coreutils 5.2.1 - en to af translation catalogue (391 entries)

en: 
    If FILE is not specified, use %s.  %s as FILE is common.
    If ARG1 ARG2 given, -m presumed: `am i' or `mom likes' are usual.
af: 
    As LÊER nie gespesifiseer is nie, gebruik %s.  %s vir LÊER is algemeen.
    As ARG1 ARG2 gegee is, word -n veronderstel: `am i'of `mom likes' is normaal.

en: 
    If no command is given, run ``${SHELL} -i'' (default: /bin/sh).
af: 
    As geen bevel gegee is nie, loop ``${SHELL} -i'' (verstek: /bin/sh).

en: 
    Read standard input if FILE is -.  Each PATTERN may be:
af: 
    Lees vanaf standaardtoevoer as LÊER gegee is as -.  Elke PATROON kan wees:

en: 
    With no FILE, or when FILE is -, read standard input.
af: 
    Met geen LÊER, of wanneer die LÊER - is, lees standaardtoevoer.

en:       --help     display this help and exit
af:       --help     wys hierdie teks en stop

en:       --no-preserve-root  do not treat `/' specially (the default)
          --preserve-root     fail to operate recursively on `/'
af:       --no-preserve-root  moenie  `/' spesiaal anders hanteer nie (by verstek)
          --preserve-root    moenie rekursief te werk gaan met `/' nie

en:       --version  output version information and exit
af:       --version  wys weergawe-inligting en stop

en:   -t                       equivalent to -vT
      -T, --show-tabs          display TAB characters as ^I
      -u                       (ignored)
      -v, --show-nonprinting   use ^ and M- notation, except for LFD and TAB
af:   -t                       ekwivalent aan -vT
      -T, --show-tabs          wys keepkarakters as ^I
      -u                       (ignored)
      -v, --show-nonprinting   gebruik ^ and M- notasie, behalwe vir LFD and TAB

en:   -z, --zero-terminated     end lines with 0 byte, not newline
af:   -z, --zero-terminated     beëindig reëls met 'n 0-greep, i.p.v. 'n nuwereëlkarakter

en:  (backup: %s)
af: (rugsteun: %s)

en:  Mounted on
af:  geheg aan

en:  groups=
af: groepe=

en:  old
af:  oud

en:  on repetition %s
af: by herhaling %s

en: %s -> %s (unbackup)
af: %s -> %s (ont-rugsteun)

en: %s and %s are the same file
af: %s en %s is dieselfde lêer

en: %s exists but is not a directory
af: %s bestaan maar is nie 'n lêergids nie

en: %s has unknown file type
af: %s het 'n onbekende lêertipe

en: %s is too large
af: %s is te groot

en: %s: FAILED open or read
af: %s: MISLUKTE open of lees

en: %s: No such user
af: %s: gebruiker bestaan nie

en: %s: `}' is required in repeat count
af: %s: `}' word benodig in herhaaltelling

en: %s: can make relative symbolic links only in current directory
af: %s: relatiewe simboliese skakels kan slegs in die huidige gids gemaak word

en: %s: cannot overwrite directory
af: %s: kan nie die gids oorskryf nie

en: %s: cannot rewind
af: %s: kan nie teruggaan nie

en: %s: cannot seek to offset %s
af: %s: kan nie skuif tot by uitwyking %s nie

en: %s: closing delimiter `%c' missing
af: %s: afsluit-skeisimbool `%c' ontbreek

en: %s: descend into directory %s?
af: %s: wil jy ingaan in lêergids %s?

en: %s: error truncating
af: %s: fout tydens afeindiging

en: %s: error writing at offset %s
af: %s: fout tydens skryfbewerking by uitwyking %s

en: %s: expected a numeric value
af: %s: 'n numeriese waarde is verwag

en: %s: file has negative size
af: %s: lêer het negatiewe grootte

en: %s: file too large
af: %s: lêer te groot

en: %s: file too long
af: %s: lêer te lank

en: %s: file truncated
af: %s: lêer is afgekap

en: %s: hard link not allowed for directory
af: %s: 'n vaste skakel word nie toegelaat vir 'n gids nie

en: %s: input contains a loop:
af: %s: toevoer bevat 'n lus

en: %s: input file is output file
af: %s: Die toevoerlêernaam is 'n afvoerlêer.

