initscripts.master - en to el translation catalogue (690 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
el: 		Πατήστε 'I' για να εισέλθετε σε επιλεκτικό ξεκίνημα.

en: 		Welcome to
el: 		Καλώς ήλθατε στο

en:   OK
el: Εντάξει

en:  done.
el:  ολοκλήρωση.

en:  failed.
el:  απέτυχε.

en:  failed; no link present.  Check cable?
el:  απέτυχε: έλλειψη συνδέσμου. Ελέγξατε τα καλώδια;

en: $0: $DEVICE not a character device?
el: $0: $DEVICE δεν είναι συσκευή χαρακτήρων;

en: $0: CPU microcode data file not present ($DATAFILE)
el: $0: το αρχείο δεδομένων CPU μικροκώδικα δεν υπάρχει ($DATAFILE)

en: $0: Link is down
el: $0: Ο σύνδεσμος είναι ανενεργός

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
el: $0: Χρήση: υπηρεσία_συστήματος [+/-επίπεδο_nice] {πρόγραμμα}

en: $0: call me as 'halt' or 'reboot' please!
el: $0: παρακαλώ εκτελέστε την εντολή ως 'halt' ή 'reboot'!

en: $0: configuration for ${1} not found.
el: $0: δε βρέθηκε η ρύθμιση για το ${1}.

en: $0: kernel does not have CPU microcode device support
el: $0: ο πυρήνας δεν έχει υποστήριξη συσκευής CPU μικροκώδικα

en: $0: microcode device $DEVICE doesn't exist?
el: $0: συσκευή μικροκώδικα $DEVICE δεν υπάρχει;

en: $BASENAME already running.
el: $BASENAME είναι ενεργό

en: $BASENAME error exporting databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.log
el: $BASENAME σφάλμα εξαγωγής βάσεων δεδομένων: ελέγξτε ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.log

en: $BASENAME error importing databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.log
el: $BASENAME σφάλμα εισαγωγής βάσεων δεδομένων, ελέγξτε το {CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.log

en: $BASENAME exporting databases
el: $BASENAME εξάγει βάσεων δεδομένων

en: $BASENAME importing databases
el: $BASENAME εισάγει βάσεις δεδομένων

en: $DAEMON is not set.
el: Το $DAEMON δεν είναι ορισμένο.

en: $NAME is attached to $DEVICE
el: Το $NAME είναι προσκολλημένο στο $DEVICE

en: $alias device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
el: $alias συσκευή ${DEVICE} δε φαίνεται να υπάρχει, καθυστερώντας την αρχικοποίηση.

en: $base (pid $pid) is running...
el: $base (pid $pid) είναι ενεργό...

en: $base dead but pid file exists
el: Το $base είναι νεκρό αλλά το αρχείο pid υπάρχει

en: $base dead but subsys locked
el: Το $base είναι νεκρό αλλά το subsys είναι κλειδωμένο

en: $base is stopped
el: $base είναι σταματημένο

en: $base reload
el: επαναφόρτωση $base

en: $base shutdown
el: Τερματισμός $base

en: $base startup
el: έναρξη $base

en: $dst: LUKS requires non-random key, skipping
el: $dst: LUKS απαιτεί μη τυχαίο κλειδί, προσπέραση

en: $dst: no value for cipher option, skipping
el: $dst: καμία τιμή για την επιλογή κρυπτογραφήματος: προσπέραση

en: $dst: no value for hash option, skipping
el: $dst: έλλειψη τιμής για την επιλογή hash, προσπέραση

en: $dst: no value for size option, skipping
el: $dst: έλλειψη τιμής για την επιλογή μεγέθους, προσπέραση

en: $file is not owned by "$user"
el: Το $file δεν κατέχεται από το χρήστη "$user"

en: $file is not readable by "$user"
el: Το $file δεν είναι αναγνώσιμο για το χρήστη "$user"

en: $named reload
el: επαναφόρτωση $named

en: $prog abort
el: Εγκατάλειψη $prog

en: $prog already running
el: $prog είναι ήδη ενεργό

en: $prog check
el: έλεγχος $prog

en: $prog flush
el: Καθαρισμός $prog

en: $prog is already running.
el: Το $prog είναι ήδη ενεργό.

en: $prog is already stopped.
el: Το $prog είναι ήδη σταματημένο.

en: $prog is running
el: Το $prog εκτελείται

en: $prog is running...
el: Το $prog εκτελείται...

en: $prog is stopped
el: $prog είναι σταματημένο

en: $prog not running
el: $prog δεν είναι ενεργό

en: $prog reload
el: επαναφόρτωση $prog

en: $prog shutdown
el: τερματισμός $prog

en: $prog start
el: έναρξη $prog

en: $prog stop
el: Τερματισμός $prog

en: $prog: Synchronizing with time server:
el: $prog: Συγχρονισμός με εξυπηρετητή ώρας:

en: $prog: already running
el: $prog: είναι ήδη ενεργό

en: ${IP6TABLES}: ${_IPV} is disabled.
el: ${IP6TABLES}: Το ${_IPV} είναι απενεργοποιημένο.

en: ${IP6TABLES}: Applying firewall rules:
el: ${IP6TABLES}: Εφαρμογή κανόνων firewall:·

en: ${IP6TABLES}: Firewall modules are not loaded.
el: ${IP6TABLES}: Τα αρθρώματα firewall δεν έχουν φορτωθεί:·

en: ${IP6TABLES}: Loading additional modules:
el: ${IP6TABLES}: Φόρτωση επιπρόσθετων αρθρωμάτων:

en: ${IPTABLES}: ${_IPV} is disabled.
el: ${IPTABLES}: Το ${_IPV} είναι απενεργοποιημένο.

en: ${IPTABLES}: Firewall is not configured.
el: ${IPTABLES}: Το firewall δεν έχει ρυθμιστεί.

en: ${IPTABLES}: Firewall is not running.
el: ${IPTABLES}: Το firewall δεν εκτελείται.

en: ${SERVICE}: unrecognized service
el: ${SERVICE}: μη αναγνωρίσιμη υπηρεσία

en: ${base} (pid $pid) is running...
el: ${base} {pid $pid} είναι ενεργό...

en: ${base} dead but pid file exists
el: Το ${base} είναι νεκρό αλλά το αρχείο pid υπάρχει

en: ${base} dead but subsys locked
el: Το ${base} είναι νεκρό αλλά το subsys είναι κλειδωμένο

en: ${base} is stopped
el: ${base} είναι σταματημένο

en: 'No route to host' adding route '$networkipv6' via gateway '$gatewayipv6' through device '$device'
el: 'Έλλειψη διαδρομής σε σύστημα' προσθέτει διαδρομή '$networkipv6' από την πύλη '$gatewayipv6' διαμέσου της συσκευής '$device'

en: ($pid) is running...
el: ($pid) εκτελείται...

en: (Repair filesystem)
el: (Επισκευή συστήματος αρχείου)

en: (no mouse is configured)
el: (δεν έχει ρυθμιστεί ποντίκι)

en: *** $0 can not be called in this way
el: *** $0 δεν πρέπει να καλείται με αυτόν τον τρόπο

en: *** /etc/selinux/config indicates you want to manually fix labeling
el: *** /etc/selinux/config υποδείχνει χειρωνακτική διόρθωση τίτλων

en: *** An error occurred during the file system check.
el: *** Συνέβηκε ένα σφάλμα κατά τον έλεγχο του συστήματος αρχείων.

en: *** Disabling security enforcement for system recovery.
el: *** Απενεργοποίηση επιβολής ασφάλειας για ανάκτηση συστήματος.

en: *** Dropping you to a shell; the system will continue
el: *** Μεταφορά σε κέλυφος. Το σύστημα θα συνεχίσει

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
el: *** Μεταφορά σε κέλυφος. Το σύστημα θα επανεκκινήσει

en: *** Please see /usr/share/doc/clamav-server-*/README how
el: *** Παρακαλώ διαβάστε το /usr/share/doc/clamav-server-*/README για τον τρόπο

en: *** Relabeling could take a very long time, depending on file
el: *** Τιτλοποίηση εκ νέου μπορεί να διαρκέσει μεγάλο χρονικό διάστημα, εξαρτάται από το αρχείο

en: *** Run 'setenforce 1' to reenable.
el: *** Εκτελέστε 'setenforce 1' για επανενεργοποίηση.

