cpplib-4.0.1 - en to ca translation catalogue (174 entries)

en:  ':' without preceding '?'
ca:  ":" sense "?" precedent

en: "%s" after # is not a positive integer
ca: "%s" desprès de # no és un enter positiu

en: "%s" after #line is not a positive integer
ca: "%s" desprès de #line no és un enter positiu

en: "%s" cannot be used as a macro name as it is an operator in C++
ca: no es pot usar "%s" com un nom de macro perquè és un operador en C++

en: "%s" is not a valid filename
ca: "%s" no és un nom de fitxer vàlid

en: "%s" is not defined
ca: "%s" no és definit

en: "%s" may not appear in macro parameter list
ca: "%s" podria faltar en la llista de paràmetre de macro

en: "%s" re-asserted
ca: "%s" reafirmat

en: "%s" redefined
ca: "%s" re-definit

en: "/*" within comment
ca: "/*" dintre d'un comentari

en: "defined" cannot be used as a macro name
ca: "defined" no es pot usar com un nom de macro

en: #%s expects "FILENAME" or <FILENAME>
ca: #%s espera "NOM_DE_FITXER" o <NOM_DE_FITXER>

en: #%s is a GCC extension
ca: #%s és una extenció del GCC

en: #elif after #else
ca: #elif després de #else

en: #elif without #if
ca: #elif sense #if

en: #else after #else
ca: #else després de #else

en: #else without #if
ca: #else sense #if

en: #endif without #if
ca: #endif sense #if

en: #include nested too deeply
ca: #include niat amb massa profunditat

en: #include_next in primary source file
ca: #include_next en el fitxer font primari

en: #pragma %s %s is already registered
ca: ja s'ha desat #pragma %s %s

en: #pragma %s is already registered
ca: ja s'ha desat #pragma %s

en: #pragma once in main file
ca: #pragma una vegada en el fitxer principal

en: #pragma system_header ignored outside include file
ca: #pragma system_header ignorat fora del fitxer d'inclusió

en: %.*s is not a valid universal character
ca: %.*s no és un caràcter universal vàlid

en: %s in preprocessing directive
ca: %s en una directiva de preprocessament

en: %s is a block device
ca: %s és un dispositiu de blocs

en: %s is shorter than expected
ca: %s és més curt qu'esperat

en: %s is too large
ca: %s és massa gran

en: %s: not used because `%.*s' defined as `%s' not `%.*s'
ca: %s: no utilitzat perquè "%.*s" està definit com a "%s" i no com a "%.*s"

en: %s: not used because `%.*s' not defined
ca: %s: no utilitzat perquè "%.*s" no està definit

en: %s: not used because `%s' is defined
ca: %s: no utilitzat perquè "%s" és definit

en: '##' cannot appear at either end of a macro expansion
ca: "##" no pot apareixer en o al final d'una expansió de macro

en: '#' is not followed by a macro parameter
ca: "#" no és seguit per un paràmetre de macro

en: '$' in identifier or number
ca: "$" en un identificador o un nombre

en: '?' without following ':'
ca:  "?" sense el ":" següent

en: ("%s" is an alternative token for "%s" in C++)
ca: ("%s" és un element alternatiu per a  "%s" en C++)

en: (this will be reported only once per input file)
ca: (això es reportarà solament una vegada per cada fitxer d'entrada)

en: ,
                     from %s:%u
ca: ,
                     dès de %s:%u

en: C++ style comments are not allowed in ISO C90
ca: els comentaris d'estil C++ no són permesos en ISO C90

en: CPP arithmetic must be at least as precise as a target int
ca: l'aritmètica de CPP ha de ser almenys tan precisa com un int de l'objectiu

en: CPP half-integer narrower than CPP character
ca: el half-integer de CPP és més estret que el caràcter de CPP

en: CPP on this host cannot handle wide character constants over %lu bits, but the target requires %lu bits
ca: CPP no pot manejar constants de caràcter amples més enllà de %lu bits en aquest ordinador, però l'objectiu requereix %lu bits

en: ISO C does not permit named variadic macros
ca: ISO C no permet macros variadic nomenats

