policycoreutils - en to bg translation catalogue (525 entries)

en: %s changed labels.
bg: %s промяна на етикетите.

en: %s is already in %s
bg: %s вече е в %s

en: %s is not a valid context
bg: %s не е валиден контекст

en: %s is not in %s
bg: %s не е в %s

en: %s!  Could not get current context for %s, not relabeling tty.
bg: %s!  Не може да се определи текущия контекст за %s, tty няма да се преетикира.

en: %s!  Could not get new context for %s, not relabeling tty.
bg: %s!  Не може да се определи новия контекст за %s, tty няма да се преетикира.

en: %s!  Could not set new context for %s
bg: %s!  Не може да се определи новия контекст за %s

en: %s:  Can't load policy:  %s
bg: %s:  Не може да се зареди политика:  %s

en: ******************** IMPORTANT ***********************
bg: ********************** ВАЖНО *************************

en: <b>Applications</b>
bg: <b>Приложения</b>

en: <b>Select:</b>
bg: <b>Изберете:</b>

en: <b>TCP Ports</b>
bg: <b>TCP портове</b>

en: <b>UDP Ports</b>
bg: <b>UDP портове</b>

en: Add
bg: Добавяне

en: Add %s
bg: Добавяне на %s

en: Add File Context
bg: Добавяне на файлов контекст

en: Add Network Port
bg: Добавяне на мрежов порт

en: Add SELinux Login Mapping
bg: Добавяне на SELinux входно съответствие

en: Add SELinux Network Ports
bg: Добавяне на SELinux мрежови портове

en: Add SELinux User
bg: Добавяне на SELinux потребител

en: Add SELinux User Mapping
bg: Добавяне на SELinux съответствие за потребител

en: Admin
bg: Администратор

en: All
bg: Всички

en: Allow Samba to share nfs directories
bg: Разрешаване на Samba да споделя nfs директории

en: Allow X-Windows server to map a memory region as both executable and writable
bg: Разрешаване на сървъра X-Windows да ползва части от паметта едновременно за писане и изпълнение

en: Allow all daemons the ability to use unallocated ttys
bg: Разрешаване на всички демони да ползват незаделени tty конзоли

en: Allow all daemons to write corefiles to /
bg: Разрешаване на всички демони да пишат core файлове в /

en: Allow cdrecord to read various content. nfs, samba, removable devices, user temp and untrusted content files
bg: Разрешаване на cdrecord да чете разнородно съдържание. nfs, samba, преносими устройства, потребителски временни файлове и файлове с несигурно съдържание

en: Allow clients to write to X shared memory
bg: Разрешаване на клиентите да пишат в споделената памет на X

en: Allow daemons to run with NIS
bg: Разрешаване на демоните да работят с NIS

en: Allow evolution and thunderbird to read user files
bg: Разрешаване на evolution и thunderbird да четат потребителски файлове

en: Allow java executable stack
bg: Разрешаване на изпълним стек за java

en: Allow mount to mount any directory
bg: Разрешаване на mount да монтира всяка директория

en: Allow mount to mount any file
bg: Разрешаване на mount да монтира всеки файл

en: Allow mplayer executable stack
bg: Разрешаване на изпълним стек за mplayer

en: Allow normal user to execute ping
bg: Разрешаване на нормалните потребители да стартират ping

en: Allow pppd to be run for a regular user
bg: Разрешаване pppd да се стартира за обикновен потребител

en: Allow privileged utilities like hotplug and insmod to run unconfined
bg: Разрешаване на привилегировани инструменти като hotplug и insmod да работят неограничени

en: Allow programs to read files in non-standard locations (default_t)
bg: Разрешаване на програмите да четат файлове от настандартни места (default_t)

en: Allow rc scripts to run unconfined, including any daemon started by an rc script that does not have a domain transition explicitly defined
bg: Разрешаване на rc скриптовете да стартират неограничени, включително всеки rc скрипт, който няма изрично дефиниран преход към домейн

en: Allow regular users direct mouse access (only allow the X server)
bg: Разрешаване на обикновените потребители директен достъп до мишката (само на X сървъра)

en: Allow rpm to run unconfined
bg: Разрешаване на rpm да стартира неограничен

en: Allow sasl authentication server to read /etc/shadow
bg: Разрешаване на удостоверяващия сървър sasl да чете /etc/shadow

en: Allow spamd to access home directories
bg: Разрешаване на достъп до домашните директории на spamd

en: Allow squid daemon to connect to the network
bg: Разрешаване на мрежов достъп на демона squid

en: Allow ssh logins as sysadm_r:sysadm_t
bg: Разрешаване на ssh вход като sysadm_r:sysadm_t

en: Allow ssh to run from inetd instead of as a daemon
bg: Разрешаване ssh да се стартира от inetd вместо като демон

en: Allow ssh to run ssh-keysign
bg: Разрешаване на ssh да стартира ssh-keysign

en: Allow staff Web Browsers to write to home directories
bg: Разрешаване на staff уеб браузърите да пишат в домашните директории

en: Allow staff_r users to search the sysadm home dir and read files (such as ~/.bashrc)
bg: Разрешаване на staff_r потребителите да претърсват sysadm домашната директория и да четат файлове (като ~/.bashrc примерно)

en: Allow stunnel daemon to run as standalone, outside of xinetd
bg: Разрешаване на демона stunnel да работи самостоятелно, извън xinetd

en: Allow sysadm_t to directly start daemons
bg: Разрешаване на sysadm_t да стартира директно демони

