: No s'ha pogut suprimir l'adreça %s

en: Could not delete boolean %s
ca: No s'ha pogut suprimir el booleà %s

en: Could not delete file context for %s
ca: No s'ha pogut suprimir el context de fitxer per a %s

en: Could not delete interface %s
ca: No s'ha pogut suprimir la interfície %s

en: Could not delete login mapping for %s
ca: No s'ha pogut suprimir el mapatge d'entrada per a %s

en: Could not delete port %s/%s
ca: No s'ha pogut suprimir el port %s/%s

en: Could not delete the file context %s
ca: No s'ha pogut suprimir el context de fitxer %s

en: Could not delete the port %s
ca: No s'ha pogut suprimir el port %s

en: Could not determine enforcing mode.
ca: No s'ha pogut determinar el mode de compliment.

en: Could not establish semanage connection
ca: No es pot establir la connexió amb el semanage

en: Could not extract key for %s
ca: No s'ha pogut extreure la clau per a %s

en: Could not list SELinux modules
ca: No s'han pogut llistar els mòduls SELinux

en: Could not list SELinux users
ca: No es poden llistar els usuaris SELinux

en: Could not list addrs
ca: No s'han pogut llistar les adreces

en: Could not list booleans
ca: No s'ha pogut llistar els booleans

en: Could not list file contexts
ca: No s'ha pogut llistar els contexts del fitxer

en: Could not list interfaces
ca: No s'han pogut llistar les interfícies

en: Could not list local file contexts
ca: No s'ha pogut llistar els contexts del fitxer local

en: Could not list login mappings
ca: No s'ha pogut llistar els mapatges d'entrada

en: Could not list ports
ca: No s'han pogut llistar els ports

en: Could not list roles for user %s
ca: No es pot llistar els rols per a l'usuari %s

en: Could not list the file contexts
ca: No s'han pogut llistar els contexts de fitxer

en: Could not list the ports
ca: No s'han pogut llistar els ports

en: Could not modify SELinux user %s
ca: No s'ha pogut modificar l'usuari SELinux %s

en: Could not modify addr %s
ca: No es pot modificar l'adreça %s

en: Could not modify boolean %s
ca: No s'ha pogut modificar el booleà %s

en: Could not modify file context for %s
ca: No s'ha pogut modificar el context de fitxer per a %s

en: Could not modify interface %s
ca: No s'ha pogut modificar la interfície %s

en: Could not modify login mapping for %s
ca: No s'ha pogut modificar el mapatge d'entrada per a %s

en: Could not modify port %s/%s
ca: No es pot modificar el port %s/%s

en: Could not open file %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s

en: Could not query addr %s
ca: No es pot consultar l'adreça %s

en: Could not query file context %s
ca: No s'ha pogut consultar el context %s del fitxer

en: Could not query file context for %s
ca: No s'ha pogut consultar el context del fitxer per a %s

en: Could not query interface %s
ca: No s'ha pogut consultar la interfície %s

en: Could not query port %s/%s
ca: No es pot consultar el port %s/%s

en: Could not query seuser for %s
ca: No s'ha pogut consultar el seuser quant a %s

en: Could not query user for %s
ca: No s'ha pogut demanar l'usuari per a %s

en: Could not remove permissive domain %s (remove failed)
ca: No s'ha pogut eliminar el domini permissiu %s (l'eliminació ha fallat)

en: Could not set MLS level for %s
ca: No s'ha pogut establir el nivell MLS per a %s

en: Could not set MLS range for %s
ca: No s'ha pogut establir el rang MLS per a %s

en: Could not set SELinux user for %s
ca: No s'ha pogut establir l'usuari SELinux per a %s

en: Could not set active value of boolean %s
ca: No s'ha pogut establir el valor actiu del booleà %s

en: Could not set addr context for %s
ca: No s'ha pogut establir el context de l'adreça per a %s

en: Could not set exec context to %s.
ca: No s'ha pogut establir el context d'execució a %s.

en: Could not set file context for %s
ca: No s'ha pogut establir el context de fitxer per a %s

en: Could not set interface context for %s
ca: No s'ha pogut establir el context d'interfície per a %s

en: Could not set mask for %s
ca: No s'ha pogut establir la màscara per a %s

en: Could not set message context for %s
ca: No s'ha pogut establir el context de missatge per a %s

en: Could not set mls fields in addr context for %s
ca: No s'ha pogut establir els camps mls en el context de l'adreça per a %s

en: Could not set mls fields in file context for %s
ca: No s'ha pogut establir els camps mls en el context de fitxer per a %s

en: Could not set mls fields in interface context for %s
ca: No s'han pogut establir els camps mls en el context d'interfície per a %s

en: Could not set mls fields in port context for %s/%s
ca: No s'han pogut establir els camps mls en el context del port per a %s/%s

en: Could not set name for %s
ca: No s'ha pogut establir el nom per a %s

en: Could not set permissive domain %s (module installation failed)
ca: No s'ha pogut establir el domini permissiu %s (la instal·lació del mòdul ha fallat)

en: Could not set port context for %s/%s
ca: No s'ha pogut establir el context del port per a %s/%s

