yum - en to ca translation catalogue (466 entries)

en: 
    
    %s: %s option requires an argument
ca: 
    
    %s: l'opció %s necessita un argument

en: 
    
    Exiting on Broken Pipe
ca: 
    
    S'està sortint en trobar la canonada trencada

en: 
    
    Exiting on user cancel
ca: 
    
    S'està sortint per la cancel·lació de l'usuari

en: 
    
    Exiting on user cancel.
ca: 
    
    S'està sortint de l'ordre de l'usuari.

en: 
    
    alias:
ca: 
    
    àlies:

en: 
    
    aliases:
ca: 
    
    àlies:

en: 
     Current download cancelled, %sinterrupt (ctrl-c) again%s within %s%s%s seconds
    to exit.
ca: 
     S'ha cancel·lat la descàrrega actual, %sinterromp (crtl-c) de nou%s en %s%s%s segons
    per a sortir.

en: 
    Dependencies Resolved
ca: 
    Dependències resoltes

en: 
    Group: %s
ca: 
    Grup: %s

en: 
    Packages skipped because of dependency problems:
ca: 
    Paquets omesos degut a problemes de dependències:

en: 
    Transaction Summary
    %s
ca: 
    Resum de la transacció
    %s

en: 
    You have enabled checking of packages via GPG keys. This is a good thing. 
    However, you do not have any GPG public keys installed. You need to download
    the keys for packages you wish to install and install them.
    You can do that by running the command:
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Alternatively you can specify the url to the key you would like to use
    for a repository in the 'gpgkey' option in a repository section and yum 
    will install it for you.
    
    For more information contact your distribution or package provider.
ca: 
    Heu habilitat la comprovació de paquets utilitzant claus GPG. És una bona opció. 
    No obstant, no teniu cap clau pública GPG instal·lada. Necessiteu baixar
    les claus per als paquets que desitgeu instal·lar i instal·lar-les.
    Podeu fer-ho executant l'ordre:
        rpm --import clau.pública.gpg
    
    
    També podeu especificar la url de la clau que voleu utilitzar
    per a un repositori en l'opció 'gpgkey' en la secció d'un repositori i yum 
    la instal·larà per vosaltres.
    
    Per a més informació contacteu el vostre distribuïdor o proveïdor de paquets.

en:      replacing  %s%s%s.%s %s
ca:      s'està reemplaçant  %s%s%s.%s %s

en:     %s from %s
ca:     %s des de %s

en:     Memory : %5s RSS (%5sB VSZ)
ca:     Memòria : %5s RSS (%5sB VSZ)

en:     Started: %s - %s ago
ca:     Iniciat: fa %s-%s

en:     State  : %s, pid: %d
ca:     Estat  : %s, pid: %d

en:    Unsatisfied dependency
ca:    Dependència insatisfeta

en:   * Maybe you meant:
ca:   * Potser volíeu dir:

en:   At least %dMB needed on the %s filesystem.
ca:   Es necessiten almenys %dMB al sistema de fitxers %s.

en:   Built    : %s at %s
ca:   Muntat    : %s a %s

en:   Committed: %s at %s
ca:   Pujat: %s a %s

en:   Installed: %s-%s at %s
ca:   Instal·lat: %s-%s a %s

en:   No dependencies for this package
ca:   No hi ha dependències per a aquest paquet

en:   The other application is: %s
ca:   L'altre aplicatiu és: %s

en:   The other application is: PackageKit
ca:   L'altre aplicatiu és: PackageKit

en:   Updated    :
ca:   Actualitzat     :

en:   dependency: %s
ca:   dependència: %s

en:  (from %s)
ca:  (des de %s)

en:  Conditional Packages:
ca:  Paquets condicionals:

en:  Default Packages:
ca:  Paquets per defecte:

en:  Description: %s
ca:  Descripció: %s

en:  Group-Id: %s
ca:  Id de Grup: %s

en:  Mandatory Packages:
ca:  Paquets obligatoris:

en:  Optional Packages:
ca:  Paquets opcionals:

en:  You could try running: package-cleanup --problems
                            package-cleanup --dupes
                            rpm -Va --nofiles --nodigest
ca:  Haríeu de provar d'executar: package-cleanup --problems
                            package-cleanup --dupes
                            rpm -Va --nofiles --nodigest

en:  You could try using --skip-broken to work around the problem
ca:  Hauríeu de provar utilitzant --skip-broken per evitar el problema

en: %d %s files removed
ca: %d %s fitxers suprimits

en: %d Package(s) to Install
ca: %d paquets a instal·lar

en: %d Package(s) to remove
ca: %d paquets a suprimir

en: %d packages marked for Update
ca: %d paquets marcats per a actualitzar

en: %d packages marked for removal
ca: %d paquets marcats per a suprimir

en: %s already in ts, skipping this one
ca: %s ja es troba en ts, s'està ometent

en: %s converted to install
ca: %s convertits per a instal·lar

en: %s file %s removed
ca: %s fitxer %s suprimit

en: %s from %s has depsolving problems
ca: %s de %s té problemes resolent dependències

en: %s is in providing packages but it is already installed, removing.
ca: %s es troba en els paquets proporcionats però ja es troba instal·lat, s'està suprimint.

