initscripts.master - en to hu translation catalogue (1016 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
hu: 		Nyomjon 'I'-t az interaktív indításhoz.

en: 		Welcome to
hu: 		Üdvözöljük

en: 	-R 		: recursively dependency checking
hu: 	-R 		: rekurzív függőségvizsgálat

en: 	-c configfile	: specify config file
hu: 	-c configfile: beállításfájl megadása

en: 	-r kernelrelease: specify kernel release version
hu: 	-r kernelrelease: Add meg a kernel verzióját

en: 	-y 		: answer yes for all questions.
hu: 	-y		: válaszolj igennel minen kérdésre

en: 	script(s)	: specify systemtap scripts
hu: 	scripts	: systemtap szkriptek megadása

en:  done.
hu:  kész.

en:  failed.
hu:  sikertelen.

en:  failed; no link present.  Check cable?
hu:  sikertelen, nincs kapcsolat. Ellenőrizte a kábelt?

en: $0: $DEVICE not a character device?
hu: $0: $DEVICE nem karakteres egység?

en: $0: /etc/sysconfig/ktune does not exist.
hu: $0: /etc/sysconfig/ktune nem létezik.

en: $0: CPU microcode data file not present ($DATAFILE)
hu: $0: a mikrokód-adatfájl nem található ($DATAFILE)

en: $0: Link is down
hu: $0: Nincs kapcsolat

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
hu: $0: Használat: daemon [+/-nicelevel] {program}

en: $0: call me as 'halt' or 'reboot' please!
hu: $0: használja a 'halt'-ot vagy a 'reboot'-ot!

en: $0: configuration for ${1} not found.
hu: $0: a(z) ${1} konfigurációja nem található.

en: $0: error: $prog is not running
hu: $0: Hiba: A(z) $prog nem fut

en: $0: error: insufficient privileges
hu: $0: hiba: nem elegendő jogosultság

en: $0: error: program not installed
hu: $0: hiba: a program nincs telepítve

en: $0: kernel does not have CPU microcode device support
hu: $0: a kernel nem tartalmaz processzor mikrokód eszköztámogatást

en: $0: microcode device $DEVICE doesn't exist?
hu: $0: nem létezik $DEVICE nevű mikrokód-eszköz?

en: $0: reload not supported
hu: $0: Az újratöltés nem támogatott

en: $1 not available
hu: $1 nem elérhető

en: $BASENAME already running.
hu: A(z) $BASENAME már fut.

en: $BASENAME error exporting databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.log
hu: $BASENAME - hiba az adatbázisok exportálása közben; részleteket a ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.log fájlban talál

en: $BASENAME error importing databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.log
hu: $BASENAME - hiba az adatbázisok importálása közben, részleteket a ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.log fáljban talál.

en: $BASENAME exporting databases
hu: $BASENAME - az adatbázisok exportálása

en: $BASENAME importing databases
hu: $BASENAME - adatbázisok importálása

en: $DAEMON is not set.
hu: A(z) $DAEMON nincs beállítva.

en: $NAME is attached to $DEVICE
hu: A(z) $NAME hozzárendelve a(z) $DEVICE eszközhöz

en: $NAME: already running
hu: $NAME: már fut

en: $alias device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
hu: A(z) ${DEVICE} $alias eszköz nem érhető el, az inicializálás elhalasztása.

en: $base (pid $pid) is running...
hu: A(z) $base (PID: $pid) fut...

en: $base dead but pid file exists
hu: A(z) $base nem fut, de létezik PID-fájl

en: $base dead but subsys locked
hu: A(z) $base nem fut, de az alrendszer zárolva

en: $base is stopped
hu: A(z) $base le van állítva

en: $base reload
hu: $base - újratöltés

en: $base shutdown
hu: A(z) $base leállítása

en: $base startup
hu: A(z) $base indítása

en: $dst: LUKS requires non-random key, skipping
hu: $dst: a LUKS nem véletlenszerű kulcsot igényel - kihagyás

en: $dst: no value for cipher option, skipping
hu: $dst: nincs érték a titkosítási (cipher) opcióhoz - kihagyás

en: $dst: no value for hash option, skipping
hu: $dst: nincs érték a hash opcióhoz - kihagyás

en: $dst: no value for size option, skipping
hu: $dst: nincs érték a méret opcióhoz - kihagyás

en: $file is not owned by "$user"
hu: $file tulajdonosa nem "$user"

en: $file is not readable by "$user"
hu: A $file fájlt "$user" felhasználó nem olvashatja

en: $named reload
hu: A(z) $named újratöltése

en: $prog abort
hu: A(z) $prog megszakítása

en: $prog already running
hu: A(z) $prog már fut

en: $prog check
hu: $prog ellenőrzés

en: $prog compiled
hu: A(z) $prog lefordítva

en: $prog dead but pid file exists
hu: A(z) $prog leállt, de létezik PID-fájl

en: $prog dead but subsys locked
hu: $prog nem fut, de az alrendszer zárolva

en: $prog flush
hu: $prog - kiürítés

en: $prog is already running.
hu: A(z) $prog már fut.

en: $prog is already stopped.
hu: A(z) $prog már nem fut.

en: $prog is running
hu: A(z) $prog fut

en: $prog is running...
hu: A(z) $prog jelenleg fut...

en: $prog is stopped
hu: A(z) $prog le van állítva

en: $prog not running
hu: A(z) $prog nem fut

en: $prog reload
hu: A(z) $prog újratöltése

en: $prog shutdown
hu: A(z) $prog leállítása

en: $prog start
hu: A(z) $prog indítása

en: $prog startup
hu: A(z) $prog indítása

en: $prog status is unknown
hu: A(z) $prog állapota ismeretlen

en: $prog stop
hu: A(z) $prog leállítása

en: $prog stopping
hu: A(z) $prog leállítása

en: $prog: Synchronizing with time server:
hu: $prog: szinkronizálás az időszerverrel:

en: $prog: already running
hu: $prog: már fut

en: $s compilation failed
hu: $s fordítása sikeertelen

en: $s is dead, but another script is running.
hu: A(z) $s nem fut, de egy másik szkript igen.

en: $s is stopped
hu: A(z) $s le van állítva

en: $s$pid is running...
hu: $s$pid fut...

en: ${IP6TABLES}: ${_IPV} is disabled.
hu: ${IP6TABLES}: ${_IPV} letiltva.

en: ${IP6TABLES}: /sbin/$IP6TABLES does not exist.
hu: ${IP6TABLES}: Az /sbin/$IP6TABLES nem létezik.

en: ${IP6TABLES}: Applying firewall rules:
hu: ${IP6TABLES}: A tűzfalszabályok alkalmazása:

en: ${IP6TABLES}: Firewall is not configured.
hu: ${IP6TABLES}: A tűzfal nincs beállítva.

en: ${IP6TABLES}: Firewall is not running.
hu: ${IP6TABLES}: A tűzfal nem fut.

en: ${IP6TABLES}: Firewall modules are not loaded.
hu: ${IP6TABLES}: A tűzfal modulok nincsenek betöltve.

en: ${IP6TABLES}: Flushing firewall rules:
hu: ${IP6TABLES}: A tűzfalszabályok kiürítése:

en: ${IP6TABLES}: Loading additional modules:
hu: ${IP6TABLES}: További modulok betöltése:

en: ${IP6TABLES}: Saving firewall rules to $IP6TABLES_DATA:
hu: ${IP6TABLES}: Tűzfalszabályok mentése ide: $IP6TABLES_DATA:

en: ${IP6TABLES}: Setting chains to policy $policy:
hu: ${IP6TABLES}: Láncok beállítása a(z) $policy házirendre:

en: ${IP6TABLES}: Unloading modules:
hu: ${IP6TABLES}: Modulok eltávolítása:

en: ${IPTABLES}: ${_IPV} is disabled.
hu: ${IPTABLES}: ${_IPV} tiltva.

en: ${IPTABLES}: /sbin/$IPTABLES does not exist.
hu: ${IPTABLES}: A /sbin/$IPTABLES nem létezik.

en: ${IPTABLES}: Applying firewall rules:
hu: ${IPTABLES}: A tűzfalszabályok alkalmazása:

en: ${IPTABLES}: Firewall is not configured.
hu: ${IPTABLES}: Nincs beállítva tűzfal.

en: ${IPTABLES}: Firewall is not running.
hu: ${IPTABLES}: A tűzfal nem fut.

en: ${IPTABLES}: Firewall modules are not loaded.
hu: ${IPTABLES}: A tűzfal modulok nincsenek betöltve.

en: ${IPTABLES}: Flushing firewall rules:
hu: ${IPTABLES}: A tűzfalszabályok kiürítése:

en: ${IPTABLES}: Loading additional modules:
hu: ${IPTABLES}: További modulok betöltése:

en: ${IPTABLES}: Saving firewall rules to $IPTABLES_DATA:
hu: ${IPTABLES}: A tűzfalszabályok mentése ide: $IPTABLES_DATA:

en: ${IPTABLES}: Setting chains to policy $policy:
hu: ${IPTABLES}: Láncok beállítása a(z) $policy házirendre:

en: ${IPTABLES}: Unloading modules:
hu: ${IPTABLES}: Modulok eltávolítása:

en: ${SERVICE}: unrecognized service
hu: ${SERVICE}: ismeretlen szolgáltatás

en: ${base} (pid $pid) is running...
hu: A(z) $base (PID: $pid) fut...

en: ${base} dead but pid file exists
hu: A(z) ${base} nem fut, de létezik PID-fájl.

en: ${base} dead but subsys locked
hu: A(z) ${base} nem fut, de az alrendszer zárolva

en: ${base} is stopped
hu: A(z) ${base} le van állítva

en: %s is password protected
hu: %s jelszóval védett

en: 'No route to host' adding route '$networkipv6' via gateway '$gatewayipv6' through device '$device'
hu: 'Nincs útvonal a géphez' a(z) '$networkipv6' útvonalnak a(z) '$gatewayipv6' átjárón és a(z) '$device' eszközön keresztül való felvételekor

en: ($pid) is running...
hu: ($pid) fut...

en: (Repair filesystem)
hu: (Fájlrendszer javítása)

en: (no mouse is configured)
hu: (nincs egér beállítva)

en: (not starting, no services registered)
hu: (nem indítható, mert nincs bejegyzett szolgáltatás)

en: *** $0 can not be called in this way
hu: *** $0 nem használható így

en: *** /etc/selinux/config indicates you want to manually fix labeling
hu: *** A /etc/selinux/config szerint Ön kézzel szeretné javítani a címkézési

en: *** An error occurred during the file system check.
hu: *** Hiba lépett fel a fájlrendszerellenőrzés során.

en: *** Disabling security enforcement for system recovery.
hu: *** A biztonsági előírások kikapcsolása a rendszerhelyreállításhoz.

en: *** Dropping you to a shell; the system will continue
hu: *** Ön egy parancsértelmezőbe kerül. A rendszer folytatja a működést

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
hu: *** Ön egy parancsértelmezőbe kerül. A rendszer újraindul

en: *** Please see /usr/share/doc/clamav-server-*/README how
hu: *** Kérem, olvassa el a /usr/share/doc/clamav-server-*/README fájlt

en: *** Relabeling could take a very long time, depending on file
hu: *** Az újracímkézés sok időt vehet igénybe - a fájltól függően

en: *** Run 'setenforce 1' to reenable.
hu: *** Az ismételt bekapcsoláshoz használja a "setenforce 1" parancsot.

