sharutils 4.6.3-pre4 - en to ga translation catalogue (151 entries)

en: 
      -m, --base64    use base64 encoding as of RFC1521
          --help      display this help and exit
          --version   output version information and exit
ga: 
      -m, --base64    úsáid ionchódú base64 de réir RFC1521
          --help      taispeáin an chabhair seo agus scoir
          --version   taispeáin eolas faoin leagan agus scoir

en: 
    Controlling the shar headers:
      -n, --archive-name=NAME   use NAME to document the archive
      -s, --submitter=ADDRESS   override the submitter name
      -a, --net-headers         output Submitted-by: & Archive-name: headers
      -c, --cut-mark            start the shar with a cut line
      -t, --translate           translate messages in the script
    
    Selecting how files are stocked:
      -M, --mixed-uuencode         dynamically decide uuencoding (default)
      -T, --text-files             treat all files as text
      -B, --uuencode               treat all files as binary, use uuencode
      -z, --gzip                   gzip and uuencode all files
      -g, --level-for-gzip=LEVEL   pass -LEVEL (default 9) to gzip
      -j, --bzip2                  bzip2 and uuencode all files
ga: 
    Rialú na gceanntásc sa chartlann:
      -n, --archive-name=AINM   úsáid AINM chun an chartlann a dhoiciméadú
      -s, --submitter=SEOLADH   sáraigh an t-ainm `Submitted-by'
      -a, --net-headers         úsáid ceanntásca Submitted-by: & Archive-name:
      -c, --cut-mark            tosaigh an chartlann le líne `cut'
      -t, --translate           aistrigh teachtaireachtaí sa script
    
    Conas a líontar comhaid:
      -M, --mixed-uuencode         socraigh úsáid de uuencode go dinimiciúil (réamhshocrú)
      -T, --text-files             déileáil le gach comhad mar ghnáth-théacs
      -B, --uuencode               déileáil le gach comhad mar dhénártha, úsáid uuencode
      -z, --gzip                   úsáid gzip agus uuencode ar gach comhad
      -g, --level-for-gzip=LBHL    seachaid -LBHL (réamhshocrú=9) go gzip
      -j, --bzip2                  úsáid bzip2 agus uuencode ar gach comhad

en: 
    Giving feedback:
          --help              display this help and exit
          --version           output version information and exit
      -q, --quiet, --silent   do not output verbose messages locally
ga: 
    Aiseolas:
          --help             taispeáin an chabhair seo agus scoir
          --version          taispeáin eolas faoin leagan agus scoir
      -q, --quiet, --silent  ná taispeáin teachtaireachtaí foclacha go logánta

en: 
    Option -o is required with -l or -L, option -n is required with -a.
ga: 
    Tá gá le rogha -o in éineacht le -l nó -L, agus rogha -n in éineacht le -a.

en: 
    Protecting against transmission:
      -w, --no-character-count      do not use `wc -c' to check size
      -D, --no-md5-digest           do not use `md5sum' digest to verify
      -F, --force-prefix            force the prefix character on every line
      -d, --here-delimiter=STRING   use STRING to delimit the files in the shar
    
    Producing different kinds of shars:
      -V, --vanilla-operation   produce very simple and undemanding shars
      -P, --no-piping           exclusively use temporary files at unshar time
      -x, --no-check-existing   blindly overwrite existing files
      -X, --query-user          ask user before overwriting files (not for Net)
      -m, --no-timestamp        do not restore file modification dates & times
      -Q, --quiet-unshar        avoid verbose messages at unshar time
      -f, --basename            restore in one directory, despite hierarchy
          --no-i18n             do not produce internationalized shell script
ga: 
    Cosaint ar tharchur:
      -w, --no-character-count      ná húsáid `wc -c' chun an méid a sheiceáil
      -D, --no-md5-digest           ná fíoraigh le díolaim `md5sum'
      -F, --force-prefix            éiligh an carachtar réimíre ar gach líne
      -d, --here-delimiter=TEAGHRÁN úsáid TEAGHRÁN idir na comhaid sa chartlann
    
