yum - en to sr translation catalogue (446 entries)

en: 
    
    %s: %s option requires an argument
sr: 
    
    %s: %s опција захтева аргумент

en: 
    
    Exiting on Broken Pipe
sr: 
    
    Излазим када се сломи цев

en: 
    
    Exiting on user cancel
sr: 
    
    Излазим када корисник откаже

en: 
    
    Exiting on user cancel.
sr: 
    
    Излазим када корисник откаже.

en: 
    
    alias:
sr: 
    
    псеудоним:

en: 
    
    aliases:
sr: 
    
    псеудоними:

en: 
    Dependencies Resolved
sr: 
    Зависности су разрешене

en: 
    Group: %s
sr: 
    Група: %s

en: 
    Packages skipped because of dependency problems:
sr: 
    Пакети су прескочени због проблема са зависностима:

en: 
    You have enabled checking of packages via GPG keys. This is a good thing. 
    However, you do not have any GPG public keys installed. You need to download
    the keys for packages you wish to install and install them.
    You can do that by running the command:
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Alternatively you can specify the url to the key you would like to use
    for a repository in the 'gpgkey' option in a repository section and yum 
    will install it for you.
    
    For more information contact your distribution or package provider.
sr: 
    Укључили сте проверу пакета помоћу GPG кључева. Ово је добра ствар. 
    Међутим, немате инсталиран ниједан GPG јавни кључ. Морате да преузмете
    кључеве за пакете које желите да инсталирате и инсталирате их.
    То можете урадити извршавањем команде:
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Такође, можете одредити урл за кључ који желите да користите
    за ризницу у „gpgkey“ опцији у одељку везаним за ризнице и yum 
    ће га инсталирати за вас.
    
    За више информација контактирајте добављача ваше дистрибуције или пакета.

en:      replacing  %s%s%s.%s %s
sr:      замењујем  %s%s%s.%s %s

en:     %s from %s
sr:     %s из %s

en:     Memory : %5s RSS (%5sB VSZ)
sr:     Меморија: %5s RSS (%5sБ VSZ)

en:     Started: %s - %s ago
sr:     Покренут: %s - %s раније

en:     State  : %s, pid: %d
sr:     Стање   : %s, pid: %d

en:    Unsatisfied dependency
sr:    Незадовољена зависност

en:   * Maybe you meant:
sr:   * Можда сте мислили:

en:   At least %dMB needed on the %s filesystem.
sr:   Потребно је најмање %dМБ на %s систему датотека.

en:   Built    : %s at %s
sr:   Направио/ла: %s %s

en:   Committed: %s at %s
sr:   Објавио/ла : %s %s

en:   Installed: %s-%s at %s
sr:   Инсталиран : %s-%s %s

en:   No dependencies for this package
sr:   Не постоје зависности овог пакета

en:   The other application is: %s
sr:   Други програм је: %s

en:   The other application is: PackageKit
sr:   Други програм је: PackageKit

en:   Updated    :
sr:   Ажурирано          :

en:   dependency: %s
sr:   зависност: %s

en:  Conditional Packages:
sr:  Условљени пакети:

en:  Default Packages:
sr:  Подразумевани пакети:

en:  Description: %s
sr:  Опис: %s

en:  Group-Id: %s
sr:  ИБ групе: %s

en:  Mandatory Packages:
sr:  Обавезни пакети:

en:  Optional Packages:
sr:  Изборни пакети:

en:  You could try running: package-cleanup --problems
                            package-cleanup --dupes
                            rpm -Va --nofiles --nodigest
sr:  Можете да пробате извршавање: package-cleanup --problems
                                   package-cleanup --dupes
                                   rpm -Va --nofiles --nodigest

en:  You could try using --skip-broken to work around the problem
sr:  Можете да пробате употребу --skip-broken опције ради заобилажења проблема

en: %d %s files removed
sr: %d %s датотеке су уклоњене

en: %d Package(s) to Install
sr: %d пакет(и) за инсталацију

en: %d Package(s) to remove
sr: %d  пакет(и) за уклањање

en: %d packages marked for Update
sr: %d пакети означени за ажурирање

en: %d packages marked for removal
sr: %d пакети означени за уклањање

en: %s already in ts, skipping this one
sr: %s је већ у ts-у, прескачем га

en: %s converted to install
sr: %s пребачен за инсталацију

en: %s file %s removed
sr: %s датотека %s је уклоњена

en: %s from %s has depsolving problems
sr: %s из %s има проблема са разрешавањем зависности

en: %s is in providing packages but it is already installed, removing.
sr: %s је у пруженим пакетима али је већ инсталиран, уклањам га.

