libc 2.3.2 - en to no translation catalogue (801 entries)

en: 		Access Rights :
no: 		Tilgangsrettigheter :

en: 		Attributes    :
no: 		Attrbiutter         :

en: 	%s [-abkCLNTM][-Dname[=value]] [-i size] [-I [-K seconds]] [-Y path] infile
no: 	%s [-abkCLNTM] [-Dnavn[=verdi]] [-i størrelse] [-I [-K sekunder]] [-Y søkesti] innfil

en: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o outfile] [infile]
no: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o utfil] [innfil]

en: 	%s [-n netid]* [-o outfile] [infile]
no: 	%s [-n nettid]* [-o utfil] [innfil]

en: 	%s [-s nettype]* [-o outfile] [infile]
no: 	%s [-s nettype]* [-o utfil] [innfil]

en: 	Access rights:
no: 	Tilgangsrettigheter:

en: 	Entry data of type %s
no: 	Innslagsdata av type %s

en: 	Name       : %s
no: 	Navn            : %s

en: 	Public Key :
no: 	Offentlig nøkkel:

en: 	Type         : %s
no: 	Type            : %s

en: 	Universal addresses (%u)
no: 	Universale adresser (%u)

en: 	[%d]	Name          : %s
no: 	[%d]	Navn          : %s

en: 
    %s cache:
    
    %15s  cache is enabled
    %15Zd  suggested size
    %15ld  seconds time to live for positive entries
    %15ld  seconds time to live for negative entries
    %15ld  cache hits on positive entries
    %15ld  cache hits on negative entries
    %15ld  cache misses on positive entries
    %15ld  cache misses on negative entries
    %15ld%% cache hit rate
    %15s  check /etc/%s for changes
no: 
    %s hurtigbuffer (cache):
    
    %15s  hurtigbuffer er på
    %15Zd  foreslått størrelse
    %15ld  sekunders levetid for positive innslag
    %15ld  sekunders levetid for negative innslag
    %15ld  treff i hurtigbuffer for positive innslag
    %15ld  treff i hurtigbuffer for negative innslag
    %15ld  bom i hurtigbuffer for positive innslag
    %15ld  bom i hurtigbuffer for negative innslag
    %15ld%% treffrate for hurtigbuffer
    %15s  sjekk /etc/%s for endringer

en: 
    Group Members :
no: 
    Gruppemedlemmer :

en: 
    Time to Live  :
no: 
    Levetid         :

en:        rpcinfo -b prognum versnum
no:        rpcinfo -b prognr versnr

en:        rpcinfo -d prognum versnum
no:        rpcinfo -d prognr versnr

en:        rpcinfo -p [ host ]
no:        rpcinfo -p [ vert ]

en:        rpcinfo [ -n portnum ] -t host prognum [ versnum ]
no:        rpcinfo [ -n portnr ] -t vert prognr [ versnr ]

en:       no
no:       nei

en:      yes
no:      ja

en:     Data Length = %u
no:     Datalengde = %u

en:     Explicit members:
no:     Eksplisitte medlemmer:

en:     Explicit nonmembers:
no:     Eksplisitte ikke-medlemmer:

en:     Implicit members:
no:     Implisitte medlemmer:

en:     Implicit nonmembers:
no:     Implisitte ikke-medlemmer:

en:     No explicit members
no:     Ingen eksplisitte medlemmer

en:     No explicit nonmembers
no:     Ingen eksplisitte ikke-medlemmer

en:     No implicit members
no:     Ingen implisitte medlemmer

en:     No implicit nonmembers
no:     Ingen implisitte ikke-medlemmer

en:     No recursive members
no:     Ingen rekursive medlemmer

en:     No recursive nonmembers
no:     Ingen rekursive ikke-medlemmer

en:     Recursive members:
no:     Rekursive medlemmer:

en:   or:
no:   eller:

en:  (rule from "%s", line %d)
no:  (regel fra «%s», linje %d)

en:  [OPTION...]
no:  [FLAGG...]

en: "%s", line %d: %s
no: «%s», linje %d: %s

en: "Zone %s" line and -l option are mutually exclusive
no: «Zone %s»-linje og flagget -l utelukker hverandre

en: "Zone %s" line and -p option are mutually exclusive
no: «Zone %s»-linje og flagget -p utelukker hverandre

en: "infile" is required for template generation flags.
no: «innfil» er nødvendig for flagg for malgenerering.

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
no: %.*s: ARGP_HELP_FMT-parameteren krever en verdi

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
no: %.*s: Ukjent ARGP_HELP_FMT-parameter

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
no: «%1$s» definisjonen slutter ikke med «END %1$s»

en: %s in ruleless zone
no: %s i sone uten regel

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
no: %s%s%s:%u: %s%sForutsetningen (assertion) «%s» feilet.

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
no: %s%s%s:%u: %s%sUventet feil: %s.

en: %s%sUnknown signal %d
no: %s%sUkjent signal %d

en: %s: %d did not sign extend correctly
no: %s: fortegnsutvidelsen av %d ble feil

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
no: %s: <mb_cur_max> må være større enn <mb_cur_min>

en: %s: C preprocessor failed with exit code %d
no: %s: C-preprosessoren feilet med sluttkode %d

en: %s: C preprocessor failed with signal %d
no: %s: C-preprosessoren feilet med signal %d

en: %s: Can't create %s: %s
no: %s: Kan ikke opprette %s: %s

en: %s: Can't create directory %s: %s
no: %s: Kan ikke opprette filkatalog %s: %s

en: %s: Can't link from %s to %s: %s
no: %s: Kan ikke opprette link fra %s til %s: %s

en: %s: Can't open %s: %s
no: %s: Kan ikke åpne %s: %s

en: %s: Can't remove %s: %s
no: %s: Kan ikke fjerne %s: %s

en: %s: Error closing %s: %s
no: %s: Feil ved lukking av %s: %s

en: %s: Error reading %s
no: %s: Feil ved lesing fra %s

en: %s: Error writing %s
no: %s: Feil ved skriving til %s

en: %s: Leap line in non leap seconds file %s
no: %s: «Leap»-linje i fil %s som ikke er skuddsekundsfil

en: %s: Memory exhausted: %s
no: %s: Minnet oppbrukt: %s

en: %s: More than one -L option specified
no: %s: Mer enn ett -L-flagg spesifisert

en: %s: More than one -d option specified
no: %s: Mer enn ett -d-flagg spesifisert

en: %s: More than one -l option specified
no: %s: Mer enn ett -l-flagg spesifisert

en: %s: More than one -p option specified
no: %s: Mer enn ett -p-flagg spesifisert

en: %s: More than one -y option specified
no: %s: Mer enn ett -y-flagg spesifisert

en: %s: Too many arguments
no: %s: For mange argumenter

en: %s: `%s' mentioned more than once in definition of weight %d
no: %s: «%s» er nevnt mer enn en gang i definisjon med vekt %d

en: %s: `%s' must be a character
no: %s: «%s» må være et tegn

en: %s: `%s' value does not match `%s' value
no: %s: «%s»-verdi stemmer ikke overens med «%s»-verdi

