authconfig - en to sk translation catalogue (217 entries)

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
sk:   <Tab>/<Alt-Tab> medzi položkami  |  <Space> vyberá  |  <F12> nasl. obr.

en: <b>Authentication Configuration</b>
sk: <b>Nastavenia overovania totožnosti</b>

en: <b>Local Authentication Options</b>
sk: <b>Voľby lokálneho overovania totožnosti</b>

en: <b>Other Authentication Options</b>
sk: <b>Ostatné voľby overovania totožnosti</b>

en: <b>Smart Card Authentication Options</b>
sk: <b>Voľby overenia totožnosti smart kartou</b>

en: <b>User Account Configuration</b>
sk: <b>Nastavenie užívateľského konta</b>

en: <domain>
sk: <doména>

en: <lowest-highest>
sk: <najnižšie-najvyššie>

en: <module>
sk: <modul>

en: <name>
sk: <názov>

en: <servers>
sk: <servery>

en: <small><b>Tip:</b> Smart cards support logging into both local and centrally managed accounts.</small>
sk: <small><b>Tip:</b> Smart karty podporujú prihlásenie k lokálne aj k centrálne spracovaným účtom.</small>

en: <small><b>Tip:</b> This is managed via /etc/security/access.conf.</small>
sk: <small><b>Tip:</b> Toto je riadené súborom /etc/security/access.conf.</small>

en: <workgroup>
sk: <pracovná_skupina>

en: Ad_min Servers:
sk: _Admin servery:

en: Admin Server:
sk: Administrátorský server:

en: Advanced _Options
sk: Pokročilé _voľby

en: Alert
sk: Výstraha

en: All configuration files which were modified by the previous authentication configuration change will be restored from backup. Revert the changes?
sk: Všetky súbory nastavení, ktoré boli zmenené predošlou zmenou overovania totožnosti budú obnovené zo zálohy. Chcete vrátiť stav pred zmenami?

en: Allow offline _login
sk: Povoliť o_ffline prihlásenie

en: Aut_hentication Method:
sk: Me_tóda overenie totožnosti:

en: Authentication
sk: Overenie totožnosti

en: Authentication Configuration
sk: Nastavenia overovania totožnosti

en: Authentication module %s/pam_%s.so is missing. Authentication process might not work correctly.
sk: Chýba modul overovania totožnosti %s/pam_%s.so. Proces overenia totožnosti nemusí pracovať správne.

en: Back
sk: Späť

en: Bad smart card removal action specified.
sk: Špecifikovaná nesprávna akcia pri odstránení smart karty.

en: Cache Information
sk: Ukladať/kešovať informácie

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Card Re_moval Action:
sk: _Akcia pri odstránení karty:

en: Certificate _URL:
sk: _URL certifikátu:

en: Click this button if you did not download a CA certificate yet or you have not set the CA certificate up by other means.
sk: Stlačte toto tlačidlo, ak ste ešte nestiahli certifikát CA, alebo nenastavili certifikát CA iným spôsobom.

en: Control how the system verifies users who attempt to log in
sk: Kontroluje ako systém overuje používateľov, ktorí žiadajú o prihlásenie

en: Create _home directories on the first login
sk: _Vytvoriť domovské priečinky pri prvom prihlásení

en: Do_n't Save
sk: _Neukladať

en: Domain Administrator:
sk: Správca domény:

en: Domain Controllers:
sk: Radiče domény:

en: Domain _administrator:
sk: _Administrátor domény:

en: Domain:
sk: Doména:

en: Download CA Certificate
sk: Prevziať certifikát CA

en: Enable _fingerprint reader support
sk: Povoliť podporu s_nímača odtlačkov prstov

en: Enable _local access control
sk: Povoliť _lokálnu kontrolu prístupu

en: Enable _smart card support
sk: Povoliť podporu _smart karty

en: Error downloading CA certificate
sk: Chyba pri preberaní certifikátu CA

en: Fingerprint authentication allows you to log in by scanning your finger with the fingerprint reader.
sk: Overenie totožnosti odtlačkom prstov vám umožňuje prihlásiť sa zoskenovaním prsta pomocou snímača odtlačkov prstov.

en: Fingerprint reader
sk: Snímač odtlačkov prstov

en: Hashing or crypto algorithm used for storing passwords of local users
sk: Hašovací lebo kryptovací algoritmus použitý pre ukladanie hesiel lokálnych používateľov

en: Hostname or ldap:// or ldaps:// URI pointing to the LDAP server.
sk: Názov počítača alebo ldap:// alebo ldaps:// URI ukazujúce na LDAP server.