en: Could not set role in addr context for %s
ca: No s'ha pogut establir el rol en el context de l'adreça per a %s

en: Could not set role in file context for %s
ca: No s'ha pogut establir el rol en el context del fitxer per a %s

en: Could not set role in interface context for %s
ca: No s'ha pogut establir el rol en el context d'interfície per a %s

en: Could not set role in port context for %s/%s
ca: No s'ha pogut establir el rol al context del port per a %s/%s

en: Could not set type in addr context for %s
ca: No s'ha pogut establir el tipus en el context de l'adreça per a %s

en: Could not set type in file context for %s
ca: No s'ha pogut establir el tipus en el context del fitxer per a %s

en: Could not set type in interface context for %s
ca: No s'ha pogut establir el tipus en el context d'interfície per a %s

en: Could not set type in port context for %s/%s
ca: No s'ha pogut establir el tipus al context del port per a %s/%s

en: Could not set user in addr context for %s
ca: No s'ha pogut establir l'usuari en el context de l'adreça per a %s

en: Could not set user in file context for %s
ca: No s'ha pogut establir l'usuari en el context del fitxer per a %s

en: Could not set user in interface context for %s
ca: No s'ha pogut establir l'usuari en el context de la interfície per a %s

en: Could not set user in port context for %s/%s
ca: No s'ha pogut establir l'usuari al context del port per a %s/%s

en: Could not start semanage transaction
ca: No s'ha pogut iniciar la transacció del semanage

en: Could not test MLS enabled status
ca: No s'ha pogut provar l'estat del MLS %s

en: Couldn't get default type.
ca: No s'ha pogut obtenir el tipus predeterminat.

en: Create/Manipulate temporary files in /tmp
ca: Crea/manipula fitxers temporals a /tmp

en: Current Enforcing Mode
ca: Mode de compliment actual

en: Customized
ca: Personalitzat

en: DBUS System Daemon
ca: Dimoni del sistema DBUS

en: Databases
ca: Bases de dades

en: Delete %s
ca: Suprimeix %s

en: Delete File Context
ca: Suprimeix el context de fitxers

en: Delete Network Port
ca: Suprimeix port de xarxa

en: Delete SELinux User Mapping
ca: Elimina el mapatge d'usuari SELinux

en: Delete User
ca: Suprimeix usuari

en: Description
ca: Descripció

en: Disable Audit
ca: Inhabilita l'auditació

en: Disable SELinux protection for Cluster Server
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al Cluster Server

en: Disable SELinux protection for Evolution
ca: Desactiva la protecció del SELinux per a l'Evolution

en: Disable SELinux protection for Hal daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni Hal

en: Disable SELinux protection for NIS Password Daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al NIS Password Daemon

en: Disable SELinux protection for NIS Transfer Daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni NIS Transfer

en: Disable SELinux protection for NetworkManager
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al NetworkManager

en: Disable SELinux protection for Thunderbird
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al Thunderbird

en: Disable SELinux protection for acct daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni acct

en: Disable SELinux protection for amanda
ca: Desactiva la protecció del SELinux per a l'amanda

en: Disable SELinux protection for amavis
ca: Desactiva la protecció del SELinux per a l'amavis

en: Disable SELinux protection for apmd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni apmd

en: Disable SELinux protection for arpwatch daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni arpwatch

en: Disable SELinux protection for auditd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni auditd

en: Disable SELinux protection for automount daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni automount

en: Disable SELinux protection for avahi
ca: Desactiva la protecció del SELinux per a l'avahi

en: Disable SELinux protection for bluetooth daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni bluetooth

en: Disable SELinux protection for canna daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni canna

en: Disable SELinux protection for cardmgr daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni cardmgr

en: Disable SELinux protection for ciped daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni ciped

en: Disable SELinux protection for clamd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni clamd

en: Disable SELinux protection for clamscan
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al clamscan

en: Disable SELinux protection for clvmd
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al clvmd

en: Disable SELinux protection for comsat daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni comsat

en: Disable SELinux protection for courier daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni courier

en: Disable SELinux protection for cpucontrol daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni cpucontrol

en: Disable SELinux protection for cpuspeed daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni cpuspeed

en: Disable SELinux protection for crond daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni crond

en: Disable SELinux protection for cups hplip daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni hplip

en: Disable SELinux protection for cupsd back end server
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al servidor de rerefons cupsd

en: Disable SELinux protection for cupsd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni cupsd

en: Disable SELinux protection for cupsd_lpd
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al cupsd_lpd

en: Disable SELinux protection for cvs daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni cvs

en: Disable SELinux protection for cyrus daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni cyrus

en: Disable SELinux protection for dbskkd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni dbskkd

en: Disable SELinux protection for dbusd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni dbusd

en: Disable SELinux protection for dccd
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni dccd

en: Disable SELinux protection for dccifd
ca: Desactiva la protecció del SELinux per a dccifd

en: Disable SELinux protection for dccm
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dccm

en: Disable SELinux protection for ddt daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni ddt

en: Disable SELinux protection for devfsd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni devfsd

