initscripts - en to sk translation catalogue (928 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
sk: 		Stlačte 'I' pre vstup do interaktívneho štartovania.

en: 		Welcome to
sk: 		Víta vás

en: 	-R 		: recursively dependency checking
sk: 	-R 		: rekurzívne testovanie závislostí

en: 	-c configfile	: specify config file
sk: 	-c konfigsúbor	: zadajte konfiguračný súbor

en: 	-r kernelrelease: specify kernel release version
sk: 	-r kernelrelease: zadajte verziu vydania jadra

en: 	-y 		: answer yes for all questions.
sk: 	-y 		: odpovedať áno na všetky otázky

en: 	script(s)	: specify systemtap scripts
sk: 	skript(y)	: zadajte systemtap skripty

en:  done.
sk:  hotovo.

en:  failed.
sk:  zlyhalo.

en:  failed; no link present.  Check cable?
sk:  zlyhalo; nie je spojenie..Overte kábel?

en: $0: $DEVICE not a character device?
sk: $0: $DEVICE nie je znakové zariadenie?

en: $0: CPU microcode data file not present ($DATAFILE)
sk: $0: Nenašiel sa súbor s údajmi CPU mikrokódu ($DATAFILE)

en: $0: Link is down
sk: $0: Spojenie prerušené

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
sk: $0: Použitie: daemon [+/-úroveň_nice] {program}

en: $0: call me as 'halt' or 'reboot' please!
sk: $0: spustite ma ako 'halt' alebo 'reboot', prosím!

en: $0: configuration for ${1} not found.
sk: $0: konfigurácia pre ${1} nenájdená.

en: $0: error: $prog is not running
sk: $0: chyba: $prog nebeží

en: $0: error: insufficient privileges
sk: $0: chyba: nedostatočné oprávnenia

en: $0: error: program not installed
sk: $0: chyba: program nie je nainštalovaný

en: $0: kernel does not have CPU microcode device support
sk: $0: jadro nepodporuje zariadenie mikrokódu CPU

en: $0: microcode device $DEVICE doesn't exist?
sk: $0: zariadenie mikrokódu $DEVICE neexistuje?

en: $0: reload not supported
sk: $0: opätovné načítanie nie je podporované

en: $1 not available
sk: $1 nie je dostupné

en: $BASENAME already running.
sk: $BASENAME už beží.

en: $BASENAME error exporting databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.log
sk: $BASENAME chyba exportovania databáz, overte ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.log

en: $BASENAME error importing databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.log
sk: $BASENAME chyba importovania databáz, overte ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.log

en: $BASENAME exporting databases
sk: $BASENAME exportovanie databáz

en: $BASENAME importing databases
sk: $BASENAME importovanie databáz

en: $DAEMON is not set.
sk: $DAEMON nie je nastavené.

en: $NAME is attached to $DEVICE
sk: $NAME je pripojené k $DEVICE

en: $NAME: already running
sk: $NAME už beží.

en: $alias device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
sk: $alias zariadenie ${DEVICE} vyzerá neprítomné, inicializácia odložená.

en: $base (pid $pid) is running...
sk: $base (pid $pid) beží...

en: $base dead but pid file exists
sk: $base nebeží, ale súbor pid existuje

en: $base dead but subsys locked
sk: $base nebeží, ale subsys je uzamknutý

en: $base is stopped
sk: $base je zastavené

en: $base shutdown
sk: vypnutie $base

en: $base startup
sk: spustenie $base

en: $dst: LUKS requires non-random key, skipping
sk: $dst: LUKS vyžaduje nie-náhodný kľúč, vynechané

en: $dst: no value for cipher option, skipping
sk: $dst: bez hodnoty voľby šifry, vynechané

en: $dst: no value for hash option, skipping
sk: $dst: žiadna hodnota pre voľbu hash, vynechané

en: $dst: no value for size option, skipping
sk: $dst: bez hodnoty voľby veľkosti, vynechané

en: $file is not owned by "$user"
sk: "$user" nie je vlastníkom $file

en: $file is not readable by "$user"
sk: "$user" nemôže čítať $file

en: $prog already running
sk: $prog už beží

en: $prog check
sk: $prog test

en: $prog compiled
sk: $prog skompilované

en: $prog dead but pid file exists
sk: $prog nebeží, ale súbor pid existuje

en: $prog dead but subsys locked
sk: $prog zastavené, ale subsystém uzamknutý

en: $prog is already running.
sk: $prog už beží.

en: $prog is already stopped.
sk: $prog už nebeží.

en: $prog is running
sk: $prog beží

en: $prog is running...
sk: $prog beží...

en: $prog is stopped
sk: $prog je zastavené

en: $prog not running
sk: $prog nebeží

en: $prog reload
sk: opätovné načítanie $prog

en: $prog shutdown
sk: vypnutie $prog

en: $prog startup
sk: $prog spustenie

en: $prog status is unknown
sk: stav programu $prog je neznámy

en: $prog stopping
sk: $prog sa zastavuje

en: $prog: Synchronizing with time server:
sk: $prog: Synchronizácia s časovým servrom:

en: $prog: already running
sk: $prog: už beží

en: $s compilation failed
sk: $s kompilácia zlyhala

en: $s is dead, but another script is running.
sk: $s je mŕtve, ale iný skript beží.

en: $s is stopped
sk: $s je zastavené

en: $s$pid is running...
sk: $s$pid beží...

en: ${IP6TABLES}: ${_IPV} is disabled.
sk: ${IP6TABLES}: ${_IPV} je zakázané.

en: ${IP6TABLES}: /sbin/$IP6TABLES does not exist.
sk: ${IP6TABLES}: /sbin/$IP6TABLES neexistuje.

en: ${IP6TABLES}: Applying firewall rules:
sk: ${IP6TABLES}: Aplikovanie pravidiel firewallu:

en: ${IP6TABLES}: Firewall is not configured.
sk: ${IP6TABLES}: Firewall nie je nakonfigurovaný.

en: ${IP6TABLES}: Firewall is not running.
sk: ${IP6TABLES}: Firewall nie je spustený.

en: ${IP6TABLES}: Firewall modules are not loaded.
sk: ${IP6TABLES}: Moduly firewallu nie sú zavedené.

en: ${IP6TABLES}: Flushing firewall rules:
sk: ${IP6TABLES}: Vyprázdnenie pravidiel firewallu:

en: ${IP6TABLES}: Loading additional modules:
sk: ${IP6TABLES}: Zavádzanie doplnkových modulov:

en: ${IP6TABLES}: Saving firewall rules to $IP6TABLES_DATA:
sk: ${IP6TABLES}: Uloženie pravidiel firewallu do $IP6TABLES_DATA:

en: ${IP6TABLES}: Setting chains to policy $policy:
sk: ${IP6TABLES}: Nastavenie reťazí na politiku $policy:

en: ${IP6TABLES}: Unloading modules:
sk: ${IP6TABLES}: Uvoľnenie modulov:

en: ${IPTABLES}: ${_IPV} is disabled.
sk: ${IPTABLES}: ${_IPV} je zakázané.

en: ${IPTABLES}: /sbin/$IPTABLES does not exist.
sk: ${IPTABLES}: /sbin/$IPTABLES neexistuje.

en: ${IPTABLES}: Applying firewall rules:
sk: ${IPTABLES}: Aplikovanie pravidiel firewallu:

en: ${IPTABLES}: Firewall is not configured.
sk: ${IPTABLES}: Firewall nie je nakonfigurovaný.

en: ${IPTABLES}: Firewall is not running.
sk: ${IPTABLES}: Firewall nie je spustený.

en: ${IPTABLES}: Firewall modules are not loaded.
sk: ${IPTABLES}: Moduly firewallu nie sú zavedené.

en: ${IPTABLES}: Flushing firewall rules:
sk: ${IPTABLES}: Vyprázdnenie pravidiel firewallu:

en: ${IPTABLES}: Loading additional modules:
sk: ${IPTABLES}: Zavádzanie doplnkových modulov:

en: ${IPTABLES}: Saving firewall rules to $IPTABLES_DATA:
sk: ${IPTABLES}: Uloženie pravidiel firewallu do $IPTABLES_DATA:

en: ${IPTABLES}: Setting chains to policy $policy:
sk: ${IPTABLES}: Nastavenie reťazí na politiku $policy:

en: ${IPTABLES}: Unloading modules:
sk: ${IPTABLES}: Uvoľnenie modulov

en: ${SERVICE}: unrecognized service
sk: ${SERVICE}: neznáma služba

en: ${base} (pid $pid) is running...
sk: ${base} (pid $pid) beží...

en: ${base} dead but pid file exists
sk: ${base} nebeží, ale súbor pid existuje

en: ${base} dead but subsys locked
sk: ${base} nebeží ale subsystém uzamknutý

en: ${base} is stopped
sk: ${base} je zastavené

en: %s is password protected
sk: %s je chránené heslom

en: 'No route to host' adding route '$networkipv6' via gateway '$gatewayipv6' through device '$device'
sk: 'Nie je cesta k hostiteľovi' pridáva smerovanie '$networkipv6' cez bránu '$gatewayipv6' cez zariadenie '$device'

en: ($pid) is running...
sk: ($pid) beží...

en: (Repair filesystem)
sk: (Opravte súborový systém)

en: (no mouse is configured)
sk: (myš nie je nakonfigurovaná)

en: (not starting, no services registered)
sk: (nespúšťa sa, neboli registrované žiadne služby)

en: *** $0 can not be called in this way
sk: *** $0 nemôže byť volané týmto spôsobom

en: *** /etc/selinux/config indicates you want to manually fix labeling
sk: *** /etc/selinux/config hlási, že chcete manuálne vyriešiť problémy

en: *** An error occurred during the file system check.
sk: *** Počas kontroly súborového systému sa vyskytla chyba.

en: *** Disabling security enforcement for system recovery.
sk: *** Zakázanie vynútenia zabezpečenia pre opravu systému.

en: *** Dropping you to a shell; the system will continue
sk: *** Spúšťa sa shell; systém bude pokračovať

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
sk: *** Spúšťa sa shell; systém sa reštartne,

en: *** Please see /usr/share/doc/clamav-server-*/README how
sk: *** Pozrite si, prosím, /usr/share/doc/clamav-server-*/README pre

en: *** Relabeling could take a very long time, depending on file
sk: *** Znovuoznačovanie môže trvať dlho, v závislosti na využití

en: *** Run 'setenforce 1' to reenable.
sk: *** Pre opätovné povolenie spustite 'setenforce 1'.

