util-linux-ng 2.17.1-rc1 - en to eu translation catalogue (639 entries)

en: 	%s -h for help.
eu: 	%s -h laguntzarako.

en: 	NOTE: elvtune only works with 2.4 kernels
eu: 	OHARRA: elvtune-k 2.4 kernel-ekin bakarrik funtzionatzen du

en: 	You have chosen an unusual boot file name.
eu: 	Ohiz kanpoko abio fitxategi izena aukeratu duzu.

en: 
    	Bootfile is changed to "%s".
eu: 
    	Abio fitxategia "%s"-(e)ra aldatu da.

en: 
    %d partitions:
eu: 
    %d partizio:

en: 
    *** %s: directory ***
eu: 
    *** %s: direktorioa ***

en: 
    ******** %s: Not a text file ********
eu: 
    ******** %s: Ez da testu fitxategia ********

en: 
    ***Back***
eu: 
    ***Atzera***

en: 
    ...Skipping
eu: 
    ...salto egiten

en: 
    Aborted.
eu: 
    Abortatua.

en: 
    BSD label for device: %s
eu: 
    BSD etiketa gailuarentzat: %s

en: 
    Disk %s: %d heads, %llu sectors, %d cylinders
eu: 
    %s diskoa: %d buru, %llu sektore, %d zilindro

en: 
    Pattern not found
eu: 
    Patroia ez da aurkitu

en: 
    Syncing disks.
eu: 
    Diskak sinkronizatzen.

en: 
    The current boot file is: %s
eu: 
    Uneko abio fitxategia: %s

en: 
    The swap partition does not exist.
eu: 
    Ez da swap partiziorik existitzen.

en: 
    The swap partition has no swap type.
eu: 
    Swap partizioak ez da swap moetakoa.

en: 
    Usage:
    Print version:
            %s -v
    Print partition table:
            %s -P {r|s|t} [options] device
    Interactive use:
            %s [options] device
    
    Options:
    -a: Use arrow instead of highlighting;
    -z: Start with a zero partition table, instead of reading the pt from disk;
    -c C -h H -s S: Override the kernel's idea of the number of cylinders,
                    the number of heads and the number of sectors/track.
eu: 
    Erabilera:
    Erakutsi bertsioa:
            %s -v
    Erakutsi partizio taula:
            %s -P {r|s|t} [aukerak] gailua
    Erabilera interaktiboa:
            %s [aukerak] gailua
    
    Aukerak:
    -a: Gezia erabili nabarmendu beharrean;
    -z: Partizio taula huts batekin hasi, partizio taula irakurri behareran;
    -c C -h H -s S: Ez egin jaramonik kernel-ak esaten duen zilindro kopuru,
                    buru kopuru eta sektore/pista kopuruari buruz.

en: 
    WARNING: If you have created or modified any
    DOS 6.x partitions, please see the cfdisk manual
    page for additional information.
eu: 
    OHARRA: DOS 6.x partizioren bat sortu edo mofidikatu baduzu,
    mesedez ikusi cfdisk-en eskuliburua
    informazio gehiagorak.

en: 
    Wrong password.
eu: 
    Pasahitz okerra.

en:                First       Last
eu:                Lehena     Azkena

en:              DOS, OS/2, ...
eu:              bateragarritasuna kendu dezake

en:              Note: This may make the partition incompatible with
eu:              Oharra: Honek DOS, OS/2 eta beste partizio moeta batzuekin

en:              Rotates through MB, sectors and cylinders
eu:              MB, sektore eta zilindro aukerak erakutsiko ditu

en:              Since this might destroy data on the disk, you must
eu:              Honek diskoaren datu guztiak suntsitu ditzazkeenez

en:              WARNING: This option should only be used by people who
eu:              ABISUA: Aukera hau aldaketak zer ekar dezakeen dakitenek

en:              `no'
eu:              `ez'

en:              either confirm or deny the write by entering `yes' or
eu:              konfirmazio bat eskatuko da hauetako aukera bat erabiliaz: `yes' edo

en:              know what they are doing.
eu:              erabili beharko lukete soilik.

en:          ---Starting----      ----Ending-----    Start     Number of
eu:          ----Hasiera----      ----Amaiera----    Hasi      Kopurua

en:         (%s partition table detected).
eu:         (%s partizio tabla atzeman da).

en:         (compiled without libblkid).
eu:         (libblkid gabe konpilatua).

en:         on whole disk.
eu:         disko guztian.

en:        I will try type %s
eu:        %s moetarekin saiatuko da

en:     Sectors
eu:     Sektoreak

en:    Logical
eu:    Logikoa

en:    None
eu:    Ezer

en:    Primary
eu:    Primarioa

en:    d   delete a BSD partition
eu:    d   BSD partizio bat ezabatu

en:    e   edit drive data
eu:    e   diskoaren data editatu

en:    i   install bootstrap
eu:    i   instalatu hasierako sekuentzia

en:    l   list known filesystem types
eu:    l   zerrendatu ezagutzen diren fitxategi sistema moetak

en:    m   print this menu
eu:    m   menu hau erakutsi

en:    n   add a new BSD partition
eu:    n   BSD partizio berri bat gehitu

en:    p   print BSD partition table
eu:    p   BSD partizio taula erakutsi

en:    q   quit without saving changes
eu:    q   irten aldaketak gorde gabe

en:    r   return to main menu
eu:    r   menu nagusira itzuli

en:    s   show complete disklabel
eu:    s   erakutsi diskoaren etiketa guztia

en:    t   change a partition's filesystem id
eu:    t   aldatu paritzioaren fitxategi sistema IDa

en:    u   change units (cylinders/sectors)
eu:    u   aldatu unitateak (zilindroak/sektoreak)

en:    w   write disklabel to disk
eu:    w   idatzi diskoaren etiketa diskoan

en:    x   link BSD partition to non-BSD partition
eu:    x   estekatu BSD partizioa BSD ez den partizio bati

en:   %s --report [devices]
eu:   %s --report [gailuak]

en:   %s [-v|-q] commands devices
eu:   %s [-v|-q] komandoak gailuak

en:   ?          Print this screen
eu:   ?          Pantaila hau inprimatu

en:   Cylinders
eu:   Zilindroak

en:   Overflow
eu:  Gainezkatzea

en:   Size (GB)
eu:   Tamainua (GB)