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
no: %s: sorteringsrekkefølge «forward» og «backward» utelukker hverandre

en: %s: `position' must be used for a specific level in all sections or none
no: %s: «position» må bli brukt for et spesielt nivå i alle seksjoner eller ingen

en: %s: bad symbol <%.*s>
no: %s: ugyldig symbol <%.*s>

en: %s: byte sequence of first character of sequence is not lower than that of the last character
no: %s: bytesekvens for første tegn i en sekvens er ikke lavere enn den for siste tegn

en: %s: byte sequences of first and last character must have the same length
no: %s: bytesekvens for første og siste tegn må ha samme lengde

en: %s: cannot have `%s' as end of ellipsis range
no: %s: kan ikke ha «%s» som avslutning av ellipse-område

en: %s: command was '%s', result was %d
no: %s: kommandoen var '%s', resultatet ble %d

en: %s: duplicate declaration of section `%s'
no: %s: duplisert definisjon av seksjon «%s»

en: %s: duplicate definition of `%s'
no: %s: duplisert definisjon av «%s»

en: %s: empty category description not allowed
no: %s: tom kategori-beskrivelse ikke tillatt

en: %s: empty weight string not allowed
no: %s: tomt vektstreng ikke tillatt

en: %s: error in state machine
no: %s: feil i tilstandsmaskinen

en: %s: field `%s' declared more than once
no: %s: felt «%s» deklarert mer enn en gang

en: %s: field `%s' must not be empty
no: %s: felt «%s» må ikke være tomt

en: %s: field `%s' not defined
no: %s: felt «%s» ikke definert

en: %s: illegal option -- %c
no: %s: ulovlig flagg -- %c

en: %s: incomplete `END' line
no: %s: ugyldig «END»-linje

en: %s: invalid escape `%%%c' sequence in field `%s'
no: %s: ugyldig beskyttelsessekvens «%%%c» i felt «%s»

en: %s: invalid number of sorting rules
no: %s: ugyldig antall sorteringsregler

en: %s: invalid option -- %c
no: %s: ugyldig flagg -- %c

en: %s: language abbreviation `%s' not defined
no: %s: språkforkortelse «%s» ikke definert

en: %s: missing `order_end' keyword
no: %s: mangler «order_end»-nøkkelord

en: %s: missing `reorder-end' keyword
no: %s: mangler «reorder-end»-nøkkelord

en: %s: missing `reorder-sections-end' keyword
no: %s: mangler «reorder-sections-end»-nøkkelord

en: %s: multiple order definitions for section `%s'
no: %s: flere rekkefølgedefinisjoner for seksjon «%s»

en: %s: multiple order definitions for unnamed section
no: %s: flere rekkefølgedefinisjoner for ikke navngitt seksjon

en: %s: not enough sorting rules
no: %s: ikke nok sorteringsregler

en: %s: numeric country code `%d' not valid
no: %s: nummerisk landkode «%d» er ugyldig

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget «%c%s» tar ikke argumenter

en: %s: option `%s' is ambiguous
no: %s: flagget «%s» er flertydig

en: %s: option `%s' requires an argument
no: %s: flagget «%s» må ha et argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget «--%s» tar ikke argumenter

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget «-W %s» tar ikke argumenter

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
no: %s: flagget «-W %s» er flertydig

en: %s: option requires an argument -- %c
no: %s: flagget må ha et argument -- %c

en: %s: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
no: %s: rekkefølge for «%.*s» er allerede definert ved %s:%Zu

en: %s: order for collating element %.*s not yet defined
no: %s: rekkefølge for sorteringselement %.*s ennå ikke definert

en: %s: order for collating symbol %.*s not yet defined
no: %s: rekkefølge for sorteringssymbol %.*s ennå ikke definert

en: %s: output would overwrite %s
no: %s: utskrift wille overskrive %s

en: %s: panic: Invalid l_value %d
no: %s: panikk: ugyldig l_value %d

en: %s: premature end of file
no: %s: for tidlig slutt på filen

en: %s: section `%.*s' not known
no: %s: seksjon «%.*s» er ukjent

en: %s: symbolic range ellipsis must not be directly followed by `order_end'
no: %s: symbolsk område-ellipse må ikke følges direkte av «order_end»

en: %s: symbolic range ellipsis must not directly follow `order_start'
no: %s: symbolsk område-ellipse må ikke følge direkte etter «order_start»

en: %s: syntax error
no: %s: syntaksfeil

en: %s: the start and the end symbol of a range must stand for characters
no: %s: startsymbol og slyttsymbol for et område må stå for tegn

en: %s: too many rules; first entry only had %d
no: %s: for mange regler; første innslag hadde bare %d

en: %s: too many values
no: %s: For mange verdier

en: %s: unknown character in collating symbol name
no: %s: ukjent tegn i navn på sorteringssymbol

en: %s: unknown character in field `%s'
no: %s: ukjent tegn i felt «%s»

en: %s: unknown section name `%s'
no: %s: ukjent seksjonsnavn «%s»

en: %s: unrecognized option `%c%s'
no: %s: ukjent flagg «%c%s»

en: %s: unrecognized option `--%s'
no: %s: ukjent flagg «--%s»

en: %s: usage is %s [ -v ] [ -c cutoff ] zonename ...
no: %s: bruk er %s [ -v ] [ -c grense ] sonenavn ...

en: %s: weights must use the same ellipsis symbol as the name
no: %s: vekter må bruke det samme ellipsesymbolet som navnet

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
no: (PROGRAMFEIL) Ingen versjon kjent!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
no: (PROGRAMFEIL) Flagg skulle ha blitt gjenkjent!?

en: (Unknown object)
no: (Ukjent objekt)

en: (unknown authentication error - %d)
no: (ukjent feil ved autentisering - %d)

en: (unknown)
no: (ukjent)

en: *** The file `%s' is stripped: no detailed analysis possible
no: *** Filen «%s» er strippet: ingen detaljert analyse mulig

en: *standard input*
no: *standard inn*

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
no: -o UTFIL [INNFIL]...
    [UTFIL [INNFIL]...]

en: .lib section in a.out corrupted
no: .lib-seksjon i a.out skadet

en: ; low version = %lu, high version = %lu
no: ; nedre versjon = %lu, øvre versjon = %lu

en: ; why =
no: ; hvorfor =

en: <%s> and <%s> are illegal names for range
no: <%s> og <%s> er ulovlige navn for tegnområde

en: <SP> character must not be in class `%s'
no: tegnet <SP> kan ikke være i klassen «%s»

en: <SP> character not in class `%s'
no: tegnet <SP> er ikke i klassen «%s»

en: Aborted
no: Avbrutt (SIGABRT)

en: Access Rights :
no: Tilgangsrettigheter:

en: Accessing a corrupted shared library
no: Aksesserer et skadet delt bibliotek

en: Address already in use
no: Adressen er allerede i bruk

en: Address family for hostname not supported
no: Adressefamilien for vertsnavn er ikke støttet

en: Address family not supported by protocol
no: Adressefamilien er ikke støttet av protokollen

en: Advertise error
no: Annonseringsfeil

en: Alarm clock
no: Alarmen gikk

en: Argument list too long
no: Argumentlisten er for lang

en: Attempt to remove a non-empty table
no: Forsøk på å fjerne en tabell som ikke er tom

en: Attempting to link in too many shared libraries
no: Forsøker å linke inn for mange delte biblioteker

en: Authentication OK
no: Autentisering OK

en: Authentication error
no: Autentiseringsfeil

en: BOGUS OBJECT
no: FALSKT OBJEKT

en: Bad address
no: Ugyldig adresse

en: Bad file descriptor
no: Ugyldig fildeskriptor

en: Bad font file format
no: Ugyldig format på typesnittsfil

en: Bad message
no: Ugyldig melding

en: Bad system call
no: Ugyldig systemkall

en: Bad value for ai_flags
no: Ugyldig verdi for ai_flags

en: Be strictly POSIX conform
no: Vær strengt POSIX-konform

en: Binary data
no: Binære data

en: Block device required
no: Blokk-enhet kreves

en: Broken pipe
no: Røret ble brutt

en: Bus error
no: Bussfeil

en: CPU time limit exceeded
no: Begrensning av CPU-tid overskredet

en: Cache expired
no: Tidsgrense for hurtigbuffer løp ut

en: Can not access a needed shared library
no: Kan ikke aksessere et nødvendig delt bibliotek

en: Can't bind to server which serves this domain
no: Kan ikke koble til tjener for dette domenet

en: Can't communicate with portmapper
no: Kan ikke kommunisere med portmapper

en: Can't communicate with ypbind
no: Kan ikke kommunisere med ypbind

en: Can't communicate with ypserv
no: Kan ikke kommunisere med ypserv

en: Cannot allocate memory
no: Kan ikke tildele minne

en: Cannot assign requested address
no: Kan ikke benytte den ønskede adressen

en: Cannot create socket for broadcast rpc
no: Kan ikke opprette socket for kringkastings-rpc

en: Cannot exec a shared library directly
no: Kan ikke eksekvere et delt bibliotek direkte

en: Cannot have more than one file generation flag!
no: Kan ikke ha mer enn ett fil-genereringsflagg!

