libuser - en to hu translation catalogue (226 entries)

en: %s did not have a gid number.
hu: %s nem rendelkezett csoportazonosítóval.

en: %s did not have a home directory.
hu: A(z) %s felhasználónak nem volt saját könyvtára.

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
hu: "%s" nem jogosult arra, hogy módosítsa "%s" Finger-jellemzőit

en: %s value `%s': `:' not allowed
hu: %s értéke `%s': nem megengedett

en: Account Expires:	%s
hu: A jelszó lejár:	%s

en: Account creation failed: %s.
hu: Az azonosító létrehozása nem sikerült: %s.

en: Account is locked.
hu: Az azonosító zárolva van.

en: Account is not locked.
hu: Az azonosító nincs zárolva.

en: Authentication failed for %s.
hu: A felhasználóazonosítás nem sikerült (%s).

en: Both -L and -U specified.
hu: A -L és -U opció is meg van adva.

en: Can't set default context for /etc/passwd
hu: Nem állítható be alapértelmezett kontextus ehhez: /etc/passwd

en: Changing finger information for %s.
hu: %s Finger-jellemzőinek megváltoztatása.

en: Changing password for %s.
hu: %s jelszavának megváltoztatása.

en: Changing shell for %s.
hu: %s parancsértelmezőjének megváltoztatása.

en: Copying user structure:
hu: Felhasználói struktúra másolása:

en: Cyrus SASL error creating user: %s
hu: Cyrus SASL-felhasználólétrehozási hiba: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s
hu: Cyrus SASL-felhasználóeltávolítási hiba: %s

en: Default user attribute names:
hu: Az alapértelmezett felhasználójellemzők nevei:

en: Default user object classes:
hu: Az alapértelmezett felhasználói objektumosztályok:

en: E-Mail Address
hu: E-mail cím

en: Entry not found.
hu: Nem található bejegyzés.

en: Error changing owner of `%s': %s
hu: Hiba "%s" tulajdonosának módosításakor: %s

en: Error creating %s: %s.
hu: %s létrehozása nem sikerült: %s.

en: Error creating `%s': %s
hu: Hiba történt '%s' létrehozásakor: %s

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
hu: Hiba történt a(z) '%s' azonosító használatakor: egy sor formátuma hibás.

en: Error creating group `%s': %s
hu: Nem sikerült létrehozni "%s" nevű csoportot: %s

en: Error creating group for `%s' with GID %jd: %s
hu: Nem sikerült létrehozni csoportot "%s" számára "%jd" azonosítóval: %s

en: Error creating home directory for %s: %s
hu: %s saját könyvtárát nem sikerült létrehozni: %s

en: Error creating mail spool for %s.
hu: %s levelezési sorának létrehozása nem sikerült.

en: Error creating mail spool.
hu: A levelezési sor létrehozása nem sikerült.

en: Error creating user account for %s: %s
hu: Nem sikerült felhasználói azonosítót létrehozni ehhez: %s (%s)

en: Error initializing %s: %s
hu: Hiba történt %s inicializálásakor: %s

en: Error initializing %s: %s.
hu: Hiba történt %s inicializálásakor: %s.

en: Error initializing PAM.
hu: Hiba történt a PAM inicializálásakor.

en: Error looking up %s: %s
hu: %s kikeresése nem sikerült: %s

en: Error moving %s to %s: %s.
hu: Nem sikerült áthelyezni ezt: %s ide: %s (%s).

en: Error opening `%s': %s.
hu: Hiba történt '%s' megnyitásakor: %s.

en: Error parsing arguments: %s.
hu: Hiba történt az argumentumok feldolgozásakor: %s.

en: Error reading `%s': %s
hu: Hiba történt '%s' beolvasásakor: %s

en: Error removing %s: %s.
hu: %s eltávolítása nem sikerült: %s.

en: Error removing `%s': %s
hu: Hiba történt '%s' eltávolításakor: %s

en: Error removing mail spool.
hu: A levelezési sor létrehozása nem sikerült.

en: Error setting initial password for %s: %s
hu: Nem sikerült beállítani %s kezdeti jelszavát: %s

en: Error setting password for group %s: %s.
hu: Nem sikerült beállítani a(z) %s csoport jelszavát: %s.