en: %s: integer expected after delimiter
af: %s: 'n heelgetal is verwag na die skeisimbool

en: %s: invalid PID
af: %s: ongeldige PID

en: %s: invalid file size
af: %s: ongeldige lêergrootte.

en: %s: invalid file type
af: %s: ongeldige lêertipe:

en: %s: invalid number
af: %s: ongeldige getal

en: %s: invalid number of bytes
af: %s: ongeldige aantal grepe

en: %s: invalid number of lines
af: %s: ongeldige aantal reëls

en: %s: invalid number of passes
af: %s: ongeldige aantal lopies

en: %s: invalid number of seconds
af: %s: ongeldige aantal sekondes

en: %s: invalid pattern
af: %s: ongeldige patroon

en: %s: invalid process id
af: %s: ongeldige proses-id

en: %s: invalid regular expression: %s
af: %s: ongeldige reëlmatige uitdrukking: %s

en: %s: invalid signal
af: %s: ongeldige sein

en: %s: invalid suffix length
af: %s: ongeldige suffikslengte

en: %s: line number must be greater than zero
af: %s: reëlnommer moet groter as nul wees

en: %s: line number out of range
af: %s: reëlnommer buite bereik

en: %s: multiple signals specified
af: %s: veelvuldige seine is gespesifiseer

en: %s: no size information for this device
af: %s: geen grootte-inligting is beskikbaar vir hierdie toestel nie

en: %s: number of bytes is too large
af: %s: aantal grepe is te veel

en: %s: overwrite %s?
af: %s: oorskryf %s?

en: %s: read error
af: %s: leesfout

en: %s: remove %s %s?
af: %s: verwyder %s %s?

en: %s: remove write-protected %s %s?
af: %s: verwyder lees-alleen %s %s?

en: %s: removed
af: %s: is verwyder

en: %s: removing
af: %s: besig om te verwyder

en: %s: renamed to %s
af: %s: hernoem as %s

en: %s: replace %s?
af: %s: vervang %s?

en: %s: seek failed
af: %s: seek het misluk

en: %s: value not completely converted
af: %s: waarde is nie volledig omgeskakel nie

en: %s:%lu: unrecognized keyword %s
af: %s:%lu: onbekende sleutelwoord %s

en: %s}: integer required between `{' and `}'
af: %s}: tussen `{' en `}' moet 'n heelgetal wees

en: ,  load average: %.2f
af: ,  ladinggemiddeld: %.2f

en: <internal>
af: <intern>

en: COMMENT
af: KOMMENTAAR

en: Call the unlink function to remove the specified FILE.
af: Roep die unlink-funksie om die gespesifiseerde LÊER te verwyder.

en: Change the mode of each FILE to MODE.
    
      -c, --changes           like verbose but report only when a change is made
af: Verander die modus vir elke LÊER na MODUS.
    
      -c, --changes           soos verbose maar meld slegs veranderinge

en: Compare sorted files FILE1 and FILE2 line by line.
af: Vergelyk gesorteerde lêers LÊER1 en LÊER2 reël-vir-reël.

en: Create the DIRECTORY(ies), if they do not already exist.
af: Skep die LÊERGIDS(e), as hulle nie reeds bestaan nie.

en: Directory:
af: Lêergids:

en: EXIT
af: VERLAAT

en: FAILED
af: GEFAAL

en: Filesystem
af: Lêerstelsel

en: Filesystem    Type
af: Lêerstelseltipe:

en: IDLE
af: LUIER

en: Idle
af: Luier

en: In real life:
af: In die regte lewe:

en: LINE
af: LYN

en: Login
af: Aanteken

en: Login name:
af: Aantekennaam:

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
af: Verpligte parameters vir langformaat opsies is ook verpligtend vir kortformaat opsies.

en: NAME
af: NAAM

en: Name
af: Naam

en: Output who is currently logged in according to FILE.
    If FILE is not specified, use %s.  %s as FILE is common.
af: Vertoon wie tans aangeteken is volgens LÊER.
    As LÊER nie gespesifiseer is nie, gebruik %s.  %s vir LÊER is algemeen.