en: Cannot receive reply to broadcast
no: Kan ikke ta imot svar på kringkasting

en: Cannot register service
no: Kan ikke registrere tjeneste

en: Cannot send after transport endpoint shutdown
no: Kan ikke sende etter at transportendepunktet har koblet ned

en: Cannot send broadcast packet
no: Kan ikke sende kringkastingspakke

en: Cannot set socket option SO_BROADCAST
no: Kan ikke sette socket-flagg SO_BROADCAST

en: Cannot specify more than one input file!
no: Kan ikke spesifisere mer enn en innfil!

en: Cannot use netid flag with inetd flag!
no: Kan ikke bruke nettid-flagg med inetd-flagg!

en: Cannot use netid flag without TIRPC!
no: Kan ikke bruke nettid-flagg uten TIRPC!

en: Cannot use table flags with newstyle!
no: Kan ikke bruke tabellflagg med ny stil!

en: Channel number out of range
no: Kanalnummer utenfor gyldig intervall

en: Character Separator : %c
no: Tegn-separator      : %c

en: Child exited
no: Barnet avsluttet

en: Client credential too weak
no: Klientens referanser er for svake

en: Columns             :
no: Kolonner            :

en: Communication error on send
no: Kommunikasjonsfeil ved sending

en: Compile locale specification
no: Kompiler lokal-spesifikasjon

en: Computer bought the farm
no: Datamaskinen tok ferie

en: Connection refused
no: Oppkobling nektes

en: Connection reset by peer
no: Forbindelsen brutt i den andre enden

en: Connection timed out
no: Oppkoblingen overskred tidsgrensen

en: Continued
no: Fortsetter

en: Convert encoding of given files from one encoding to another.
no: Konverter innkoding av gitte filer fra en innkoding til en annen.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
no: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Dette er fri programvare.  Se kildekoden for kopieringsbetingelser.
    Programvaren har ingen garanti, ikke en gang for SALGBARHET eller EGNETHET
    TIL NOEN SPESIELL OPPGAVE.

en: Could not create log file "%s"
no: Kunne ikke opprette loggfil «%s»

en: Create fastloading iconv module configuration file.
no: Opprett hurtiglastende moduloppsettsfil for iconv

en: Create output even if warning messages were issued
no: Lag utdata selv om advarsler ble gitt

en: Creation Time : %s
no: Opprettelsestid: %s

en: DES entry for netname %s not unique
no: DES-innslag for nettnavn %s er ikke unikt

en: DIRECTORY
no: KATALOG

en: Database for table does not exist
no: Database for tabell eksisterer ikke

en: Database is busy
no: Databasen er opptatt

en: Default Access rights :
no: Forvalgte tilgangsrettigheter:

en: Destination address required
no: Måladresse kreves

en: Device not a stream
no: Enheten er ikke en stream

en: Device or resource busy
no: Enheten eller ressursen opptatt

en: Diffie-Hellmann (%d bits)
no: Diffie-Hellmannn (%d bits)

en: Directory     : %s
no: Katalog       : %s

en: Directory not empty
no: Filkatalogen er ikke tom

en: Disc quota exceeded
no: Diskkvoten er overskredet

en: Do not fork and display messages on the current tty
no: Ikke spalt ut ny prossess og vis meldinger på nåværende tty

en: Do not use existing catalog, force new output file
no: Ikke bruk eksisterende katalog, tving opprettelse av ny utfil

en: Domain not bound
no: Domenet er ikke bundet

en: EMT trap
no: Emulatorfelle

en: ENTRY
no: INNSLAG

en: Encrypted data
no: Kryptert data

en: Error in RPC subsystem
no: Feil i undersystem til RPC

en: Error in accessing NIS+ cold start file.  Is NIS+ installed?
no: Feil ved aksessering av NIS+ kaldstartfil. Er NIS+ installert?

en: Error in unknown error system:
no: Feil i ukjent feilsystem:

en: Error: .netrc file is readable by others.
no: Feil: .netrc kan leses av andre.

en: Exchange full
no: Veksel full

en: Exec format error
no: Ugyldig format på eksekverbar fil

en: FATAL: system does not define `_POSIX2_LOCALEDEF'
no: FATALT: systemet definerer ikke «_POSIX2_LOCALEDEF»

en: FILE contains mapping from symbolic names to UCS4 values
no: FIL inneholder mapping fra symbolske navn til UCS4-verdier

en: Failed (unspecified error)
no: Feilet (uspesifisert feil)

en: File descriptor in bad state
no: Fildeskriptor i ugyldig tilstand

en: File exists
no: Filen eksisterer

en: File locking deadlock error
no: Fillåsing feilet på grunn av vranglås

en: File name too long
no: For langt filnavn

en: File size limit exceeded
no: Grense for filstørrelse overskredet

en: File too large
no: For stor fil

en: Floating point exception
no: Unntakstilfelle ved flyttallsoperasjon

en: Full resync required for directory
no: Full resynkoronisering trengs for katalog

en: Function not implemented
no: Funksjonen er ikke implementert

en: GROUP
no: GRUPPE

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
no: Søppel i ARGP_HELP_FMT: %s

en: Generic system error
no: Generell systemfeil

en: Get locale-specific information.
no: Hent informasjon spesifikk for lokalet.

en: Give a short usage message
no: Gi en kort bruksmelding

en: Give this help list
no: Gi denne hjelpelisten

en: Gratuitous error
no: Umotivert feil

en: Group         : %s
no: Gruppe        : %s

en: Group Flags :
no: Gruppeflagg :

en: Group entry for "%s.%s" group:
no: Gruppeinnslag for «%s.%s»-gruppen:

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
no: Heng i SEK sekunder (forvalgt 3600)

en: Hangup
no: Legg på (SIGHUP)

en: Haven't found "%d" in group cache!
no: Har ikke funnet «%d» i gruppe-nærbuffer!

en: Haven't found "%d" in password cache!
no: Har ikke funnet «%d» i passord-nærbuffer!

en: Haven't found "%s" in group cache!
no: Har ikke funnet «%s» i gruppe-nærbuffer!

en: Haven't found "%s" in hosts cache!
no: Har ikke funnet «%s» i verts-nærbuffer!

en: Haven't found "%s" in password cache!
no: Har ikke funnet «%s» i passord-nærbuffer!