en: Disable SELinux protection for dhcpc daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni dhcpc

en: Disable SELinux protection for dhcpd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni dhcpd

en: Disable SELinux protection for dictd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni dictd

en: Disable SELinux protection for distccd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni distccd

en: Disable SELinux protection for dmesg daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni dmesg

en: Disable SELinux protection for dnsmasq daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni dnsmasq

en: Disable SELinux protection for dovecot daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni dovecot

en: Disable SELinux protection for entropyd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni entropyd

en: Disable SELinux protection for fetchmail
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al fetchmail

en: Disable SELinux protection for fingerd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni fingerd

en: Disable SELinux protection for freshclam daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni freshclam

en: Disable SELinux protection for fsdaemon daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni fsdaemon

en: Disable SELinux protection for games
ca: Desactiva la protecció del SELinux per als jocs

en: Disable SELinux protection for gpm daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni gpm

en: Disable SELinux protection for gss daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni gss

en: Disable SELinux protection for hostname daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni hostname

en: Disable SELinux protection for hotplug daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni hotplug

en: Disable SELinux protection for howl daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni howl

en: Disable SELinux protection for http suexec
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al http suexec

en: Disable SELinux protection for httpd rotatelogs
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al rotatelogs d'httpd

en: Disable SELinux protection for hwclock daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni hwclock

en: Disable SELinux protection for i18n daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni i18n

en: Disable SELinux protection for imazesrv daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni imazesrv

en: Disable SELinux protection for inetd child daemons
ca: Desactiva la protecció del SELinux per als dimonis fills d'inetd

en: Disable SELinux protection for inetd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni inetd

en: Disable SELinux protection for innd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni innd

en: Disable SELinux protection for iptables daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni iptables

en: Disable SELinux protection for ircd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni ircd

en: Disable SELinux protection for irqbalance daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni irqbalance

en: Disable SELinux protection for iscsi daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni iscsi

en: Disable SELinux protection for jabberd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni jabberd

en: Disable SELinux protection for kadmind daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni kadmind

en: Disable SELinux protection for klogd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni klogd

en: Disable SELinux protection for krb5kdc daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni krb5kdc

en: Disable SELinux protection for ktalk daemons
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni ktalk

en: Disable SELinux protection for kudzu daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni kudzu

en: Disable SELinux protection for locate daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni locate

en: Disable SELinux protection for lpd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni lpd

en: Disable SELinux protection for lrrd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni lrrd

en: Disable SELinux protection for lvm daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni lvm

en: Disable SELinux protection for mailman
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al mailman

en: Disable SELinux protection for mdadm daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni mdadm

en: Disable SELinux protection for monopd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni monopd

en: Disable SELinux protection for mrtg daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni mrtg

en: Disable SELinux protection for mysqld daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni mysqld

en: Disable SELinux protection for nagios daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni nagios

en: Disable SELinux protection for named daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni named

en: Disable SELinux protection for nessusd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni nessusd

en: Disable SELinux protection for nfsd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni nfsd

en: Disable SELinux protection for nmbd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni nmbd

en: Disable SELinux protection for nrpe daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni nrpe

en: Disable SELinux protection for nscd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni nscd

en: Disable SELinux protection for nsd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni nsd

en: Disable SELinux protection for ntpd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni ntpd

en: Disable SELinux protection for oddjob
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al oddjob

en: Disable SELinux protection for oddjob_mkhomedir
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al oddjob_mkhomedir

en: Disable SELinux protection for openvpn daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni openvpn

en: Disable SELinux protection for pam daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni pam

en: Disable SELinux protection for pegasus
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al pegasus

en: Disable SELinux protection for perdition daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni perdition

en: Disable SELinux protection for portmap daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni portmap

en: Disable SELinux protection for portslave daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni portslave

en: Disable SELinux protection for postfix
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni postfix

en: Disable SELinux protection for postgresql daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni postgresql

en: Disable SELinux protection for pptp
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al pptp

en: Disable SELinux protection for prelink daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni prelink

en: Disable SELinux protection for privoxy daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni privoxy

en: Disable SELinux protection for ptal daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni ptal

en: Disable SELinux protection for pxe daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni pxe

en: Disable SELinux protection for pyzord
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al pyzord

en: Disable SELinux protection for quota daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni quota

en: Disable SELinux protection for radiusd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni radiusd

en: Disable SELinux protection for radvd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni radvd

en: Disable SELinux protection for rdisc
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al rdisc

en: Disable SELinux protection for readahead
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al readahead

en: Disable SELinux protection for restorecond
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al restorecond

en: Disable SELinux protection for rhgb daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni rhgb

en: Disable SELinux protection for ricci
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al ricci

en: Disable SELinux protection for ricci_modclusterd
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al ricci_modclusterd

en: Disable SELinux protection for rlogind daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni rlogind

en: Disable SELinux protection for rpcd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni rpcd

en: Disable SELinux protection for rshd
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al rshd