en: Password:
af: Wagwoord:

en: Print CRC checksum and byte counts of each FILE.
af: Druk CRC-toetssom en greeptellings van elke LÊER.

en: Print NAME with any leading directory components removed.
    If specified, also remove a trailing SUFFIX.
af: Druk NAAM sonder enige voorafgaande gidsaanduiding.
    Indien gespesifiseer, word die SUFFIKS agteraan ook verwyder.

en: Print selected parts of lines from each FILE to standard output.
af: Druk die geselekteerde dele van reëls uit elke LÊER na standaardafvoer.

en: Print the name of the current user.
af: Druk die naam van die huidige gebruiker.

en: Project:
af: Projek:

en: Repeatedly output a line with all specified STRING(s), or `y'.
af: Skryf voortdurend 'n reël met al die gespesifiseerde STRING(e), of `y'.

en: Run COMMAND with root directory set to NEWROOT.
af: Loop BEVEL met wortelgids gestel volgens NUWEBEGINPUNT.

en: Set LC_ALL='C' to work around the problem.
af: Stel  LC_ALL='C' om die probleem te systap

en: Shell:
af: Dop:

en: TIME
af: TYD

en: The strings compared were %s and %s.
af: Die stringe wat vergelyk is, is %s en %s.

en: Try `%s --help' for more information.
af: Probeer `%s --help' vir meer inligting.

en: Unknown system error
af: Onbekende stelselfout

en: Usage: %s COMMAND [ARG]...
      or:  %s OPTION
af: Gebruik so: %s BEVEL [ARG]...
      of:  %s OPSIE

en: Usage: %s EXPRESSION
      or:  %s OPTION
af: Gebruik so: %s UITDRUKKING 
       of:  %s OPSIE

en: Usage: %s FILE
      or:  %s OPTION
af: Gebruik so: %s LÊER 
       of:  %s OPSIE

en: Usage: %s FILE1 FILE2
      or:  %s OPTION
af: Gebruik so: %s LÊER1 LÊER2
      of:  %s OPSIE

en: Usage: %s FORMAT [ARGUMENT]...
      or:  %s OPTION
af: Gebruik so: %s FORMAAT [ARGUMENT]...
      of:  %s OPSIE

en: Usage: %s NAME
      or:  %s OPTION
af: Gebruik so: %s NAAM
      of:  %s OPSIE

en: Usage: %s NAME [SUFFIX]
      or:  %s OPTION
af: Gebruik so: %s NAAM [SUFFIKS]
      of:  %s OPSIE

en: Usage: %s [-s SIGNAL | -SIGNAL] PID...
      or:  %s -l [SIGNAL]...
      or:  %s -t [SIGNAL]...
af: Gebruik so: %s [-s SEIN | -SEIN] PID... 
       of:  %s -l [SEIN]...
       of:  %s -t [SEIN]...

en: Usage: %s [FILE]...
      or:  %s [OPTION]
af: Gebruik so: %s [LÊER]... 
       of:  %s [OPSIE]

en: Usage: %s [NUMBER]...
      or:  %s OPTION
af: Gebruik so: %s [GETAL]... 
       of:  %s OPSIE

en: Usage: %s [OPTION]
af: Gebruik so:  %s [OPSIE]

en: Usage: %s [OPTION] [COMMAND [ARG]...]
af: Gebruik so: %s [OPSIE] [BEVEL [ARG]...]

en: Usage: %s [OPTION]...
af: Gebruik so:  %s [OPSIE]...

en: Usage: %s [OPTION]... DIRECTORY...
af: Gebruik so:  %s [OPSIE]...  GIDS...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE
af: Gebruik so:  %s [OPSIE]...  LÊER

en: Usage: %s [OPTION]... FILE PATTERN...
af: Gebruik so: %s [OPSIE]... LÊER PATROON...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
af: Gebruik so:  %s [OPSIE]...  LÊER...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
af: Gebruik so: %s [OPSIE]... LÊER1 LÊER2

en: Usage: %s [OPTION]... GROUP FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
af: Gebruik so: %s [OPSIE]... GROEP LÊER...
      of:  %s [OPSIE]... --reference=RLÊER LÊER...