en: Allow the mozilla browser to read user files
bg: Разрешаване на mozilla браузъра да чете потребителски файлове

en: Allow unconfined to dyntrans to unconfined_execmem
bg: Разрешаване на unconfined (неограничените) динамично да преминава към unconfined_execmem

en: Allow unlabeled packets to flow on the network
bg: Разрешаване на неетикирани пакети да пътуват в мрежата

en: Allow user to connect to mysql socket
bg: Разрешаване на потребителите да се свързват с mysql гнездо

en: Allow user to connect to postgres socket
bg: Разрешаване на потребителите да се свързват с postgres гнездо

en: Allow user to r/w noextattrfile (FAT, CDROM, FLOPPY)
bg: Разрешаване на потребителите ч/з noextattrfile (FAT, CDROM, FLOPPY)

en: Allow user to stat ttyfiles
bg: Разрешаване на потребителите stat върху tty файлове

en: Allow user_r to reach sysadm_r via su, sudo, or userhelper. Otherwise, only staff_r can do so
bg: Разрешаване на user_r преход към sysadm_r чрез su, sudo, или userhelper. В противен случай, само staff_r може да го прави

en: Allow users to control network interfaces (also needs USERCTL=true)
bg: Разрешаване на потребителите да контролират мрежови интерфейси (трябва и USERCTL=true за интерфейса)

en: Allow users to execute the mount command
bg: Разрешаване на потребителите да изпълняват командата mount

en: Allow users to run TCP servers (bind to ports and accept connection from the same domain and outside users)  disabling this forces FTP passive mode and may change other protocols
bg: Разрешаване на потребителите да стартират TCP услуги (се закачат на портове и да приемат връзки от същия домейн и външни потребители).  Забраната на това налага ползването на пасивен FTP режим и може да промени и други протоколи

en: Allow users to run the dmesg command
bg: Разрешаване на потребителите да стартират командата dmesg

en: Allow users to rw usb devices
bg: Разрешаване на потребителите ч/з на usb устройства

en: Allow xdm logins as sysadm_r:sysadm_t
bg: Разрешаване на xdm вход като sysadm_r:sysadm_t

en: Allow xen to read/write physical disk devices
bg: Разрешаване на xen да чете/пише физически дискови устройства

en: Allow xinetd to run unconfined, including any services it starts that do not have a domain transition explicitly defined
bg: Разрешаване на xinetd да стартира неограничени, включително нямащи изрично дефиниран преход към домейн услуги

en: Application
bg: Приложение

en: Are you sure you want to delete %s '%s'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %s '%s'?

en: Boolean
bg: Булева

en: Boolean %s is defined in policy, cannot be deleted
bg: Булевата променлива %s е дефинирана в политика, не може да се изтрие

en: Boolean %s is not defined
bg: Булева променлива %s не е дефинирана

en: Can not combine +/- with other types of categories
bg: Не може да се комбинира +/- с други типове категории

en: Can not have multiple sensitivities
bg: Не може да има няколко чувствителности

en: Can not modify sensitivity levels using '+' on %s
bg: Не може да се промени нивото на чувствителност ползвайки '+' на %s

en: Cannot find your entry in the shadow passwd file.
bg: Не може да се намери вашия запис във файла shadow.

en: Cannot read policy store.
bg: Не може да се прочете хранилището с политики.

en: Changing the policy type will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
bg: Смяната на типа на политиката ще предизвика преетикиране на цялата система следващия рестарт. Преетикирането отнема много време в зависимост от размера на файловата система.  Искате ли да продължите?

en: Changing to SELinux disabled requires a reboot.  It is not recommended.  If you later decide to turn SELinux back on, the system will be required to relabel.  If you just want to see if SELinux is causing a problem on your system, you can go to permissive mode which will only log errors and not enforce SELinux policy.  Permissive mode does not require a reboot    Do you wish to continue?
bg: Изключването на SELinux изисква рестарт.  Не е препоръчително.  Ако по-късно решите да включите отново SELinux, системата ще трябва да се преетикира.  Ако просто искате да видите дали SELinux предизвиква проблем във Вашата система, можете да преминете в пасивен режим, който само ще рапортува в дневниците грешките и няма да налага SELinux политиката.  Пасивния режим не изисква рестарт. Искате ли да продължите?

en: Changing to SELinux enabled will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
bg: Включването на SELinux ще предизвика преетикиране на цялата файлова система следващия рестарт. Преетикирането отнема много време в зависимост от размера на файловата система.  Искате ли да продължите?

en: Compatibility
bg: Съвместимост

en: Configue SELinux
bg: Настройка на SELinux

en: Context
bg: Контекст

en: Could not add SELinux user %s
bg: Не може да се добави SELinux потребител %s

en: Could not add file context for %s
bg: Не може да се добави контекст на файл за %s

en: Could not add interface %s
bg: Не може да се добави интерфейс %s

en: Could not add login mapping for %s
bg: Не може да се добави съответствие за вход за %s

en: Could not add port %s/%s
bg: Не може да се добави порт %s/%s

en: Could not add prefix %s for %s
bg: Не може да се добави префикс %s за %s

en: Could not add role %s for %s
bg: Не може да се добави роля %s за %s

en: Could not check if SELinux user %s is defined
bg: Не може да се провери дали SELinux потребител %s е дефиниран

en: Could not check if boolean %s is defined
bg: Не може да се провери дали булевата променлива %s е дефинирана

en: Could not check if file context for %s is defined
bg: Не може да се провери дали файловия контекст за %s е дефиниран

en: Could not check if interface %s is defined
bg: Не може да се провери дали интерфейс %s е дефинирано

en: Could not check if login mapping for %s is defined
bg: Не може да се провери дали е дефинирано съответствие за вход на %s

en: Could not check if port %s/%s is defined
bg: Не може да се провери дали порт %s/%s е дефиниран

en: Could not close descriptors.
bg: Не могат да се затворят дескриптори.