en: Disable SELinux protection for rsync daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni rsync

en: Disable SELinux protection for saslauthd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni saslauthd

en: Disable SELinux protection for scannerdaemon daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni scannerdaemon

en: Disable SELinux protection for sendmail daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni sendmail

en: Disable SELinux protection for setrans
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al setrans

en: Disable SELinux protection for setroubleshoot daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni setroubleshoot

en: Disable SELinux protection for slapd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni slapd

en: Disable SELinux protection for slrnpull daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni slrnpull

en: Disable SELinux protection for smbd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni smbd

en: Disable SELinux protection for snmpd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni snmpd

en: Disable SELinux protection for snort daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni snort

en: Disable SELinux protection for sound daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni sound

en: Disable SELinux protection for soundd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni soundd

en: Disable SELinux protection for spamd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni spamd

en: Disable SELinux protection for speedmgmt daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni speedmgmt

en: Disable SELinux protection for squid daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni squid

en: Disable SELinux protection for ssh daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni ssh

en: Disable SELinux protection for stunnel daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni stunnel

en: Disable SELinux protection for swat daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni swat

en: Disable SELinux protection for sxid daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni sxid

en: Disable SELinux protection for syslogd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni syslogd

en: Disable SELinux protection for system cron jobs
ca: Desactiva la protecció del SELinux per el sistema de tasques cron

en: Disable SELinux protection for tcp daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni pam

en: Disable SELinux protection for telnet daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni telnet

en: Disable SELinux protection for tftpd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni tftpd

en: Disable SELinux protection for the web browsers
ca: Desactiva la protecció del SELinux per als navegadors web

en: Disable SELinux protection for transproxy daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni transproxy

en: Disable SELinux protection for udev daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni udev

en: Disable SELinux protection for uml daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni uml

en: Disable SELinux protection for updfstab daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni updfstab

en: Disable SELinux protection for uptimed daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni uptimed

en: Disable SELinux protection for uucpd daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni uucpd

en: Disable SELinux protection for vmware daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni vmware

en: Disable SELinux protection for watchdog daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni watchdog

en: Disable SELinux protection for winbind daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni winbind

en: Disable SELinux protection for xdm daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni xdm

en: Disable SELinux protection for xen control
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al xen control

en: Disable SELinux protection for xen daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni xen

en: Disable SELinux protection for xfs daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni xfs

en: Disable SELinux protection for ypbind daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni ypbind

en: Disable SELinux protection for ypserv daemon
ca: Desactiva la protecció del SELinux per al dimoni ypserv

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Disabled
    Permissive
    Enforcing
ca: Desactivat
    Permissiu
    Fer complir

en: Do not allow any processes to load kernel modules
ca: No autoritzis cap procés a carregar els mòduls del nucli

en: Do not allow any processes to modify kernel SELinux policy
ca: No autoritzis cap procés a modificar la política SELinux del nucli

en: Do not allow transition to sysadm_t, sudo and su effected
ca: No permetis la transició a sysadm_t, afecta a sudo i su

en: Do not audit things that we know to be broken but which are not security risks
ca: No auditis coses que sabem que no funcionen, però que no comporten riscos de seguretat

en: Edit Network Port
ca: Edita port de xarxa

en: Enable Audit
ca: Habilita l'auditació

en: Enable/Disable additional audit rules, that are normally not reported in the log files.
ca: Habilita/inhabilita regles addicionals d'auditoria, que normalment no es llisten en els fitxers de registre

en: Enforcing
ca: Fer complir

en: Enter complete path for executable to be confined.
ca: Introduïu el camí sencer de l'executable a limitar.

en: Enter complete path to init script used to start the confined application.
ca: Introduïu el camí complet cap a l'script d'inici utilitzat per iniciar l'aplicació limitada.

en: Enter unique name for the confined application or user role.
ca: Introduïu un nom únic per a l'aplicació limitada o rol d'usuari.

en: Error allocating memory.
ca: S'ha produït un error en assignar memòria.

en: Error allocating shell's argv0.
ca: S'ha produït un error en assignar l'argv0 de l'intèrpret d'ordres.

en: Error changing uid, aborting.
ca: S'ha produït un error en canviar l'UID, s'està anul·lant.

en: Error connecting to audit system.
ca: S'ha produït un error en connectar al sistema audit.

en: Error dropping SETUID capability, aborting
ca: S'ha produït un error en eliminar la capacitat per a SETUID, s'està anul·lant.

en: Error dropping capabilities, aborting
ca: S'ha produït un error en eliminar les capacitats, s'està anul·lant.

en: Error freeing caps
ca: S'ha produït un error en eliminar les capacitats

en: Error initializing capabilities, aborting.
ca: S'ha produït un error en iniciar les capacitats, s'està anul·lant.

en: Error resetting KEEPCAPS, aborting
ca: S'ha produït un error en tornar a establir el valor de KEEPCAPS, s'està anul·lant.

en: Error sending audit message.
ca: S'ha produït un error en enviar el missatge d'audit.