en: If the home directory of an user doesn't exist yet it will be created automatically on his first login.
sk: Ak domovský priečinok nejakého používateľa neexistuje, bude automaticky vytvorený pri jeho prvom prihlásení.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Join Domain
sk: Pripojiť sa do domény

en: Join Settings
sk: Nastavenia pripojenia

en: Joining Winbind Domain
sk: Pripájanie sa do Winbind domény

en: Kerberos Settings
sk: Nastavenia Kerberos

en: Kerberos password
sk: Kerberos heslo

en: LDAP Search _Base DN:
sk: _Base DN pre vyhľadávanie v LDAP:

en: LDAP Settings
sk: Nastavenia LDAP

en: LDAP _Server:
sk: LDAP _server:

en: LDAP authentication
sk: LDAP overenie totožnosti

en: LDAP password
sk: LDAP heslo

en: Local accounts only
sk: Len lokálne účty

en: Local authorization is sufficient
sk: Lokálna autorizácia je postačujúca

en: Lock
sk: Zamknúť

en: NIS Settings
sk: Nastavenia NIS

en: NIS _Domain:
sk: NIS _doména:

en: NIS _Server:
sk: NIS _server:

en: NIS password
sk: NIS heslo

en: Next
sk: Ďalej

en: No
sk: Nie

en: Password
sk: Heslo

en: Password:
sk: Heslo:

en: Require smart car_d for login
sk: Pre prihlásenie vyžadovať sma_rt kartu

en: Restore the configuration files backed up before the previous configuration change
sk: Obnoviť súbory nastavení zálohované pred predošlou zmenou nastavení

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Save Settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Security Model:
sk: Bezpečnostný režim:

en: Smart card authentication allows you to log in using a certificate and key associated with a smart card.
sk: Overenie totožnosti Smart kartou vám umožňuje prihlásiť sa použitím certifikátu a kľúča priradeným k smart karte.

en: Some of the configuration changes you've made should be saved to disk before continuing.  If you do not save them, then your attempt to join the domain may fail.  Save changes?
sk: Niektoré zo zmien v nastaveniach, ktoré ste vykonali by mali byť pred pokračovaním uložené na disk.  Ak ich neuložíte, môže pokus o pripojenie do domény zlyhať.  Uložiť zmeny?

en: Te_mplate Shell:
sk: Ša_blóna shellu:

en: Template Shell:
sk: Šablóna shellu:

en: The %s file was not found, but it is required for %s support to work properly.
    Install the %s package, which provides this file.
sk: Súbor %s nebol nájdený, ale je požadovaný pre správnu činnosť podpory %s.
    Nainštalujte balíček %s, ktorý tento súbor poskytuje.

en: To connect to a LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed your server's certificate. Copy the certificate in the PEM format to the '%s' directory.
    Then press OK.
sk: Na pripojenie k LDAP serveru s povoleným TLS protokolom potrebujete certifikát CA, ktorým je podpísaný certifikát vášho servera. Prekopírujte tento certifikát vo formáte PEM do priečinku '%s'.
    Potom kliknite na Ok.

en: To verify the LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed the server's certificate. Please fill in the URL where the CA certificate in the PEM format can be downloaded from.
sk: Na pripojenie k LDAP serveru s povoleným TLS protokolom potrebujete certifikát CA, ktorý podpísal certifikát vášho servera. Napíšte adresu tohto certifikátu vo formáte PEM, z ktorej sa dá získať.

en: Unable to initialize graphical environment. Most likely cause of failure
    is that the tool was not run using a graphical environment. Please either
    start your graphical user interface or set your DISPLAY variable.
sk: Nedá sa inicializovať grafické prostredie. Najskôr bude závada
    spôsoben tým, že nástroj nebol spustený použitím grafického
    prostredia. Prosím, spustite Vaše grafické užívateľské prostredie
    alebo nastavte premennú DISPLAY.

en: Unknown password hashing algorithm specified, using sha256.
sk: Neznámy algoritmus hesiel, bude použité sha256.