en: Could not create SELinux user for %s
bg: Не може да се създаде SELinux потребител за %s

en: Could not create a key for %s
bg: Не може да се създаде ключ за %s

en: Could not create a key for %s/%s
bg: Не може да се създаде ключ за %s/%s

en: Could not create context for %s
bg: Не може да се създаде контекст за %s

en: Could not create context for %s/%s
bg: Не може да се създаде контекст за %s/%s

en: Could not create file context for %s
bg: Не може да се създаде файлов контекст за %s

en: Could not create interface for %s
bg: Не може да се създаде интерфейс за %s

en: Could not create key for %s
bg: Не може да се създаде ключ за %s

en: Could not create login mapping for %s
bg: Не може да се създаде съответствие за вход за %s

en: Could not create port for %s/%s
bg: Не може да се създаде порт за %s/%s

en: Could not create semanage handle
bg: Не може да се създаде semanage обект за управление

en: Could not delete SELinux user %s
bg: Не може да се изтрие SELinux потребител %s

en: Could not delete boolean %s
bg: Не може да се изтрие булева променлива %s

en: Could not delete file context for %s
bg: Не може да се изтрие файловия контекст за %s

en: Could not delete interface %s
bg: Не може да се изтрие интерфейс %s

en: Could not delete login mapping for %s
bg: Не може да се изтрие съответствието за вход за %s

en: Could not delete port %s/%s
bg: Не може да се изтрие порт %s/%s

en: Could not determine enforcing mode.
bg: Не може да се определи режима на налагане.

en: Could not establish semanage connection
bg: Не може да се направи semanage връзка

en: Could not extract key for %s
bg: Не може да се извлече ключ за %s

en: Could not list SELinux users
bg: Не могат да бъдат получени SELinux потребителите

en: Could not list booleans
bg: Не могат да се получат булевите променливи

en: Could not list file contexts
bg: Не може да се получат файловите контексти

en: Could not list interfaces
bg: Не може да се получи списък с интерфейсите

en: Could not list local file contexts
bg: Не може да се получат локалните файловите контексти

en: Could not list login mappings
bg: Грешка при получаване на съответствията за вход

en: Could not list ports
bg: Не може да се получи списък на портовете

en: Could not list roles for user %s
bg: Не могат да бъдат получени ролите за потребител %s

en: Could not modify SELinux user %s
bg: Не може да се промени SELinux потребител %s

en: Could not modify boolean %s
bg: Не може да се промени булевата променлива %s

en: Could not modify file context for %s
bg: Не може да се промени файловия контекст за %s

en: Could not modify interface %s
bg: Не може да се промени интерфейс %s

en: Could not modify login mapping for %s
bg: Не може да се промени съответствието за вход за %s

en: Could not modify port %s/%s
bg: Не може да се промени порт %s/%s

en: Could not open file %s
bg: Не може да се отвори файл %s

en: Could not query file context %s
bg: Не може да се провери файловия контекст %s

en: Could not query file context for %s
bg: Не може да се провери файловия контекст за %s

en: Could not query interface %s
bg: Не може да се провери интерфейс %s

en: Could not query port %s/%s
bg: Не може да се провери порт %s/%s

en: Could not query seuser for %s
bg: Не може да се запита seuser за %s

en: Could not query user for %s
bg: Не може да се провери потребителя за %s

en: Could not set MLS level for %s
bg: Не може да се зададе MLS ниво за %s

en: Could not set MLS range for %s
bg: Не може да се зададе MLS диапазон за %s

en: Could not set SELinux user for %s
bg: Не може да се зададе SELinux потребител за %s

en: Could not set exec context to %s.
bg: Неуспешно установяване контекста на изпълнение на %s.

en: Could not set file context for %s
bg: Не може да се установи контекст на файл за %s

en: Could not set interface context for %s
bg: Не може да се установи интерфейсен контекст за %s

en: Could not set message context for %s
bg: Не може да се установи контекста на съобщението за %s

en: Could not set mls fields in file context for %s
bg: Не могат да се приведат mls полетата в контекст на файл за %s

en: Could not set mls fields in interface context for %s
bg: Не могат да се приведат mls полетата в интерфейсен контекст за %s

en: Could not set mls fields in port context for %s/%s
bg: Не могат да се приведат mls полетата в контекст на порта за %s/%s

en: Could not set name for %s
bg: Не може да се зададе името за %s

en: Could not set port context for %s/%s
bg: Не може да се приведе контекста на порта за %s/%s

en: Could not set role in file context for %s
bg: Не може да се приведе ролята в контекст на файл за %s

en: Could not set role in interface context for %s
bg: Не може да се приведе ролята в интерфейсен контекст за %s

en: Could not set role in port context for %s/%s
bg: Не може да се приведе ролята в контекст на порта за %s/%s

en: Could not set type in file context for %s
bg: Не може да се приведе типа в контекст на файл за %s

en: Could not set type in interface context for %s
bg: Не може да се приведе типа в интерфейсен контекст за %s

en: Could not set type in port context for %s/%s
bg: Не може да се приведе типа в контекст на порта за %s/%s

en: Could not set user in file context for %s
bg: Не може да се приведе потребителя в контекст на файл за %s

en: Could not set user in interface context for %s
bg: Не може да се приведе потребителя в интерфейсен контекст за %s

en: Could not set user in port context for %s/%s
bg: Не може да се приведе потребителя в контекст на порта за %s/%s

en: Could not start semanage transaction
bg: Не може да се стартира semanage транзакция

en: Couldn't get default type.
bg: Не може да се определи подразбиращия се тип.