en: %s obsoletes %s
ca: %s fa obsolet %s

en: %s removed
ca: S'ha suprimit %s

en: %s requires: %s
ca: %s requereix: %s

en: %s second(s) (last: %s)
ca: %s segons (últim: %s)

en: %s was supposed to be installed but is not!
ca: S'havia d'instal·lar %s però no s'ha realitzat!

en: %s was supposed to be removed but is not!
ca: S'havia de suprimir %s però no s'ha realitzat!

en: %s: does not update installed package.
ca: %s no actualitza el paquet instal·lat.

en: ---> Downloading header for %s to pack into transaction set.
ca: ---> S'està baixant la capçalera per a %s per a empaquetar dins de la transacció de prova.

en: ---> Package %s.%s %s:%s-%s set to be %s
ca: ---> Paquet %s.%s %s:%s-%s passarà a ser %s

en: --> Finished Dependency Resolution
ca: --> Ha finalitzat la resolució de dependències

en: --> Populating transaction set with selected packages. Please wait.
ca: --> S'està poblant la transacció amb els paquets sel·leccionats. Si us plau, espereu.

en: --> Processing Conflict: %s conflicts %s
ca: --> S'està processant el conflicte: %s té un conflicte amb %s

en: --> Processing Dependency: %s for package: %s
ca: --> S'està processant la dependència %s per al paquet: %s

en: --> Restarting Dependency Resolution with new changes.
ca: --> Tornant a calcular la resolució de dependències amb els nous canvis.

en: --> Running transaction check
ca: --> S'està executant la transacció de prova

en: --> Unresolved Dependency: %s
ca: --> Dependència no resolta: %s

en: --color takes one of: auto, always, never
ca: --color pren un valor d'entre: auto, always, never

en: Adding Package %s in mode %s
ca: S'està afegint el paquet %s en mode %s

en: Adding group file from repository: %s
ca: S'està afegint el fitxer del grup des del repositori: %s

en: Adding package %s from group %s
ca: S'està afegint el paquet %s del grup %s

en: Another app is currently holding the yum lock; waiting for it to exit...
ca: Alguna altra aplicació té el bloqueig del yum; s'està esperant a que surti...

en: Apr
ca: Abr

en: Arch
ca: Arq

en: Arch       : %s
ca: Arq        : %s

en: Aug
ca: Ago

en: Available Groups:
ca: Grups disponibles:

en: Available Packages
ca: Paquets disponibles

en: Available:
ca: Disponible:

en: Best Order: %s
ca: Millor ordre: %s

en: Building updates object
ca: S'està construint l'objecte d'actualitzacions

en: Buildtime  : %s
ca: Temps de creació  : %s

en: Cannot add package %s to transaction. Not a compatible architecture: %s
ca: No s'ha pogut afegir el paquet %s a la transacció. No és una arquitectura compatible: %s

en: Cannot find an update path for dep for: %s
ca: No es pot trobar un camí d'actualització de dependències per a: %s

en: Cannot open file: %s. Skipping.
ca: No es pot obrir el fitxer %s. S'ometrà.

en: Cannot remove %s
ca: No es pot suprimir %s

en: Cannot remove %s file %s
ca: No es pot suprimir %s fitxer %s

en: Check for available package updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions de paquets disponibles

en: Checking deps for %s
ca: S'estan comprobant les dependències per a %s

en: Checking for virtual provide or file-provide for %s
ca: S'està verificant si hi ha un proveïdor virtual o un fitxer proveïdor per a %s

en: Cleaning up Everything
ca: S'està netejant tot

en: Cleaning up Headers
ca: S'estan netejant les capçaleres

en: Cleaning up Packages
ca: S'estan netejant els paquets

en: Cleaning up database cache
ca: S'està netejant la memòria cau de la base de dades

en: Cleaning up expire-cache metadata
ca: S'està netejant la memòria cau de metadades que han vençut

en: Cleaning up plugins
ca: S'estan netejant els connectors

en: Cleaning up xml metadata
ca: S'estan netejant les metadades xml

en: Cleanup
ca: Neteja

en: Command "%s" already defined
ca: L'ordre «%s» ja està definida

en: Command line error: %s
ca: Error en la línia d'ordres: %s

en: Committer  : %s
ca: Desenvolupador  : %s

en: Committime : %s
ca: Pujat      : %s

en: Complete!
ca: Completat!

en: Config Error: %s
ca: Error de configuració: %s

en: Configuration file %s not found
ca: No s'ha trobat el fitxer de configuració %s

en: Could not open RPM database for reading. Perhaps it is already in use?
ca: No s'ha pogut obrir la base de dades RPM per a llegir-la. Potser ja està en ús?