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
el: *** Προειδοποίηση -- Απαιτείται εκτέλεση SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel.

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
el: *** Προειδοποίηση -- Απαιτείται SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel.

en: *** Warning -- SELinux is active
el: *** Προειδοποίηση -- Το SELinux είναι ενεργό

en: *** Warning -- the system did not shut down cleanly.
el: *** Προειδοποίηση: το σύστημα δεν έκλεισε σωστά.

en: *** problems. Dropping you to a shell; the system will reboot
el: *** προβλήματα. Μετάβαση σε περιβάλλον φλοιού; το σύστημα θα επανεκκινήσει

en: *** system size and speed of hard drives.
el: *** μέγεθος συστήματος και ταχύτητα σκληρών δίσκων.

en: *** the clamav-server can be configured
el: *** ο εξυπηρετητής clamav μπορεί να διαμορφωθεί

en: *** when you leave the shell.
el: *** όταν θα εγκαταλείψετε το κέλυφος.

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
el: Το /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} δεν υπάρχει

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist for ${DEVICE}
el: Το /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} δεν υπάρχει για το ${DEVICE}

en: /proc entries are not fixed
el: Οι καταχωρήσεις /proc δεν έχουν διορθωθεί

en: /proc entries were fixed
el: Οι καταχωρήσεις /proc διορθώθηκαν

en: /proc filesystem unavailable
el: Μη διαθέσιμο σύστημα αρχείων /proc

en: 6to4 configuration is not valid
el: Η διαμόρφωση 6to4 δεν είναι έγκυρη

en: Active CIFS mountpoints:
el: Ενεργά σημεία προσάρτησης CIFS:

en: Active NCP mountpoints:
el: Ενεργά σημεία προσάρτησης NCP:

en: Active NFS mountpoints:
el: Ενεργά σημεία προσάρτησης NFS:

en: Active network block devices:
el: Ενεργές μπλοκ συσκευές δικτύου:

en: Adding udev persistent rules
el: Πρόσθεση persistent κανόνων udev

en: An old version of the database format was found.
el: Μία παλαιά έκδοση της διαμόρφωσης βάσης δεδομένων βρέθηκε.

en: Applying Intel CPU microcode update:
el: Ενημέρωση μικροκώδικα για Intel επεξεργαστές:

en: Applying arptables firewall rules:
el: Εφαρμογή·κανόνων·firewall arptables:

en: Argument 1 is empty but should contain interface name - skip IPv6to4 initialization
el: Η παράμετρος 1 είναι κενή αλλά θα έπρεπε να περιέχει όνομα διεπαφής - προσπέραση IPv6to4 αρχικοποίησης

en: Automatic reboot in progress.
el: Αυτόματη επανεκκίνηση σε λειτουργία.

en: Avahi DNS daemon is not running
el: Η υπηρεσία Avahi DNS δεν εκτελείται

en: Avahi DNS daemon is running
el: Η υπηρεσίας Avahi DNS εκτελείται

en: Avahi daemon is not running
el: Η υπηρεσία Avahi δεν εκτελείται

en: Avahi daemon is running
el: H υπηρεσία Avahi εκτελείται

en: Binary handler for Windows applications already registered
el: Ένας δυαδικός χειριστής για εφαρμογές Windows είναι ήδη καταχωρημένος

en: Bridge support not available: brctl not found
el: Υποστήριξη γέφυρας μη διαθέσιμη: αδυναμία εύρεσης brctl

en: Bringing up interface $i:
el: Ενεργοποίηση διεπαφής $i:

en: Bringing up loopback interface:
el: Ενεργοποίηση διεπαφής loopback:

en: CIM server ($pid) is running
el: Ο εξυπηρετητής CIM ($pid) εκτελείται

en: CIM server is not running
el: Ο εξυπηρετητή CIM δεν εκτελείται

en: CRITICAL
el: ΚΡΙΣΙΜΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

en: Can not find util-vserver installation (the file '$UTIL_VSERVER_VARS' would be expected); aborting...
el: Αδυναμία εύρεσης της εγκατάστασης util-vserver (το αρχείο '$UTIL_VSERVER_VARS' αναμένονταν). Εγκατάλειψη...

en: Can't find $PRIVOXY_BIN, exit.
el: Αδυναμία εύρεσης $PRIVOXY_BIN: Έξοδος.

en: Can't find $PRIVOXY_CONF, exit.
el: Αδυναμία εύρεσης του  $PRIVOXY_CONF: Έξοδος.

en: Cannot add IPv6 address '$address' on dev '$device'
el: Η διεύθυνση IPv6 '$address' δε μπορεί να προστεθεί στη συσκευή '$device'

en: Cannot delete IPv6 address '$address' on dev '$device'
el: Αδυναμία διαγραφής IPv6 διεύθυνσης '$address' στη συσκευή '$device'

en: Cannot enable IPv6 privacy method '$IPV6_PRIVACY', not supported by kernel
el: Αδυναμία ενεργοποίησης IPv6 μεθόδου πολιτικής '$IPV6_PRIVACY': δεν υποστηρίζεται από τον πυρήνα

en: Changing target policies to DROP:
el: Αλλαγή πολιτικής στόχου σε DROP:

en: Checking SMART devices now:
el: Έλεγχος συσκευών SMART:

en: Checking configuration files for $prog:
el: Έλεγχος αρχείων ρυθμίσεων για $prog:

en: Checking filesystems
el: Έλεγχος συστημάτων αρχείων

en: Checking for $prog daemon:
el: Έλεγχος για υπηρεσία $prog:

en: Checking local filesystem quotas:
el: Έλεγχος quotas τοπικών συστημάτων αρχείων:

en: Checking network-attached filesystems
el: Έλεγχος δικτυακών προσκολλημένων συστημάτων αρχείων

en: Clearing all current rules and user defined chains:
el: Καθαρισμός όλων των ενεργών κανόνων και αλυσίδων καθορισμένα από το χρήστη:

en: Configuration file or keys are invalid
el: Αρχείο διαμόρφωσης ή κλειδιά είναι άκυρα

en: Configured CIFS mountpoints:
el: Ρυθμισμένα σημεία προσάρτησης CIFS:

en: Configured NCP mountpoints:
el: Ρυθμισμένα σημεία προσάρτησης NCP:

en: Configured NFS mountpoints:
el: Ρυθμισμένα σημεία προσάρτησης NFS:

en: Configured devices:
el: Ρυθμισμένες συσκευές:

en: Configured network block devices:
el: Ρυθμισμένες block συσκευές δικτύου:

en: Could not set 802.1Q VLAN parameters.
el: Δε μπόρεσαν να καθοριστούν οι παράμετροι 802.1Q VLAN.

en: Creating required directories
el: Δημιουργία απαραίτητων καταλόγων

en: Currently active devices:
el: Ενεργές συσκευές:

en: DEBUG
el: ΑΠΟΣΦΑΛΜΑΤΩΣΗ

en: DSA key generation
el: Δημιουργία κλειδιού DSA

en: Detaching loopback device $dev:
el: Αποσύνδεση συσκευής loopback $dev:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
el: Προσδιορισμός πληροφοριών IP για ${DEVICE}...

en: Device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
el: Η συσκευή ${DEVICE} δε φαίνεται να υπάρχει, καθυστερώντας την αρχικοποίηση.

en: Device ${DEVICE} has MAC address ${FOUNDMACADDR}, instead of configured address ${HWADDR}. Ignoring.
el: Συσκευή ${DEVICE} έχει MAC διεύθυνση  ${FOUNDMACADDR}, αντί της ήδη διαμορφωμένης διεύθυνσης ${HWADDR}. Αγνόηση.

