glib 2.3.0 - en to eo translation catalogue (321 entries)

en:  (invalid encoding)
eo:  (nevalida kodoprezento)

en: %s filetype
eo: %s dosierotipo

en: %s type
eo: %s tipo

en: %u byte | %u bytes
eo[0]: %u bajto
eo[1]: %u bajtoj

en: '%s' is not a valid character following a '<' character; it may not begin an element name
eo: '%s' ne estas valida signo post la signo '<'; ĝi ne eblas komcencielementnomon

en: '%s' is not a valid character following the characters '</'; '%s' may not begin an element name
eo: '%s' ne estas valida signo post la signoj '</'; '%s' ne eblas komcencielementnomon

en: '%s' is not a valid character following the close element name '%s'; the allowed character is '>'
eo: '%s' ne estas valida signo post la ferma elementnomo '%s'; la valida signo estas'>'

en: '%s' is not a valid name
eo: '%s' ne estas valida nomo

en: '%s' is not a valid name: '%c'
eo: '%s' ne estas valida nomo: '%c'

en: (?R or (?[+-]digits must be followed by )
eo: (?R aŭ (?[+-]ciferoj devas esti postirita de )

en: ) without opening (
eo: ) sen komenca (

en: A bookmark for URI '%s' already exists
eo: Legosigno por URI '%s' jam ekzistas

en: Application Options:
eo: Aplikaĵaj Opcioj:

en: Association creation not supported on win32
eo: Asociiga kreado ne subtenita en vin32

en: Attribute '%s' of element '%s' not found
eo: Atributo '%s' de elemento '%s' ne trovita

en: Attribute value must be non-NULL
eo: Atributa valoro ne devas esti NUL

en: Backup file creation failed
eo: Sekurkopia kreado fiaskis

en: Can't copy directory over directory
eo: Ne povas anstataŭigi dosierujon per kopiago

en: Can't copy over directory
eo: Ne povas kopii dosierujon

en: Can't create user MIME configuration folder %s: %s
eo: Ne povas krei uzantan MIME-an agordodosierujon %s: %s

en: Can't create user application configuration folder %s: %s
eo: Ne povas krei uzantan aplikaĵan agordodosierujon %s: %s

en: Can't create user desktop file %s
eo: Ne povas krei uzantan labortablan dosiero %s

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_line_string
eo: Ne povas fari krudan legon en g_io_channel_read_line_string

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_to_end
eo: Ne povas fari krudan legon en g_io_channel_read_to_end

en: Can't find application
eo: Ne povas trovi aplikaĵon

en: Can't move directory over directory
eo: Ne povas anstataŭigi dosierujon per movago

en: Can't open directory
eo: Ne povas malfermi dosierujon

en: Can't recursively copy directory
eo: Ne povas rikure kopii dosierujon

en: Can't rename file, filename already exist
eo: Ne povas renomi dosieron; dosiernomo jam ekzistas

en: Can't rename root directory
eo: Ne povas renomi radikan dosierujon

en: Cannot convert fallback '%s' to codeset '%s'
eo: Ne povas konverti fallback '%s' al kodaro '%s'

en: Cannot parse double value '%s' for %s
eo: Ne povas sintakse analizi duoblan valoron '%s' pro %s

en: Cannot parse integer value '%s' for %s
eo: Ne povas sintakse analizi entjeran valoron '%s' pro %s

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
eo: Ne povas distranĉi GMemoryInputStream-on

en: Channel terminates in a partial character
eo: Kanalo finas kun parta signo

en: Character out of range for UTF-16
eo: Signo ne estas en la UTF-16 intervalo

en: Character out of range for UTF-8
eo: Signo ne estas en la UTF-8 intervalo

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
eo: Signoreferenco '%-.*s' ne kodas permesatan signon

