gawk 3.1.5h - en to ga translation catalogue (364 entries)

en: 	# -- main --
ga: 	# -- príomh  --

en: 	# BEGIN block(s)
ga: 	# TÚS bloc(anna)

en: 	# END block(s)
ga: 	# CRÍOCH bloc(anna)

en: 	# Rule(s)
ga: 	# Riail(eacha)

en: 	# gawk profile, created %s
ga: 	# cuntas gawk, cruthaíodh %s

en: 	-W dump-variables[=file]	--dump-variables[=file]
ga: 	-W dump-variables[=comhad]	--dump-variables[=comhad]

en: 	-W exec=file		--exec=file
ga: 	-W exec=comhad		--exec=comhad

en: 	-W profile[=file]	--profile[=file]
ga: 	-W profile[=comhad]	--profile[=comhad]

en: 	-f progfile		--file=progfile
ga: 	-f comhad		--file=progfile

en: 	-m[fr] val
ga: 	-m[fr] luach

en: 	-v var=val		--assign=var=val
ga: 	-v athróg=luach		--assign=athróg=luach

en: 
    	# Function Call Stack:
ga: 
    	# Cruach an Glaoigh ar an bhFeidhm:

en: 
    	# Functions, listed alphabetically
ga: 
    	# Feidhmeanna, i liosta aibítreach

en: 
    To report bugs, see node `Bugs' in `gawk.info', which is
    section `Reporting Problems and Bugs' in the printed version.
ga: 
    Chun tuairiscí fabhtanna a sheoladh, féach ar `Bugs' sa `gawk.info', atá
    sa rannán `Reporting Problems and Bugs' sa leagan faoi chló.

en: # this is a dynamically loaded extension function
ga: # is feidhm iarmhíreach é seo atá le luchtú go dinimiciúil

en: %d is invalid as number of arguments for %s
ga: %d oiread argóintí neamhbhailí le haghaidh %s

en: %s %s `%s': could not set close-on-exec: (fcntl: %s)
ga: %s %s `%s': níorbh fhéidir close-on-exec a shannadh: (fcntl: %s)

en: %s blocks must have an action part
ga: tá gá le páirt ghníomhach ag blocanna %s

en: %s third parameter is not a changeable object
ga: ní oibiacht athraitheach í an tríú paraiméadar %s

en: %s to "%s" failed (%s)
ga: theip ar %s go "%s" (%s)

en: %s: %d: tawk regex modifier `/.../%c' doesn't work in gawk
ga: %s: %d: ní oibríonn an mionathraitheoir tawk regex `/.../%c' i ngawk

en: %s: `%s' argument to `-v' not in `var=value' form
ga: %s: níl an argóint `%s' go `-v' san fhoirm `var=value'

en: %s: array_ref to %s
ga: %s: tagairt_eagair do %s

en: %s: close failed (%s)
ga: %s: theip ar an dún (%s)

en: %s: empty (null)
ga: %s: folamh (neamhní)

en: %s: empty (zero)
ga: %s: folamh (nialas)

en: %s: is parameter
ga: %s: is paraiméadar é

en: %s: option `-W %s' unrecognized, ignored
ga: %s: rogha `-W %s' anaithnid, rinneadh neamhshuim air

en: %s: option requires an argument -- %c
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha -- %c

en: %s: string literal as last arg of substitute has no effect
ga: %s: ní bhíonn aon éifeacht ag teaghrán litriúil mar arg deireanach an ionadaí

en: %s: table_size = %d, array_size = %d
ga: %s: méid_tábla = %d, méid_eagair = %d

en: -Ft does not set FS to tab in POSIX awk
ga: ní athraíonn -Ft FS go táb san awk POSIX

en: -m option usage: `-m[fr] nnn'
ga: úsáid rogha -m: `-m[fr] nnn'

en: /inet/raw client not ready yet, sorry
ga: tá brón orm, níl an cliant /inet/raw réidh go fóill

en: /inet/raw server not ready yet, sorry
ga: tá brón orm, níl an freastalaí /inet/raw ré go fóill

en: Copyright (C) 1989, 1991-%d Free Software Foundation.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
ga: Copyright © 1989, 1991-%d Free Software Foundation.
    
    Is saorbhogearra é an ríomhchlár seo; is féidir leat é a scaipeadh agus/nó
    a athrú de réir na gcoinníollacha den GNU General Public License mar atá
    foilsithe ag an Free Software Foundation; faoi leagan 3 den cheadúnas,
    nó (más mian leat) aon leagan níos déanaí.