en: Current Enforcing Mode
bg: Текущ активен режим

en: Databases
bg: Бази данни

en: Delete %s
bg: Изтриване на %s

en: Delete File Context
bg: Изтриване на файлов контекст

en: Delete Network Port
bg: Изтриване на мрежов порт

en: Delete SELinux User Mapping
bg: Изтриване на SELinux съответствие за потребител

en: Disable Audit
bg: Изключване на одита

en: Disable SELinux protection for Cluster Server
bg: Изключване на SELinux защитата за Cluster Server

en: Disable SELinux protection for Evolution
bg: Изключване на SELinux защитата за Evolution

en: Disable SELinux protection for NIS Password Daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона за NIS пароли

en: Disable SELinux protection for NIS Transfer Daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона NIS трансфери

en: Disable SELinux protection for NetworkManager
bg: Изключване на SELinux защитата за NetworkManager

en: Disable SELinux protection for Thunderbird
bg: Изключване на SELinux защитата за Thunderbird

en: Disable SELinux protection for acct daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона acct

en: Disable SELinux protection for amanda
bg: Изключване на SELinux защитата за amanda

en: Disable SELinux protection for amavis
bg: Изключване на SELinux защитата за amavis

en: Disable SELinux protection for apmd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона apmd

en: Disable SELinux protection for arpwatch daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона arpwatch

en: Disable SELinux protection for auditd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона auditd

en: Disable SELinux protection for automount daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона automount

en: Disable SELinux protection for avahi
bg: Изключване на SELinux защитата за avahi

en: Disable SELinux protection for bluetooth daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона bluetooth

en: Disable SELinux protection for canna daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона canna

en: Disable SELinux protection for cardmgr daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона cardmgr

en: Disable SELinux protection for ciped daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона ciped

en: Disable SELinux protection for clamd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона clamd

en: Disable SELinux protection for clamscan
bg: Изключване на SELinux защитата за clamscan

en: Disable SELinux protection for clvmd
bg: Изключване на SELinux защитата за clvmd

en: Disable SELinux protection for comsat daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона comsat

en: Disable SELinux protection for courier daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона courier

en: Disable SELinux protection for cpucontrol daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона cpucontrol

en: Disable SELinux protection for cpuspeed daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона cpuspeed

en: Disable SELinux protection for crond daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона crond

en: Disable SELinux protection for cups hplip daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона cups hplip

en: Disable SELinux protection for cupsd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона cupsd

en: Disable SELinux protection for cupsd_lpd
bg: Изключване на SELinux защитата за cupsd_lpd

en: Disable SELinux protection for cvs daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона cvs

en: Disable SELinux protection for cyrus daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона cyrus

en: Disable SELinux protection for dbskkd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона dbskkd

en: Disable SELinux protection for dbusd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона dbusd

en: Disable SELinux protection for dccd
bg: Изключване на SELinux защитата за dccd

en: Disable SELinux protection for dccifd
bg: Изключване на SELinux защитата за dccifd

en: Disable SELinux protection for dccm
bg: Изключване на SELinux защитата за dccm

en: Disable SELinux protection for ddt daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона ddt

en: Disable SELinux protection for devfsd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона devfsd

en: Disable SELinux protection for dhcpc daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона dhcpc

en: Disable SELinux protection for dhcpd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона dhcpd

en: Disable SELinux protection for dictd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона dictd

en: Disable SELinux protection for distccd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона distccd

en: Disable SELinux protection for dmesg daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона dmesg

en: Disable SELinux protection for dnsmasq daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона dnsmasq

en: Disable SELinux protection for dovecot daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона dovecot

en: Disable SELinux protection for entropyd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона entropyd

en: Disable SELinux protection for fetchmail
bg: Изключване на SELinux защитата за fetchmail

en: Disable SELinux protection for fingerd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона fingerd

en: Disable SELinux protection for freshclam daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона freshclam

en: Disable SELinux protection for fsdaemon daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона fsdaemon

en: Disable SELinux protection for games
bg: Изключване на SELinux защитата за игрите

en: Disable SELinux protection for gpm daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона gpm

en: Disable SELinux protection for gss daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона gss

en: Disable SELinux protection for hostname daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона hostname

en: Disable SELinux protection for hotplug daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона hotplug

en: Disable SELinux protection for howl daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона howl

en: Disable SELinux protection for http suexec
bg: Изключване на SELinux защитата за http suexec

en: Disable SELinux protection for httpd rotatelogs
bg: Изключване на SELinux защитата за превъртане на httpd дневниците

en: Disable SELinux protection for hwclock daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона hwclock

en: Disable SELinux protection for i18n daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона i18n

en: Disable SELinux protection for imazesrv daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона imazesrv

en: Disable SELinux protection for inetd child daemons
bg: Изключване на SELinux защитата за демоните деца на inetd

en: Disable SELinux protection for inetd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона inetd

en: Disable SELinux protection for innd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона innd

en: Disable SELinux protection for iptables daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона iptables

en: Disable SELinux protection for ircd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона ircd

en: Disable SELinux protection for irqbalance daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона irqbalance

en: Disable SELinux protection for iscsi daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона iscsi