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
el: Η συσκευή ${DEVICE} έχει διαφορετική διεύθυνση MAC από την αναμενόμενη, αγνόηση.

en: Device '$DEVICE' is already up, please shutdown first
el: Η συσκευή '$DEVICE' είναι ήδη ενεργοποιημένη, παρακαλώ τερματίστε την πρώτα

en: Device '$DEVICE' isn't supported as a valid GRE device name.
el: Η συσκευή '$DEVICE' δεν υποστηρίζεται σαν ένα έγκυρο όνομα GRE συσκευής.

en: Device '$DEVICE' isn't supported here, use IPV6_AUTOTUNNEL setting and restart (IPv6) networking
el: Συσκευή '$DEVICE' δεν υποστηρίζεται εδώ: χρησιμοποιείστε τη ρύθμιση IPV6_AUTOTUNNEL και επανεκκινήστε το δίκτυο (IPv6)

en: Device '$device' doesn't exist
el: Η συσκευή $device' δεν υπάρχει

en: Device '$device' enabling didn't work
el: Η ενεργοποίηση της συσκευής '$device' δεν λειτούργησε

en: Device 'tun6to4' (from '$DEVICE') is already up, shutdown first
el: Συσκευή 'tun6to4' (από '$DEVICE') είναι ακόμα σε λειτουργία, παρακαλώ απενεργοποιείστε την πρώτα

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
el: Απενεργοποίηση αυτόματης αποθραυσματοποίησης IPv4

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
el: Απενεργοποίηση προώθησης IPv4 πακέτων:

en: Disabling denyhosts cron service:
el: Απενεργοποίηση υπηρεσίας cron denyhosts:

en: Disabling monthly Smolt update:
el: Απενεργοποίηση μηνιαίας ενημέρωσης Smolt:

en: Disabling netconsole
el: Απενεργοποιείται το netconsole

en: Disabling nightly apt update:
el: Απενεργοποίηση βραδινού apt update:

en: Disabling nightly yum update:
el: Απενεργοποίηση βραδινού yum update:

en: Dumping state in /tmp/sec.dump:
el: Γίνεται state dumping στο /tmp/sec.dump:

en: ERROR
el: ΣΦΑΛΜΑ

en: ERROR: [ipv6_log] Cannot log to channel '$channel'
el: ΣΦΑΛΜΑ: [ipv6_log] Αδυναμία καταγραφής στο κανάλι '$channel'

en: ERROR: [ipv6_log] Loglevel isn't valid '$level' (arg 2)
el: ΣΦΑΛΜΑ: [ipv6_log] Επίπεδο καταγραφής '$level' δεν είναι έγκυρο (παρ 2)

en: ERROR: [ipv6_log] Missing 'message' (arg 1)
el: ΣΦΑΛΜΑ: [ipv6_log] Ελλειπές 'μήνυμα' (παρ 1)

en: ERROR: could not add vlan ${VID} as ${DEVICE} on dev ${PHYSDEV}
el: ΣΦΑΛΜΑ: αδυναμία προσθήκης vlan ${VID} ως ${DEVICE} στη συσκευή ${PHYSDEV}

en: Enabling /etc/fstab swaps:
el: Ενεργοποίηση /etc/fstab swaps:

en: Enabling denyhosts cron service:
el: Ενεργοποίηση υπηρεσίας cron denyhosts:

en: Enabling local filesystem quotas:
el: Ενεργοποίηση quotas τοπικών συστημάτων αρχείων:

en: Enabling local swap partitions:
el: Ενεργοποίηση τοπικών τμημάτων δίσκου swap:

en: Enabling monthly Smolt checkin:
el: Ενεργοποίηση μηνιαίας ενημέρωσης Smolt:

en: Enabling nightly apt update:
el: Ενεργοποίηση βραδινού apt update:

en: Enabling nightly yum update:
el: Ενεργοποίηση βραδινού yum update:

en: Entering interactive startup
el: Είσοδος σε επιλεκτικό ξεκίνημα

en: Entering non-interactive startup
el: Είσοδος σε μη επιλεκτικό ξεκίνημα

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
el: Σφάλμα προσθήκης διευθύνσεως ${IPADDR} για ${DEVICE}.

en: Error occured while calculating the IPv6to4 prefix
el: Σφάλμα συνέβηκε κατά τη διάρκεια υπολογισμού του προθέματος IPv6to4

en: Error occurred while calculating the IPv6to4 prefix
el: Σφάλμα παρουσιάστηκε κατά τη διάρκεια υπολογισμού του IPv6to4 προθέματος

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
el: Σφάλμα, κάποιο άλλο σύστημα χρησιμοποιεί ήδη τη διεύθυνση ${IPADDR}.

en: Error. This appears to be a slave server, found kpropd.acl
el: Σφάλμα. Αυτό φαίνεται να είναι ένας slave εξυπηρετητής, βρέθηκε kpropd.acl

en: Error: no valid $cfg found.
el: Σφάλμα: δε βρέθηκε έγκυρο $cfg.

en: Exporting $BASENAME databases:
el: Εξαγωγή βάσεων δεδομένων $BASENAME:

en: FAILED
el: ΑΠΕΤΥΧΕ

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
el: Αποτυχία στην ενεργοποιήση του ${DEVICE}.

en: Fixing /proc entries visibility
el: Διόρθωση ορατότητας καταχωρήσεων /proc

en: Flushing all chains:
el: Καθαρισμός όλων των αλυσίδων:

en: Flushing all current rules and user defined chains:
el: Καθαρισμός τρεχόντων κανόνων και αλυσίδων χρήστη:

en: Generating SSH1 RSA host key:
el: Δημιουργία κλειδιού συστήματος SSH1 RSA:

en: Generating SSH2 DSA host key:
el: Δημιουργία κλειδιού συστήματος SSH2 DSA:

en: Generating SSH2 RSA host key:
el: Δημιουργία κλειδιού συστήματος SSH2 RSA:

en: Given IPv4 address '$ipv4addr' is not globally usable
el: Η καθορισμένη IPv4 διεύθυνση '$ipv4addr' δεν είναι καθολικά διαθέσιμη προς χρήση

en: Given IPv6 MTU '$ipv6_mtu' is out of range
el: Επιλεγμένο IPv6 MTU '$ipv6_mtu' είναι εκτός ορίου τιμών

en: Given IPv6 default device '$device' doesn't exist or isn't up
el: Η καθορισμένη IPv6 συσκευή προεπιλογής '$device' δεν υπάρχει ή δεν είναι ενεργοποιημένη

en: Given IPv6 default device '$device' requires an explicit nexthop
el: Η καθορισμένη IPv6 συσκευή προεπιλογής '$device' απαιτεί ένα άμεσο nexthop

en: Given IPv6 default gateway '$address' has scope '$device_scope' defined, given default gateway device '$device' will be not used
el: Η καθορισμένη IPv6 πύλη προεπιλογής '$address' έχει ορίσει scope '$device_scope', η συσκευή πύλης προεπιλεγής δε θα χρησιμοποιηθεί

en: Given IPv6 default gateway '$address' is link-local, but no scope or gateway device is specified
el: Η καθορισμένη IPv6 πύλη προεπιλογής '$address' είναι τοπικός σύνδεσμος, αλλά καμία συσκευή, scope ή gateway, δεν έχει καθοριστεί

en: Given IPv6 default gateway '$address' is not in proper format
el: Η καθορισμένη IPv6 πύλη προεπιλογής δεν είναι διαμορφωμένη κατάλληλα

en: Given address '$addr' is not a global IPv4 one (arg 1)
el: Η καθορισμένη διεύθυνση '$addr' δεν είναι μία καθολική IPv4 διεύθυνση (παρ 1)

en: Given address '$addr' is not a valid IPv4 one (arg 1)
el: Η καθορισμένη διεύθυνση '$addr' δεν είναι μία έγκυρη IPv4 διεύθυνση (παρ 1)

en: Given device '$device' is not supported (arg 1)
el: Η επιλεγμένη συσκευή '$device' δεν υποστηρίζεται (arg 1)

en: Given pidfile '$pidfile' doesn't exist, cannot send trigger to radvd
el: Το καθορισμένο pid αρχείο '$pidfile' δεν υπάρχει. Αδυναμία αποστολής trigger στο radvd

en: Given remote address '$addressipv4tunnel' on tunnel device '$device' is already configured on device '$devnew'
el: Η καθορισμένη απομακρυσμένη διεύθυνση '$addressipv4tunnel'στην tunnel συσκευή '$device' είναι ήδη ρυθμισμένη στη συσκευή '$devnew'

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
el: Καθολική προώθηση IPv6 απενεργοποιήθηκε στις ρυθμίσεις, αλλά τη συγκεκριμένη στιγμή δεν είναι απενεργοποιημένη στον πυρήνα

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
el: Καθολική προώθηση IPv6 ενεργοποιήθηκε στις ρυθμίσεις, αλλά δεν είναι ενεργοποιημένη τη συγκεκριμένη στιγμή στον πυρήνα

en: Halting system...
el: Τερματισμός συστήματος...