en: Error setting KEEPCAPS, aborting
ca: S'ha produït un error en establir KEEPCAPS, s'està anul·lant.

en: Error setting capabilities, aborting
ca: S'ha produït un error en establir les capacitats, s'està anul·lant

en: Error!  Could not open %s.
ca: S'ha produït un error: no s'ha pogut obrir %s.

en: Error!  Shell is not valid.
ca: L'intèrpret d'ordres no és vàlid.

en: Error: multiple levels specified
ca: S'ha produït un error: s'han especificat múltiples nivells

en: Error: multiple roles specified
ca: S'ha produït un error: s'han especificat múltiples rols

en: Error: multiple types specified
ca: S'ha produït un error: s'han especificat múltiples tipus

en: Error: you are not allowed to change levels on a non secure terminal
ca: S'ha produït un error: no teniu autorització per canviar els nivells en un terminal no segur

en: Existing User Roles
ca: Rols d'usuari existents

en: Existing_User
ca: _UsuariExistent

en: Failed to close tty properly
ca: No s'ha pogut tancar el tty adequadament

en: File
    Specification
ca: Especificació
    de fitxer

en: File
    Type
ca: Tipus
    de fitxer

en: File Contexts file
ca: Fitxer de context de fitxers

en: File Labeling
ca: Etiquetatge de fitxers

en: File Specification
ca: Especificació del fitxer

en: File Type
ca: Tipus de fitxer

en: File context for %s is defined in policy, cannot be deleted
ca: El context del fitxer per a %s està definit en la política, no es pot suprimir

en: File context for %s is not defined
ca: No s'ha definit el context del fitxer per a %s

en: Filter
ca: Filtre

en: Games
ca: Jocs

en: Generate new policy module
ca: Genera un nou mòdul de política

en: Group View
ca: Visualització de grup

en: HTTPD Service
ca: Servei HTTPD

en: Init script
ca: Script d'inici

en: Interacts with the terminal
ca: Interactua amb la terminal

en: Interface %s is defined in policy, cannot be deleted
ca: La interfície %s s'ha definit a la política, no es pot suprimir

en: Interface %s is not defined
ca: La interfície %s no s'ha definit

en: Interface file
ca: Fitxer d'interfície

en: Internet Services Daemon (inetd)
ca: Dimoni de serveis d'internet (inetd)

en: Internet Services Daemon are daemons started by xinetd
ca: Els dimonis de serveis d'internet són dimonis engegats per xinetd

en: Invalid file specification
ca: Especificació de fitxer no vàlida

en: Labeling
ca: Etiquetatge

en: Linux Group %s does not exist
ca: No existeix el grup de Linux %s

en: Linux User %s does not exist
ca: No existeix l'usuari de Linux %s

en: List View
ca: Visualització de llista

en: Load Policy Module
ca: Carregueu el mòdul de polítiques

en: Load policy module
ca: Carrega un mòdul de política

en: Lockdown...
ca: Bloqueig...s

en: Login
    Name
ca: Nom
    d'entrada

en: Login '%s' is required
ca: Cal l'entrada de '%s'

en: Login Name
ca: Nom d'entrada

en: Login mapping for %s is defined in policy, cannot be deleted
ca: S'ha definit el mapatge per a %s a la política, no es pot suprimir

en: Login mapping for %s is not defined
ca: No s'ha definit el mapatge de l'entrada per a %s

en: MCS Level
ca: Nivell MCS

en: MCS Range
ca: Rang MCS

en: MLS/
    MCS Range
ca: MLS/
    Rang MCS

en: MLS/MCS
    Level
ca: Nivell
    MLS/MCS

en: MLS/MCS Range
ca: Rang MLS/MCS

en: Memory Protection
ca: Protecció de memòria

en: Minimal Terminal User Role
ca: Rol d'usuari de terminal mínim

en: Minimal X Windows User Role
ca: Rol d'usuari d'X-Windows mínim

en: Modify %s
ca: Modifica %s

en: Modify File Context
ca: Modifica context de fitxers

en: Modify SELinux User Mapping
ca: Modifica el mapatge d'usuari SELinux

en: Modify User
ca: Modifica usuari

en: Modify an existing login user record.
ca: Modifica un registre d'usuari d'entrada existent.

en: Module %s.pp already loaded in current policy.
    Do you want to continue?
ca: El mòdul %s.pp ja està carregat a la política actual.
    Voleu continuar?