en: %s obsoletes %s
sr: %s превазилази %s

en: %s removed
sr: %s је уклоњен

en: %s requires: %s
sr: %s захтева: %s

en: %s: does not update installed package.
sr: %s: не ажурира инсталирани пакет.

en: ---> Downloading header for %s to pack into transaction set.
sr: ---> Преузимам заглавље за %s ради паковања у скуп трансакције.

en: ---> Package %s.%s %s:%s-%s set to be %s
sr: ---> Пакет %s.%s %s:%s-%s постављен да буде %s

en: --> Finished Dependency Resolution
sr: --> Завршено је разрешавање зависности

en: --> Populating transaction set with selected packages. Please wait.
sr: --> Попуњавам скуп трансакције са изабраним пакетима. Молим вас, сачекајте.

en: --> Processing Conflict: %s conflicts %s
sr: --> Сукоб при обради: %s се сукоби са %s

en: --> Processing Dependency: %s for package: %s
sr: --> Обрађујем зависност: %s за пакет: %s

en: --> Restarting Dependency Resolution with new changes.
sr: --> Поновно покретање разрешавања зависности са новим променама.

en: --> Running transaction check
sr: --> Извршава се провера трансакције

en: --> Unresolved Dependency: %s
sr: --> Неразрешена зависност: %s

en: --color takes one of: auto, always, never
sr: --color прима један од следећих: auto, always, never

en: Adding Package %s in mode %s
sr: Додајем пакет %s у начину рада %s

en: Adding group file from repository: %s
sr: Додајем датотеку групе из ризнице: %s

en: Adding package %s from group %s
sr: Додајем пакет %s из групе %s

en: Another app is currently holding the yum lock; waiting for it to exit...
sr: Неки други програм тренутно држи yum закључаним; чекам да тај програм изађе...

en: Apr
sr: апр

en: Arch
sr: Архитектура

en: Arch       : %s
sr: Архитектура: %s

en: Aug
sr: авг

en: Available Groups:
sr: Доступне групе:

en: Available Packages
sr: Доступни пакети

en: Best Order: %s
sr: Најбољи редослед: %s

en: Building updates object
sr: Изграђујем објекат ажурирања

en: Buildtime  : %s
sr: Направљен  : %s

en: Cannot add package %s to transaction. Not a compatible architecture: %s
sr: Не могу да додам пакет %s у трансакцију. Архитектура није усаглашена: %s

en: Cannot find an update path for dep for: %s
sr: Не могу да пронађем путању ажурирања за зависност за: %s

en: Cannot open file: %s. Skipping.
sr: Не могу да отворим датотеку: %s. Прескачем је.

en: Cannot remove %s
sr: Не могу да уклоним %s

en: Cannot remove %s file %s
sr: Не могу да уклоним %s датотеку %s

en: Check for available package updates
sr: Проверите да ли су доступна ажурирања пакета

en: Checking deps for %s
sr: Проверавам зависности за %s

en: Checking for virtual provide or file-provide for %s
sr: Проверавам виртуелну доставу или доставу датотеке за %s

en: Cleaning up Everything
sr: Чистим све

en: Cleaning up Headers
sr: Чистим заглавља

en: Cleaning up Packages
sr: Чистим пакете

en: Cleaning up database cache
sr: Чистим кеш базе података

en: Cleaning up expire-cache metadata
sr: Чистим expire-cache метаподатке

en: Cleaning up plugins
sr: Чистим додатке

en: Cleaning up xml metadata
sr: Чистим xml метаподатке

en: Cleanup
sr: Чишћење

en: Command "%s" already defined
sr: Наредба „%s“ је већ дефинисана

en: Command line error: %s
sr: Грешка командне линије: %s

en: Committer  : %s
sr: Објављивач : %s

en: Committime : %s
sr: Објављен   : %s

en: Complete!
sr: Завршено!

en: Config Error: %s
sr: Грешка при подешавању: %s

en: Configuration file %s not found
sr: Датотека подешавања %s није пронађена

en: Could not open RPM database for reading. Perhaps it is already in use?
sr: Не могу да отворим RPM базу података за потребе читања. Можда је већ у употреби?