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
sk: *** Upozornenie -- Je nutné preznačkovanie pravidiel SELinux ${SELINUXTYPE}.

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
sk: *** Upozornenie -- Je nutné preznačkovanie pravidiel SELinux ${SELINUXTYPE}.

en: *** Warning -- SELinux is active
sk: *** Upozornenie -- SELinux je aktívny

en: *** Warning -- the system did not shut down cleanly.
sk: *** Výstraha -- systém nebol vypnutý korektne.

en: *** problems. Dropping you to a shell; the system will reboot
sk: *** preznačkovania. Spúšťa sa shell; systém sa reštartne,

en: *** system size and speed of hard drives.
sk: *** súborového systému a rýchlosti diskov.

en: *** the clamav-server can be configured
sk: *** informácie, ako nastaviť clamav server

en: *** when you leave the shell.
sk: *** keď shell opustíte.

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
sk: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} neexistuje

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist for ${DEVICE}
sk: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} neexistuje pre ${DEVICE}

en: /proc entries are not fixed
sk: Záznamy v /proc neboli opravené

en: /proc entries were fixed
sk: Záznamy v /proc boli opravené

en: /proc filesystem unavailable
sk: Súborový systém /proc je nedostupný

en: 6to4 configuration is not valid
sk: konfigurácia 6to4 nie je platná

en: Active CIFS mountpoints:
sk: Aktívne body pripojenia CIFS:

en: Active NCP mountpoints:
sk: Aktívne body pripojenia NCP:

en: Active NFS mountpoints:
sk: Aktívne body pripojenia NFS:

en: Active network block devices:
sk: Aktívne sieťové blokové zariadenia:

en: Adding udev persistent rules
sk: Pridávanie perzistentných udev pravidiel

en: An old version of the database format was found.
sk: Bol nájdený starý formát databázy.

en: Applying Intel CPU microcode update:
sk: Aplikovanie aktualizácie mikrokódu Intel CPU:

en: Applying arptables firewall rules:
sk: Aplikovanie arptables pravidiel firewallu:

en: Argument 1 is empty but should contain interface name - skip IPv6to4 initialization
sk: Parameter 1 je prázdny, ale mal by obsahovať názov zariadenia - inicializácia IPv6to4 vynechaná

en: Automatic reboot in progress.
sk: Prebieha automatický reštart.

en: Avahi DNS daemon is not running
sk: démon Avahi DNS nebeží

en: Avahi DNS daemon is running
sk: démon Avahi DNS beží

en: Avahi daemon is not running
sk: démon Avahi nebeží

en: Avahi daemon is running
sk: Démon Avahi už beží

en: Binary handler for Windows applications already registered
sk: Obsluha bináriek pre aplikácie Windows už je registrovaná

en: Binding NIS service:
sk: Zviazanie služieb NIS:

en: Bridge support not available: brctl not found
sk: Podpora premostenia nie je k dispozícií: brctl nenájdené

en: Bringing up interface $i:
sk: Vytváranie sieťového rozhrania $i:

en: Bringing up loopback interface:
sk: Vytváranie loopback sieťového rozhrania:

en: CIM server ($pid) is running
sk: server CIM ($pid) je spustený

en: CIM server is not running
sk: Server CIM ešte nebeží

en: CRITICAL
sk: KRITICKÉ

en: Can not find util-vserver installation (the file '$UTIL_VSERVER_VARS' would be expected); aborting...
sk: Inštalácia util-vserver nenájdená (očakávaný je súbor '$UTIL_VSERVER_VARS'); končím...

en: Can't find $PRIVOXY_BIN, exit.
sk: Nepodarilo sa nájsť $PRIVOXY_BIN, koniec.

en: Can't find $PRIVOXY_CONF, exit.
sk: Nepodarilo sa nájsť $PRIVOXY_CONF, koniec.

en: Cannot add IPv6 address '$address' on dev '$device'
sk: Nie je možné pridať IPv6 adresu '$address' na zariadenie '$device'

en: Cannot delete IPv6 address '$address' on dev '$device'
sk: Nie je možné odstrániť IPv6 adresu '$address' na zariadení '$device'

en: Cannot enable IPv6 privacy method '$IPV6_PRIVACY', not supported by kernel
sk: Nemožno zapnúť bezpečnostný režim IPv6 '$IPV6_PRIVACY', nie je podporovaný jadrom

en: Cannot find user $CYPHESISUSER to run cyphesis service.
sk: Užívateľ pre beh služieb cyphesis '$CYPHESISUSER' nenájdený

en: Changing target policies to DROP:
sk: Zmena cieľových politík na DROP:

en: Checking SMART devices now:
sk: Kontrola SMART zariadení:

en: Checking configuration files for $prog:
sk: Overovanie konfiguračných súborov pre $prog:

en: Checking database format in
sk: Zaregistrovanie databázového formátu

en: Checking filesystems
sk: Kontrola súborových systémov

en: Checking for $prog daemon:
sk: Kontrola démona $prog:

en: Checking for ctdbd service:
sk: Preverenie služby ctdbd:

en: Checking local filesystem quotas:
sk: Kontrola lokálnych kvót súborového systému:

en: Checking network-attached filesystems
sk: Kontrola sieťovo-pripojených súborových systémov

en: Clearing all current rules and user defined chains:
sk: Vyčistenie všetkých pravidiel a užívateľských reťazí:

en: Configuration file /etc/sysconfig/arptables missing
sk: Súbor nastavení /etc/sysconfig/arptables chýba

en: Configuration file or keys are invalid
sk: Súbor nastavení alebo kľúče sú neplatné

en: Configured CIFS mountpoints:
sk: Nakonfigurované body pripojenia CIFS:

en: Configured NCP mountpoints:
sk: Nakonfigurované body pripojenia NCP:

en: Configured NFS mountpoints:
sk: Nakonfigurované body pripojenia NFS:

en: Configured devices:
sk: Nakonfigurované zariadenia:

en: Configured network block devices:
sk: Nakonfigurované blokové sieťové zariadenia:

en: Could not check for running PostgreSQL database.
sk: Nepodarilo sa zistenie bežiacej databázy PostgreSQL.

en: Could not set 802.1Q VLAN parameters.
sk: Nepodarilo sa nastaviť parametre pre 802.1Q VLAN.

en: Creating PostgreSQL account:
sk: Vytváranie účtu PostgreSQL:

en: Creating PostgreSQL database:
sk: Vytváranie databázy PostgreSQL:

en: Creating required directories
sk: Vytváranie požadovaných adresárov

en: Currently active devices:
sk: Aktuálne aktívne zariadenia:

en: DEBUG
sk: LADENIE

en: DSA key generation
sk: Generovanie DSA kľúča

en: DSS key generation
sk: Generovanie DSS kľúča

en: Denyhosts already running.
sk: Denyhosts už beží.

en: Dependency loop detected on $s
sk: Zistené zacyklenie závislostí na $s

en: Detaching loopback device $dev:
sk: Odpojenie loopback zariadenia $dev:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
sk: Zisťovanie IP informácií pre ${DEVICE}...

en: Device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
sk: Zariadenie ${DEVICE} vyzerá byť neprítomné, inicializácia odložená.

en: Device ${DEVICE} has MAC address ${FOUNDMACADDR}, instead of configured address ${HWADDR}. Ignoring.
sk: Zariadenie ${DEVICE} má MAC adresu ${FOUNDMACADDR} namiesto nakonfigurovanej adresy ${HWADDR}. Ignorujem.

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
sk: Zariadenie ${DEVICE} má inú MAC adresu ako je očakávané, ignorujem.

en: Device '$DEVICE' is already up, please shutdown first
sk: Zariadenie '$DEVICE' už je vytvorené, najskôr ho zastavte, prosím

en: Device '$DEVICE' isn't supported as a valid GRE device name.
sk: Zariadenie '$DEVICE' nie je podporované ako platný názov pre GRE zariadenie.

en: Device '$DEVICE' isn't supported here, use IPV6_AUTOTUNNEL setting and restart (IPv6) networking
sk: Zariadenie '$DEVICE' tu nie je podporované, použite nastavenie IPV6_AUTOTUNNEL a reštartujte (IPv6) sieťové služby

en: Device '$device' doesn't exist
sk: Zariadenie '$device' neexistuje

en: Device '$device' enabling didn't work
sk: Povolenie zariadenia '$device' nefunguje

en: Device 'tun6to4' (from '$DEVICE') is already up, shutdown first
sk: Zariadenie 'tun6to4' (z '$DEVICE') už je vytvorené, najskôr ho vypnite

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
sk: Zakázanie automatickej defragmentácie IPv4:

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
sk: Zakázanie preposielania IPv4 paketov:

en: Disabling Moodle cron job:
sk: Zakázanie Moodle cron služby:

en: Disabling denyhosts cron service:
sk: Zakázanie denyhosts cron služby:

en: Disabling monthly Smolt update:
sk: Zakázanie mesačnej aktualizácie Smolt:

en: Disabling netconsole
sk: Zakázanie netconsole

en: Disabling nightly apt update:
sk: Zakázanie nočných aktualizácií apt:

en: Disabling nightly yum update:
sk: Zakázanie nočných aktualizácií yum:

en: Dumping state in /tmp/sec.dump:
sk: Ukladanie stavu do /tmp/sec.dump:

en: ERROR
sk: CHYBA

en: ERROR: [ipv6_log] Cannot log to channel '$channel'
sk: CHYBA: [ipv6_log] Nie je možné zaznamenávať do kanála '$channel'

en: ERROR: [ipv6_log] Loglevel isn't valid '$level' (arg 2)
sk: CHYBA: [ipv6_log] Hodnota pre loglevel '$level' je neplatná (param 2)

en: ERROR: [ipv6_log] Missing 'message' (arg 1)
sk: CHYBA: [ipv6_log] Chýba 'správa' (param 1)

en: ERROR: [ipv6_log] Syslog is chosen, but binary 'logger' doesn't exist or isn't executable
sk: CHYBA: [ipv6_log] Zvolený je syslog, ale binárka 'logger' neexistuje alebo nie je spustiteľným súborom

en: ERROR: could not add vlan ${VID} as ${DEVICE} on dev ${PHYSDEV}
sk: CHYBA: nepodarilo sa pridať vlan ${VID} ako ${DEVICE} na zariadení ${PHYSDEV}

en: Enabling /etc/fstab swaps:
sk: Aktivácia swap oddielov z /etc/fstab

en: Enabling Moodle cron job:
sk: Povolenie Moodle cron služby:

en: Enabling denyhosts cron service:
sk: Povolenie denyhosts cron služby:

en: Enabling local filesystem quotas:
sk: Povolenie lokálnych kvót súborového systému:

en: Enabling local swap partitions:
sk: Povolenie lokálnych swap partícií:

en: Enabling monthly Smolt checkin:
sk: Povolenie mesačných registrácií Smolt:

en: Enabling nightly apt update:
sk: Povolenie nočných aktualizácií apt:

en: Enabling nightly yum update:
sk: Povolenie nočných aktualizácií yum:

en: Entering interactive startup
sk: Vstup do interaktívneho štartovania

en: Entering non-interactive startup
sk: Vstup do ne-interaktívneho štartovania

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
sk: Chyba pridávania adresy ${IPADDR} pre ${DEVICE}.

en: Error occured while calculating the IPv6to4 prefix
sk: Nastala chyba počas prepočítavania IPv6to4 prefixu

en: Error occurred while calculating the IPv6to4 prefix
sk: Nastala chyba pri počítaní prefixu IPv6to4

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
sk: Chyba. Nejaký iný hostiteľ už používa adresu ${IPADDR}.

en: Error. Default principal database does not exist.
sk: Chyba: Predvolená ústredná databáza neexistuje.

en: Error. This appears to be a slave server, found kpropd.acl
sk: Chyba: Toto vyzerá ako slave server, kpropd.acl bol nájdený.

en: Error: no valid $cfg found.
sk: Chyba: nenájdené platné $cfg.

en: Exporting $BASENAME databases:
sk: Exportovanie databáz $BASENAME:

en: FAILED
sk: ZLYHALO

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
sk: Vytváranie rozhrania ${DEVICE} zlyhalo.

en: Failed to make cache directory ($CACHE_PATH)
sk: Vytvorenie cache priečinka ($CACHE_PATH) zlyhalo

en: Failed to make stat directory ($STAT_PATH)
sk: Vytvorenie stavového priečinka ($STAT_PATH) zlyhalo

en: Failed to run "$s". ($ret)
sk: Spustenie "$s" zlyhalo. ($ret)

en: Failed to sort dependency
sk: Usporiadanie závislostí zlyhalo

en: Fixing /proc entries visibility
sk: Oprava viditeľnosti záznamov /proc

en: Flushing all chains:
sk: Vyprázdnenie všetkých reťazí:

en: Flushing all current rules and user defined chains:
sk: Vyprázdnenie všetkých pravidiel a užívateľských reťazí:

en: Generate configuration puppet:
sk: Generovanie konfigurácie puppet:

en: Generate configuration puppetmaster:
sk: Generovanie konfigurácie puppetmaster:

en: Generating RSA key for server $MONOTONE_KEYID
sk: Generovanie RSA kľúča pre server $MONOTONE_KEYID

en: Generating SSH1 RSA host key:
sk: Generovanie SSH1 RSA kľúča hostiteľa:

en: Generating SSH2 DSA host key:
sk: Generovanie SSH2 DSA kľúča hostiteľa:

en: Generating SSH2 RSA host key:
sk: Generovanie SSH2 RSA kľúča hostiteľa:

en: Generating chrony command key:
sk: Generovanie príkazového kľúča chrony:

en: Generating dropbear DSS host key:
sk: Generovanie dropbear DSS kľúča hostiteľa:

en: Generating dropbear RSA host key:
sk: Generovanie dropbear RSA kľúča hostiteľa:

en: Generating udev makedev cache file
sk: Generovanie súboru makedev cache pre udev

en: Generating unbound control key and certificate:
sk: Generovanie neviazaného kontrolného kľúča a certifikátu:

en: Given IPv4 address '$ipv4addr' is not globally usable
sk: Zadaná IPv4 adresa '$ipv4addr' nie je použiteľná globálne

en: Given IPv6 MTU '$ipv6_mtu' is out of range
sk: Zadaná hodnota IPv6 MTU '$ipv6_mtu' je mimo rozsah

en: Given IPv6 default device '$device' doesn't exist or isn't up
sk: Zadané predvolené zariadenie IPv6 '$device' neexistuje alebo nie je vytvorené

en: Given IPv6 default device '$device' requires an explicit nexthop
sk: Zadané predvolené IPv6 zariadenie '$device' vyžaduje explicitnú hodnotu nexthop

en: Given IPv6 default gateway '$address' has scope '$device_scope' defined, given default gateway device '$device' will be not used
sk: Zadaná predvolená brána IPv6 '$address' má definovaný rámec '$device_scope', zariadenie zadanej predvolenej brány '$device' sa nepoužije

en: Given IPv6 default gateway '$address' is link-local, but no scope or gateway device is specified
sk: Zadaná IPv6 predvolené brána '$address' je link-local, no nebol určený žiaden rozsah ani zariadenie brány

en: Given IPv6 default gateway '$address' is not in proper format
sk: Zadaná predvolená brána IPv6 '$address' nie je v správnom tvare

en: Given address '$addr' is not a global IPv4 one (arg 1)
sk: Zadaná adresa '$addr' nie je globálna IPv4 adresa (param 1)

en: Given address '$addr' is not a valid IPv4 one (arg 1)
sk: Zadaná adresa '$addr' nie je platná IPv4 adresa (param 1)

en: Given device '$device' is not supported (arg 1)
sk: Zadané zariadenie '$device' nie je podporované (param 1)

en: Given pidfile '$pidfile' doesn't exist, cannot send trigger to radvd
sk: Pid súbor '$pidfile' neexistuje, nie je možné odoslať signál pre radvd

en: Given remote address '$addressipv4tunnel' on tunnel device '$device' is already configured on device '$devnew'
sk: Zadaná vzdialená adresa '$addressipv4tunnel' na zariadení tunale '$device' už je nastavená na zariadení '$devnew'

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
sk: Globálne preposielanie IPv6 je v nastavení vypnuté, ale nie je vypnuté v jadre

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
sk: Globálne preposielanie IPv6 je v nastavení zapnuté, ale nie je zapnuté v jadre

en: Halting system...
sk: Zastavenie systému...

en: INSECURE MODE FOR $key
sk: NEZABEZPEČENÝ REŽIM PRE $key

en: INSECURE OWNER FOR $key
sk: NEZABEZPEČENÝ VLASTNÍK $key

en: IPv6to4 configuration needs an IPv4 address on related interface or otherwise specified
sk: Konfigurácia IPv6to4 vyžaduje IPv4 adresu na príbuznom rozhraní alebo určenú iným spôsobom

en: Importing $BASENAME databases:
sk: Importovanie databáz $BASENAME:

en: Importing packets to monotone database:
sk: Importovanie paketov do databázy monotone:

en: Initializing MySQL database:
sk: Inicializácia databázy MySQL:

en: Initializing OpenCT smart card terminals:
sk: Inicializácia terminálov smart kariet OpenCT:

en: Initializing database
sk: Inicializácia databázy

en: Initializing database:
sk: Inicializácia databázy:

en: Initializing netconsole
sk: Inicializácia netconsole

en: Invalid tunnel type $TYPE
sk: Neplatný typ tunela $TYPE

en: Kernel is not compiled with IPv6 support
sk: Jadro nie je preložené s podporou IPv6

en: Key file for $dst not found, skipping
sk: Súbor s kľúčom pre $dst nenájdený, vynechávam

en: Killing all running contexts
sk: Zabitie všetkých bežiacich kontextov

en: Loading $module kernel module:
sk: Zavedenie modulu jadra $module:

en: Loading Firmware
sk: Zavedenie Firmware

en: Loading ISDN modules
sk: Zavádzanie modulov ISDN

en: Loading database with rules:
sk: Načítanie databázy s pravidlami:

en: Loading default device map
sk: Načítanie predvolenej mapy klávesnice

en: Loading drivers
sk: Zavedenie ovládačov

en: Loading new virus-database:
sk: Načítanie novej vírusovej databázy:

en: Manifest does not exist: $PUPPETMASTER_MANIFEST
sk: Manifest neexistuje: $PUPPETMASTER_MANIFEST

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
sk: Chýbajúci konfiguračný súbor $PARENTCONFIG.