en: Usage: %s [OPTION]... NAME...
af: Gebruik so:  %s [OPSIE]...  NAAM...

en: Usage: %s [OPTION]... SET1 [SET2]
af: Gebruik so: %s [OPSIE]... STEL1 [STEL2]

en: Usage: %s [OPTION]... [ FILE | ARG1 ARG2 ]
af: Gebruik so: %s [OPSIE]... [ LÊER | ARG1 ARG2 ]

en: Usage: %s [OPTION]... [-] [USER [ARG]...]
af: Gebruik so: %s [OPSIE]... [-] [GEBRUIKER [ARG]...]

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]
af: Gebruik so:  %s [OPSIE]... [ LÊER ]

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
af: Gebruik so:  %s [OPSIE]... [LÊER]...

en: Usage: %s [OPTION]... [INPUT [OUTPUT]]
af: Gebruik so: %s [OPSIE]... [TOEVOER [AFVOER]]

en: Usage: %s [OPTION]... [USERNAME]
af: Gebruik so:  %s [OPSIE]... [ LÊER ]

en: Usage: %s [OPTION]... [USER]...
af: Gebruik so:  %s [OPSIE]... [GEBRUIKER]...

en: Usage: %s [STRING]...
      or:  %s OPTION
af: Gebruik so: %s [STRING]... 
       of:  %s OPSIE

en: Valid arguments are:
af: Geldige parameters is soos volg:

en: Warning:
af: Waarskuwing:

en: When
af: Wanneer

en: Where
af: Waar

en: Written by %s and %s.
af: Geskryf deur %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
af: Geskryf deur %s, %s, %s, 
    %s, %s, %s, %s
    %s, %s en ander.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
af: Geskryf deur %s, %s, %s, 
    %s, %s, %s, %s,
    %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
af: Geskryf deur %s, %s, %s, 
    %s, %s, %s, %s
    en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
af: Geskryf deur %s, %s, %s, 
    %s, %s, %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
af: Geskryf deur %s, %s, %s, 
    %s, %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
af: Geskryf deur %s, %s, %s, 
    %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
af: Geskryf deur %s, %s, %s 
    en %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
af: Geskryf deur %s, %s en %s.

en: Written by %s.
af: Geskryf deur %s.

en: ^[yY]
af: ^[jJ]

en: accessing %s
af: verkry toegang na %s

en: ambiguous argument %s for %s
af: dubbelsinnige parameter %s vir %s

en: an input delimiter may be specified only when operating on fields
af: slegs wanneer velde gebruik word mag 'n toevoer-skeikarakter gespesifiseer word

en: backing up %s would destroy source;  %s not copied
af: om rugsteun te neem van %s sal die bron vernietig; %s is nie gekopieer nie

en: backing up %s would destroy source;  %s not moved
af: om rugsteun te neem van %s sal die bron vernietig; %s is nie verskuif nie

en: backup type
af: rugsteuntipe

en: block special file
af: spesiale bloklêer

en: block special files not supported
af: spesiale bloklêers word nie ondersteun nie

en: byte offset %s is too large
af: greepuitwyking %s is te groot

en: cannot access %s
af: kan nie toegang verkry na %s nie

en: cannot backup %s
af: kan nie rugsteun neem van %s nie

en: cannot change ownership of %s
af: kan nie eienaarskap van %s verander nie

en: cannot change permissions of %s
af: kan nie toegangsregte van %s verander nie

en: cannot change root directory to %s
af: kan nie wortelgids verander na %s toe nie

en: cannot change to directory %s
af: kan nie chdir doen om na gids %s te gaan nie

en: cannot chdir to root directory
af: kan nie chdir uitvoer na wortelgids toe nie

en: cannot convert U+%04X to local character set
af: kan nie U+%04X omskakel na 'n plaaslike karakterstel nie

en: cannot convert U+%04X to local character set: %s
af: kan nie U+%04X omskakel na 'n plaaslike karakterstel nie: %s

en: cannot copy a directory, %s, into itself, %s
af: kan nie 'n lêergids, %s, na homself kopieer nie, %s

en: cannot copy cyclic symbolic link %s
af: sikliese simboliese skakel %s kan nie gekopieer word nie

en: cannot create directory %s
af: Kan nie lêergids %s skep nie.