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
hu: *** Figyelmeztetés: SELinux ${SELINUXTYPE} szabályzat újracímkézése szükséges.

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
hu: *** Figyelmeztetés: SELinux ${SELINUXTYPE} szabályzat-újracímkézés szükséges.

en: *** Warning -- SELinux is active
hu: *** Figyelmeztetés -- a SELinux aktív

en: *** Warning -- the system did not shut down cleanly.
hu: *** Figyelmeztetés: a rendszer nem megfelelő módon állt le.

en: *** problems. Dropping you to a shell; the system will reboot
hu: *** problémákat. Ön egy parancsértelmezőbe kerül. A rendszer újraindul

en: *** system size and speed of hard drives.
hu: *** méretétől és a merevlemezek sebességétől.

en: *** the clamav-server can be configured
hu: *** a clamav kiszolgáló beállítható

en: *** when you leave the shell.
hu: *** amikor Ön elhagyja a parancsértelmezőt.

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
hu: Az /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} nem létezik

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist for ${DEVICE}
hu: Az /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} nem létezik ennél: ${DEVICE}

en: /proc entries are not fixed
hu: /proc bejegyzések nincsenek kész

en: /proc entries were fixed
hu: /proc-bejegyzések beállítva

en: /proc filesystem unavailable
hu: A /proc fájlrendszer nem érhető el

en: 6to4 configuration is not valid
hu: A 6to4 konfiguráció érvénytelen

en: Active CIFS mountpoints:
hu: Aktív CIFS csatlakozási pontok:

en: Active NCP mountpoints:
hu: Aktív NCP csatolási pontok:

en: Active NFS mountpoints:
hu: Aktív NFS csatlakozási pontok:

en: Active network block devices:
hu: Aktív hálózati blokkeszközök:

en: Adding udev persistent rules
hu: Állandó udev szabályok hozzáadása

en: An old version of the database format was found.
hu: A rendszer régi verziójú adatbázisformátumot talált.

en: Applying ${ELEVATOR} elevator:
hu: ${ELEVATOR} elevator alkalmazása:

en: Applying Intel CPU microcode update:
hu: Intel processzor mikrokód-frissítés alkalmazása:

en: Applying arptables firewall rules:
hu: Az arptables tűzfalszabályok bevezetése:

en: Applying ktune sysctl settings:
hu: Ktune sysctl beállítások alkalmazása:

en: Applying sysctl settings from $SYSCTL_POST:
hu: A sysctl beállítások alkalmazása innen $SYSCTL_POST:

en: Argument 1 is empty but should contain interface name - skip IPv6to4 initialization
hu: Az 1. argumentum üres, de a csatolónevet kellene tartalmaznia - az IPv6to4-inicializálás kihagyása

en: Automatic reboot in progress.
hu: Automatikus újraindítás folyamatban.

en: Avahi DNS daemon is not running
hu: Az Avahi DNS-szolgáltatás nem fut

en: Avahi DNS daemon is running
hu: Az Avahi DNS szolgáltatás fut

en: Avahi daemon is not running
hu: Az Avahi szolgáltatás nem fut

en: Avahi daemon is running
hu: Az Avahi szolgáltatás jelenleg fut

en: Binary handler for Windows applications already registered
hu: Már van regisztrált bináris-kezelő a Windows alkalmazásokhoz

en: Binding NIS service:
hu: A NIS szolgáltatás kapcsolása:

en: Bridge support not available: brctl not found
hu: Nincs bridge-támogatás: a brctl nem található

en: Bringing up interface $i:
hu: A(z) $i csatoló aktiválása:

en: Bringing up loopback interface:
hu: Visszacsatolási eszköz indítása:

en: CIM server ($pid) is running
hu: A CIM kiszolgáló ($pid) fut

en: CIM server is not running
hu: A CIM kiszolgáló nem fut

en: CRITICAL
hu: KRITIKUS

en: CTDB is already running
hu: A CTDB már fut

en: Can not find util-vserver installation (the file '$UTIL_VSERVER_VARS' would be expected); aborting...
hu: Nem található az util-vserver telepítés (a(z) '$UTIL_VSERVER_VARS' alapján), megszakítás...

en: Can't find $PRIVOXY_BIN, exit.
hu: A(z) $PRIVOXY_BIN nem található, kilépés.

en: Can't find $PRIVOXY_CONF, exit.
hu: $PRIVOXY_CONF nem található, kilépés.

en: Cannot add IPv6 address '$address' on dev '$device'
hu: A(z) '$address' IPv6-cím nem vehető fel a(z) '$device' eszközre

en: Cannot delete IPv6 address '$address' on dev '$device'
hu: A(z) '$address' IPv6-cím nem távolítható el a(z) '$device' eszközről

en: Cannot enable IPv6 privacy method '$IPV6_PRIVACY', not supported by kernel
hu: Nem lehet bekapcsolni az IPv6-os "$IPV6_PRIVACY" adatvédelmi módszert - a kernel nem támogatja

en: Cannot find user $CYPHESISUSER to run cyphesis service.
hu: Nem található a $CYPHESISUSER felhasználó a cyphesis szolgáltatás futtatásához.

en: Changing target policies to DROP:
hu: Célházirend átállítása ELDOBÁSra:

en: Check Oprofile driver loaded ...
hu: Oprofile meghajtó betöltésének ellenőrzése ...

en: Check Oprofile filesystem group/permission...
hu: Oprofile fájlrendszer csoport/jogosultság ellenőrzése...

en: Check Oprofile filesystem mounted ...
hu: Oprofile fájlrendszerek csatlakoztatásának ellenőrzése ...

en: Checking Configuration:
hu: Konfiguráció vizsgálata:

en: Checking SMART devices now:
hu: A SMART eszközök ellenőrzése:

en: Checking configuration files for $prog:
hu: A(z) $prog beállítási fájljainak ellenőrzése:

en: Checking database format in
hu: Adatbázis formátumának ellenőrzése

en: Checking filesystems
hu: A fájlrendszerek ellenőrzése

en: Checking for $prog daemon:
hu: A(z) $prog szolgáltatás ellenőrzése:

en: Checking for ctdbd service:
hu: A ctdbd szolgáltatás ellenőrzése:

en: Checking local filesystem quotas:
hu: Helyi fájlrendszerkvóták ellenőrzése:

en: Checking network-attached filesystems
hu: Hálózati fájlrendszerek ellenőrzése

en: Cleaning up systemtap scripts:
hu: Takarítás a systemtap szkriptek után:

en: Clearing all current rules and user defined chains:
hu: Minden jelenlegi szabály és felhasználói lánc törlése:

en: Compiling systemtap scripts:
hu: A systemtap szkriptek fordítása:

en: Configuration file /etc/radvd.conf missing
hu: A /etc/radvd.conf konfigurációs fájl hiányzik

en: Configuration file /etc/sysconfig/arptables missing
hu: A /etc/sysconfig/arptables konfigurációs fájl hiányzik

en: Configuration file or keys are invalid
hu: A konfigurációs fájl vagy a kulcsok érvénytelenek

en: Configured CIFS mountpoints:
hu: Beállított CIFS csatlakozási pontok:

en: Configured NCP mountpoints:
hu: Beállított NCP csatlakozási pontok:

en: Configured NFS mountpoints:
hu: Beállított NFS csatlakozási pontok:

en: Configured devices:
hu: Beállított eszközök:

en: Configured network block devices:
hu: Beállított hálózati blokkeszközök:

en: Could not check for running PostgreSQL database.
hu: Nem sikerült a futó PostgreSQL adatbázis ellenőrzése.

en: Could not set 802.1Q VLAN parameters.
hu: Nem sikerült beállítani a 802.1Q VLAN paramétereit.

en: Creating PostgreSQL account:
hu: PostgreSQL hozzáférés létrehozása:

en: Creating PostgreSQL database:
hu: A PostgreSQL adatbázis létrehozása:

en: Creating required directories
hu: A szükséges könyvtárak létrehozása

en: Current elevator settings:
hu: Aktuális elevator beállítások:

en: Current ktune sysctl settings:
hu: Aktuális ktune sysctl beállítások:

en: Currently active devices:
hu: Jelenleg aktív eszközök:

en: DEBUG
hu: HIBAKERESÉS

en: DSA key generation
hu: DSA kulcs létrehozása

en: DSS key generation
hu: DSS kulcs létrehozása

en: Denyhosts already running.
hu: A denyhosts már fut.

en: Dependency loop detected on $s
hu: Függőségi hurokot találtam itt: $s

en: Detaching loopback device $dev:
hu: A(z) $dev visszacsatolási eszköz leválasztása:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
hu: Az IP-információk meghatározása ${DEVICE} számára...

en: Device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
hu: A(z) ${DEVICE} eszköz nem érhető el, az inicializálást elhalasztjuk.

en: Device ${DEVICE} has MAC address ${FOUNDMACADDR}, instead of configured address ${HWADDR}. Ignoring.
hu: A(z) ${DEVICE} eszköz MAC címe ${FOUNDMACADDR}, a beállított ${HWADDR} cím helyett. Figyelmen kívül hagyva.

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
hu: A(z) ${DEVICE} eszköznek a várttól eltérő a MAC-címe, ezért az figyelmen kívül lesz hagyva.

en: Device '$DEVICE' is already up, please shutdown first
hu: A(z) $DEVICE eszköz már aktív, kapcsolja le először

en: Device '$DEVICE' isn't supported as a valid GRE device name.
hu: A(z) "$DEVICE" eszköz nem használható érvényes GRE eszköznévként.

en: Device '$DEVICE' isn't supported here, use IPV6_AUTOTUNNEL setting and restart (IPv6) networking
hu: A(z) '$DEVICE' eszköz itt nem támogatott, használja az IPV6_AUTOTUNNEL beállítást és indítsa újra a hálózatkezelést (IPv6).

en: Device '$device' doesn't exist
hu: Nem létezik '$device' nevű eszköz

en: Device '$device' enabling didn't work
hu: Nem sikerült aktiválni a(z) '$device' eszközt

en: Device 'tun6to4' (from '$DEVICE') is already up, shutdown first
hu: A tun6to4 eszköz ($DEVICE eszközön) már aktív, kapcsolja le előbb

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
hu: Az IPv4 automatikus töredezettségmentesítés letiltása:

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
hu: Az IPv4 csomagtovábbítás letiltása:

en: Disabling Moodle cron job:
hu: A Moodle ütemezett feladat tiltása:

en: Disabling denyhosts cron service:
hu: A denyhosts ütemezett szolgáltatás letiltása:

en: Disabling monthly Smolt update:
hu: A havi Smolt frissítés kikapcsolása:

en: Disabling netconsole
hu: A netconsole tiltása:

en: Disabling nightly apt update:
hu: Az Apt programmal végzett éjszakánkénti frissítés tiltása:

en: Disabling nightly yum update:
hu: Az éjszakánkénti yum frissítés kikapcsolása:

en: Dumping state in /tmp/sec.dump:
hu: Állapot kiírása ide: /tmp/sec.dump:

en: ERROR
hu: HIBA

en: ERROR: [ipv6_log] Cannot log to channel '$channel'
hu: HIBA: [ipv6_log] Nem lehet bejelentkezni a(z) '$channel' csatornára

en: ERROR: [ipv6_log] Loglevel isn't valid '$level' (arg 2)
hu: HIBA: [ipv6_log] A(z) '$level' naplózási szint érvénytelen (arg 2)

en: ERROR: [ipv6_log] Missing 'message' (arg 1)
hu: HIBA: [ipv6_log] Hiányzó 'üzenet' (arg 1)

en: ERROR: [ipv6_log] Syslog is chosen, but binary 'logger' doesn't exist or isn't executable
hu: HIBA: [ipv6_log] rendszernapló van kijelölve, de a "logger" program nem található vagy nem végrehajtható

en: ERROR: could not add vlan ${VID} as ${DEVICE} on dev ${PHYSDEV}
hu: HIBA: nem sikerült a(z) ${VID} vlan-t hozzáadni, mint ${DEVICE}-t a(z) ${PHYSDEV} eszközhöz

en: Enabling /etc/fstab swaps:
hu: A /etc/fstab fájlban megadott lapozási területek bekapcsolása:

en: Enabling Bluetooth devices:
hu: A Bluetooth eszközök engedélyezése:

en: Enabling Moodle cron job:
hu: A Moodle ütemezett feladat (cron) engedélyezése:

en: Enabling denyhosts cron service:
hu: A denyhosts ütemezett feladat engedélyezése:

en: Enabling local filesystem quotas:
hu: Helyi fájlrendszerkvóták engedélyezése:

en: Enabling local swap partitions:
hu: A helyi lapozási (swap-) partíciók engedélyazése:

en: Enabling monthly Smolt checkin:
hu: A havi Smolt jelentés engedélyezése:

en: Enabling nightly apt update:
hu: Az Apt programmal végzett éjszakánkénti frissítés engedélyezése:

en: Enabling nightly yum update:
hu: Az éjszakánkénti yum frissítés bekapcsolása:

en: Entering interactive startup
hu: Interaktív indítás megkezdése

en: Entering non-interactive startup
hu: Nem-interaktív indítás megkezdése

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
hu: Hiba a(z) ${IPADDR} cím ${DEVICE} számára való hozzáadásakor.

en: Error occured while calculating the IPv6to4 prefix
hu: Hiba lépett fel az IPv6to4-előtag kiszámításakor

en: Error occurred while calculating the IPv6to4 prefix
hu: Hiba lépett fel az IPv6to4 előtag kiszámításakor

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
hu: Hiba történt, egy másik gép már használja a(z) ${IPADDR} címet.

en: Error. Default principal database does not exist.
hu: Hiba történt. Az alapértelmezett elsődleges adatbázis nem létezik.

en: Error. This appears to be a slave server, found kpropd.acl
hu: Hiba. Úgy tűnik, ez egy másodlagos kiszolgáló - kpropd.acl létezik.

en: Error: no valid $cfg found.
hu: Hiba: nem található érvényes $cfg.

en: Exporting $BASENAME databases:
hu: A(z) $BASENAME adatbázisok exportálása:

en: FAILED
hu: SIKERTELEN

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
hu: A(z) ${DEVICE} eszköz aktiválása sikertelen.

en: Failed to make cache directory ($CACHE_PATH)
hu: A gyorsítótár könyvtárának létrehozása nem sikerült ($CACHE_PATH)

en: Failed to make stat directory ($STAT_PATH)
hu: A könyvtár létrehozása sikertelen ($STAT_PATH)

en: Failed to run "$s". ($ret)
hu: "$s" futtatása nem sikerült. ($ret)

en: Failed to sort dependency
hu: A függőségek feloldása nem sikerült

en: Failed to stop "$s".
hu: A(z) "$s" leállítása sikertelen.

en: Fixing /proc entries visibility
hu: /proc bejegyzések láthatóságának beállítása

en: Flushing all chains:
hu: Minden lánc kiürítése:

en: Flushing all current rules and user defined chains:
hu: Az összes jelenlegi szabály és felhasználói lánc kiürítése:

en: Generate configuration puppet:
hu: Puppet konfiguráció késztése:

en: Generate configuration puppetmaster:
hu: A puppetmaster beállításainak készítése:

en: Generating RSA key for server $MONOTONE_KEYID
hu: RSA kulcs létrehozása a(z) $MONOTONE_KEYID kiszolgáló számára

en: Generating SSH1 RSA host key:
hu: SSH1 RSA kiszolgáló kulcs létrehozása:

en: Generating SSH2 DSA host key:
hu: SSH2 DSA kiszolgáló kulcs létrehozása:

en: Generating SSH2 RSA host key:
hu: SSH2 RSA kiszolgálókulcs létrehozása:

en: Generating chrony command key:
hu: A chrony vezérlőkulcsának létrehozása:

en: Generating dropbear DSS host key:
hu: DSS kiszolgálókulcs létrehozása a dropbear-hez :

en: Generating dropbear RSA host key:
hu: RSA kiszolgálókulcs létrehozása a dropbear-hez:

en: Generating exim certificate:
hu: Exim tanusítvány készítése:

en: Generating udev makedev cache file
hu: Az udev makedev gyorsítótár létrehozása

en: Generating unbound control key and certificate:
hu: Kötetlen vezérlőkulcs és tanusítvány készítése:

en: Given IPv4 address '$ipv4addr' is not globally usable
hu: A megadott IPv4-cím ('$ipv4addr') nem használható globálisan

en: Given IPv6 MTU '$ipv6_mtu' is out of range
hu: A megadott IPv6-MTU ('$ipv6_mtu') nem esik a várt tartományba

en: Given IPv6 default device '$device' doesn't exist or isn't up
hu: A megadott IPv6-os alapértelmezett eszköz ('$device') nem létezik vagy nem aktív

en: Given IPv6 default device '$device' requires an explicit nexthop
hu: A megadott IPv6-os alapértelmezett eszköz ('$device') explicit nexthop értéket igényel

en: Given IPv6 default gateway '$address' has scope '$device_scope' defined, given default gateway device '$device' will be not used
hu: A megadott IPv6-os alapértelmezett átjáróhoz ('$address') tartozik egy '$device_scope' scope, a megadott alapértelmezett átjáró-eszköz ('$device') nem lesz felhasználva

en: Given IPv6 default gateway '$address' is link-local, but no scope or gateway device is specified
hu: A megadott IPv6-os alapértelmezett átjáró ('$address') link-local típusú, de nincs megadva scope vagy átjáró

en: Given IPv6 default gateway '$address' is not in proper format
hu: A megadott IPv6-os alapértelmezett átjáró ('$address') nem megfelelő formátumú

en: Given address '$addr' is not a global IPv4 one (arg 1)
hu: A megadott cím ('$addr') nem globális IPv4-cím (arg 1)

en: Given address '$addr' is not a valid IPv4 one (arg 1)
hu: A megadott '$addr' cím nem egy érvényes IPv4-cím (arg 1)

en: Given device '$device' is not supported (arg 1)
hu: A megadott eszköz ('$device') nem támogatott (arg 1)

en: Given pidfile '$pidfile' doesn't exist, cannot send trigger to radvd
hu: A megadott PID-fájl ('$pidfile') nem létezik, nem küldhető értesítés a radvd-nak

en: Given remote address '$addressipv4tunnel' on tunnel device '$device' is already configured on device '$devnew'
hu: A megadott távoli cím ('$addressipv4tunnel') a(z) '$device' alagút-eszköznél már be van állítva ide: '$devnew'

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
hu: Az általános IPv6-továbbítás le van tiltva a beállításokban, de nincs letiltva a kernelben

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
hu: Az általános IPv6 továbbítás engedélyezve a konfigurációban, de a kernel jelenleg nem támogatja

en: Graceful shutdown of old $prog:
hu: A régi $prog könnyed leállítása:

en: Halting system...
hu: A rendszer leállítása...

en: INFO
hu: INFORMÁCIÓ

en: INSECURE MODE FOR $key
hu: NEM BIZTONSÁGOSAK "$key" FÁJL JOGOSULTSÁGAI

en: INSECURE OWNER FOR $key
hu: NEM BIZTONSÁGOS a(z) "$key" FÁJL TULAJDONOSA

en: IPv6to4 configuration needs an IPv4 address on related interface or otherwise specified
hu: Az IPv6to4-beállítás igényel egy IPv4-címet egy kapcsolódó hálózati csatolón vagy másképpen megadva

en: Importing $BASENAME databases:
hu: A(z) $BASENAME adatbázisok importálása:

en: Importing packets to monotone database:
hu: Csomagok importálása a monotone adatbázisába:

en: Initializing MySQL database:
hu: A MySQL adatbázis inicializálása:

en: Initializing OpenCT smart card terminals:
hu: Az OpenCT chipkártya terminálok inicializálása:

en: Initializing database
hu: Adatbázis előkészítése

en: Initializing database:
hu: Adatbázis inicializálása:

en: Initializing netconsole
hu: A netconsole inicializálása:

en: Insufficient privilege
hu: Nem elegendő jogosultság

en: Invalid tunnel type $TYPE
hu: Érvénytelen alagúttípus: $TYPE

en: Kernel is not compiled with IPv6 support
hu: A kernel IPv6-támogatás nélkül lett lefordítva

en: Key file for $dst not found, skipping
hu: Nem található kulcsfájl ehhez: $dst - kihagyás

en: Killing all running contexts
hu: Minden futó környezet leállítása

en: Loading $module kernel module:
hu: $module kernelmodul betöltése:

en: Loading Firmware
hu: A Firmware betöltése

en: Loading ISDN modules
hu: Az ISDN modulok betöltése

en: Loading database with rules:
hu: Adatbázis feltöltése szabályokkal:

en: Loading default device map
hu: Az alapértelmezett eszköz-hozzárendelés betöltése

en: Loading drivers
hu: Meghajtók betöltése

en: Loading new virus-database:
hu: Az új vírusadatbázis betöltése:

en: Manifest does not exist: $PUPPETMASTER_MANIFEST
hu: Vezérlőfájl nem létezik: $PUPPETMASTER_MANIFEST

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
hu: Hiányzó konfigurációs fájl: $PARENTCONFIG.

en: Missing parameter 'IPv4 address' (arg 1)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv4-cím' (arg 1)

en: Missing parameter 'IPv4-tunnel address' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv4-alagútcím' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6 MTU' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv6 MTU' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6 address' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv6-cím' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6-address' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv6-cím' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6-gateway' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv6-átjáró' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6-network' (arg 1)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv6-hálózat' (arg 1)

en: Missing parameter 'address' (arg 1)
hu: Hiányzó paraméter: 'cím' (arg 1)

en: Missing parameter 'device' (arg 1)
hu: Hiányzó paraméter: 'eszköz' (arg 1)

en: Missing parameter 'global IPv4 address' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'globális IPv4-cím' (arg 2)

en: Missing parameter 'local IPv4 address' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'helyi IPv4-cím' (arg 2)

en: Missing parameter 'selection' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'kijelölés' (arg 2)

en: Missing remote IPv4 address of tunnel, configuration is not valid
hu: Hiányzik az alagút távoli IPv4 címe, a beállítás érvénytelen

en: Mldonkey (mlnet) is stopped
hu: A Mldonkey (mlnet) leállítva

en: Module $module is loaded.
hu: A $module modul betöltve.