en: Disable SELinux protection for jabberd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона jabberd

en: Disable SELinux protection for kadmind daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона kadmind

en: Disable SELinux protection for klogd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона klogd

en: Disable SELinux protection for krb5kdc daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона krb5kdc

en: Disable SELinux protection for ktalk daemons
bg: Изключване на SELinux защитата за демоните ktalk

en: Disable SELinux protection for kudzu daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона kudzu

en: Disable SELinux protection for locate daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона locate

en: Disable SELinux protection for lpd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона lpd

en: Disable SELinux protection for lrrd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона lrrd

en: Disable SELinux protection for lvm daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона lvm

en: Disable SELinux protection for mailman
bg: Изключване на SELinux защитата за mailman

en: Disable SELinux protection for mdadm daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона mdadm

en: Disable SELinux protection for monopd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона monopd

en: Disable SELinux protection for mrtg daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона mrtg

en: Disable SELinux protection for mysqld daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона mysqld

en: Disable SELinux protection for nagios daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона nagios

en: Disable SELinux protection for named daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона named

en: Disable SELinux protection for nessusd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона nessusd

en: Disable SELinux protection for nfsd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона nfsd

en: Disable SELinux protection for nmbd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона nmbd

en: Disable SELinux protection for nrpe daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона nrpe

en: Disable SELinux protection for nscd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона nscd

en: Disable SELinux protection for nsd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона nsd

en: Disable SELinux protection for ntpd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона ntpd

en: Disable SELinux protection for oddjob
bg: Изключване на SELinux защитата за oddjob

en: Disable SELinux protection for oddjob_mkhomedir
bg: Изключване на SELinux защитата за oddjob_mkhomedir

en: Disable SELinux protection for openvpn daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона openvpn

en: Disable SELinux protection for pam daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона pam

en: Disable SELinux protection for pegasus
bg: Изключване на SELinux защитата за pegasus

en: Disable SELinux protection for perdition daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона  perdition

en: Disable SELinux protection for portmap daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона portmap

en: Disable SELinux protection for portslave daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона portslave

en: Disable SELinux protection for postfix
bg: Изключване на SELinux защитата за postfix

en: Disable SELinux protection for postgresql daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона postgresql

en: Disable SELinux protection for pptp
bg: Изключване на SELinux защитата за pptp

en: Disable SELinux protection for prelink daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона prelink

en: Disable SELinux protection for privoxy daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона privoxy

en: Disable SELinux protection for ptal daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона ptal

en: Disable SELinux protection for pxe daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона pxe

en: Disable SELinux protection for pyzord
bg: Изключване на SELinux защитата за pyzord

en: Disable SELinux protection for quota daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона quota

en: Disable SELinux protection for radiusd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона radiusd

en: Disable SELinux protection for radvd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона radvd

en: Disable SELinux protection for rdisc
bg: Изключване на SELinux защитата за rdisc

en: Disable SELinux protection for readahead
bg: Изключване на SELinux защитата за readahead

en: Disable SELinux protection for restorecond
bg: Изключване на SELinux защитата за restorecond

en: Disable SELinux protection for rhgb daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона rhgb

en: Disable SELinux protection for ricci
bg: Изключване на SELinux защитата за ricci

en: Disable SELinux protection for ricci_modclusterd
bg: Изключване на SELinux защитата за ricci_modclusterd

en: Disable SELinux protection for rlogind daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона rlogind

en: Disable SELinux protection for rpcd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона rpcd

en: Disable SELinux protection for rshd
bg: Изключване на SELinux защитата за rshd

en: Disable SELinux protection for rsync daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона rsync

en: Disable SELinux protection for saslauthd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона saslauthd

en: Disable SELinux protection for scannerdaemon daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона scannerdaemon

en: Disable SELinux protection for sendmail daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона sendmail

en: Disable SELinux protection for setrans
bg: Изключване на SELinux защитата за setrans

en: Disable SELinux protection for slapd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона slapd

en: Disable SELinux protection for slrnpull daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона slrnpull

en: Disable SELinux protection for smbd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона smbd

en: Disable SELinux protection for snmpd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона snmpd

en: Disable SELinux protection for snort daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона snort

en: Disable SELinux protection for sound daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона sound

en: Disable SELinux protection for soundd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона soundd

en: Disable SELinux protection for spamd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона spamd

en: Disable SELinux protection for speedmgmt daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона speedmgmt

en: Disable SELinux protection for squid daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона squid

en: Disable SELinux protection for ssh daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона ssh

en: Disable SELinux protection for stunnel daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона stunnel

en: Disable SELinux protection for swat daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона swat

en: Disable SELinux protection for sxid daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона sxid

en: Disable SELinux protection for syslogd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона syslogd

en: Disable SELinux protection for system cron jobs
bg: Изключване на SELinux защитата за системните cron задачи

en: Disable SELinux protection for tcp daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона tcp

en: Disable SELinux protection for telnet daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона telnet

en: Disable SELinux protection for tftpd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона tftpd

en: Disable SELinux protection for the web browsers
bg: Изключване на SELinux защитата за уеб браузърите

en: Disable SELinux protection for transproxy daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона transproxy

en: Disable SELinux protection for udev daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона udev

en: Disable SELinux protection for uml daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона uml

en: Disable SELinux protection for updfstab daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона updfstab

en: Disable SELinux protection for uptimed daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона uptimed

en: Disable SELinux protection for uucpd daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона uucpd

en: Disable SELinux protection for vmware daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона vmware

en: Disable SELinux protection for watchdog daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона watchdog