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
eo: Signa referenco ne finis kun punktokomo; vi verŝajne uzas kaj-signon sen volikomenci eron - eskapu kaj-signon kiel &amp;

en: Connection in progress
eo: Farata konektado

en: Containing mount does not exist
eo: Enhavanta surmeto ne ekzistas

en: Conversion from character set '%s' to '%s' is not supported
eo: Konverto de signaro '%s' el '%s' ne estas subtenata

en: Could not allocate %lu bytes to read file "%s"
eo: Ne eblis akiri %lu bitokojn por lego de dosiero "%s"

en: Could not open converter from '%s' to '%s'
eo: Ne povis malfermi konvertilon de '%s' al '%s'

en: Could not open converter from '%s' to '%s': %s
eo: Ne eblis malfermi konvertilon de '%s al '%s: %s

en: Custom definition for %s
eo: Propra difino por %s

en: DEFINE group contains more than one branch
eo: DEFINE-grupo enhavas pli ol unu branĉo

en: Desktop file didn't specify Exec field
eo: Labortabla dosiero ne specifis Exec-kampon

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
eo: Dokumento neatendite finis post le egalsigno sekvita de atributnomo; ne atributvaloro

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
eo: Dokumento neatendite finis en komento aŭ komputanta instrukcio

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
eo: Dokumento neatendite finis en atributa nomo

en: Document ended unexpectedly inside an element name
eo: Dokumento neatendite finis en elementa nomo

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
eo: Dokumento neatendite finis en elemento-malfermanta etikedo.

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element '%s'
eo: Dokumento neatendite finis en la fermetikedo por elemento '%s'

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket '<'
eo: Dokumento neatendite finis post malfermi-angulkrampon '<'

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
eo: Dokumento neatendite finis dum en atributvaloro

en: Document ended unexpectedly with elements still open - '%s' was the last element opened
eo: Dokumento neatendite finis kun elementoj ankoraŭ malfermi - '%s' estis la lasta elemento malfermita

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
eo: Dokumento neatendite finis, atendis vidi etikedon finiĝanta je fermi-angulkrampo <%s/>

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
eo: Dokumento devas komenci kun elemento (ekz. <book>)

en: Document was empty or contained only whitespace
eo: Dokumento estis malpena aŭ enhavis nur blankspaco

en: Double value '%s' for %s out of range
eo: Duobla valoro '%s' for %s ekstervarieja

en: Element '%s' was closed, but the currently open element is '%s'
eo: Elemento '%s' estis fermita, sed la momente malfermita elemento estas '%s'

en: Element '%s' was closed, no element is currently open
eo: Elemento '%s' estis fermita, neniu elemento estas malfermita

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
eo: Malplena ero '&;'; validaj eroj estas : &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
eo: Ero ne finis kun punktokomo; vi eble uzis kaj-signo sen voli komenci eron.Eskapu kaj-signon kiel &amp;

en: Enumerator is closed
eo: Enumeraciilo estas fermita

en: Error closing file: %s
eo: Eraro dum fermado de dosiero: %s

en: Error closing unix: %s
eo: Eraro dum fermi unikson: %s

en: Error connecting:
eo: Konektad-eraro:

en: Error creating backup copy: %s
eo: Eraro dum kreado de sekurkopio: %s

en: Error creating directory: %s
eo: Eraro dum kreo de dosierujo: %s

en: Error during conversion: %s
eo: Eraro dum konverto: %s

en: Error getting filesystem info: %s
eo: Eraro dum akiri dosiersisteman informon: %s

en: Error launching application: %s
eo: Eraro dum lanĉi aplikaĵon: %s

en: Error making symbolic link: %s
eo: Eraro dum krei simbolan ligilon: %s

en: Error moving file: %s
eo: Eraro dum movi dosieron: %s

en: Error on line %d char %d:
eo: Eraro ĉe linio %d signo %d:

en: Error on line %d: %s
eo: Eraro ĉe linio %d: %s

en: Error opening directory '%s': %s
eo: Eraro dum malfermado de dosierujo '%s': %s