en: cannot create fifo %s
af: kan nie die pyp %s skep nie

en: cannot create hard link %s to %s
af: kon nie vaste skakel %s na %s skep nie

en: cannot create link %s
af: kan nie die skakel %s skep nie

en: cannot create link %s to %s
af: kon nie skakel %s na %s skep nie

en: cannot create regular file %s
af: kan nie 'n gewone lêer %s skep nie

en: cannot create special file %s
af: kan nie spesiale lêer %s skep nie

en: cannot create symbolic link %s
af: kon nie simboliese skakel %s skep nie

en: cannot create symbolic link %s to %s
af: kon nie simboliese skakel %s na %s skep nie

en: cannot determine hostname
af: kan die masjiennaam nie vasstel nie

en: cannot follow %s by name
af: kan nie %s per naam volg nie

en: cannot fstat %s
af: kan nie fstat op %s uitvoer nie

en: cannot get current directory
af: kan nie huidige gids verkry nie

en: cannot get system name
af: kan nie die stelselnaam vasstel nie

en: cannot lseek %s
af: kan nie lseek op %s doen nie

en: cannot make both hard and symbolic links
af: kan nie sowel vaste skakels as simboliese skakels maak nie

en: cannot make directory %s
af: kan nie gids %s maak nie

en: cannot move %s to %s
af: kan nie %s skuif na %s nie

en: cannot move %s to a subdirectory of itself, %s
af: kan nie 'n gids %s skuif na 'n kind van dieselfde gids nie, %s

en: cannot move directory onto non-directory: %s -> %s
af: 'n gids kan nie geskuif word bo-oor 'n nie-gids nie: %s -> %s

en: cannot open %s for reading
af: kan nie %s oopmaak om te lees nie

en: cannot open directory %s
af: Kan nie lêergids %s oopmaak nie.

en: cannot overwrite directory %s with non-directory
af: gids %s kan nie oorskryf word met 'n nie-gids nie

en: cannot overwrite non-directory %s with directory %s
af: die nie-gids %s kan nie met gids %s oorskryf word nie

en: cannot read directory %s
af: kan nie gids %s lees nie

en: cannot read realtime clock
af: kan nie die reëletyd-horlosie lees nie

en: cannot read symbolic link %s
af: simboliese skakel %s kan nie gelees word nie

en: cannot remove %s
af: kan nie %s verwyder nie

en: cannot reposition file pointer for %s
af: kan nie die lêerwyser herposisioneer vir %s nie

en: cannot set date
af: kon nie die datum stel nie

en: cannot set group id
af: kan nie die groep-id stel nie

en: cannot set groups
af: kan nie groepe stel nie

en: cannot set user id
af: kan nie gebruiker-id stel nie

en: cannot split in more than one way
af: kan nie verdeel op meer as een manier nie

en: cannot stat %s
af: kan nie stat %s uitvoer nie

en: cannot touch %s
af: kan nie %s aanraak nie

en: cannot un-backup %s
af: kan nie %s ont-rugsteun nie

en: cannot unlink %s
af: kan nie %s ontkoppel nie

en: changed group of %s to %s
af: die groep is verander van %s na %s

en: changed ownership of %s to %s
af: eienaarskap is vernader van %s na %s

en: changing group of %s
af: groep van %s word verander

en: changing ownership of %s
af: eienaarskap van %s word verander

en: changing permissions of %s
af: toegangsregte van %s word verander

en: character offset is zero
af: karakteruitwyking is nul

en: character out of range
af: karakter is buite die grense

en: character special file
af: spesiale karakterlêer

en: character special files not supported
af: spesiale karakterlêers word nie ondersteun nie

en: clock change
af: horlosieverandering

en: close failed
af: 'close' het gefaal

en: closing %s
af: besig om %s toe te maak

en: closing %s (fd=%d)
af: lêer word toegemaak: %s (fd=%d)