en: Module Name
ca: Nom del mòdul

en: Name
ca: Nom

en: Name Service
ca: Servei de noms

en: Network Configuration
ca: Configuració de la xarxa

en: Network Port
ca: Port de xarxa

en: No context in file %s
ca: No hi ha context al fitxer %s

en: Node Address is required
ca: L'adreça del node és necessària

en: Node Netmask is required
ca: La màscara del node és necessària

en: Not yet implemented
ca: Encara no està implementat

en: Options Error %s
ca: Error en les opcions %s

en: Out of memory!
ca: No hi ha prou memòria

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Permissive
ca: Permissiu

en: Polgen
ca: Generació de polítiques Polgen

en: Policy Directory
ca: Directori de polítiques

en: Policy Module
ca: Mòdul de política

en: Port %s/%s already defined
ca: El port %s/%s està definit

en: Port %s/%s is defined in policy, cannot be deleted
ca: El port %s/%s està definit en la política, no es pot suprimir

en: Port %s/%s is not defined
ca: El port %s/%s no està definit

en: Port Number
ca: Número de port

en: Port is required
ca: Cal el port

en: Port number "%s" is not valid.  0 < PORT_NUMBER < 65536
ca: El número de port "%s" no és vàlid. 0 < PORT_NUMBER < 65536

en: Ports must be numbers or ranges of numbers from 1 to %d
ca: Els ports han de ser números o rangs de números d'1 a %d

en: Printing
ca: Impressió

en: Process Domain
ca: Domini del procés

en: Protocol udp or tcp is required
ca: Es necessita el protocol udp o tcp

en: Relabel on next reboot.
ca: Reetiqueta en la següent arrencada.

en: Remove loadable policy module
ca: Suprimeix el mòdul de política carregable

en: Requires at least one category
ca: Requereix com a mínim una categoria

en: Requires prefix or roles
ca: Necessita prefix o rols

en: Requires prefix, roles, level or range
ca: Necessita prefix, rols, nivell o rang

en: Requires setype
ca: Cal el setype

en: Requires setype or serange
ca: Cal el setype o el serange

en: Requires setype, serange or seuser
ca: Es necessita el setype, serange o seuser

en: Requires seuser or serange
ca: Es necessita el seuser o el serange

en: Revert boolean setting to system default
ca: Torna els valors booleans al valor predeterminat del sistema

en: Role
ca: Rol

en: Root Admin User Role
ca: Rol d'usuari administrador root

en: Run booleans lockdown wizard
ca: Executa l'assistent de bloqueig de booleans

en: SASL authentication server
ca: Servidor d'autenticació SASL

en: SELinux
    User
ca: Usuari del
    SELinux

en: SELinux Administration
ca: Administració del SELinux

en: SELinux Interface
ca: Interfície del SELinux

en: SELinux Policy Generation Tool
ca: Eina de generació de polítiques del SELinux

en: SELinux Port
    Type
ca: Tipus de port
    SELinux

en: SELinux Port Type
ca: Tipus de port SELinux

en: SELinux Roles
ca: Rols SELinux

en: SELinux Service Protection
ca: Protecció de serveis del SELinux

en: SELinux Type
ca: Tipus SELinux

en: SELinux Type is required
ca: Cal el tipus SELinux

en: SELinux User
ca: Usuari SELinux

en: SELinux boolean
ca: Booleà SELinux

en: SELinux policy is not managed or store cannot be accessed.
ca: No s'està gestionant les polítiques del SELinux o no es pot accedir al magatzem.

en: SELinux user %s is defined in policy, cannot be deleted
ca: L'usuari SELinux %s està definit a la política, no es pot suprimir

en: SELinux user %s is not defined
ca: L'usuari SELinux %s no està definit

en: SELinux user '%s' is required
ca: Cal l'usuari SELinux '%s'

en: Select Management Object
ca: Seleccioneu l'objecte a gestionar

en: Select Ports
ca: Seleccioneu ports

en: Select Root Administrator User Role, if this user will be used to administer the machine while running as root.  This user will not be able to login to the system directly.
ca: Seleccioneu el rol d'usuari root, si aquest usuari s'utilitzarà per administrar la màquina executant com a root. Aquest usuari no podrà d'entrar al sistema directament.

en: Select directory to generate policy files in
ca: Seleccioneu un directori per a generar-hi els fitxers de la politica

en: Select directory(s) that the confined application owns and writes into
ca: Seleccioneu els directoris propis i d'escriptura de l'aplicació limitada

en: Select executable file to be confined.
ca: Seleccioneu el fitxer executable a limitar

en: Select file(s) that confined application creates or writes
ca: Seleccioneu els fitxers que crea o escriu l'aplicació limitada

en: Select if you wish to relabel then entire file system on next reboot.  Relabeling can take a very long time, depending on the size of the system.  If you are changing policy types or going from disabled to enforcing, a relabel is required.
ca: Seleccioneu si desitgeu reetiquetar tot el sistema de fitxers a la següent arrencada.  El reetiquetatge pot tardar molt temps, depenent de la mida del sistema.  Si s'està canviant els tipus de polítiques o s'està passant de desactivada a compliment, caldrà reetiquetar.

en: Select init script file to be confined.
ca: Seleccioneu el fitxer d'script d'inici a limitar.

en: Select the domains that you would like this user administer.
ca: Seleccioneu els dominis que voleu que administri aquest usuari.

en: Select the user roles that will transiton to this applications domains.
ca: Seleccioneu els rols d'usuari que transicionaran a aquests dominis d'aplicacions.

en: Selinux
    File Type
ca: Selinux
    Tipus de fitxer

en: Semanage transaction already in progress
ca: Tansacció semanage ja en progrés

en: Semanage transaction not in progress
ca: Tansacció semanage no en progrés

en: Sends audit messages
ca: Envia missatges d'audit

en: Sends email
ca: Envia correu electrònic

en: Setup Script
ca: Script de configuració

en: Sorry, -l may be used with SELinux MLS support.
ca: El «-l» s'ha de fer servir amb suport MLS de SELinux.