en: Error opening file '%s': %s
eo: Eraro dum malfermi dosieron '%s': %s

en: Error opening file: %s
eo: Eraro dum malfermi dosieron: %s

en: Error parsing option %s
eo: Eraro dum sintakse analizi opcion %s

en: Error reading file '%s': %s
eo: Eraro dum legado de dosiero '%s': %s

en: Error reading from file: %s
eo: Eraro dum legado de dosiero: %s

en: Error reading from unix: %s
eo: Eraro dum legado de unikso: %s

en: Error removing file: %s
eo: Eraro dum forigi dosieron: %s

en: Error removing old backup link: %s
eo: Eraro dum forigi malnovan sekurkopian ligilon: %s

en: Error removing old file: %s
eo: Eraro dum forigo de malnova dosiero: %s

en: Error removing target file: %s
eo: Eraro dum forigi celdosieron: %s

en: Error renaming file: %s
eo: Eraro dum renomi dosieron: %s

en: Error renaming temporary file: %s
eo: Eraro dum renomi provizoran dosieron: %s

en: Error seeking in file: %s
eo: Eraro dum serĉi en dosiero: %s

en: Error setting extended attribute '%s': %s
eo: Eraro dum agordi etenditan atributon '%s': %s

en: Error setting owner: %s
eo: Eraro dum agordi proprulon: %s

en: Error setting permissions: %s
eo: Eraro dum agordi permesojn: %s

en: Error setting symlink: %s
eo: Eraro dum agordi simligilon: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
eo: Eraro dum agordo de simligilo: dosiero ne estas simligilo

en: Error stating file '%s': %s
eo: Eraro dum stat-ago en dosiero '%s': %s

en: Error stating file descriptor: %s
eo: Eraro dum stat-ago en dosiera priskribilo: %s

en: Error trashing file: %s
eo: Eraro dum forŝovi dosieron al rubujo: %s

en: Error truncating file: %s
eo: Eraro dum distranĉi dosieron: %s

en: Error while compiling regular expression %s at char %d: %s
eo: Eraro dum kompili regulan esprimon %s ĉe signo %d: %s

en: Error while matching regular expression %s: %s
eo: Eraro dum kongrui regulan esprimon %s: %s

en: Error while optimizing regular expression %s: %s
eo: Eraro dum optimumigi regulan esprimon %s: %s

en: Error while parsing replacement text "%s" at char %lu: %s
eo: Eraro dum sintakse analizi anstataŭan tekston "%s" ĉe signo %lu: %s

en: Error writing to file: %s
eo: Eraro dum skribado de dosiero: %s

en: Error writing to unix: %s
eo: Eraro dum skribi al unikson: %s

en: Existing file '%s' could not be removed: g_unlink() failed: %s
eo: Ne povis forigi ekzistantan dosieron '%s': g_unlink() fiaskis: %s

en: Failed to change to directory '%s' (%s)
eo: Malsukcesis ŝanĝi al dosierujo '%s' (%s)

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
eo: Fiaskis fermi dosieron '%s': fclose() fiaskis: %s

en: Failed to create file '%s': %s
eo: Malsukcesis krei dosieron '%s': %s

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
eo: Malsukcesis krei dukton por komunikado kun procezido (%s)

en: Failed to execute child process "%s" (%s)
eo: Malsukcesis lanĉi procezidon "%s" (%s)

en: Failed to execute child process (%s)
eo: Malsukcesis lanĉi procezidon (%s)

en: Failed to execute helper program (%s)
eo: Fiaskis lanĉi helpoprogramon (%s)

en: Failed to expand exec line '%s' with URI '%s'
eo: Fiaskis krei ekspansii plenuman linion '%s' per URI '%s'

en: Failed to fork (%s)
eo: Malsukcesis branĉiĝi (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
eo: Malsukcesis branĉiĝi procezidon (%s)