en: Could not perform checksum
sr: Не могу да извршим контролу суме

en: Damaged Header %s
sr: Оштећено заглавље %s

en: Dec
sr: дец

en: Dependency Installed
sr: Зависност инсталирана

en: Dependency Process ending
sr: Завршетак процеса зависности

en: Dependency Removed
sr: Зависност уклоњена

en: Dependency Updated
sr: Зависност ажурирана

en: Description :
sr: Опис        :

en: Description:
sr: Опис       :

en: Determine which package provides the given dependency
sr: Одреди који пакети пружају дату зависност

en: Discarding non-comparable pkg %s.%s
sr: Уклањам неупоредив пакет %s.%s

en: Disk Requirements:
sr: Захтеви диска:

en: Display a helpful usage message
sr: Прикажи корисну поруку о употреби

en: Display details about a package group
sr: Прикажи детаље о групи пакета

en: Display details about a package or group of packages
sr: Прикажи детаље о сваком пакету или групи пакета

en: Display the configured software repositories
sr: Прикажи подешене софтверске ризнице

en: Done
sr: Урађено

en: Downloading Packages:
sr: Преузимам пакете:

en: ERROR with rpm_check_debug vs depsolve:
sr: ГРЕШКА са rpm_check_debug у односу на depsolve:

en: Epoch      : %s
sr: Период     : %s

en: Erased
sr: Обрисани

en: Erased: %s
sr: Обрисано: %s

en: Erasing
sr: Бришем

en: Error Downloading Packages:
sr: Грешка при преузимању пакета:

en: Error Summary
    -------------
sr: Сажетак грешака
    -------------

en: Error opening rpm %s - error %s
sr: Грешка при отварању rpm-а %s - грешка %s

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: Error: Need a group or list of groups
sr: Грешка: потребна је група или списак група

en: Error: Need an item to match
sr: Грешка: потребно је придружити ставку

en: Error: Need to pass a list of pkgs to %s
sr: Грешка: потребно је да додате списак пакета за %s

en: Error: clean requires an option: %s
sr: Грешка: clean захтева опцију: %s

en: Error: invalid clean argument: %r
sr: Грешка: погрешан clean аргумент:%r

en: Error: invalid output state: %s for %s
sr: Грешка: погрешно излазно стање: %s за %s

en: Error: more than one file given as argument to shell.
sr: Грешка: више од једне датотеке је прослеђено као аргумент командном окружењу.

en: Errors were encountered while downloading packages.
sr: Појавиле су се грешке за време преузимања пакета.

en: Examining %s: %s
sr: Испитујем %s: %s

en: Excluding %s
sr: Изузимам %s

en: Existing lock %s: another copy is running as pid %s.
sr: Постоји закључавање %s: друга копија се извршава као pid %s.

en: Exiting on user Command
sr: Излазим на команду корисника

en: Extra Packages
sr: Додатни пакети

en: Failed
sr: Неуспех

en: Failed to add groups file for repository: %s - %s
sr: Није успело додавање датотеке групе за ризницу: %s - %s

en: Failed to remove transaction file %s
sr: Није успело уклањање датотеке трансакције %s

en: Feb
sr: феб

en: File %s given as argument to shell does not exist.
sr: Не постоји датотека %s, која је прослеђена као аргумент командном окружењу.

en: Filename    : %s
sr: Име датотеке: %s

en: Filename passed to shell: %s
sr: Име датотеке је прослеђено командном окружењу: %s

en: Find what package provides the given value
sr: Пронађи који пакет пружа дату вредност

en: Finding dependencies:
sr: Тражим зависности:

en: Finished Transaction Test
sr: Завршена је провера трансакције

en: From repo  : %s
sr: Из ризнице : %s

en: GPG key at %s (0x%s) is already imported
sr: GPG кључ на %s (0x%s) је већ увезен

en: GPG key at %s (0x%s) is already installed
sr: GPG кључ на %s (0x%s) је већ инсталиран

en: GPG key parsing failed: key does not have value %s
sr: Рашчлањивање GPG кључа није успело: кључ нема вредност %s

en: GPG key retrieval failed:
sr: Добављање GPG кључа није успело:

en: Generate the metadata cache
sr: Направи кеш са метаподацима

en: Getting group metadata
sr: Добављам метаподатке групе

en: Got an empty Header, something has gone wrong
sr: Примљено је празно заглавље, нешто је пошло наопако

en: Header cannot be opened or does not match %s, %s.
sr: Заглавље се не може отворити или не одговара %s, %s.

en: Header is not complete.
sr: Заглавље није потпуно.

en: Header not in local cache and caching-only mode enabled. Cannot download %s
sr: Заглавље није у локалном кешу и само начин рада са кеширањем је укључен. Не могу да преузмем %s

en: Import of key(s) didn't help, wrong key(s)?
sr: Увоз кључа(кључева) није помогао, погрешан кључ(кључеви)?