en: Use DNS to _locate KDCs for realms
sk: Použiť DNS pre _lokalizáciu KDC pre realmy

en: Use DNS to locate KDCs for realms
sk: Použiť DNS pre lokalizovanie KDC pre realmy

en: Use DNS to resolve hosts to realms
sk: Použiť DNS pre prevod počítačov na realmy

en: Use D_NS to resolve hosts to realms
sk: Použiť D_NS pre prevod počítačov na realmy

en: Use Fingerprint reader
sk: Použiť snímač odtlačkov prstov

en: Use Kerberos
sk: Použiť Kerberos

en: Use LDAP
sk: Použiť LDAP

en: Use LDAP Authentication
sk: Použiť LDAP overenie totožnosti

en: Use MD5 Passwords
sk: Použiť MD5 heslá

en: Use NIS
sk: Použiť NIS

en: Use Shadow Passwords
sk: Použiť tieňové heslá

en: Use TLS
sk: Použiť TLS

en: Use Transport Layer Security extension for LDAP as defined by RFC-2830. It must not be ticked with ldaps server URI.
sk: Použiť rozšírenie Transport Layer Security (TLS) pre LDAP ako je definované v RFC-2830. Nesmie byť zvolené pri ldaps URI servera.

en: Use Winbind
sk: Použiť Winbind

en: Use Winbind Authentication
sk: Použiť Winbind overenie totožnosti

en: Use _TLS to encrypt connections
sk: Použiť _TLS na zabezpečenie pripojenia

en: User Information
sk: Informácie o používateľovi

en: Warning
sk: Varovanie

en: When enabled /etc/security/access.conf will be consulted for authorization of users access.
sk: Ak je povolené, /etc/security/access.conf bude konzultované pre oprávnenia prístupu používateľov.

en: Winbind ADS R_ealm:
sk: Winbind ADS _Realm:

en: Winbind Domain Co_ntrollers:
sk: Radiče domé_ny Winbind:

en: Winbind Settings
sk: Nastavenia Winbind

en: Winbind _Domain:
sk: Winbind _doména:

en: Winbind authentication
sk: Winbind overenie totožnosti

en: Winbind password
sk: Winbind heslo

en: Yes
sk: Áno

en: You must provide ldaps:// server address or use TLS for LDAP authentication.
sk: Musíte zadať adresu servera ldaps:// alebo použiť TLS pre LDAP overenie.

en: _Download CA Certificate...
sk: Prevziať _certifikát CA...

en: _Identity & Authentication
sk: _Identita a overenie

en: _Join Domain...
sk: _Pripojiť sa do domény...

en: _KDCs:
sk: _KDC:

en: _Password Hashing Algorithm:
sk: _Algoritmus hašovania hesiel:

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: _Security Model:
sk: _Model zabezpečenia:

en: _User Account Database:
sk: Databáza po_užívateľských účtov:

en: action to be taken on smart card removal
sk: akcia, ktorá bude zvolená pri odstránení smart karty

en: authenticate system accounts by local files only
sk: overovať totožnosť systémové účty len cez lokálne súbory

en: authenticate system accounts by network services
sk: overovať totožnosť systémových účtov cez sieťové služby

en: authorize local users also through remote service
sk: autorizovať lokálnych používateľov tiež cez vzdialenú službu

en: caching
sk: kešovanie

en: can only be run as root
sk: môže spúšťať len správca

en: check access.conf during account authorization
sk: preverovať access.conf pri autorizácii účtov

en: configures winbind to allow offline login
sk: povolí winbind pre nepriame (offline) prihlásenie

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are domain users
sk: nastaví winbind aby predpokladal, že používatelia bez domény v ich používateľskom mene sú doménovými používateľmi

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are not domain users
sk: nastaví winbind aby predpokladal, že používatelia bez domény v ich užívateľskom mene nie sú doménovými používateľmi

en: configures winbind to prevent offline login
sk: zakáže winbind pre nepriame (offline) prihlásenie

en: create home directories for users on their first login
sk: vytvárať používateľom domovské priečinky pri ich prvom prihlásení

en: default LDAP base DN
sk: predvolené Base DN pre LDAP

en: default LDAP server hostname or URI
sk: predvolený názov LDAP servera alebo URI

en: default NIS domain
sk: predvolená NIS doména

en: default NIS server
sk: predvolený NIS server

en: default hesiod LHS
sk: predvolené hesiod LHS

en: default hesiod RHS
sk: predvolené hesiod RHS

en: default kerberos KDC
sk: predvolený kerberos KDC

en: default kerberos admin server
sk: predvolený administrátorský server kerberos

