initscripts - en to ms translation catalogue (428 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
ms: 		Tekan 'I' untuk memasuki permulaan interaktif.

en: 		Welcome to
ms: 		Selamat datang ke

en:  done.
ms:  selesai.

en:  failed.
ms:  gagal.

en:  failed; no link present.  Check cable?
ms:  gagal; tiada sambungan wujud.  Periksa kabel?

en: $0: $DEVICE not a character device?
ms: $0: $DEVICE bukan peranti aksara?

en: $0: Link is down
ms: $0: Pautan dimatikan

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
ms: $0: Penggunaan: daemon [+/-paras-elok] {program}

en: $0: call me as 'halt' or 'reboot' please!
ms: $0: sila gunakan saya sebagai 'halt' atau 'reboot'!

en: $0: configuration for ${1} not found.
ms: $0: konfigurasi bagi ${1} tidak dijumpai.

en: $0: microcode device $DEVICE doesn't exist?
ms: $0: peranti microcode $DEVICE tidak wujud?

en: $BASENAME already running.
ms: $BASENAME sudah dilaksanakan.

en: $NAME is attached to $DEVICE
ms: $NAME dilampirkan ke $DEVICE

en: $alias device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
ms: peranti $alias ${DEVICE} nampaknya tidak ada, melengahkan penginitialisasian.

en: $base reload
ms: $base diulangmuat

en: $base shutdown
ms: $base dimatikan

en: $base startup
ms: permulaan $base

en: $file is not owned by "$user"
ms: $file bukan milik "$user"

en: $file is not readable by "$user"
ms: $file tidak boleh dibaca oleh "$user"

en: $prog already running
ms: $prog sudah dilaksanakan

en: $prog flush
ms: flush $prog

en: $prog not running
ms: $prog tidak dilaksanakan

en: $prog reload
ms: $prog ulangmuat

en: $prog shutdown
ms: sistem $prog dimatikan

en: $prog start
ms: $prog mula

en: $prog stop
ms: Henti $prog

en: $prog: Synchronizing with time server:
ms: $prog: Sinkronisasi dengan pelayan masa:

en: ${SERVICE}: unrecognized service
ms: ${SERVICE}: servis tidak dikenali

en: ${base} (pid $pid) is running...
ms: ${base} (pid $pid) terlaksana...

en: ${base} dead but pid file exists
ms: ${base} telah mati tapi fail pid masih ada

en: ${base} dead but subsys locked
ms: ${base} mati tapi subsys dikunci

en: ${base} is stopped
ms: ${base} dihentikan

en: 'No route to host' adding route '$networkipv6' via gateway '$gatewayipv6' through device '$device'
ms: 'Tiada route ke hos' akses route '$networkipv6' melalui gateway '$gatewayipv6' pada peranti '$device'

en: ($pid) is running...
ms: ($pid) sedang berjalan...

en: (Repair filesystem)
ms: (Membaiki sistemfail)

en: (no mouse is configured)
ms: (tiada tetikus dikonfigurasikan)

en: *** An error occurred during the file system check.
ms: *** Ralat berlaku bila memeriksa sistem fail.

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
ms: *** Meletakkan anda ke shell; sistem akan ulang'boot'

en: *** the clamav-server can be configured
ms: *** pelayan clamav boleh ditentutetapkan

en: *** when you leave the shell.
ms: *** bila anda meninggalkan shell

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
ms: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} tidak wujud

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist for ${DEVICE}
ms: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} tidak wujud untuk ${DEVICE}

en: /proc entries are not fixed
ms: masukan /proc tidak dibetulkan

en: /proc entries were fixed
ms: masukan /proc telah diperbetulkan

en: /proc filesystem unavailable
ms: sistemfail /proc tidak ada

en: 6to4 configuration is not valid
ms: Konfigurasi 6to4 adalah tidak sah

en: Active CIFS mountpoints:
ms: Titiklekapan aktif CIFS:

en: Active NCP mountpoints:
ms: Titik Lekapan NCP Aktif:

en: Active NFS mountpoints:
ms: Titiklekapan NFS Aktif:

en: An old version of the database format was found.
ms: Versi lama format pengkalan data telah dijumpai.

en: Applying arptables firewall rules:
ms: Menerapkan aturan firewall arptable:

en: Automatic reboot in progress.
ms: Ulangbut automatik sedang dijalankan.