en: Importing GPG key 0x%s "%s" from %s
sr: Увозим GPG кључ 0x%s „%s“ из %s

en: Importing additional filelist information
sr: Увозим додатне информације о списковима датотека

en: Install a local RPM
sr: Инсталирај локални RPM

en: Install a package or packages on your system
sr: Инсталирајте пакет или пакете на ваш систем

en: Install the packages in a group on your system
sr: Инсталирајте пакете у групи на вашем систему

en: Installed
sr: Инсталирани

en: Installed Groups:
sr: Инсталиране групе:

en: Installed Packages
sr: Инсталирани пакети

en: Installing
sr: Инсталирам

en: Installing for dependencies
sr: Инсталирам због зависности

en: Installtime: %s
sr: Инсталиран : %s

en: Insufficient space in download directory %s
        * free   %s
        * needed %s
sr: Недовољна количина простора у директоријуму %s за преузимање
        * слободно је %s
        * потребно је %s

en: Invalid tsflag in config file: %s
sr: Погрешан tsflag у датотеци подешавања: %s

en: Invalid version flag
sr: Погрешна ознака верзије

en: Is this ok [y/N]:
sr: Да ли је ово у реду [d/N]:

en: Jan
sr: јан

en: Jul
sr: јул

en: Jun
sr: јун

en: Key import failed
sr: Није успео увоз кључа

en: Key import failed (code %d)
sr: Није успео увоз кључа (код %d)

en: Key imported successfully
sr: Кључ је успешно увезен

en: License     : %s
sr: Лиценца     : %s

en: License    : %s
sr: Лиценца    : %s

en: List a package or groups of packages
sr: Излистај пакете или групе пакета

en: List a package's dependencies
sr: Излистај зависности пакета

en: List available package groups
sr: Излистај доступне групе пакета

en: Loaded plugins:
sr: Учитани додаци:

en: Loading "%s" plugin
sr: Учитавам „%s“ додатак

en: Making cache files for all metadata files.
sr: Правим кеш датотеке за све датотеке са метаподацима.

en: Mar
sr: мар

en: Marking %s as an update to %s
sr: Означавам %s као ажурирање за %s

en: Marking %s to be installed
sr: Означавам %s за инсталацију

en: Matched %s to require for %s
sr: Повезан %s ради захтевања за %s

en: Matched from:
sr: Повезан из  :

en: May
sr: мај

en: Member: %s
sr: Члан: %s

en: Metadata Cache Created
sr: Направљен је кеш са метаподацима

en: Missing Dependency: %s is needed by package %s
sr: Недостаје зависност: %s је потребан од стране пакета %s

en: Mode for pkg providing %s: %s
sr: Режим за пакет који снабдева %s: %s

en: Mode is %s for provider of %s: %s
sr: Режим је %s за снабдевача %s: %s

en: More than one identical match in sack for %s
sr: Постоји више од једног идентичног слагања у групи за %s

en: Name       : %s%s%s
sr: Име        : %s%s%s

en: Needed Require has already been looked up, cheating
sr: Потребан захтев је већ потражен, обмањујем

en: Needed Require is not a package name. Looking up: %s
sr: Потребан захтев није име пакета. Тражим: %s

en: No Group named %s exists
sr: Не постоји група под именом %s

en: No Groups Available in any repository
sr: Не постоји група која је доступна у било којој ризници

en: No Groups on which to run command
sr: Не постоји група над којом се може извршити команда

en: No Match for argument: %s
sr: Не постоји слагање за аргумент: %s

en: No Match for available package: %s
sr: Нема доступног одговарајућег пакета: %s

en: No Matches found
sr: Нису пронађена подударања

en: No Package Found for %s
sr: Нису пронађени пакети за %s

en: No Package found for %s
sr: Нема пронађених пакета за %s

en: No Packages Provided
sr: Ниједан пакет није добављен

en: No Packages marked for Update
sr: Нема пакета означених за ажурирање

en: No Packages marked for removal
sr: Нема пакета означених за уклањање

en: No argument to shell
sr: Не постоји аргумент за командно окружење

en: No group data available for configured repositories
sr: Нема доступних података о групама за подешене ризнице

en: No group named %s exists
sr: Не постоји група под именом %s

en: No header - huh?
sr: Нема заглавља - хм?

en: No help available for %s
sr: Није доступна помоћ за %s

en: No matching Packages to list
sr: Не постоје одговарајући пакети за излиставање

en: No other %s installed, adding to list for potential install
sr: Не постоји инсталиран други %s, додајем га у списак за потенцијалну инсталацију

en: No package %s%s%s available.
sr: Не постоји доступан пакет %s%s%s.