    Cruthú cartlanna difriúla:
      -V, --vanilla-operation   cruthaigh cartlanna an-shimplí agus an-éasca
      -P, --no-piping           úsáid comhaid shealadacha amháin ag am `unshar'
      -x, --no-check-existing   forscríobh comhaid atá ann, gan idirdhealú
      -X, --query-user          fiafraigh roimh fhorscríobh aon chomhad (seachas Líonra)
      -m, --no-timestamp        ná hathchóirigh amanna mionathraithe
      -Q, --quiet-unshar        ná taispeáin teachtaireachtaí foclacha ag am `unshar'
      -f, --basename            athchóirigh i gcomhadlann aonair, d'ainneoin ordlathas
          --no-i18n             ná cruthaigh script idirnáisiúntaithe bhlaoisce

en: 
    Selecting files:
      -p, --intermix-type     allow -[BTzZ] in file lists to change mode
      -S, --stdin-file-list   read file list from standard input
ga: 
    Roghnú comhad:
      -p, --intermix-type    ceadaigh -[BTzZ] i liosta comhad chun an mód a athrú
      -S, --stdin-file-list  léigh liosta comhad ón ionchur caighdeánach

en: 
    Selecting files:
      -p, --intermix-type     allow -[BTz] in file lists to change mode
      -S, --stdin-file-list   read file list from standard input
ga: 
    Roghnú comhad:
      -p, --intermix-type    ceadaigh -[BTz] i liosta comhad chun an mód a athrú
      -S, --stdin-file-list  léigh liosta comhad ón ionchur caighdeánach

en: 
    Splitting output:
      -o, --output-prefix=PREFIX    output to file PREFIX.01 through PREFIX.NN
      -l, --whole-size-limit=SIZE   split archive, not files, to SIZE kilobytes
      -L, --split-size-limit=SIZE   split archive, or files, to SIZE kilobytes
ga: 
    Roinnt an aschuir:
      -o, --output-prefix=RÉIMÍR    scríobh RÉIMÍR.01 go RÉIMÍR.NN i gcomhad
      -l, --whole-size-limit=MÉID   roinn cartlann (amháin), MÉID KB ar a mhéad
      -L, --split-size-limit=MÉID   roinn cartlann nó comhaid, MÉID KB ar a mhéad

en:   -Z, --compress               compress and uuencode all files
      -b, --bits-per-code=BITS     pass -bBITS (default 12) to compress
ga:   -Z, --compress               comhbhrúigh agus rith uuencode ar gach comhad
      -b, --bits-per-code=GIOTÁIN  seol -bGIOTÁIN (réamhshocrú 12) go `compress'

en: %s is probably not a shell archive
ga: is dócha nach bhfuil %s ina chartlann bhlaoisce

en: %s looks like raw C code, not a shell archive
ga: Is dealraitheach %s le cód amh C, ní cosúil le cartlann bhlaoisce

en: %s: Illegal ~user
ga: %s: ~Úsáideoir neamhcheadaithe

en: %s: No `begin' line
ga: %s: Gan líne `begin'

en: %s: No `end' line
ga: %s: Gan líne `end'

en: %s: No user `%s'
ga: %s: Níl aon úsáideoir darb ainm `%s'

en: %s: Not a regular file
ga: %s: Ní gnáthchomhad é

en: %s: Short file
ga: %s: Comhad gearr

en: %s: Write error
ga: %s: Earráid sa scríobh

en: %s: data following `=' padding character
ga: %s: tá sonraí ann tar éis an charachtair stuála `='

en: %s: illegal line
ga: %s: líne neamhcheadaithe

en: %s: illegal option -- %c
ga: %s: rogha neamhcheadaithe -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ga: %s: rogha neamhbhailí -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha `%c%s'

en: %s: option `%s' is ambiguous
ga: %s: Tá an rogha `%s' débhríoch

en: %s: option `%s' requires an argument
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha `%s'

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha `--%s'

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha `-W %s'