en: Could not perform checksum
ca: No s'ha pogut realitzar la suma de verificació

en: Damaged Header %s
ca: Capçalera malmesa %s

en: Dec
ca: Des

en: Dependency Installed
ca: Dependència instal·lada

en: Dependency Process ending
ca: Està acabant el procés de dependències

en: Dependency Removed
ca: Dependència suprimida

en: Dependency Updated
ca: Dependència actualitzada

en: Description :
ca: Descripció  :

en: Description:
ca: Descripció:

en: Determine which package provides the given dependency
ca: Determina quin paquet satisfà la dependència donada

en: Discarding non-comparable pkg %s.%s
ca: S'està descartant el paquet no comparable %s.%s

en: Disk Requirements:
ca: Requeriments de disc:

en: Display a helpful usage message
ca: Mostra un missatge d'ajuda d'ús

en: Display a version for the machine and/or available repos.
ca: Mostra una versió per a la màquina i/o repositoris disponibles

en: Display details about a package group
ca: Mostra detalls sobre un grup de paquets

en: Display details about a package or group of packages
ca: Mostra detalls sobre un paquet o un grup de paquets

en: Display the configured software repositories
ca: Mostra els repositoris de programari configurats

en: Done
ca: Fet

en: Downgrading
ca: Desfent l'actualització

en: Downloading Packages:
ca: S'estan baixant els següents paquets:

en: ERROR You need to update rpm to handle:
ca: S'ha produït un error. Necessiteu actualitzar el gestor rpm:

en: ERROR with rpm_check_debug vs depsolve:
ca: S'ha produït un error amb rpm_check_debug contra depsolve:

en: Epoch      : %s
ca: Època      : %s

en: Erased
ca: Suprimit

en: Erased: %s
ca: Suprimit: %s

en: Erasing
ca: Suprimint

en: Error Downloading Packages:
ca: S'ha produït un error baixant els següents paquets:

en: Error Summary
    -------------
ca: Resum d'errors
    -------------

en: Error opening rpm %s - error %s
ca: S'ha produït un error en obrir l'rpm %s - error %s

en: Error: Need a group or list of groups
ca: Error: es necessita un grup o una llista de grups

en: Error: Need an item to match
ca: Error: es necessita algun element per comparar

en: Error: Need to pass a list of pkgs to %s
ca: Error: es necessita passar una llista de paquets a %s

en: Error: clean requires an option: %s
ca: Error: la neteja requereix una opció: %s

en: Error: invalid clean argument: %r
ca: Error: argument invàlid per a la neteja: %r

en: Error: invalid output state: %s for %s
ca: Error: estat de sortida invàlid: %s per a %s

en: Error: more than one file given as argument to shell.
ca: Error: s'ha donat més d'un fitxer com a argument per a l'intèrpret d'ordres.

en: Errors were encountered while downloading packages.
ca: S'han trobat errors baixant paquets.

en: Examining %s: %s
ca: S'està examinant %s: %s

en: Excluding %s
ca: S'està excloent %s

en: Existing lock %s: another copy is running as pid %s.
ca: Bloqueig existent %s: una altra còpia s'està executant amb pid %s.

en: Exiting on user Command
ca: S'està sortint de l'ordre de l'usuari

en: Extra Packages
ca: Paquets extra

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed to add groups file for repository: %s - %s
ca: No s'ha pogut afegir el fitxer dels grups des del repositori: %s - %s

en: Failed to remove transaction file %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer de transaccions %s

en: File %s given as argument to shell does not exist.
ca: El fitxer %s donat com a argument a l'intèrpret d'ordres no existeix.

en: Filename    : %s
ca: Fitxer      : %s

en: Filename passed to shell: %s
ca: Nom del fitxer passat a l'intèrpret d'ordres: %s

en: Find what package provides the given value
ca: Troba quin paquet proporciona el valor donat

en: Finding dependencies:
ca: S'estan trobant dependències:

en: Finished Transaction Test
ca: Ha acabat la transacció de prova

en: From repo  : %s
ca: Des del repo  : %s

en: GPG key at %s (0x%s) is already imported
ca: La clau GPG a %s (0x%s) ja ha estat importada

en: GPG key at %s (0x%s) is already installed
ca: La clau GPG de %s (0x%s) ja està instal·lada

en: GPG key parsing failed: key does not have value %s
ca: L'ànalisi de la clau GPG ha fallat: la clau no té el valor %s

en: GPG key retrieval failed:
ca: La recuperació de la clau GPG ha fallat:

en: Generate the metadata cache
ca: Genera les metadades de la memòria cau

en: Getting group metadata
ca: S'estan obtenint les metadades del grup

en: Got an empty Header, something has gone wrong
ca: S'ha obtingut una capçalera buida, alguna cosa ha anat malament

en: Header cannot be opened or does not match %s, %s.
ca: La capçalera no es pot obrir o no coincideix amb %s, %s

en: Header is not complete.
ca: La capçalera no està completa.

en: Header not in local cache and caching-only mode enabled. Cannot download %s
ca: La capçalera no es troba en la memòria cau local i està habilitat el mode de només memòria cau. No es pot baixar %s

en: Import of key(s) didn't help, wrong key(s)?
ca: La importació de claus no ha ajudat, eren claus incorrectes?