en: Duplicate `default' detected in switch body
ga: `default' dúbailte aimsithe sa chorp laisce

en: Examples:
    	gawk '{ sum += $1 }; END { print sum }' file
    	gawk -F: '{ print $1 }' /etc/passwd
ga: Samplaí:
    	gawk '{ sum += $1 }; END { print sum }' comhad
    	gawk -F: '{ print $1 }' /etc/passwd

en: Invalid back reference
ga: Cúltagairt neamhbhailí

en: Invalid character class name
ga: Aicme neamhbhailí charachtair

en: Invalid collation character
ga: Carachtar neamhbhailí cóimheasa

en: Invalid content of \{\}
ga: Inneachar neamhbhailí idir \{\}

en: Invalid preceding regular expression
ga: Is neamhbhailí an slonn ionadaíochta roimhe seo

en: Invalid range end
ga: Deireadh raoin neamhbhailí

en: Invalid regular expression
ga: Slonn ionadaíochta neamhbhailí

en: Memory exhausted
ga: Cuimhne ídithe

en: NF set to negative value
ga: NF socraithe go luach diúltach

en: No match
ga: Níl a leithéid ann

en: No previous regular expression
ga: Níl aon slonn ionadaíochta roimhe seo

en: Operation Not Supported
ga: Oibríocht Gan Tacaíocht

en: POSIX does not allow `%s'
ga: ní cheadaíonn POSIX `%s'

en: POSIX does not allow `\x' escapes
ga: ní cheadaíonn POSIX éalaithe `\x'

en: POSIX does not allow operator `**'
ga: ní cheadaíonn POSIX an t-oibreoir `**='

en: POSIX does not allow operator `**='
ga: ní cheadaíonn POSIX an t-oibreoir `**='

en: POSIX options:		GNU long options:
ga: roghanna POSIX:		GNU roghanna fada:

en: Premature end of regular expression
ga: Deireadh le slonn ionadaíochta gan choinne

en: Regular expression too big
ga: Slonn ionadaíochta rómhór

en: Success
ga: D'éirigh leis

en: TCP/IP communications are not supported
ga: cumarsáid TCP/IP gan tacaíocht

en: This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
ga: Scaiptear an ríomhchlár seo le súil go mbeidh sé áisiúil,
    ach GAN AON BARÁNTA; go fiú gan an barántas intuigthe
    d'INDÍOLTACHT nó FEILIÚNACHT D'FHEIDHM AR LEITH.  Féach ar an
    GNU General Public License chun níos mó sonraí a fháil.

en: Trailing backslash
ga: Cúlslais ag deireadh

en: Unmatched ( or \(
ga: ( nó \( corr

en: Unmatched ) or \)
ga: ) nó \) corr

en: Unmatched [ or [^
ga: [ nó [^ corr

en: Unmatched \{
ga: \{ corr

en: Usage: %s [POSIX or GNU style options] -f progfile [--] file ...
ga: Úsáid: %s [roghanna cineál POSIX nó GNU] -f clárchomhad [--] comhad ...

en: Usage: %s [POSIX or GNU style options] [--] %cprogram%c file ...
ga: Úsáid: %s [roghanna cineál POSIX nó GNU] [--] %críomhchlár%c comhad ...

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program. If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
ga: Ba chóir go mbeifeá tar éis cóip den GNU General Public License
    a fháil in éineacht leis an ríomhchlár seo; mura bhfuair,
    féach ar http://www.gnu.org/licenses/.

en: [s]printf: format specifier does not have control letter
ga: [s]printf: níl litir rialúcháin ag an sonraitheoir formáide

en: [s]printf: value %g is out of range for `%%%c' format
ga: [s]printf: tá luach %g as raon don bhformáid `%%%c'

en: ^ ran out for this one
ga: ^ imithe thar bráid don cheann seo

en: `$' is not permitted in awk formats
ga: Níl `$' ceadaithe i bhformáidí awk

en: `$' not permitted after period in format
ga: níl `$' ceadaithe i bhformáid théis punc

en: `%s' is a Bell Labs extension
ga: is feabhsúchán Bell Labs é `%s'

en: `%s' is a built-in function, it cannot be redefined
ga: is feidhm insuite í `%s', ní féidir í a shainmhíniú

en: `%s' is a gawk extension
ga: is feabhsúchán gawk é `%s'

en: `%s' is not a legal variable name
ga: ní ainm athróige dleathúil é `%s'

en: `%s' is not a variable name, looking for file `%s=%s'
ga: ní ainm athróige é `%s', ag lorg comhad `%s=%s'

en: `%s' is not supported in old awk
ga: tá `%s' gan tacaíocht sa shean awk

en: `%s' used in %s action
ga: `%s' á úsáid i ngníomh %s

en: `--posix' overrides `--traditional'
ga: sáraíonn `--posix' `--traditional'

en: `--posix'/`--traditional' overrides `--non-decimal-data'
ga: sáraíonn `--posix'/`--traditional' `--non-decimal-data'

en: `-m[fr]' option irrelevant in gawk
ga: `-m[fr]' rogha neamhábhartha i ngawk

en: `BINMODE' is a gawk extension
ga: is feabhsúchán gawk é `BINMODE'

en: `FIELDWIDTHS' is a gawk extension
ga: is feabhsúchán gawk é `FIELDWIDTHS'

en: `IGNORECASE' is a gawk extension
ga: is feabhsúchán gawk é `IGNORECASE'

en: `L' is meaningless in awk formats; ignored
ga: níl ciall ag `L' i bhformáidí awk; neamhairdithe

en: `L' is not permitted in POSIX awk formats
ga: ní cheadaítear `L' i bhformáidí awk POSIX

en: `break' outside a loop is not allowed
ga: níl `break' lasmuigh den lúb ceadaithe

en: `break' outside a loop is not portable
ga: níl `break' lasmuigh den lúb iniompartha

en: `continue' outside a loop is not allowed
ga: níl `continue' lasmuigh den lúb ceadaithe

en: `continue' outside a loop is not portable
ga: níl `continue' lasmuigh den lúb iniompartha

en: `delete array' is a gawk extension
ga: is feabhsúchán gawk é `delete array'

en: `delete(array)' is a non-portable tawk extension
ga: is feabhsúchán neamh-iniompartha tawk é `delete(eagar)'

en: `extension' is a gawk extension
ga: is feabhsúchán gawk é `extension'

en: `goto' considered harmful!
ga: deirtear go bhfuil `goto' dochrach!