en: Missing parameter 'IPv4 address' (arg 1)
sk: Chýba parameter 'IPv4 adresa' (param 1)

en: Missing parameter 'IPv4-tunnel address' (arg 2)
sk: Chýba parameter 'adresa tunela IPv4' (param 2)

en: Missing parameter 'IPv6 MTU' (arg 2)
sk: Parameter 'IPv6 MTU' chýba (param 2)

en: Missing parameter 'IPv6 address' (arg 2)
sk: Parameter 'IPv6 adresa' chýba (param 2)

en: Missing parameter 'IPv6-address' (arg 2)
sk: Parameter 'IPv6-adresa' chýba (param 2)

en: Missing parameter 'IPv6-gateway' (arg 2)
sk: Chýbajúci parameter 'IPv6-brána' (param 2)

en: Missing parameter 'IPv6-network' (arg 1)
sk: Chýbajúci parameter 'IPv6-sieť' (param 1)

en: Missing parameter 'address' (arg 1)
sk: Chýba parameter 'adresa' (param 1)

en: Missing parameter 'device' (arg 1)
sk: Parameter 'zariadenie' chýba (param 1)

en: Missing parameter 'global IPv4 address' (arg 2)
sk: Chýba parameter 'globálna IPv4 adresa' (param 2)

en: Missing parameter 'local IPv4 address' (arg 2)
sk: Chýba parameter 'lokálna IPv4 adresa' (param 2)

en: Missing parameter 'selection' (arg 2)
sk: Parameter 'výber' chýba (param 2)

en: Missing remote IPv4 address of tunnel, configuration is not valid
sk: Vzdialená IPv4 adresa tunelu chýba, nastavenie je neplatné

en: Mldonkey (mlnet) is stopped
sk: Mldonkey (mlnet) je zastavené

en: Module $module is loaded.
sk: Modul $module je zavedený.

en: Module $module isn't loaded.
sk: Modul $module nie je zavedený

en: Monthly smolt check-in is disabled.
sk: Mesačná kontrola smolt je zakázaná.

en: Monthly smolt check-in is enabled.
sk: Mesačná kontrola smolt je povolená.

en: Moodle cron job is disabled.
sk: Služba kronu Moodle je zakázaná.

en: Moodle cron job is enabled.
sk: Služba kronu Moodle je povolená.

en: Mounting CIFS filesystems:
sk: Pripájanie súborových systémov CIFS:

en: Mounting NCP filesystems:
sk: Pripojenie súborových systémov NCP:

en: Mounting NFS filesystems:
sk: Pripájanie súborových systémov NFS:

en: Mounting local filesystems:
sk: Pripájanie miestnych súborových systémov:

en: Mounting other filesystems:
sk: Pripájanie ostatných súborových systémov:

en: Mounting zfs partitions:
sk: Pripájanie zfs partícií:

en: Moving
sk: Presúvanie

en: Moving old server passphrase file to new location:
sk: Presúvanie súboru starej passphrase do nového umiestnenia:

en: NOTICE
sk: OZNAM

en: NTP server not specified in $ntpstep or $ntpconf
sk: NTP server nie je uvedený v $ntpstep alebo $ntpconf

en: Netlabel is stopped.
sk: Netlabel je zastavené.

en: Nightly apt update is disabled.
sk: Nočné aktualizácie apt sú zakázané.

en: Nightly apt update is enabled.
sk: Nočné aktualizácie apt sú povolené.

en: Nightly yum update is disabled.
sk: Nočné aktualizácie yum sú zakázané.

en: Nightly yum update is enabled.
sk: Nočné aktualizácie yum sú povolené.

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel for device ${DEVICE}
sk: V jadre nie je podpora 802.1Q VLAN pre zariadenie ${DEVICE}

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel.
sk: V jadre nie je podpora pre 802.1Q VLAN.

en: No parameters given to setup a default route
sk: Žiadne parametre pre nastavenie predvolenej trasy (route)

en: No reason given for sending trigger to radvd
sk: Nebol zadaný účel odoslania signálu pre radvd

en: Not stopping $prog: iscsi sessions still active
sk: Nezastavuje sa $prog: iscsi relácie stále aktívne

en: On the next boot fsck will be forced.
sk: Pri nasledujúcom štarte bude vynútený fsck.

en: On the next boot fsck will be skipped.
sk: Pri nasledujúcom štarte bude fsck vynechaný.

en: Options:
sk: Voľby:

en: PASSED
sk: PREŠLO

en: PHYSDEV should be set for device ${DEVICE}
sk: PHYSDEV by malo byť nastavené pre zariadenie ${DEVICE}

en: PORT environment is not set.
sk: PORT nie je nastavený v prostredí

en: Package sendmail-cf is required to update configuration.
sk: Na aktualizáciu nastavení je potrebný balíček sendmail-cf.

en: Path to vshelper has been set
sk: Cesta ku vshelper bola nastavená

en: Path to vshelper has not been set
sk: Cesta k vshelper nebola nastavená

en: Pidfile '$pidfile' is empty, cannot send trigger to radvd
sk: Pid súbor '$pidfile' je prázdny, nie je možné odoslať signál pre radvd

en: Please restart network with '/sbin/service network restart'
sk: Prosím, reštartujte sieť pomocou '/sbin/service network restart'

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
sk: Prosím, spustite makehistory a/alebo makedbz pred spustením innd.

en: Please stand by while rebooting the system...
sk: Prosím počkajte, kým sa systém reštartuje...

en: Populating cyphesis world:
sk: Osídľovanie sveta cyphesis:

en: PostgreSQL server is not running.
sk: Server PostgreSQL nebeží.

en: Pre-0.26 monotone database must be migrated by hand:
sk: Databáza monotone pred-0.26 musí byť zmigrovaná ručne:

en: Process accounting is disabled.
sk: Účtovanie procesov je zakázané.

en: Process accounting is enabled.
sk: Účtovanie procesov je povolené.

en: RSA key generation
sk: Generovanie RSA kľúča

en: RSA1 key generation
sk: generovanie kľúča RSA1

en: Re-reading $prog configuration:
sk: Opätovné načítanie konfigurácie $prog:

en: Registering binary handler for Windows applications:
sk: Registrovanie obsluhy bináriek pre aplikácie Windows:

en: Registering binary handler for qemu applications
sk: Registrovanie obsluhy bináriek pre qemu aplikácie

en: Reloading
sk: Opätovné načítanie

en: Reloading $PROG:
sk: Opätovné načítanie $PROG:

en: Reloading $SERVICE configuration:
sk: Opätovné načítanie konfigurácie $SERVICE:

en: Reloading $desc ($prog):
sk: Opätovné načítanie $desc ($prog):

en: Reloading $prog
sk: Opätovné načítanie $prog

en: Reloading $prog configuration:
sk: Opätovné načítanie konfigurácie $prog:

en: Reloading $prog daemon configuration:
sk: Opätovné načítavanie konfigurácie démona $prog:

en: Reloading $prog for $ez_name:
sk: Opätovné načítanie $prog pre $ez_name:

en: Reloading $prog2:
sk: Opätovné načítanie $prog2:

en: Reloading $prog:
sk: Opätovné načítanie $prog:

en: Reloading $prog:
sk: Opätovné načítanie $prog:

en: Reloading ${NAME}
sk: Opätovné načítanie ${NAME}

en: Reloading ${NAME} service:
sk: Opätovné načítanie služby ${NAME}:

en: Reloading ${NAME}:
sk: Opätovné načítanie ${NAME}:

en: Reloading ${prog_base}:
sk: Opätovné načítanie ${prog_base}:

en: Reloading Avahi DNS daemon...
sk: Opätovné načítanie démona Avahi DNS...

en: Reloading Avahi daemon...
sk: Opätovné načítanie démona Avahi...

en: Reloading CRLs:
sk: Opätovné načítanie CRLs:

en: Reloading Condor daemons:
sk: Opätovné načítanie démonov Condor:

en: Reloading INN Service:
sk: Opätovné načítanie služby INN

en: Reloading NIS service:
sk: Opätovné načítanie služby NIS:

en: Reloading RADIUS server:
sk: Opätovné načítanie servera RADIUS:

en: Reloading acpi daemon:
sk: Opätovné načítanie acpi démona:

en: Reloading atop daemon configuration:
sk: Opätovné načítanie konfigurácie démona atop:

en: Reloading config for $prog:
sk: Opätovné načítanie konfigurácie $prog:

en: Reloading configuration:
sk: Opätovnú načítanie konfigurácie:

en: Reloading cyrus.conf file:
sk: Opätovné načítanie súboru cyrus.conf:

en: Reloading exim:
sk: Opätovné načítanie exim:

en: Reloading icecast:
sk: Opätovné načítanie icecast:

en: Reloading infrared remote control daemon ($prog):
sk: Opätovné načítanie démona infračerveného diaľkového ovládania ($prog):

en: Reloading maps
sk: Opätovné načítanie máp

en: Reloading nsca:
sk: Opätovné načítanie nsca:

en: Reloading postfix:
sk: Opätovné načítanie postfix:

en: Reloading rules configuration...
sk: Opätovnú načítanie konfigurácie pravidiel...

en: Reloading ser2net
sk: Opätovné načítanie ser2net

en: Reloading ser2net:
sk: Opätovné načítanie ser2net:

en: Reloading smb.conf file:
sk: Opätovné načítanie súboru smb.conf:

en: Reloading smokeping:
sk: Opätovné načítanie smokeping:

en: Reloading xenconsoled daemon:
sk: Opätovné načítanie démona xenconsoled:

en: Reloading xend daemon:
sk: Opätovné načítanie démona xend:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
sk: Znovupripojenie koreňa v režime čítanie i zápis:

en: Removing user defined chains:
sk: Odstránenie užívateľských reťazí:

en: Reopening $prog log file:
sk: Opätovné otvorenie súboru záznamu $prog:

en: Rescanning IB Subnet:
sk: Opätovné prehľadávanie IB podsiete:

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy:
sk: Vynulovanie zabudovaných reťazí na predvolenú ACCEPT politiku:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
sk: Opätovné nastavenie názvu hostiteľa ${HOSTNAME}:

en: Restarting $prog:
sk: Reštartovanie $prog:

en: Restarting $prog:
sk: Reštartovanie $prog:

en: Restarting Shorewall:
sk: Reštartovanie Shorewall:

en: Restarting Video Disk Recorder ($prog):
sk: Reštartovanie Video Disk Recorder ($prog):

en: Restarting puppet:
sk: Reštartovanie puppet:

en: Resuming logging:
sk: Pokračovanie zaznamenávania:

en: Rotating logs:
sk: Otáčanie záznamov:

en: Saving $desc ($prog):
sk: Ukladanie $desc ($prog):

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG
sk: Ukladanie aktuálnych pravidiel do $ARPTABLES_CONFIG