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ga: %s: Tá an rogha `-W %s' débhríoch

en: %s: option requires an argument -- %c
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ga: %s: rogha anaithnid `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
ga: %s: rogha anaithnid `--%s'

en: 'restoration warning:  size of %s is not %s'
ga: 'rabhadh athbhunaithe:  ní ionann méid de %s agus %s'

en: (binary)
ga: (dénártha)

en: (bzipped)
ga: (comhbhrúite le bzip)

en: (compressed)
ga: (comhbhrúite)

en: (empty)
ga: (folamh)

en: (gzipped)
ga: (comhbhrúite le gzip)

en: (text)
ga: (téacs)

en: -C is being deprecated, use -Z instead
ga: tá -C i léig; bain úsáid as -Z ina áit

en: Archives must be unpacked in sequence!
    Please unpack part '`cat ${lock_dir}/seq`' next.
ga: Ní mór cartlanna a dhíphacáil in ord!
    Ba chóir duit páirt '`cat ${lock_dir}/seq`' a dhíphacáil anois.

en: Cannot access %s
ga: Ní féidir %s a rochtain

en: Cannot chdir to `%s'
ga: Ní féidir an chomhadlann oibre a athrú go `%s'

en: Cannot get current directory name
ga: Ní féidir ainm na comhadlainne reatha a fháil

en: Cannot open file %s
ga: Ní féidir comhad %s a oscailt

en: Cannot use -a option without -n
ga: Ní féidir rogha -a a úsáid gan -n

en: Cannot use -l or -L option without -o
ga: Ní féidir rogha -l nó -L a úsáid gan -o

en: Closing `%s'
ga: `%s' á dhúnadh

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ga: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.
    Is saorbhogearra é an ríomhchlár seo; féach ar an bhunchód le haghaidh
    coinníollacha cóipeála.  Níl baránta ar bith ann; go fiú níl baránta ann
    d'INDÍOLTACHT nó FEILIÚNACHT D'FHEIDHM AR LEITH.

en: Could not fork
ga: Níorbh fhéidir forc a dhéanamh

en: Created %d files
ga: Cruthaíodh %d comhad

en: DEBUG was not selected at compile time
ga: Níor úsáideadh DEBUG ag am tiomsaithe

en: End of %s part %d
ga: Deireadh %s, páirt %d

en: End of part %d, continue with part %d
ga: Deireadh %d, lean ar aghaidh leis an bpáirt %d

en: End of part %ld, continue with part %ld
ga: Deireadh %ld, lean ar aghaidh leis an bpáirt %ld

en: File %s (%s)
ga: Comhad %s (%s)

en: File %s is complete
ga: Comhad %s curtha i gcrích

en: File %s is continued in part %d
ga: Comhad %s leanta ar aghaidh i bpáirt %d

en: Found no shell commands after `cut' in %s
ga: Níor aimsíodh aon ordú blaoisce i ndiaidh `cut' i %s

en: Found no shell commands in %s
ga: Níor aimsíodh ordú ar bith i %s

en: Hard limit %s
ga: Uasteorainn chrua %s

en: In shar: remaining size %s
ga: Sa chartlann: méid fágtha: %s

en: Limit still %s
ga: Teorainn = %s fós

en: MD5 check failed
ga: theip ar sheiceáil MD5

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
ga: Is riachtanach le rogha ghearr aon argóint atá riachtanach leis an rogha fhada.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    
      -d, --directory=DIRECTORY   change to DIRECTORY before unpacking
      -c, --overwrite             pass -c to shar script for overwriting files
      -e, --exit-0                same as `--split-at="exit 0"'
      -E, --split-at=STRING       split concatenated shars after STRING
      -f, --force                 same as `-c'
          --help                  display this help and exit
          --version               output version information and exit
    
    If no FILE, standard input is read.
ga: Is riachtanach le rogha ghearr aon argóint atá riachtanach
    leis an rogha fhada.
    