en: Importing GPG key 0x%s "%s" from %s
ca: S'està important la clau GPG 0x%s "%s" des de %s

en: Importing additional filelist information
ca: S'està important informació adicional de la llista de fitxers

en: Install   %5.5s Package(s)
    Upgrade   %5.5s Package(s)
ca: Instal·la     %5.5s paquets
    Actualitza    %5.5s paquets

en: Install a local RPM
ca: Instal·la un RPM local

en: Install a package or packages on your system
ca: Instal·la un o més paquets al vostre sistema

en: Install the packages in a group on your system
ca: Instal·la els paquets en un grup en el vostre sistema

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Installed Groups:
ca: Grups instal·lats:

en: Installed Packages
ca: Paquets instal·lats

en: Installed package %s%s%s%s not available.
ca: El paquet instal·lat %s%s%s%s no està disponible.

en: Installed:
ca: Instal·lat:

en: Installing
ca: Instal·lant

en: Installing for dependencies
ca: S'està instal·lant per dependències

en: Installtime: %s
ca: Temps d'instal·lació: %s

en: Instant (last: %s)
ca: Temps d'instal·lació (últim: %s)

en: Insufficient space in download directory %s
        * free   %s
        * needed %s
ca: No hi ha espai suficient al directori de descàrregues %s
        * lliure    %s
        * necessari %s

en: Invalid tsflag in config file: %s
ca: Tsflag invàlid en el fitxer de configuració: %s

en: Invalid version flag
ca: Marcador de versió invàlid

en: Is this ok [y/N]:
ca: És correcte [s/N]:

en: Jan
ca: Gen

en: Key import failed
ca: Ha fallat la importació de la clau

en: Key import failed (code %d)
ca: La importació de la clau ha fallat (codi %d)

en: Key imported successfully
ca: La clau s'ha importat amb èxit

en: License     : %s
ca: Llicència   : %s

en: License    : %s
ca: Llicència  : %s

en: List a package or groups of packages
ca: Llista un paquet o un grup de paquets

en: List a package's dependencies
ca: Llista les dependències d'un paquet

en: List available package groups
ca: Llista els grups de paquets disponibles

en: Loaded plugins:
ca: Connectors carregats:

en: Loading "%s" plugin
ca: S'està carregant el connector "%s"

en: Making cache files for all metadata files.
ca: S'estan fent els fitxers de memòria cau per a tots els fitxers de metadades.

en: Marking %s as an update to %s
ca: S'està marcant %s com a actualització de %s

en: Marking %s to be installed
ca: S'està marcant %s per a ser instal·lat

en: Matched %s to require for %s
ca: La coincidència %s es requereix per a %s

en: Matched from:
ca: Coincidències amb:

en: May
ca: Mai

en: Member: %s
ca: Membre: %s

en: Metadata Cache Created
ca: S'han creat les metadades per a la memòria cau

en: Missing Dependency: %s is needed by package %s
ca: Manca una dependència: %s es necessita per al paquet %s

en: Mode for pkg providing %s: %s
ca: Mode per al paquet que proporciona %s: %s

en: Mode is %s for provider of %s: %s
ca: El mode és %s per al proveïdor de %s: %s

en: More than one identical match in sack for %s
ca: Hi ha més d'una coincidència idèntica en el sac per a %s

en: Name       : %s%s%s
ca: Nom        : %s%s%s

en: Needed Require has already been looked up, cheating
ca: El requeriment necessari ja s'ha buscat anteriorment, s'estan fent trampes

en: Needed Require is not a package name. Looking up: %s
ca: El requeriment necessari no és un nom de paquet. S'està buscant: %s

en: Never (last: %s)
ca: Mai (últim: %s)

en: No Group named %s exists
ca: No existeix cap grup anomenat %s

en: No Groups Available in any repository
ca: No hi ha cap grup disponible en cap repositori

en: No Groups on which to run command
ca: No hi ha cap grup on executar l'ordre

en: No Match for argument: %s
ca: No hi ha cap coincidència per a l'argument: %s

en: No Match for available package: %s
ca: No hi ha cap paquet disponible que coincideixi: %s

en: No Matches found
ca: No s'ha trobat cap coincidència

en: No Package Found for %s
ca: No s'ha trobat cap paquet per a %s

en: No Package found for %s
ca: No s'ha trobat cap paquet per a %s

en: No Packages Provided
ca: No s'ha proporcionat cap paquet

en: No Packages marked for Update
ca: No hi ha cap paquet marcat per a actualitzar

en: No Packages marked for removal
ca: No hi ha cap paquet marcat per a suprimir

en: No argument to shell
ca: No hi ha arguments per a l'intèrpret d'ordres

en: No group data available for configured repositories
ca: No hi ha dades de grup disponibles en cap dels repositoris configurats

en: No group named %s exists
ca: No existeix cap grup anomenat %s

en: No header - huh?
ca: No hi ha capçalera

en: No help available for %s
ca: No hi ha ajuda disponible per a %s

en: No matching Packages to list
ca: No hi ha paquets coincidents per llistar

en: No other %s installed, adding to list for potential install
ca: No hi ha cap altre %s instal·lat, s'afegeix a la llista per a una possible instal·lació

en: No package %s%s%s available.
ca: El paquet %s%s%s no està disponible.