en: `h' is meaningless in awk formats; ignored
ga: níl ciall ag  `h' i bhformáidí awk; neamhairdithe

en: `h' is not permitted in POSIX awk formats
ga: ní cheadaítear `h' i bhformáidí awk POSIX

en: `l' is meaningless in awk formats; ignored
ga: níl ciall ag `l' i bhformáidí awk; neamhairdithe

en: `l' is not permitted in POSIX awk formats
ga: ní cheadaítear `l' i bhformáidí awk POSIX

en: `length(array)' is a gawk extension
ga: is feabhsúchán gawk é `length(array)'

en: `next' cannot be called from a BEGIN rule
ga: ní féidir glaoigh ar `next' ó riail TÚS

en: `next' cannot be called from an END rule
ga: ní féidir glaoigh ar `next' ó riail CRÍOCH

en: `nextfile' cannot be called from a BEGIN rule
ga: ní féidir glaoigh ar `nextfile' ó riail TÚS

en: `nextfile' cannot be called from an END rule
ga: ní féidir glaoigh ar `nextfile' ó riail CRÍOCH

en: `nextfile' is a gawk extension
ga: is feabhsúchán gawk é `nextfile'

en: `return' used outside function context
ga: `return' á úsáid lasmuigh den chomhthéacs feidhmeach

en: `|&' not supported
ga: `|&' gan tacaíocht

en: and(%lf, %lf): fractional values will be truncated
ga: and(%lf, %lf): teascfar luachanna codánacha

en: and(%lf, %lf): negative values will give strange results
ga: and(%lf, %lf): gheobhfar torthaí aisteacha le luachanna diúltacha

en: and: received non-numeric first argument
ga: and: ní huimhir é an chéad argóint

en: and: received non-numeric second argument
ga: and: ní huimhir é an dara hargóint

en: arg count %ld greater than total number of supplied arguments
ga: áireamh na harg. %ld níos mó ná na hargóintí faighte

en: arg count with `$' must be > 0
ga: caithfidh áireamh na harg. le `$' bheith > 0

en: assignment is not allowed to result of builtin function
ga: ní féidir sannachán a dhéanamh le toradh ó fheidhm insuite

en: assignment used in conditional context
ga: sannadh úsáidte i gcomhthéacs coinníollach

en: atan2: received non-numeric first argument
ga: atan2: ní huimhir é an chéad argóint

en: atan2: received non-numeric second argument
ga: atan2: ní huimhir é an dara hargóint

en: attempt to access field %d
ga: iarracht rochtain a dhéanamh ar réimse %d

en: attempt to field reference from non-numeric value
ga: iarracht tagairt a fháil ó luach neamhuimhriúil

en: attempt to reference from null string
ga: iarracht tagairt a fháil ó theaghrán neamhnitheach

en: attempt to use array `%s' in a scalar context
ga: iarracht eagar `%s' a úsáid i gcomhthéacs scálach

en: attempt to use function `%s' as an array
ga: iarracht feidhm `%s' a úsáid mar eagar

en: attempt to use scalar `%s' as array
ga: iarracht scálach '%s' a úsáid mar eagar

en: attempt to use scalar parameter `%s' as an array
ga: iarracht paraiméadar scálach `%s' a úsáid mar eagar

en: backslash at end of string
ga: cúlslais ag deireadh an teaghráin

en: backslash not last character on line
ga: ní cúlslais é carachtar deireanach an líne

en: bad `%sFMT' specification `%s'
ga: drochshonraíocht`%sFMT' `%s'

en: buffer overflow in genflags2str
ga: maolán thar maoil i genflags2str

en: call of `length' without parentheses is deprecated by POSIX
ga: lochtaíonn POSIX glao `length' gan lúibíní

en: call of `length' without parentheses is not portable
ga: tá glao `length' gan lúibíní doiompartha

en: can't convert string to float
ga: ní féidir teaghrán a thiontú go snámhphointe

en: can't open pipe `%s' for input (%s)
ga: ní féidir píopa `%s' a oscailt d'ionchur (%s)

en: can't open pipe `%s' for output (%s)
ga: ní féidir píopa `%s' a oscailt d'aschur (%s)

en: can't open source file `%s' for reading (%s)
ga: ní féidir an comhad foinseach `%s' a oscailt chun léamh (%s)

en: can't open two way pipe `%s' for input/output (%s)
ga: ní féidir an píopa déthreo `%s' a oscailt d'ionchur/aschur (%s)

en: can't open two way socket `%s' for input/output (%s)
ga: ní féidir an soicéad déthreo `%s' a oscailt d'ionchur/aschur (%s)

en: can't read sourcefile `%s' (%s)
ga: ní féidir an comhad foinseach `%s' a léamh (%s)