en:   Size (MB)
eu:   Tamainua (MB)

en:   W          Write partition table to disk (must enter upper case W)
eu:   W          Partizio taula diskoan idatzi (W letra larriz)

en:   b          Toggle bootable flag of the current partition
eu:   b          Uneko partizioari abiarazgarri adierazlea jarri edo kendu

en:   d          Delete the current partition
eu:   d          Uneko partizioa ezabatu

en:   g          Change cylinders, heads, sectors-per-track parameters
eu:   g          Aldatu, zilindro, buru eta sektoreak-pistako parametroak

en:   h          Print this screen
eu:   h          Pantaila hau erakutsi

en:   m          Maximize disk usage of the current partition
eu:   m          Uneko partizioaren disko erabilera maximora handitu

en:   n          Create new partition from free space
eu:   n          Sortu partizio berria libre dagoen espaziotik

en:   p          Print partition table to the screen or to a file
eu:   p          Erakutsi partizio taula pantailan edo idatzi fitxategiren batean

en:   q          Quit program without writing partition table
eu:   q          Irten aplikaziotik partizio taula idatzi gabe

en:   t          Change the filesystem type
eu:   t          Aldatu fitxategi sistema moeta

en:   u          Change units of the partition size display
eu:   u          Aldatu erakusten den partizioaren tamainu unitatea

en:  # Flags Head Sect  Cyl   ID  Head Sect  Cyl     Sector    Sectors
eu:  # Flags Head Sect  Cyl   ID  Head Sect  Cyl     Sektorea  Sektoreak

en:  # Type       Sector      Sector   Offset    Length   Filesystem Type (ID) Flag
eu:  # Moeta     Sekto.      Sekto.   Offset-a Luzeera   Fitx. Sist. Moeta(ID) Adierazlea

en:  Last %s
eu:  Azken %s

en:  Remove
eu:  Ezabatu

en:  and
eu:  eta

en:  removable
eu:  kengarria

en: !!! Internal error !!!
eu: Barne errorea !!!

en: "%s" line %d
eu: "%s" %d lerroa

en: %2d: %-10s sector%5u size%8u
eu: %2d: %-10s sektore%5u tamainua%8u

en: %6ld zones used (%ld%%)
eu: %6ld zona erabilita (%ld%%)

en: %d heads, %llu sectors/track, %d cylinders
eu: %d buru, %llu sektore pistako, %d zilindro

en: %d: old priority %d, new priority %d
eu: %d: %d prioritate zaharra, %d prioritate berria

en: %ld blocks
eu: %ld bloke

en: %ld inodes
eu: %ld inodo

en: %lu bad pages
eu: %lu orri oker

en: %s  %.6f seconds
eu: %s  %.6f segundu

en: %s cache:
eu: %s cachea:

en: %s failed.
eu: %s-(e)k huts egin du.

en: %s is mounted.
eu: %s montatua dago.

en: %s is not a block special device
eu: %s ez da bloke gailu berezia

en: %s on %s
eu: %s %s-(e)-n

en: %s status is %d
eu: %s-(r)en egoera %d da.

en: %s using IRQ %d
eu: %s %d IRQ-a erabiltzen

en: %s using polling
eu: %s azterketa erabiltzen

en: %s: %s not an lp device.
eu: %s: %s ez da lp gailua.

en: %s: %s: device is busy
eu: %s: %s: gailua okupatua dago

en: %s: Cannot create tempfile
eu: %s: Ezin da aldi baterako fitxategia sortu

en: %s: Cannot fork
eu: %s: ezin da fork egin

en: %s: Out of memory!
eu: %s: Memoriaz kanpo!

en: %s: Read error from %s file
eu: %s: Errorea %s fitxategia irakurtzen

en: %s: Unknown command: %s
eu: %s: Komando ezezaguna: %s

en: %s: Usage: %s [-number] [-p string] [-cefnrs] [+line] [+/pattern/] [files]
eu: %s: Erabilera: %s [-zenbakia] [-p katea] [-cefnrs] [+lerroa] [+/patroia/] [fitxategiak]

en: %s: bad number: %s
eu: %s: zenbaki okerra: %s

en: %s: bad value
eu: %s: balio okerra

en: %s: can't exec %s: %m
eu: %s: ezin da %s-(r)engan exec egin: %m

en: %s: can't find process "%s"
eu: %s: ezin da "%s" prozesua aurkitu

en: %s: can't link %s: %s
eu: %s: ezin da %s estekatu: %s

en: %s: cannot open lock file %s: %s
eu: %s: ezin da %s blokeo fitxategia ireki: %s

en: %s: cannot read inotify events
eu: %s: ezin dira inotify gertaerak irakurri

en: %s: fallocate failed
eu: %s: fallocate-k huts egin du

en: %s: fork failed: %s
eu: %s: fork-ek huts egin du: %s

en: %s: get size failed
eu: %s: get size egiterakoan huts egin da

en: %s: illegal option -- %c
eu: %s: baliogabeko aukera -- %c

en: %s: illegal option -- %s
eu: %s: baimenik gabeko aukera -- %s

en: %s: illegal time_t value %s
eu: %s: baliogabeko %s time_t balorea

en: %s: lseek failed
eu: %s: lseek-ek huts egin du

en: %s: no such partition
eu: %s: ez dago horrelako partiziorik

en: %s: open failed
eu: %s: open-ek huts egin du

en: %s: option requires an argument -- %s
eu: %s: aukerak argumentua behar du -- %s

en: %s: read: %m
eu: %s: irakurri: %m

en: %s: stat failed
eu: %s: stat-ek huts egin du

en: %s: swapoff failed
eu: %s: swapoff-ek huts egin du

en: %s: swapon failed
eu: %s: swapon-ek huts egin du

en: %s: too many arguments
eu: %s: argumentu gehiegi

en: %s: too many devices
eu: %s: gailu gehiegi

en: %s: unknown option "-%c"
eu: %s: "-%c" aukera ezezaguna

en: %s: unknown signal %s
eu: %s: %s seinale ezezaguna

en: %s: write failed
eu:  %s: write-k huts egin du

en: %zd bytes [
eu: %zd byte [

en: '%c' is not allowed.
eu: '%c' ez dago onartuta.