en: ISO C99 requires rest arguments to be used
ca: ISO C99 requereix que la resta dels arguments sigui usat

en: ISO C99 requires whitespace after the macro name
ca: ISO C99 requereix espais en blanc després del nom de macro

en: In file included from %s:%u
ca: En el fitxer inclòs dès de %s:%u

en: Multiple include guards may be useful for:
ca: Múltiples guàrdies d'inclusió poden ser útils per a:

en: NULL directory in find_file
ca: directori NULL en find_file

en: \x used with no following hex digits
ca: es va usar \x sense dígits hexadecimales a continuació

en: _Pragma takes a parenthesized string literal
ca: _Pragma pren una cadena literal entre parèntesis

en: __VA_ARGS__ can only appear in the expansion of a C99 variadic macro
ca: __VA_ARGS__ solament pot aparèixer en l'expansió d'una macro variadic C99

en: anonymous variadic macros were introduced in C99
ca: els macros variadic anònims es van introduir en C99

en: assertion without predicate
ca: afirmació sense predicat

en: attempt to use poisoned "%s"
ca: intent d'usar "%s" enverinat

en: backslash and newline separated by space
ca: barra invertida i fi de línia separats per un espai

en: backslash-newline at end of file
ca: barra invertida i nova línia al final del fitxer

en: cannot find source file %s
ca: no es pot trobar la font %s

en: character 0x%lx is not in the basic source character set
ca: el caràcter 0x%lx no és en el joc de caràcters de base

en: character 0x%lx is not unibyte in execution character set
ca: el caràcter 0x%lx no és mono octet en el joc de caràcters d'execució

en: character constant too long for its type
ca: constant de caràcter massa gran pel seu tipus

en: comma operator in operand of #if
ca: operador coma en operant de #if

en: conversion from %s to %s not supported by iconv
ca: iconv no dona suport a la conversió de %s a %s

en: converting UCN to execution character set
ca: convertint UCN al joc de caràcters d'execució

en: converting UCN to source character set
ca: convertint UCN al joc font de caràcters

en: converting escape sequence to execution character set
ca: convertint una seqüència d'escapa al joc de caràcters d'execució

en: converting to execution character set
ca: convertint al joc de caràcters d'execució

en: could not determine date and time
ca: no es pot determinar la data i l'hora

en: cppchar_t must be an unsigned type
ca: cppchar_t ha de ser d'un tipus unsigned

en: current file is older than %s
ca: el fitxer actual és més vell que %s

en: detected recursion whilst expanding macro "%s"
ca: whilst recursiu detectat en expandint la macro "%s"

en: division by zero in #if
ca: divisió per zero en #if

en: duplicate macro parameter "%s"
ca: paràmetre de macro "%s" duplicat

en: embedding a directive within macro arguments is not portable
ca: l'incrustació d'una directiva entre arguments de macro no és portable

en: empty character constant
ca: constant de caràter buida

en: empty filename in #%s
ca: nom de fitxer buit en #%s

en: exponent has no digits
ca: exponent no té dígits

en: extra tokens at end of #%s directive
ca: elements superflus al final de la directiva #%s

en: failure to convert %s to %s
ca: fallada convertint %s a %s

en: floating constant in preprocessor expression
ca: constant de coma flotant en l'expressió del preprocessador

en: function-like macro "%s" must be used with arguments in traditional C
ca: la funció de macro "%s" s'ha d'usar amb arguments en C tradicional

en: hex escape sequence out of range
ca: seqüència d'escapa hexadecimal fora de rang

en: hexadecimal floating constants require an exponent
ca: la constant de coma flotant hexadecimal requereix un exponent

en: imaginary constants are a GCC extension
ca: les constants imaginàries són una extensió d'el GCC

en: imaginary number in preprocessor expression
ca: nombre imaginari en l'expressió del preprocessador

en: impossible operator '%u'
ca: operador "%u" impossible

en: incomplete universal character name %.*s
ca: el nom de caràcter universal %.*s és incomplet

en: integer constant is so large that it is unsigned
ca: la constant entera és tan gran que és unsigned