en: closing input file %s
af: toevoerlêer %s word toegemaak

en: closing output file %s
af: afvoerlêer %s word toegemaak

en: closing standard input
af: standaard-toevoer word nou toegemaak

en: couldn't get boot time
af: kon nie die herlaaityd vasstel nie

en: created directory %s
af: gids %s is geskep

en: creating directory %s
af: gids %s word geskep

en: directory
af: lêergids

en: division by zero
af: deling deur nul

en: empty tab
af: leë keepkarakter

en: error in regular expression search
af: fout in soektog met reëlmatige uitdrukking

en: error reading %s
af: fout met die les van %s

en: error writing %s
af: fout met die skryf na %s

en: exit=
af: verlaat=

en: failed to change group of %s to %s
af: groep kon nie van %s na %s verander word nie

en: failed to change mode of %s to %04lo (%s)
af: modus %s kon nie na  %04lo (%s) verander word nie

en: failed to change ownership of %s to %s
af: groep kon nie eienaarskap van %s na %s verander nie

en: failed to get attributes of %s
af: kon nie attribute van %s verkry nie

en: failed to lookup file %s
af: kon nie lêer %s opspoor nie

en: failed to open %s
af: kon nie %s oopmaak nie

en: failed to preserve authorship for %s
af: outeurskap van %s kon nie behou word nie

en: failed to preserve ownership for %s
af: eienaarskap van %s kon nie behou word nie

en: failed to preserve permissions for %s
af: magtigings vir %s kon nie behou word nie

en: failed to preserve times for %s
af: lêertye van %s kon nie behou word nie

en: failed to redirect standard error
af: kon nie standaardfoutafvoer herlei nie

en: failed to return to initial working directory
af: kon nie na aanvanklike werkgids terugkeer nie

en: field number %s is too large
af: veldnommer %s is te groot

en: field number is zero
af: veldnommer is nul

en: fork system call failed
af: fork-stelselroep het gefaal

en: fts_read failed
af: fts_read het misluk

en: getpass: cannot open /dev/tty
af: getpass: kan nie /dev/tty oopmaak nie

en: getting new attributes of %s
af: nuwe attribute van %s word verkry

en: group of %s retained as %s
af: groep van %s is behou as %s

en: iconv function not available
af: iconv-funksie is nie beskikbaar nie

en: iconv function not usable
af: iconv-funksie onbruikbaar

en: ignoring all arguments
af: all parameters word geïgnoreer

en: ignoring non-option arguments
af: parameters wat nie opsies is nie word geïgnoreer

en: incompatible tabs
af: onversoenbare keepkarakters

en: incorrect password
af: verkeerde wagwoord

en: input disappeared
af: toevoer het verdwyn

en: inter-device move failed: %s to %s; unable to remove target
af: inter-toestel verskuiwing het misluk: %s na %s; die bestemming kan nie verwyder word nie

en: invalid argument %s for %s
af: ongeldige parameter %s vir %s

en: invalid body numbering style: %s
af: ongeldige styl vir lyfnommering: %s

en: invalid byte or field list
af: ongeldige greep of veldlys

en: invalid conversion specifier in suffix: %c
af: ontbrekende omskakelingaanduider in suffiks: %c

en: invalid conversion specifier in suffix: \%.3o
af: ontbrekende omskakelingaanduider in suffiks: \%.3o

en: invalid date format %s
af: ongeldige datumformaat %s

en: invalid device %s %s
af: ongeldige toestel %s %s

en: invalid device type %s
af: ongeldige toesteltipe %s

en: invalid field number: %s
af: ongeldige veldnommer: %s

en: invalid field width: %s
af: ongeldige veldwydte: %s

en: invalid floating point argument: %s
af: ongeldige wisselpunt parameter: %s

en: invalid footer numbering style: %s
af: ongeldige styl vir voetnommering: %s

en: invalid format precision
af: ongeldige presisie vir formaat

en: invalid format width
af: ongeldige wydte vir formaat

en: invalid group
af: ongeldige groep

en: invalid group %s
af: ongeldige groep  %s

en: invalid header numbering style: %s
af: ongeldige styl vir kopnommering: %s

en: invalid line number field width: %s
af: ongeldige wydte vir reëlnommer veld: %s