en: (Next file:
eu: (Hurrengo fitxategia:

en: (Next file: %s)
eu: (Hurrengo fitxategia: %s)

en: , error
eu: , errorea

en: , on-line
eu: , linean

en: , out of paper
eu: , paperik gabe

en: , ready
eu: , prest

en: , total %llu sectors
eu: , guztira %llu sektore

en: -- line already flushed
eu: -- lerroa dagoeneko garbituta

en: ----------------------------
    FILE SYSTEM HAS BEEN CHANGED
    ----------------------------
eu: ----------------------------
    FITXATEGI SISTEMA ALDATU DA
    ----------------------------

en: --More--
eu: --Gehiago--

en: --date argument too long
eu: --date argumentua luzeegia da

en: ...Skipping back to file
eu: ...atzera fitxategira salto egiten

en: ...Skipping to file
eu: ...fitxategira salto egiten

en: ...back %d pages
eu: ... %d orri atzera

en: ...back 1 page
eu: ...orri bat atzera

en: ...skipping
eu: ...salto egiten

en: ...skipping %d lines
eu: ...saltatu %d lerro

en: ...skipping backward
eu: ...atzera saltatzen

en: ...skipping forward
eu: ...aurrera saltatzen

en: ...skipping one line
eu: ...saltatu lerro bat

en: ...synchronization failed
eu: ...sinkronizazioak huts egin du

en: /dev: chdir() failed: %m
eu: /dev: chdir()-ek huts egin du: %m

en: ; see strings(1).
eu: ; ikusi strings(1).

en: Add partition at beginning of free space
eu: Gehitu partizioa leku librearen hasieran

en: Available commands:
eu: Erabilgarri dauden komandoak:

en: BSD disklabel command (m for help):
eu: BSD disko etiketa komandoa (m laguntza erakusteko):

en: Bad logical partition
eu: Partizio logiko txarra

en: Bad primary partition
eu: Partizio primario txarra

en: Beginning
eu: Hasieran

en: BlockSize: %d
eu: Bloke tamaina: %d

en: Blocks: %lld
eu: Blokeak: %lld

en: Boot
eu: Abio

en: Boot Wizard hidden
eu: Boot Wizard ezkutua

en: Bootable
eu: Abiogarria

en: CPU family:
eu: CPU familia:

en: CPU op-mode(s):
eu: CPUaren op-modua(k):

en: CPU socket(s):
eu: CPU socketak:

en: CTRL-L       Redraws the screen
eu: CTRL-L       Pantaila freskatu

en: Can't open %s: %s
eu: Ezin da %s ireki: %s

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cannot change FS Type to empty
eu: Ezin da F.S. moeta aldatu ezerrera

en: Cannot change FS Type to extended
eu: Ezin da F.S. moeta aldatu zabaldura

en: Cannot change the type of an empty partition
eu: Ezin da hutsik dagoen partizio baten moeta aldatu

en: Cannot delete an empty partition
eu: Ezin da partizu huts bat ezabatu

en: Cannot get disk size
eu: Ezin da diskoaren tamainua lortu

en: Cannot locate raw device '%s' (%s)
eu: Ezin da '%s' (%s) raw moetako gailua aurkitu

en: Cannot make this partition bootable
eu: Ezin da partizio hau abiagarria egin

en: Cannot maximize this partition
eu: Ezin da partizio hau maximizatu

en: Cannot open
eu: Ezin da ireki

en: Cannot open %s
eu: Ezin da %s ireki

en: Cannot open /dev/port: %s
eu: Ezin da /dev/port ireki: %s

en: Cannot open disk drive
eu: Ezin da disko unitatea ireki

en: Cannot open file '%s'
eu: Ezin da '%s' fitxategia ireki

en: Cannot open master raw device '
eu: Ezin da  raw gailu nagusia ireki '

en: Cannot read disk drive
eu: Ezin da disko unitatea irakurri

en: Cannot seek on disk drive
eu: Ezin da bilatu disko unitatean

en: Cannot umount ""
eu: Ezin da "" desmontatu

en: Cannot write disk drive
eu: Ezin da disko unitatean idatzi

en: Change cylinder geometry
eu: Aldatu zilindro geometria

en: Change disk geometry (experts only)
eu: Aldatu diskoaren geometria (erabiltzaile aurreratuak soilik)

en: Change head geometry
eu: Aldatu buru geometria

en: Change sector geometry
eu: Aldatu sektore geometria

en: Change the filesystem type (DOS, Linux, OS/2 and so on)
eu: Aldatu fitxategi-sistema moeta (DOS, Linux, OS/2 eta abar)

en: Change units of the partition size display (MB, sect, cyl)
eu: Aldatu partizioaren tamainu unitateak (MB, sektoreak, zilindroak)

en: Clear
eu: Garbia

en: Command      Meaning
eu: Komandoak     Esanahia

en: Command (m for help):
eu: Komandoa (m laguntza erakusteko)

en: Command action
eu: Komandoaren ekintza

en: Core(s) per socket:
eu: Socket bakoitzeko core kopurua:

en: Correct
eu: Zuzena

en: Couldn't open %s: %s
eu: Ezin da %s ireki: %s

en: Create a new logical partition
eu: Sortu partizio logiko berri bat

en: Create a new primary partition
eu: Sortu partizio primario berri bat

en: Create new partition from free space
eu: Sortu partizio berria libre dagoen espaziotik

en: Cylinders
eu: Zilindroak

en: DOS Compatibility flag is not set
eu: DOS bateragarritasun marka ez dago ezarrita

en: DOS Compatibility flag is set
eu: DOS bateragarritasun marka ezarrita dago

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete the current partition
eu: Ezabatu uneko partizioa

en: Device
eu: Gailua

en: Device: %s
eu: Gailua: %s

en: Directory data: %zd bytes
eu: Direktorioaren data: %zd byte

en: Disk %s doesn't contain a valid partition table
eu: %s diskak ez dauka partizio taula zuzena

en: Disk Drive: %s
eu: Disko unitatea: %s

en: Disk Drive: %s
eu: Disko unitatea: %s

en: Disk has been changed.
eu: Diskoa aldatu egin da.