en: Error setting password for user %s: %s.
hu: Nem sikerült beállítani %s jelszavát: %s.

en: Error writing `%s': %s
hu: Hiba történt "%s" írásakor: %s

en: Failed to drop privileges.
hu: Nem sikerült csökkenteni a jogosultsági szintet.

en: Failed to modify aging information for %s: %s
hu: Nem sikerült módosítani a lejárási információt ennél: %s (%s)

en: Failed to set password for group %s: %s
hu: Nem sikerült beállítani a jelszót a(z) %s csoporthoz: %s

en: Failed to set password for user %s: %s.
hu: Nem sikerült beállítani a jelszót a(z) %s felhasználónál: %s.

en: Finger information changed.
hu: A Finger-jellemzők megváltoztak.

en: Finger information not changed:  input error.
hu: A Finger-jellemzők nem változtak: bemeneti hiba történt.

en: Finger information not changed: %s.
hu: A Finger-jellemzők nem változtak: %s.

en: Full Name
hu: Teljes név

en: Getting default user attributes:
hu: Az alapértelmezett felhasználójellemzők lekérdezése:

en: Given Name
hu: Keresztnév

en: Group %jd does not exist
hu: Nem létezik "%jd" azonosítójú csoport

en: Group %s could not be deleted: %s
hu: A(z) %s csoportot nem sikerült törölni: %s

en: Group %s could not be deleted: %s.
hu: A(z) %s csoportot nem sikerült törölni: %s.

en: Group %s could not be locked: %s
hu: Nem sikerült zárolni a(z) %s csoportot: %s

en: Group %s could not be modified: %s
hu: Nem sikerült módosítani a(z) %s csoportot: %s

en: Group %s could not be modified: %s.
hu: Nem sikerült módosítani a(z) %s csoportot: %s.

en: Group %s could not be unlocked: %s
hu: Nem sikerült feloldani a(z) %s csoport zárolását: %s

en: Group %s does not exist.
hu: Nem létezik %s nevű csoport.

en: Group creation failed: %s
hu: A csoport létrehozása nem sikerült: %s

en: Group with GID %jd did not have a group name.
hu: A(z) "%jd" azonosítójú csoportnak nem volt neve.

en: Home Phone
hu: Otthoni telefonszám

en: Home directory path `%s' is not absolute
hu: `%s' felhasználói könyvtár útvonala nem abszolút.

en: Inactive:	%ld
hu: Inaktív:	%ld

en: Internal PAM error `%s'.
hu: Belső PAM-hiba ('%s').

en: Internal error.
hu: Belső hiba.

en: Invalid ID %s
hu: Érvénytelen azonosító: %s

en: Invalid default value of field %s: %s
hu: Érvénytelen alapértelmezett érték a(z) %s mezőhöz: %s

en: Invalid group ID %s
hu: Érvénytelen csoportazonosító: %s

en: Invalid user ID %s
hu: Érvénytelen felhasználóazonosító: %s

en: Kerberos Password for Admin Principal
hu: Az Admin Principal Kerberos-jelszava

en: Kerberos Realm
hu: Kerberos-realm

en: LDAP Bind DN
hu: LDAP csatlakozás

en: LDAP Bind Password
hu: LDAP csatlakozási jelszó

en: LDAP SASL Authorization User
hu: LDAP SASL azonosítási felhasználónév

en: LDAP SASL User
hu: LDAP SASL felhasználónév

en: LDAP Search Base DN
hu: LDAP keresési alapnév

en: LDAP Server Name
hu: LDAP kiszolgálónév

en: Last Change:	%s
hu: Utolsó módosítás:	%s

en: Never
hu: Soha

en: New Shell
hu: Új parancsértelmező

en: New password
hu: Új jelszó

en: New password (confirm)
hu: Még egyszer

en: No group name specified, no name for gid %d.
hu: Nincs megadva csoportnév, nem tartozik név ehhez az azonosítóhoz: %d.

en: No group name specified, using %s.
hu: Nincs megadva csoportnév, ezt a nevet használom: %s.

en: No group name specified.
hu: Nincs megadva csoportnév.