en: Disable SELinux protection for winbind daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона winbind

en: Disable SELinux protection for xdm daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона xdm

en: Disable SELinux protection for xen daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона xen

en: Disable SELinux protection for xfs daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона xfs

en: Disable SELinux protection for ypbind daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона ypbind

en: Disable SELinux protection for ypserv daemon
bg: Изключване на SELinux защитата за демона ypserv

en: Disabled
bg: Изключен

en: Do not allow any processes to load kernel modules
bg: Забрана на всички процеси да зареждат модули в ядрото

en: Do not allow any processes to modify kernel SELinux policy
bg: Забрана на всички процеси да променят SELinux политиката в ядрото

en: Do not allow transition to sysadm_t, sudo and su effected
bg: Забрана за преход към sysadm_t, засягат се sudo и su

en: Do not audit things that we know to be broken but which are not security risks
bg: Да не се прави одит на неща, които се знае че са счупени, но не представляват риск за сигурността

en: Edit Network Port
bg: Редакция на мрежов порт

en: Enable Audit
bg: Включване на одита

en: Enforcing
bg: Активен

en: Enter complete path for executable to be confined.
bg: Въведете пълния път за изпълнимия файл за ограничаване.

en: Enter complete path to init script used to start the confined application.
bg: Въведете пълния път на init скрипта ползван за стартиране на ограничаваното приложение.

en: Error allocating memory.
bg: Грешка при заделяне на памет.

en: Error allocating shell's argv0.
bg: Грешка при заделяне argv0 на обвивката.

en: Error changing uid, aborting.
bg: Грешка при смяна на uid, авариен изход.

en: Error connecting to audit system.
bg: Грешка при връзка със системата за одит.

en: Error dropping SETUID capability, aborting
bg: Грешка при отказ от SETUID права, авариен изход

en: Error dropping capabilities, aborting
bg: Грешка при отказ от правата, авариен изход.

en: Error freeing caps
bg: Грешка при освобождаване на права

en: Error resetting KEEPCAPS, aborting
bg: Грешка при връщане на KEEPCAPS, авариен изход

en: Error sending audit message.
bg: Грешка при изпращане на одит съобщение.

en: Error setting KEEPCAPS, aborting
bg: Грешка при настройка на KEEPCAPS, авариен изход

en: Error setting capabilities, aborting
bg: Грешка при настройка на правата, авариен изход.

en: Error!  Could not open %s.
bg: Грешка!  Не може да се отвори %s.

en: Error!  Shell is not valid.
bg: Грешка!  Обвивката не е валидна.

en: Error: multiple levels specified
bg: Грешка: указани са няколко нива

en: Error: multiple roles specified
bg: Грешка: указани са няколко роли

en: Error: multiple types specified
bg: Грешка: указани са няколко типа

en: Executable
bg: Изпълним файл

en: Failed to close tty properly
bg: Не може да се затвори tty коректно

en: File
    Specification
bg: Файлова
    спецификация

en: File
    Type
bg: Файлов
    Тип

en: File Contexts file
bg: Файл с контексти

en: File Labeling
bg: Етикиране на файл

en: File Specification
bg: Файлова спецификация

en: File Type
bg: Файлов тип

en: File context for %s is defined in policy, cannot be deleted
bg: Файловия контекст за %s е дефиниран в политиката, не може да бъде изтрит

en: File context for %s is not defined
bg: Не е дефиниран файлов контекст за %s

en: Filter
bg: Филтър

en: GPL
bg: ОПЛ

en: Games
bg: Игри

en: Generate new policy module
bg: Генериране на нов модул с политика

en: Group View
bg: Групов преглед

en: HTTPD Service
bg: HTTPD услуга

en: Init script
bg: Init скрипт

en: Interface %s is defined in policy, cannot be deleted
bg: Интерфейс %s е дефиниран в политиката, не може да се изтрие

en: Interface %s is not defined
bg: Интерфейс %s не е дефиниран

en: Interface file
bg: Интерфейсен файл

en: Internet Services Daemon (inetd)
bg: Демони за Интернет услуги (inetd)

en: Internet Services Daemon are daemons started by xinetd
bg: Демони за Интернет услуги са демони, които се стартират от xinetd

en: Labeling
bg: Етикиране

en: Linux User %s does not exist
bg: Linux потребител %s не съществува

en: Load Policy Module
bg: Зареждане на модул с политика

en: Load policy module
bg: Зареждане на модул с политика

en: Login
    Name
bg: Потребителско
    Име

en: Login '%s' is required
bg: Изисква се '%s' за вход

en: Login Name
bg: Потребителско име

en: Login mapping for %s is defined in policy, cannot be deleted
bg: Съответствие за вход за %s е дефинирано в политиката, не може да бъде изтрито

en: Login mapping for %s is not defined
bg: Не е дефинирано съответствие за вход за %s

en: MCS Level
bg: MCS ниво

en: MCS Range
bg: MCS интервал

en: MLS/
    MCS Range
bg: MLS/
    MCS интервал

en: MLS/MCS
    Level
bg: MLS/MCS
    Ниво

en: MLS/MCS Range
bg: MLS/MCS интервал

en: Memory Protection
bg: Защита на паметта

en: Modify %s
bg: Промяна на %s

en: Modify File Context
bg: Промяна на файлов контекст

en: Modify SELinux User Mapping
bg: Промяна на SELinux съответствие за потребител

en: Module Name
bg: Име на модула

en: Mount
bg: Монтиране

en: Name
bg: Име

en: Name Service
bg: Услуга за имена

en: Network Configuration
bg: Мрежова конфигурация

en: No context in file %s
bg: Няма контекст във файла %s

en: Options Error %s
bg: Грешка в опциите %s

en: Out of memory!
bg: Паметта свърши!