en: INFO
el: ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ

en: INSECURE MODE FOR $key
el: ΜΗ ΑΣΦΑΛΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ $key

en: INSECURE OWNER FOR $key
el: ΜΗ ΑΣΦΑΛΗΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ $key

en: IPv6to4 configuration needs an IPv4 address on related interface or otherwise specified
el: Η διαμόρφωση IPv6to4 απαιτεί μία διεύθυνση IPv4 σε σχετική διεπαφή ή διαφορετικά όπως έχει καθοριστεί

en: Importing $BASENAME databases:
el: Εισαγωγή βάσεων δεδομένων $BASENAME:

en: Initializing MySQL database:
el: Ενεργοποίηση ρυθμίσεων βάσης δεδομένων MySQL:

en: Initializing OpenCT smart card terminals:
el: Ενεργοποίηση ρυθμίσεων smart card τερματικών OpenCT:

en: Initializing database:
el: Ενεργοποίηση ρυθμίσεων βάσης δεδομένων:

en: Initializing netconsole
el: Αρχικοποίηση netconsole

en: Invalid tunnel type $TYPE
el: Μη-έγκυρος τύπος tunnel $TYPE

en: Kernel is not compiled with IPv6 support
el: Ο πυρήνας δεν υποστηρίζει IPv6

en: Key file for $dst not found, skipping
el: Αρχείο-κλειδί για το $dst δε βρέθηκε: προσπέραση

en: Killing all running contexts
el: Τερματίζονται όλα τα τρέχοντα contexts

en: Loading $module kernel module:
el: Φόρτωση αρθρώματος πυρήνα $module:

en: Loading Firmware
el: Φόρτωση firmware

en: Loading ISDN modules
el: Φόρτωση μονάδων ISDN

en: Loading default device map
el: Φόρτωση προεπιλεγμένου χάρτη συσκευών

en: Loading new virus-database:
el: Φόρτωση νέας βάσης δεδομένων ιών:

en: Manifest does not exist: $PUPPETMASTER_MANIFEST
el: Manifest δεν υπάρχει: $PUPPETMASTER_MANIFEST

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
el: Έλλειψη αρχείου διαμόρφωσης $PARENTCONFIG.

en: Missing parameter 'IPv4 address' (arg 1)
el: Ελλειπής παράμετρος 'IPv4 address' (παρ 1)

en: Missing parameter 'IPv4-tunnel address' (arg 2)
el: Ελλειπής παράμετρος 'IPv4-tunnel address' (παρ 2)

en: Missing parameter 'IPv6 MTU' (arg 2)
el: Ελλειπής παράμετρος 'IPv6 MTU' (παρ 2)

en: Missing parameter 'IPv6 address' (arg 2)
el: Ελλειπής παράμετρος 'IPv6 address' (παρ 2)

en: Missing parameter 'IPv6-address' (arg 2)
el: Ελλειπής παράμετρος 'IPv6-address' (παρ 2)

en: Missing parameter 'IPv6-gateway' (arg 2)
el: Ελλειπής παράμετρος 'IPv6-gateway' (παρ 2)

en: Missing parameter 'IPv6-network' (arg 1)
el: Ελλειπής παράμετρος 'IPv6-network' (παρ 1)

en: Missing parameter 'address' (arg 1)
el: Ελλειπής παράμετρος 'address' (παρ 1)

en: Missing parameter 'device' (arg 1)
el: Ελλειπής παράμετρος 'συσκευή' (παρ 1)

en: Missing parameter 'global IPv4 address' (arg 2)
el: Ελλειπής παράμετρος 'global IPv4 address' (παρ 2)

en: Missing parameter 'local IPv4 address' (arg 2)
el: Ελλειπής παράμετρος 'local IPv4 address' (παρ 2)

en: Missing parameter 'selection' (arg 2)
el: Ελλειπής παράμετρος 'επιλογή' (παρ 2)

en: Missing remote IPv4 address of tunnel, configuration is not valid
el: Λείπει απομακρυσμένη διεύθυνση IPv4 tunnel, οι ρυθμίσεις δεν είναι έγκυρες

en: Module $module is loaded.
el: Το άρθρωμα $module είναι φορτωμένο.

en: Module $module isn't loaded.
el: Το άρθρωμα $module δεν είναι φορτωμένο.

en: Monthly smolt check-in is disabled.
el: Η μηνιαία ενημέρωση smolt είναι απενεργοποιημένη.

en: Monthly smolt check-in is enabled.
el: Ο μηνιαίος έλεγχος smolt είναι ενεγοποιημένος.

en: Mounting CIFS filesystems:
el: Προσάρτηση συστήματος αρχείων CIFS:

en: Mounting NCP filesystems:
el: Προσάρτηση συστήματος αρχείων NCP:

en: Mounting NFS filesystems:
el: Προσάρτηση συστημάτων αρχείων NFS:

en: Mounting local filesystems:
el: Προσάρτηση τοπικών συστημάτων αρχείων:

en: Mounting other filesystems:
el: Προσάρτηση άλλων συστημάτων αρχείων:

en: NOTICE
el: ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

en: Nightly apt update is disabled.
el: Το βραδινό apt update είναι απενεργοποιημένο.

en: Nightly apt update is enabled.
el: Βραδινό apt update ενεργοποιήθηκε.

en: Nightly yum update is disabled.
el: Το βραδινό yum update είναι απενεργοποιημένο.

en: Nightly yum update is enabled.
el: Το βραδινό yum update ενεργοποιήθηκε.

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel for device ${DEVICE}
el: Δεν υπάρχει υποστήριξη 802.1Q VLAN στον πυρήνα για την συσκευή ${DEVICE}

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη υποστήριξη 802.1Q VLAN στον πυρήνα.

en: No parameters given to setup a default route
el: Δεν έχουν εισαχθεί παράμετροι για τον καθορισμό της διαδρομής προεπιλογής

en: No reason given for sending trigger to radvd
el: Δεν καθορίστηκε καμία αιτία για αποστολή trigger στο radvd

en: On the next boot fsck will be forced.
el: Με την επόμενη εκκίνηση το fsck θα επιβληθεί.

en: On the next boot fsck will be skipped.
el: Με την επόμενη εκκίνηση το fsck θα προσπεραστεί.

en: PASSED
el: ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ

en: PHYSDEV should be set for device ${DEVICE}
el: Το PHYSDEV θα πρέπει να είναι ορισμένο για τη συσκευή ${DEVICE}

en: PORT environment is not set.
el: Το περιβάλλον PORT δεν έχει οριστεί.

en: Pidfile '$pidfile' is empty, cannot send trigger to radvd
el: Το pid αρχείο '$pidfile' είναι άδειο, αδυναμία αποστολής trigger στο radvd

en: Please restart network with '/sbin/service network restart'
el: Παρακαλώ επανεκκινείστε το δίκτυο με '/sbin/service network restart'

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
el: Παρακαλώ εκτελέστε makehistory και/ή makedbz πριν να ενεργοποιήσετε το innd.

en: Please stand by while rebooting the system...
el: Αναμονή επανεκκίνησης συστήματος...

en: Process accounting is disabled.
el: Διαδικασία λογαριασμού απενεργοποιήθηκε.

en: Process accounting is enabled.
el: Διαδικασία λογαριασμού ενεργοποιήθηκε.

en: RSA key generation
el: Δημιουργία κλειδιού RSA

en: RSA1 key generation
el: Δημιουργία κλειδιού RSA1

en: Re-reading $prog configuration:
el: Επανάληψη ανάγνωσης ρυθμίσεων $prog:

en: Registering binary handler for Windows applications:
el: Εγγραφή δυαδικού χειριστή για εφαρμογές Windows:

en: Registering binary handler for qemu applications
el: Εγγραφή δυαδικού χειριστή για εφαρμογές qemu

en: Reloading
el: Επαναφόρτωση

en: Reloading $PROG:
el: Επαναφόρτωση $PROG:

en: Reloading $SERVICE configuration:
el: Επαναφόρτωση ρυθμίσεων $SERVICE:

en: Reloading $prog
el: Επαναφόρτωση $prog

en: Reloading $prog daemon configuration:
el: Επαναφόρτωση ρυθμίσεων υπηρεσίας $prog:

en: Reloading $prog for $ez_name:
el: Επαναφόρτωση $prog για $ez_name:

en: Reloading $prog:
el: Επαναφόρτωση $prog:

en: Reloading $prog:
el: Επαναφόρτωση $prog:

en: Reloading ${NAME}
el: Επαναφόρτωση ${NAME}

en: Reloading ${NAME}:
el: Επαναφόρτωση ${NAME}:

en: Reloading ${prog_base}:
el: Επαναφόρτωση ${prog_base}:

en: Reloading Avahi DNS daemon...
el: Επαναφόρτωση υπηρεσίας Avahi DNS...