en: Host is down
no: Vertsmaskin er nede

en: Host name lookup failure
no: Oppslag av vertsnavn feilet

en: I/O possible
no: I/O mulig

en: IOT trap
no: IOT-felle

en: Identifier removed
no: Identifikator tatt bort

en: Illegal instruction
no: Ulovlig instruksjon (SIGILL)

en: Illegal object type for operation
no: Ulovlig objekttype for operasjon

en: Illegal seek
no: Ulovlig søkeoperasjon

en: Inappropriate file type or format
no: Uegnet filtype eller format

en: Inappropriate ioctl for device
no: Uegnet «ioctl» for enhet

en: Inappropriate operation for background process
no: Uegnet operasjon for bakgrunnsprosess

en: Information request
no: Informasjonsforespørsel (SIGINFO)

en: Information:
no: Informasjon:

en: Input Files:
no: Innfiler:

en: Input/Output format specification:
no: Inn-/ut-formatspesifikasjon:

en: Input/output error
no: Inn/ut-feil

en: Internal NIS error
no: Intern NIS-feil

en: Internal ypbind error
no: Intern ypbind-feil

en: Interrupt
no: Avbrutt

en: Interrupted system call
no: Avbrutt systemkall

en: Interrupted system call should be restarted
no: Avbrutt systemkall burde startes om

en: Invalid argument
no: Ugyldig argument

en: Invalid back reference
no: Ugyldig bak-referanse

en: Invalid character class name
no: Ugyldig tegnklassenavn

en: Invalid client credential
no: Ugyldige klientreferanser

en: Invalid client verifier
no: Ugyldig klientverifikator

en: Invalid collation character
no: Ugyldig sammenligningstegn

en: Invalid content of \{\}
no: Ugyldig bruk av \{\}

en: Invalid cross-device link
no: Ugyldig link over adskilte enheter

en: Invalid exchange
no: Ugyldig veksel

en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
no: Ugyldig eller ufullstendig multibyte eller bredt tegn

en: Invalid preceding regular expression
no: Ugyldig foregående regulært uttrykk

en: Invalid range end
no: Ugyldig intervallslutt

en: Invalid regular expression
no: Ugyldig regulært uttrykk

en: Invalid request code
no: Ugyldig tilgangskode

en: Invalid request descriptor
no: Ugyldig forespørseldeskriptor

en: Invalid server verifier
no: Ugyldig tjenerverifikator

en: Invalid slot
no: Ugyldig plass

en: Is a directory
no: Er en filkatalog

en: Is a named type file
no: Er en navngitt filtype

en: Killed
no: Drept

en: LOCAL entry for UID %d in directory %s not unique
no: LOKALT innslag for UID %d i katalog %s er ikke unikt

en: Level 2 halted
no: Nivå 2 stoppet

en: Level 2 not synchronized
no: Nivå 2 ikke synkronisert

en: Level 3 halted
no: Nivå 3 stoppet

en: Level 3 reset
no: Nivå 3 startet om

en: Link has been severed
no: Linken har blitt skadet

en: Link number out of range
no: Linknummer utenfor gyldig område

en: Linked Object Type :
no: Linket objekttype:

en: Linked to : %s
no: Linket til: %s

en: Local domain name not set
no: Lokalt domenenavn er ikke satt

en: Local resource allocation failure
no: Tildelingsfeil for lokal ressurs

en: Machine is not on the network
no: Maskinen er ikke på nettverket

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
no: Obligatoriske eller frivillige argumenter til lange flagg er også obligatoriske eller frivillige for tilsvarende korte flagg.

en: Memory allocation failure
no: Minneallokeringsfeil

en: Memory exhausted
no: Minnet oppbrukt

en: Message too long
no: For lang melding

en: Missing or malformed attribute
no: Atributt mangler eller er feilaktig

en: Mod. Time     : %s
no: Endringstid   : %s

en: Modification failed
no: Endring feilet

en: Modify operation failed
no: Endringsoperasjon feilet

en: Modify output format:
no: Endre format for utdata:

en: Multihop attempted
no: Forsøkte viderehopp

en: NAME
no: NAVN

en: NAME
    [-a|-m]
no: NAVN
    [-a|-m]

en: NIS client/server version mismatch - can't supply service
no: NIS klient/tjener versjonsforskjell - kan ikke betjene

en: NIS map database is bad
no: NIS' kart-database er korrupt

en: NIS+ operation failed
no: NIS+-operasjon feilet

en: NIS+ servers unreachable
no: NIS+-tjenere er ikke tilgjengelige

en: NIS+ service is unavailable or not installed
no: NIS+-tjeneste er utilgjengelig eller ikke installert

en: NO OBJECT
no: IKKE NOE OBJEKT

en: NUMBER
no: NUMMER

en: Name not unique on network
no: Navnet er ikke unikt på nettverket

en: Name or service not known
no: Navn eller tjeneste ukjent

en: Name/entry isn't unique
no: Navn/innslag er ikke unikt

en: Need authenticator
no: Må ha noen til å autentisere

en: Network dropped connection on reset
no: Nettverket tok ned forbindelsen ved omstart

en: Network is down
no: Nettverket er nede

en: Network is unreachable
no: Nettverket er ikke tilgjengelig

en: No CSI structure available
no: Ingen CSI-strukturer tilgjengelige

en: No XENIX semaphores available
no: Ingen XENIX-semaforer tilgjengelige

en: No address associated with hostname
no: Ingen adresse assosiert med vertsnavn

en: No address associated with name
no: Ingen adresse assosiert med navnet

en: No anode
no: Ingen anode

en: No buffer space available
no: Ikke mer buffer-plass tilgjengelig

en: No child processes
no: Ingen barneprosesser

en: No data available
no: Ingen data er tilgjengelige

en: No definition for %s category found
no: Ingen definisjoner for %s-kategorien funnet

en: No file space on server
no: Ikke mer plass på enheten

en: No locks available
no: Ingen låser tilgjengelige

en: No match
no: Ingen treff

en: No medium found
no: Medium ikke funnet

en: No message of desired type
no: Ingen meldinger av ønsket type

en: No more records in map database
no: Ingen flere poster i tabellen

en: No previous regular expression
no: Intet foregående regulært uttrykk

en: No remote programs registered.
no: Ingen fjernprogram registrerte.

en: No route to host
no: Ingen rute til vertsmaskinen

en: No space left on device
no: Ikke mer plass på enheten

en: No such device
no: Ingen slik enhet

en: No such file or directory
no: Ingen slik fil eller filkatalog

en: No such key in map
no: Ingen slik nøkkel i tabellen

en: No such map in server's domain
no: Ingen slik tabell i tjenerens domene

en: No such process
no: Ingen slik prosess

en: Non-recoverable failure in name resolution
no: Uoverkommelig feil i navneoppslag

en: None.
no: Ingen.

en: Not a XENIX named type file
no: Ikke en XENIX navngitt fil

en: Not a directory
no: Ikke en filkatalog

en: Not found
no: Ikke funnet

en: Not owner
no: Ikke eier

en: Number of Columns   : %d
no: Antall kolonner     : %d

en: Number of objects : %u
no: Antall objekter   : %u

en: Numerical argument out of domain
no: Numerisk argument er utenfor definert område

en: Numerical result out of range
no: Numerisk resultat er utenfor gyldig område

en: Object #%d:
no: Objekt #%d:

en: Object Name   : %s
no: Objektnavn    : %s

en: Object Type   :
no: Objekttype    :

en: Object is remote
no: Er et fjernobjekt

en: Object with same name exists
no: Objekt med samme navn eksisterer

en: Odd number of quotation marks
no: Odde antall siteringstegn

en: Only root is allowed to use this option!
no: Bare root har lov til å bruke dette flagget!

en: Operation already in progress
no: Operasjonen er allerede under utførelse

en: Operation not permitted
no: Operasjonen er ikke tillatt

en: Operation not supported
no: Operasjonen er ikke støttet

en: Operation now in progress
no: Operasjonen er nå under bearbeiding

en: Operation would block
no: Operasjonen ville ha blokkert

en: Out of streams resources
no: Ikke flere streams-ressurser

en: Owner         : %s
no: Eier          : %s

en: PRIVATE
no: PRIVAT

en: Package not installed
no: Pakken er ikke installert

en: Parse error: %s
no: Feil under tolkning: %s

en: Passed object is not the same object on server
no: Overført objekt er ikke det samme objektet på tjeneren

en: Permission denied
no: Ikke tilgang

en: Power failure
no: Strømmen gikk

en: Prefix used for all file accesses
no: Prefiks brukt for all filaksessering

en: Premature end of regular expression
no: For tidlig slutt på regulært uttrykk

en: Print current configuration statistic
no: Skriv ut nåværende konfigurasjonsstatistikk