en: Failed to get attributes of file '%s': fstat() failed: %s
eo: Malsukcesis ricevi atributojn de dosiero '%s': fstat() malsukcesis: %s

en: Failed to map file '%s': mmap() failed: %s
eo: Fiaskis mapigi dosieron '%s': mmap() fiaskis: %s

en: Failed to open file '%s' for writing: fdopen() failed: %s
eo: Fiaskis renomi dosieron '%s' por skribi: fdopen() fiaskis: %s

en: Failed to open file '%s': %s
eo: Malsukcesis malfermi dosieron '%s': %s

en: Failed to open file '%s': fdopen() failed: %s
eo: Malsukcesis malfermi dosieron '%s': fdopen() malsukcesis: %s

en: Failed to open file '%s': open() failed: %s
eo: Fiaskis malfermi dosieron '%s': open() fiaskis: %s

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
eo: Fiaskis analizi '%-.*s', kiu devis esti cifero ene de signa referenco (ekz. &#234) - eble la cifero estas tro granda

en: Failed to read data from child process
eo: Malsukesis legi datumon de procezido

en: Failed to read data from child process (%s)
eo: Malsukcesis legi datumon de procezido (%s)

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
eo: Malsukcesis legi sufiĉe datumon de ida pid-dukto (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
eo: Malsukcesis legi de duktido (%s)

en: Failed to read from file '%s': %s
eo: Malsukcesis legi de dosieron '%s': %s

en: Failed to read the symbolic link '%s': %s
eo: Fiaskis legi la simbolan legilon '%s': %s

en: Failed to redirect output or input of child process (%s)
eo: Malsukcesis alidirekti enigon aŭ eligon de procezido (%s)

en: Failed to rename file '%s' to '%s': g_rename() failed: %s
eo: Fiaskis renomi dosieron '%s' al '%s': g_rename() fiaskis: %s

en: Failed to resize memory output stream
eo: Fiaskis ŝanĝi la grandecon de memoreliga fluo

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
eo: Fiaskis skribi dosieron '%s': fwrite() fiaskis: %s

en: File "%s" is too large
eo: Dosiero "%s" estas tro granda

en: File enumerator has outstanding operation
eo: Dosierenumeracii havas restantan operacion

en: File enumerator is already closed
eo: Dosierenumeracii jam estas fermita

en: File is empty
eo: Dosiero malplenas

en: File names cannot contain '%c'
eo: Dosiernomoj ne povas enhavi '%c'

en: Filesystem root
eo: Dosiersistema radiko

en: Help Options:
eo: Helpa Opcioj:

en: Input stream doesn't implement read
eo: Eniga fluo ne realigas legon

en: Integer value '%s' for %s out of range
eo: Entjera valoro '%s' for %s ekstervarieja

en: Integer value '%s' out of range
eo: Entjera valoro '%s' ekstervarieja

en: Invalid GSeekType supplied
eo: Nevalida GSeekType liverita

en: Invalid attribute type (byte string expected)
eo: Nevalida atributa tipo (bajta ĉeno atendata)

en: Invalid attribute type (string expected)
eo: Nevalida atributa tipo (ĉeno atendata)

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
eo: Nevalida atributa tipo (uint32 atendata)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
eo: Nevalida atributa tipo (uint64 atendata)

en: Invalid byte sequence in conversion input
eo: Nevalida bitokosekvenco en konverta enigo

en: Invalid extended attribute name
eo: Nevalida etendita atributa nomo

en: Invalid filename
eo: Nevalida dosiernomo

en: Invalid filename %s
eo: Nevalida dosiernomo %s

en: Invalid group name: %s
eo: Nevalida grupnomo: %s

en: Invalid hostname
eo: Nevalida komputilnomo

en: Invalid key name: %s
eo: Nevalida ŝlosilonomo: %s

en: Invalid program name: %s
eo: Nevalida programnomo: %s

en: Invalid seek request
eo: Nevalida serĉpeto

en: Invalid sequence in conversion input
eo: Nevalida sekvenco en konverta enigo

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
eo: Nevalida ĉeno en argumenta vektoro ĉe %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
eo: Nevalida ĉeno en ĉirkaŭaĵo: %s