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG:
sk: Ukladanie aktuálnych pravidiel do $ARPTABLES_CONFIG:

en: Saving mixer settings
sk: Ukladanie nastavenia hlasitosti

en: Saving random seed:
sk: Ukladanie zdroja náhodného čísla:

en: See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
sk: Pre viac informácií pozrite $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist.

en: Sending all processes the KILL signal...
sk: Odosielanie signálu KILL všetkým procesom...

en: Sending all processes the TERM signal...
sk: Odosielanie signálu TERM všetkým procesom...

en: Sending switchover request to $NAME
sk: Odoslanie požiadavky prepnutia pre $NAME

en: Server address not specified in /etc/sysconfig/netconsole
sk: Adresa servera nie je určená v /etc/sysconfig/netconsole

en: Server key already installed
sk: Kľúč servera už je nainštalovaný

en: Service $prog does not support the reload action:
sk: Služba $prog nepodporuje opätovné načítanie:

en: Setting 802.1Q VLAN parameters:
sk: Nastavenie parametrov 802.1Q VLAN:

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
sk: Nastavenie NIS doménového názvu $NISDOMAIN:

en: Setting NIS domain:
sk: Vstupovanie do domény NIS:

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
sk: Nastavenie názvu hostiteľa ${HOSTNAME}:

en: Setting network parameters...
sk: Nastavenie parametrov siete...

en: Setting path to vshelper
sk: Nastavenie cesty k vshelper

en: Setting up Logical Volume Management:
sk: Nastavenie Správy logických oddielov (LVM):

en: Setting up a new ${PEERCONF} config file
sk: Nastavenie nového konfiguračného súboru ${PEERCONF}

en: Shuting down Bandwidthd network traffic monitor:
sk: Vypínanie sledovania sieťovej prevádzky Bandwidthd:

en: Shutting down $BASENAME:
sk: Vypínanie $BASENAME:

en: Shutting down $KIND services:
sk: Vypínanie služieb $KIND:

en: Shutting down $NAME:
sk: Vypínanie $NAME:

en: Shutting down $PROG:
sk: Vypínanie $PROG:

en: Shutting down $desc ($prog):
sk: Vypínanie $desc ($prog):

en: Shutting down $prog
sk: Vypínanie $prog

en: Shutting down $prog for $ez_name:
sk: Vypínanie $prog pre $ez_name:

en: Shutting down $prog:
sk: Vypínanie $prog:

en: Shutting down $progbase:
sk: Vypínanie $progbase:

en: Shutting down ${desc} (${prog}):
sk: Vypínanie ${desc} (${prog}):

en: Shutting down ${prog_base}:
sk: Vypínanie ${prog_base}:

en: Shutting down ${prog}:
sk: Vypínanie ${prog}:

en: Shutting down APM daemon:
sk: Vypínanie démona APM:

en: Shutting down Audio Entropy daemon:
sk: Vypínanie démona Audio Entropy:

en: Shutting down Avahi DNS daemon:
sk: Vypínanie démona Avahi DNS:

en: Shutting down Avahi daemon:
sk: Vypínanie démona Avahi:

en: Shutting down BitTorrent seed client:
sk: Vypínanie seed klienta BitTorrent:

en: Shutting down BitTorrent tracker:
sk: Vypínanie BitTorrent sledovača:

en: Shutting down CIM server:
sk: Vypínanie servera CIM:

en: Shutting down DAAP server:
sk: Vypínanie servra DAAP:

en: Shutting down HPI SNMP sub-agent daemon:
sk: Vypínanie sub-agenta démona HPI SNMP:

en: Shutting down NFS daemon:
sk: Vypínanie démona NFS:

en: Shutting down NFS mountd:
sk: Vypínanie NFS mountd:

en: Shutting down NFS quotas:
sk: Vypínanie kvót NFS:

en: Shutting down NFS services:
sk: Vypínanie služieb NFS:

en: Shutting down NIS service:
sk: Vypínanie služieb NIS:

en: Shutting down RPC svcgssd:
sk: Vypínanie RPC svcgssd:

en: Shutting down SQLgrey:
sk: Vypínanie SQLgrey:

en: Shutting down argus:
sk: Vypínanie argus:

en: Shutting down auto nice daemon:
sk: Vypínanie démona auto nice:

en: Shutting down console mouse services:
sk: Vypínanie konzolových služieb myši:

en: Shutting down ctdbd service:
sk: Vypínanie služby ctdbd:

en: Shutting down cyphesis:
sk: Vypínanie cyphesis:

en: Shutting down dund:
sk: Vypínanie dund:

en: Shutting down exim:
sk: Vypínanie programu exim:

en: Shutting down greylistd:
sk: Vypínanie greylistd:

en: Shutting down icecast streaming daemon:
sk: Vypínanie streaming démona icecast:

en: Shutting down interface $i:
sk: Vypínanie sieťového rozhrania $i:

en: Shutting down kernel logger:
sk: Vypínanie záznamu jadra:

en: Shutting down ladvd:
sk: Vypínanie ladvd:

en: Shutting down loopback interface:
sk: Vypínanie loopback sieťového rozhrania:

en: Shutting down network plug daemon:
sk: Vypínanie démona pripájania siete:

en: Shutting down openvpn:
sk: Vypínanie openvpn:

en: Shutting down postfix:
sk: Vypínanie postfix:

en: Shutting down process accounting:
sk: Vypínanie účtovania procesov:

en: Shutting down restorecond:
sk: Vypínanie restorecond:

en: Shutting down router discovery services:
sk: Vypínanie služieb vyhľadávania smerovača:

en: Shutting down sm-client:
sk: Vypínanie sm-client:

en: Shutting down system logger:
sk: Vypínanie systémového záznamu:

en: Shutting down telescope daemon:
sk: Vypínanie démona telescope:

en: Shutting down up-imapproxy daemon:
sk: Vypínanie démona up-imapproxy:

en: Shutting down upsdrvctl:
sk: Vypínanie upsdrvctl:

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
sk: Spustiť službu $1 (Á)no/(N)ie/(P)okračovať? [A]

en: Starting $BASENAME:
sk: Spustenie $BASENAME:

en: Starting $ID:
sk: Spustenie $ID:

en: Starting $KIND services:
sk: Spustenie služieb $KIND:

en: Starting $NAME:
sk: Spustenie $NAME:

en: Starting $PRIVOXY_PRG:
sk: Spustenie $PRIVOXY_PRG:

en: Starting $PROG:
sk: Spustenie $PROG:

en: Starting $SERVICE daemon:
sk: Spustenie démona $SERVICE:

en: Starting $SERVICE:
sk: Spustenie $SERVICE:

en: Starting $desc ($prog):
sk: Spustenie $desc ($prog):

en: Starting $display_name:
sk: Spustenie $display_name:

en: Starting $master_prog:
sk: Spustenie $master_prog:

en: Starting $name:
sk: Spustenie $name:

en: Starting $prog
sk: Spustenie $prog

en: Starting $prog daemon:
sk: Spustenie démona $prog:

en: Starting $prog for $ez_name:
sk: Spustenie $prog pre $ez_name:

en: Starting $prog for $site:
sk: Spustenie $prog pre $site:

en: Starting $prog instance
sk: Spustenie inštancie $prog

en: Starting $prog2:
sk: Spustenie $prog2:

en: Starting $prog:
sk: Spustenie $prog:

en: Starting $prog: $conf, $INTERFACES, $DRIVERS
sk: Spustenie $prog: $conf, $INTERFACES, $DRIVERS

en: Starting $progbase:
sk: Spustenie $progbase:

en: Starting $progname:
sk: Spustenie $progname:

en: Starting $type $name:
sk: Spustenie $type $name:

en: Starting ${NAME} service:
sk: Spustenie služby ${NAME}:

en: Starting ${desc} (${prog}):
sk: Spustenie ${desc} (${prog}):

en: Starting ${prog_base}:
sk: Spustenie ${prog_base}:

en: Starting ${prog}:
sk: Spustenie ${prog}:

en: Starting Audio Entropy daemon...
sk: Spustenie démona Audio Entropy...

en: Starting Avahi DNS daemon...
sk: Spustenie démona Avahi DNS...

en: Starting Avahi daemon...
sk: Spustenie démona Avahi...

en: Starting Bandwidthd network traffic monitor:
sk: Spustenie sledovania sieťovej prevádzky Bandwidthd:

en: Starting BitTorrent seed client:
sk: Spustenie seed klienta BitTorrent:

en: Starting BitTorrent tracker:
sk: Spustenie sledovača BitTorrent:

en: Starting CGroup Rules Engine Daemon...
sk: Spustenie démona pravidiel stroja CGroup...