en: Print more messages
no: Skriv flere meldinger

en: Print program version
no: Skriv programversjon

en: Probably not found
no: Sannsynligvis ikke funnet

en: Profiling timer expired
no: Profileringstiden tok slutt

en: Protocol driver not attached
no: Protokolldriver er ikke tilkoblet

en: Protocol error
no: Protokollfeil

en: Protocol family not supported
no: Protokoll-familien er ikke støttet

en: Protocol not available
no: Protokollen er ikke tilgjengelig

en: Protocol not supported
no: Protokollen er ikke tilgjengelig

en: Protocol wrong type for socket
no: Protokollen er ikke riktig type for socket

en: Quit
no: Avsluttet

en: RFS specific error
no: RFS-spesifikk feil

en: RPC bad procedure for program
no: RPC: ugyldig prosedyre for program

en: RPC failure on NIS operation
no: RPC-feil ved NIS-operasjon

en: RPC program not available
no: RPC-programmet er ikke tilgjengelig

en: RPC program version wrong
no: RPC: feil programversjon

en: RPC struct is bad
no: RPC-strukturen er ugyldig

en: RPC version wrong
no: feil RPC-versjon

en: RPC: (unknown error code)
no: RPC: (ukjent feilkode)

en: RPC: Authentication error
no: RPC: Feil ved autentisering

en: RPC: Can't decode result
no: RPC: Kan ikke dekode resultatet

en: RPC: Can't encode arguments
no: RPC: Kan ikke kode argumentet

en: RPC: Failed (unspecified error)
no: RPC: Feilet (uspesifisert feil)

en: RPC: Incompatible versions of RPC
no: RPC: Inkompatible versjoner av RPC

en: RPC: Port mapper failure
no: RPC: Feil i portmapper

en: RPC: Procedure unavailable
no: RPC: Prosedyre ikke tilgjengelig

en: RPC: Program not registered
no: RPC: Programmet ikke registrert

en: RPC: Program unavailable
no: RPC: Programmet utilgjengelig

en: RPC: Program/version mismatch
no: RPC: Program/versjon-uoverensstemmelse

en: RPC: Remote system error
no: RPC: Systemfeil hos mottaker

en: RPC: Server can't decode arguments
no: RPC: Tjener kan ikke dekode argumentene

en: RPC: Success
no: RPC: Suksess

en: RPC: Timed out
no: RPC: Tidsgrensen overskredet

en: RPC: Unable to receive
no: RPC: Kan ikke ta imot

en: RPC: Unable to send
no: RPC: Kan ikke sende

en: RPC: Unknown host
no: RPC: Ukjent vertsmaskin

en: RPC: Unknown protocol
no: RPC: Ukjent protokoll

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
no: RTLD_NEXT brukt i kode som ikke er dynamisk lastet

en: Read and display shared object profiling data
no: Led og vis profileringsdata for delt objekt

en: Read configuration data from NAME
no: Led konfigurasjonsdata fra NAME

en: Read-only file system
no: Filsystem med kun lesetilgang

en: Regular expression too big
no: Regulært uttrykk for stort

en: Remote I/O error
no: I/O-feil på fjern maskin

en: Remote address changed
no: Fjernadresse endret

en: Remove password or make file unreadable by others.
no: Ta bort passord, eller gjør filen ulesbar for andre.

en: Reopening shared object `%s' failed
no: Gjenåpning av delt objekt «%s» feilet

en: Replicate :
no: Replikér:

en: Report bugs to %s.
no: Rapporter bugs til %s.

en: Report bugs using the `glibcbug' script to <bugs@gnu.org>.
no: Rapporter feil ved å bruke skriptet «glibcbug» til <bugs@gnu.org>.

en: Request arguments bad
no: Argumenter for forespørsel er ugyldige

en: Resolver Error 0 (no error)
no: Navnetjeneste-feil 0 (ingen feil)

en: Resolver internal error
no: Intern feil i navnetjenesten

en: Resource deadlock avoided
no: Klarte å unngå vranglås ved tildeling av ressurs

en: Resource lost
no: Ressurs tapt

en: Resource temporarily unavailable
no: Ressursen midlertidig utilgjengelig

en: Search Path         : %s
no: Søkesti             : %s

en: Segmentation fault
no: Minnesegmentsfeil

en: Server busy, try again
no: Tjener opptatt, prøv igjen

en: Server out of memory
no: Tjener tom for minne

en: Server rejected credential
no: Tjener forkastet referansene

en: Server rejected verifier
no: Tjener forkastet verifikator

en: Servname not supported for ai_socktype
no: Servname ikke støttet for ai_socktype

en: Set the program name
no: Sett programnavnet

en: Shut the server down
no: Slå av tjeneren

en: Socket operation on non-socket
no: Socket-operasjon på noe som ikke er en socket

en: Socket type not supported
no: Socket-typen er ikke støttet

en: Software caused connection abort
no: Programvare forårsaket forbindelsesbrudd

en: Sorry. You are not root
no: Beklager.  Du er ikke root

en: Source definitions are found in FILE
no: Kildedefinisjoner ikke funnet i FIL

en: Srmount error
no: Srmount-feil

en: Stack fault
no: Stakkfeil

en: Stale NFS file handle
no: Foreldet NFS-filhåndtak

en: Start NUMBER threads
no: Start ANTALL tråder

en: Stopped
no: Stoppet

en: Stopped (signal)
no: Stoppet (signal)

en: Stopped (tty input)
no: Stoppet (ville lese fra tty)

en: Stopped (tty output)
no: Stoppet (ville skrive til tty)

en: Streams pipe error
no: Streams-rørfeil

en: Structure needs cleaning
no: Strukturen trenger opprydding

en: Success
no: Suksess

en: Suppress warnings and information messages
no: Undertrykk advarsler og informasjonsmeldinger

en: Symbolic character names defined in FILE
no: Symbolske tegnnavn definert i FIL

en: System error
no: Systemfeil

en: System information:
no: Systeminformasjon:

en: System resource allocation failure
no: Kunne ikke tildele systemressurs

en: TABLE
no: TABELL

en: Table Type          : %s
no: Tabelltype          : %s

en: Temporary failure in name resolution
no: Midlertidig feil i navneoppslag

en: Terminated
no: Terminert

en: Text file busy
no: Programfil opptatt

en: The following list contain all the coded character sets known.  This does
    not necessarily mean that all combinations of these names can be used for
    the FROM and TO command line parameters.  One coded character set can be
    listed with several different names (aliases).
no: Den følgende listen inneholder alle de kjente kodede tegnsettene.  Dette
    betyr ikke nødvendigvis at alle kombinasjoner av disse navnene kan bli brukt
    som FRA- og TIL-kommandolinjeparametre.  Et kodet tegnsett kan være listet
    med flere forskjellige navn (alias).

en: Time to live :
no: Levetid:

en: Timer expired
no: Tidsgrense løp ut

en: Too many levels of symbolic links
no: For mange nivåer med symbolske linker

en: Too many links
no: For mange linker

en: Too many open files
no: For mange åpne filer

en: Too many open files in system
no: For mange åpne filer i systemet

en: Too many processes
no: For mange prosesser

en: Too many references: cannot splice
no: For mange referanser: kan ikke spleise sammen

en: Too many users
no: For mange brukere

en: Trace/breakpoint trap
no: Sporings-/stoppunkts-felle

en: Trailing backslash
no: Etterfølgende backslash

en: Translator died
no: Tolken døde

en: Transport endpoint is already connected
no: Transport-endepunktene er allerede sammenkoblet

en: Transport endpoint is not connected
no: Transport-endepunktene er ikke sammenkoblet

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
no: Prøv «%s --help» eller «%s --usage» for mer informasjon.

en: Trying %s...
no: Prøver %s...