en: Avahi daemon is running
ms: Daemon Avahi sedang dilaksanakan

en: Bridge support not available: brctl not found
ms: Bridge tidak disokong: brctl tidak dikenal pasti

en: Bringing up interface $i:
ms: Menaikkan antaramuka $i:

en: Bringing up loopback interface:
ms: Menaikkan antaramuka loopback:

en: CIM server is not running
ms: Pelayan CIM tidak dilaksanakan

en: CRITICAL
ms: KRITIKAL

en: Can't find $PRIVOXY_BIN, exit.
ms: Tidak menjumpai $PRIVOXY_BIN, keluar.

en: Can't find $PRIVOXY_CONF, exit.
ms: Tidak menjumpai $PRIVOXY_CONF, keluar.

en: Cannot add IPv6 address '$address' on dev '$device'
ms: Tidak dapat menambah alamat '$address' IPv6 pada peranti '$device'

en: Cannot delete IPv6 address '$address' on dev '$device'
ms: Tidak dapat memadam alamat IPv6 '$address' pada peranti '$device'

en: Changing target policies to DROP:
ms: Menukar polisi sasaran ke DROP:

en: Checking SMART devices now:
ms: Memeriksa peranti SMART sekarang:

en: Checking configuration files for $prog:
ms: Memeriksa fail tetapan untuk $prog:

en: Checking filesystems
ms: Memeriksa sistemfail

en: Checking for $prog daemon:
ms: Memeriksa untuk daemon $prog:

en: Checking local filesystem quotas:
ms: Memeriksa quota sistemfail lokal:

en: Checking network-attached filesystems
ms: Memeriksa failsistem dilekap-rangkaian

en: Clearing all current rules and user defined chains:
ms: Membuang semua peraturan semasa dan rantaian ditakrif pengguna:

en: Configuration file or keys are invalid
ms: Fail konfigurasi atau kekunci tidak sah

en: Configured CIFS mountpoints:
ms: Mengkonfigurasi titiklekapan CIFS:

en: Configured NCP mountpoints:
ms: Mengkonfigurasi titik lekapan NCP:

en: Configured NFS mountpoints:
ms: Mengkonfigurasi Titiklekapan NFS:

en: Configured devices:
ms: Peranti dikonfigurasikan:

en: Could not set 802.1Q VLAN parameters.
ms: Tidak dapat menetapkan parameter VLAN 802.1Q.

en: Currently active devices:
ms: Peranti semasa yang aktif:

en: DEBUG
ms: NYAHPEPIJAT

en: DSA key generation
ms: Penjanaan kekunci DSA

en: Detaching loopback device $dev:
ms: Meleraikan peranti loopback $dev:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
ms: Menentukan maklumat IP bagi ${DEVICE}...

en: Device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
ms: Peranti ${DEVICE} nampaknya tidak ada, melengahkan permulaan.

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
ms: Peranti ${DEVICE} mempunyai alamat MAC berlainan daripada dijangka, diabaikan.

en: Device '$DEVICE' is already up, please shutdown first
ms: Peranti '$DEVICE' sudah hidup, sila matikan dahulu

en: Device '$DEVICE' isn't supported here, use IPV6_AUTOTUNNEL setting and restart (IPv6) networking
ms: Peranti '$DEVICE' tidak disokong, guna tetapan IPV6_AUTOTUNNEL dan mula semula rangkaian (IPv6)

en: Device '$device' doesn't exist
ms: Peranti '$device' tidak wujud

en: Device '$device' enabling didn't work
ms: Mengaktifkan peranti '$device' tidak berfungsi

en: Device 'tun6to4' (from '$DEVICE') is already up, shutdown first
ms: Peranti 'tun6to4' (daripada '$DEVICE') sudah dinaikkan, matikan dahulu

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
ms: Mematikan defragmentasi automatik IPV4:

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
ms: Mematikan forwarding paket IPv4:

en: Disabling nightly apt update:
ms: Mematikan kemaskini nightly apt:

en: ERROR
ms: RALAT

en: ERROR: [ipv6_log] Cannot log to channel '$channel'
ms: RALAT: [ipv6_log] Tidak dapat masuk ke saluran '$channel'

en: ERROR: [ipv6_log] Loglevel isn't valid '$level' (arg 2)
ms: RALAT: [ipv6_log] Loglevel bukan '$level' (arg 2) yang sah

en: ERROR: [ipv6_log] Missing 'message' (arg 1)
ms: RALAT: [ipv6_log] Kehilangan 'message' (arg 1)

en: ERROR: [ipv6_log] Syslog is chosen, but binary 'logger' doesn't exist or isn't executable
ms: RALAT: [ipv6_log] Syslog dipilih, tetapi 'logger' binari tidak wujud atau bukan bolehlaksana

en: ERROR: could not add vlan ${VID} as ${DEVICE} on dev ${PHYSDEV}
ms: RALAT: tidak dapat menambah vlan ${VID} sebagai ${DEVICE} pada peranti ${PHYSDEV}

en: Enabling /etc/fstab swaps:
ms: Menghidupkan /etc/fstab swap:

en: Enabling local filesystem quotas:
ms: Menghidupkan kuota sistemfail lokal:

en: Enabling local swap partitions:
ms: Menghidupkan partisyen swap tempatan:

en: Enabling nightly apt update:
ms: Menghidupkan kemaskini nightly apt:

en: Entering interactive startup
ms: Memasuki permulaan interaktif

en: Entering non-interactive startup
ms: Memasuki permulaan tidak interaktif

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
ms: Ralat menambah alamat ${IPADDR} bagi ${DEVICE}.