en: default kerberos realm
sk: predvolený realm pre kerberos

en: default realm for samba and winbind when security=ads
sk: predvolený realm pre sambu a winbind ak security=ads

en: default smart card module to use
sk: predvolený modul smart karty, ktorý použiť

en: dialog was cancelled
sk: dialóg bol zrušený

en: disable LDAP for authentication by default
sk: predvolene zakázať LDAP pre overenie totožnosti

en: disable LDAP for user information by default
sk: predvolene zakázať LDAP pre používateľské informácie

en: disable MD5 passwords by default
sk: predvolene zakázať MD5 heslá

en: disable NIS for user information by default
sk: predvolene zakázať NIS pre používateľské informácie

en: disable SSSD for authentication by default (still used for supported configurations
sk: predvolene zakázať SSSD pre overenie totožnosti (stále používané pre podporované konfigurácie)

en: disable SSSD for user information by default (still used for supported configurations)
sk: zakázať SSSD pre používateľské informácie (stále používané pre podporované konfigurácie)

en: disable authentication with fingerprint readers by default
sk: predvolene zakázať overenie totožnosti pomocou snímačov odtlačkov prstov

en: disable authentication with smart card by default
sk: predvolene zakázať overenie totožnosti smart kartou

en: disable caching of user credentials in SSSD by default
sk: predvolene zakázať kešovanie používateľských overení v SSSD

en: disable caching of user information by default
sk: predvolene zakázať kešovanie používateľských informácii

en: disable hesiod for user information by default
sk: predvolene zakázať hesiod pre používateľské informácie

en: disable kerberos authentication by default
sk: predvolene zakázať overenie totožnosti kerberos

en: disable shadowed passwords by default
sk: predvolene zakázať tieňové heslá

en: disable use of DNS to find kerberos KDCs
sk: zakázať použitie DNS na nájdenie KDC pre kerberos

en: disable use of DNS to find kerberos realms
sk: zakázať použitie DNS na nájdenie realmov pre kerberos

en: disable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
sk: zakázať použitie schémy RFC-2307bis pre hľadanie používateľských informácií v LDAP

en: disable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
sk: zakázať použitie TLS s LDAP (RFC-2830)

en: disable winbind for authentication by default
sk: predvolene zakázať winbind pre overenie totožnosti

en: disable winbind for user information by default
sk: predvolene zakázať winbind pre používateľské informácie

en: disable wins for hostname resolution
sk: zakázať wins pre zisťovanie názvov počítačov

en: display Back instead of Cancel in the main dialog of the TUI
sk: zobrazovať Späť namiesto Zrušiť v hlavnom dialógu TUI

en: do not check access.conf during account authorization
sk: nepreverovať access.conf pri autorizácii účtov

en: do not create home directories for users on their first login
sk: nevytvárať používateľom domovské priečinky pri ich prvom prihlásení

en: do not display the deprecated text user interface
sk: nezobrazovať zastarané používateľské textové rozhranie

en: do not prefer dns over wins or nis for hostname resolution
sk: neuprednostniť dns pred wins alebo nis pre zisťovanie názvov počítačov

en: do not require smart card for authentication by default
sk: predvolene nevyžadovať smart kartu na overenie totožnosti

en: do not start/stop portmap, ypbind, and nscd
sk: nespúšťať/nezastavovať portmap, ypbind a nscd

en: do not update the configuration files, only print new settings
sk: neaktualizovať súbory nastavení, iba vypísať nové nastavenia

en: enable LDAP for authentication by default
sk: predvolene povoliť LDAP pre overenie totožnosti

en: enable LDAP for user information by default
sk: predvolene povoliť LDAP pre používateľské informácie

en: enable MD5 passwords by default
sk: predvolene povoliť MD5 heslá

en: enable NIS for user information by default
sk: predvolene povoliť NIS pre používateľské informácie

en: enable SSSD for authentication by default with manually managed configuration
sk: predvolene povoliť SSSD pre overenie totožnosti s manuálnym nastavením konfigurácie

en: enable SSSD for user information by default with manually managed configuration
sk: povoliť SSSD s manuálnym nastavením konfigurácie pre používateľské informácie

en: enable authentication with fingerprint readers by default
sk: predvolene povoliť overenie totožnosti pomocou snímačov odtlačkov prstov

en: enable authentication with smart card by default
sk: predvolene povoliť overenie totožnosti smart kartou