en: Disk identifier: 0x%08x
eu: Disko identifikatzailea: 0x%08x

en: Do you wish to start with a zero table [y/N] ?
eu: Zero taula batekin hasi nahi duzu [b/E] ?

en: Don't create a partition
eu: Ez sortu partizio bat

en: Don't print the table
eu: Ez inprimatu taula

en: Done
eu: Eginda

en: Done
eu: Eginda

en: Done with changing geometry
eu: Geometria aldaketa egina

en: Done.
eu: Eginda.

en: Double
eu: Bikoitza

en: Down Arrow   Move cursor to the next partition
eu: Behera gezia  Mugitu kurtsorea hurrengo partiziora

en: Empty
eu: Hutsik

en: End
eu: Amaiera

en: Enter filename or press RETURN to display on screen:
eu: Sartu fitxategi izena edo sakatu INTRO pantailan erakusteko:

en: Enter filesystem type:
eu: Sartu fitxategi sistema moeta:

en: Enter the number of cylinders:
eu: Sartu zilindro kopurua:

en: Enter the number of heads:
eu: Sartu buru kopurua:

en: Enter the number of sectors per track:
eu: Sartu pistako zenbat sektore kopurua:

en: Error closing %s
eu: Errorea %s itxitzerakoan

en: Everything: %zd kilobytes
eu: Guztiak: %zd kilobyte

en: FATAL ERROR
eu: ERRORE LARRIA

en: FS Type
eu: S.E. moeta

en: FSname: <%-6s>
eu: FSizena: <%-6s>

en: Fatal error
eu: Errore larria

en: Filesystem state=%d
eu: Fitxategi sistemaren egoera=%d

en: First %s
eu: Lehenengo %s

en: Firstdatazone=%ld (%ld)
eu: Lehen data zona=%ld (%ld)

en: Flags
eu: Banderak

en: Formatting ...
eu: Formateatzen ...

en: Free Space
eu: Leku librea

en: Geometry
eu: Geometria

en: Hardware clock is on %s time
eu: Hardwarearen ordulariak %s data dauka

en: Heads
eu: Buruak

en: Heads: %d   Sectors per Track: %d   Cylinders: %lld
eu: Buruak: %d   Sektoreak pistako: %d   Zilindroak: %lld

en: Help
eu: Laguntza

en: Help Screen for cfdisk
eu: cfdisk-entzat laguntza pantaila

en: Hex code (type L to list codes):
eu: Kode hexadezimala (sakatu L kodeak zerrendatzeko):

en: Home Phone
eu: Etxeko telefono zenbakia

en: Hypervisor vendor:
eu: Hypervisor-earen fabrikatzailea:

en: Id  Name
eu: Id  Izena

en: Illegal command
eu: Komando baliogabea

en: Illegal cylinders value
eu: Baliogabeko zilindro baloreak

en: Illegal heads value
eu: Baliogabeok buru baloreak

en: Illegal key
eu: Baliogabeko tekla

en: Illegal sectors value
eu: Baliogabeko sektore baloreak

en: Illegal type
eu: Baliogabeko moeta

en: Including: %s
eu: Barne hartzen: %s

en: Incorrect password.
eu: Pasahitz okerra.

en: Inodes: %d (in %lld blocks)
eu: Inodoak: %d (%lld blokeetan)

en: Input line too long.
eu: Sarrera lerro luzeegia.

en: Internal error
eu: Barne errorea

en: Invalid operation %d
eu: %d baliogabeko ekintza

en: Is /proc mounted?
eu: /proc montatua dago?

en: Just print the partition table
eu: Soilik partizio taula inprimatu

en: KDGHWCLK ioctl failed
eu: KDGHWCLK ioctl-ek huts egin du

en: LPGETIRQ error
eu: LPGETIRQ errorea

en: Last %s or +size or +sizeM or +sizeK
eu: Azken %s-(e)a edo +tamainua edo +tamainuaM edo +tamainuaK

en: Line too long
eu: Lerroa luzeegia da

en: Linux raid autodetect
eu: Automatikoki atzeman Linux raid-ak

en: List of UUID's:
eu: UUID zerrenda:

en: Logical
eu: Logikoa

en: Loop device is %s
eu: Loop gailua %s da

en: Mark in use
eu: Markatu erabilia dagoela

en: Maximize
eu: Maximizatu

en: Maximize disk usage of the current partition (experts only)
eu: Uneko partizioaren disko erabilera maximora handitu (erabiltzaile aurreratuak soilik)

en: Maxsize=%ld
eu: Gehienezko tamainua=%ld

en: Menu item too long. Menu may look odd.
eu: Menu elementu luzeegia. Menuak arraroa eman dezake.

en: Menu without direction. Defaulting to horizontal.
eu: Norabide gabeko menua. Horizontala lehenetsiko da.

en: Model:
eu: Modeloa:

en: NAME too long
eu: IZENA luzeegia

en: NUMA node(s):
eu: NUMA noduak:

en: Name
eu: Izena

en: New
eu: Berria

en: New situation:
eu: Egoera berria:

en: No --date option specified.
eu: Ez da --date aukerarik zehaztu.

en: No more partitions
eu: Ez dago partizio gehiago

en: No next file
eu: Ez da testu fitxategia

en: No partition table.
eu: Ez dago partizio taularik.

en: No partitions defined
eu: Ez da partiziorik definitu

en: No previous file
eu: Ez dago aurreko fitxategirik

en: None
eu: Ezer

en: Not set
eu: Ezarrigabea

en: Not superuser.
eu: Ez zara super-erabiltzailea

en: Note: All of the commands can be entered with either upper or lower
eu: Oharra: komando guztiak letra handiz edo txikiz sartu daitezke

en: Number of cylinders
eu: Zilindro kopurua

en: Number of heads
eu: Buru kopurua

en: Number of sectors
eu: Sektore kopurua pistako

en: Office
eu: Bulegoa

en: Office Phone
eu: Bulegoko telefono zenbakia

en: Old situation:
eu: Egoera zaharra:

en: Open of %s failed
eu: %s-(e)ren irekierak huts egin du

en: Out of memory
eu: Memoriarik ez

en: Out of memory
eu: Memoriatik kanpo

en: Out of memory when growing buffer.
eu: Memoriarik ez buffer-a hazterakoan.