en: No package matched to remove
sr: Ниједан пакет није одређен за уклањање

en: No package named %s available to be installed
sr: Ниједан пакет под именом %s није доступан за инсталацију

en: No package(s) available to downgrade
sr: Нема пакета доступних за уназађивање

en: No package(s) available to install
sr: Нема пакета доступних за инсталацију

en: No packages in any requested group available to install or update
sr: Нема доступних пакета за инсталацију или ажурирање у свим захтеваним групама

en: No packages to remove from groups
sr: Нема пакета за уклањање из група

en: No plugin match for: %s
sr: Не постоји слагање за додатак: %s

en: Not Updating Package that is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
sr: Не ажурирам пакете који су већ превазиђени: %s.%s %s:%s-%s

en: Not Updating Package that is already updated: %s.%s %s:%s-%s
sr: Не ажурирам пакете који су већ ажурирани: %s.%s %s:%s-%s

en: Not installing key
sr: Не инсталирам кључ

en: Not installing key for repo %s
sr: Не инсталирам кључ за ризницу %s

en: Not loading "%s" plugin, as it is disabled
sr: Не учитавам додатак „%s“ пошто је искључен

en: Nothing matches %s.%s %s:%s-%s from update
sr: Ништа се не слаже са %s.%s %s:%s-%s из ажурирања

en: Nothing specified to install
sr: Није одређено ништа за инсталацију

en: Nothing to do
sr: Нема шта да се ради

en: Nov
sr: нов

en: Obsoleted
sr: Превазиђени

en: Obsoleting Packages
sr: Превазиђени пакети

en: Oct
sr: окт

en: Only Upgrade available on package: %s
sr: Само је надградња доступна за пакет: %s

en: Options Error: %s
sr: Грешка у опцијама: %s

en: Other       :
sr: Остало      :

en: PACKAGE...
sr: ПАКЕТ...

en: Package
sr: Пакет

en: Package %s already installed and latest version
sr: Већ је инсталирана најновија верзија пакета %s

en: Package %s installed and not available
sr: Пакет %s је инсталиран и није доступан

en: Package %s is allowed multiple installs, skipping
sr: Пакету %s су дозвољене многоструке инсталације, прескачем га

en: Package %s is already installed, skipping
sr: Пакет %s је већ инсталиран, прескачем га

en: Package %s is not signed
sr: Пакет %s није потписан

en: Package %s is obsoleted by %s, trying to install %s instead
sr: Пакет %s је замењен пакетом %s, покушавам да наместо инсталирам %s

en: Package %s not installed, cannot update it. Run yum install to install it instead.
sr: Пакет %s није инсталиран, не могу да га ажурирам. Извршите yum инсталацију да бисте га инсталирали.

en: Package Object was not a package object instance
sr: Објекат пакета није био примерак објекта пакета

en: Package does not match checksum
sr: Пакет нема одговарајући контролну суму

en: Package does not match intended download
sr: Пакет није одговарајући за намеравано преузимање

en: Package is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
sr: Пакет је већ превазиђен: %s.%s %s:%s-%s

en: Package matching %s already installed. Checking for update.
sr: Пакет који се поклапа са %s је већ инсталиран. Проверавам за новију верзију.

en: Package tuple %s could not be found in packagesack
sr: Група пакета %s није нађена у packagesack-у

en: Package(s) %s%s%s available, but not installed.
sr: %s%s%s пакет је доступан, али није инсталиран.

en: Package(s) to downgrade
sr: Пакет(и) који ће се уназадити

en: Package(s) to install
sr: Пакет(и) који ће се инсталирати

en: Package(s) to reinstall
sr: Пакет(и) који ће се поново инсталирати

en: Package: %s  - already in transaction set
sr: Пакет: %s  - већ је у скупу трансакције

en: Please report this error at %s
sr: Пријавите ову грешку код %s

en: Please report this error in %s
sr: Пријавите ову грешку у %s

en: Plugin "%s" can't be imported
sr: Додатак „%s“ не може да буде увезен

en: Plugin "%s" doesn't specify required API version
sr: Додатак „%s“ не одређује верзију захтеваног API-а

en: Plugin "%s" requires API %s. Supported API is %s.
sr: Додатак „%s“ захтева API %s. Подржани API је %s.

en: Plugin Options
sr: Опције додатка

en: Potential Provider: %s
sr: Могући снабдевач: %s

en: Potential match for %s from %s
sr: Могуће слагање за %s од %s

en: Potential resolving package %s has newer instance in ts.
sr: Потенцијално разрешавање пакета %s има новији примерак у ts-у.

en: Potential resolving package %s has newer instance installed.
sr: Потенцијално разрешавање пакета %s има инсталиран новији примерак.