en: enable caching of user credentials in SSSD by default
sk: predvolene povoliť kešovanie používateľských overení v SSSD

en: enable caching of user information by default (automatically disabled when SSSD is used)
sk: predvolene povoliť kešovanie používateľských informácii (automaticky vypnuté, ak sa používa SSSD)

en: enable hesiod for user information by default
sk: predvolene povoliť hesiod pre používateľské informácie

en: enable kerberos authentication by default
sk: predvolene povoliť overenie totožnosti kerberos

en: enable shadowed passwords by default
sk: predvolene povoliť tieňové heslá

en: enable use of DNS to find kerberos KDCs
sk: povoliť použitie DNS na nájdenie KDC pre kerberos

en: enable use of DNS to find kerberos realms
sk: povoliť použitie DNS na nájdenie realmov pre kerberos

en: enable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
sk: povoliť použitie schémy RFC-2307bis pre hľadanie používateľských informácií v LDAP

en: enable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
sk: povoliť použitie TLS s LDAP (RFC-2830)

en: enable winbind for authentication by default
sk: predvolene povoliť winbind pre overenie totožnosti

en: enable winbind for user information by default
sk: predvolene povoliť winbind pre používateľské informácie

en: enable wins for hostname resolution
sk: povoliť wins pre zisťovanie názvov počítačov

en: gid range winbind will assign to domain or ads users
sk: rozsah gid, ktorý bude winbind priraďovať doméne alebo ads užívateľom

en: hash/crypt algorithm for new passwords
sk: hash/crypt algoritmus pre nové heslá

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
sk: pripojiť sa do winbind domény alebo realmu ads ako tento správca

en: load CA certificate from the URL
sk: načítať certifikát CA z URL

en: local authorization is sufficient for local users
sk: lokálna autorizácia je pre lokálnych používateľov dostatočná

en: names of servers to authenticate against
sk: názvy serverov oproti ktorým overovať totožnosť

en: never use SSSD implicitly even for supported configurations
sk: nepoužívať SSSD implicitne ani pre podporované konfigurácie

en: opposite of --test, update configuration files with changed settings
sk: opak k --test, aktualizovať zmeny v súboroch nastavení

en: prefer dns over wins or nis for hostname resolution
sk: uprednostniť dns pred wins alebo nis pre zisťovanie názvov počítačov

en: probe network for defaults and print them
sk: zistiť predvolené nastavenia siete a vypísať ich

en: require smart card for authentication by default
sk: predvolene vyžadovať smart kartu na overenie totožnosti

en: restore the backup of configuration files
sk: obnoviť súbory nastavení zo záložnej kópie

en: restore the backup of configuration files saved before the previous configuration change
sk: obnoviť súbory nastavení zo záložnej kópie uloženej pred predchádzajúcou zmenou nastavení

en: save a backup of all configuration files
sk: uložiť záložnú kópiu všetkých súborov nastavení

en: security mode to use for samba and winbind
sk: bezpečnostný režim, ktorý použiť pre sambu a winbind

en: shadow password
sk: tieňové heslá

en: the character which will be used to separate the domain and user part of winbind-created user names if winbindusedefaultdomain is not enabled
sk: znak, ktorý bude použitý na oddelenie doménových a používateľských častí mien winbind-om vytvorených používateľov ak winbindusedefaultdomain nie je povolené

en: the directory which winbind-created users will have as home directories
sk: priečinok, ktorý bude pre winbind-om vytvorených používateľov ich domovským priečinkom

en: the group which winbind-created users will have as their primary group
sk: skupina, ktorá bude pre winbind-om vytvorených používateľov ich primárnou skupinou

en: the shell which winbind-created users will have as their login shell
sk: shell, ktorý budú mať winbind-om vytvorení používatelia ako ich prihlasovací shell

en: uid range winbind will assign to domain or ads users
sk: rozsah uid, ktorý bude winbind priraďovať doméne alebo ads užívateľom

en: unexpected argument
sk: neočakávaný parameter

en: update all configuration files
sk: aktualizovať všetky súbory nastavení

en: usage: %s [options]
sk: použitie: %s [možnosti]

en: use SSSD implicitly if it supports the configuration
sk: použiť SSSD implicitne, ak podporuje danú konfiguráciu

en: workgroup authentication servers are in
sk: servery na overenie totožnosti pracovnej skupiny sú v