en: Invalid symlink value given
eo: Invalida simligila valoro donita

en: Invalid working directory: %s
eo: Nevalida kuranta dosierujo: %s

en: Key file contains escape character at end of line
eo: Ŝlosilodosiero enhavas kodŝanĝan signon ĉe fino de linio

en: Key file contains invalid escape sequence '%s'
eo: La ŝlosildosiero enhavas nevalidan kodŝanĝan sekvencon '%s'

en: Key file contains key '%s' in group '%s' which has value that cannot be interpreted.
eo: Ŝlosilodosiero enhavas ŝlosilon '%s' en grupo '%s' kiu havas neinterpreteblan valoron.

en: Key file contains key '%s' which has value that cannot be interpreted.
eo: Ŝlosilodosiero enhavas ŝlosilon '%s' kiu havas neinterpreteblan valoron.

en: Key file contains key '%s' with value '%s' which is not UTF-8
eo: Ŝlosilodosiero enhavas ŝlosilon '%s' kun valoro '%s' kiu ne estas UTF-8

en: Key file contains line '%s' which is not a key-value pair, group, or comment
eo: Ŝlosilodosiero enhavas linion '%s' kiu ne estas ŝlosilo-valora paro, nek grupo, nek komento

en: Key file contains unsupported encoding '%s'
eo: Ŝlosilodosiero enhavas nesubtenitan kodoprezenton '%s'

en: Key file does not have group '%s'
eo: Ŝlosilodosiero ne havas grupon '%s'

en: Key file does not have key '%s'
eo: Ŝlosilodosiero ne havas ŝlosilon '%s'

en: Key file does not have key '%s' in group '%s'
eo: Ŝlosilodosiero ne havas ŝlosilon '%s' en grupo '%s'

en: Key file does not start with a group
eo: Ŝlosilodosiero ne komencas per grupo

en: Leftover unconverted data in read buffer
eo: Kroma nekonvertinta datumo en legbufro

en: Memory output stream not resizable
eo: Grandecon de memoreliga fluo ne estas ŝanĝebla

en: Missing argument for %s
eo: Mankas argumento pro %s

en: Move between mounts not supported
eo: Movi inter surmetojn ne subtenita

en: No MIME type defined in the bookmark for URI '%s'
eo: Neniu MIME-tipo difinita en la legosigno por URI '%s'

en: No application is registered as handling this file
eo: Neniu aplikaĵo estas registrita kiel traktilo por ĉi tiu dosiero

en: No application with name '%s' registered a bookmark for '%s'
eo: Neniu aplikaĵo nomita '%s' registris legosignon por '%s'

en: No bookmark found for URI '%s'
eo: Neniu legosigno trovita por URI '%s'

en: No groups set in bookmark for URI '%s'
eo: Neniuj grupoj agorditaj en legosigno por URI-o '%s'

en: No private flag has been defined in bookmark for URI '%s'
eo: Neniu privata flago difinita en legosigno por URI '%s'

en: No valid bookmark file found in data dirs
eo: Neniu valida legosigna dosiero trivita en datumaj dosierujoj

en: Not a regular file
eo: Ne regula dosiero

en: Odd character '%s', expected a '=' after attribute name '%s' of element '%s'
eo: Malbona signo '%s', unu '>' signo estas atendita post atributnomo '%s' deelemento '%s'

en: Odd character '%s', expected a '>' or '/' character to end the start tag of element '%s', or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
eo: Malbona signo '%s', unu '>' aŭ '/' signo estas atendita por fini lakomencetikedon de elemento '%s' aŭ unu atributo; eble vi uzas nevalidan signon enunu atributnomo