en: No group with GID %jd exists, not removing.
hu: Nem létezik "%jd" azonosítójú csoport, ezért nem lehet eltávolítani.

en: No new home directory for %s.
hu: Nincs új saját könyvtár ehhez: %s.

en: No old home directory for %s.
hu: Nincs régi saját könyvtár ehhez: %s.

en: No user name specified, no name for uid %d.
hu: Nincs megadva felhasználónév, nem tartozik név ehhez az azonosítóhoz: %d.

en: No user name specified, using %s.
hu: Nincs megadva felhasználónév, ezt a nevet használom: %s.

en: No user name specified.
hu: Nincs megadva felhasználónév.

en: Office
hu: Munkahely

en: Office Phone
hu: Munkahelyi telefonszám

en: Password Expires:	%s
hu: A jelszó lejár:	%s

en: Password Inactive:	%s
hu: Inaktív jelszó:	%s

en: Password change canceled.
hu: A jelszóváltoztatás meg lett szakítva.

en: Password changed.
hu: A jelszó megváltozott.

en: Passwords do not match, try again.
hu: A jelszavak nem egyeznek meg, próbálkozzon újra.

en: Prompts failed.
hu: A promptok sikertelenek.

en: Prompts succeeded.
hu: A promptok sikeresek.

en: Refusing to create account with UID 0.
hu: Nem lehet 0 értékű azonosítót létrehozni.

en: Searching for group named %s.
hu: A(z) %s csoport keresése.

en: Searching for group with ID %jd.
hu: "%jd" azonosítójú csoport keresése.

en: Searching for user named %s.
hu: A(z) %s felhasználónév keresése.

en: Searching for user with ID %jd.
hu: "%jd" azonosítójú felhasználó keresése.

en: Shell changed.
hu: A parancsértelmező megváltozott.

en: Shell not changed: %s
hu: A parancsértelmező nem változott: %s

en: Surname
hu: Vezetéknév

en: Unknown user authenticated.
hu: Ismeretlen felhasználó azonosítva.

en: Unknown user context
hu: Ismeretlen felhasználói kontextus

en: User %s could not be deleted: %s.
hu: Nem sikerült törölni a(z) %s felhasználót: %s.

en: User %s could not be locked: %s.
hu: A(z) %s felhasználót nem sikerült zárolni: %s.

en: User %s could not be modified: %s.
hu: Nem sikerült módosítani a(z) %s felhasználónevet: %s.

en: User %s could not be unlocked: %s.
hu: A(z) %s felhasználó zárolását nem sikerült feloldani: %s.

en: User %s does not exist.
hu: %s nevű felhasználó nem létezik.

en: User mismatch.
hu: Nem megfelelő felhasználó.

en: Warning:	%ld
hu: Figyelmeztetés:	%ld

en: Warning: Group with ID %jd does not exist.
hu: Figyelem: nem létezik %jd azonosítójú csoport.

en: [OPTION...]
hu: [OPCIÓ...]

en: [OPTION...] [user]
hu: [OPCIÓ...] [felhasználó]

en: [OPTION...] group
hu: [OPCIÓ...] csoport

en: [OPTION...] user
hu: [OPCIÓ...] felhasználó

en: `:' not allowed in encrypted password
hu: A `:' nem megengedett karakter titkosított jelszóban

en: access denied
hu: a hozzáférés megtagadva

en: backup file `%s' exists and is not a regular file
hu: létezik "%s" nevű biztonsági mentési fájl, de nem normál fájl

en: backup file size mismatch
hu: a mentési fájl eltérő méretű

en: bad user/group id
hu: hibás felhasználó/csoportazonosító

en: bad user/group name
hu: hibás felhasználó- vagy csoportnév

en: configuration file `%s' is too large
hu: a(z) %s beállítási fájl túl nagy

en: could not bind to LDAP server
hu: nem sikerült kapcsolódni az LDAP-kiszolgálóhoz

en: could not bind to LDAP server, first attempt as `%s': %s
hu: nem sikerült kapcsolódni az LDAP-kiszolgálóhoz, első kísérlet ezzel: "%s" (%s)