en: Error occured while calculating the IPv6to4 prefix
ms: Ralat berlaku ketika mengira prefiks IPv6to4

en: Error occurred while calculating the IPv6to4 prefix
ms: Ralat berlaku bila mengira prefiks IPv6to4

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
ms: Ralat, terdapat hos yang sudah mempunyai alamat ${IPADDR}.

en: FAILED
ms: GAGAL

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
ms: Gagal menaikkan ${DEVICE}.

en: Flushing all chains:
ms: Membuang semua rantai:

en: Flushing all current rules and user defined chains:
ms: Membuang semua peraturan semasa dan rantaian ditakrif pengguna:

en: Generating SSH1 RSA host key:
ms: Menjana kekunci hos RSA SSH1:

en: Generating SSH2 DSA host key:
ms: Menjana kekunci hos DSA SSH2:

en: Generating SSH2 RSA host key:
ms: Menjana kekunci hos DSA SSH2:

en: Given IPv4 address '$ipv4addr' is not globally usable
ms: Alamat IPv4 diberi '$ipv4addr' tidak boleh digunakan secara global

en: Given IPv6 MTU '$ipv6_mtu' is out of range
ms: Data bagi IPv6 MTU '$ipv6_mtu' tidak memenuhi syarat

en: Given IPv6 default device '$device' doesn't exist or isn't up
ms: Peranti default IPv6 yang diberikan '$device' tidak wujud atau tidak boleh dilaksana

en: Given IPv6 default device '$device' requires an explicit nexthop
ms: Peranti default IPv6 yang diberikan '$device' memperuntukkan 'explicit nexthop'

en: Given IPv6 default gateway '$address' has scope '$device_scope' defined, given default gateway device '$device' will be not used
ms: Alamat default gateway IPv6 yang diberikan '$address' mempunyai skop '$device_scope' yang telah diberikan, default gateway pada peranti '$device' yang diberi tidak akan digunakan

en: Given IPv6 default gateway '$address' is link-local, but no scope or gateway device is specified
ms: Alamat default gateway IPv6 '$address' yang diberikan adalah link-local, tetapi tiada skop atau peranti gateway yang dinyatakan

en: Given IPv6 default gateway '$address' is not in proper format
ms: Default gateway bagi IPV6 yang diberikan '$address' bukan dalam format yang betul

en: Given address '$addr' is not a global IPv4 one (arg 1)
ms: Alamat yang diberikan '$addr' tidak umum 'IPv4 one (arg 1)'

en: Given address '$addr' is not a valid IPv4 one (arg 1)
ms: Alamat yang diberikan '$addr' adalah format IPV4 yang tidak sah (arg 1)

en: Given device '$device' is not supported (arg 1)
ms: Peranti yang diberikan '$device' tidak menyokong (arg 1)

en: Given pidfile '$pidfile' doesn't exist, cannot send trigger to radvd
ms: Data yang diberikan oleh pidfile '$pidfile' tidak wujud, tidak dapat menghantar isyarat ke radvd

en: Given remote address '$addressipv4tunnel' on tunnel device '$device' is already configured on device '$devnew'
ms: Alamat remote yng diberikan '$addressipv4tunnel' pada peranti tunnel '$device' telah dikonfigurasikan pada peranti '$devnew'

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
ms: Forwarding IPv6 global dimatikan dalam konfigurasi, tetapi tidak dimatikan dalam kernel

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
ms: Forwarding IPv6 global dihidupkan dalam konfigurasi, tetapi tidak dihidupkan dalam kernel

en: Halting system...
ms: Mematikan sistem...