en: Module $module isn't loaded.
hu: A(z) $module modul nincs betöltve.

en: Monthly smolt check-in is disabled.
hu: A havi Smolt jelentés tiltva van.

en: Monthly smolt check-in is enabled.
hu: A havi Smolt-jelentés engedélyezett.

en: Moodle cron job is disabled.
hu: Az ütemezett Moddle feladatok letiltva.

en: Moodle cron job is enabled.
hu: A Moddle ütemezett feladat engedélyezve.

en: Mounting CIFS filesystems:
hu: A CIFS fájlrendszerek csatolása:

en: Mounting NCP filesystems:
hu: A NCP fájlrendszerek csatlakoztatása:

en: Mounting NFS filesystems:
hu: Az NFS -fájlrendszerek csatolása:

en: Mounting local filesystems:
hu: A helyi fájlrendszerek csatlakoztatása:

en: Mounting other filesystems:
hu: Egyéb fájlrendszerek csatlakoztatása:

en: Mounting zfs partitions:
hu: A zfs partíciók csatolása:

en: Moving
hu: Mozgatás

en: Moving old server passphrase file to new location:
hu: A régi kiszolgáló jelszófájljának áthelyezése:

en: NOTICE
hu: MEGJEGYZÉS

en: NTP server not specified in $ntpstep or $ntpconf
hu: Nincs megadva NTP szerver a $ntpstep vagy a $ntpconf fájlban

en: Netlabel is stopped.
hu: A Netlabel le van állítva.

en: Nightly apt update is disabled.
hu: Az Apt programmal végzett éjszakánkénti frissítés kikapcsolva.

en: Nightly apt update is enabled.
hu: Az Apt programmal végzett éjszakánkénti frissítés bekapcsolva.

en: Nightly yum update is disabled.
hu: Az éjszakánkénti yum frissítés kikapcsolva.

en: Nightly yum update is enabled.
hu: Az éjszakánkénti yum frissítés engedélyezve.

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel for device ${DEVICE}
hu: Nincs 802.1Q VLAN-támogatás a kernelben a(z) ${DEVICE} eszközhöz

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel.
hu: Nincs 802.1Q VLAN támogatás a kernelben.

en: No parameters given to setup a default route
hu: Nincs megadva paraméter egy alapértelmezett útválasztás beállításához

en: No reason given for sending trigger to radvd
hu: Nincs megadva az ok az radvd-s értesítéshez

en: No scripts exist.
hu: Nincsenek szkriptek.

en: Not stopping $prog: iscsi sessions still active
hu: A(z) $prog nem állítható le: még van aktív iscsi munkafolyamat

en: On the next boot fsck will be forced.
hu: A következő indításkor az fsck le fog futni.

en: On the next boot fsck will be skipped.
hu: A következő indításnál az fsck át lesz ugorva.

en: Options:
hu: Lehetőségek:

en: PASSED
hu: SIKERES

en: PHYSDEV should be set for device ${DEVICE}
hu: PHYSDEV beállítandó ehhez az eszközhöz: ${DEVICE}

en: PORT environment is not set.
hu: A PORT környezet nincs beállítva.

en: Package sendmail-cf is required to update configuration.
hu: A sendmail-cf csomagnak szüksége van a beállítások frissítésére.

en: Path to vshelper has been set
hu: A vshelper elérési útja beállítva

en: Path to vshelper has not been set
hu: A vshelper elérési útját nem sikerült beállítani

en: Pidfile '$pidfile' is empty, cannot send trigger to radvd
hu: A(z) '$pidfile' PID-fájl üres, nem lehet értesíteni a radvd-t

en: Please restart network with '/sbin/service network restart'
hu: Indítsa újra a hálózatot az '/sbin/service network restart'-tal

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
hu: Indítsa el a makehistory-t és/vagy a makedbz-t az innd indítása előtt.

en: Please stand by while rebooting the system...
hu: Kis türelmet, a rendszer újraindul...

en: Populating cyphesis world:
hu: A cyphesis világának feltöltése:

en: PostgreSQL server is not running.
hu: A PostgreSQL kiszolgáló nem fut.

en: Pre-0.26 monotone database must be migrated by hand:
hu: A 0.26-osnál korábbi monotone adatbázisokat kézzel kell átalakítani:

en: Preparing $PROG certificate:
hu: A(z) $PROG kulcs előkészítése:

en: Preparing $PROG config:
hu: A(z) $PROG beállításának előkészítése:

en: Process accounting is disabled.
hu: A process accounting letiltva.

en: Process accounting is enabled.
hu: A process accounting engedélyezve.

en: RSA key generation
hu: RSA kulcs létrehozása

en: RSA1 key generation
hu: RSA1 kulcs létrehozása

en: Re-reading $prog configuration:
hu: A(z) $prog beállításainak újraolvasása:

en: Registering binary handler for Windows applications:
hu: Bináris kezelő regisztrálása Windows alkalmazásokhoz:

en: Registering binary handler for qemu applications
hu: Bináris kezelő regisztrálása Qemu-alkalmazásokhoz

en: Reloading
hu: Újratöltés

en: Reloading $DCBD is not supported:
hu: A(z) $DCBD újratöltése nem támogatott:

en: Reloading $PROG:
hu: $PROG újratöltése:

en: Reloading $SERVICE configuration:
hu: A(z) $SERVICE beállításainak újratöltése:

en: Reloading $desc ($prog):
hu: A(z) $desc ($prog) újratöltése:

en: Reloading $prog
hu: A(z) $prog újratöltése

en: Reloading $prog configuration:
hu: A(z) $prog beállításainak újratöltése:

en: Reloading $prog daemon configuration:
hu: A(z) $prog szolgáltatás beállításainak újratöltése:

en: Reloading $prog for $ez_name:
hu: A(z) $prog újratöltése ($ez_name):

en: Reloading $prog2:
hu: A(z) $prog2 újratöltése:

en: Reloading $prog:
hu: A(z) $prog újratöltése:

en: Reloading $prog:
hu: A(z) $prog újratöltése:

en: Reloading ${NAME}
hu: A(z) ${NAME} újratöltése

en: Reloading ${NAME} service:
hu: A(z) ${NAME} szolgáltatás újratöltése:

en: Reloading ${NAME}:
hu: ${NAME} újratöltése:

en: Reloading ${prog_base}:
hu: A(z) ${prog_base} újratöltése:

en: Reloading ${prog} config file:
hu: A(z) ${prog} beállításainak újratöltése:

en: Reloading ${prog} conig file:
hu: A(z) ${prog} beállításainak újratöltése:

en: Reloading Avahi DNS daemon...
hu: Az Avahi DNS-szolgáltatás újratöltése...

en: Reloading Avahi daemon...
hu: Az Avahi szolgáltatás újratöltése...

en: Reloading CRLs:
hu: CRL-ek újratöltése:

en: Reloading Condor daemons:
hu: A Condor újratöltése:

en: Reloading INN Service:
hu: Az INN szolgáltatás újratöltése:

en: Reloading NIS service:
hu: A NIS szolgáltatás újratöltése:

en: Reloading RADIUS server:
hu: A RADIUS kiszolgáló újratöltése:

en: Reloading acpi daemon:
hu: Az ACPI szolgáltatás újratöltése:

en: Reloading atop daemon configuration:
hu: Az atop szolgáltatás beállításainak újratöltése:

en: Reloading config for $prog:
hu: A(z) $prog beállításainak újratöltése:

en: Reloading configuration:
hu: Konfiguráció újratöltése:

en: Reloading cyrus.conf file:
hu: A cyrus.conf fájl újratöltése:

en: Reloading exim:
hu: Az exim újratöltése:

en: Reloading icecast:
hu: Az Icecast újratöltése:

en: Reloading infrared remote control daemon ($prog):
hu: Az infravörös távirányító-szolgáltatás ($prog) újratöltése:

en: Reloading maps
hu: A hozzárendelések újratöltése

en: Reloading nsca:
hu: nsca újratöltése:

en: Reloading postfix:
hu: A Postfix újratöltése:

en: Reloading rules configuration...
hu: A szabályok beállításainak újratöltése:

en: Reloading ser2net
hu: A ser2net újratöltése

en: Reloading ser2net:
hu: A ser2net újratöltése:

en: Reloading smb.conf file:
hu: Az smb.conf újratöltése:

en: Reloading smokeping:
hu: A smokeping újratöltése:

en: Reloading syslog-ng:
hu: A syslog-ngl újratöltése:

en: Reloading xenconsoled daemon:
hu: A xenconsoled újratöltése:

en: Reloading xend daemon:
hu: A xend újratöltése:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
hu: A gyökér-fájlrendszer újracsatolása írható-olvasható módban:

en: Removing user defined chains:
hu: Felhasználói láncok eltávolítása:

en: Reopening $prog log file:
hu: A(z) $prog naplófájljának újranyitása:

en: Rescanning IB Subnet:
hu: Az IB alhálózat újbóli feltérképezése:

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy:
hu: Beépített láncok alapértelmezett ELFOGADÁS házirendre állítása:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
hu: A(z) {$HOSTNAME} számítógépnév ismételt beállítása:

en: Restarting $prog for $file:
hu: A(z) $prog újindítása ehhez: $file:

en: Restarting $prog:
hu: A(z) $prog újraindítása:

en: Restarting $prog:
hu: A(z) $prog újraindítása:

en: Restarting Shorewall:
hu: A Shorewall újraindítása:

en: Restarting Video Disk Recorder ($prog):
hu: A videólemez-felvevő ($prog) újraindítása:

en: Restarting puppet:
hu: A puppet újraindítása:

en: Resuming logging:
hu: Naplózás folytatása:

en: Reverting to ${KERNEL_ELEVATOR} elevator:
hu: Visszatérés a(z) ${KERNEL_ELEVATOR} elevatorhoz:

en: Reverting to saved sysctl settings:
hu: Visszatérés a mentett sysctl beállításokhoz:

en: Rotating logs:
hu: Naplófájlok rotálása:

en: Saving $desc ($prog):
hu: A(z) $desc ($prog) mentése:

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG
hu: A jelenlegi szabályok mentése ide: $ARPTABLES_CONFIG

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG:
hu: A jelenlegi szabályok mentése a következőbe: $ARPTABLES_CONFIG:

en: Saving mixer settings
hu: A hangkeverő beállításainak mentése

en: Saving random seed:
hu: Véletlenszám-kezdőérték mentése:

en: See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
hu: További információk a $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist fájlban.

en: Sending all processes the KILL signal...
hu: KILL szignál küldése az összes folyamatnak...

en: Sending all processes the TERM signal...
hu: TERM szignál küldése az összes folyamatnak...

en: Sending switchover request to $NAME
hu: Átváltás kérés küldése ennek: $NAME

en: Server address not specified in /etc/sysconfig/netconsole
hu: A szerver címe nincs megadva a /etc/sysconfig/netconsole-ban

en: Server key already installed
hu: A kiszolgáló kulcsa már telepítve van

en: Service $prog does not support the reload action:
hu: A(z) $prog szolgáltatás nem támogatja az újratöltést:

en: Service ${0##*/} does not support the reload action:
hu: A(z) ${0##*/} szolgáltatás nem támogatja az újratöltést:

en: Setting 802.1Q VLAN parameters:
hu: A 802.1Q VLAN paraméterek beállítása.