en: integer constant is too large for its type
ca: la constant entera és massa gran pel seu tipus

en: integer overflow in preprocessor expression
ca: desbordament d'enter en l'expressió del preprocessador

en: internal error:
ca: error intern:

en: invalid #pragma GCC poison directive
ca: directiva #pragma de GCC enverinada invàlida

en: invalid built-in macro "%s"
ca: macro interna "%s" invàlida

en: invalid digit "%c" in octal constant
ca: dígit "%c" invàlid en la constant octal

en: invalid flag "%s" in line directive
ca: indicador "%s" invàlid en la directiva de línia

en: invalid hash type %d in cpp_macro_definition
ca: tipus de hash %d invàlid en cpp_macro_definition

en: invalid preprocessing directive #%s
ca: directiva de preprocessament #%s invàlida

en: invalid string literal, ignoring final '\'
ca: cadena literal invàlida, s'ignora el "\" final

en: invalid suffix "%.*s" on floating constant
ca: sufix "%.*s" invàlid en la constant de coma flotant

en: invalid suffix "%.*s" on integer constant
ca: sufix "%.*s" invàlid en constant entera

en: line number out of range
ca: nombre de línia fora de rang

en: macro "%s" is not used
ca: no s'usa la macro "%s"

en: macro "%s" passed %u arguments, but takes just %u
ca: la macro "%s" va rebre %u arguments, però en va prendre solament %u

en: macro "%s" requires %u arguments, but only %u given
ca: la macro "%s" requereix %u arguments, però només %u passats

en: macro argument "%s" would be stringified in traditional C
ca: l'argument de macro "%s" hauria de ser convertit en cadena en C traditional

en: macro names must be identifiers
ca: els noms de macro han de ser identificadors

en: macro parameters must be comma-separated
ca: els paràmetres de macro han de ser separats per comes

en: missing '(' after predicate
ca: falta "(" abans del predicat

en: missing '(' in expression
ca: "(" faltant en l'expressió

en: missing ')' after "defined"
ca: ")" faltant després de "defined"

en: missing ')' in expression
ca: ")" faltant en l'expressió

en: missing ')' in macro parameter list
ca: ")" faltant en la llista de paràmetres de macro

en: missing ')' to complete answer
ca: falta ")" per a completar la resposta

en: missing binary operator before token "%s"
ca: operador binari faltant abans de l'element "%s"

en: missing expression between '(' and ')'
ca: expressión faltant entre "(" i ")"

en: missing terminating > character
ca: falta el caràcter de terminació >

en: missing whitespace after the macro name
ca: espais en blanc faltant després del nom de macro

en: multi-character character constant
ca: constant de caràcter amb múltiples caràcters

en: multi-line comment
ca: comentari en múltiples línies

en: no iconv implementation, cannot convert from %s to %s
ca: cap implementació de iconv, no es pot convertir de %s a %s

en: no include path in which to search for %s
ca: no hi ha ruta d'inclusió en la qual cercar %s

en: no macro name given in #%s directive
ca: no es va donar un nom de macro en la directiva #%s

en: non-ISO-standard escape sequence, '\%c'
ca: seqüència d'escapa que no és estàndard ISO, "\%c"

en: null character(s) ignored
ca: caràter(es) nul(s) ignorats

en: null character(s) preserved in literal
ca: caràcter(es) nul(s) preservats en la literal

en: octal escape sequence out of range
ca: seqüència d'escapa octal fora de rang

en: one or more PCH files were found, but they were invalid
ca: un o més fitxers PCH varen ser trobats, però varen ser invàlids

en: operator "defined" requires an identifier
ca: l'operador "defined" requereix un identificador

en: operator '%s' has no left operand
ca: l'operador "%s" no té operant d'esquera

en: operator '%s' has no right operand
ca: l'operador "%s" no té operant de dreta

en: parameter name missing
ca: falta el nom del paràmetre

en: pasting "%s" and "%s" does not give a valid preprocessing token
ca: enganxar "%s" i "%s" no dóna un element de preprocessament vàlid