en: Odd character '%s', expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute '%s' of element '%s'
eo: Malbona signo '%s', malferma citilo estas atendita post la egalsigno kiamdonita valoro por atributo '%s' de elemento '%s'

en: Operation not supported
eo: Operacio ne subtenita

en: Operation was cancelled
eo: Operacio rezignita

en: Output stream doesn't implement write
eo: Eliga fluo ne realigas skribon

en: PCRE library is compiled without UTF8 properties support
eo: PCRE-biblioteko estas kompilita sen UTF8-eco-subteno

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
eo: PCRE-biblioteko estas kompilita sen UTF8-subteno

en: POSIX collating elements are not supported
eo: POSIX-ordodifinaj elementoj ne estas subtenitaj

en: POSIX named classes are supported only within a class
eo: POSIX-nomitaj klasoj estas subtenitaj nur ene de klaso

en: Partial character sequence at end of input
eo: Parta signosekvenco je enigofino

en: Quoted text doesn't begin with a quotation mark
eo: Citita teksto ne komencas je citilo

en: Seek not supported on stream
eo: Serĉo ne subtenita en fluo

en: Setting attribute %s not supported
eo: Agordi atributon %s ne subtenita

en: Show all help options
eo: Vidigi ĉiujn helpan opciojn

en: Show help options
eo: Vidigi helpajn opciojn

en: Source stream is already closed
eo: Fontfluo jam estas fermita

en: Stream doesn't support query_info
eo: Fluo ne subtenas query_info-on

en: Stream has outstanding operation
eo: Fluo havas restantan operacion

en: Stream is already closed
eo: Fluo estas jam fermita

en: Symbolic links not supported
eo: Simbolaj ligiloj ne subtenita

en: Target file exists
eo: Celdosiero jam ekzistas

en: Target file is a directory
eo: Celdosiero estas dosierujo

en: Target file is not a regular file
eo: Celdosiero ne estas regula dosiero

en: Template '%s' doesn't contain XXXXXX
eo: Ŝablono '%s' ne enhavas XXXXXX

en: Template '%s' invalid, should not contain a '%s'
eo: Ŝablono '%s' ne estas valida, ĝi devus ne enhavi '%s'

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was '%s')
eo: Teksto finis antaŭ konvenan citilon por %c. (La teksto estis '%s')

en: Text ended just after a '\' character. (The text was '%s')
eo: Teksto finis post '\' signon. (La teksto estis '%s')

en: Text was empty (or contained only whitespace)
eo: Teksto estis malplena (aŭ enhavis nur blankspacon)

en: The URI '%s' contains invalidly escaped characters
eo: La URI '%s' enhavas nevalidajn eskapajn signojn

en: The URI '%s' is invalid
eo: La URI '%s' estas nevalida

en: The URI '%s' is not an absolute URI using the "file" scheme
eo: La URI '%s' ne estas absolutan URI uzanta la "file"-skemon

en: The file was externally modified
eo: La dosiero estis ekstere modifita

en: The hostname of the URI '%s' is invalid
eo: La komputilnomo de la URI '%s' ne estas valida

en: The local file URI '%s' may not include a '#'
eo: La loka dosiera URI '%s' eble ne enhavas '#'

en: The pathname '%s' is not an absolute path
eo: La padnomo '%s' ne estas absolutan padon

en: Too large count value passed to %s
eo: Tro granda nombri-valoro transdonita al %s

en: Trash not supported
eo: Rubujo ne subtenita

en: Truncate not allowed on input stream
eo: Distranĉi ne permesita en eniga fluo

en: Truncate not supported on stream
eo: Distranĉi ne permesita en fluo

en: URIs not supported
eo: URI-oj ne subtenitaj

en: Unable to create trash dir %s: %s
eo: Ne povis krei rubujan dosierujon %s: %s