en: Reloading Avahi daemon...
el: Επαναφόρτωση υπηρεσίας Avahi...

en: Reloading Condor daemons:
el: Επαναφόρτωση υπηρεσιών Condor:

en: Reloading INN Service:
el: Επαναφόρτωση υπηρεσίας INN:

en: Reloading RADIUS server:
el: Επαναφόρτωση εξυπηρετητή RADIUS:

en: Reloading acpi daemon:
el: Επαναφόρτωση υπηρεσίας acpi:

en: Reloading configuration:
el: Επαναφόρτωση ρυθμίσεων:

en: Reloading cyrus.conf file:
el: Επαναφόρτωση αρχείου cyrus.conf:

en: Reloading exim:
el: Επαναφόρτωση exim:

en: Reloading icecast:
el: Επαναφόρτωση icecast:

en: Reloading infrared remote control daemon ($prog):
el: Επαναφόρτωση απομακρυσμένου ελέγχου υπέρυθρων ($prog):

en: Reloading maps
el: Επαναφόρτωση χαρτών

en: Reloading postfix:
el: Επαναφόρτωση postfix:

en: Reloading ser2net
el: Επαναφόρτωση ser2net

en: Reloading ser2net:
el: Επαναφόρτωση ser2net:

en: Reloading smb.conf file:
el: Επαναφόρτωση αρχείου smb.conf:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
el: Επανάληψη προσάρτησης συστήματος αρχείων root σε εγγράψιμης λειτουργίας:

en: Removing user defined chains:
el: Αφαίρεση αλυσίδων χρήστη:

en: Reopening $prog log file:
el: Εκ νέου άνοιγμα αρχείου καταγραφής $prog:

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy:
el: Επανακαθορισμός ενσωματωμένων αλυσίδων στην προεπιλεγμένη πολιτική ACCEPT:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
el: Επαναφορά του ονόματος συστήματος ως ${HOSTNAME}:

en: Restarting $prog:
el: Επανέναρξη $prog:

en: Restarting $prog:
el: Επανέναρξη $prog:

en: Restarting puppet:
el: Επανέναρξη puppet:

en: Rotating logs:
el: Περιστροφή αρχείων καταγραφής:

en: Saving $desc ($prog):
el: Αποθήκευση $desc ($prog):

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG
el: Αποθήκευση των ενεργών κανόνων στο $ARPTABLES_CONFIG

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG:
el: Αποθήκευση ενεργών κανόνων στο $ARPTABLES_CONFIG:

en: Saving mixer settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων μίξης ήχου

en: Saving random seed:
el: Αποθήκευση τυχαίου σπόρου:

en: See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
el: Δείτε το $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist για περισσότερες πληροφορίες.

en: Sending all processes the KILL signal...
el: Αποστολή εντολής KILL προς όλες τις διεργασίες...

en: Sending all processes the TERM signal...
el: Αποστολή εντολής TERM προς όλες τις διεργασίες...

en: Server address not specified in /etc/sysconfig/netconsole
el: Η διεύθυνση του εξυπηρετητή δεν έχει οριστεί στο /etc/sysconfig/netconsole

en: Service $prog does not support the reload action:
el: Η υπηρεσία $prog δεν υποστηρίζει την ενέργεια επαναφόρτωσης (reload):

en: Setting 802.1Q VLAN parameters:
el: Καθορισμός παραμέτρων 802.1Q VLAN:

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
el: Ορισμός ονόματος τομέα NIS $NISDOMAIN:

en: Setting NIS domain:
el: Ορισμός NIS domain:

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
el: Καθορισμός του ονόματος συστήματος ως ${HOSTNAME}:

en: Setting network parameters...
el: Καθορισμός δικτυακών παραμέτρων...

en: Setting up Logical Volume Management:
el: Ρύθμιση διαχείρισης λογικών τόμων:

en: Setting up a new ${PEERCONF} config file
el: Καθορισμός νέου αρχείου διαμόρφωσης ${PEERCONF}

en: Shutting down $BASENAME:
el: Τερματισμός $BASENAME:

en: Shutting down $KIND services:
el: Τερματισμός υπηρεσίας $KIND:

en: Shutting down $NAME:
el: Τερματισμός $NAME:

en: Shutting down $PROG:
el: Τερματισμός $PROG:

en: Shutting down $desc ($prog):
el: Τερματισμός $desc ($prog):

en: Shutting down $prog
el: Τερματισμός $prog

en: Shutting down $prog for $ez_name:
el: Τερματισμός $prog για $ez_name:

en: Shutting down $prog:
el: Τερματισμός $prog:

en: Shutting down ${prog_base}:
el: Τερματισμός ${prog_base}:

en: Shutting down APM daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας APM:

en: Shutting down Audio Entropy daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας Audio Entropy:

en: Shutting down Avahi DNS daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας Avahi DNS:

en: Shutting down Avahi daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας Avahi:

en: Shutting down BitTorrent seed client:
el: Τερματισμός BitTorrent seed client:

en: Shutting down BitTorrent tracker:
el: Τερματισμός BitTorrent tracker:

en: Shutting down CIM server:
el: Τερματισμός εξυπηρετητή CIM:

en: Shutting down NFS daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας NFS:

en: Shutting down NFS mountd:
el: Τερματισμός NFS mountd:

en: Shutting down NFS quotas:
el: Τερματισμός NFS quotas:

en: Shutting down NFS services:
el: Τερματισμός υπηρεσίας NFS:

en: Shutting down NIS service:
el: Τερματισμός υπηρεσίας NIS:

en: Shutting down RPC svcgssd:
el: Τερματισμός RPC svcgssd:

en: Shutting down argus:
el: Τερματισμός argus:

en: Shutting down auto nice daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας αυτόματου nice:

en: Shutting down console mouse services:
el: Τερματισμός υπηρεσίας ποντικιού κονσόλας:

en: Shutting down dund:
el: >Τερματισμός dund:

en: Shutting down exim:
el: Τερματισμός exim:

en: Shutting down greylistd:
el: Τερματισμός greylistd:

en: Shutting down icecast streaming daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας icecast streaming:

en: Shutting down interface $i:
el: Απενεργοποίηση διεπαφής $i:

en: Shutting down loopback interface:
el: Τερματισμός διεπαφής loopback:

en: Shutting down network plug daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας δικτυακού plug:

en: Shutting down openvpn:
el: Τερματισμός openvpn:

en: Shutting down postfix:
el: Τερματισμός postfix:

en: Shutting down process accounting:
el: Τερματισμός διαδικασίας λογαριασμών:

en: Shutting down restorecond:
el: Τερματισμός restorecond:

en: Shutting down router discovery services:
el: Τερματισμός αναγνώρισης δρομολογητή:

en: Shutting down sm-client:
el: Τερματισμός sm-client:

en: Shutting down system logger:
el: Τερματισμός καταγραφής ιστορικού συστήματος:

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
el: Έναρξη υπηρεσίας $1 (Ν)αι/(Ο)χι/(Σ)υνέχεια; [Ν]

en: Starting $BASENAME:
el: Έναρξη $BASENAME:

en: Starting $ID:
el: Έναρξη $ID:

en: Starting $KIND services:
el: Έναρξη υπηρεσίας $KIND:

en: Starting $NAME:
el: Έναρξη $NAME:

en: Starting $PRIVOXY_PRG:
el: Έναρξη $PRIVOXY_PRG:

en: Starting $PROG:
el: Έναρξη $PROG:

en: Starting $SERVICE daemon:
el: Έναρξη υπηρεσίας $SERVICE:

en: Starting $desc ($prog):
el: Έναρξη $desc ($prog):

en: Starting $display_name:
el: Έναρξη $display_name:

en: Starting $master_prog:
el: Έναρξη $master_prog:

en: Starting $name:
el: Έναρξη $name:

en: Starting $prog
el: Έναρξη $prog

en: Starting $prog daemon:
el: Έναρξη υπηρεσίας $prog:

en: Starting $prog for $ez_name:
el: Έναρξη $prog για $ez_name:

en: Starting $prog for $site:
el: Έναρξη $prog για $site:

en: Starting $prog instance
el: Έναρξη στιγμιότυπου $prog:

en: Starting $prog:
el: Έναρξη $prog:

en: Starting $prog: $conf, $INTERFACES, $DRIVERS
el: Έναρξη $prog: $conf, $INTERFACES, $DRIVERS

en: Starting $progbase:
el: Έναρξη $prog_base:

en: Starting $progname:
el: Έναρξη $progname:

en: Starting $type $name:
el: Έναρξη $type $name:

en: Starting ${NAME} service:
el: Έναρξη υπηρεσίας ${NAME}:

en: Starting ${desc} (${prog}):
el: Έναρξη ${desc} (${prog}):

en: Starting ${prog_base}:
el: Έναρξη ${prog_base}:

en: Starting ${prog}:
el: Έναρξη ${prog}:

en: Starting Audio Entropy daemon...
el: Έναρξη υπηρεσίας Audio Entropy...