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
hu: A(z) $NISDOMAIN NIS tartománynév beállítása:

en: Setting NIS domain:
hu: NIS domain beállítása:

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
hu: A(z) ${HOSTNAME} számítógépnév beállítása:

en: Setting network parameters...
hu: Hálózati paraméterek beállítása...

en: Setting path to vshelper
hu: A vshelper elérési útjának beállítása

en: Setting up Logical Volume Management:
hu: A Logical Volume Management (logikai kötetkezelés) beállítása:

en: Setting up a new ${PEERCONF} config file
hu: Új ${PEERCONF} konfigurációs fájl beállítása

en: Shuting down Bandwidthd network traffic monitor:
hu: A Bandwidthd hálózati forgalom figyelő leállítása:

en: Shutting down $BASENAME:
hu: $BASENAME leállítása:

en: Shutting down $DCBD:
hu: A(z) $DCBD leállítása:

en: Shutting down $KIND services:
hu: A(z) $KIND szolgáltatások leállítása:

en: Shutting down $NAME:
hu: A(z) $NAME leállítása:

en: Shutting down $PROG:
hu: A(z) $PROG leállítása:

en: Shutting down $desc ($prog):
hu: A(z) $desc ($prog) leállítása:

en: Shutting down $prog
hu: A(z) $prog leállítása

en: Shutting down $prog for $ez_name:
hu: A(z) $prog leállítása ($ez_name):

en: Shutting down $prog:
hu: A(z) $prog leállítása:

en: Shutting down $progbase:
hu: A(z) $progbase leállítása:

en: Shutting down ${desc} (${prog}):
hu: A(z) ${desc} (${prog}) leállítása:

en: Shutting down ${prog_base}:
hu: A(z) ${prog_base} leállítása:

en: Shutting down ${prog}:
hu: A(z) ${prog} leállítása:

en: Shutting down APM daemon:
hu: Az APM szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down Audio Entropy daemon:
hu: A hang-entrópia szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down Avahi DNS daemon:
hu: Az Avahi DNS-szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down Avahi daemon:
hu: Az Avahi szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down BitTorrent seed client:
hu: A BitTorrent seed kliens leállítása:

en: Shutting down BitTorrent tracker:
hu: A BitTorrent követő (tracker) leállítása:

en: Shutting down CIM server:
hu: A CIM kiszolgáló leállítása:

en: Shutting down DAAP server:
hu: A DAAP kiszolgáló leállítása:

en: Shutting down HPI SNMP sub-agent daemon:
hu: A HPI SNMP sub-agent szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down NFS daemon:
hu: Az NFS szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down NFS mountd:
hu: A NFS mountd leállítása:

en: Shutting down NFS quotas:
hu: Az NFS-kvóták leállítása:

en: Shutting down NFS services:
hu: Az NFS szolgáltatások leállítása:

en: Shutting down NIS service:
hu: A NIS szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down RPC svcgssd:
hu: A RPC svcgssd leállítása:

en: Shutting down SQLgrey:
hu: A SQLgrey leállítása:

en: Shutting down ZABBIX agent:
hu: A ZABBIX ügynök leállítása:

en: Shutting down ZABBIX proxy:
hu: A ZABBIX proxy leállítása:

en: Shutting down ZABBIX server:
hu: A ZABBIX kiszolgáló leállítása:

en: Shutting down amavisd-snmp-subagent:
hu: Az amavisd-snmp-subagent leállítása:

en: Shutting down argus:
hu: Az argus leállítása:

en: Shutting down auto nice daemon:
hu: Az auto nice szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down console mouse services:
hu: Konzolos egérszolgáltatások leállítása:

en: Shutting down ctdbd service:
hu: A ctdbd szolgáltatások leállítása:

en: Shutting down cyphesis:
hu: A cyphesis leállítása:

en: Shutting down dund:
hu: A dund leállítása:

en: Shutting down exim:
hu: Az exim leállítása:

en: Shutting down greylistd:
hu: A greylistd leállítása:

en: Shutting down icecast streaming daemon:
hu: Az Icecast műsorszórás (streaming) leállítása:

en: Shutting down interface $i:
hu: A(z) $i csatoló leállítása:

en: Shutting down kernel logger:
hu: A kernelnaplózó leállítása:

en: Shutting down ladvd:
hu: A ladvd leállítása:

en: Shutting down loopback interface:
hu: A visszacsatolási eszköz leállítása:

en: Shutting down network plug daemon:
hu: A hálózati csatlakozó-szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down openvpn:
hu: Az openvpn leállítása:

en: Shutting down pand:
hu: A pand leállítása:

en: Shutting down pkcsslotd:
hu: A pkcsslotd leállítása:

en: Shutting down postfix:
hu: A Postfix leállítása:

en: Shutting down process accounting:
hu: A process accounting leállítása:

en: Shutting down restorecond:
hu: A restorecond leállítása:

en: Shutting down rfcomm:
hu: A(z) rfcomm leállítása:

en: Shutting down router discovery services:
hu: Az útválasztó-azonosítási szolgáltatások leállítása:

en: Shutting down sm-client:
hu: Az sm-client leállítása:

en: Shutting down system logger:
hu: A rendszernaplózó leállítása:

en: Shutting down telescope daemon:
hu: A telescope szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down up-imapproxy daemon:
hu: Az up-imapproxy leállítása:

en: Shutting down upsdrvctl:
hu: Az upsdrvctl leállítása:

en: Something bad happened, manual intervention required, maybe restart?
hu: Valami rossz történt, kézi beavatkozás szükséges, esetleg újraindítás?

en: Staring new master $prog:
hu: Új mester $prog indítása:

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
hu: El szeretné indítani a(z) $1 szolgáltatást? (I)gen/(N)em/(F)olytatás? [I]

en: Starting $BASENAME:
hu: A(z) $BASENAME indítása:

en: Starting $DCBD:
hu: A(z) $DCBD indítása:

en: Starting $ID:
hu: A(z) $ID indítása:

en: Starting $KIND services:
hu: A(z) $KIND szolgáltatások indítása:

en: Starting $NAME:
hu: A(z) $NAME indítása:

en: Starting $PRIVOXY_PRG:
hu: A(z) $PRIVOXY_PRG indítása:

en: Starting $PROG:
hu: A(z) $PROG indítása:

en: Starting $PROG:
hu: A(z) $PROG indítása:

en: Starting $SERVICE daemon:
hu: A(z) $SERVICE szolgáltatás indítása:

en: Starting $SERVICE:
hu: A(z) $SERVICE szolgáltatás indítása:

en: Starting $desc ($prog):
hu: A(z) $desc ($prog) indítása:

en: Starting $display_name:
hu: A(z) $display_name indítása:

en: Starting $master_prog:
hu: A(z) $master_prog indítása:

en: Starting $name:
hu: A(z) $name indítása:

en: Starting $prog
hu: A(z) $prog indítása

en: Starting $prog daemon:
hu: A(z) $prog szolgáltatás indítása:

en: Starting $prog for $ez_name:
hu: A(z) $prog indítása ($ez_name):

en: Starting $prog for $file:
hu: A(z) $prog indítása ehhez: $file:

en: Starting $prog for $site:
hu: A(z) $prog indítása ehhez: $site:

en: Starting $prog instance
hu: A(z) $prog egy példányának indítása

en: Starting $prog2:
hu: A(z) $prog2 indítása:

en: Starting $prog:
hu: A(z) $prog indítása:

en: Starting $prog: $conf, $INTERFACES, $DRIVERS
hu: $prog indítasá: $conf, $INTERFACES, $DRIVERS

en: Starting $progbase:
hu: A(z) $progbase indítása:

en: Starting $progname:
hu: A(z) $progname indítása:

en: Starting $type $name:
hu: A(z) $type $name indítása:

en: Starting ${NAME} service:
hu: A(z) ${NAME} szolgáltatás indítása:

en: Starting ${desc} (${prog}):
hu: A(z) ${desc} (${prog}) indítása:

en: Starting ${ifprog}:
hu: A(z) ${ifprog} indítása:

en: Starting ${prog_base}:
hu: A(z) ${prog_base} indítása:

en: Starting ${prog}:
hu: A(z) $prog indítása:

en: Starting Audio Entropy daemon...
hu: A Hang-entrópia szolgáltatás indítása...

en: Starting Avahi DNS daemon...
hu: Az Avahi DNS-szolgáltatás indítása...

en: Starting Avahi daemon...
hu: Az Avahi szolgáltatás indítása...

en: Starting Bandwidthd network traffic monitor:
hu: A Bandwidthd hálózati forgalom figyelő indítása:

en: Starting BitTorrent seed client:
hu: A BitTorrent seed kliens indítása:

en: Starting BitTorrent tracker:
hu: A BitTorrent követő indítása:

en: Starting CGroup Rules Engine Daemon...
hu: CGroup Rules Engine Daemon indítása:

en: Starting CallWeaver:
hu: A CallWeaver indítása:

en: Starting Condor daemons:
hu: A Condor szolgáltatások indítása:

en: Starting Corosync Cluster Engine ($prog):
hu: A Corosync Cluster Engine ($prog) indítása:

en: Starting Crossfire game server:
hu: A Crossfire játékkiszolgáló indítása:

en: Starting DAAP server:
hu: A DAAP szerver indítása:

en: Starting Frozen Bubble server(s):
hu: A Frozen Bubble kiszolgáló(k) indítása:

en: Starting GNU Krell Monitors server ($prog):
hu: A GNU Krell Monitors kiszolgáló ($prog) indítása:

en: Starting GNU cfengine environmental history daemon:
hu: A GNU Cfengine környezeti előzmény-szolgáltatás indítása:

en: Starting Gadget daemon:
hu: A Gadget szolgáltatás indítása:

en: Starting Gnokii SMS daemon ($prog):
hu: A Gnokii SMS-szolgáltatás ($prog) indítása:

en: Starting HAL daemon:
hu: A HAL szolgáltatás indítása:

en: Starting ICQ transport:
hu: Az ICQ átvitel indítása:

en: Starting INND system:
hu: Az INND rendszer indítása:

en: Starting Mldonkey (mlnet):
hu: A Mldonkey (mlnet) indítása:

en: Starting MogileFS tracker daemon:
hu: A MogileFS követő indítása:

en: Starting NFS daemon:
hu: A NFS szolgáltatás indítása:

en: Starting NFS mountd:
hu: A NFS mountd indítása:

en: Starting NFS quotas:
hu: Az NFS-kvóták indítása:

en: Starting NFS services:
hu: A NFS szolgáltatások indítása:

en: Starting NFS statd:
hu: A NFS statd indítása:

en: Starting NIS service:
hu: Az NIS szolgáltatás indítása:

en: Starting NetworkManager daemon:
hu: A NetworkManager szolgáltatás indítása:

en: Starting Open Hardware Manager:
hu: Az Open Hardware Manager indítása:

en: Starting OpenAIS ($prog):
hu: Az OpenAIS ($prog) indítása:

en: Starting OpenSCADA daemon:
hu: Az OpenSCADA szolgáltatás indítása:

en: Starting PC/SC smart card daemon ($prog):
hu: A PC/SC chipkártya-szolgáltatás ($prog) indítása:

en: Starting Perlbal:
hu: A Perlbal indítása:

en: Starting Pound:
hu: A Pound indítása:

en: Starting Qpid AMQP daemon:
hu: A Qpid AMQP szolgáltatás indítása:

en: Starting RADIUS server:
hu: A RADIUS kiszolgáló indítása:

en: Starting RPC gssd:
hu: A RPC gssd indítása:

en: Starting RPC idmapd:
hu: RPC idmapd indítása:

en: Starting RPC svcgssd:
hu: RPC svcgssd elindítása:

en: Starting SCSI target daemon:
hu: A SCSI cél szolgáltatás indítása:

en: Starting SQLgrey:
hu: A SQLgrey indítása:

en: Starting Shorewall:
hu: A Shorewall indítása:

en: Starting UPS driver controller:
hu: Az UPS meghajtó vezérlőjének indítása:

en: Starting UPS monitor (master):
hu: Az UPS figyelő indítása (master):

en: Starting UPS monitor (slave):
hu: Az UPS figyelő elindítása (slave):

en: Starting Video Disk Recorder ($prog):
hu: A videolemez-felvevő ($prog) indítása:

en: Starting Wesnoth game server:
hu: A Wesnoth játékkiszolgáló indítása:

en: Starting Xpilot game server:
hu: A Xpilot játékkiszolgáló indítása:

en: Starting YP map server:
hu: Az YP hozzárendelés kiszolgáló indítása:

en: Starting YP passwd service:
hu: A YP jelszószolgáltatás indítása:

en: Starting YP server services:
hu: A YP kiszolgáló szolgáltatások indítása:

en: Starting ZABBIX agent:
hu: A ZABBIX ügynök indítása:

en: Starting ZABBIX proxy:
hu: A ZABBIX proxy indítása:

en: Starting ZABBIX server:
hu: A ZABBIX kiszolgáló indítása:

en: Starting abrt daemon:
hu: Az abrt szolgáltatás indítása:

en: Starting acpi daemon:
hu: Az acpi szolgáltatás indítása:

en: Starting all MaraDNS processes:
hu: Az összes MaraDNS folyamat indítása:

en: Starting all MaraDNS-Zoneserver processes:
hu: Az összes MaraDNS-Zoneserver folyamat indítása:

en: Starting amavisd-snmp-subagent:
hu: Az  amavisd-snmp-subagent indítása:

en: Starting argus:
hu: Az argus indítása:

en: Starting arptables_jf
hu: Az arptables_jf indítása:

en: Starting asterisk:
hu: Az asterisk indítása:

en: Starting auto nice daemon:
hu: Az auto nice szolgáltatás indítása:

en: Starting capi4linux:
hu: A capi4linux indítása:

en: Starting certmaster daemon:
hu: A certmaster szolgáltatás indítása:

en: Starting cobbler daemon:
hu: A cobbler szolgáltatás indítása:

en: Starting console mouse services:
hu: A konzolos egérszolgáltatás elindítása:

en: Starting ctdbd service:
hu: A ctdbd szolgáltatás indítása:

en: Starting cyphesis:
hu: A cyphesis indítása:

en: Starting denyhosts:
hu: A denyhosts indítása:

en: Starting distributed compiler daemon:
hu: Az elosztott fordítás szolgáltatás indítása:

en: Starting distributed compiler scheduler:
hu: Az elosztott fordításütemező elindítása:

en: Starting dund:
hu: A dund indítása:

en: Starting ejabberd:
hu: Az ejabberd indítása:

en: Starting exim:
hu: Az exim indítása:

en: Starting fail2ban:
hu: A fail2ban indítása:

en: Starting func daemon:
hu: A func szolgáltatás indítása:

en: Starting greylistd:
hu: A greylistd indítása:

en: Starting hard disk temperature monitor daemon ($prog):
hu: A merevlemezhőmérséklet-figyelő szolgáltatás ($prog) indítása:

en: Starting icecast streaming daemon:
hu: Az Icecast műsorszórás (streaming) indítása:

en: Starting incrond:
hu: Az incrond indítása:

en: Starting infrared remote control daemon ($prog):
hu: Az infravörös távirányító-szolgáltatás ($prog) indítása:

en: Starting infrared remote control mouse daemon ($prog2):
hu: Infravörös távirányítós egér szolgáltatás ($prog2) indítása:

en: Starting ipmi_poweroff driver:
hu: Az ipmi_poweroff meghajtó indítása:

en: Starting ipmi_watchdog driver:
hu: Az ipmi_watchdog indítása:

en: Starting kernel logger:
hu: A kernelnaplózó indítása:

en: Starting ladvd:
hu: A ladvd indítása:

en: Starting liquidwar game server:
hu: A liquidwar játékkiszolgáló indítása:

en: Starting monotone server:
hu: A monotone kiszolgáló indítása:

en: Starting named:
hu: A named indítása:

en: Starting network plug daemon:
hu: A hálózati csatlakozó-szolgáltatás indítása:

en: Starting nsd:
hu: A nsd indítása:

en: Starting openvpn:
hu: Az openvpn indítása:

en: Starting pand:
hu: A pand indítása:

en: Starting pdns-recursor:
hu: A pdns-recursor indítása:

en: Starting pkcsslotd:
hu: A pkcsslotd indítása:

en: Starting pmud daemon:
hu: A pmud szolgáltatás indítása:

en: Starting postfix:
hu: A Postfix indítása:

en: Starting preload daemon:
hu: A preload indítása:

en: Starting process accounting:
hu: A process accounting elindítása:

en: Starting puppet:
hu: A puppet indítása:

en: Starting puppetmaster:
hu: A puppetmaster indítása:

en: Starting restorecond:
hu: A restorecond indítása:

en: Starting rfcomm:
hu: Az rfcomm indítása:

en: Starting router discovery:
hu: Az útválasztó keresés indítása:

en: Starting rstat services:
hu: A rstat szolgáltatások indítása:

en: Starting rusers services:
hu: A rusers szolgáltatások indítása:

en: Starting rwho services:
hu: A rwho szolgáltatások indítása:

en: Starting sge_shadowd:
hu: A sge_shadowd indítása:

en: Starting sm-client:
hu: Az sm-client indítása:

en: Starting smokeping:
hu: A smokeping indítása:

en: Starting snake-server:
hu: A snake kiszolgáló indítása:

en: Starting supervisord:
hu: A supervisord indítása:

en: Starting syslog-ng:
hu: A syslog-ng indítása:

en: Starting system logger:
hu: A rendszernaplózó indítása:

en: Starting system message bus:
hu: Rendszer üzenetbusz indítása:

en: Starting telescope daemon:
hu: A telescope szolgáltatás indítása:

en: Starting unbound:
hu: Az unbound indítása:

en: Starting up $prog:
hu: A(z) $prog indítása:

en: Starting up APM daemon:
hu: Az APM szolgáltatás indítása:

en: Starting up CIM server:
hu: A CIM kiszolgáló indítása:

en: Starting up HPI SNMP sub-agent daemon:
hu: A HPI SNMP sub-agent indítása:

en: Starting up-imapproxy daemon:
hu: Az up-imapproxy szolgáltatás indítása:

en: Starting uuidd:
hu: Az uuidd indítása:

en: Starting vbi proxy daemon:
hu: A VBI proxy szolgáltatás indítása:

en: Starting xen blktapctrl daemon:
hu: A xen blktapctrl szolgáltatás indítása:

en: Starting xenconsoled daemon:
hu: A xenconsoled szolgáltatás indítása:

en: Starting xend daemon:
hu: A xend indítása:

en: Starting xenner daemons
hu: A xenner szolgáltatás indítása:

en: Starting xenstored daemon:
hu: xenstored szolgáltatás indítása:

en: Starting yum-updatesd:
hu: A Yum-updatesd indítása:

en: Stoping Gadget daemon:
hu: A Gadget szolgáltatás leállítása:

en: Stoping xen blktapctrl daemon:
hu: A xen blktapctrl szolgáltatás leállítása:

en: Stopping $PRIVOXY_PRG:
hu: A(z) $PRIVOXY_PRG leállítása:

en: Stopping $PROG:
hu: $PROG leállítása:

en: Stopping $PROG:
hu: $PROG leállítása:

en: Stopping $SERVICE daemon:
hu: A(z) $SERVICE szolgáltatás leállítása:

en: Stopping $SERVICE:
hu: A(z) $SERVICE leállítása:

en: Stopping $desc ($prog):
hu: A(z) $desc ($prog) leállítása:

en: Stopping $display_name:
hu: A(z) $display_name leállítása:

en: Stopping $master_prog:
hu: A(z) $master_prog leállítása:

en: Stopping $name:
hu: A(z) $name leállítása:

en: Stopping $prog
hu: A(z) $prog leállítása

en: Stopping $prog daemon:
hu: A(z) $prog leállítása:

en: Stopping $prog for $file:
hu: A(z) $prog megállítása ehhez: $file:

en: Stopping $prog2:
hu: A(z) $prog2 leállítása:

en: Stopping $prog:
hu: A(z) $prog leállítása:

en: Stopping $progname:
hu: A(z) $progname leállítása:

en: Stopping $type $name:
hu: A(z) $type $name leállítása:

en: Stopping ${NAME} service:
hu: A(z) ${NAME} szolgáltatás leállítása:

en: Stopping ${ifprog}:
hu: A(z) ${ifprog} leállítása:

en: Stopping CGroup Rules Engine Daemon...
hu: A CGroup Rules Engine leállítása:

en: Stopping CallWeaver:
hu: A CallWeaver leállítása:

en: Stopping Condor daemons:
hu: A Condor leállítása:

en: Stopping Corosync Cluster Engine ($prog):
hu: A Corosync Cluster Engine ($prog) leállítása:

en: Stopping Crossfire game server:
hu: A Crossfire játékkiszolgáló leállítása:

en: Stopping Frozen Bubble server(s):
hu: A Frozen Bubble kiszolgáló(k) leállítása:

en: Stopping GNU Krell Monitors server ($prog):
hu: A GNU Krell Monitors szerver ($prog) leállítása:

en: Stopping GNU cfengine environmental history daemon:
hu: A GNU Cfengine környezeti előzmény szolgáltatás leállítása:

en: Stopping Gnokii SMS daemon ($prog):
hu: A Gnokii SMS-szolgáltatás ($prog) leállítása:

en: Stopping HAL daemon:
hu: A HAL szolgáltatás leállítása:

en: Stopping INN actived service:
hu: Az INN aktivált szolgáltatás leállítása:

en: Stopping INND service (PID not found, the hard way):
hu: Az INND szolgáltatás leállítása (PID nem található, kikényszerítéssel):

en: Stopping INND service (gently):
hu: Az INND szolgáltatás leállítása (kényszerítés nélkül):

en: Stopping INND service (the hard way):
hu: Az INND szolgáltatás leállítása (kikényszerítéssel):

en: Stopping INNFeed service:
hu: Az INNFeed szolgáltatás leállítása:

en: Stopping INNWatch service:
hu: Az INNWatch szolgáltatás leállítása:

en: Stopping MaraDNS-Zoneserver:
hu: A MaraDNS-Zoneserver leállítása:

en: Stopping MaraDNS:
hu: A MaraDNS leállítása:

en: Stopping Mldonkey (mlnet):
hu: A Mldonkey (mlnet) leállítása:

en: Stopping MogileFS tracker daemon:
hu: A MogileFS követő leállítása:

en: Stopping NFS locking:
hu: A NFS-zárolás megszüntetése:

en: Stopping NFS statd:
hu: Az NFS statd leállítása:

en: Stopping NetworkManager daemon:
hu: A NetworkManager szolgáltatás leállítása:

en: Stopping Open Hardware Manager:
hu: Az Open Hardware Manager leállítása:

en: Stopping OpenAIS ($prog):
hu: Az OpenAIS szolgáltatás leállítása ($prog):

en: Stopping OpenCT smart card terminals:
hu: Az OpenCT chipkártya terminál leállítása:

en: Stopping OpenSCADA daemon:
hu: Az OpenSCADA szolgáltatás leállítása:

en: Stopping PC/SC smart card daemon ($prog):
hu: A PC/SC chipkártya-szolgáltatás leállítása ($prog):

en: Stopping Perlbal:
hu: A Perlbal leállítása:

en: Stopping Pound:
hu: A Pound leállítása:

en: Stopping Qpid AMQP daemon:
hu: A Qpid AMQP szolgáltatás leállítása:

en: Stopping RADIUS server:
hu: A RADIUS kiszolgáló leállítása:

en: Stopping RPC gssd:
hu: RPC gssd leállítása:

en: Stopping RPC idmapd:
hu: A RPC idmapd leállítása:

en: Stopping SCSI target daemon:
hu: Az SCSI cél szolgáltatás leállítása:

en: Stopping Shorewall:
hu: A Shorewall leállítása:

en: Stopping UPS monitor:
hu: Az UPS figyelő leállítása:

en: Stopping Video Disk Recorder ($prog):
hu: A videolemez-felvevő ($prog) leállítása:

en: Stopping Wesnoth game server:
hu: A Wesnoth játékkiszolgáló leállítása:

en: Stopping Xpilot game server:
hu: A Xpilot játékkiszolgáló leállítása:

en: Stopping YP map server:
hu: Az YP hozzárendelési szolgáltatás leállítása:

en: Stopping YP passwd service:
hu: Az YP jelszószolgáltatás leállítása:

en: Stopping YP server services:
hu: Az YP kiszolgáló szolgáltatások leállítása:

en: Stopping abrt daemon:
hu: Az abrt szolgáltatás leállítása:

en: Stopping acpi daemon:
hu: Az acpi szolgáltatás leállítása:

en: Stopping all ${MODULE_NAME} drivers:
hu: Minden ${MODULE_NAME} meghajtó leállítása:

en: Stopping all running guests
hu: Minden futó vendég leállítása

en: Stopping asterisk:
hu: Az asterisk leállítása:

en: Stopping capi4linux:
hu: A capi4linux leállítása:

en: Stopping certmaster daemon:
hu: A certmaster leállítása:

en: Stopping cobbler daemon:
hu: A cobbler szolgáltatás leállítása:

en: Stopping denyhosts:
hu: A denyhosts leállítása:

en: Stopping disk encryption for $dst
hu: Lemeztitkosítás leállítása ($dst)

en: Stopping distributed compiler daemon:
hu: Az elosztott fordítás-ütemező leállítása:

en: Stopping distributed compiler scheduler:
hu: Az elosztott fordítás-ütemező leállítása:

en: Stopping fail2ban:
hu: A fail2ban leállítása:

en: Stopping func daemon:
hu: A func szolgáltatás leállítása:

en: Stopping hard disk temperature monitor daemon ($prog):
hu: Merevlemezhőmérséklet-figyelő szolgáltatás ($prog) leállítása:

en: Stopping ibmasm:
hu: A libmasm leállítása:

en: Stopping incrond:
hu: Az incrond leállítása:

en: Stopping infrared remote control daemon ($prog):
hu: Az infravörös távirányító-szolgáltatás ($prog) leállítása:

en: Stopping infrared remote control mouse daemon ($prog2):
hu: Infravörös távirányítós egér szolgáltatás ($prog2) leállítása:

en: Stopping ipmi_poweroff driver:
hu: Az ipmi_poweroff meghajtó leállítása:

en: Stopping ipmi_watchdog driver:
hu: Az ipmi_watchdog meghajtó leállítása:

en: Stopping liquidwar game server:
hu: A liquidwar játékkiszolgáló leállítása:

en: Stopping monotone server:
hu: Amonotone kiszolgáló leállítása:

en: Stopping named:
hu: A named leállítása:

en: Stopping nsd:
hu: A nsd leállítása:

en: Stopping pdns-recursor:
hu: A pdns-recursor leállítása:

en: Stopping preload daemon:
hu: A preload leállítása:

en: Stopping puppet:
hu: A puppet leállítása:

en: Stopping puppetmaster:
hu: A puppetmaster leállítása:

en: Stopping rstat services:
hu: A rstat szolgáltatások leállítása:

en: Stopping rusers services:
hu: A rusers szolgáltatások leállítása:

en: Stopping rwho services:
hu: Az rwho szolgáltatások leállítása:

en: Stopping smokeping:
hu: A smokeping leállítása:

en: Stopping supervisord:
hu: A supervisord leállítása:

en: Stopping syslog-ng:
hu: A syslog-ng leállítása:

en: Stopping system message bus:
hu: A rendszer üzenetbusz leállítása:

en: Stopping unbound:
hu: Az unbound leállítása:

en: Stopping uuidd:
hu: Az uuidd leállítása:

en: Stopping vbi proxy daemon:
hu: A VBI proxy szolgáltatás leállítása:

en: Stopping xenconsoled daemon:
hu: A xenconsoled leállítása:

en: Stopping xend daemon:
hu: A xend szolgáltatás leállítása:

en: Stopping xenner daemons
hu: A xenner szolgáltatás leállítása:

en: Stopping xenstored daemon:
hu: A xenstored leállítása:

en: Stopping yum-updatesd:
hu: A yum-updatesd leállítása:

en: Stray lockfile present; removing it.
hu: Elévült zárolási fájl eltávolítása.

en: Syncing hardware clock to system time
hu: Hardveróra szinkronizálása a rendszerórához

en: Table: $table
hu: Tábla: $table

en: Tap support not available: tunctl not found
hu: Nincs tap-támogatás: a tunctl nem található

en: Targets still in use. Cannot shutdown service.
hu: A célok még használatban. A szolgáltatás nem állítható le.

en: Telling INIT to go to single user mode.
hu: Továbbítás az INIT-nek: váltás egyfelhasználós módba.

en: To lose old key remove file
hu: A régi kulcs eldobásához törölje a fájlt

en: Tunnel device '$device' bringing up didn't work
hu: A(z) '$device' alagút-eszköz aktiválása nem sikerült

en: Tunnel device '$device' creation didn't work
hu: A(z) '$device' alagút-eszközt nem sikerült létrehozni

en: Tunnel device 'sit0' enabling didn't work
hu: Nem sikerült aktiválni a 'sit0' alagút-eszközt

en: Turning off allow_ypbind SELinux boolean
hu: Az "allow_ypbind" SELinux-opció kikapcsolása

en: Turning off quotas:
hu: Kvóták kikapcsolása:

en: Turning off swap:
hu: A lapozás kikapcsolása:

en: Turning on allow_ypbind SELinux boolean
hu: Az "allow_ypbind" SELinux-opció bekapcsolása

en: Unconfigured: $prog, /etc/gkrellmd.conf not found
hu: Nincs beállítva: $prog, /etc/gkrellmd.conf nem található

en: Unconfigured: $prog, see /etc/sysconfig/hddtemp:
hu: Nincs beállítva: $prog, lásd /etc/sysconfig/hddtemp:

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unloading ISDN modules
hu: Az ISDN-modulok eltávolítása

en: Unmounting $mountpoint:
hu: $mountpoint leválasztása:

en: Unmounting CIFS filesystems:
hu: A CIFS fájlrendszerek leválasztása:

en: Unmounting NCP filesystems:
hu: A NCP fájlrendszerek leválasztása:

en: Unmounting file systems
hu: Fájlrendszerek leválasztása

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
hu: A hurok (loop) fájlrendszerek leválasztása (új próbálkozás):

en: Unmounting loopback filesystems:
hu: Hurok (loop)-fájlrendszerek leválasztása:

en: Unmounting pipe file systems (retry):
hu: A cső-alapú fájlrendszerek leválasztása (újabb próba):

en: Unmounting pipe file systems:
hu: A cső-alapú fájlrendszerek leválasztása:

en: Unregistering binary handler for Windows applications:
hu: A bejegyzett Windows alkalmazáskezelő eltávolítása

en: Unregistering binary handler for qemu applications
hu: A bejegyzett Qemu-alkalmazások kezelőjének eltávolítása

en: Unsupported mechanism '$mechanism' for sending trigger to radvd
hu: Nem támogatott mechanizmus ('$mechanism') egy radvd-s értesítésnél

en: Unsupported reason '$reason' for sending trigger to radvd
hu: Nem támogatott ok ('$reason') az radvd értesítésnél

en: Unsupported selection '$selection' specified (arg 2)
hu: Nem támogatott kiválasztás ('$selection') lett megadva (arg 2)

en: Updating RPMS in group $group:
hu: RPM-ek frissítése a(z) $group csoportban:

en: Usage $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}

en: Usage: $0 (start|stop|restart|condrestart|status)
hu: Használat: $0 (start|stop|restart|condrestart|status)

en: Usage: $0 {condrestart|try-restart|start|stop|restart|reload|force-reload|status}
hu: Használat: $0 {condrestart|try-restart|start|stop|restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|forcestart|stop|status|restart|orcerestart|reload|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|forcestart|stop|status|restart|orcerestart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|reload|try-restart|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|force-reload|reload|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|configtest|status|force-reload|upgrade|restart}
hu: Használat: $0 {start|stop|reload|configtest|status|force-reload|upgrade|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|force-reload|report|restart|try-restart|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|reload|force-reload|report|restart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}
hu: Használat: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|reload|restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|rehash|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|rehash|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|status|force-reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status|condstop}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstop|condrestart|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condstop|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|checkconfig}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|checkconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart|try-restart|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|configtest}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|configtest}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|try-restart|reload|force-reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|cron|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|status|cron|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|condrestart|reload|force-reload|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|try-restart|condrestart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|force-reload|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|try-restart|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|softstop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|softstop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate|resume}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate|resume}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|cyclelogs|online|offline|command}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|cyclelogs|online|offline|command}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|force-reload|reload|condrestart|try-restart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|force-reload|reload|condrestart|try-restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|force-reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|pause|continue|reload|force-reload|condrestart|condstop}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|pause|continue|reload|force-reload|condrestart|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart|condstop}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|propagate}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|propagate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|genconfig}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|genconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|once|genconfig}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|once|genconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|try-restart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|try-restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|try-restart|restart|force-reload|reload}
hu: Használat: $0  {start|stop|status|try-restart|restart|force-reload|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|status}

en: Usage: $0 {start|stop|switch|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|switch|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop}
hu: Használat: $0 {start|stop}

en: Usage: $0 {start}
hu: Használat: $0 {start}

en: Usage: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}
hu: Használat: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}

en: Usage: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}
hu: Használat: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}

en: Usage: $PROG {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
hu: Használat: $PROG {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|force-reload|condrestart|status}
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|force-reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status|help}
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|compile|cleanup} [option]
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|status|compile|cleanup} [option]