en: No package matched to remove
ca: No hi ha cap paquet coincident per a suprimir

en: No package named %s available to be installed
ca: No hi ha cap paquet anomenat %s disponible per a ser instal·lat

en: No package(s) available to downgrade
ca: No hi ha cap paquet disponible per a desactualitzar

en: No package(s) available to install
ca: No hi ha cap paquet disponible per a instal·lar

en: No packages in any requested group available to install or update
ca: No hi ha cap paquet disponible per a instal·lar o actualitzar en els grups sol·licitats

en: No packages to remove from groups
ca: No hi ha cap paquet a suprimir dels grups

en: No plugin match for: %s
ca: No hi ha cap connector que coincideixi amb: %s

en: Not Updating Package that is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
ca: No s'actualitzarà el paquet obsolet: %s.%s %s:%s-%s

en: Not Updating Package that is already updated: %s.%s %s:%s-%s
ca: No s'actualitzarà el paquet actualitzat: %s.%s %s:%s-%s

en: Not Updating Package that is obsoleted: %s
ca: No s'actualitzarà el paquet obsolet: %s

en: Not installing key
ca: No s'està instal·lant la clau

en: Not installing key for repo %s
ca: No s'està instal·lant la clau per al repositori %s

en: Not loading "%s" plugin, as it is disabled
ca: No s'està carregant el connector "%s", ja que està deshabilitat

en: Nothing matches %s.%s %s:%s-%s from update
ca: No hi ha coincidències %s.%s-%s:%s-%s de l'actualització

en: Nothing specified to install
ca: No hi ha res especificat per a instal·lar

en: Nothing to do
ca: Res a fer

en: Obsoleted
ca: Obsolet

en: Obsoleting Packages
ca: Paquets obsolets

en: Only Upgrade available on package: %s
ca: Només hi ha una actualització disponible per al paquet: %s

en: Options Error: %s
ca: Error d'opcions: %s

en: Other       :
ca: Altre       :

en: PACKAGE...
ca: PAQUET...

en: Package
ca: Paquet

en: Package %s already installed and latest version
ca: El paquet %s ja es troba instal·lat i en l'última versió.

en: Package %s installed and not available
ca: El paquet %s es troba instal·lat però no és disponible

en: Package %s is allowed multiple installs, skipping
ca: El paquet %s permet múltiples instal·lacions, s'està ometent

en: Package %s is already installed, skipping
ca: El paquet %s ja està instal·lat, s'ometrà

en: Package %s is not signed
ca: El paquet %s no està signat

en: Package %s is obsoleted by %s which is already installed
ca: El paquet %s és obsolet degut a %s, que ja està instal·lat

en: Package %s is obsoleted by %s, trying to install %s instead
ca: El paquet %s és obsolet degut a %s, es provarà d'instal·lar %s en el seu lloc

en: Package %s not installed, cannot update it. Run yum install to install it instead.
ca: El paquet %s no està instal·lat; no es pot actualitzar. Executeu «yum install» per a instal·lar-lo.

en: Package Object was not a package object instance
ca: L'objecte paquet no era una instància d'objecte paquet

en: Package does not match checksum
ca: No coincideix la suma de verificació del paquet

en: Package does not match intended download
ca: El paquet no coincideix amb la descàrrega intentada

en: Package is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
ca: El paquet és obsolet: %s.%s %s:%s-%s

en: Package matching %s already installed. Checking for update.
ca: El paquet coincident %s ja es troba instal·lat. S'està buscant una actualització.

en: Package tuple %s could not be found in packagesack
ca: No s'ha pogut trobar la tupla de paquets %s al sac de paquets

en: Package(s) %s%s%s available, but not installed.
ca: Paquets %s%s%s disponibles, però no instal·lats.

en: Package(s) to downgrade
ca: Paquets per a desactualitzar

en: Package(s) to install
ca: Paquets a instal·lar

en: Package(s) to reinstall
ca: Paquets a reinstal·lar

en: Package: %s  - already in transaction set
ca: El paquet: %s  - ja està en la transacció

en: Please report this error at %s
ca: Siusplau, informeu d'aquest error al %s

en: Please report this error in %s
ca: Siusplau, informeu d'aquest error a %s

en: Plugin "%s" can't be imported
ca: No s'ha pogut importar el connector "%s"

en: Plugin "%s" doesn't specify required API version
ca: El connector "%s" no especifica la versió de l'API requerida.

en: Plugin "%s" requires API %s. Supported API is %s.
ca: El connector "%s" requereix l'API %s. L'API disponible és %s

en: Plugin Options
ca: Opcions del connector

en: Potential Provider: %s
ca: Proveïdor potencial: %s

en: Potential match for %s from %s
ca: Coincidència potencial per a %s de %s

en: Potential resolving package %s has newer instance in ts.
ca: El paquet potencial que resol dependències %s té una instància nova a ts

en: Potential resolving package %s has newer instance installed.
ca: El paquet potencial que resol dependències %s té una nova instància insta·lada.