en: poisoning existing macro "%s"
ca: enverinant la macro existent "%s"

en: predicate must be an identifier
ca: el predicat ha de ser un identificador

en: predicate's answer is empty
ca: el predicat de la resposta està buit

en: preprocessor arithmetic has maximum precision of %lu bits; target requires %lu bits
ca: l'aritmètica del preprocesador té una precisió màxima de %lu bits; l'objectiu requereix %lu bits

en: registering "%s" as both a pragma and a pragma namespace
ca: desant "%s" com a pragma i espai de noms de pragma

en: style of line directive is a GCC extension
ca: la directiva d'estil de línia és una extenció del GCC

en: suggest hiding #%s from traditional C with an indented #
ca: es suggereix ocultar #%s del C tradicional amb el # indentat

en: suggest not using #elif in traditional C
ca: es suggereix no usar #elif en C tradicional

en: syntax error in macro parameter list
ca: error sintàctic en la llista de paràmetre de macro

en: target char is less than 8 bits wide
ca: el char de l'objectiu té menys de 8 bits d'ampliaria

en: target int is narrower than target char
ca: el int de l'objectiu és més estret qu'el char de l'objectiu

en: target wchar_t is narrower than target char
ca: el wchar_t de l'objectiu és més estret qu'el char de l'objectiu

en: the conditional began here
ca: el condicional va començar aquí

en: the left operand of "%s" changes sign when promoted
ca: l'operant esquera de "%s" canvia el signe quan és promogut

en: the meaning of '\%c' is different in traditional C
ca: el significat de "\%c" és diferent en C tradicional

en: the meaning of '\a' is different in traditional C
ca: el significat de "\a" és diferent en C tradicional

en: the meaning of '\x' is different in traditional C
ca: el significat de "\x" és diferent en C tradicional

en: the right operand of "%s" changes sign when promoted
ca: l'operant dreta de "%s" canvia el signe quan és promogut

en: this is the location of the previous definition
ca: aquesta és la ubicació de la definició prèvia

en: this use of "defined" may not be portable
ca: aquest ùs de "defined" podria no ser portable

en: token "%s" is not valid in preprocessor expressions
ca: l'element "%s" no és vàlid en les expressions del preprocesador

en: too many decimal points in number
ca: nombre amb massa punts decimals

en: traditional C ignores #%s with the # indented
ca: C tradicional ignora #%s amb el # indentat

en: traditional C rejects the "%.*s" suffix
ca: el C tradicional rebutja el sufix "%.*s"

en: traditional C rejects the unary plus operator
ca: C tradicional rebutja l'operador unari més

en: trigraph ??%c converted to %c
ca: trigraph ??%c convertit a %c

en: trigraph ??%c ignored, use -trigraphs to enable
ca: s'ignora el trigraph ??%c, usi -trigraphs per permetre-ho

en: undefining "%s"
ca: esborrant la definició de "%s"

en: universal character %.*s is not valid at the start of an identifier
ca: el nom de caràcter universal  %.*s no és vàlid a l'inici d'un identificador

en: universal character %.*s is not valid in an identifier
ca: el nom de caràcter universal  %.*s no és vàlid en un identificador

en: universal character names are only valid in C++ and C99
ca: els noms de caràcter universals nomès són vàlids en C++ i C99

en: unknown escape sequence '\%c'
ca: seqüència d'escapa "\%c" desconeguda

en: unspellable token %s
ca: Element %s impronunciable

en: unterminated #%s
ca: #%s sense acabar

en: unterminated argument list invoking macro "%s"
ca: llista d'arguments sense acabar a l'invocar la macro "%s"

en: unterminated comment
ca: comentari sense acabar

en: use -Winvalid-pch for more information
ca: usi -Winvalid-pch per a més informació

en: use of C99 hexadecimal floating constant
ca: ús d'una constant de coma flotant hexadecimal C99

en: use of C99 long long integer constant
ca: ús d'una constant entera long long C99

en: warning:
ca: avís:

en: while reading precompiled header
ca: mentre llegint capçalera precompilada

en: while writing precompiled header
ca: mentre escrivint capçalera precompilada