en: invalid line number increment: %s
af: ongeldige inkrement vir reëlnommers: %s

en: invalid line numbering format: %s
af: ongeldige reëlnommeringformaat: %s

en: invalid line width: %s
af: ongeldige reëlwydte: %s

en: invalid major device number %s
af: ongeldige hooftoestelnommer %s

en: invalid maximum depth %s
af: ongeldige maksimum diepte %s

en: invalid minor device number %s
af: ongeldige subtoestelnommer %s

en: invalid mode
af: ongeldige modus

en: invalid mode %s
af: ongeldige modus %s

en: invalid number %s
af: ongeldige nommer %s

en: invalid number after `,'
af: ongeldige getal na `,'

en: invalid number after `-'
af: ongeldige getal na `-'

en: invalid number after `.'
af: ongeldige getal na `.'

en: invalid number at field start
af: ongeldige nommer by begin van veld

en: invalid number of blank lines: %s
af: ongeldige aantal leë reëls: %s

en: invalid number of bytes
af: ongeldige aantal grepe

en: invalid number of bytes to compare
af: ongeldige aantal grepe om te vergelyk

en: invalid number of bytes to skip
af: ongeldige aantal grepe om oor te slaan

en: invalid number of fields to skip
af: ongeldige aantal velde om oor te slaan

en: invalid number of lines
af: ongeldige aantal reëls

en: invalid number of lines: 0
af: ongeldige aantal reëls: 0

en: invalid option -- %c
af: ongeldige opsie -- %c

en: invalid precision: %s
af: ongeldige presisie: %s

en: invalid starting line number: %s
af: ongeldige beginreëlnommer: %s

en: invalid tab size: %s
af: ongeldige keepgrootte: %s

en: invalid time style format %s
af: ongeldige tydformaatstring: %s

en: invalid universal character name \%c%0*x
af: ongeldige universele karakternaam \%c%0*x

en: invalid user
af: ongeldige gebruiker

en: invalid user %s
af: ongeldige gebruiker %s

en: invalid width: %s
af: ongeldige wydte: %s

en: it is dangerous to operate recursively on %s
af: dit is gevaarlik om rekursief te werk op %s

en: it is dangerous to operate recursively on %s (same as %s)
af: dit is gevaarlik om rekursief te werk op %s (net soos %s)

en: last=
af: laaste=

en: line count option -%s%c... is too large
af: opsie om reëls te tel -%s%c... is te groot

en: memory exhausted
af: geheue uitgeput

en: message queue
af: boodskapwagtou

en: missing %% conversion specification in suffix
af: ontbrekende %% omskakelingaanduider in suffiks

en: missing character class name `[::]'
af: karakterklasnaam ontbreek `[::]'

en: missing conversion specifier in suffix
af: ontbrekende omskakelingaanduider in suffiks

en: missing equivalence class character `[==]'
af: ekwivalensieklaskarakter ontbreek `[==]'

en: missing hexadecimal number in escape
af: heksadesimale getal ontbreek in ontsnapkode

en: missing list of fields
af: ontbrekende lys van velde

en: missing list of positions
af: ontbrekende lys van posisies

en: mode of %s changed to %04lo (%s)
af: modus %s is verander na %04lo (%s)

en: mode of %s retained as %04lo (%s)
af: modus van %s is behou as %04lo (%s)

en: multiple -l or -t options specified
af: veelvuldige -l of -t opsies is gespesifiseer

en: multiple output files specified
af: veelvuldige afvoerlêers is gespesifiseer

en: no files remaining
af: geen oorblywende lêers

en: no login name
af: geen gebruikersnaam

en: no process ID specified
af: geen proses-id is gespesifiseer

en: non-numeric argument
af: nie-numeriese parameter

en: not a tty
af: nie 'n tty nie

en: number of bytes
af: aantal grepe

en: number of lines
af: aantal reëls

en: omitting directory %s
af: lêergids %s word oorgeslaan

en: only one device may be specified
af: slegs een toestel mag gespesifiseer word