en: Problem in reinstall: no package matched to remove
sr: Проблем при поновној инсталацији: ниједан пакет није одређен за уклањање

en: Problem opening package %s
sr: Проблем са отварањем пакета %s

en: Provides-match: %s
sr: Доставља-слагање: %s

en: Public key for %s is not installed
sr: Јавни кључ за %s није инсталиран

en: Public key for %s is not trusted
sr: Јавни кључ за %s није поверљив

en: Quick matched %s to require for %s
sr: Брзо повезивање пакета %s као захтева за %s

en: RPM %s fails md5 check
sr: Није успела md5 провера за %s RPM

en: Reading Local RPMDB
sr: Читам локални RPMDB

en: Reading repository metadata in from local files
sr: Читам метаподатке ризница из локалних датотека

en: Recently Added Packages
sr: Недавно додати пакети

en: Refusing to automatically import keys when running unattended.
    Use "-y" to override.
sr: Одбијам да аутоматски увезем кључеве када се извршавање не надгледа.
    За превазилажење овога користите „-y“.

en: Release    : %s
sr: Издање     : %s

en: Remove a package or packages from your system
sr: Уклоните пакет или пакете са вашег система

en: Remove cached data
sr: Уклони кеширане податке

en: Remove the packages in a group from your system
sr: Уклоните пакете у групи са вашег система

en: Removed
sr: Уклоњено

en: Removing
sr: Уклањам

en: Removing Package %s
sr: Уклањам пакет %s

en: Removing for dependencies
sr: Уклањам због зависности

en: Repackage
sr: Поновно паковање

en: Repackaging
sr: Поновно паковање

en: Replaced
sr: Замењено

en: Repo        : %s
sr: Ризница     : %s

en: Repo       : %s
sr: Ризница    : %s

en: Repo-distro-tags:
sr: Дистро ознаке ризнице:

en: Repo-metalink:
sr: Металинк ризнице     :

en: Repo-revision:
sr: Ревизија ризнице     :

en: Repository
sr: Ризница

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
sr: Ризници %r недостаје име у подешавањима, користим id

en: Resolving Dependencies
sr: Разрешавам зависности

en: Restarting Loop
sr: Поново покрећем петљу

en: Retrieving GPG key from %s
sr: Добављам GPG кључ са %s

en: Run an interactive yum shell
sr: Извршавај интерактивно yum командно окружење

en: Running
sr: Извршава се

en: Running Transaction
sr: Извршавам трансакцију

en: Running Transaction Test
sr: Извршавам проверу трансакције

en: Running compare_providers() for %s
sr: Покрећем compare_providers() за %s

en: Running rpm_check_debug
sr: Извршавам rpm_check_debug

en: Search package details for the given string
sr: Претражите детаље о пакету за задату ниску

en: Searching %d packages
sr: Претражујем %d пакете

en: Searching Packages for Dependency:
sr: Претражујем пакете у потрази за зависностима:

en: Searching Packages:
sr: Претражујем пакете:

en: Searching pkgSack for dep: %s
sr: Претражујем pkgSack за зависност: %s

en: Sep
sr: сеп

en: Setting up Downgrade Process
sr: Постављам процес уназађивања

en: Setting up Group Process
sr: Постављам процес за групе

en: Setting up Install Process
sr: Постављам процес инсталације

en: Setting up Local Package Process
sr: Постављам процес локалних пакета

en: Setting up Package Sacks
sr: Постављам групе пакета

en: Setting up Reinstall Process
sr: Постављам процес поновне инсталације

en: Setting up Remove Process
sr: Постављам процес уклањања

en: Setting up TransactionSets before config class is up
sr: Постављам TransactionSets пре него што се подигне класа подешавања

en: Setting up Update Process
sr: Постављам процес ажурирања

en: Setting up Upgrade Process
sr: Постављам процес надградње

en: Setting up Yum Shell
sr: Постављам yum командно окружење

en: Setting up repositories
sr: Постављам ризнице

en: Size
sr: Величина

en: Size       : %s
sr: Величина   : %s

en: Skip-broken round %i
sr: Skip-broken етапа %i

en: Skip-broken took %i rounds
sr: Skip-broken је завршен у %i етапа

en: Skipped (dependency problems)
sr: Прескочено (проблеми са зависностима)

en: Sleeping
sr: Успаван

en: Success - deps resolved
sr: Успех - зависности су разрешене

en: Success - empty transaction
sr: Успех - празна трансакција

en: Summary    :
sr: Сажетак    :

en: TSINFO: %s package requiring %s marked as erase
sr: TSINFO: %s пакет захтева да %s буде означен за брисање

en: TSINFO: Marking %s as install for %s
sr: TSINFO: означавам %s као инсталацију за %s

en: TSINFO: Marking %s as update for %s
sr: TSINFO: означавам %s као ажурирање за %s

en: TSINFO: Obsoleting %s with %s to resolve dep.
sr: TSINFO: мењам %s са %s ради разрешавања зависности.