      -d, --directory=COMHADLANN  athraigh go COMHADLANN roimh dhíphacáil
      -c, --overwrite             seachaid -c go script `shar' chun comhaid a fhorscríobh
      -e, --exit-0                ar comhbhrí le `--split-at="exit 0"'
      -E, --split-at=TEAGHRÁN     roinn cartlanna ceangailte tar éis TEAGHRÁN
      -f, --force                 ar comhbhrí le `-c'
          --help                  taispeáin an chabhair seo agus scoir
          --version               taispeáin eolas faoin leagan agus scoir
    
    Mura bhfuil COMHAD ann, léigh ón ionchur caighdeánach.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory to short options too.
      -o, --output-file=FILE   direct output to FILE
          --help               display this help and exit
          --version            output version information and exit
ga: Is riachtanach le rogha ghearr aon argóint atá riachtanach leis an rogha fhada.
      -o, --output-file=COMHAD scríobh i gCOMHAD go díreach
          --help               taispeáin an chabhair seo agus scoir
          --version            taispeáin eolas faoin leagan agus scoir

en: New file, remaining %s,
ga: Comhad nua, fágtha: %s,

en: No input files
ga: Gan inchomhaid

en: Note: not verifying md5sums.  Consider installing GNU coreutils.
ga: Nóta: ní fhíorófar suimeanna MD5.  Ba chóir duit coreutils GNU a shuiteáil (le fáil as Gaeilge freisin).

en: Opening `%s'
ga: `%s' á oscailt

en: Option -g implies -z, option -b implies -Z.
ga: Úsáidtear -z go huathoibríoch nuair a shonraítear -g, agus ar an nós céanna úsáidtear -Z le -b.

en: Option -g implies -z.
ga: Úsáidtear -z go huathoibríoch nuair a shonraítear -g.

en: PLEASE avoid -X shars on Usenet or public networks
ga: LE DO THOIL, seachain cartlanna -X ar Usenet nó líonraí poiblí eile

en: Please unpack part '${shar_sequence}' next!
ga: Díphacáil páirt '${shar_sequence}' anois, le do thoil!

en: Please unpack part 1 first!
ga: Díphacáil páirt a haon ar dtús, le do thoil!

en: Read error
ga: Earráid sa léamh

en: Report bugs to <%s>.
ga: Seol tuairiscí fabhtanna chuig <%s>.

en: SKIPPING %s
ga: %s Á LIGEAN THART

en: SKIPPING %s (file already exists)
ga: %s Á LIGEAN THART (tá an comhad ann cheana)

en: STILL SKIPPING %s
ga: %s Á LIGEAN THART FÓS

en: Saving %s (%s)
ga: %s á shábháil (%s)

en: Soft limit %s
ga: Uasteorainn bhog %s

en: Starting `sh' process
ga: Próiseas `sh' á thosú

en: Starting file %s
ga: Comhad %s á thosú

en: The `cut' line was followed by: %s
ga: Is é seo a leanann an líne `cut': %s

en: This system doesn't support -Z ('compress'), use -z instead
ga: Ní thacaíonn an córas seo le -Z ('compress'), úsáid -z ina ionad

en: Too many directories for mkdir generation
ga: An iomarca comhadlann le haghaidh cruthaithe ag mkdir

en: Try `%s --help' for more information.
ga: Bain triail as `%s --help' chun tuilleadh eolais a fháil.

en: Unknown system error
ga: Earráid anaithnid chórais

en: Usage: %s [FILE]...
ga: Úsáid: %s [COMHAD]...

en: Usage: %s [INFILE] REMOTEFILE
ga: Úsáid: %s [INCHOMHAD] CIANCHOMHAD

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
ga: Úsáid: %s [ROGHA]... [COMHAD]...