en: can't redirect from `%s' (%s)
ga: ní féidir atreorú ó `%s' (%s)

en: can't redirect to `%s' (%s)
ga: ní féidir atreorú go `%s' (%s)

en: can't set binary mode on stderr (%s)
ga: ní féidir mód dénártha a shocrú ar stderr (%s)

en: can't set binary mode on stdin (%s)
ga: ní féidir mód dénártha a shocrú ar stdin (%s)

en: can't set binary mode on stdout (%s)
ga: ní féidir mód dénártha a shocrú ar stdout (%s)

en: can't use function name `%s' as variable or array
ga: ní féidir ainm feidhme `%s' a úsáid mar athróg nó eagar

en: cannot create child process for `%s' (fork: %s)
ga: ní féidir mac a dhéanamh do `%s' (fork: %s)

en: cannot open file `%s' for reading (%s)
ga: ní féidir `%s' a oscailt chun é a léamh (%s)

en: cannot open pipe `%s' (%s)
ga: ní féidir píopa `%s' a oscailt (%s)

en: close of `%s' failed (%s).
ga: dúnadh `%s' teipthe (%s).

en: close of fd %d (`%s') failed (%s)
ga: dúnadh fd %d (`%s') teipthe (%s)

en: close of master pty failed (%s)
ga: theip ar dúnadh máistir-pty (%s)

en: close of pipe failed (%s)
ga: theip ar dúnadh phíopa (%s)

en: close of redirection that was never opened
ga: dúnadh atreoraithe nach n-osclóadh riamh

en: close of slave pty failed (%s)
ga: theip ar dúnadh an pty sclábhánta (%s)

en: close of stdin in child failed (%s)
ga: theip ar dúnadh ionchuir caighdeánach i mac (%s)

en: close of stdout in child failed (%s)
ga: theip ar dúnadh aschuir caighdeánach i mac teipthe (%s)

en: close: `%.*s' is not an open file, pipe or co-process
ga: close: ní comhad oscailte, píopa nó comhphróiseas é `%.*s'

en: close: redirection `%s' not opened with `|&', second argument ignored
ga: close: níl atreorú `%s' oscailte le `|&', rinneadh neamhaird ar an dara hargóint

en: close: second argument is a gawk extension
ga: close: is feabhsúchán gawk é an dara hargóint

en: close: second argument must be `to' or `from'
ga: close: tá `to' nó `from' de dhíth mar dara hargóint

en: cmd. line:
ga: líne na n-orduithe:

en: co-process flush of pipe to `%s' failed (%s).
ga: sruthladh comhphróisis an phíopa go `%s' teipthe (%s).

en: compl(%lf): fractional value will be truncated
ga: compl(%lf): teascfar luachanna codánacha

en: compl(%lf): negative value will give strange results
ga: compl(%lf): gheobhfar torthaí aisteacha le luachanna diúltacha

en: compl: received non-numeric argument
ga: compl: fuarthas argóint neamhuimhriúil

en: concatenation: side effects in one expression have changed the length of another!
ga: comhchaitéiniú: d'athraigh éifeachtaí sloinn amháin fad ceann eile!

en: cos: received non-numeric argument
ga: cos: fuarthas argóint neamhuimhriúil

en: could not allocate more input memory
ga: níorbh fhéidir níos mó cuimhne ionchuir a leithdháileadh

en: could not find groups: %s
ga: ní féidir na grúpaí a aimsiú: %s

en: could not open `%s' for writing (%s)
ga: níorbh fhéidir `%s' a oscailt chun scríobh (%s)

en: could not open `%s' for writing: %s
ga: Níorbh fhéidir `%s' a oscailt chun scríobh ann: %s

en: could not open `%s', mode `%s'
ga: níorbh fhéidir `%s' a oscailt, mód `%s'

en: could not pre-open /dev/null for fd %d
ga: níorbh fhéidir /dev/null a réamhoscailt do fd %d

en: data file `%s' is empty
ga: tá comhad sonraí `%s' folamh

en: dcgettext: `%s' is not a valid locale category
ga: dcgettext: ní catagóir logánach ceart é `%s'

en: delete: index `%s' not in array `%s'
ga: delete: níl innéacs `%s' san eagar `%s'

en: division by zero attempted
ga: iarracht roinnt le nialas a dhéanamh

en: division by zero attempted in `%%'
ga: iarracht roinnt le nialas a dhéanamh i `%%'

en: division by zero attempted in `%%='
ga: iarracht roinnt le nialas a dhéanamh i `%%='

en: division by zero attempted in `/='
ga: iarracht roinnt le nialas a dhéanamh i `/='

en: duplicate case values in switch body: %s
ga: luachanna cás dúbailte sa chorp laisce: %s

en: each rule must have a pattern or an action part
ga: tá gá le patrún nó páirt ghníomhach ag gach riail

en: empty argument to `--source' ignored
ga: rinneadh neamhshuim ar argóint fholamh go `--source'

en: empty program text on command line
ga: téacs feidhmchlár folamh ar líne na n-orduithe

en: environment variable `POSIXLY_CORRECT' set: turning on `--posix'
ga: athróg thimpeallachta `POSIXLY_CORRECT' socraithe: ag lasadh `--posix'