en: Type : %s
no: Type: %s

en: UNKNOWN
no: UKJENT

en: Unable to authenticate NIS+ client
no: Ikke i stand til å autentisere NIS+-klient

en: Unable to authenticate NIS+ server
no: Ikke i stand til å autentisere NIS+-tjener

en: Unable to create callback
no: Ikke i stand til å lage tilbakekall

en: Unable to create process on server
no: Ikke i stand til å opprette prosess på tjeneren

en: Unknown (type = %d, bits = %d)
no: Ukjent (type = %d, bits = %d)

en: Unknown .netrc keyword %s
no: Ukjent .netrc-nøkkelord %s

en: Unknown NIS error code
no: Ukjent NIS-feilkode

en: Unknown database: %s
no: Ukjent database: %s

en: Unknown error
no: Ukjent feil

en: Unknown error
no: Ukjent feil

en: Unknown host
no: Ukjent vert

en: Unknown object
no: Ukjent objekt

en: Unknown option: %s %s %s
no: Ukjent flagg: %s %s %s

en: Unknown resolver error
no: Ukjent navnetjeneste-feil

en: Unknown server error
no: Ukjent tjener-feil

en: Unknown signal %d
no: Ukjent signal %d

en: Unknown system error
no: Ukjent systemfeil

en: Unknown ypbind error
no: Ukjent ypbind-feil

en: Unmatched ( or \(
no: Ubalansert ( eller \(

en: Unmatched ) or \)
no: Ubalansert ) eller \)

en: Unmatched [ or [^
no: Ubalansert [ eller [^

en: Unmatched \{
no: Ubalansert \{

en: Unrecognized variable `%s'
no: Ukjent variabel «%s»

en: Urgent I/O condition
no: Kritisk I/O-tilstand

en: Usage:
no: Bruk:

en: Usage: rpcinfo [ -n portnum ] -u host prognum [ versnum ]
no: Bruk: rpcinfo [ -n portnr ] -u vert prognr [ versnr ]

en: User defined signal 1
no: Brukerdefinert signal 1

en: User defined signal 2
no: Brukerdefinert signal 2

en: Value too large for defined data type
no: Verdien er for stor for den definerte datatypen

en: Virtual timer expired
no: Virtuell tidsgrense overskredet

en: Wild result from command execution
no: Vilt resultat fra eksekvering av kommando

en: Window changed
no: Vinduet ble endret

en: Write names of available locales
no: Skriv navnene til tilgjengelige lokaler

en: Write names of selected categories
no: Skriv navnene til valgte kategorier

en: Write names of selected keywords
no: Skriv navnene til valgte nøkkelord

en: Write output to file NAME
no: Skriv utdata til fil NAVN

en: Written by %s.
no: Skrevet av %s.

en: Wrong medium type
no: Gal mediatype

en: Yes, 42 is the meaning of life
no: Ja, 42 er meningen med livet

en: You really blew it this time
no: Denne gangen rotet du det virkelig til

en: Zone continuation line end time is not after end time of previous line
no: Sluttiden på fortsetningslinjen til en sone kommer før sluttiden på foregående linje

en: [DIR...]
no: [KATALOG...]

en: [FILE...]
no: [FIL...]

en: `%.*s' already defined as collating element
no: «%.*s» er allerede definert som sorteringselement

en: `%.*s' already defined as collating symbol
no: «%.*s» er allerede definert som sorteringssymbol

en: `%.*s' already defined in charmap
no: «%.*s» er allerede definert i tegnkart

en: `%1$s' definition does not end with `END %1$s'
no: «%1$s» definisjon slutter ikke med «END %1$s»

en: `%s' and `%.*s' are not valid names for symbolic range
no: «%s» og «%.*s» er ulovlige navn for symbolsk område

en: `%s' is no correct profile data file for `%s'
no: «%s» er ikke korrekt profildatafil for «%s»

en: ai_family not supported
no: ai_family er ikke støttet

en: ai_socktype not supported
no: ai_socktype er ikke støttet

en: already running
no: kjører allerede

en: argument to <%s> must be a single character
no: argument til <%s> må være ett enkelt tegn

en: argument to `%s' must be a single character
no: argument til «%s» må være ett enkelt tegn

en: auth_none.c - Fatal marshalling problem
no: auth_none.c - Fatal kodingsfeil

en: authunix_create: out of memory
no: authunix_create: ikke mer minne

en: bad argument
no: ugyldig argument

en: bad owner
no: feil eier

en: blank FROM field on Link line
no: tomt «FROM»-felt på «Link»-linje

en: blank TO field on Link line
no: tomt «TO»-felt på «Link»-linje

en: block freed twice
no: blokk frigjort to ganger

en: bogus mcheck_status, library is buggy
no: feilaktig mcheck_status, biblioteket er bugget

en: broadcast: ioctl (get interface configuration)
no: broadcast: ioctl (hent grensesnittkonfigurasjon)

en: broadcast: ioctl (get interface flags)
no: broadcast: ioctl (hent grensesnittsflagg)

en: cache_set: could not allocate new rpc_buffer
no: cache_set: kunne ikke allokere nytt rpc-buffer

en: cache_set: victim alloc failed
no: cache_set: offer-allokering feilet

en: cache_set: victim not found
no: cache_set: offer ikke funnet

en: can't determine time zone abbreviation to use just after until time
no: kan ikke avgjøre tidssoneforkortning for bruk rett etter «until»-tid

en: cannot allocate symbol data
no: kan ikke allokere symboldata

en: cannot create internal descriptor
no: kan ikke opprette intern deskriptor

en: cannot create internal descriptors
no: kan ikke opprette interne deskriptorer

en: cannot enable socket to accept connections: %s
no: kan ikke få socket til å akseptere forbindelser: %s

en: cannot find C preprocessor: %s
no: kan ikke finn C-preprosessor: %s

en: cannot find any C preprocessor (cpp)
no: kan ikek finne noen C-preprosessor (cpp)

en: cannot generate output file
no: kan ikke opprette utfil

en: cannot handle old request version %d; current version is %d
no: kan ikke håndtere gammel forespørsel av versjon %d. Nåværende versjon er %d

en: cannot load profiling data
no: kan ikke laste inn profileringsdata

en: cannot open
no: kan ikke åpne

en: cannot open `%s'
no: kan ikke åpne «%s»

en: cannot open input file `%s'
no: kan ikke åpne innfil «%s»

en: cannot open locale definition file `%s'
no: kan ikke åpne lokaledefinisjonsfil «%s»

en: cannot open output file
no: kan ikke åpne utfil

en: cannot open output file `%s'
no: kan ikke åpne utfil «%s»

en: cannot open output file `%s' for category `%s'
no: kan ikke åpne utfil «%s» for kategori «%s»

en: cannot open socket: %s
no: kan ikke åpne socket: %s

en: cannot read character map directory `%s'
no: kan ikke lese filkatalogen for tegnkart, «%s»

en: cannot read configuration file; this is fatal
no: kan ikke lese konfigurasjonsfil; dette er fatalt

en: cannot read header from `%s'
no: kan ikke lese hode fra «%s»

en: cannot read statistics data
no: kan ikke lese statisitkkdata

en: cannot stat() file `%s': %s
no: kan ikke utføre stat() på fil «%s»: %s

en: cannot write output files to `%s'
no: kan ikke skrive utfiler til «%s»

en: cannot write result: %s
no: kan ikke skrive ut resultat: «%s»

en: cannot write statistics: %s
no: kan ikke skrive ut statistikk: «%s»

en: character <SP> not defined in character map
no: tegnet <SP> ikke definert i tegnkartet

en: character `%s' not defined while needed as default value
no: tegnet «%s» ikke definert, men behøves som standardverdi

en: character class `%s' already defined
no: tegnklassen «%s» allerede definert

en: character map `%s' already defined
no: tegnkartet «%s» allerede definert

en: character map `%s' is not ASCII compatible, locale not ISO C compliant
no: tegnkart «%s» er ikke ASCII-kompatibel, lokale tilfredsstiller ikke ISO C

en: character map file `%s' not found
no: tegnkartfilen «%s» ikke funnet

en: character sets with locking states are not supported
no: tegnsett med låsetilstander er ikke støttet

en: clnt_raw.c - Fatal header serialization error.
no: clnt_raw.c - Fatal feil ved serialisering av hode.