en: Password:
bg: Парола:

en: Permissive
bg: Пасивен

en: Policy Directory
bg: Директория с политики

en: Policy Module
bg: Модул с политика

en: Port
bg: Порт

en: Port %s/%s already defined
bg: Порт %s/%s вече е дефиниран

en: Port %s/%s is defined in policy, cannot be deleted
bg: Порт %s/%s е дефиниран в политиката, не може да се изтрие

en: Port %s/%s is not defined
bg: Порт %s/%s не е дефиниран

en: Port Number
bg: Номер на порт

en: Port is required
bg: Изисква се порт

en: Port number "%s" is not valid.  0 < PORT_NUMBER < 65536
bg: Номера на порт "%s" не е валиден.  0 < НОМЕР_НА_ПОРТ < 65536

en: Prefix
bg: Префикс

en: Printing
bg: Печат

en: Proto
bg: Протокол

en: Protocol
bg: Протокол

en: Protocol udp or tcp is required
bg: Изисква се протокол udp или tcp

en: Relabel on next reboot.
bg: Преетикиране на следващия рестарт.

en: Remove loadable policy module
bg: Деактивиране на зареждаем модул с политика

en: Requires at least one category
bg: Изисква поне една категория

en: Requires prefix or roles
bg: Изисква префикс или роли

en: Requires prefix, roles, level or range
bg: Изисква префикс, роли, ниво или диапазон

en: Requires setype
bg: Необходим е setype

en: Requires setype or serange
bg: Необходим е setype или serange

en: Requires setype, serange or seuser
bg: Изисква setype, serange или seuser

en: Requires seuser or serange
bg: Изисква seuser или serange

en: Role
bg: Роля

en: SASL authentication server
bg: SASL сървър за удостоверяване

en: SELinux
    User
bg: SELinux
    Потребител

en: SELinux Administration
bg: SELinux администрация

en: SELinux Interface
bg: SELinux интерфейс

en: SELinux Policy Generation Tool
bg: Инструмент за генериране на SELinux политики

en: SELinux Port
    Type
bg: SELinux
    тип порт

en: SELinux Port Type
bg: SELinux тип порт

en: SELinux Roles
bg: SELinux роли

en: SELinux Service Protection
bg: SELinux защита на услугите

en: SELinux Type
bg: SELinux тип

en: SELinux Type is required
bg: Необходим е SELinux тип

en: SELinux User
bg: SELinux потребител

en: SELinux boolean
bg: SELinux булева

en: SELinux fcontext
bg: SELinux ф.контекст

en: SELinux policy is not managed or store cannot be accessed.
bg: SELinux политиката не е управлявана или хранилището не е достъпно.

en: SELinux user %s is defined in policy, cannot be deleted
bg: SELinux потребител %s е дефиниран в политиката, не може да се изтрие

en: SELinux user %s is not defined
bg: SELinux потребител %s не е дефиниран

en: SELinux user '%s' is required
bg: Необходим е SELinux потребител '%s'

en: Select Management Object
bg: Избор на обект за менажиране

en: Select Ports
bg: Избор на портове

en: Select directory to generate policy files in
bg: Изберете директория в която да се генерират файловете на политиката

en: Select directory(s) that the confined application owns and writes into
bg: Изберете директориите които ограничаваното приложение притежава и в които то пише

en: Select executable file to be confined.
bg: Изберете изпълнимия файл за ограничаване.

en: Select file(s) that confined application creates or writes
bg: Изберете файл(овете) които ограничаваното приложение създава/пише

en: Select if you wish to relabel then entire file system on next reboot.  Relabeling can take a very long time, depending on the size of the system.  If you are changing policy types or going from disabled to enforcing, a relabel is required.
bg: Изберете дали искате да преетикирате цялата файлова система на следващото рестартиране. Преетикирането може да отнеме много дълго време, в зависимост от размера на файловата система.  Ако променяте типове от политиката или преминавате от изключена към активна политика, то преетикирането е необходимо.

en: Select init script file to be confined.
bg: Изберете init скрипта за ограничаване.

en: Select the domains that you would like this user administer.
bg: Изберете домейните, които бихте искали този потребител да администрира.

en: Setup Script
bg: Настройващ скрипт

en: Sorry, -l may be used with SELinux MLS support.
bg: Съжаляваме, -l може да се ползва с поддръжка на SELinux MLS.

en: Sorry, newrole may be used only on a SELinux kernel.
bg: Съжаляваме, newrole може да се ползва само със SELinux ядро.

en: Sorry, run_init may be used only on a SELinux kernel.
bg: Съжаляваме, run_init може да се ползва само със SELinux ядро.

en: Standard Init Daemon
bg: Стандартен init демон

en: Status
bg: Състояние

en: System Default Enforcing Mode
bg: Основен режим на системата:

en: System Default Policy Type:
bg: Основен тип политика на системата:

en: To make this policy package active, execute:
bg: За да активирате този пакет с политика, изпълнете:

en: Transition staff SELinux user to Web Browser Domain
bg: Преход на staff SELinux потребителите към уеб браузър домейна

en: Transition sysadm SELinux user to Web Browser Domain
bg: Преход на sysadm SELinux потребителите към уеб браузър домейна

en: Transition user SELinux user to Web Browser Domain
bg: Преход на user SELinux потребителите към уеб браузър домейна

en: Transition xguest SELinux user to Web Browser Domain
bg: Преход на xguest SELinux потребителите към уеб браузър домейна

en: Type is required
bg: Изисква се тип

en: USAGE: run_init <script> <args ...>
      where: <script> is the name of the init script to run,
             <args ...> are the arguments to that script.
bg: УПОТРЕБА: run_init <скрипт> <аргументи ...>
      където: <скрипт> е името на инициализационния скрипт за изпълнение,
             <аргументи ...> са аргументите към този скрипт.