en: Starting CallWeaver:
sk: Spustenie CallWeaver:

en: Starting Condor daemons:
sk: Spustenie démonov Condor:

en: Starting Corosync Cluster Engine ($prog):
sk: Spustenie Corosync Cluster Engine ($prog):

en: Starting Crossfire game server:
sk: Spustenie herného servera Crossfire:

en: Starting DAAP server:
sk: Spustenie DAAP servra:

en: Starting Frozen Bubble server(s):
sk: Spustenie serverov Frozen Bubble:

en: Starting GNU Krell Monitors server ($prog):
sk: Spustenie servra GNU Krell Monitors ($prog):

en: Starting GNU cfengine environmental history daemon:
sk: Spúšťanie démona histórie prostredia GNU cfengine:

en: Starting Gnokii SMS daemon ($prog):
sk: Spustenie démona Gnokii SMS ($prog):

en: Starting HAL daemon:
sk: Spustenie démona HAL:

en: Starting ICQ transport:
sk: Spúštanie transportu ICQ:

en: Starting INND system:
sk: Spustenie systému INND:

en: Starting Mldonkey (mlnet):
sk: Spustenie Mldonkey (mlnet):

en: Starting MogileFS tracker daemon:
sk: Spustenie démona MogileFS tracker:

en: Starting NFS daemon:
sk: Spustenie démona NFS:

en: Starting NFS mountd:
sk: Spustenie NFS mountd:

en: Starting NFS quotas:
sk: Spustenie kvót NFS:

en: Starting NFS services:
sk: Spustenie služieb NFS:

en: Starting NFS statd:
sk: Spustenie NFS statd:

en: Starting NIS service:
sk: Spustenie služieb NIS:

en: Starting NetworkManager daemon:
sk: Spustenie démona NetworkManager:

en: Starting Open Hardware Manager:
sk: Spustenie správcu Open Hardware:

en: Starting OpenAIS ($prog):
sk: Spustenie OpenAIS ($prog):

en: Starting PC/SC smart card daemon ($prog):
sk: Spustenie démona smart kariet PC/SC ($prog):

en: Starting Perlbal:
sk: Spustenie Perlbal:

en: Starting Pound:
sk: Spustenie Pound:

en: Starting Qpid AMQP daemon:
sk: Spustenie démona Qpid AMQP:

en: Starting RADIUS server:
sk: Spustenie servera RADIUS:

en: Starting RPC gssd:
sk: Spustenie RPC gssd:

en: Starting RPC idmapd:
sk: Spustenie RPC idmapd:

en: Starting RPC svcgssd:
sk: Spustenie RPC svcgssd:

en: Starting SCSI target daemon:
sk: Spustenie démona iSCSI cieľa:

en: Starting SQLgrey:
sk: Spustenie SQLgrey:

en: Starting Shorewall:
sk: Spustenie Shorewall:

en: Starting UPS driver controller:
sk: Spustenie ovládača radiča UPS:

en: Starting UPS monitor (master):
sk: Spustenie sledovania UPS (server):

en: Starting UPS monitor (slave):
sk: Spustenie monitoru UPS (sluha):

en: Starting Video Disk Recorder ($prog):
sk: Spustenie Video Disk Recorder ($prog):

en: Starting Wesnoth game server:
sk: Spustenie herného servera Wesnoth:

en: Starting Xpilot game server:
sk: Spustenie herného servera Xpilot:

en: Starting YP map server:
sk: Spustenie mapovacieho servra YP:

en: Starting YP passwd service:
sk: Spustenie služieb YP passwd:

en: Starting YP server services:
sk: Spúšťanie služieb YP servera:

en: Starting abrt daemon:
sk: Spustenie démona abrt:

en: Starting acpi daemon:
sk: Spustenie démona acpi:

en: Starting all MaraDNS processes:
sk: Spustenie všetkých procesov MaraDNS:

en: Starting all MaraDNS-Zoneserver processes:
sk: Spestenie všetkých procesov MaraDNS-Zoneserver:

en: Starting argus:
sk: Spustenie argus:

en: Starting arptables_jf
sk: Spustenie arptables_jf:

en: Starting asterisk:
sk: Spustenie asterisk:

en: Starting auto nice daemon:
sk: Spustenie démona auto nice:

en: Starting capi4linux:
sk: Spustenie capi4linux:

en: Starting certmaster daemon:
sk: Spustenie démona certmaster:

en: Starting cobbler daemon:
sk: Spustenie démona cobbler:

en: Starting console mouse services:
sk: Spustenie konzolových služieb myši:

en: Starting ctdbd service:
sk: Spustenie služby ctdbd:

en: Starting cyphesis:
sk: Spustenie cyphesis:

en: Starting denyhosts:
sk: Spustenie denyhosts:

en: Starting distributed compiler daemon:
sk: Spustenie démona distribuovaného prekladača:

en: Starting distributed compiler scheduler:
sk: Spustenie plánovania distribuovaného prekladača:

en: Starting ejabberd:
sk: Spustenie ejabberd:

en: Starting exim:
sk: Spustenie exim:

en: Starting fail2ban:
sk: Spustenie fail2ban:

en: Starting func daemon:
sk: Spustenie démona func:

en: Starting greylistd:
sk: Spustenie greylistd:

en: Starting hard disk temperature monitor daemon ($prog):
sk: Spustenie démona sledovania teploty pevného disku ($prog):

en: Starting icecast streaming daemon:
sk: Spustenie streaming démona icecast:

en: Starting incrond:
sk: Spustenie incrond:

en: Starting infrared remote control daemon ($prog):
sk: Spustenie démona infračerveného diaľkového ovládania ($prog):

en: Starting infrared remote control mouse daemon ($prog2):
sk: Spustenie démona infračerveného diaľkového ovládania myši ($prog2):

en: Starting ipmi_poweroff driver:
sk: Spustenie ovládača ipmi_poweroff:

en: Starting ipmi_watchdog driver:
sk: Spustenie ovládača ipmi_watchdog:

en: Starting kernel logger:
sk: Spustenie záznamu jadra:

en: Starting ladvd:
sk: Spustenie ladvd:

en: Starting liquidwar game server:
sk: Spustenie herného servera liquidwar:

en: Starting monotone server:
sk: Spustenie servera monotone:

en: Starting named:
sk: Spustenie named:

en: Starting network plug daemon:
sk: Spustenie démona pripájania siete:

en: Starting nsd:
sk: Spustenie nsd:

en: Starting openvpn:
sk: Spustenie openvpn:

en: Starting pand:
sk: Spustenie pand:

en: Starting pdns-recursor:
sk: Spustenie pdns-recursor:

en: Starting pmud daemon:
sk: Spustenie pmud démona:

en: Starting postfix:
sk: Spustenie postfix:

en: Starting preload daemon:
sk: Spustenie démona preload:

en: Starting process accounting:
sk: Spustenie účtovania procesov:

en: Starting puppet:
sk: Spustenie puppet:

en: Starting puppetmaster:
sk: Spustenie puppetmaster:

en: Starting restorecond:
sk: Spustenie restorecond:

en: Starting router discovery:
sk: Spustenie vyhľadávania smerovača:

en: Starting rstat services:
sk: Spustenie služieb rstat:

en: Starting rusers services:
sk: Spustenie služieb rusers:

en: Starting rwho services:
sk: Spustenie služieb rwho:

en: Starting sge_shadowd:
sk: Spustenie sge_shadowd:

en: Starting sm-client:
sk: Spustenie sm-client:

en: Starting smokeping:
sk: Spustenie smokeping:

en: Starting snake-server:
sk: Spustenie snake-servera:

en: Starting supervisord:
sk: Spustenie supervisord:

en: Starting system logger:
sk: Spustenie systémového záznamu:

en: Starting system message bus:
sk: Spustenie systémovej zbernice správ:

en: Starting telescope daemon:
sk: Spustenie démona telescope:

en: Starting unbound:
sk: Spustenie unbound:

en: Starting up $prog:
sk: Spustenie $prog:

en: Starting up APM daemon:
sk: Spustenie démona APM:

en: Starting up CIM server:
sk: Spustenie servera CIM:

en: Starting up HPI SNMP sub-agent daemon:
sk: Spustenie sub-agenta démona HPI SNMP:

en: Starting up-imapproxy daemon:
sk: Spustenie démona up-imapproxy:

en: Starting uuidd:
sk: Spustenie uuidd:

en: Starting vbi proxy daemon:
sk: Spustenie démona vbi proxy:

en: Starting xen blktapctrl daemon:
sk: Spustenie démona xen blktapctrl:

en: Starting xenconsoled daemon:
sk: Spustenie démona xenconsoled:

en: Starting xend daemon:
sk: Spustenie démona xend:

en: Starting xenner daemons
sk: Spustenie démonov xenner:

en: Starting xenstored daemon:
sk: Spustenie démona xenstored:

en: Starting yum-updatesd:
sk: Spustenie yum-updatesd:

en: Stoping xen blktapctrl daemon:
sk: Vypínanie démona xen blktapctrl:

en: Stopping $PRIVOXY_PRG:
sk: Zastavenie $PRIVOXY_PRG:

en: Stopping $PROG:
sk: Zastavenie $PROG:

en: Stopping $SERVICE daemon:
sk: Zastavenie démona $SERVICE:

en: Stopping $SERVICE:
sk: Zastavenie $SERVICE:

en: Stopping $desc ($prog):
sk: Zastavenie $desc ($prog):

en: Stopping $display_name:
sk: Zastavenie $display_name:

en: Stopping $master_prog:
sk: Zastavenie $master_prog:

en: Stopping $name:
sk: Zastavenie $name:

en: Stopping $prog
sk: Zastavenie $prog

en: Stopping $prog daemon:
sk: Zastavenie démona $prog:

en: Stopping $prog2:
sk: Zastavenie $prog2:

en: Stopping $prog:
sk: Zastavenie $prog:

en: Stopping $progname:
sk: Zastavenie $progname:

en: Stopping $type $name:
sk: Vypínanie $type $name:

en: Stopping ${NAME} service:
sk: Zastavenie služby ${NAME}:

en: Stopping CGroup Rules Engine Daemon...
sk: Zastavenie démona pravidiel stroja CGroup...