en: Unable to create trashing info file: %s
eo: Ne povis krei rubujan informan dosieron: %s

en: Unable to find default local directory monitor type
eo: Ne povas trovi defaŭltan tipon de loka dosieruja monitoro

en: Unable to find default local file monitor type
eo: Ne povas trovi defaŭltan tipon de loka dosiera monitoro

en: Unable to find or create trash directory
eo: Ne povas trovi aŭ krei rubujan dosierujon

en: Unable to find terminal required for application
eo: Ne povis trovi terminalon bezonata por aplikaĵo

en: Unable to find toplevel directory for trash
eo: Ne povas trovi radikan dosierujon pro rubujo

en: Unable to trash file: %s
eo: Ne povis forŝovi dosieron al rubujo: %s

en: Unexpected attribute '%s' for element '%s'
eo: Neatendita atributo '%s' por elemento '%s'

en: Unexpected early end-of-stream
eo: Neatendita frua flufino

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
eo: Neatendita eraro dum g_io_channel_win32_poll() legado de datumo de procezido

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
eo: Neatendita eraro en select() dum datumlegado de procezido (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
eo: Neatendita eraro en waitpid() (%s)

en: Unexpected tag '%s' inside '%s'
eo: Neatendita etikedo '%s' ene de '%s'

en: Unexpected tag '%s', tag '%s' expected
eo: Neatendita etikedo '%s', etikedo '%s' atendita

en: Unknown error executing child process "%s"
eo: Nekonata eraro dum la lanĉando de la procezido "%s"

en: Unknown option %s
eo: Nekonata opcio %s

en: Unknown type
eo: Nekonata tipo

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
eo: Konvenita citilo en komandlinio aŭ alia programeto

en: Unnamed
eo: Sennoma

en: Usage:
eo: Uzo:

en: Valid key file could not be found in search dirs
eo: Valida ŝlosilodosiero ne povas esti trovita en serĉaj dosierujoj

en: Value '%s' cannot be interpreted as a boolean.
eo: Valoro '%s' neinterpreteblas kiel buleo.

en: Value '%s' cannot be interpreted as a float number.
eo: Valoro '%s' neinterpreteblas kiel glitpunktnombro

en: Value '%s' cannot be interpreted as a number.
eo: Valoro '%s' neinterpreteblas kiel nombro.

en: [OPTION...]
eo: [OPCIO...]

en: \ at end of pattern
eo: \ ĉe fino de modelo

en: \C not allowed in lookbehind assertion
eo: \C ne permesita en malantaŭvid-aserto

en: \c at end of pattern
eo: \c ĉe fino de modelo

en: \g is not followed by a braced name or an optionally braced non-zero number
eo: \g ne estas sekvata de nomo en kunigaj krampoj, aŭ de nenula nombro malnepre en kunigaj krampoj

en: assertion expected after (?(
eo: aserto atendita post (?(

en: association changes not supported on win32
eo: asociigaj ŝanĝoj ne subtenitaj en vin32

en: back references as conditions are not supported for partial matching
eo: retroreferencoj kiel kondiĉoj estas ne subtenitaj por parta kongruado

en: backtracking limit reached
eo: retroiri-limo atingita

en: case-changing escapes (\l, \L, \u, \U) are not allowed here
eo: usklecoŝanĝantaj kodŝanĝiloj (\l, \L, \u, \U) ne licas ĉi tie

en: character value in \x{...} sequence is too large
eo: signovaloro en \x{...}-sekvenco estas tro granda

en: code overflow
eo: koda troo

en: conditional group contains more than two branches
eo: kondiĉa grupo enhavas pli ol du branĉojn

en: corrupted object
eo: difektita objekto

en: digit expected
eo: cifero atendita

en: drive doesn't implement eject
eo: diskingo ne realigas elĵeton

en: drive doesn't implement polling for media
eo: diskingo ne realigas la demandado pri datumportiloj