en: could not negotiate TLS with LDAP server
hu: nem sikerült TLS-kapcsolatot létrehozni az LDAP-kiszolgálóval

en: could not open configuration file `%s': %s
hu: nem sikerült megnyitni a(z) "%s" beállítási fájlt: %s

en: could not read configuration file `%s': %s
hu: nem sikerült beolvasni a(z) "%s" beállítási fájlt: %s

en: could not set LDAP protocol to version %d
hu: nem sikerült beállítani az LDAP protokollt %d verzióra

en: could not stat configuration file `%s': %s
hu: nem sikerült lekérdezni a(z) "%s" beállítási fájl adatait: %s

en: couldn't determine security context for `%s': %s
hu: nem sikerült meghatározni `%s' biztonsági kontextusát: %s

en: couldn't get default security context: %s
hu: nem sikerült lekérdezni az alapértelmezett biztonsági kontextust: %s

en: couldn't get security context of `%s': %s
hu: nem sikerült meghatározni "%s" biztonsági kontextusát: %s

en: couldn't open `%s': %s
hu: '%s' megnyitása nem sikerült: %s

en: couldn't read from `%s': %s
hu: nem sikerült olvasni innen: '%s' (%s)

en: couldn't set default security context to `%s': %s
hu: nem sikerült beállítani az alapértelmezett biztonsági kontextust erre: `%s' (%s)

en: couldn't stat `%s': %s
hu: nem sikerült a stat művelet erre: "%s" (%s)

en: couldn't write to `%s': %s
hu: nem sikerült írni ebbe: '%s' (%s)

en: data not found in file
hu: az adat nem található a fájlban

en: entity has no %s attribute
hu: az entitásnak nincs %s attribútuma

en: entity has no %s or %s attributes
hu: az entitásnak nincs sem %s, sem %s attribútuma

en: entity object has no %s attribute
hu: az entitásobjektumnak nincs %s attribútuma

en: entity structure has no %s or %s attributes
hu: az entitásstruktúra nem tartalmaz sem %s, sem %s attribútumot

en: entity was created with no %s or %s attributes
hu: az entitás %s és %s attribútum nélkül lett létrehozva

en: entry already present in file
hu: az entitás már benne van a fájlban

en: error connecting to the kadm5 server for service `%s' in realm `%s': %s
hu: nem sikerült csatlakozni a kadm5 kiszolgáló '%s' szolgáltatásához a(z) '%s' realm-ben: %s

en: error creating `%s': %s
hu: '%s' létrehozása nem sikerült: %s

en: error creating a LDAP directory entry: %s
hu: hiba történt az LDAP-címtárbejegyzés létrehozásakor: %s

en: error creating home directory for user
hu: nem sikerült létrehozni a felhasználó saját könyvtárát

en: error creating mail spool for user
hu: nem sikerült levelezési sort létrehozni a felhasználónak

en: error encrypting password
hu: hiba történt a jelszó titkosításakor

en: error initializing Cyrus SASL: %s
hu: a Cyrus SASL inicializálásakor hiba történt: %s

en: error initializing kerberos library
hu: a Kerberos-programkönyvtár inicializálása nem sikerült

en: error initializing ldap library
hu: hiba történt az LDAP-programkönyvtár inicializálásakor

en: error loading module
hu: modulbetöltési hiba

en: error locking file
hu: fájlzárolási hiba

en: error locking file: %s
hu: fájlzárolási hiba: %s

en: error manipulating terminal attributes
hu: hiba történt a terminálattribútumok kezelése közben

en: error modifying LDAP directory entry: %s
hu: hiba történt az LDAP-címtárbejegyzés módosításakor: %s

en: error moving home directory for user
hu: nem sikerült áthelyezni a felhasználó saját könyvtárát

en: error opening file
hu: fájlmegnyitási hiba

en: error parsing user name `%s' for kerberos
hu: nem sikerült a(z) '%s' felhasználónevet feldolgozni a Kerberosban

en: error reading file
hu: fájlolvasási hiba

en: error reading from terminal
hu: nem sikerült olvasni a terminálról

en: error reading information for `%s' from kerberos
hu: nem sikerült kiolvasni ezt az információt a Kerberosból: '%s'