en: Stopping CallWeaver:
sk: Zastavenie CallWeaver:

en: Stopping Condor daemons:
sk: Vypínanie démonov Condor:

en: Stopping Corosync Cluster Engine ($prog):
sk: Zastavenie Corosync Cluster Engine ($prog):

en: Stopping Crossfire game server:
sk: Zastavenie herného servera Crossfire:

en: Stopping Frozen Bubble server(s):
sk: Zastavenie serverov Frozen Bubble:

en: Stopping GNU Krell Monitors server ($prog):
sk: Zastavenie servera GNU Krell Monitors ($prog):

en: Stopping GNU cfengine environmental history daemon:
sk: Zastavenie démona histórie prostredia GNU cfengine:

en: Stopping Gnokii SMS daemon ($prog):
sk: Zastavenie démona Gnokii SMS ($prog):

en: Stopping HAL daemon:
sk: Vypínanie démona HAL:

en: Stopping INN actived service:
sk: Zastavenie služieb INN actived:

en: Stopping INND service (gently):
sk: Zastavenie služby INND (slušné):

en: Stopping INND service (the hard way):
sk: Zastavenie služby INND (vynútený spôsob):

en: Stopping INNFeed service:
sk: Zastavenie služby INNFeed:

en: Stopping INNWatch service:
sk: Zastavenie služieb INNWatch:

en: Stopping MaraDNS-Zoneserver:
sk: Zastavenie MaraDNS-Zoneserver:

en: Stopping MaraDNS:
sk: Zastavenie MaraDNS:

en: Stopping Mldonkey (mlnet):
sk: Zastavenie Mldonkey (mlnet):

en: Stopping MogileFS tracker daemon:
sk: Zastavenie démona MogileFS tracker:

en: Stopping NFS locking:
sk: Zastavenie zamykania NFS:

en: Stopping NFS statd:
sk: Zastavenie NFS statd:

en: Stopping NetworkManager daemon:
sk: Zastavenie démona NetworkManager:

en: Stopping Open Hardware Manager:
sk: Vypínanie správcu Open Hardware:

en: Stopping OpenAIS ($prog):
sk: Zastavenie OpenAIS ($prog):

en: Stopping OpenCT smart card terminals:
sk: Zastavenie terminálov smart kariet OpenCT:

en: Stopping PC/SC smart card daemon ($prog):
sk: Zastavenie démona PC/SC smart kariet ($prog):

en: Stopping Perlbal:
sk: Zastavenie Perlbal:

en: Stopping Pound:
sk: Zastavenie Pound:

en: Stopping Qpid AMQP daemon:
sk: Vypínanie démona Qpid AMQP:

en: Stopping RADIUS server:
sk: Zastavenie servera RADIUS:

en: Stopping RPC gssd:
sk: Zastavenie RPC gssd:

en: Stopping RPC idmapd:
sk: Zastavenie RPC idmapd:

en: Stopping SCSI target daemon:
sk: Vypínanie démona iSCSI cieľa:

en: Stopping Shorewall:
sk: Zastavenie Shorewall:

en: Stopping UPS monitor:
sk: Zastavenie UPS sledovača:

en: Stopping Video Disk Recorder ($prog):
sk: Zastavenie Video Disk Recorder ($prog):

en: Stopping Wesnoth game server:
sk: Zastavenie herného servera Wesnoth:

en: Stopping Xpilot game server:
sk: Zastavenie herného servera Xpilot:

en: Stopping YP map server:
sk: Zastavenie mapovacieho servra YP:

en: Stopping YP passwd service:
sk: Zastavenie služby YP passwd:

en: Stopping YP server services:
sk: Zastavenie služieb YP servera:

en: Stopping abrt daemon:
sk: Zastavenie démona abrt:

en: Stopping acpi daemon:
sk: Zastavenie démona acpi:

en: Stopping all ${MODULE_NAME} drivers:
sk: Zastavenie všetkých ovládačov ${MODULE_NAME}:

en: Stopping all running guests
sk: Zastavenie všetkých bežiacich hostí

en: Stopping asterisk:
sk: Zastavenie asterisk:

en: Stopping capi4linux:
sk: Zastavenie capi4linux:

en: Stopping certmaster daemon:
sk: Zastavenie démona certmaster:

en: Stopping cobbler daemon:
sk: Vypínanie démona cobbler:

en: Stopping denyhosts:
sk: Zastavenie denyhosts:

en: Stopping disk encryption for $dst
sk: Zastavenie šifrovania disku pre $dst

en: Stopping distributed compiler daemon:
sk: Zastavenie démona distribuovaného prekladača:

en: Stopping distributed compiler scheduler:
sk: Zastavenie plánovania distribuovaného prekladača:

en: Stopping fail2ban:
sk: Zastavenie fail2ban:

en: Stopping func daemon:
sk: Vypínanie démona func:

en: Stopping hard disk temperature monitor daemon ($prog):
sk: Zastavenie démona sledovania teploty pevného disku ($prog):

en: Stopping ibmasm:
sk: Zastavenie ibmasm:

en: Stopping incrond:
sk: Zastavenie incrond:

en: Stopping infrared remote control daemon ($prog):
sk: Zastavenie démona infračerveného diaľkového ovládania ($prog):

en: Stopping infrared remote control mouse daemon ($prog2):
sk: Zastavenie démona infračerveného diaľkového ovládania myši ($prog2):

en: Stopping ipmi_poweroff driver:
sk: Zastavenie ovládača ipmi_poweroff:

en: Stopping ipmi_watchdog driver:
sk: Zastavenie ovládača ipmi_watchdog:

en: Stopping liquidwar game server:
sk: Zastavenie herného servera liquidwar:

en: Stopping monotone server:
sk: Zastavenie servera monotone:

en: Stopping named:
sk: Zastavenie named:

en: Stopping nsd:
sk: Zastavenie nsd:

en: Stopping pdns-recursor:
sk: Zastavenie pdns-recursor:

en: Stopping preload daemon:
sk: Zastavenie démona preload:

en: Stopping puppet:
sk: Zastavenie puppet:

en: Stopping puppetmaster:
sk: Vypínanie puppetmaster:

en: Stopping rstat services:
sk: Zastavenie služieb rstat:

en: Stopping rusers services:
sk: Zastavenie služieb rusers:

en: Stopping rwho services:
sk: Zastavenie služieb rwho:

en: Stopping smokeping:
sk: Zastavenie smokeping:

en: Stopping supervisord:
sk: Zastavenie supervisord:

en: Stopping system message bus:
sk: Zastavenie system message bus:

en: Stopping unbound:
sk: Zastavenie unbound:

en: Stopping uuidd:
sk: Zastavenie uuidd:

en: Stopping vbi proxy daemon:
sk: Zastavenie démona vbi proxy:

en: Stopping xenconsoled daemon:
sk: Vypínanie démona xenconsoled:

en: Stopping xend daemon:
sk: Vypínanie démona xend:

en: Stopping xenner daemons
sk: Vypínanie démonov xenner:

en: Stopping xenstored daemon:
sk: Vypínanie démona xenstored:

en: Stopping yum-updatesd:
sk: Zastavenie yum-updatesd:

en: Stray lockfile present; removing it.
sk: Zabudnutý súbor uzamykania existuje; odstránený.

en: Syncing hardware clock to system time
sk: Synchronizácia hardvérových hodín do systémového času

en: Table: $table
sk: Tabuľka: $table

en: Targets still in use. Cannot shutdown service.
sk: Cieľ sa stále používa. Službu nie je možné vypnúť.

en: Telling INIT to go to single user mode.
sk: Požiadavka pre init na jednoužívateľský režim.

en: To lose old key remove file
sk: Pre stratu starého kľúča vymažte súbor

en: Tunnel device '$device' bringing up didn't work
sk: Vytvorenie tunelovacieho zariadenia '$device' nefunguje

en: Tunnel device '$device' creation didn't work
sk: Vytvorenie tunelovacieho zariadenia '$device' sa nepodarilo

en: Tunnel device 'sit0' enabling didn't work
sk: Povolenie tunelovacieho zariadenia 'sit0' nefunguje

en: Turning off allow_ypbind SELinux boolean
sk: Vypínanie SELinux logickej hodnoty allow_ypbind

en: Turning off quotas:
sk: Vypínanie kvót:

en: Turning off swap:
sk: Vypínanie swapu:

en: Turning on allow_ypbind SELinux boolean
sk: Zapínanie SELinux logickej hodnoty allow_ypbind

en: Unconfigured: $prog, /etc/gkrellmd.conf not found
sk: Nenastavené: $prog, /etc/gkrellmd.conf nenájdený

en: Unconfigured: $prog, see /etc/sysconfig/hddtemp:
sk: Nenastavené: $prog, viac informácií v /etc/sysconfig/hddtemp:

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Unloading ISDN modules
sk: Uvoľnenie ISDN modulov

en: Unmounting $mountpoint:
sk: Odpájanie $mountpoint:

en: Unmounting CIFS filesystems:
sk: Odpojenie súborových systémov CIFS:

en: Unmounting NCP filesystems:
sk: Odpojenie súborových systémov NCP:

en: Unmounting file systems
sk: Odpojenie súborových systémov

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
sk: Odpojenie loopback súborových systémov (nový pokus):

en: Unmounting loopback filesystems:
sk: Odpojenie loopback súborových systémov:

en: Unmounting pipe file systems (retry):
sk: Odpojenie súborových systémov rúr (nový pokus):

en: Unmounting pipe file systems:
sk: Odpojenie súborových systémov rúr:

en: Unregistering binary handler for Windows applications:
sk: Odregistrovanie obsluhy bináriek pre aplikácie Windows:

en: Unregistering binary handler for qemu applications
sk: Odregistrovanie obsluhy bináriek pre qemu aplikácie

en: Unsupported mechanism '$mechanism' for sending trigger to radvd
sk: Nepodporovaný mechanizmus '$mechanism' pre odoslanie signálu pre radvd

en: Unsupported reason '$reason' for sending trigger to radvd
sk: Nepodporovaný účel '$reason' pre odoslanie signálu pre radvd

en: Unsupported selection '$selection' specified (arg 2)
sk: Uvedený nepodporovaný výber '$selection' (param 2)

en: Updating RPMS in group $group:
sk: Aktualizácia balíčkov v skupine $group:

en: Usage $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}

en: Usage: $0 (start|stop|restart|condrestart|status)
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {condrestart|try-restart|start|stop|restart|reload|force-reload|status}
sk: Použitie: $0 {condrestart|try-restart|start|stop|restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|forcestart|stop|status|restart|orcerestart|reload|condrestart}
sk: Použitie: $0 {start|forcestart|stop|status|restart|orcerestart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|reload|try-restart|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|force-reload|reload|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|force-reload|report|restart|try-restart|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|reload|force-reload|report|restart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}
sk: Použitie: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|reload|restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload}
sk: Použitie: $0 {start|stop|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|rehash|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|rehash|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status|condstop}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart|try-restart|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|configtest}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|configtest}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|cron|condrestart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|status|cron|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|condrestart|reload|force-reload|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|try-restart|condrestart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|force-reload|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|try-restart|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|softstop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}
sk: Použitie: $0 {start|stop|softstop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate|resume}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate|resume}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|force-reload|reload|condrestart|try-restart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|force-reload|reload|condrestart|try-restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|force-reload}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|pause|continue|reload|force-reload|condrestart|condstop}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|pause|continue|reload|force-reload|condrestart|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart|condstop}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|propagate}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|propagate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|genconfig}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|genconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|once|genconfig}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|once|genconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|try-restart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|try-restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status}
sk: Použitie: $0 {start|stop|status}

en: Usage: $0 {start|stop|switch|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}
sk: Použitie: $0 {start|stop|switch|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop}
sk: Použitie: $0 {start|stop}

en: Usage: $0 {start}
sk: Použitie: $0 {start}

en: Usage: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}
sk: Použitie: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}

en: Usage: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}
sk: Použitie: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}

en: Usage: $PROG {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
sk: Použitie: $PROG {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status
sk: Použitite: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}
sk: Použitie: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
sk: Použitite: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}
sk: Použitie: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}
sk: Použitie: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|force-reload|condrestart|status}
sk: Použitie: $prog {start|stop|restart|force-reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status|help}
sk: Použitie: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|compile|cleanup} [option]
sk: Použitie: $prog {start|stop|restart|status|compile|condrestart} [voľba]