en: Sorry, newrole may be used only on a SELinux kernel.
ca: El newrole només es pot fer servir amb un nucli amb SELinux.

en: Sorry, run_init may be used only on a SELinux kernel.
ca: El run_init només es pot fer servir amb un nucli SELinux.

en: Spam Protection
ca: Protecció de correu brossa

en: Standard Init Daemon
ca: Dimoni d'inici estàndard

en: Standard Init Daemon are daemons started on boot via init scripts.  Usually requires a script in /etc/rc.d/init.d
ca: Els dimonis d'inici estàndard són dimonis engegats a l'inici mitjançant scripts. Normalment requereixen un script a /etc/rc.d/init.d

en: Status
ca: Estat

en: System Default Enforcing Mode
ca: Mode de compliment predeterminat per al sistema

en: System Default Policy Type:
ca: Tipus de política predeterminada del sistema:

en: This user can login to a machine via X or terminal.  By default this user will have no setuid, no networking, no sudo, no su
ca: Aquest usuari pot entrar a una màquina mitjançant X o terminal. Per defecte aquest usuari es crea sense setuid, sense xarxa, sense su ni sudo.

en: This user will login to a machine only via a terminal or remote login.  By default this user will have  no setuid, no networking, no su, no sudo.
ca: Aquest usuari entra a la màquina només via terminal o entrada remota. Per defecte aquest usuari es crea sense setuid, sense xarxa, sense su ni sudo.

en: To make this policy package active, execute:
ca: Per activar aquest paquet de política, executeu:

en: Toggle between Customized and All Booleans
ca: Alterna entre tots els valors booleans i els personalitzats

en: Toggle between Customized and All Ports
ca: Alterna entre tots els ports i els personalitzats

en: Toggle between all and customized file context
ca: Alterna entre el context per a tots i el personalitzat

en: Transition staff SELinux user to Web Browser Domain
ca: Transició de l'usuari SELinux staff al domini del navegador web

en: Transition sysadm SELinux user to Web Browser Domain
ca: Transició de l'usuari SELinux sysadm al domini del navegador web

en: Transition user SELinux user to Web Browser Domain
ca: Transició de l'usuari SELinux user al domini del navegador web

en: Transition xguest SELinux user to Web Browser Domain
ca: Transició de l'usuari SELinux xguest al domini del navegador web

en: Type %s_t already defined in current policy.
    Do you want to continue?
ca: El tipus %s_t ja està definit en l'actual política.
    Voleu continuar?

en: Type Enforcement file
ca: Tipus de fitxer d'execució

en: Type is required
ca: Cal el tipus

en: USAGE: run_init <script> <args ...>
      where: <script> is the name of the init script to run,
             <args ...> are the arguments to that script.
ca: Ús: run_init <fitxer de seqüència> <arguments ...>
      on: <fitxer de seqüència> és la seqüència d'iniciació a executar,
          <args ...> són els arguments per al fitxer de seqüència.

en: USER Types automatically get a tmp type
ca: Els tipus USER automàticament obtenen un tipus tmp

en: Unable to allocate memory for new_context
ca: No es pot assignar memòria per a new_context

en: Unable to clear environment
ca: No es pot buidar l'entorn

en: Unable to obtain empty signal set
ca: No es pot obtenir un conjunt de senyals buit

en: Unable to restore the environment, aborting
ca: No s'ha pogut restaurar l'entorn, s'està interrompent

en: Unable to restore tty label...
ca: No es pot restaurar l'estiqueta tty...

en: Unable to set SIGHUP handler
ca: No es pot establir el gestor de SIGHUP

en: Universal SSL tunnel
ca: Túnel SSL universal

en: Unknown or missing protocol
ca: Manca el port o no es coneix

en: Unreserved Ports (>1024)
ca: Ports no reservats (>1024)

en: Usage %s -L
ca: Forma d'ús: %s -L

en: Usage %s -L -l user
ca: Forma d'ús: %s -L -l usuari

en: Usage %s -d File ...
ca: Forma d'ús: %s -d Fitxer ...

en: Usage %s -l -d user ...
ca: Forma d'ús: %s -l -d usuari ...

en: Usage %s -l CATEGORY user ...
ca: Forma d'ús: %s -l CATEGORIA usuari ...

en: Usage %s -l [[+|-]CATEGORY],...]q user ...
ca: Forma d'ús: %s -1 [[+|-]CATEGORIA],...]q usuari ...

en: Usage %s CATEGORY File ...
ca: Forma d'ús: %s CATEGORIA fitxer ...

en: Usage %s [[+|-]CATEGORY],...]q File ...
ca: Forma d'ús: %s [[+|-]CATEGORIA],...]q Fitxer ...