en: TSINFO: Updating %s to resolve dep.
sr: TSINFO: ажурирам %s ради разрешавања зависности.

en: Test Transaction Errors:
sr: Грешке при провери трансакције:

en: The GPG keys listed for the "%s" repository are already installed but they are not correct for this package.
    Check that the correct key URLs are configured for this repository.
sr: GPG кључеви излистани за „%s“ ризницу су већ инсталирани али нису одговарајући за овај пакет.
    Проверите да ли су подешени одговарајући УРЛ-ови кључева за ову ризницу.

en: There are unfinished transactions remaining. You might consider running yum-complete-transaction first to finish them.
sr: Остале су недовршене трансакције. Можда би прво требало да извршите yum-complete-transaction да бисте их завршили.

en: There was an error calculating total download size
sr: Догодила се грешка при рачунању укупне величине за преузимање

en: This may take a while depending on the speed of this computer
sr: Ово може да потраје у зависности од брзине вашег рачунара

en: Total
sr: Укупно

en: Total download size: %s
sr: Укупна величина за преузимање: %s

en: Total size: %s
sr: Укупна величина: %s

en: Traced/Stopped
sr: Праћен/заустављен

en: Transaction Check Error:
sr: Грешка при провери трансакције:

en: Transaction Test Succeeded
sr: Провера трансакције је успела

en: Trying other mirror.
sr: Покушавам други одраз.

en: Trying to run the transaction but nothing to do. Exiting.
sr: Покушавам да извршим трансакцију али нема шта да се ради. Излазим.

en: Two or more plugins with the name "%s" exist in the plugin search path
sr: У путањи за претраживање додатака постоје два или више додатака под именом „%s“

en: URL         : %s
sr: УРЛ         : %s

en: URL        : %s
sr: УРЛ        : %s

en: Unable to check if PID %s is active
sr: Нисам у могућности да проверим да ли је PID %s активан

en: Unable to find a suitable mirror.
sr: Не могу да пронађем одговарајући одраз.

en: Unable to find configuration file for plugin %s
sr: Не могу да пронађем датотеку подешавања за додатак %s

en: Uninteruptable
sr: Непрекидан

en: Unknown
sr: Непознат

en: Unknown Error(s): Exit Code: %d:
sr: Непозната грешка(е): излазни код: %d:

en: Unresolvable requirement %s for %s
sr: Неразрешив захтев пакета %s за %s

en: Update a package or packages on your system
sr: Ажурирај пакет или пакете на вашем систему

en: Update packages taking obsoletes into account
sr: Ажурирајте пакете узимајући превазиђене у обзир

en: Updated
sr: Ажурирани

en: Updated Packages
sr: Ажурирани пакети

en: Updating
sr: Ажурирам

en: Updating Everything
sr: Ажурирам све

en: Updating for dependencies
sr: Ажурирам због зависности

en: Version
sr: Верзија

en: Version    : %s
sr: Верзија    : %s

en: Warning: 3.0.x versions of yum would erroneously match against filenames.
     You can use "%s*/%s%s" and/or "%s*bin/%s%s" to get that behaviour
sr: Упозорење: 3.0.x yum верзије би грешком вршиле подударање са називима датотека.
     Можете употребити „%s*/%s%s“ и/или „%s*bin/%s%s“ да бисте добили такво понашање

en: Warning: Group %s does not exist.
sr: Упозорење: група %s не постоји.

en: Warning: No matches found for: %s
sr: Упозорење: није нађено подударање за %s

en: Warning: scriptlet or other non-fatal errors occurred during transaction.
sr: Упозорење: дошло је до грешке у скриптици или неке друге некритичне грешке током трансакције.

en: You need to be root to perform this command.
sr: Морате бити root корисник да бисте извршили ову команду.

en: You need to give some command
sr: Морате да унесете неку команду

en: Zombie
sr: Зомби

en: [PACKAGE...]
sr: [ПАКЕТ...]