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|restart}
hu: Használat: $prog {start|stop|restart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|reload|restart|condrestart|force-reload|try-restart} [<configfile.{yml|conf}>]
hu: Használat: $prog {start|stop|status|reload|restart|condrestart|force-reload|try-restart} [<configfile.{yml|conf}>]

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}
hu: Használat: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hu: Használat: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}
hu: Használat: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}

en: Usage: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}
hu: Használat: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $service {start|stop|restart|list|status|clean}
hu: Használat: $service {start|stop|restart|list|status|clean}

en: Usage: ${IP6TABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
hu: Használat: ${IP6TABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: ${IPTABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
hu: Használat: ${IPTABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: apmd {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
hu: Használat: apmd {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: drbdlinksclean {start|stop|status|restart|force-reload}
hu: Használat: drbdlinksclean {start|stop|status|restart|force-reload}

en: Usage: ifup <device name>
hu: Használat: ifup <eszköznév>

en: Usage: killproc [-p pidfile] [ -d delay] {program} [-signal]
hu: Használat: killproc [-p PID-fájl] [-d késleltetés] {program} [-szignál]

en: Usage: killproc {program} [signal]
hu: Használat: killproc {program} [szignál]

en: Usage: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart|condstop}
hu: Használat: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart|condstop}

en: Usage: pidfileofproc {program}
hu: Használat: pidfileofproc {program}

en: Usage: pidofproc [-p pidfile] {program}
hu: Használat: pidofproc [-p PID-fájl] {program}

en: Usage: pure-ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
hu: Használat: pure-ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: status [-p pidfile] {program}
hu: Használat: status [-p PID-fájl] {program}

en: Usage: status {program}
hu: Használat: status {program}

en: Usage: sys-unconfig
hu: Használat: sys-unconfig

en: Use "scandvb -o vdr" from the dvb-apps package to create one.
hu: Létrehozáshoz használja ezt a Dvb-apps csomagból: "scandvb -o vdr"

en: Users cannot control this device.
hu: Felhasználók nem vezérelhetik ezt az eszközt.

en: Using 6to4 and RADVD IPv6 forwarding usually should be enabled, but it isn't
hu: A 6to4 és a RADVD használatához az IPv6 továbbítást (forwarding) általában be kell kapcsolni, de jelenleg nincs bekapcsolva

en: VNC server
hu: VNC-kiszolgáló

en: WARN
hu: FIGY

en: WARNING
hu: FIGYELEM

en: WARNING: vconfig not able to disable REORDER_HDR on ${DEVICE}
hu: Figyelem: a vconfig nem tudja letiltani a REORDER_HDR-t ezen az eszközön: ${DEVICE}

en: Waiting for network...
hu: Várakozás a hálózatra...

en: Waiting for reader attach/detach events...
hu: Várakozás az olvasó csatolás/leválasztás eseményeire...

en: Warning: $prog may not have exited, start/restart may fail
hu: Figyelem: a(z) $prog nem biztos, hogy leállt. Az (újra)indítás lehet, hogy nem fog működni

en: Warning: configured MTU '$IPV6TO4_MTU' for 6to4 exceeds maximum limit of '$tunnelmtu', ignored
hu: Figyelem: a 6to4 számára beállított MTU ($IPV6TO4_MTU) túllépi a maximumot ($tunnelmtu); figyelmen kívül hagyva

en: Warning: interface 'tun6to4' does not support 'IPV6_DEFAULTGW', ignored
hu: Figyelmeztetés: a tun6to4 eszköz nem támogatja az 'IPV6_DEFAULTGW'-t, figyelmen kívül hagyva

en: Warning: ipppd (kernel 2.4.x and below) doesn't support IPv6 using encapsulation 'syncppp'
hu: Figyelmeztetés: az ipppd (2.4-es és régebbi kernel) nem támogatja az IPv6-ot 'syncppp' enkapszuláció esetén

en: Warning: link doesn't support IPv6 using encapsulation 'rawip'
hu: Figyelmeztetés: a kapcsolat nem támogatja az IPv6-ot 'rawip' enkapszuláció esetén

en: Wine binary format handlers are not registered.
hu: A Wine bináris formátumának kezelői nincsenek regisztrálva.

en: Wine binary format handlers are registered.
hu: A Wine bináris formátumának kezelői regisztrálva.

en: You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
hu: A PostgreSQL használata előtt frissítenie kell az adatformátumot.

en: adsl-start does not exist or is not executable for ${DEVICE}
hu: Az adsl-start nem létezik vagy nem futtatható ehhez: ${DEVICE}

en: amd shutdown
hu: Az amd leállítása

en: cC
hu: mMfF

en: certs generation
hu: kulcs létrehozása

en: clement stop
hu: clement leállítás

en: common address redundancy protocol daemon
hu: Általános címredundancia-protokoll (carp) szolgáltatás

en: database check
hu: adatbázis ellenőrzés

en: database initialization
hu: adatbázis inicializálása

en: dead but pid file exists
hu: leállt, de létezik PID-fájl

en: dead but subsys locked
hu: nem fut, de az alrendszer zárolva

en: denyhosts cron service is disabled.
hu: A denyhosts ütemezett szolgáltatás letiltva.

en: denyhosts cron service is enabled.
hu: A denyhosts ütemezés engedélyezve.

en: domain is '$NISDOMAIN'
hu: A domain '$NISDOMAIN'

en: domain not found
hu: A domain nem található

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't agree
hu: hiba: $FILE: az IPADDR_START és az IPADDR_END nem illik össze

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
hu: hiba ebben: $FILE - az IPADDR_START nagyobb mint az IPADDR_END

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
hu: hiba a(z) $FILE fájlban: már létezik a(z) $parent_device:$DEVNUM eszköz ebben: $devseen

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
hu: Hiba a(z) $FILE fájlban: már van $IPADDR cím itt: $ipseen

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
hu: Hiba a(z) $FILE fájlban: nincs megadva eszköz vagy IP-cím

en: error in $FILE: invalid alias number
hu: Hiba a(z) $FILE fájlban: érvénytelen alias-szám

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
hu: hiba itt: ifcfg-${parent_device} (fájlok)

en: failed to clean cache $s.ko
hu: a gyorsítótár kiürítése nem sikerült $s.ko

en: found CRASH file, srv not started
hu: CRASH fájlt találtam, a szolgáltatás nem indult el

en: freshclam daemon NOT up and running (please check this)
hu: a freshclam szolgáltatás NEM fut (kérem ellenőrizze ezt)

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
hu: Az ifup-ppp kilépett a(z) ${DEVICE} eszköznél

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
hu: Az ifup-ppp kilépett a(z) ${DEVNAME} eszköznél

en: innd shutdown
hu: Az innd leállítása

en: irattach shutdown
hu: Az irattach leállítása

en: irattach startup
hu: Az irattach indítása

en: is stopped
hu: le van állítva

en: key generation
hu: kulcs létrehozása

en: killing ctdbd
hu: ctdbd leállítása

en: ktune stettings are not applied.
hu: a ktune beállítások nincsenek alkalmazva

en: move passphrase file
hu: jelszófájl áthelyezése

en: named: already running
hu: named: már fut.

en: netconsole module loaded
hu: A netconsole modul betöltve

en: netconsole module not loaded
hu: A netconsole modul nincs betöltve

en: netconsole: can't resolve MAC address of $SYSLOGADDR
hu: netconsole: A(z) $SYSLOGADDR MAC-címe nem oldható fel

en: no dictionaries installed
hu: nincs telepítve szótár

en: not reloading $httpd due to configuration syntax error
hu: a beállítás szintaktikai hibája miatt a(z) $httpd nem tölthető újra

en: not reloading due to configuration syntax error
hu: a beállítás szintaktikai hibája miatt nem végezhető el az újratöltés

en: packet import
hu: csomag importálás

en: parse error
hu: feldolgozási hiba

en: pppd does not exist or is not executable
hu: A pppd nem létezik vagy nem futtatható

en: pppd does not exist or is not executable for ${DEVICE}
hu: A pppd program nem létezik vagy nem futtatható ehhez: ${DEVICE}

en: pppd started for ${DEVNAME} on ${MODEMPORT} at ${LINESPEED}
hu: A pppd elindult (${DEVNAME}, port: ${MODEMPORT}, sebesség: ${LINESPEED})

en: program is dead and /var/lock lock file exists
hu: A program leállt, de létezik zárolási fájl a /var/lock helyen

en: program is dead and /var/run pid file exists
hu: A program nem fut, de létezik PID-fájl a /var/run helyen

en: program is not running
hu: A program nem fut

en: program or service status is unknown
hu: A program vagy szolgáltatás állapota ismeretlen

en: qemu binary format handlers are not registered.
hu: A Qemu bináris formátumának kezelői nincsenek regisztrálva.

en: qemu binary format handlers are registered.
hu: A Qemu bináris formátumának kezelői regisztrálva.

en: radvd control enabled, but config is not complete
hu: radvd vezérlés engedélyezve, de a beállítás nem teljes

en: radvd not (properly) installed, triggering failed
hu: A radvd nincs megfelelően telepítve, az értesítés nem sikerült

en: reload
hu: újratöltés

en: reloading sm-client:
hu: A sm-client újraindítása:

en: restart
hu: újraindítás

en: restarting $prog...
hu: A(z) $prog újraindítása...

en: stale lock files may be present in $directory
hu: elévült zárolási fájlok (lock) lehetnek a $directory könyvtárban

en: start
hu: indítás

en: status $rc of $prog
hu: A(z) $prog állapota $rc

en: to
hu: ->

en: usage: $0 <net-device>
hu: használat: $0 <hálózati eszköz>

en: usage: ifdown <device name>
hu: használat: ifdown <eszköznév>

en: usage: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]
hu: Használat: ifup-aliases <hálózati eszköz> [<szülőbeállítás>]

en: usage: ifup-routes <net-device> [<nickname>]
hu: Használat: ifup-routes <hálózati eszköz> [<álnév>]

en: vncserver shutdown
hu: A VNC kiszolgáló leállítása

en: vncserver start
hu: A VNC szerver elindítása

en: vncserver startup
hu: A VNC szerver indítása

en: yY
hu: iI