en: error reading input file `%s': %s
ga: earráid ag léamh comhad aschuir `%s': %s

en: error writing standard error (%s)
ga: earráid agus earráid caighdeánach á scríobh (%s)

en: error writing standard output (%s)
ga: earráid agus aschur caighdeánach á scríobh (%s)

en: error:
ga: earráid:

en: escape sequence `\%c' treated as plain `%c'
ga: seicheamh éalaithe `\%c' úsáidte mar ghnáth `%c'

en: exp: argument %g is out of range
ga: exp: argóint %g as raon

en: exp: received non-numeric argument
ga: exp: fuarthas argóint neamhuimhriúil

en: expression for `%s' redirection has null string value
ga: tá luach teaghráin neamhnitheach ag an slonn in atreorú `%s'

en: expression in `%s' redirection only has numeric value
ga: níl ach luach uimhriúil ag an slonn in atreorú `%s'

en: extension: can't redefine function `%s'
ga: extension: ní féidir feidhm `%s' a shainmhíniú arís

en: extension: can't use gawk built-in `%s' as function name
ga: extension: ní féidir insuite gawk `%s' a úsáid mar ainm feidhme

en: extension: cannot open `%s' (%s)
ga: extension: ní féidir oscailt `%s' (%s)

en: extension: function `%s' already defined
ga: extension: sainmhíníodh an fheidhm `%s' cheana

en: extension: function name `%s' previously defined
ga: extension: ainm feidhme `%s' sainmhínithe cheana

en: extension: illegal character `%c' in function name `%s'
ga: extension: carachtar neamhcheadaithe `%c' in ainm na feidhme `%s'

en: extension: library `%s': cannot call function `%s' (%s)
ga: extension: leabharlann `%s': ní féidir glaoigh ar fheidhm `%s' (%s)

en: extension: missing function name
ga: extension: ainm feidhme in easnamh

en: failure status (%d) on file close of `%s' (%s)
ga: stádas teipfhulangach (%d) ar dúnadh an chomhaid `%s' (%s)

en: failure status (%d) on pipe close of `%s' (%s)
ga: stádas teipfhulangach (%d) ar dúnadh an phíopa `%s' (%s)

en: fatal error: internal error
ga: earráid mharfach: earráid inmheánach

en: fatal:
ga: marfach:

en: fflush: `%s' is not an open file, pipe or co-process
ga: fflush: ní comhad, píopa nó comhphróiseas oscailte é `%s'

en: fflush: cannot flush: file `%s' opened for reading, not writing
ga: fflush: ní dhúisófear: comhad `%s' oscailte do léamh, ní do scríobh

en: fflush: cannot flush: pipe `%s' opened for reading, not writing
ga: fflush: ní dhúisófear: píopa `%s' oscailte do léamh, ní do scríobh

en: file `%s' is a directory
ga: ní comhadlann é an comhad `%s'

en: file flush of `%s' failed (%s).
ga: sruthladh comhaid `%s' teipthe (%s).

en: filename `%s' for `%s' redirection may be result of logical expression
ga: seans gur toradh sloinn loighciúil é an comhadainm `%s' don atreorú `%s'

en: floating point exception
ga: eisceacht snámhphointe

en: for loop: array `%s' changed size from %ld to %ld during loop execution
ga: lúb for: d'athraigh méid an eagair `%s' ó %ld go %ld i lár na lúibe

en: from %s
ga: ó %s

en: function `%s' called but never defined
ga: glaodh ar an bhfeidhm `%s' nach bhfuil sainithe

en: function `%s' called with more arguments than declared
ga: glaodh ar fheidhm `%s' le níos mó argóintí nó mar a bhí fógartha

en: function `%s' called with space between name and `(',
    or used as a variable or an array
ga: glaodh feidhm `%s' le spás idir ainm agus `(',
    nó úsáideadh é mar athróg nó mar eagar

en: function `%s' defined but never called
ga: tá sainiú ag an bhfeidhm `%s' ach ní ghlaodh é

en: function `%s' defined to take no more than %d argument(s)
ga: ní cheadaíonn feidhm `%s' níos mó ná %d argóint

en: function `%s' not defined
ga: feidhm `%s' gan sainmhíniú

en: function `%s': argument #%d: attempt to use array as a scalar
ga: feidhm `%s': argóint #%d: iarracht scálach a úsáid mar eagar

en: function `%s': argument #%d: attempt to use scalar as an array
ga: feidhm `%s': argóint #%d: iarracht scálach a úsáid mar eagar

en: function `%s': can't use function name as parameter name
ga: feidhm `%s': níl cead ainm feidhme a úsáid mar ainm paraiméadar

en: function `%s': missing argument #%d
ga: feidhm `%s': argóint #%d ar iarraidh

en: function `%s': parameter #%d, `%s', duplicates parameter #%d
ga: feidhm `%s': is cóip é paraiméadar #%d, `%s', den pharaiméadar #%d

en: function `%s': parameter `%s' shadows global variable
ga: feidhm `%s': leanann paraiméadar `%s' athróg chomhchoiteann

en: function name `%s' previously defined
ga: ainm feidhme `%s' sainmhínithe cheana

en: gawk is a pattern scanning and processing language.
    By default it reads standard input and writes standard output.
ga: is teanga é gawk a scanann agua a phróiseáileann patrúin.
    De réir réamhsocraithe léann sé ionchur caighdeánach agus scríobhann sé go haschur caighdeánach.