en: Use -- to end option list.  For example
ca: Useu -- per acabar la llista d'opcions. Per exemple

en: User Application
ca: Aplicació d'usuari

en: User Application are any application that you would like to confine that is started by a user
ca: L'aplicació d'usuari és qualsevol aplicació que desitgeu limitar, engegada per l'usuari

en: User Mapping
ca: Mapatge d'usuari

en: User Privs
ca: Privilegis d'usuari

en: User Role
ca: Rol d'usuari

en: User with full networking, no setuid applications without transition, no su, can sudo to Root Administration Roles
ca: Usuari amb xarxa completa, sense aplicacions setuid sense transició d'usuari, sense su, pot executar sudo per obtenir rols d'administració de roots

en: User with full networking, no setuid applications without transition, no sudo, no su.
ca: Usuari amb xarxa completa, sense aplicacions setuid sense transició d'usuari, sense sudo, sense su.

en: Uses Pam for authentication
ca: Utilitza Pam per autenticar

en: Uses dbus
ca: Utilitza dbus

en: Uses nsswitch or getpw* calls
ca: Utilitza nsswitch o crides getpw*

en: Verify Name
ca: Verifica el nom

en: Version
ca: Versió

en: Warning!  Could not retrieve tty information.
ca: Avís! No s'ha pogut obtenir informació de la tty.

en: Warning! Could not restore context for %s
ca: Avís: no s'ha pogut restaurar el context per a %s

en: Web Application/Script (CGI)
ca: Aplicació web/Script (CGI)

en: Web Applications
ca: Aplicacions web

en: Web Applications/Script (CGI) CGI scripts started by the web server (apache)
ca: Scripts CGI, aplicacions web o scripts engegats pel servidor web (apache)

en: Writes syslog messages
ca: Escriu missatges del syslog

en: You must add at least one role for %s
ca: Heu d'afegir almenys un rol per %s

en: You must enter a executable
ca: Heu d'introduir un executable

en: You must enter a name for your confined process/user
ca: Heu d'introduir un nom per al vostre procés/usuari limitat

en: You must enter the executable path for your confined process
ca: Heu d'introduir el camí executable del vostre procés limitat

en: You must select a user
ca: Heu de seleccionar un usuari

en: You must specify one of the following values: %s
ca: Heu d'especificar un dels següents valors: %s

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Properties
ca: _Propietats

en: all
ca: tot

en: all files
    regular file
    directory
    character device
    block device
    socket
    symbolic link
    named pipe
ca: tots els fitxers
    fitxer normal
    directori
    dispositiu de caràcters
    dispositiu de blocs
    sòcol
    enllaç simbòlic
    conducte amb nom

en: authentication failed.
ca: ha fallat l'autenticació.

en: cannot find valid entry in the passwd file.
ca: no s'ha trobat la vostra entrada en el fitxer de contrasenyes.

en: chcat -- -CompanyConfidential /docs/businessplan.odt
ca: chcat -- -CompanyiaConfidencial /docs/pladenegocis.odt

en: chcat -l +CompanyConfidential juser
ca: chcat -l +CompanyiaConfidencial jusuari

en: error on reading PAM service configuration.
ca: error en la lectura de la configuració del servei PAM.

en: failed to build new range with level %s
ca: no s'ha pogut muntar el nou rang amb nivell %s

en: failed to convert new context to string
ca: no s'ha pogut convertir el nou context en cadena de text

en: failed to exec shell
ca: no s'ha pogut executar l'intèrpret d'ordres

en: failed to get account information
ca: no s'ha pogut obtenir la informació del compte

en: failed to get new context.
ca: no s'ha pogut obtenir el nou context.

en: failed to get old_context.
ca: no s'ha pogut obtenir l'old_context.

en: failed to initialize PAM
ca: no s'ha pogut inicialitzar el PAM

en: failed to set PAM_TTY
ca: no s'ha pogut establir PAM_TTY

en: failed to set new range %s
ca: no s'ha pogut establir el nou rang %s

en: failed to set new role %s
ca: no s'ha pogut establir un nou rol %s

en: failed to set new type %s
ca: no s'ha pogut establir el nou tipus %s

en: getpass cannot open /dev/tty
ca: El getpass no pot obrir /dev/tty

en: label37
ca: etiqueta37

en: label38
ca: etiqueta38

en: label39
ca: etiqueta39

en: label41
ca: etiqueta41

en: label42
ca: etiqueta42

en: label44
ca: etiqueta44

en: label50
ca: etiqueta50

en: label59
ca: etiqueta59

en: newrole:  %s:  error on line %lu.
ca: newrole:  %s:  error en la línia %lu.

en: newrole: failure forking: %s
ca: newrole: no s'ha pogut crear un fill: %s

en: newrole: incorrect password for %s
ca: newrole: la contrasenya per a %s no és correcta

en: newrole: service name configuration hashtable overflow
ca: newrole: desbordament de la taula de dispersió del servei de configuració de noms

en: off
ca: inactiu

en: on
ca: actiu

en: run_init: incorrect password for %s
ca: run_init: contrasenya incorrecta per a %s

en: type
ca: tipus

en: unknown
ca: desconegut

en: usage:  %s [-qi]
ca: Forma d'ús: %s [-qi]

en: use_syslog must be a boolean value
ca: use_syslog ha de ser un valor booleà