en: INFO
ms: MAKLUMAT

en: INSECURE MODE FOR $key
ms: MOD TIDAK SELAMAT UNTUK $key

en: INSECURE OWNER FOR $key
ms: PEMILIK TIDAK SELAMAT UNTUK $key

en: IPv6to4 configuration needs an IPv4 address on related interface or otherwise specified
ms: Konfigurasi IPv6to4 memerlukan alamat IPv4 pada antaramuka berkaitan atau sebaliknya dinyatakan

en: Initializing MySQL database:
ms: Meninitialisasi pangkalandata MySQL:

en: Initializing database:
ms: Menginitialisasi pangkalandata:

en: Kernel is not compiled with IPv6 support
ms: Kernel tidak menyokong IPv6

en: Loading Firmware
ms: Memuatkan Firmware

en: Loading ISDN modules
ms: Memuatkan modul ISDN

en: Loading new virus-database:
ms: Memuat pengkalan data virus baru:

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
ms: Kehilangan fail konfig $PARENTCONFIG.

en: Missing parameter 'IPv4 address' (arg 1)
ms: Parameter tidak mencukupi 'IPv4 address' (arg 1)

en: Missing parameter 'IPv4-tunnel address' (arg 2)
ms: Parameter tidak mencukupi 'IPv4-tunnel address' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6 MTU' (arg 2)
ms: Paramater tidak mencukupi 'IPv6 MTU' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6 address' (arg 2)
ms: Parameter tidak mencukupi 'IPv6 address' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6-address' (arg 2)
ms: Parameter tidak mencukupi 'IPv6-address' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6-gateway' (arg 2)
ms: Parameter tidak mencukupi 'IPv6-gateway' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6-network' (arg 1)
ms: Parameter tidak mencukupi 'IPv6-network' (arg 1)

en: Missing parameter 'address' (arg 1)
ms: Parameter tidak mencukupi 'address' (arg 1)

en: Missing parameter 'device' (arg 1)
ms: Parameter tidak mencukupi  'device' (arg 1)

en: Missing parameter 'global IPv4 address' (arg 2)
ms: Paramater 'global IPv4 address' (arg 2) hilang

en: Missing parameter 'local IPv4 address' (arg 2)
ms: Paramater untuk 'local IPv4 address' (arg 2) tidak mencukupi

en: Missing parameter 'selection' (arg 2)
ms: Parameter tidak mencukupi 'selection' (arg 2)

en: Missing remote IPv4 address of tunnel, configuration is not valid
ms: Kehilangan alamat IPv4 jauh bagi tunnel, configurasi tidak sah

en: Mounting CIFS filesystems:
ms: Melekapkan sistemfail CIFS:

en: Mounting NCP filesystems:
ms: Melekap sistemfail NCP:

en: Mounting NFS filesystems:
ms: Melekap sistemfail NFS:

en: Mounting local filesystems:
ms: Melekap sistemfail lokal:

en: Mounting other filesystems:
ms: Melekap sistemfail lain:

en: NOTICE
ms: NOTIS

en: Netlabel is stopped.
ms: Netlabel dihentikan.

en: Nightly apt update is disabled.
ms: Kemaskini apt setiap malam telah dimatikan.

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel for device ${DEVICE}
ms: Tiada sokongan VLAN 802.1Q pada kernel bagi peranti ${DEVICE}

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel.
ms: Tiada sokongan VLAN 802.1Q pada kernel.

en: No parameters given to setup a default route
ms: Tiada paramater yang diberikan untuk konfigurasi default route

en: No reason given for sending trigger to radvd
ms: Tiada alasan yang diberikan untuk menghantar isyarat ke radvd

en: On the next boot fsck will be forced.
ms: Pada but akan datang, fsck akan dipaksa.

en: On the next boot fsck will be skipped.
ms: Pada but kelak, fsck akan dilangkah.

en: PASSED
ms: LULUS

en: PHYSDEV should be set for device ${DEVICE}
ms: PHYSDEV perlu ditetapkan untuk peranti ${DEVICE}

en: Pidfile '$pidfile' is empty, cannot send trigger to radvd
ms: Pidfile '$pidfile' tiada data, tidak dapat menghantar isyarat ke radvd

en: Please restart network with '/sbin/service network restart'
ms: Sila ulanghidup rangkaian dengan '/sbin/service network restart'

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
ms: Sila laksanakan 'makehistory' dan/atau 'makedbz' sebelum memulakan innd.

en: Please stand by while rebooting the system...
ms: Sila tunggu sementara sistem di boot semula...

en: Process accounting is disabled.
ms: Proses perakaunan dimatikan.

en: Process accounting is enabled.
ms: Proses perakaunan dihidupkan.