en: Out of memory while reading passphrase
eu: Memoriaz kanpo pasahitza irakurtzen zen bitartean

en: Part Type
eu: Partizio moeta

en: Partition %s has invalid starting sector 0.
eu: %s partizioak hasierako 0 sektore baliogabea dauka.

en: Partition Table for %s
eu: %s-(r)en partizio taula

en: Partition begins after end-of-disk
eu: Partizioa disko-amaiera baina lehenago hasten da

en: Partition begins before sector 0
eu: Partizioa 0 sektorea baina lehenago hasten da

en: Partition ends after end-of-disk
eu: Partizioa disko-amaiera baina lehenago amaitzen da

en: Partition ends before sector 0
eu: Partizioa 0 sektorearen ondoren amaitzen da

en: Partition ends in the final partial cylinder
eu: Partizioa azken partizio zilindroan amaitzen da

en: Partition number
eu: Partizio zenbakia

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Pattern not found
eu: Patroia ez da aurkitu

en: Please answer one of y,n,q
eu: Mesedez erantzun y,n edo q

en: Please enter `yes' or `no'
eu: Mesedez sartu `bai' edo `ez'

en: Please enter the name of the new boot file:
eu: Mesedez sartu abio fitxategi berriaren izena:

en: Press a key to continue
eu: Sakatu edozein tekla jarraitzeko

en: Press any key to exit cfdisk
eu: Sakatu tekla bat cfdisk-etik irteteko

en: Primary
eu: Primarioa

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print help screen
eu: Inprimatu laguntza pantaila

en: Print partition table to the screen or to a file
eu: Erakutsi partizio taula pantailan edo idatzi fitxategiren batean

en: Print the table ordered by sectors
eu: Inprimatu taula sektore bidez ordenatua

en: Print the table using raw data format
eu: Inprimatu taula raw datu formatua erabiliz

en: Quit
eu: Irten

en: Quit program without writing partition table
eu: Irten programatik partizio taula idatzi gabe

en: Quitting - nothing changed
eu: Irteten - ez da ezer aldatu

en: RE error:
eu: RE errorea:

en: ROM image
eu: ROM irudia

en: ROM image map
eu: ROM irudi mapa

en: ROM image write failed (%zd %zd)
eu: ROM irudia idazteak huts egin du (%zd %zd)

en: Re-reading the partition table ...
eu: Partizio taula berriz irakurtzen ...

en: Read:
eu: Irakurri:

en: Reading disklabel of %s at sector %d.
eu: %s-(r)en disko etiketa irakurtzen %d sektorean.

en: Rotation speed (rpm)
eu: Bira minutuko (rpm)

en: Ruffian BCD clock
eu: Ruffian BCD erlojua

en: Sector %d:
eu: %d sektorea:

en: Sector 0:
eu: 0 sektorea:

en: Sectors
eu: Sektoreak

en: Sectors/track
eu: Sektoreak pistako

en: Semaphore id: %d
eu: Semaforo id-a: %d

en: Set
eu: Ezarri

en: Single
eu: Bakarra

en: Size (in MB):
eu: Tamainua (MBtan):

en: Size: %lld bytes, %lld MB
eu: Tamainua: %lld byte, %lld MB

en: Size: %lld bytes, %lld.%lld GB
eu: Tamainua: %lld byte, %lld.%lld GB

en: Stepping:
eu: Stepping-a:

en: Stopped service: %s
eu: Gelditutako gailua: %s

en: Super block: %zd bytes
eu: Super blokea: %zd byte

en: Syncing disks.
eu: Diskak sinkronizatzen.

en: Table
eu: Taula

en: The file `%s' has mode %05o
eu: `%s' fitxategiak %05o modua dauka

en: The maximum number of partitions has been created
eu: Gehienezko partizio kopurua sortu da

en: There is no *BSD partition on %s.
eu: Ez dago *BSD partiziorik %s-(e)n.

en: This is cfdisk, a curses based disk partitioning program, which
eu: Hau cfdisk da, curses-en oinarritutako disko partizionatze programa, non honek

en: This partition is already in use
eu: Partizio hau dagoeneko erabilita dago

en: This partition is unusable
eu: Partizio hau ezin da erabili

en: Thread(s) per core:
eu: Core bakoitzeko hari kopurua:

en: Toggle bootable flag of the current partition
eu: Uneko partizioaren abiarazgarri adierazlea aldatu

en: Too many partitions
eu: Partizio gehiegi

en: Trying to umount %s
eu: %s desmuntatzen saiatzen

en: Type
eu: Moeta

en: Unable to allocate buffer.
eu: Huts egin da buffer-a hasieratzen.

en: Unable to open %s
eu: Ezin da %s ireki

en: Unassigned
eu: Ezarri gabea

en: Units
eu: Unitateak

en: Units = %s of %d * %d = %d bytes
eu: Unitateak: %s %d-(e)tik * %d = %d byte

en: Unk(%02X)
eu: Ezezaguna(%02X)

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown (%02X)
eu: Ezezaguna (%02X)

en: Unknown partition table type
eu: Partizio taula moeta ezezaguna

en: Unusable
eu: Ezin erabili

en: Up Arrow     Move cursor to the previous partition
eu: Gora gezia    Mugitu kurtsorea aurreko partiziora