en: only one type of list may be specified
af: slegs een soort lys mag gespesifiseer word

en: open failed
af: 'open' het gefaal

en: opening %s
af: %s word oopgemaak

en: ownership of %s retained as %s
af: eienaarskap van %s is behou as %s

en: page width too narrow
af: Bladsywydte te nou

en: preserving times for %s
af: lêertye van %s word behou

en: read error
af: leesfout

en: read failed
af: 'read' het gefaal

en: reading %s
af: besig om %s te lees

en: reading directory %s
af: lêergids %s word gelees

en: regular empty file
af: gewone leë lêer

en: regular file
af: gewone lêer

en: removed %s
af: %s is verwyder.

en: removed directory: %s
af: lêergids is verwyder: %s

en: removing directory, %s
af: lêergids word verwyder, %s

en: run-level
af: uitvoervlak

en: semaphore
af: semafoor

en: separator cannot be empty
af: verdeler mag nie leeg wees nie

en: setting permissions for %s
af: toegangsregte vir %s word gestel

en: setting times of %s
af: die tyd van %s is verstel

en: shared memory object
af: gedeeldegeheue-objek

en: skipping file %s, as it was replaced while being copied
af: lêer %s word oorgeslaan, want dit is vervang tydens kopieëring

en: socket
af: sok

en: standard error
af: standaardfout-afvoer

en: standard input
af: standaardtoevoer

en: standard input is closed
af: standaardtoevoer is gesluit

en: standard output
af: standaard-afvoer

en: stat failed
af: 'stat' het gefaal

en: stray character in field spec
af: verdwaalde karakter in veldspesifikasie

en: string comparison failed
af: stringvergelyking het gefaal

en: suppressing non-delimited lines makes sense
    	only when operating on fields
af: om nie-afgeslote reëls te onderdruk, maak slegs sin
    	wanneer dit op velde van toepassing gemaak word

en: symbolic link
af: simboliese skakel

en: syntax error
af: sintaksfout

en: tab size cannot be 0
af: inkeping mag nie 0 wees nie

en: tab stop is too large %s
af: inkeping is te groot %s

en: the --status option is meaningful only when verifying checksums
af: die --status opsie is slegs sinvol by die nagaan van toetssomme

en: the --warn option is meaningful only when verifying checksums
af: die --warn opsie is slegs sinvol by die nagaan van toetssomme

en: the delimiter must be a single character
af: die verdeler mag net een karakter wees

en: the options to print and set the time may not be used together
af: die opsies om die tyd te vertoon en te stel kan nie saam gebruik word nie

en: the options to specify dates for printing are mutually exclusive
af: die opsies om drukdatums te spesifiseer is onderling uitsluitend

en: time %s is out of range
af: tyd %s is buite bereik

en: too many %% conversion specifications in suffix
af: te veel %% omskakelingaanduiders in suffiks

en: total
af: totaal

en: unknown user-ID: %s
af: onbekende gebruiker-id: %s

en: unrecognized prefix: %s
af: onbekende voorvoegsel: %s

en: use --no-preserve-root to override this failsafe
af: gebruik --no-preserve-root om hierdie veiligheidsnet ter syde te stel

en: user %s does not exist
af: gebruiker %s bestaan nie

en: using restricted shell %s
af: gebruik tans beperkte dop %s

en: warning: cannot change directory to %s
af: waarskuwing: kan nie chdir uitvoer na gids %s toe nie

en: warning: source file %s specified more than once
af: waarskuwing: bronlêer %s is meer as een keer gespesifiseer

en: weird file
af: vreemde lêer

en: will not create hard link %s to directory %s
af: sal nie 'n vaste skakel %s skep na gids %s nie

en: will not overwrite just-created %s with %s
af: die pasgeskepte %s sal nie met %s oorskryf word nie

en: write error
af: skryffout

en: write failed
af: 'write' het gefaal

en: writing %s
af: besig om %s te skryf

en: writing to %s
af: besig om te skryf na %s

en: you must specify a list of bytes, characters, or fields
af: u moet 'n lys van grepe, karakters of velde spesifiseer