en: Problem in reinstall: no package %s matched to install
ca: Hi ha un problema en reinstal·lar: no hi ha cap paquet %s marcat per a instal·lar

en: Problem in reinstall: no package matched to remove
ca: Hi ha un problema en reinstal·lar: no hi ha cap paquet marcat per a suprimir

en: Problem opening package %s
ca: Hi ha hagut un problema obrint el paquet %s

en: Provides-match: %s
ca: Proporciona-coincideix: %s

en: Public key for %s is not installed
ca: La clau pública per a %s no està instal·lada

en: Public key for %s is not trusted
ca: La clau pública per a %s no és de confiança

en: Quick matched %s to require for %s
ca: La coincidència %s es requereix per a %s

en: RPM %s fails md5 check
ca: Falla la comprobació md5 per al RPM %s

en: RPM needs to be updated
ca: Cal actualitzar l'RPM

en: Reading Local RPMDB
ca: S'està llegint un RPMDB local

en: Reading repository metadata in from local files
ca: S'estan llegint les metadades de repositoris des de fitxers locals

en: Recently Added Packages
ca: Paquets recentment afegits

en: Refusing to automatically import keys when running unattended.
    Use "-y" to override.
ca: No s'importaran automàticament les claus en una execució desatesa.
    Feu servir "-y" per a importar les claus.

en: Reinstalling
ca: Tornant a instal·lar

en: Remove    %5.5s Package(s)
    Reinstall %5.5s Package(s)
    Downgrade %5.5s Package(s)
ca: Suprimeix     %5.5s paquets
    Reinstal·la   %5.5s paquets
    Desactualitza %5.5s paquets

en: Remove a package or packages from your system
ca: Suprimeix un o més paquets del vostre sistema

en: Remove cached data
ca: S'han suprimit les dades de la memòria cau

en: Remove the packages in a group from your system
ca: Suprimeix els paquets en un grup en el vostre sistema

en: Removed
ca: Suprimit

en: Removing
ca: Suprimint

en: Removing Package %s
ca: S'està suprimint el paquet %s

en: Removing for dependencies
ca: S'està suprimint degut a les dependències

en: Repackage
ca: Reempaqueta

en: Repackaging
ca: Reempaquetant

en: Replaced
ca: Reemplaçat

en: Repo-baseurl :
ca: URL-base-repo     :

en: Repo-distro-tags:
ca: Repo-etiq-dist    :

en: Repo-exclude :
ca: Repo-exclou :

en: Repo-expire  :
ca: Venç-repo   :

en: Repo-id      :
ca: Id-repo           :

en: Repo-include :
ca: Repo-inclou :

en: Repo-metalink:
ca: Repo-metaenllaç   :

en: Repo-mirrors :
ca: Miralls-repo      :

en: Repo-name    :
ca: Nom-repo          :

en: Repo-pkgs    :
ca: Paquets-repo      :

en: Repo-revision:
ca: Repo-revisió      :

en: Repo-size    :
ca: Mida-repo         :

en: Repo-status  :
ca: Estat-repo        :

en: Repo-tags    :
ca: Repo-etiquetes    :

en: Repo-updated :
ca: Repo-actualitzat  :

en: Repository
ca: Repositori

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
ca: Falta el nom del repositori %r en la configuració, s'utilitzarà l'id

en: Resolving Dependencies
ca: S'estan resolent dependències

en: Restarting Loop
ca: S'està recomençant el bucle

en: Retrieving GPG key from %s
ca: S'està recuperant la clau GPG des de %s

en: Run an interactive yum shell
ca: Executa un intèrpret d'ordres interactiu de yum

en: Running
ca: S'està executant

en: Running Transaction
ca: S'està executant la transacció

en: Running Transaction Test
ca: S'està executant la transacció de prova

en: Running compare_providers() for %s
ca: S'està executant compare_providers() per a %s

en: Running rpm_check_debug
ca: S'està executant rpm_check_debug

en: Search package details for the given string
ca: Busca detalls del paquet per la cadena donada

en: Searching %d packages
ca: S'estan buscant %d paquets

en: Searching Packages for Dependency:
ca: S'estan buscant paquets per a la dependència:

en: Searching Packages:
ca: S'estan buscant paquets:

en: Searching pkgSack for dep: %s
ca: S'està buscant pkgSack per a la dependència: %s

en: Sep
ca: Set

en: Setting up Downgrade Process
ca: S'està preparant el procés de desactualització

en: Setting up Group Process
ca: S'està preparant el procés de grup

en: Setting up Install Process
ca: S'està preparant el procés d'instal·lació

en: Setting up Local Package Process
ca: S'està configurant el procés local de paquets

en: Setting up Package Sacks
ca: S'estan configurant els sacs de paquets

en: Setting up Reinstall Process
ca: S'està preparant el procés de reinstal·lació

en: Setting up Remove Process
ca: S'està preparant el procés de supressió

en: Setting up TransactionSets before config class is up
ca: S'està configurant TransactionSets abans que la classe de configuració estigui iniciada