en: clnttcp_create: out of memory
no: cnlttcp_create: ikke mer minne

en: clntudp_create: out of memory
no: cnltudp_create: ikke mer minne

en: clntunix_create: out of memory
no: cnlsunix_create: ikke mer minne

en: connect to address %s:
no: koble til adresse %s:

en: constant or identifier expected
no: konstant eller identifikator ventet

en: conversion from `%s' is not supported
no: konvertering fra «%s» er ikke støttet

en: conversion from `%s' to `%s' is not supported
no: konvertering fra «%s» til «%s» er ikke støttet

en: conversion stopped due to problem in writing the output
no: konvertering stoppet på grunn av problem ved skriving av utdata

en: conversion to `%s' is not supported
no: konvertering til «%s» er ikke støttet

en: conversions from `%s' and to `%s' are not supported
no: konvertering fra «%s» til «%s» er ikke støttet

en: couldn't create an rpc server
no: kunne ikke opprette en rpc-tjener

en: database [key ...]
no: database [nøkkel ...]

en: default character map file `%s' not found
no: standard tegnkart «%s» ikke funnet

en: duplicate definition of <%s>
no: duplisert definition av <%s>

en: duplicate set definition
no: duplisert definition av sett

en: duplicate zone name %s (file "%s", line %d)
no: duplisert sonenavn %s (fil «%s», linje %d)

en: duplicated message identifier
no: duplisert meldingsidentifikator

en: duplicated message number
no: duplisert meldingsnummer

en: empty char string
no: tom tegnstreng

en: enablecache: cache already enabled
no: enablecache: cache/hurtigminne allerede slått på

en: enablecache: could not allocate cache
no: enablecache: kunne ikke tildele cache/hurtigminne

en: enablecache: could not allocate cache data
no: enablecache: kunne ikke tildele cache/hurtigminne-data

en: enablecache: could not allocate cache fifo
no: enablecache: kunne ikke tildele cache/hurtigminne-fifo

en: encoding for output
no: innkoding for utdata

en: encoding of original text
no: innkoding av original tekst

en: error while closing input `%s'
no: feil ved lukking av input «%s»

en: error while closing output file
no: feil ved lukking av utfil

en: error while closing the profiling data file
no: feil ved lukking av datafilen for profilering

en: error while reading the input
no: feil under lesing av inndata

en: expect string argument for `copy'
no: forventet strengargument for «copy»

en: expected continuation line not found
no: forventet fortsettelseslinje ikke funnet

en: failed to load shared object `%s'
no: klarte ikke å laste delt objekt «%s»

en: failed to load symbol data
no: klarte ikke å laste symboldata

en: failed to mmap the profiling data file
no: klarte ikke å mmap'e filen med profileringsdata

en: failed to start conversion processing
no: klarte ikke å starte konverteringsprosessering

en: failure while writing data for category `%s'
no: feil ved skriving av data for kategori «%s»

en: fstat failed
no: fstat feilet

en: garbage at end of character code specification
no: søppel på slutten av tegnkodespesifikasjon

en: garbage at end of number
no: søppel på slutten av tall

en: generate call graph
no: generer kall-graf

en: get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
no: get_myaddress: ioctl (hent grensesnittskonfigurasjon)

en: getent - get entries from administrative database.
no: getent - hent innslag fra administrativ database.

en: handle_request: request received (Version = %d)
no: handle_request: forespørsel mottatt (versjon = %d)

en: hard link failed, symbolic link used
no: hard link feilet, symbolsk link brukt

en: hard linked somewhere
no: hardlinket et eller annet sted

en: hexadecimal range format should use only capital characters
no: heksadesimalt områdeformat skal bare bruke store bokstaver

en: illegal CORRECTION field on Leap line
no: ulovlig «CORRECTION»-felt på «Leap»-linje

en: illegal Rolling/Stationary field on Leap line
no: ulovlig «Rolling/Stationary»-felt på «Leap»-linje

en: illegal character in file:
no: ulovlig tegn i file:

en: illegal escape sequence at end of string
no: ulovlig tegnsekvens ved slutt av streng

en: illegal input sequence at position %ld
no: ulovlig inndatasekvens ved posisjon %ld

en: illegal set number
no: ulovlig sett-nummer

en: implementation limit: no more than %d character maps allowed
no: implementasjonsbegrensning: ikke flere enn %d tegnkart tillatt

en: input line of unknown type
no: innlinje av ukjent type

en: internal error (illegal descriptor)
no: intern feil (ulovlig deskriptor)

en: internal error - addtype called with bad isdst
no: intern feil - addtype kalt med feilaktig isdst

en: internal error - addtype called with bad ttisgmt
no: intern feil - addtype kalt med feilaktig ttisgmt

en: internal error - addtype called with bad ttisstd
no: intern feil - addtype kalt med feilaktig ttisstd

en: internal error in %s, line %u
no: intern feil i %s, linje %u

en: invalid UTC offset
no: ugyldig UTC-forskyvning

en: invalid abbreviation format
no: ugyldig forkortningsformat

en: invalid day of month
no: ugyldig dag i måneden

en: invalid encoding given
no: ugyldig koding oppgitt

en: invalid ending year
no: ugyldig sluttår

en: invalid leaping year
no: ugyldig skuddår

en: invalid mode for dlopen()
no: ugyldig modus for dlopen()

en: invalid month name
no: ugyldig månedsnavn

en: invalid names for character range
no: ulovlige navn for tegnområde

en: invalid saved time
no: ugyldig lagret tid

en: invalid starting year
no: ugyldig startår

en: invalid time of day
no: ugyldig tid på dagen

en: invalid weekday name
no: ugyldig ukedagsnavn

en: line too long
no: for lang linje

en: list all known coded character sets
no: list opp alle kjente kodede tegnsett

en: lstat failed
no: lstat feilet

en: malformed line ignored
no: feilaktig linje ignorert

en: mapping of section headers failed
no: mapping av seksjonsoverskrifter feilet

en: memory clobbered before allocated block
no: området foran tildelt minneblokk tilgriset

en: memory clobbered past end of allocated block
no: området etter tildelt minneblokk tilgriset

en: memory exhausted
no: minnet oppbrukt

en: memory is consistent, library is buggy
no: minnet er konsistent, biblioteket er bugget

en: nameless rule
no: navnløs regel

en: netname2user: (nis+ lookup): %s
no: netname2user: (nis+-oppslag): %s

en: netname2user: DES entry for %s in directory %s not unique
no: netname2user: DES-innslag for %s i katalog %s er ikke unikt

en: netname2user: LOCAL entry for %s in directory %s not unique
no: netname2user: LOKAL-innslag for %s i katalog %s er ikke unikt

en: netname2user: should not have uid 0
no: netname2user: skulle ikke ha uid 0

en: never registered prog %d
no: aldri registrert prog %d

en: no <Uxxxx> or <Uxxxxxxxx> value given
no: ingen <Uxxxx>- eller <Uxxxxxxxx>-verdi gitt

en: no day in month matches rule
no: ingen dag i måneden passer til regelen

en: no definition of `UNDEFINED'
no: ingen definisjon av «UNDEFINED»

en: no other keyword shall be specified when `copy' is used
no: ingen andre nøkkelord skal angis når «copy» brukes

en: no output file produced because warnings were issued
no: på grunn av advarsler ble ingen utfil opprettet

en: no symbolic name given
no: ikke noe symbolsk navn gitt

en: no symbolic name given for end of range
no: ikke noe symbolsk navn gitt for slutten på området

en: not regular file
no: ikke en vanlig fil

en: nscd configuration:
    
    %15d  server debug level
no: nscd-konfigurasjon:
    
    %15d  debugnivå for tjener

en: nscd not running!
no: nscd kjører ikke!