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: Usage:
      %s
eu: Erabilera:
      %s

en: Usage: %s <device> [ -i <IRQ> | -t <TIME> | -c <CHARS> | -w <WAIT> | 
              -a [on|off] | -o [on|off] | -C [on|off] | -q [on|off] | -s | 
              -T [on|off] ]
eu: Erabilera: %s <gailua> [ -i <IRQa> | -t <DENBORA> | -c <KARAKTEREAK> | -w <ITXAROTE DENBORA> | 
              -a [on|off] | -o [on|off] | -C [on|off] | -q [on|off] | -s | 
              -T [on|off] ]

en: Usage: %s LABEL=<label>|UUID=<uuid>
eu: Erabilera: %s LABEL=<etiketa>|UUID=<uuid>

en: Usage: %s [-c | -l filename] [-nXX] [-iXX] /dev/name [blocks]
eu: Erabilera: %s [-c | -l fitxategi-izena] [-nXX] [-iXX] /dev/izena [blokeak]

en: Usage: %s [-c] [-n level] [-r] [-s bufsize]
eu: Erabilera: %s [-c] [-n maila] [-r] [-s buffer-aren tamainua]

en: Usage: %s [-c] [-pPAGESZ] [-L label] [-U UUID] /dev/name [blocks]
eu: Erabilera: %s [-c] [-pORRITAMAINUA] [-L etiketa] [-U UUID] /dev/izena [blokeak]

en: Usage: %s [-larvsmf] /dev/name
eu: Erabilera: %s [-larvsmf] /dev/izena

en: Usage: %s [-r] [-t]
eu: Erabilera: %s [-r] [-t]

en: Usage: %s [-v] [-N nr-of-inodes] [-V volume-name]
           [-F fsname] device [block-count]
eu: Erabilera: %s [-v] [-N inodo-kopurua] [-V bolumen-izena]
           [-F fs-izena] gailua [bloke-kopurua]

en: Usage: %s [-x] [-d <num>] iso9660-image
eu: Erabilera: %s [-x] [-d <zenbakia>] iso9660-irudia

en: Usage: %s [option]
eu: Erabilera: %s [aukera]

en: Usage: %s [options] device ...
eu: Erabilera: %s [aukerak] gailua ...

en: Usage: %s%s [options] [program [program arguments]]
    
    Options:
eu: Erabilera: %s%s [aukerak] [aplikazioa [aplikazioa argumentuak]]
    
    Aukerak:

en: Usage: mkfs [-V] [-t fstype] [fs-options] device [size]
eu: Erabilera: mkfs [-V] [-t fitxategi sistema moeta] [fitxategi sistemaren aukerak] gailua [tamainua]

en: Using %s.
eu: %s erabiltzen

en: Using UTC time.
eu: UTC ordua erabiltzen.

en: Using local time.
eu: Ordu lokala erabiltzen.

en: Vendor ID:
eu: Fabrikatzailearen IDa:

en: Verifying ...
eu: Egiaztatzen ...

en: Virtualization type:
eu: Birtualizazio moeta:

en: Virtualization:
eu: Birtualizazioa:

en: Volume: <%-6s>
eu: Bolumena: <%-6s>

en: Waiting for clock tick...
eu: Ordulariaren tick-ari itxaroten

en: Warning: inode count too big.
eu: Oharra: inodo kopurua handiegia.

en: Warning: too many partitions (%d, maximum is %d).
eu: Abisua: partizio gehiegi (%d, gehienezkoa %d da).

en: Whole disk
eu: Disko osoa

en: Write
eu: Idatzi

en: Write partition table to disk (this might destroy data)
eu: Idatzi partizio taula diskora (datu guztiak suntsitu ditzazke)

en: Writing disklabel to %s.
eu: Disko etiketa idazten %s-(e)ri.

en: Writing partition table to disk...
eu: Partizio taula diskoan idazten...

en: Wrote partition table to disk
eu: Partizio taula diskoan idatzi da

en: Wrote partition table, but re-read table failed.  Run partprobe(8), kpartx(8) or reboot to update table.
eu: Partizio taula idatzi da, baina taularen berirakurketak huts egin du. Saiatu partprobe(8) edo kpartx(8)-rekin edo berrabiarazi sistema taula berritzeko.

en: YES
eu: BAI

en: You have new mail.
eu: Posta elektroniko berria duzu.

en: You must set
eu: Ezarri egin behar duzu

en: Zonesize=%d
eu: Zonaren tamainua=%d

en: [Label]
eu: [Etiketa]

en: [Not a file] line %d
eu: [Ez da fitxategia] %d lerroa

en: [Press 'h' for instructions.]
eu: [Sakatu 'h' argibideentzat.]

en: [Press space to continue, 'q' to quit.]
eu: [Sakatu zuriune-barra jarraitzeko, 'q' irteteko.]

en: [Use q or Q to quit]
eu: [Erabili q edo Q irteteko]

en: allows you to create, delete and modify partitions on your hard
eu: zure diskoetan partizioak sortu, ezabatu eta modifikatzeko aukera ematen dizu

en: attached
eu: konektatuta

en: bad filename length
eu: fitxategi luzeera okerra

en: bad input
eu: sarrera okerra

en: bad speed: %s
eu: abiadura okerra: %s

en: block device
eu: bloke gailua

en: blocks argument too large, max is %llu
eu: bloke argumentu luzeegia, gehienezkoa %llu da

en: bytes/sector
eu: byte kopurua sektoreko

en: bytes/sector: %ld
eu: byte-ak sektoreko: %ld

en: calloc failed
eu: calloc-ek huts egin du

en: can't fork
eu: ezin da fork egin

en: cannot fork
eu: ezin da fork egin

en: cannot open "%s" for read
eu: ezin da "%s" ireki irakurketarako

en: cannot open %s
eu: ezin da %s ireki

en: cannot open %s
eu: ezin da %s ireki

en: cannot open timing file %s
eu: ezin da %s `timing' fitxategia ireki

en: cannot open typescript file %s
eu: ezin da %s `typescript' fitxategia ireki

en: cannot parse number '%s'
eu: Ezin da '%s' zenbakia irakurri

en: cannot read badblocks file
eu: ezin da badblocks fitxategia irakurri

en: cannot remove id %s (%s)
eu: ezin da %s id-a ezabatu (%s)

en: cannot set line discipline
eu: ezin da lerroaren disziplina ezarri

en: cannot stat "%s"
eu: ezin da `stat' egin "%s"-(r)engan

en: case letters (except for Writes).
eu: letra xeheak (idazketetarako ezik).

en: change
eu: aldatu

en: changed
eu: aldatuta

en: chown failed: %s
eu: chown-(e)k huts egin du: %s

en: col: bad -l argument %s.
eu: col: -l baliogabeko argumentua %s.

en: col: write error.
eu: col: idazketa errorea.