en: WARNING: No user interaction in vanilla mode
ga: RABHADH: níl idirghníomhú leis an úsáideoir sa mhód fanaile

en: WARNING: Non-text storage options overridden
ga: RABHADH: Sáraíodh roghanna stórála neamhthéacs

en: WARNING: not restoring timestamps.  Consider getting and
ga: RABHADH: ní athchóireofar na stampaí ama.  Ba chóir duit"

en: Write error
ga: Earráid sa scríobh

en: You have unpacked the last part
ga: Tá an pháirt deiridh díphacáilte agat

en: all
ga: gach comhad

en: allocate file buffer
ga: dáil maolán le haghaidh comhaid

en: allocate file name buffer
ga: dáil maolán le haghaidh comhadainm

en: allocating output file name
ga: ainm an aschomhaid á dháileadh

en: archive
ga: cartlann

en: binary
ga: dénártha

en: bunzipping file %s
ga: comhad %s á dhí-chomhbhrú le bunzip

en: bzipped
ga: comhbhrúite le bzip

en: cannot access %s
ga: Ní féidir %s a rochtain

en: chmod of %s
ga: chmod de %s

en: compressed
ga: comhbhrúite

en: continuing file %s
ga: comhad %s á leanúint ar aghaidh

en: denied writing FIFO (%s)
ga: níor ceadaíodh FIFO a scríobh (%s)

en: empty
ga: folamh

en: exit immediately
ga: scoir anois láithreach

en: explain choices
ga: mínigh na roghanna

en: extraction aborted
ga: tobscoireadh an bhaint amach

en: failed to create lock directory
ga: theip ar chruthú na comhadlainne glasála

en: fopen-ing %s
ga: %s á oscailt le fopen

en: freopen of %s
ga: %s á oscailt le freopen

en: fstat-ing %s
ga: %s á léamh le fstat

en: gunzipping file %s
ga: comhad %s á dhí-chomhbhrú le gunzip

en: gzipped
ga: comhbhrúite le gzip

en: help
ga: cabhair

en: illegal output prefix
ga: réimír neamhcheadaithe aschurtha

en: installing GNU `touch'\'', distributed in GNU coreutils...
ga: `touch' GNU á shuiteáil, dáilte mar chuid de coreutils GNU...

en: invalid file size limit `%s'
ga: uasmhéid neamhbhailí na gcomhad `%s'

en: invalid format (count field too wide): '%s'
ga: formáid neamhbhailí (réimse líonta róleathan): `%s'

en: lock directory '${lock_dir}' exists
ga: tá comhadlann ghlasála '${lock_dir}' ann

en: memory exhausted
ga: cuimhne ídithe

en: no
ga: ná forscríobh

en: none
ga: neamhní

en: not following symlink (%s)
ga: ní leanfar nasc siombalach (%s)

en: overwrite %s
ga: forscríobh %s

en: overwrite all files
ga: forscríobh gach comhad

en: overwrite no files
ga: ná forscríobh comhad ar bith

en: overwrite this file
ga: forscríobh an comhad seo

en: overwriting %s
ga: %s á fhorscríobh

en: quit
ga: scoir

en: restore of %s failed
ga: theip ar athchóiriú de %s

en: restore of %s failed
ga: theip ar athchóiriú de %s

en: skip this file
ga: lig an comhad seo thart

en: standard input
ga: ionchur caighdeánach

en: text
ga: téacs

en: uncompressing file %s
ga: comhad %s á dhí-chomhbhrú

en: uudecoding file %s
ga: comhad %s á dhíchódú le uudecode

en: x - created directory `%s'\''.
ga: x - cruthaíodh comhadlann `%s'\''.

en: x - created lock directory `'%s\''.
ga: z - cruthaíodh comhadlann ghlasála `'%s\''.

en: x - extracting %s %s
ga: x - %s %s á bhaint amach

en: x - failed to create directory `%s'\''.
ga: x - theip ar chruthú na comhadlainne `%s'\''.

en: x - failed to create lock directory `'%s\''.
ga: x - theip ar chruthú na comhadlainne glasála `'%s\''.

en: x - failed to remove lock directory `'%s\''.
ga: x - theip ar bhaint na comhadlainne glasála `'%s\''.

en: x - removed lock directory `'%s\''.
ga: x - baineadh comhadlann ghlasála `'%s\''.

en: yes
ga: forscríobh