en: failed to get memory
eo: fiaskis akiri memoron

en: hexadecimal digit expected
eo: deksesuma cifero atendita

en: hexadecimal digit or '}' expected
eo: deksusuma cifero aŭ '}' atendita

en: illegal symbolic reference
eo: malpermesita simbola referenco

en: inconsistent NEWLINE options
eo: nekohera NEWLINE-opcioj

en: internal error
eo: interna eraro

en: internal error or corrupted object
eo: interna eraro aŭ difektita objekto

en: invalid combination of newline flags
eo: nevalida kombinaĵo de novlini-flagoj

en: invalid condition (?(0)
eo: Nevalida kondiĉo (?(0)

en: invalid escape sequence in character class
eo: Nevalida kodŝanĝa sekvenco en signa klaso

en: lookbehind assertion is not fixed length
eo: malantaŭvid-aserto ne havas fiksitan longon

en: malformed \P or \p sequence
eo: misformita \P aŭ \p sekvenco

en: malformed number or name after (?(
eo: misformita nombro aŭ nomo post (?(

en: missing '<' in symbolic reference
eo: mankas '<' en simbola referenco

en: missing ) after comment
eo: mankas ) post komento

en: missing terminating )
eo: mankas fina )

en: missing terminating ] for character class
eo: Mankas fina ] por signa klaso

en: missing terminator in subpattern name
eo: mankas finilo en submodela nomo

en: nothing to repeat
eo: neniu ripetenda

en: number too big in {} quantifier
eo: nombro tro granda en {} kvantoro

en: numbers out of order in {} quantifier
eo: nombroj neordigitaj en {} kvantoro

en: octal value is greater than \377
eo: okuma valoro estas pli granda al \377

en: out of memory
eo: memormanko

en: overran compiling workspace
eo: trois kompilada laborspaco

en: previously-checked referenced subpattern not found
eo: antaŭe kontrolita referencita submodelo ne trovita

en: range out of order in character class
eo: intervalo ne ordigita en signa klaso

en: recursion limit reached
eo: rekurslimo atingita

en: recursive call could loop indefinitely
eo: rikura voko povus iteracii senfine

en: reference to non-existent subpattern
eo: referenco al neekzistanta submodelo

en: regular expression too large
eo: regula esprima tro granda

en: repeating a DEFINE group is not allowed
eo: ripeti DEFINE-grupon ne licas

en: stray final '\'
eo: ekstra fina '\'

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
eo: submodela nomo estas tro longa (maksimume 32 signoj)

en: symlink must be non-NULL
eo: simligilo ne devas esti NUL

en: the pattern contains items not supported for partial matching
eo: La modelo enhavas erojn ne subtenitajn por parta rekono

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
eo: tro multaj nomitaj submodeloj (maksimume 10.000)

en: two named subpatterns have the same name
eo: du nomitaj submodeloj havas la saman nomon

en: unexpected repeat
eo: neatendita ripeto

en: unfinished symbolic reference
eo: Nefinita simbola referenco

en: unknown POSIX class name
eo: nekonata POSIX-klasan nomon

en: unknown error
eo: nekonata eraro

en: unknown escape sequence
eo: nekonata kodŝanĝa signo

en: unknown property name after \P or \p
eo: nekonata eco-nomo post \P aŭ \p

en: unrecognized character after (?
eo: Nekonata signo post (?

en: unrecognized character after (?<
eo: Nekonata signo post (?<

en: unrecognized character after (?P
eo: Nekonata signo post (?P

en: unrecognized character follows \
eo: nerekonita signo sekvas \"

en: volume doesn't implement eject
eo: datumportilo ne realigas eĵeton

en: volume doesn't implement mount
eo: datumportilo ne realigas surmeton

en: workspace limit for empty substrings reached
eo: laborspaca limo pri malplenaj subĉenoj atingita

en: zero-length symbolic reference
eo: nullonga simbola referenco