en: error reading terminal attributes
hu: hiba történt a terminálattribútumok beolvasásakor

en: error removing LDAP directory entry: %s
hu: nem sikerült eltávolítani az LDAP-címtárbejegyzést: %s

en: error removing home directory for user
hu: nem sikerült eltávolítani a felhasználó saját könyvtárát

en: error removing mail spool for user
hu: nem sikerült a felhasználó levelezési sorát törölni

en: error renaming LDAP directory entry: %s
hu: hiba történt az LDAP-címtárbejegyzés átnevezésekor: %s

en: error resolving symbol in module
hu: nem sikerült feloldani egy szimbólumot a modulban

en: error setting password for `%s'
hu: nem sikerült beállítani a jelszót ennél: '%s'

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
hu: nem sikerült beállítani a jelszót az LDAP-címtárban ehhez: %s (%s)

en: error setting terminal attributes
hu: nem sikerült beállítani a terminál jellemzőit

en: error statting file
hu: hiba a fájl adatainak lekérdezésekor (stat)

en: error writing to file
hu: nem sikerült írni a fájlba

en: generic error
hu: általános hiba

en: group %jd has no name
hu: A(z) %jd csoportnak nincs neve

en: group %s has no GID
hu: A(z) %s csoportnak nincs csoportazonosítója (GID)

en: group has neither a name nor a GID
hu: csoportnak nincs neve és azonosítója (GID) sem

en: internal initialization error
hu: belső inicializálási hiba

en: invalid ID
hu: érvénytelen azonosító

en: invalid number
hu: érvénytelen szám

en: library/module version mismatch
hu: verzióeltérés a programkönyvtárban vagy modulban

en: module `%s' does not define `%s'
hu: a(z) `%s' modul nem tartalmazza a(z) `%s' definícióját

en: module disabled by configuration
hu: a modul le lett tiltva a beállításkor

en: module version mismatch in `%s'
hu: modulverzió-hiba ebben: '%s'

en: name contains control characters
hu: a név vezérlőkaraktert tartalmaz

en: name contains invalid char `%c'
hu: a név érvénytelen karaktert tartalmaz: '%c'

en: name contains non-ASCII characters
hu: a név nem csak ASCII-karaktereket tartalmaz

en: name contains whitespace
hu: a név üres karaktert tartalmaz

en: name is not set
hu: a név nincs beállítva

en: name is too long (%zu > %d)
hu: túl hosszú a név (%zu > %d)

en: name is too short
hu: a név túl rövid

en: name starts with a hyphen
hu: a név kötőjellel kezdődik

en: no `%s' attribute found
hu: nem található '%s' attribútum

en: no initialization function %s in `%s'
hu: hiányzik a(z) %s inicializálási függvény innen: '%s'

en: no shadow file present -- disabling
hu: nincs árnyékfájl - letiltva

en: no such object in LDAP directory
hu: nincs ilyen objektum az LDAP-címtárban

en: not enough privileges
hu: nincs elég jogosultság

en: not executing with superuser privileges
hu: nem lehet végrehajtani rendszergazdai jogosultsággal

en: object had no %s attribute
hu: az objektumnak nem volt %s attribútuma

en: object has no %s attribute
hu: az objektumnak nincs %s attribútuma

en: success
hu: sikerült

en: unknown error
hu: ismeretlen hiba

en: unlocking would make the password field empty
hu: a zárolás feloldása üressé tenné a jelszómezőt

en: unsupported password encryption scheme
hu: nem támogatott jelszótitkosítási mód

en: user %jd has no name
hu: A(z) %jd felhasználónak nincs neve

en: user %s has no UID
hu: A(z) %s felhasználónak nincs azonosítója (UID)

en: user has neither a name nor an UID
hu: felhasználónak nincs neve és azonosítója (UID) sem

en: user object had no %s attribute
hu: a felhasználói objektumnak nincs %s attribútuma

en: user object was created with no `%s'
hu: a felhasználói objektum '%s' attribútum nélkül lett létrehozva

en: user/group id in use
hu: a felhasználó/csoportazonosító foglalt

en: user/group name in use
hu: a felhasználó- vagy csoportnév foglalt