en: RSA key generation
ms: Penjanaan kekunci RSA

en: RSA1 key generation
ms: Penjanaan kekunci RSA1

en: Registering binary handler for qemu applications
ms: Mendaftarkan pengendali binari untuk aplikasi qemu

en: Reloading $prog
ms: Mengulangmuat $prog

en: Reloading $prog daemon configuration:
ms: Mengulangmuat konfigurasi daemon $prog:

en: Reloading $prog:
ms: Mengulangmuat $prog

en: Reloading $prog:
ms: Mengulangmuat $prog:

en: Reloading INN Service:
ms: Mengulangmuat Servis INN:

en: Reloading RADIUS server:
ms: Mengulangmuat pelayan RADIUS:

en: Reloading configuration:
ms: Mengulangmuat konfigurasi:

en: Reloading exim:
ms: Mengulangmuat exim:

en: Reloading postfix:
ms: Mengulangmuat postfix:

en: Reloading ser2net:
ms: Mengulangmuat ser2net:

en: Reloading smb.conf file:
ms: Mengulangmuat fail smb.conf:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
ms: Mengulanglekap sistemfail root dalam mod baca-tulis:

en: Removing user defined chains:
ms: Membuang rantaian ditakrif pengguna:

en: Reopening $prog log file:
ms: Membuka semula fail log $prog:

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy:
ms: Mengulangtetap rantaian terbina-dalam kepada polisi ACCEPT default:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
ms: Menetapkan namahos ${HOSTNAME}:

en: Restarting $prog:
ms: Mengulanghidup $prog:

en: Rotating logs:
ms: Memusing log:

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG
ms: Menyimpan aturan semasa ke $ARPTABLES_CONFIG

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG:
ms: Menyimpan aturan semasa ke $ARPTABLES_CONFIG:

en: Saving mixer settings
ms: Menyimpan maklumat mixer

en: Saving random seed:
ms: Menyimpan seed rawak:

en: See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
ms: Lihat $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist untuk lebih maklumat.

en: Sending all processes the KILL signal...
ms: Menghantar isyarat KILL ke semua proses...

en: Sending all processes the TERM signal...
ms: Menghantar isyarat TERM ke semua proses...

en: Setting 802.1Q VLAN parameters:
ms: Menetapkan parameter VLAN 802.1Q:

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
ms: Menetapkan nama domain NIS $NISDOMAIN:

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
ms: Menetapkan namahos ${HOSTNAME}:

en: Setting network parameters...
ms: Menetapkan parameter rangkaian...

en: Setting up Logical Volume Management:
ms: Menetapkan Pengurusan Volum Logikal:

en: Setting up a new ${PEERCONF} config file
ms: Membuka config fail yang baru bagi ${PEERCONF}

en: Shutting down $KIND services:
ms: Mematikan servis $KIND:

en: Shutting down $prog
ms: Mematikan $prog

en: Shutting down $prog:
ms: Mematikan $prog:

en: Shutting down Avahi DNS daemon:
ms: Mematikan daemon Avahi DNS:

en: Shutting down NFS daemon:
ms: Mematikan daemon NFS:

en: Shutting down NFS mountd:
ms: Mematikan mountd NFS:

en: Shutting down NFS quotas:
ms: Mematikan quota NFS:

en: Shutting down NFS services:
ms: Mematikan servis NFS:

en: Shutting down RPC svcgssd:
ms: Mematikan RPC svcgssd:

en: Shutting down console mouse services:
ms: Mematikan servis tetikus konsol:

en: Shutting down dund:
ms: Mematikan dund:

en: Shutting down interface $i:
ms: Mematikan antaramuka $i:

en: Shutting down kernel logger:
ms: Mematikan penglog kernel:

en: Shutting down loopback interface:
ms: Mematikan peranti loopback:

en: Shutting down network plug daemon:
ms: Mematikan daemon palam rangkaian:

en: Shutting down openvpn:
ms: Mematikan openvpn:

en: Shutting down postfix:
ms: Mematikan postfix:

en: Shutting down process accounting:
ms: Mematikan perakaunan proses:

en: Shutting down restorecond:
ms: Mematikan restorecond:

en: Shutting down router discovery services:
ms: Mematikan servis pencarian router:

en: Shutting down sm-client:
ms: Mematikan mountd sm-client:

en: Shutting down system logger:
ms: Mematikan penglog sistem:

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
ms: Mulakan servis $1 (Y)a/(T)idak/Te(r)uskan? [Y]

en: Starting $KIND services:
ms: Memulakan servis $KIND:

en: Starting $PRIVOXY_PRG:
ms: Memulakan $PRIVOXY_PRG:

en: Starting $desc ($prog):
ms: Memulakan $desc ($prog):

en: Starting $prog
ms: Memulakan $prog:

en: Starting $prog daemon:
ms: Memulakan daemon $prog:

en: Starting $prog for $ez_name:
ms: Memulakan $prog bagi $ez_name:

en: Starting $prog for $site:
ms: Memulakan $prog bagi $site:

en: Starting $prog:
ms: Memulakan $prog:

en: Starting $type $name:
ms: Memulakan $type $name:

en: Starting ${NAME} service:
ms: Memulakan servis ${NAME}:

en: Starting ${prog_base}:
ms: Memulakan ${prog_base}:

en: Starting Avahi DNS daemon...
ms: Memulakan daemon Avahi DNS...