en: Setting up Update Process
ca: S'està preparant el procés d'actualització

en: Setting up Upgrade Process
ca: S'està preparant el procés d'actualització

en: Setting up Yum Shell
ca: S'està preparant l'intèrpret d'ordres de yum

en: Setting up repositories
ca: Configurant repositoris

en: Size
ca: Mida

en: Size       : %s
ca: Mida       : %s

en: Skip-broken round %i
ca: Intent %i d'omissió dels paquets trencats

en: Skip-broken took %i rounds
ca: L'omissió dels paquets trencats ha necessitat %i intents

en: Skipped (dependency problems)
ca: Ignorat degut a problemes de dependències:

en: Sleeping
ca: Està dormint

en: Success - deps resolved
ca: Èxit - dependències resoltes

en: Success - empty transaction
ca: Èxit - transacció buida

en: Summary    :
ca: Resum      :

en: TSINFO: %s package requiring %s marked as erase
ca: TSINFO: el paquet %s requereix %s marcat per a suprimir

en: TSINFO: Marking %s as install for %s
ca: TSINFO: S'està marcant %s com a instal·lació per a %s

en: TSINFO: Marking %s as update for %s
ca: TSINFO: S'està marcant %s com a actualització per a %s

en: TSINFO: Obsoleting %s with %s to resolve dep.
ca: TSINFO: S'està marcant com a obsolet %s amb %s per resoldre dependències.

en: TSINFO: Updating %s to resolve dep.
ca: TSINFO: S'està actualitzant %s per a resoldre dependències.

en: Test Transaction Errors:
ca: Errors en la transacció de prova:

en: The GPG keys listed for the "%s" repository are already installed but they are not correct for this package.
    Check that the correct key URLs are configured for this repository.
ca: Les claus GPG llistades per al repositori "%s" ja estan instal·lades però no són correctes per a aquest paquet.
    Comproveu que les URL de claus correctes estan configurades per a aquest repositori.

en: The program %s%s%s is found in the yum-utils package.
ca: El programa %s%s%s es troba en el paquet yum-utils.

en: There are unfinished transactions remaining. You might consider running yum-complete-transaction first to finish them.
ca: Encara hi ha transaccions sense acabar. Hauríeu de considerar executar yum-complete-transaction abans per acabar-les.

en: There was an error calculating total download size
ca: S'ha produït un error en calcular la mida total de la descàrrega

en: This may take a while depending on the speed of this computer
ca: Això pot trigar una estona depenent de la velocitat d'aquest ordinador

en: Total download size: %s
ca: Mida total de la descàrrega: %s

en: Total size: %s
ca: Mida total: %s

en: Traced/Stopped
ca: Traçat/aturat

en: Transaction Check Error:
ca: S'ha produït un error en la transacció de prova:

en: Transaction Test Succeeded
ca: La transacció de prova ha acabat amb èxit

en: Trying other mirror.
ca: S'està intentant un altre servidor rèplica.

en: Trying to run the transaction but nothing to do. Exiting.
ca: S'ha intentat executar la transacció però no hi ha cap tasca a fer. S'està sortint.

en: Two or more plugins with the name "%s" exist in the plugin search path
ca: Existeixen dos o més connectors amb el mateix nom "%s" en el camí de cerca de connectors

en: Unable to check if PID %s is active
ca: No s'ha pogut comprovar si el PID %s es troba actiu

en: Unable to find a suitable mirror.
ca: No s'ha pogut trobar un servidor rèplica vàlid.

en: Unable to find configuration file for plugin %s
ca: No s'ha pogut trobar un fitxer de configuració per al connector %s

en: Uninteruptable
ca: Ininterrumpible

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown Error(s): Exit Code: %d:
ca: Errors desconeguts: Codi de sortida: %d:

en: Unresolvable requirement %s for %s
ca: No es pot resoldre el requeriment %s per a %s

en: Update a package or packages on your system
ca: S'ha actualitzat un o més paquets al vostre sistema

en: Update packages taking obsoletes into account
ca: Actualitza paquets tenint en compte els obsolets

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Updated Packages
ca: Paquets actualitzats

en: Updating
ca: Actualitzant

en: Updating Everything
ca: S'està actualitzant tot

en: Updating for dependencies
ca: S'està actualitzant degut a les dependències

en: Version
ca: Versió

en: Version    : %s
ca: Versió     : %s

en: Warning: 3.0.x versions of yum would erroneously match against filenames.
     You can use "%s*/%s%s" and/or "%s*bin/%s%s" to get that behaviour
ca: Avís: les versions 3.0.x del yum comproven incorrectament els noms de fitxer.
     Podeu usar "%s*/%s%s" i/o "%s*bin/%s%s" per obtenir aquest comportament

en: Warning: Group %s does not exist.
ca: Avís: El grup %s no existeix.

en: Warning: No matches found for: %s
ca: Avís: no s'ha trobat cap coincidència per a: %s

en: Warning: scriptlet or other non-fatal errors occurred during transaction.
ca: Avís: ha fallat l'scriptlet o s'han produït altre tipus d'errors no fatals durant la transacció.

en: You need to be root to perform this command.
ca: Heu de ser root per a executar aquesta ordre.