en: gensub: third argument of 0 treated as 1
ga: gensub: 3ú hargóint 0 úsáidte mar 1

en: illegal type (%s) in tree_eval
ga: cineál neamhcheadaithe (%s) i tree_eval

en: index: received non-string first argument
ga: index: ní teaghrán é an chéad argóint

en: index: received non-string second argument
ga: index: ní teaghrán é an dara hargóint

en: int: received non-numeric argument
ga: int: fuarthas argóint neamhuimhriúil

en: internal error: %s with null vname
ga: earráid inmheánach: %s le vname nialasach

en: invalid FIELDWIDTHS value, near `%s'
ga: luach FIELDWIDTHS neamhbhailí cóngarach le `%s'

en: invalid char '%c' in expression
ga: carachtar neamhbhailí '%c' sa slonn

en: invalid subscript expression
ga: slonn foscripte neamhbhailí

en: invalid tree type %s in redirect()
ga: cineál crainn %s neamhbhailí san atreorú()

en: length: received non-string argument
ga: length: fuarthas argóint nach teaghrán é

en: local port %s invalid in `/inet'
ga: port logánta %s neamhbhailí i `/inet'

en: log: received negative argument %g
ga: log: fuarthas argóint diúltach %g

en: log: received non-numeric argument
ga: log: fuarthas argóint neamhuimhriúil

en: lshift(%lf, %lf): fractional values will be truncated
ga: lshift(%lf, %lf): teascfar luachanna codánacha

en: lshift(%lf, %lf): negative values will give strange results
ga: lshift(%lf, %lf): tiocfaidh torthaí aisteacha as luachanna diúltacha

en: lshift(%lf, %lf): too large shift value will give strange results
ga: lshift(%lf, %lf): gheobhfar torthaí aisteacha le luach iomlaoideach ró-mhór

en: lshift: received non-numeric first argument
ga: lshift: ní huimhir é an chéad argóint

en: lshift: received non-numeric second argument
ga: lshift: ní huimhir é an dara hargóint

en: match: third argument is a gawk extension
ga: meaitseáil: is feabhsúchán gawk é an tríú hargóint

en: match: third argument is not an array
ga: match: ní eagar é an tríú hargóint

en: mktime: received non-string argument
ga: mktime: ní teaghrán é an argóint

en: moving pipe to stdin in child failed (dup: %s)
ga: theip ar bhogadh píopa go hionchur caighdeánach i mac (dup: %s)

en: moving pipe to stdout in child failed (dup: %s)
ga: theip ar bhogadh píopa go haschur caighdeánach i mac (dup: %s)

en: moving slave pty to stdin in child failed (dup: %s)
ga: theip ar bogadh an pty sclábhánta go hionchuir caighdeánach sa mhac (dup: %s)

en: moving slave pty to stdout in child failed (dup: %s)
ga: theip ar bogadh an pty sclábhánta go haschur caighdeánach sa mhac (dup: %s)

en: multicharacter value of `RS' is a gawk extension
ga: is feabhsúchán gawk é an luach ilcharachtar 'RS'

en: multistage two-way pipelines don't work
ga: ní oibríonn píblínte déthreo ilchéimeacha

en: must supply a remote hostname to `/inet'
ga: tá ainm cianóstaigh de dhíth ag `/inet'

en: must supply a remote port to `/inet'
ga: tá cianphort de dhíth ag `/inet'

en: must use `count$' on all formats or none
ga: má úsáidtear `count$' i bhformáid ar bith, caithfidh é a úsáid i ngach formáid é

en: no (known) protocol supplied in special filename `%s'
ga: ní fhuarthas fíor phrótacal sa chomhadainm speisialta `%s'

en: no `$' supplied for positional field width or precision
ga: níor thugadh `$' do leithead nó beachtas an réimse ionaid

en: no explicit close of co-process `%s' provided
ga: ní fhuarthas dúnadh léir an chomhphróisis `%s'

en: no explicit close of file `%s' provided
ga: ní fhuarthas dúnadh léir an chomhaid `%s'

en: no explicit close of pipe `%s' provided
ga: ní fhuarthas dúnadh léir an phíopa `%s'

en: no explicit close of socket `%s' provided
ga: ní fhuarthas dúnadh léir an tsoicéid `%s'

en: no hex digits in `\x' escape sequence
ga: níl digití heicsidheachúlach sa seicheamh éalaithe `\x'

en: no pre-opened fd %d
ga: níl aon fd %d réamhoscailte

en: no program text at all!
ga: níl aon téacs sa ríomhchlár!