en: Starting Avahi daemon...
ms: Memulakan daemon Avahi...

en: Starting Crossfire game server:
ms: Memulakan pelayan permainan Crossfire:

en: Starting HAL daemon:
ms: Memulakan demon HAL:

en: Starting INND system:
ms: Memulakan sistem INND:

en: Starting NFS daemon:
ms: Memulakan demon NFS:

en: Starting NFS mountd:
ms: Memulakan mountd NFS:

en: Starting NFS quotas:
ms: Memulakan quota NFS:

en: Starting NFS services:
ms: Memulakan servis NFS:

en: Starting NFS statd:
ms: Memulakan statd NFS:

en: Starting NetworkManager daemon:
ms: Memulakan daemon NetworkManager:

en: Starting RADIUS server:
ms: Memulakan pelayan RADIUS:

en: Starting RPC gssd:
ms: Memulakan RPC gssd:

en: Starting RPC idmapd:
ms: Memulakan RPC idmapd:

en: Starting RPC svcgssd:
ms: Memulakan RPC svcgssd:

en: Starting UPS monitor (master):
ms: Mengmulakan monitor UPS (induk):

en: Starting UPS monitor (slave):
ms: Memulakan monitor UPS (klien):

en: Starting Video Disk Recorder ($prog):
ms: Memulakan Perakam Cakera Video ($prog):

en: Starting Xpilot game server:
ms: Memulakan pelayan permainan Xpilot:

en: Starting YP map server:
ms: Memulakan servis pelayan YP.

en: Starting YP passwd service:
ms: Memulakan servis katalaluan YP:

en: Starting YP server services:
ms: Memulakan servis pelayan YP:

en: Starting acpi daemon:
ms: Memulakan demon acpi:

en: Starting argus:
ms: Memulakan argus:

en: Starting console mouse services:
ms: Memulakan servis tetikus konsol:

en: Starting fail2ban:
ms: Memulakan fail2ban:

en: Starting ipmi_poweroff driver:
ms: Memulakan pemandu ipmi_poweroff:

en: Starting ipmi_watchdog driver:
ms: Memulakan pemandu ipmi_watchdog:

en: Starting kernel logger:
ms: Memulakan penglog kernel:

en: Starting liquidwar game server:
ms: Memulakan pelayan permainan liquidwar:

en: Starting network plug daemon:
ms: Memulakan daemon palam rangkaian:

en: Starting pand:
ms: Memulakan pand:

en: Starting postfix:
ms: Memulakan postfix:

en: Starting process accounting:
ms: Memulakan proses perakaunan:

en: Starting router discovery:
ms: Memulakan pencarian router:

en: Starting rstat services:
ms: Memulakan servis rstat:

en: Starting rusers services:
ms: Memulakan servis rusers:

en: Starting rwho services:
ms: Memulakan servis rwho:

en: Starting sm-client:
ms: Memulakan sm-client:

en: Starting system logger:
ms: Memulakan penglog sistem:

en: Starting system message bus:
ms: Memulakan bas mesej sistem:

en: Starting up CIM server:
ms: Memulakan pelayan CIM:

en: Starting yum-updatesd:
ms: Memulakan yum-updatesd:

en: Stopping $PRIVOXY_PRG:
ms: Mematikan $PRIVOXY_PRG:

en: Stopping $desc ($prog):
ms: Menghentikan $desc ($prog):

en: Stopping $prog
ms: Menghentikan $prog

en: Stopping $prog daemon:
ms: Menghentikan daemon $prog:

en: Stopping $prog:
ms: Menghentikan $prog:

en: Stopping $progname:
ms: Menghentikan $progname:

en: Stopping $type $name:
ms: Menghentikan $type $name:

en: Stopping ${NAME} service:
ms: Menghentikan servis ${NAME}:

en: Stopping Crossfire game server:
ms: Menghentikan pelayan permainan Crossfire:

en: Stopping HAL daemon:
ms: Menghentikan demon HAL:

en: Stopping INN actived service:
ms: Menghentikan servis aktif INN:

en: Stopping INNFeed service:
ms: Menghentikan servis INNDFeed:

en: Stopping INNWatch service:
ms: Menghentikan servis INNWatch:

en: Stopping NFS locking:
ms: Menghentikan penguncian NFS:

en: Stopping NFS statd:
ms: Menghentikan statd NFS:

en: Stopping NetworkManager daemon:
ms: Mematikan daemon NetworkManager:

en: Stopping RADIUS server:
ms: Menghentikan pelayan RADIUS:

en: Stopping UPS monitor:
ms: Menghentikan monitor UPS:

en: Stopping Wesnoth game server:
ms: Mematikan pelayan permainan Wesnoth:

en: Stopping YP map server:
ms: Mematikan pelayan pemetaan YP:

en: Stopping YP passwd service:
ms: Menghentikan servis katalaluan YP:

en: Stopping YP server services:
ms: Menghentikan servis pelayan YP:

en: Stopping acpi daemon:
ms: Memulakan demon acpi:

en: Stopping all ${MODULE_NAME} drivers:
ms: Menghentikan semua pemandu ${MODULE_NAME}:

en: Stopping infrared remote control mouse daemon ($prog2):
ms: Mematikan daemon tetikus kawalan jauh inframerah ($prog2):

en: Stopping ipmi_poweroff driver:
ms: Menghentikan pemandu ipmi_poweroff:

en: Stopping puppet:
ms: Menghentikan puppet:

en: Stopping puppetmaster:
ms: Menghentikan puppetmaster:

en: Stopping rstat services:
ms: Menghentikan servis rstat:

en: Stopping rusers services:
ms: Menghentikan servis rusers:

en: Stopping rwho services:
ms: Menghentikan servis rwho:

en: Stopping system message bus:
ms: Menghentikan bas mesej sistem:

en: Stopping vbi proxy daemon:
ms: Menghentikan daemon proksi vbi:

en: Stopping yum-updatesd:
ms: Mematikan yum-updatesd:

en: Syncing hardware clock to system time
ms: Mengsinkronisasikan jam perkakasan ke masa sistem

en: Table: $table
ms: Jadual: $table

en: Telling INIT to go to single user mode.
ms: Memberitahu INIT supaya ke mod pengguna tunggal.

en: Tunnel device '$device' bringing up didn't work
ms: Melaksanakan peranti Tunnel '$device' tidak berfungsi

en: Tunnel device '$device' creation didn't work
ms: Menjalankan peranti Tunnel '$device' tidak berjaya

en: Tunnel device 'sit0' enabling didn't work
ms: Mengaktifkan peranti Tunnel 'sit0' tidak berfungsi

en: Turning off quotas:
ms: Mematikan kuota:

en: Turning off swap:
ms: Mematikan swap:

en: Unknown error
ms: Ralat tidak diketahui

en: Unloading ISDN modules
ms: Nyahmuat modul ISDN

en: Unmounting CIFS filesystems:
ms: Nyahlekap sistemfail CIFS:

en: Unmounting NCP filesystems:
ms: Menyahlekap sistemfail NCP:

en: Unmounting file systems
ms: Menyahlekap sistem fail

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
ms: Menyahlekap sistemfail loopback (ulangan):

en: Unmounting loopback filesystems:
ms: Menyahlekap sistemfail loopback:

en: Unmounting pipe file systems (retry):
ms: Menyahlekap sistemfail (ulangan):

en: Unmounting pipe file systems:
ms: Menyahlekap sistem fail:

en: Unsupported mechanism '$mechanism' for sending trigger to radvd
ms: Mekanisma tidak disokong '$mechanism' untuk menghantar isyarat ke radvd

en: Unsupported reason '$reason' for sending trigger to radvd
ms: Alasan tidak disokong '$reason' untuk menghantar isyarat ke radvd

en: Unsupported selection '$selection' specified (arg 2)
ms: Pilihan tidak disokong '$selection' sila beri (arg 2)

en: Updating RPMS in group $group:
ms: Mengemaskini RPMS dalam kumpulan $group:

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop}
ms: Penggunaan: $0 {start|stop}

en: Usage: $0 {start}
ms: Penggunaan: $0 {start}

en: Usage: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}
ms: Penggunaan: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}
ms: Penggunaan: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
ms: Penggunaan: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}
ms: Penggunaan: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}
ms: Penggunaan: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
ms: Penggunaan: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $service {start|stop|restart|list|status|clean}
ms: Penggunaan: $service {start|stop|restart|list|status|clean}

en: Usage: ifup <device name>
ms: Penggunaan: ifup <nama peranti>

en: Usage: killproc {program} [signal]
ms: Penggunaan: killproc {program} [isyarat]

en: Usage: pidfileofproc {program}
ms: Penggunaan: pidfileofproc {program}

en: Users cannot control this device.
ms: Pengguna tidak boleh mengawal peranti ini.