en: You need to give some command
ca: Cal que doneu alguna ordre

en: Zombie
ca: Zombi

en: [PACKAGE...]
ca: [PAQUET...]

en: answer yes for all questions
ca: respon sí a totes les preguntes

en: archdist compared %s to %s on %s
      Winner: %s
ca: archdist ha comparat %s amb %s a %s
      Ha guanyat: %s

en: be tolerant of errors
ca: sigues tolerant amb els errors

en: better arch in po %s
ca: millor arq en el po %s

en: common prefix of %s between %s and %s
ca: prefix comú de %s entre %s i %s

en: common sourcerpm %s and %s
ca: rpm font comú %s i %s

en: config file location
ca: ubicació del fitxer de configuració

en: control whether color is used
ca: controla sempre que s'usi color

en: debugging output level
ca: nivell de sortida de depuració

en: disable Yum plugins
ca: inhabilita els connectors de Yum

en: disable exclude from main, for a repo or for everything
ca: inhabilita l'exclusió des de l'inici, per a un repositori o per a tot

en: disable gpg signature checking
ca: inhabilita la comprobació de signatures gpg

en: disable one or more repositories (wildcards allowed)
ca: deshabilita un o més repositoris (es permeten caràcters de reemplaçament)

en: disable plugins by name
ca: inhabilita els connectors pel seu nom

en: disabled
ca: deshabilitat

en: doConfigSetup() will go away in a future version of Yum.
ca: doConfigsetup() desapareixerà en una futura versió de Yum.

en: doGroupSetup() will go away in a future version of Yum.
ca: doGroupSetup() desapareixerà en una futura versió de Yum.

en: doRepoSetup() will go away in a future version of Yum.
ca: doRepoSetup() desapareixerà en una futura versió de Yum.

en: doRpmDBSetup() will go away in a future version of Yum.
ca: doRpmDBSetup() desapareixerà en una futura versió de Yum.

en: doSackSetup() will go away in a future version of Yum.
ca: doSackSetup() desapareixerà en una versió futura de Yum.

en: doTsSetup() will go away in a future version of Yum.
ca: doTsSetup() desapareixerà en una futura versió de Yum.

en: doUpdateSetup() will go away in a future version of Yum.
ca: doUpdateSetup() desapareixerà en una futura versió de Yum.

en: downgrade a package
ca: desactualitza un paquet

en: enable obsoletes processing during updates
ca: habilita el processament d'obsolets durant les actualitzacions

en: enable one or more repositories (wildcards allowed)
ca: habilita un o més repositoris (es permeten caràcters de reemplaçament)

en: enable plugins by name
ca: habilita els connectors pel seu nom

en: enabled
ca: habilitat

en: erased
ca: suprimit

en: error output level
ca: nivell de sortida d'error

en: exclude package(s) by name or glob
ca: exclou els paquets per nom o expressió regular del glob

en: installed
ca: instal·lat

en: looking for %s as a requirement of %s
ca: s'està buscant %s com a requeriment de %s

en: maximum command wait time
ca: temps màxim d'espera d'ordres

en: obsoleted
ca: obsolet

en: package %s was not marked in group %s
ca: el paquet %s no estava marcat en el grup %s

en: package fails checksum but caching is enabled for %s
ca: la suma de verificació del paquet falla però l'ús de memòria cau està habilitat per a %s

en: package: %s
ca: paquet: %s

en: plugins already initialised
ca: els connectors ja estan inicialitzats

en: quiet operation
ca: operació silenciosa

en: registration of commands not supported
ca: l'enregistrament d'ordres no està suportat

en: reinstall a package
ca: reinstal·la un paquet

en: repo id
ca: id repo

en: repo name
ca: nom repo

en: repo object for repo %s lacks a _resetSack method
ca: l'objecte repositori per al repositori %s no té un mètode _resetSack

en: run entirely from cache, don't update cache
ca: executa totalment des de la memòria cau, no l'actualitzis

en: searchPackages() will go away in a future version of Yum.                      Use searchGenerator() instead.
ca: searchPackages() desapareixerà en una futura versió de Yum.                      Useu searchGenerator().

en: searching in file entries
ca: s'està buscant en les entrades de fitxers

en: searching in provides entries
ca: s'està buscant en les entrades proporcionades

en: searching package %s
ca: s'està buscant el paquet %s

en: set install root
ca: estableix l'arrel de la instal·lació

en: show Yum version and exit
ca: mostra la versió del Yum i surt

en: show duplicates, in repos, in list/search commands
ca: mostra duplicats, en repositoris, en les ordres per llistar i cercar

en: show this help message and exit
ca: mostra el missatge d'ajuda i surt

en: skip packages with depsolving problems
ca: omet paquets amb problemes de resolució de dependències

en: status
ca: estat

en: therefore this repo cannot be reset.
ca: Aquest repositori no es pot reiniciar.

en: two
ca: dos

en: updated
ca: actualitzat

en: user interrupt
ca: interrupció de l'usuari

en: using local copy of %s
ca: s'està utilitzant la còpia local de %s

en: verbose operation
ca: operació descriptiva

en: y
ca: s

en: yes
ca: sí