en: non-redirected `getline' undefined inside END action
ga: ní shannadh `getline' neamhatreoraithe lasmuigh den ghníomh CRÍOCH

en: not enough arguments to satisfy format string
ga: ní leor argóintí le haghaidh an teaghráin formáide

en: null string for `FS' is a gawk extension
ga: is feabhsúchán gawk é an teaghrán neamhnitheach do `FS'

en: old awk does not support multidimensional arrays
ga: ní thacaíonn sean-awk le heagair iltoiseacha

en: old awk does not support multiple `BEGIN' or `END' rules
ga: ní thacaíonn sean-awk le rialacha iomadúla `BEGIN' nó `END'

en: old awk does not support operator `**'
ga: ní cheadaíonn sean-awk an t-oibreoir `**='

en: old awk does not support operator `**='
ga: ní cheadaíonn sean-awk an t-oibreoir `**='

en: old awk does not support regexps as value of `FS'
ga: ní thacaíonn sean-awk le slonn ionadaíochta mar luach de `FS'

en: old awk does not support the `\%c' escape sequence
ga: ní thacaíonn sean-awk le seicheamh éalaithe `\%c'

en: old awk does not support the keyword `in' except after `for'
ga: ní thacaíonn sean-awk le heochairfhocal `in' ach tar éis `for'

en: only root may use `/inet/raw'.
ga: `/inet/raw' ceadaithe do root amháin.

en: operator `^' is not supported in old awk
ga: tá an t-oibreoir `^' gan tacaíocht sa shean awk

en: operator `^=' is not supported in old awk
ga: tá an t-oibreoir `^=' gan tacaíocht sa shean awk

en: or(%lf, %lf): fractional values will be truncated
ga: or(%lf, %lf): teascfar luachanna codánacha

en: or(%lf, %lf): negative values will give strange results
ga: or(%lf, %lf): gheobhfar torthaí aisteacha le luachanna diúltacha

en: or: received non-numeric first argument
ga: or: ní huimhir é an chéad argóint

en: or: received non-numeric second argument
ga: or: ní huimhir é an dara hargóint

en: out of memory
ga: cuimhne ídithe

en: pipe flush of `%s' failed (%s).
ga: sruthladh píopa `%s' teipthe (%s).

en: plain `print' in BEGIN or END rule should probably be `print ""'
ga: is dóigh gur chóir go mbeadh an gnáth `print' sa riail TÚS nó CRÍOCH scríofa mar `print ""'

en: printf: no arguments
ga: printf: níl aon argóint

en: reached system limit for open files: starting to multiplex file descriptors
ga: tagtha chuig teorainn an chórais do chomhadlanna oscailte: ag tosú tuairisceoirí na gcomhadlann a ilphléacsadh

en: reason unknown
ga: níl fhios an fáth

en: reference to uninitialized argument `%s'
ga: tagairt d'argóint nach bhfuil túsaithe `%s'

en: reference to uninitialized element `%s["%s"]'
ga: tagairt d'eilimint gan túsú `%s["%s"]'

en: reference to uninitialized field `$%d'
ga: tagairt d'athróg nach bhfuil túsaithe `$%d'

en: reference to uninitialized variable `%s'
ga: tagairt d'athróg nach bhfuil túsaithe `%s'

en: regexp constant `/%s/' looks like a C comment, but is not
ga: tá cuma nóta tráchta C ar an dtairiseach `/%s/', ach ní nóta tráchta é

en: regexp constant `//' looks like a C++ comment, but is not
ga: tá cuma nóta tráchta C++ ar an dtairiseach `//', ach ní nóta tráchta é

en: regexp constant for parameter #%d yields boolean value
ga: tagann luach Boole de bharr ón dtairiseach regexp don pharaiméadar #%d

en: regular expression on left of `~' or `!~' operator
ga: slonn ionadaíochta ar chlé na oibreoirí `~' nó `!~'

en: regular expression on right of assignment
ga: slonn ionadaíochta ar dhéis an tsannacháin

en: regular expression on right of comparison
ga: slonn ionadaíochta ar dhéis na comparáide

en: remote host and port information (%s, %s) invalid
ga: eolas neamhbhailí faoin chianósta agus port (%s, %s)

en: restoring stdin in parent process failed
ga: theip ar dhul ar ais go hionchur caighdeánach i máthair teipthe

en: restoring stdout in parent process failed
ga: theip ar dhul ar ais go haschur caighdeánach i máthair teipthe

en: rshift(%lf, %lf): fractional values will be truncated
ga: rshift(%lf, %lf): teascfar luachanna codánacha

en: rshift(%lf, %lf): negative values will give strange results
ga: rshift(%lf, %lf): gheobhfar torthaí aisteacha le luachanna diúltacha

en: rshift(%lf, %lf): too large shift value will give strange results
ga: rshift(%lf, %lf): gheobhfar torthaí aisteacha le luach iomlaoideach ró-mhór

en: rshift: received non-numeric first argument
ga: rshift: ní huimhir é an chéad argóint

en: rshift: received non-numeric second argument
ga: rshift: ní huimhir é an dara hargóint

en: running %s setuid root may be a security problem
ga: seans gur neamhdhaingean é ag rith %s setuid root

en: sending profile to standard error
ga: próifíl á seoladh go hearráid chaighdeánach

en: shadow_funcs() called twice!
ga: glaodh dhá uair ar shadow_funcs()!