en: Unable to allocate memory for new_context
bg: Не може да се задели памет за нов_контекст

en: Unable to clear environment
bg: Не може да бъде почистена средата

en: Unable to obtain empty signal set
bg: Не може да се определи празния набор сигнали

en: Unable to restore the environment, aborting
bg: Не може да бъде възстановена средата, авариен изход

en: Unable to restore tty label...
bg: Не може да се възстанови етикета на tty...

en: Unable to set SIGHUP handler
bg: Не може да се установи обработката на SIGHUP

en: Universal SSL tunnel
bg: Универсален SSL тунел

en: Unreserved Ports (>1024)
bg: Нерезервирани портове (> 1024)

en: Usage %s -L
bg: Употреба %s -L

en: Usage %s -L -l user
bg: Употреба %s -L -l потребител

en: Usage %s -d File ...
bg: Употреба %s -d Файл ...

en: Usage %s -l -d user ...
bg: Употреба %s -l -d потребител ...

en: Usage %s -l CATEGORY user ...
bg: Употреба %s -l КАТЕГОРИЯ потребител ...

en: Usage %s -l [[+|-]CATEGORY],...]q user ...
bg: Употреба %s -l [[+|-]КАТЕГОРИЯ],...]q потребител ...

en: Usage %s CATEGORY File ...
bg: Употреба %s КАТЕГОРИЯ Файл ...

en: Usage %s [[+|-]CATEGORY],...]q File ...
bg: Употреба %s [[+|-]КАТЕГОРИЯ],...]q Файл ...

en: Use -- to end option list.  For example
bg: Ползвайте -- за кран на списъка с опции.  Например

en: User Application
bg: Потребителски приложения

en: User Application are any application that you would like to confine that is started by a user
bg: Потребителски приложения са всички приложения, които бихте искали да ограничите, стартирани от потребител

en: User Mapping
bg: Съответствия за потребител

en: User Privs
bg: Потребителски привилегии

en: Version
bg: Версия

en: Warning! Could not restore context for %s
bg: Предупреждение! Не може да се възстанови контекста на %s

en: Web Application/Script (CGI)
bg: Уеб приложения/Скриптове (CGI)

en: Web Applications
bg: Уеб приложения

en: Web Applications/Script (CGI) CGI scripts started by the web server (apache)
bg: Уеб приложения/Скриптове (CGI) са скриптове стартирани от уеб сървъра (apache)

en: You must enter a executable
bg: Следва да укажете изпълним файл

en: You must enter the executable path for your confined process
bg: Трябва да въведете пътя на изпълнимия файл за вашия ограничаван процес

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Properties
bg: _Свойства

en: all files
    regular file
    directory
    character device
    block device
    socket
    symbolic link
    named pipe
bg: всички файлове
    нормален файл
    директория
    знаково устройство
    блоково устройство
    гнездо
    символна връзка
    именована тръба

en: authentication failed.
bg: неуспешно удостоверяване.

en: cannot find valid entry in the passwd file.
bg: не може да се намери валиден запис във файла passwd.

en: chcat -- -CompanyConfidential /docs/businessplan.odt
bg: chcat -- -КонфиденциалноЗаКомпанията /документи/бизнесплан.odt

en: chcat -l +CompanyConfidential juser
bg: chcat -l +КонфиденциалноЗаКомпанията спотребител

en: error on reading PAM service configuration.
bg: грешка при четене на конфигурацията на PAM услуга.

en: failed to build new range with level %s
bg: неуспешно изграждане на нов диапазон с ниво %s

en: failed to convert new context to string
bg: неуспешно конвертиране на новия контекст към низ

en: failed to exec shell
bg: неуспешно пускане на обвивката

en: failed to get account information
bg: неуспешно извличане на информация за акаунта

en: failed to get new context.
bg: неуспешно извличане на нов контекст.

en: failed to get old_context.
bg: неуспешно извличане на стар_контекст.

en: failed to initialize PAM
bg: неуспешна инициализация на PAM

en: failed to set PAM_TTY
bg: неуспешна настройка на PAM_TTY

en: failed to set new range %s
bg: неуспешно установяване на нов диапазон %s

en: failed to set new role %s
bg: неуспешно установяване на нова роля %s

en: failed to set new type %s
bg: неуспешно установяване на нов тип %s

en: getpass cannot open /dev/tty
bg: getpass не може да се отвори /dev/tty

en: newrole:  %s:  error on line %lu.
bg: newrole:  %s:  грешка на ред %lu.

en: newrole: failure forking: %s
bg: newrole: неуспешно изпълнение на fork: %s

en: newrole: incorrect password for %s
bg: newrole: грешна парола за %s

en: newrole: service name configuration hashtable overflow
bg: newrole: препълване на хеш таблицата на конфигурацията на услугата за имена

en: run_init: incorrect password for %s
bg: run_init: грешна парола за %s

en: type
bg: тип

en: use_syslog must be a boolean value
bg: use_syslog трябва да бъде булева стойност