en: Using 6to4 and RADVD IPv6 forwarding usually should be enabled, but it isn't
ms: Menggunakan forwarding 6to4 dan RADVD IPv6 sepatutnya dihidupkan, tetapi tidak

en: VNC server
ms: Pelayan VNC

en: WARN
ms: AMARAN

en: WARNING
ms: AMARAN

en: WARNING: vconfig not able to disable REORDER_HDR on ${DEVICE}
ms: AMARAN: vconfig tidak dapat mengaktifkan REORDER_HDR pada ${DEVICE}

en: Waiting for reader attach/detach events...
ms: Menunggu untuk acara pasang/tanggal pembaca...

en: Warning: configured MTU '$IPV6TO4_MTU' for 6to4 exceeds maximum limit of '$tunnelmtu', ignored
ms: Amaran: MTU dikonfigurasikan '$IPV6TO4_MTU' bagi 6to4 menjangkau had maksimum bagi '$tunnelmtu', diabaikan

en: Warning: interface 'tun6to4' does not support 'IPV6_DEFAULTGW', ignored
ms: Amaran: Antaramuka 'tun6to4' tidak menyokong 'DEFAULTGW', diabaikan

en: Warning: ipppd (kernel 2.4.x and below) doesn't support IPv6 using encapsulation 'syncppp'
ms: Amaran: ipppd (kernel 2.4.x dan ke bawah) tidak menyokong IPv6 menggunakan encapsulation 'syncppp'

en: Warning: link doesn't support IPv6 using encapsulation 'rawip'
ms: Amaran: pautan tidak menyokong IPV6 melalui enkapsulasi 'rawip'

en: You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
ms: Anda perlu untuk menaiktaraf format data sebelum menggunakan PostgreSQL.

en: adsl-start does not exist or is not executable for ${DEVICE}
ms: adsl-start tidak wujud atau bukan executable for ${DEVICE}

en: cC
ms: rR

en: common address redundancy protocol daemon
ms: daemon protokol berulang alamat umum

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't agree
ms: ralat pada $FILE: IPADDR_START dan IPADDR_END tidak setuju

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
ms: ralat pada $FILE: IPADDR_START lebih besar daripada IPADDR_END

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
ms: ralat pada $FILE: sudah nampak peranti $parent_device:$DEVNUM pada $devseen

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
ms: ralat pada $FILE: ipaddr $IPADDR kelihatan di $ipseen

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
ms: ralat pada $FILE: tidak menyatakan peranti atau ipaddr

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
ms: ralat pada fail ifcfg-${parent_device}:

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
ms: ifup-ppp bagi ${DEVICE} telah keluar

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
ms: ifup-ppp bagi ${DEVNAME} keluar

en: innd shutdown
ms: innd dimatikan

en: nN
ms: nNtT

en: no dictionaries installed
ms: tiada kamus dipasang

en: not reloading $httpd due to configuration syntax error
ms: tidak mengulangmuat $httpd kerana ralat sintaks tetapan

en: not reloading due to configuration syntax error
ms: tidak mengulangmuat kerana ralat sintaks tetapan

en: pppd does not exist or is not executable
ms: pppd tidak wujud atau tidak boleh dilaksanakan

en: pppd does not exist or is not executable for ${DEVICE}
ms: pppd tidak wujud atau tidak boleh dilaksanakan pada ${DEVICE}

en: pppd started for ${DEVNAME} on ${MODEMPORT} at ${LINESPEED}
ms: pppd diaktifkan untuk ${DEVNAME} pada ${MODEMPORT} dengan ${LINESPEED}

en: radvd control enabled, but config is not complete
ms: kawalan radvd dihidupkan, tetapi konfigurasi tidak sempurna

en: radvd not (properly) installed, triggering failed
ms: radvd tidak (betul-betul) di'install', isyarat gagal dihantar

en: reload
ms: ulangmuat

en: reloading sm-client:
ms: mengulangmuat sm-client:

en: restart
ms: ulanghidup

en: stale lock files may be present in $directory
ms: fail kunci stale mungkin ada dalam $directory

en: start
ms: mula

en: usage: $0 <net-device>
ms: penggunaan: $0 <net-device>

en: usage: ifdown <device name>
ms: penggunaan: ifdown <nama peranti>

en: usage: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]
ms: penggunaan: ifup-aliases <peranti-rangkaian> [<parent-config>]

en: usage: ifup-routes <net-device> [<nickname>]
ms: penggunaan: ifup-routes <peranti-rangkaian>[<gelaran>]

en: vncserver shutdown
ms: vncserver dimatikan

en: vncserver start
ms: permulaan vncserver

en: vncserver startup
ms: permulaan vncserver