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}
sk: Použitie: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}
sk: Použitie: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
sk: Použitie: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}
sk: Použitie: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}

en: Usage: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}
sk: Použitie: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $service {start|stop|restart|list|status|clean}
sk: Použitie: $service {start|stop|restart|list|status|clean}

en: Usage: ${IP6TABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
sk: Použitie: ${IP6TABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: ${IPTABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
sk: Použitie: ${IPTABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: apmd {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
sk: Použitie: apmd {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: ifup <device name>
sk: Použitie: ifup <názov zariadenia>

en: Usage: killproc [-p pidfile] [ -d delay] {program} [-signal]
sk: Použitie: killproc [-p pid_súbor] [ -d čakanie] {program} [-signál]

en: Usage: killproc {program} [signal]
sk: Použitie: killproc {program} [signál]

en: Usage: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart|condstop}
sk: Použitie: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart|condstop}

en: Usage: pidfileofproc {program}
sk: Použitie: pidfileofproc {program}

en: Usage: pidofproc [-p pidfile] {program}
sk: Použitie: pidofproc [-p pid_súbor] {program}

en: Usage: pure-ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
sk: Použitie: pure-ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: status [-p pidfile] {program}
sk: Použitie: status [-p pid_súbor] {program}

en: Usage: status {program}
sk: Použitie: status {program}

en: Usage: sys-unconfig
sk: Použitie: sys-unconfig

en: Use "scandvb -o vdr" from the dvb-apps package to create one.
sk: Použite "scandvb -o vdr" z balíčka dvb-apps pre jeho vytvorenie.

en: Users cannot control this device.
sk: Používatelia nemôžu ovládať toto zariadenie.

en: Using 6to4 and RADVD IPv6 forwarding usually should be enabled, but it isn't
sk: Používa sa 6to4 a RADVD IPv6 preposielanie býva bežne povolené, ale nie je

en: WARN
sk: POZOR

en: WARNING
sk: POZOR

en: WARNING: vconfig not able to disable REORDER_HDR on ${DEVICE}
sk: UPOZORNENIE: vconfig nemohol zakázať REORDER_HDR na ${DEVICE}

en: Waiting for network...
sk: Čakanie na sieť...

en: Waiting for reader attach/detach events...
sk: Čakanie na udalosti pripojenia/odpojenia čitateľa...

en: Warning: $prog may not have exited, start/restart may fail
sk: Výstraha: $prog možno neskončil, spustenie/zastavenie môže zlyhať

en: Warning: configured MTU '$IPV6TO4_MTU' for 6to4 exceeds maximum limit of '$tunnelmtu', ignored
sk: Upozornenie: nastavená hodnota MTU '$IPV6TO4_MTU' pre 6to4 prekročila hranicu '$tunnelmtu', zostane ignorovaná.

en: Warning: interface 'tun6to4' does not support 'IPV6_DEFAULTGW', ignored
sk: Upozornenie: rozhranie 'tun6to4' nepodporuje 'IPV6_DEFAULTGW', ignorované

en: Warning: ipppd (kernel 2.4.x and below) doesn't support IPv6 using encapsulation 'syncppp'
sk: Upozornenie: ipppd (jadro 2.4.x a nižšie) nepodporuje IPv6 pomocou zapúzdrenia 'syncppp'

en: Warning: link doesn't support IPv6 using encapsulation 'rawip'
sk: Upozornenie: spojenie nepodporuje IPv6 pomocou zapúzdrenia 'rawip'

en: Wine binary format handlers are not registered.
sk: Obsluha bináriek pre Wine nie je registrovaná.

en: Wine binary format handlers are registered.
sk: Obsluha bináriek pre Wine je registrovaná

en: You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
sk: Pred použitím PostgreSQL musíte aktualizovať formát dát.

en: adsl-start does not exist or is not executable for ${DEVICE}
sk: adsl-start neexistuje alebo nie je spustiteľný pre ${DEVICE}

en: amd shutdown
sk: vypnutie amd

en: cC
sk: pPcC

en: common address redundancy protocol daemon
sk: démon protokolu všeobecnej redundancie adries

en: database check
sk: test databázy

en: database initialization
sk: inicializácia databázy

en: dead but pid file exists
sk: nebeží, ale súbor pid existuje

en: dead but subsys locked
sk: zastavené, ale subsystém uzamknutý

en: denyhosts cron service is disabled.
sk: Služba kronu denyhosts je zakázaná.

en: denyhosts cron service is enabled.
sk: Služba kronu denyhosts je povolená.

en: domain is '$NISDOMAIN'
sk: doména je '$NISDOMAIN'

en: domain not found
sk: doména nenájdená

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't agree
sk: chyba v $FILE: IPADDR_START a IPADDR_END nesúhlasia

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
sk: chyba v $FILE: IPADDR_START je väčšia ako IPADDR_END

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
sk: chyba v $FILE: už viditeľné zariadenie $parent_device:$DEVNUM v $devseen

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
sk: chyba v $FILE: už videná ipaddr $IPADDR v $ipseen

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
sk: chyba v $FILE: neurčuje device ani ipaddr

en: error in $FILE: invalid alias number
sk: chyba v $FILE: neplatné číslo aliasu

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
sk: chyba v súboroch ifcfg-${parent_device}:

en: failed to clean cache $s.ko
sk: vyčistenie cache $s.ko zlyhalo

en: found CRASH file, srv not started
sk: našiel sa súbor CRASH, srv nespustený

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
sk: ifup-ppp pre ${DEVICE} končí

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
sk: ifup-ppp pre ${DEVNAME} končí

en: irattach shutdown
sk: Vypínanie irattach

en: irattach startup
sk: spustenie irattach

en: is stopped
sk: je zastavený

en: key generation
sk: generovanie kľúča

en: killing ctdbd
sk: zabíjanie ctdbd

en: move passphrase file
sk: presun súboru passphrase

en: named: already running
sk: named: už beží

en: netconsole module loaded
sk: modul netconsole zavedený

en: netconsole module not loaded
sk: netconsole modul nie je zavedený

en: netconsole: can't resolve MAC address of $SYSLOGADDR
sk: netconsole: nepodarilo sa zistiť MAC adresu pre $SYSLOGADDR

en: no dictionaries installed
sk: nenainštalované žiadne slovníky

en: not reloading $httpd due to configuration syntax error
sk: opätovné načítanie $httpd zrušené pre syntaktickú chybu v nastavení

en: not reloading due to configuration syntax error
sk: opätovné načítanie zrušené pre syntaktickú chybu v nastavení

en: packet import
sk: import paketov

en: parse error
sk: chyba rozboru

en: pppd does not exist or is not executable
sk: pppd neexistuje alebo nie je spustiteľný

en: pppd does not exist or is not executable for ${DEVICE}
sk: pppd neexistuje alebo nie je spustiteľný pre ${DEVICE}

en: pppd started for ${DEVNAME} on ${MODEMPORT} at ${LINESPEED}
sk: ppd sa pustil pre ${DEVNAME} na ${MODEMPORT} s ${LINESPEED}

en: program is dead and /var/lock lock file exists
sk: program nebeží a súbor zámku vo /var/lock existuje

en: program is dead and /var/run pid file exists
sk: program nebeží a pid súbor vo /var/run existuje

en: program is not running
sk: program nebeží

en: program or service status is unknown
sk: stav programu alebo služby je neznámy

en: qemu binary format handlers are not registered.
sk: Obsluha bináriek pre qemu nie je registrovaná.

en: qemu binary format handlers are registered.
sk: Obsluha bináriek pre qemu je registrovaná.

en: radvd control enabled, but config is not complete
sk: radvd control povolený, ale bez dokončeného nastavenia

en: radvd not (properly) installed, triggering failed
sk: radvd nie je (správne) nainštalovaný, signalizovanie zlyhalo

en: reloading sm-client:
sk: opätovné načítanie sm-client:

en: restarting $prog...
sk: Reštartovanie $prog...

en: stale lock files may be present in $directory
sk: v adresári $directory môžu byť staré súbory uzamykania

en: status $rc of $prog
sk: status $rc z $prog

en: to
sk: po

en: usage: $0 <net-device>
sk: použitie: $0 <sieťové-zariadenie>

en: usage: ifdown <device name>
sk: použitie: ifdown <názov zariadenia>

en: usage: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]
sk: použitie: ifup-aliases <sieťové-zariadenie> [<rodičovská-konfigurácia>]

en: usage: ifup-routes <net-device> [<nickname>]
sk: použitie: ifup-routes <sieťové-zariadenie> [<prezývka>]

en: vncserver shutdown
sk: vypnutie vncserver

en: vncserver start
sk: štart vnc servera

en: vncserver startup
sk: spustenie programu vncserver

en: yY
sk: aAáÁyY