en: answer yes for all questions
sr: одговори са да на сва питања

en: archdist compared %s to %s on %s
      Winner: %s
sr: archdist упоредио %s са %s на %s
      Победник: %s

en: be tolerant of errors
sr: буди толерантан на грешке

en: better arch in po %s
sr: боља архитектура у пакету %s

en: common prefix of %s between %s and %s
sr: заједнички префикс %s између %s и %s

en: common sourcerpm %s and %s
sr: заједнички изворни rpm %s и %s

en: config file location
sr: место датотеке подешавања

en: control whether color is used
sr: контролише да ли се користи боја

en: debugging output level
sr: ниво излазног приказа за проналажење грешака

en: disable Yum plugins
sr: искључи додатке за Yum

en: disable exclude from main, for a repo or for everything
sr: искључи изузимање из главног скупа, за ризницу или за све

en: disable gpg signature checking
sr: искључи проверу gpg потписа

en: disable one or more repositories (wildcards allowed)
sr: искључи једну или више ризница (скраћенице су дозвољене)

en: disable plugins by name
sr: искључи додатке по имену

en: disabled
sr: искључена

en: doConfigSetup() will go away in a future version of Yum.
sr: doConfigSetup() неће бити присутна у будућим верзијама Yum-а.

en: doGroupSetup() will go away in a future version of Yum.
sr: doGroupSetup() неће бити присутна у будућим верзијама Yum-а.

en: doRepoSetup() will go away in a future version of Yum.
sr: doRepoSetup() неће бити присутна у будућим верзијама Yum-а.

en: doRpmDBSetup() will go away in a future version of Yum.
sr: doRpmDBSetup() неће бити присутна у будућим верзијама Yum-а.

en: doSackSetup() will go away in a future version of Yum.
sr: doSackSetup() неће бити присутна у будућим верзијама Yum-а.

en: doTsSetup() will go away in a future version of Yum.
sr: doTsSetup() неће бити присутна у будућим верзијама Yum-а.

en: doUpdateSetup() will go away in a future version of Yum.
sr: doUpdateSetup() неће бити присутна у будућим верзијама Yum-а.

en: downgrade a package
sr: уназади пакет

en: enable obsoletes processing during updates
sr: укључи обраду застарелих пакета у току ажурирања

en: enable one or more repositories (wildcards allowed)
sr: укључи једну или више ризница (скраћенице су дозвољене)

en: enable plugins by name
sr: укључи додатке по имену

en: enabled
sr: укључена

en: erased
sr: обрисан

en: error output level
sr: ниво излазног приказа грешака

en: exclude package(s) by name or glob
sr: изузми пакет(е) по имену или глобу

en: installed
sr: инсталиран

en: looking for %s as a requirement of %s
sr: тражим %s као захтев за %s

en: maximum command wait time
sr: најдуже време чекања на команду

en: no
sr: ne

en: obsoleted
sr: превазиђен

en: package %s was not marked in group %s
sr: пакет %s није означен у групи %s

en: package fails checksum but caching is enabled for %s
sr: пакет нема одговарајућу вредност контролне суме или је за %s укључено кеширање

en: package: %s
sr: пакет: %s

en: plugins already initialised
sr: већ иницијализовани додаци

en: quiet operation
sr: тиха радња

en: registration of commands not supported
sr: регистрација команди није подржана

en: reinstall a package
sr: поновно инсталирам пакет

en: repo id
sr: репо id

en: repo name
sr: репо име

en: repo object for repo %s lacks a _resetSack method
sr: репо објекту за репо %s недостаје a _resetSack метода

en: run entirely from cache, don't update cache
sr: извршавај се у потпуности из кеша, не ажурирај кеш

en: searchPackages() will go away in a future version of Yum.                      Use searchGenerator() instead.
sr: searchPackages() неће бити присутна у будућим Yum верзијама.                      Уместо ње користите searchGenerator().

en: searching in file entries
sr: тражим у уносима датотека

en: searching in provides entries
sr: тражим у уносима достављача

en: searching package %s
sr: тражим пакет %s

en: set install root
sr: постави корени директоријум инсталације

en: show Yum version and exit
sr: прикажи Yum верзију и изађи

en: show duplicates, in repos, in list/search commands
sr: приказуј дупликате, у ризницама, у командама за излиставање/претраживање

en: show this help message and exit
sr: прикажи ову помоћну поруку и изађи

en: skip packages with depsolving problems
sr: прескочи пакете који имају проблема са решавањем зависности

en: status
sr: статус

en: therefore this repo cannot be reset.
sr: због тога се овај репо не може вратити на почетну поставку.

en: two
sr: два

en: updated
sr: ажуриран

en: user interrupt
sr: прекид од стране корисника

en: using local copy of %s
sr: користим локални %s умножак

en: verbose operation
sr: опширна радња

en: y
sr: d

en: yes
sr: da