en: number of bytes for byte sequence of beginning and end of range not the same: %d vs %d
no: antall bytes for bytesekvens på begynnelse og slutt av område er ikke de samme: %d mot %d

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
no: bare definisjon av «WIDTH» får komme etter definisjon av «CHARMAP»

en: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
no: rekkefølgen for «%.*s» er allerede definert ved %s:%Zu

en: output file
no: utfil

en: pmap_getmaps rpc problem
no: pmap_getmaps rpc-problem

en: preprocessor error
no: preprosessorfeil

en: print progress information
no: skriv framdriftsinformasjon

en: profiling data file `%s' does not match shared object `%s'
no: profileringsdatafil «%s» passer ikke med del objekt «%s»

en: program %lu is not available
no: program %lu er ikke tilgjengelig

en: program %lu version %lu is not available
no: program %lu versjon %lu er ikke tilgjengelig

en: program %lu version %lu ready and waiting
no: program %lu versjon %lu klar og venter

en: rcmd: poll (setting up stderr): %m
no: rcmd: poll (setter opp stderr): %m

en: rcmd: socket: All ports in use
no: rcmd: socket: Alle porter i bruk

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
no: rcmd: write: (setter opp standard error): %m

en: registerrpc: out of memory
no: registerrpc: ikke mer minne

en: repeated leap second moment
no: repetert skuddsekundstidspunkt

en: resulting bytes for range not representable.
no: resulterende bytes for område kan ikke representerbare

en: rpcgen: too many defines
no: rpcgen: for mange definisjoner

en: rpcinfo: %s is unknown host
no: rpcinfo: %s er en ukjent vert

en: rpcinfo: %s is unknown service
no: rpcinfo: %s er en ukjent tjeneste

en: rpcinfo: Could not delete registration for prog %s version %s
no: rpcinfo: Kunne ikke ta bort registrering av prog %s versjon %s

en: rpcinfo: broadcast failed: %s
no: rpcinfo: broadcast feilet: %s

en: rpcinfo: can't contact portmapper
no: rpcinfo: kan ikke kontakte portmapper

en: same rule name in multiple files
no: samme regel i flere filer

en: short read while reading request: %s
no: avkortet lesing ved lesing av forespørsel: %s

en: short write in %s: %s
no: avkortet skriving i %s: %s

en: socket: protocol failure in circuit setup
no: socket: protokollfeil i oppsetting av forbindelse

en: standard input
no: standard innkanal

en: starting year greater than ending year
no: startår er større enn sluttår

en: starting year too high to be represented
no: startår for høyt til å bli representert

en: starting year too low to be represented
no: startår for lavt til å bli representert

en: suppress warnings
no: undertrykk advarsler

en: svc_tcp.c - cannot getsockname or listen
no: svc_tcp.c - kan ikke kalle getsockname eller listen

en: svc_tcp.c - tcp socket creation problem
no: svc_tcp.c - problem med oppretting av tdp-socket

en: svc_tcp: makefd_xprt: out of memory
no: svc_tcp: makefd_xprt: ikke mer minne

en: svc_unix.c - AF_UNIX socket creation problem
no: svc_unix.c - problem med oppretting av AF_UNIX-socket

en: svc_unix.c - cannot getsockname or listen
no: svc_unix.c - kan ikke kalle getsockname eller listen

en: svc_unix: makefd_xprt: out of memory
no: svc_unix: makefd_xprt: ikke mer minne

en: svctcp_create: out of memory
no: svctcp_create: ikke mer minne

en: svcudp_create - cannot getsockname
no: svcudp_create - kan ikke kalle getsockname

en: svcudp_create: out of memory
no: svcudp_create: ikke mer minne

en: svcudp_create: socket creation problem
no: svcudp_create: problem ved oppretting av socket

en: svcunix_create: out of memory
no: svcunix_create: ikke mer minne

en: symbol `%s'
no: symbol «%s»

en: symbol `%s' has the same encoding as
no: symbol «%s» har samme koding som

en: symbol `%s' not defined
no: symbol «%s» ikke definert

en: syntax error in %s definition: %s
no: syntaksfeil i definisjon av %s: %s

en: syntax error in prolog: %s
no: syntaksfeil i prolog: %s

en: syntax error in repertoire map definition: %s
no: syntaksfeil i ferdeighetskart-definisjon: %s

en: syntax error: not inside a locale definition section
no: syntaksfeil: ikke inne i en lokaledefinisjon

en: this is the first definition
no: dette er den første definisjonen

en: time before zero
no: tid før null

en: time overflow
no: for stor tidsverdi

en: too few bytes in character encoding
no: for få bytes i tegnkoding

en: too many bytes in character encoding
no: for mange tegn i tegnkoding

en: too many errors; giving up
no: for mange feil: gir opp

en: too many leap seconds
no: for mange skuddsekunder

en: too many local time types
no: for mange lokale tidstyper

en: too many transitions?!
no: for mange overganger?!

en: too many, or too long, time zone abbreviations
no: for mange eller for lange tidssoneforkortelser

en: trailing garbage at end of line
no: etterfølgende søppel på slutten av linjen

en: trouble replying to prog %d
no: problem med å svare prog %d

en: typed single year
no: satte type på bare ett år

en: unable to allocate buffer for input
no: ikke istand til å allokere buffer to inndata

en: unable to free arguments
no: kan ikke frigjøre argumenter

en: undefined
no: udefinert

en: unknown character `%s'
no: ukjent tegn «%s»

en: unknown directive `%s': line ignored
no: ukjent nøkkelord «%s»: linje ignorert

en: unknown iconv() error %d
no: ukjent iconv()-feil %d

en: unknown set `%s'
no: ukjent sett «%s»

en: unruly zone
no: vanskelig sone

en: unterminated message
no: uavsluttet melding

en: unterminated string
no: uavsluttet streng

en: unterminated string constant
no: uavsluttet strengkonstant

en: unterminated symbolic name
no: uavsluttet symbolisk navn

en: upper limit in range is not higher then lower limit
no: øvre grense i område er ikke høyere enn nedre grense

en: upper limit in range is not smaller then lower limit
no: øvre grense i område er ikke mindre enn nedre grense

en: use of 2/29 in non leap-year
no: bruker 29/2 i ikke-skuddår

en: value for %s must be an integer
no: verdien på %s må være heltall

en: value for <%s> must be 1 or greater
no: verdien på <%s> må være 1 eller større

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
no: verdien på <%s> må være større eller lik verdien av <%s>

en: while accepting connection: %s
no: under akseptering av forbindelse: %s

en: while allocating cache entry
no: under allokering av nærbuffer-innslag

en: while allocating hash table entry
no: under allokering av hashtabell-innslag

en: while allocating key copy
no: under allokering av nøkkelkopi

en: while inserting in search tree
no: ved innsetting i søketre

en: while opening old catalog file
no: da den gamle katalogfilen ble åpnet

en: while preparing output
no: da utdata ble forberedt

en: while stat'ing profiling data file
no: under stat() av profileringsdatafil

en: write incomplete
no: skriving ufullstendig

en: writeable by other than owner
no: skrivbar av andre enn eier

en: wrong number of arguments
no: feil antall argumenter

en: wrong number of fields on Leap line
no: feil antall felt på «Leap»-linje

en: wrong number of fields on Link line
no: feil antall felt på «Link»-linje

en: wrong number of fields on Rule line
no: feil antall felt på «Rule»-linje

en: wrong number of fields on Zone continuation line
no: feil antall felt på «Zone»-fortsettelseslinje

en: wrong number of fields on Zone line
no: feil antall felt på «Zone»-linje

en: xdr_reference: out of memory
no: xdr_reference: ikke mer minne

en: xdrrec_create: out of memory
no: xdrrec_create: ikke mer minne

en: yp_update: cannot convert host to netname
no: yp_update: kan ikke konvertere vert til nettnavn

en: yp_update: cannot get server address
no: yp_update: kan ikke hente tjeneradresse