en: crc error
eu: crc errorea

en: current
eu: unekoa

en: cylinder
eu: zilindroa

en: cylinders
eu: zilindroak

en: cylinders: %ld
eu: zilindroak: %ld

en: cylinderskew: %d
eu: zilindro skew-ea: %d

en: detached
eu: deskonektatuta

en: device: something like /dev/hda or /dev/sda
eu: gailua: /dev/hda edo /dev/sda moduko zerbait

en: disk drive.
eu: disko unitateetan.

en: disk: %.*s
eu: diskoa: %.*s

en: done
eu: eginda

en: end
eu: amaiera

en: error closing %s
eu: errorea %s itxitzerakoan

en: error reading %s
eu: irakurketa errorea %s-(e)n

en: error writing root inode
eu: errorea erro inodoa idazten

en: error writing superblock
eu: errorea superblokea idazten

en: error: %s
eu: errorea: %s

en: error: UUID parsing failed
eu: errorea: UUIDa irakurtzean huts egin da

en: error: malloc failed
eu: errorea: malloc-ek huts egin du

en: error: strdup failed
eu: errorea: strdup-ek huts egin du

en: error: uname failed
eu: errorea: uname-k huts egin du

en: exec %s failed
eu: exec %s-(e)k huts egin du

en: exec failed
eu: exec-ek huts egin du

en: execv failed
eu: execv-ek huts egin du

en: execvp failed
eu: execvp-ek huts egin du

en: failed to execute %s
eu: huts egin da %s exekutatzen

en: failed to initialize line buffer
eu: huts egin da lerro buffer-a hasieratzen

en: field is too long.
eu: eremua luzeegia da.

en: file length too short
eu: fitxategi luzeera motxegia

en: filesystem too big.  Exiting.
eu: fitxategi sistema handiegia. Irteten.

en: flags:
eu: adierazgarriak:

en: flush buffers
eu: hustu bufferrak

en: fork failed
eu: fork-ek huts egin du

en: fork failed
eu: fork-ek huts egin du

en: fork() failed, try again later
eu: fork()-ek huts egin du, saiatu beranduago

en: fsck: %s: not found
eu: fsck: %s: ez da aurkitu

en: fsync failed
eu: fsync-ek huts egin du

en: get 32-bit sector count
eu: lortu 32 bit-eko sektore kopurua

en: get blocksize
eu: lortu bloke-tamainua

en: get filesystem readahead
eu: lortu fitxategi sistemaren `readahead'-a

en: get logical block (sector) size
eu: lortu bloke logikoaren (sektorea) tamainua

en: get physical block (sector) size
eu: lortu bloke fisikoaren (sektorea) tamainua

en: get read-only
eu: lortu irakurketa soilik

en: get readahead
eu: lortu readahead

en: get size in 512-byte sectors
eu: lortu tamainua 512 byte-eko sektoreetan

en: get size in bytes
eu: lortu tamainua byte-tan

en: gettimeofday failed
eu: gettimeofday-ek huts egin du

en: heads
eu: buruak

en: headswitch: %ld		# milliseconds
eu: headswitch: %ld		# milisegundu

en: hexdump: bad format {%s}
eu: hexdump: {%s} formatu okerra

en: hexdump: can't read %s.
eu: hexdump: ezin da %s  irakurri.

en: hexdump: line too long.
eu: hexdump: lerroa luzeegia da.

en: illegal day value: use 1-%d
eu: baliogabeko egun balorea: erabili 1-%d

en: interleave: %d
eu: tartekatzea: %d

en: internal error
eu: barne errorea

en: invalid id
eu: baliogabeko id-a

en: invalid id: %s
eu: baliogabeko id-a: %s

en: invalid number of lines
eu: baliogabeko lerro kopurua

en: invalid option
eu: baliogabeko aukera

en: invalid speed: %s
eu: baliogabeko abiadura: %s

en: ioctl KDSHWCLK failed
eu: ioctl KDSHWCLK-ek huts egin du

en: ioprio_get failed
eu: ioprio-get-ek huts egin du

en: ioprio_set failed
eu: ioprio-set-ek huts egin du

en: label: %.*s
eu: etiketa: %.*s

en: lchown failed: %s
eu: lchown-(e)k huts egin du: %s

en: line too long
eu: lerro luzeegia

en: local
eu: lokala

en: logical partitions not in disk order
eu: partizio logikoak ez daude disko ordenean

en: logical partitions overlap
eu: partizio logikoen teilakapena

en: logical=(%d, %d, %d)
eu: logikoa=(%d, %d, %d)

en: malloc error
eu: errorea memoria esleitzen

en: malloc failed
eu: malloc-ek huts egin du

en: malloc() failed
eu: malloc()-ek huts egin du

en: missing blockdevice, use -h for help
eu: bloke-gailua falta da, erabili -h laguntzarako

en: missing comma
eu: koma falta da

en: mkdir failed: %s
eu: mkdir-(e)k huts egin du: %s

en: mknod failed: %s
eu: mknod-(e)k huts egin du: %s

en: mount failed
eu: mount-ek huts egin du

en: mount table full
eu: muntai taula beteta

en: mount: %s is busy
eu: mount: %s okupatua dago

en: mount: can't open %s: %s
eu: mount: ezin da %s ireki: %s

en: mount: cannot fork: %s
eu: mount: ezin da fork egin: %s

en: mount: error writing %s: %s
eu: mount: errorea %s idazten: %s

en: mount: mount failed
eu: mount: mount-ek huts egin du

en: mount: mount point %s does not exist
eu: mount: %s muntau puntua ez da existitzen

en: msgctl failed
eu: msgctl-ek huts egin du

en: namelen=%d
eu: izen luzeera=%d

en: new
eu: berria

en: no
eu: ez

en: no label,
eu: etiketa gabea,

en: no uuid
eu: uuid-rik ez

en: none
eu: ez

en: not enough memory
eu: ez dago nahikoa memoria

en: not enough space, need at least %llu blocks
eu: ez dago nahikoa leku, %llu bloke behar dira gutxienez

en: nothing was mounted
eu: ez da ezer muntatu

en: number too big
eu: zenbaki handiegia

en: one bad page
eu: orri oker bat

en: open failed: %s
eu: open-ek huts egin du: %s

en: open() of %s failed
eu: %s-(r)engan open() egiteak huts egin du

en: out of memory
eu: memoriarik ez

en: out of memory - giving up
eu: memoriarik ez - uzten

en: out of memory?
eu: memoriatik kanpo?