en: sin: received non-numeric argument
ga: sin: fuarthas argóint neamhuimhriúil

en: source file `%s' is empty
ga: comhad foinseach `%s' folamh

en: source file does not end in newline
ga: ní chríochnaíonn an comhad foinseach le líne nua

en: special file name `%s' is incomplete
ga: níl an comhadainm speisialta `%s' iomlán

en: split: null string for third arg is a gawk extension
ga: scoilt: is feabhsúchán gawk é an teaghrán neamhnitheach don tríú hargóint

en: split: second argument is not an array
ga: scoilt: ní eagar é an dara hargóint

en: sqrt: called with negative argument %g
ga: sqrt: glaodh le argóint diúltach %g

en: sqrt: received non-numeric argument
ga: sqrt: fuarthas argóint neamhuimhriúil

en: srand: received non-numeric argument
ga: srand: fuarthas argóint neamhuimhriúil

en: standard output
ga: aschur caighdeánach

en: statement has no effect
ga: níl aon éifeacht ag an ráiteas

en: statement may have no effect
ga: seans nach mbeidh éifeacht ag an ráiteas

en: strftime: received empty format string
ga: strftime: fuarthas teaghrán formáide folamh

en: strftime: received non-numeric second argument
ga: strftime: fuarthas dara hargóint neamhuimhriúil

en: strftime: received non-string first argument
ga: strftime: ní teaghrán í an chéad argóint

en: subscript of array `%s' is null string
ga: is teaghrán folamh é foscript an eagair `%s'

en: substr: length %g at start index %g exceeds length of first argument (%lu)
ga: substr: fad %g ag innéacs tosaithe %g rófhada don chéad argóint (%lu)

en: substr: length %g is not >= 0
ga: substr: níl fad %g >= 0

en: substr: length %g is not >= 1
ga: substr: níl fad %g >= 1

en: substr: length %g too big for string indexing, truncating to %g
ga: substr: fad %g ró-mhór d'innéacsú teaghráin, ag teascadh go %g

en: substr: non-integer length %g will be truncated
ga: ubstr: teascfar an fad neamhuimhriúil %g

en: substr: non-integer start index %g will be truncated
ga: substr: teascfar tús neamhuimhriúil an innéacs %g

en: substr: source string is zero length
ga: substr: tá an teaghrán foinse folamh

en: substr: start index %g is invalid, using 1
ga: substr: tá tús innéacs %g neamhbhailí, ag úsáid a 1

en: substr: start index %g is past end of string
ga: substr: innéacs tosaithe %g tar éis deireadh an teaghráin

en: system: received non-string argument
ga: system: fuarthas argóint nach teaghrán í

en: tawk regex modifier `/.../%c' doesn't work in gawk
ga: ní oibríonn an mionathraitheoir tawk regex `/.../%c' i ngawk

en: there were shadowed variables.
ga: bhí scáthathrógaí ann.

en: tolower: received non-string argument
ga: tolower: fuarthas argóint nach teaghrán í

en: too many arguments supplied for format string
ga: fuarthas an iomarca argóintí don teaghrán formáide

en: too many pipes or input files open
ga: tá an iomarca píopaí nó comhadlanna ionchuir oscailte

en: toupper: received non-string argument
ga: toupper: fuarthas argóint nach teaghrán í

en: turning off `--lint' due to assignment to `LINT'
ga: `--lint' á mhúchadh de bharr sannachán go `LINT'

en: unexpected newline or end of string
ga: líne nua nó deireadh teaghráin gan choinne

en: unexpected type %s in prec_level
ga: cineál gan súil %s i prec_level

en: unknown nodetype %d
ga:  cineál anaithnid nóid %d

en: unnecessary mixing of `>' and `>>' for file `%.*s'
ga: meascán neamhriachtanach de `>' agus `>>' do chomhad `%.*s'

en: unterminated regexp
ga: slonn ionadaíochta gan críochnú

en: unterminated regexp at end of file
ga: slonn ionadaíochta gan críochnú ag an gcomhadchríoch

en: unterminated regexp ends with `\' at end of file
ga: críochnaíonn regexp gan chríochnú le `\' ag an gcomhadchríoch

en: unterminated string
ga: teaghrán gan chríochnú

en: use `PROCINFO["%s"]' instead of `%s'
ga: úsáid `PROCINFO["%s"]' in ionad `%s'

en: use `PROCINFO[...]' instead of `/dev/user'
ga: úsáid `PROCINFO[...]' in ionad `/dev/user'

en: use of `\ #...' line continuation is not portable
ga: níl úsáid `\ #...' mar leanúint líne doiompartha

en: use of dcgettext(_"...") is incorrect: remove leading underscore
ga: tá úsáid dcgettext(_"...") mícheart: bain amach an chéad fhostríoc

en: use of dcngettext(_"...") is incorrect: remove leading underscore
ga: tá úsáid dcgettext(_"...") mícheart: bain amach an chéad fhostríoc

en: use of non-array as array
ga: neamheagar á úsáid mar eagar

en: warning:
ga: rabhadh:

en: xor(%lf, %lf): fractional values will be truncated
ga: xor(%lf, %lf): teascfar luachanna codánacha

en: xor(%lf, %lf): negative values will give strange results
ga: xor(%lf, %lf): gheobhfar torthaí aisteacha le luachanna diúltacha

en: xor: received non-numeric first argument
ga: xor: ní huimhir é an chéad argóint

en: xor: received non-numeric second argument
ga: xor: ní huimhir é an dara hargóint