en: out of memory?
eu: memoriarik ez?

en: owner
eu: jabea

en: past first line
eu: lehen lerroaren ondoren

en: read failed: %s
eu: read-ek huts egin du: %s

en: read rtc time
eu: irakurri rtc ordua

en: read system time
eu: irakurri sistemaren ordua

en: readprofile: error writing %s: %s
eu: readprofile: errorea %s idazten: %s

en: renice from %s
eu: %s-(e)tik renice-ea

en: renice: %s: bad value
eu: renice: %s: balio okerra

en: renice: %s: unknown user
eu: renice: %s: erabiltzaile ezezaguna

en: reread partition table
eu: berirakurri partizio taula

en: root inode isn't a directory
eu: erro inodoa ez da direktorioa

en: rtc read
eu: rtc irakurrita

en: same
eu: berdina

en: saved
eu: gordeta

en: sector
eu: sektorea

en: sectors
eu: sektoreak

en: sectors/cylinder
eu: sektoreak zilindroko

en: sectors/cylinder: %ld
eu: sektoreak/zilindroa: %ld

en: sectors/track
eu: sektoreak pistako

en: sectors/track: %ld
eu: sektoreak pistako: %ld

en: seek failed
eu: seek-ek huts egin du

en: semctl failed
eu: semctl-ek huts egin du

en: set blocksize
eu: ezarri bloke-tamainua

en: set filesystem readahead
eu: ezarri `readahead' fitxategi sistemari

en: set read-only
eu: ezarri irakurtzeko soilik

en: set read-write
eu: ezarri irakurketa-idazketarako

en: set readahead
eu: ezarri readahead

en: set rtc alarm
eu: ezarri rtc alarma

en: settimeofday() failed
eu: settimeofday()-ek huts egin du

en: setuid() failed
eu: setuid()-k huts egin du

en: shmctl failed
eu: shmctl-ek huts egin du

en: speed %d unsupported
eu: %d abiadurak ez du euskarririk

en: start
eu: hasiera

en: stat failed: %s
eu: stat-ek huts egin du: %s

en: strdup failed
eu: strdup-ek huts egin du

en: symlink failed: %s
eu: symlink-ek huts egin du: %s

en: too many bad blocks
eu: bloke oker geheigi

en: too many bad pages
eu: orri txar gehiegi

en: too many inodes - max is 512
eu: inodo gehiegi - gehienezkoa 512 da

en: too many partitions
eu: partizio gehiegi

en: total
eu: guztira

en: total: %llu blocks
eu: guztira: %llu bloke

en: track-to-track seek: %ld	# milliseconds
eu: pistatik pistara bilaketa: %ld	# milisegundu

en: tracks/cylinder
eu: pistak zilindroko

en: tracks/cylinder: %ld
eu: pistak zilindroko: %ld

en: trackskew: %d
eu: pista skew-ea: %d

en: trouble reading terminfo
eu: arazoa terminfo irakurtzen

en: type: %d
eu: moeta: %d

en: type: %s
eu: moeta: %s

en: umount: %s: not found
eu: umount: ez da %s aurkitu

en: umount: %s: not mounted
eu: umount: %s: ez dago montatuta

en: umount: cannot fork: %s
eu: umount: ezin da fork egin: %s

en: unable to allocate bufferspace
eu: ezin izan da nahikoa buffer memoria esleitu

en: unable to erase bootbits sectors
eu: ezin dira bootbit sektoreak ezabatu

en: unable to open %s
eu: ezin da %s ireki

en: unknown
eu: ezezaguna

en: unknown
eu: ezezaguna

en: unshare failed
eu: unshared-ek huts egin du

en: unsupported filesystem features
eu: fitxategi sistemaren euskarririk gabeko ezaugarriak

en: usage : %s -asmq -tclup
eu: erabilera : %s -asmq -tclup

en: usage:
eu: erabilera:

en: usage: %s [ - ] [ -2 ] [ file ... ]
eu: erabilera: %s [ - ] [ -2 ] [ fitxategia ... ]

en: usage: %s [ -i ] [ -tTerm ] file...
eu: erabilera: %s [ -i ] [ -tTerm ] fitxategia...

en: usage: %s [ -n ] device
eu: erabilera: %s [ -n] gailua

en: usage: %s [ -s signal | -p ] [ -a ] pid ...
eu: erabilera: %s [ -s seinalea | -p ] [ -a ] pid ...

en: usage: %s [-dflpcsu] [+linenum | +/pattern] name1 name2 ...
eu: erabilera: %s [-dflpcsu] [+lerrozenbakia | +/patroia] izena1 izena2 ...

en: usage: %s [file]
eu: erabilera: %s [fitxategia]

en: usage: %s program [arg ...]
eu: erabilera: %s aplikazioa [argumentua ...]

en: usage: col [-bfpx] [-l nline]
eu: usage: zutabea [-bfpx] [-l lerro zenbakia]

en: usage: column [-tx] [-c columns] [file ...]
eu: erabilera: zutabea [-tx] [-c zutabeak] [fitxategia ...]

en: usage: rev [file ...]
eu: erabilera: rev [fitxategia ...]

en: usage: script [-a] [-f] [-q] [-t] [file]
eu: erabilera: script-a [-a] [-f] [-q] [-t] [fitxategia]

en: usage: tailf [-n N | -N] logfile
eu: erabilera: tailf [-n N | -N] fitxategia

en: useful options:
eu: aukera baliogarriak:

en: user
eu: erabiltzailea

en: users
eu: erabiltzaileak

en: utime failed: %s
eu: utime-(e)k huts egin du: %s

en: value
eu: balioa

en: waitpid failed
eu: waitpid-ek huts egin du

en: write
eu: idatzi

en: write error on %s
eu: idazketa errorea %s-(e)n

en: write failed: %s
eu: write-k huts egin du: %s

en: write to stdout failed
eu: huts egin da stdout-era idazten

en: yes
eu: bai