en: Starting Avahi DNS daemon...
el: Έναρξη υπηρεσίας Avahi DNS...

en: Starting Avahi daemon...
el: Έναρξη υπηρεσίας Avahi...

en: Starting BitTorrent seed client:
el: Έναρξη BitTorrent seed client:

en: Starting BitTorrent tracker:
el: Έναρξη BitTorrent tracker:

en: Starting CallWeaver:
el: Έναρξη CallWeaver:

en: Starting Crossfire game server:
el: Έναρξη εξυπηρετητή παιχνιδιού Crossfire:

en: Starting Frozen Bubble server(s):
el: Έναρξη εξυπηρετητών Frozen Bubble:

en: Starting GNU cfengine environmental history daemon:
el: Έναρξη δαίμονα GNU cfengine ιστορίας περιβάλλοντος:

en: Starting Gnokii SMS daemon ($prog):
el: Έναρξη υπηρεσίας Gnokii SMS ($prog):

en: Starting HAL daemon:
el: Έναρξη υπηρεσίας HAL:

en: Starting ICQ transport:
el: Έναρξη ICQ transport:

en: Starting INND system:
el: Έναρξη συστήματος INND:

en: Starting NFS daemon:
el: Έναρξη υπηρεσίας NFS:

en: Starting NFS mountd:
el: Έναρξη NFS mountd:

en: Starting NFS quotas:
el: Έναρξη NFS quotas:

en: Starting NFS services:
el: Έναρξη υπηρεσίας NFS:

en: Starting NFS statd:
el: Έναρξη NFS statd:

en: Starting NIS service:
el: Έναρξη υπηρεσίας NIS:

en: Starting NetworkManager daemon:
el: Έναρξη υπηρεσίας NetworkManager:

en: Starting PC/SC smart card daemon ($prog):
el: Έναρξη υπηρεσίας έξυπνων καρτών PC/SC ($prog):

en: Starting Pound:
el: Έναρξη Pound:

en: Starting Qpid AMQP daemon:
el: Έναρξη υπηρεσίας APM:

en: Starting RADIUS server:
el: Έναρξη εξυπηρετητή RADIUS:

en: Starting RPC gssd:
el: Έναρξη RPC gssd:

en: Starting RPC idmapd:
el: Έναρξη RPC idmapd:

en: Starting RPC svcgssd:
el: Έναρξη RPC svcgssd:

en: Starting UPS monitor (master):
el: Έναρξη επιτήρησης UPS (κύριος)

en: Starting UPS monitor (slave):
el: Έναρξη επιτήρησης UPS (slave):

en: Starting Wesnoth game server:
el: Έναρξη εξυπηρετητή παιχνιδιού Wesnoth:

en: Starting Xpilot game server:
el: Έναρξη εξυπηρετητή παιχνιδιού Xpilot:

en: Starting YP map server:
el: Έναρξη εξυπηρετητή χαρτογράφησης YP:

en: Starting YP passwd service:
el: Έναρξη υπηρεσίας YP passwd:

en: Starting YP server services:
el: Έναρξη εξυπηρετητή υπηρεσίας YP:

en: Starting acpi daemon:
el: Έναρξη υπηρεσίας acpi:

en: Starting argus:
el: Έναρξη argus:

en: Starting auto nice daemon:
el: Έναρξη υπηρεσίας αυτόματου nice:

en: Starting capi4linux:
el: Έναρξη capi4linux:

en: Starting console mouse services:
el: Έναρξη υπηρεσίας ποντικιού κονσόλας:

en: Starting denyhosts:
el: Ενεργοποίηση denyhosts:

en: Starting ejabberd:
el: Έναρξη ejabberd:

en: Starting exim:
el: Έναρξη exim:

en: Starting fail2ban:
el: Έναρξη fail2ban:

en: Starting greylistd:
el: Έναρξη greylistd:

en: Starting hard disk temperature monitor daemon ($prog):
el: Έναρξη υπηρεσίας επιτήρησης θερμοκρασίας σκληρών δίσκων ($prog):

en: Starting icecast streaming daemon:
el: Έναρξη υπηρεσίας icecast streaming:

en: Starting incrond:
el: Έναρξη incrond:

en: Starting infrared remote control daemon ($prog):
el: Έναρξη απομακρυσμένου ελέγχου υπέρυθρων ($prog):

en: Starting infrared remote control mouse daemon ($prog2):
el: Έναρξη απομακρυσμένου ελέγχου ποντικιού υπέρυθρων ($prog2):

en: Starting ipmi_poweroff driver:
el: Έναρξη οδηγού ipmi_poweroff:

en: Starting ipmi_watchdog driver:
el: Έναρξη οδηγού ipmi_watchdog:

en: Starting liquidwar game server:
el: Έναρξη εξυπηρετητή παιχνιδιού liquidwar:

en: Starting named:
el: Έναρξη named:

en: Starting network plug daemon:
el: Έναρξη υπηρεσίας δικτυακού plug:

en: Starting openvpn:
el: Έναρξη openvpn:

en: Starting pand:
el: Έναρξη pand:

en: Starting pdns-recursor:
el: Έναρξη pdns-recursor:

en: Starting postfix:
el: Έναρξη postfix:

en: Starting preload daemon:
el: Έναρξη υπηρεσίας preload:

en: Starting process accounting:
el: Εκκίνηση διαδικασίας λογαριασμού:

en: Starting puppet:
el: Έναρξη puppet:

en: Starting puppetmaster:
el: Έναρξη puppetmaster:

en: Starting restorecond:
el: Έναρξη restorecond:

en: Starting router discovery:
el: Έναρξη αναγνώρισης δρομολογητή:

en: Starting rstat services:
el: Έναρξη υπηρεσίας rstat:

en: Starting rusers services:
el: Έναρξη υπηρεσίας rusers:

en: Starting rwho services:
el: Έναρξη υπηρεσίας rwho:

en: Starting sm-client:
el: Έναρξη sm-client:

en: Starting supervisord:
el: Έναρξη supervisord:

en: Starting system logger:
el: Έναρξη καταγραφής ιστορικού συστήματος:

en: Starting system message bus:
el: Έναρξη διαύλου μηνυμάτων συστήματος:

en: Starting up $prog:
el: Έναρξη $prog:

en: Starting up APM daemon:
el: Έναρξη υπηρεσίας APM:

en: Starting up CIM server:
el: Έναρξη εξυπηρετητή CIM:

en: Starting uuidd:
el: Έναρξη uuidd:

en: Starting vbi proxy daemon:
el: Έναρξη υπηρεσίας vbi proxy:

en: Starting xend daemon:
el: Έναρξη υπηρεσιών xend:

en: Starting yum-updatesd:
el: Έναρξη yum-updatesd:

en: Stopping $PRIVOXY_PRG:
el: Τερματισμός $PRIVOXY_PRG:

en: Stopping $PROG:
el: Τερματισμός $PROG:

en: Stopping $SERVICE daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας $SERVICE:

en: Stopping $desc ($prog):
el: Τερματισμός $desc ($prog):

en: Stopping $display_name:
el: Τερματισμός $display_progname:

en: Stopping $name:
el: Τερματισμός $name:

en: Stopping $prog
el: Τερματισμός $prog

en: Stopping $prog daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας $prog:

en: Stopping $prog:
el: Τερματισμός $prog:

en: Stopping $progname:
el: Τερματισμός $progname:

en: Stopping $type $name:
el: Τερματισμός $type $name:

en: Stopping ${NAME} service:
el: Τερματισμός υπηρεσίας ${NAME}:

en: Stopping CallWeaver:
el: Τερματισμός CallWeaver:

en: Stopping Condor daemons:
el: Τερματισμός υπηρεσιών Condor:

en: Stopping Crossfire game server:
el: Τερματισμός εξυπηρετητή παιχνιδιού Crossfire:

en: Stopping Frozen Bubble server(s):
el: Τερματισμός εξυπηρετητών Frozen Bubble:

en: Stopping GNU cfengine environmental history daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας ιστορίας περιβάλλοντος GNU cfengine:

en: Stopping Gnokii SMS daemon ($prog):
el: Τερματισμός υπηρεσίας Gnokii SMS ($prog):

en: Stopping HAL daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας HAL:

en: Stopping INN actived service:
el: Τερματισμός ενεργής υπηρεσίας INN:

en: Stopping INND service (gently):
el: Τερματισμός υπηρεσίας INND (με απαλό τρόπο):

en: Stopping INND service (the hard way):
el: Τερματισμός υπηρεσίας INND (με το δύσκολο τρόπο):

en: Stopping INNFeed service:
el: Τερματισμός υπηρεσίας INNFeed:

en: Stopping INNWatch service:
el: Τερματισμός υπηρεσίας INNWatch:

en: Stopping NFS locking:
el: Τερματισμός κλειδώματος NFS:

en: Stopping NFS statd:
el: Τερματισμός NFS statd:

en: Stopping NetworkManager daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας NetworkManager:

en: Stopping OpenCT smart card terminals:
el: Τερματισμός OpenCT smart card τερματικών:

en: Stopping PC/SC smart card daemon ($prog):
el: Τερματισμός υπηρεσίας έξυπνων καρτών PC/SC ($prog):

en: Stopping Perlbal:
el: Τερματισμός Perlbal:

en: Stopping Pound:
el: Τερματισμός Pound:

en: Stopping Qpid AMQP daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας acpi:

en: Stopping RADIUS server:
el: Τερματισμός εξυπηρετητή RADIUS:

en: Stopping RPC gssd:
el: Τερματισμός RPC gssd:

en: Stopping RPC idmapd:
el: Τερματισμός RPC idmapd:

en: Stopping UPS monitor:
el: Τερματισμός επιτήρησης UPS:

en: Stopping Video Disk Recorder ($prog):
el: Τερματισμός Video Disk Recorder ($prog):

en: Stopping Wesnoth game server:
el: Τερματισμός εξυπηρετητή παιχνιδιού Wesnoth:

en: Stopping Xpilot game server:
el: Τερματισμός εξυπηρετητή παιχνιδιού Xpilot:

en: Stopping YP map server:
el: Τερματισμός εξυπηρετητή χαρτογράφησης YP:

en: Stopping YP passwd service:
el: Τερματισμός υπηρεσίας YP passwd:

en: Stopping YP server services:
el: Τερματισμός εξυπηρετητή υπηρεσίας YP:

en: Stopping acpi daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας acpi :

en: Stopping all ${MODULE_NAME} drivers:
el: Τερματισμός οδηγών ${MODULE_NAME}:

en: Stopping all running guests
el: Τερματισμός όλων των guests που εκτελούνται

en: Stopping asterisk:
el: Τερματισμός asterisk:

en: Stopping capi4linux:
el: Τερματισμός capi4linux:

en: Stopping denyhosts:
el: Τερματισμός denyhosts:

en: Stopping fail2ban:
el: Τερματισμός υπηρεσίας acpi:

en: Stopping hard disk temperature monitor daemon ($prog):
el: Τερματισμός υπηρεσίας επιτήρησης θερμοκρασίας σκληρών δίσκων ($prog):

en: Stopping incrond:
el: Τερματισμός incrond:

en: Stopping infrared remote control daemon ($prog):
el: Τερματισμός απομακρυσμένου ελέγχου υπέρυθρων ($prog):

en: Stopping infrared remote control mouse daemon ($prog2):
el: Τερματισμός απομακρυσμένου ελέγχου ποντικιού υπέρυθρων ($prog2):

en: Stopping ipmi_poweroff driver:
el: Τερματισμός οδηγού ipmi_poweroff:

en: Stopping ipmi_watchdog driver:
el: Τερματισμός οδηγού ipmi_watchdog:

en: Stopping liquidwar game server:
el: Τερματισμός εξυπηρετητή παιχνιδιού liquidwar:

en: Stopping named:
el: Τερματισμός named:

en: Stopping pdns-recursor:
el: Τερματισμός pdns-recursor:

en: Stopping puppet:
el: Τερματισμός puppet:

en: Stopping puppetmaster:
el: Τερματισμός puppetmaster:

en: Stopping rstat services:
el: Τερματισμός υπηρεσίας rstat:

en: Stopping rusers services:
el: Τερματισμός υπηρεσίας rusers:

en: Stopping rwho services:
el: Τερματισμός υπηρεσίας rwho:

en: Stopping supervisord:
el: Τερματισμός supervisord:

en: Stopping system message bus:
el: Τερματισμός διαύλου μηνυμάτων συστήματος:

en: Stopping vbi proxy daemon:
el: Τερματισμός υπηρεσίας vbi proxy:

en: Stopping yum-updatesd:
el: Τερματισμός yum-updatesd:

en: Syncing hardware clock to system time
el: Συγχρονισμός ρολογιού υλικού και ώρας συστήματος

en: Table: $table
el: Πίνακας: $table

en: Telling INIT to go to single user mode.
el: Αναφορά στο INIT να μεταβεί στην κατάσταση ατομικού χρήστη.

en: Tunnel device '$device' bringing up didn't work
el: Η ενεργοποίηση της συσκευής tunnel '$device' δε δούλεψε

en: Tunnel device '$device' creation didn't work
el: Η δημιουργία της συσκευής tunnel '$device' δε δούλεψε

en: Tunnel device 'sit0' enabling didn't work
el: Η ενεργοποίηση της συσκευής tunnel 'sit0' δε δούλεψε

en: Turning off allow_ypbind SELinux boolean
el: Απενεργοποίηση allow_ypbind SELinux boolean

en: Turning off quotas:
el: Τερματισμός quotas:

en: Turning off swap:
el: Απενεργοποίηση swap:

en: Turning on allow_ypbind SELinux boolean
el: Ενεργοποίηση allow_ypbind SELinux boolean

en: Unconfigured: $prog, see /etc/sysconfig/hddtemp:
el: Χωρίς ρύθμιση: $prog, δείτε το /etc/sysconfig/hddtemp:

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Unloading ISDN modules
el: Εκφόρτωση αρθρωμάτων ISDN

en: Unmounting CIFS filesystems:
el: Αποπροσάρτηση συστήματος αρχείων CIFS:

en: Unmounting NCP filesystems:
el: Αποπροσάρτηση συστήματος αρχείων NCP:

en: Unmounting file systems
el: Αποπροσάρτηση συστημάτων αρχείων

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
el: Αποπροσάρτηση συστήματος αρχείων loopback (επανάληψη):

en: Unmounting loopback filesystems:
el: Αποπροσάρτηση συστήματος αρχείων loopback:

en: Unmounting pipe file systems (retry):
el: Αποπροσάρτηση συστήματος αρχείων pipe (επανάληψη):

en: Unmounting pipe file systems:
el: Αποπροσάρτηση συστήματος αρχείων pipe:

en: Unregistering binary handler for Windows applications:
el: Διαγραφή δυαδικού χειριστή για εφαρμογές Windows:

en: Unregistering binary handler for qemu applications
el: Διαγραφή δυαδικού χειριστή για εφαρμογές qemu

en: Unsupported mechanism '$mechanism' for sending trigger to radvd
el: Μη υποστηριζόμενος μηχανισμός '$mechanism' για αποστολή trigger στο radvd

en: Unsupported reason '$reason' for sending trigger to radvd
el: Μη υποστηριζόμενη αιτία '$reason' για την αποστολή trigger στο radvd

en: Unsupported selection '$selection' specified (arg 2)
el: Καθορίστηκε μη υποστηριζόμενη επιλογή '$selection' (παρ 2)

en: Updating RPMS in group $group:
el: Αναβάθμιση RPMS στην ομάδα $group:

en: Usage $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}
el: Χρήση $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|reload|try-restart|status}
el: Χρήση: $0 {start|stop|force-reload|reload|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}
el: Χρήση: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}
el: Χρήση: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}
el: Χρήση: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|condrestart|reload|force-reload|status}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|try-restart|condrestart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart}
el: Χρήση: $0 {start|stop|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|propagate}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|propagate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status}
el: Χρήση: $0 {start|stop|status}

en: Usage: $0 {start|stop|switch|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}
el: Χρήση: $0 {start|stop|switch|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop}
el: Χρήση: $0 {start|stop}

en: Usage: $0 {start}
el: Χρήση: $0 {start}

en: Usage: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}
el: Χρήση: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}

en: Usage: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}
el: Χρήση: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status
el: Χρήση: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}
el: Χρήση: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
el: Χρήση: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}
el: Χρήση: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}
el: Χρήση: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}
el: Χρήση: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}
el: Χρήση: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
el: Χρήση: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}
el: Χρήση: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}

en: Usage: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}
el: Χρήση: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $service {start|stop|restart|list|status|clean}
el: Χρήση: $service {start|stop|restart|list|status|clean}

en: Usage: ifup <device name>
el: Χρήση: ifup <όνομα συσκευής>

en: Usage: killproc [-p pidfile] [ -d delay] {program} [-signal]
el: Χρήση: killproc [-p pidfile] [ -d delay] {program} [-signal]

en: Usage: killproc {program} [signal]
el: Χρήση: killproc {program} [signal]

en: Usage: pidfileofproc {program}
el: Χρήση: pidfileofproc {program}

en: Usage: pidofproc [-p pidfile] {program}
el: Χρήση: pidofproc [-p pidfile] {program}

en: Usage: pure-ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
el: Χρήση: pure-ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: status [-p pidfile] {program}
el: Χρήση: status [-p pidfile] {program}

en: Usage: status {program}
el: Χρήση: status {program}

en: Usage: sys-unconfig
el: Χρήση: sys-unconfig

en: Users cannot control this device.
el: Χρήστες δε μπορούν να χρησιμοποιούν αυτή τη συσκευή.

en: Using 6to4 and RADVD IPv6 forwarding usually should be enabled, but it isn't
el: Συνήθως με τη χρήση των 6to4 και RADVD η προώθηση IPv6 θα έπρεπε να είναι ενεργοποιημένη αλλά τώρα δεν συμβαίνει

en: VNC server
el: Εξυπηρετητής VNC

en: WARN
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

en: WARNING
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

en: WARNING: vconfig not able to disable REORDER_HDR on ${DEVICE}
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: αδύνατο για το vconfig να απενεργοποιήσει το REORDER_HDR στο ${DEVICE}

en: Waiting for reader attach/detach events...
el: Αναμονή για σύνδεση/αποσύνδεση γεγονότων από το χρήστη...

en: Warning: configured MTU '$IPV6TO4_MTU' for 6to4 exceeds maximum limit of '$tunnelmtu', ignored
el: Προειδοποίηση: το διαμορφωμένο MTU '$IPV6TO4_MTU' για 6to4 υπερβαίνει το μέγιστο όριο του '$tunnelmtu', αγνοήθηκε

en: Warning: interface 'tun6to4' does not support 'IPV6_DEFAULTGW', ignored
el: Προειδοποίηση: η διεπαφή 'tun6to4' δεν υποστηρίζει 'IPV6_DEFAULTGW', αγνόηση

en: Warning: ipppd (kernel 2.4.x and below) doesn't support IPv6 using encapsulation 'syncppp'
el: Προειδοποίηση: το ipppd (πυρήνας 2.4.x και παλαιότεροι) δεν υποστηρίζει IPv6 χρησιμοποιώντας ενθυλάκωση 'syncppp'

en: Warning: link doesn't support IPv6 using encapsulation 'rawip'
el: Προειδοποίηση: σύνδεσμος δεν υποστηρίζει IPv6 με χρήση ενθυλάκωσης 'rawip'

en: Wine binary format handlers are not registered.
el: Χειριστές δυαδικής διαμόρφωσης wine δεν έχουν εγγραφεί.

en: Wine binary format handlers are registered.
el: Χειριστές δυαδικής διαμόρφωσης wine έχουν καταγραφεί.

en: You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
el: Είναι απαραίτητη η αναβάθμιση της διαμόρφωσης δεδομένων πριν τη χρήση του PostgreSQL.

en: adsl-start does not exist or is not executable for ${DEVICE}
el: Το adsl-start δεν υπάρχει ή δεν είναι εκτελέσιμο για το ${DEVICE}

en: amd shutdown
el: τερματισμός amd

en: cC
el: αΑ

en: common address redundancy protocol daemon
el: υπηρεσία πρωτοκόλλου common address redundancy

en: dead but pid file exists
el: νεκρό αλλά αρχείο pid υπάρχει

en: dead but subsys locked
el: νεκρό αλλά το subsys κλειδωμένο

en: denyhosts cron service is enabled.
el: η υπηρεσία cron denyhosts είναι ενεργοποιημένη.

en: domain is '$NISDOMAIN'
el: το domain είναι '$NISDOMAIN'

en: domain not found
el: δε βρέθηκε το domain

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't agree
el: σφάλμα στο $FILE: IPADDR_START και IPADDR_END δεν ταιριάζουν

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
el: σφάλμα στο $FILE: IPADDR_START μεγαλύτερο από IPADDR_END

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
el: σφάλμα στο $FILE: η συσκευή $parent_device:$DEVNUM ήδη υπάρχει στο $devseen

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
el: σφάλμα στο $FILE: διεύθυνση ip $IPADDR ήδη υπάρχει στο $ipseen

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
el: σφάλμα στο $FILE: δεν έχει καθοριστεί συσκευή ή διεύθυνση ip

en: error in $FILE: invalid alias number
el: σφάλμα στο $FILE: άκυρος αριθμός ψευδώνυμο

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
el: σφάλμα στο ifcfg-${parent_device}: αρχεία

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
el: ifup-ppp για το ${DEVICE}: Έξοδος

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
el: ifup-ppp για το ${DEVNAME}: Έξοδος

en: innd shutdown
el: τερματισμός innd

en: irattach shutdown
el: τερματισμός irattach

en: irattach startup
el: έναρξη irattach

en: is stopped
el: είναι σταματημένο

en: nN
el: οΟ

en: named: already running
el: named: ήδη εκτελείται

en: netconsole module loaded
el: Το άρθρωμα netconsole φορτώθηκε

en: netconsole module not loaded
el: Το άρθρωμα netconsole δεν είναι φορτωμένο

en: no dictionaries installed
el: δεν έχουν εγκατασταθεί λεξικά

en: not reloading $httpd due to configuration syntax error
el: αδυναμία επαναφόρτωσης $httpd εξαιτίας συντακτικού σφάλματος στις ρυθμίσεις

en: not reloading due to configuration syntax error
el: αδυναμία επαναφόρτωσης εξαιτίας λάθους σύνταξης στις ρυθμίσεις

en: pppd does not exist or is not executable
el: Το pppd δεν υπάρχει ή δεν είναι εκτελέσιμο

en: pppd does not exist or is not executable for ${DEVICE}
el: Το pppd δεν υπάρχει ή δεν είναι εκτελέσιμο για το ${DEVICE}

en: pppd started for ${DEVNAME} on ${MODEMPORT} at ${LINESPEED}
el: έναρξη pppd για ${DEVNAME} στο ${MODEMPORT} με ${LINESPEED}

en: program is dead and /var/lock lock file exists
el: Το $prog είναι νεκρό και το αρχείο κλειδώματος /var/lock υπάρχει

en: program is not running
el: Το πρόγραμμα δεν εκτελείται

en: qemu binary format handlers are not registered.
el: Χειριστές δυαδικής διαμόρφωσης qemu δεν έχουν καταγραφεί.

en: qemu binary format handlers are registered.
el: Χειριστές δυαδικής διαμόρφωσης qemu έχουν εγγραφεί.

en: radvd control enabled, but config is not complete
el: έλεγχος radvd ενεργοποιήθηκε, αλλά to config δεν είναι ολοκληρωμένο

en: radvd not (properly) installed, triggering failed
el: το radvd μη (κατάλληλα) εγκατεστημένο: triggering απέτυχε

en: reload
el: επαναφόρτωση

en: reloading sm-client:
el: επαναφόρτωση sm-client:

en: restart
el: επανεκκίνηση

en: restarting $prog...
el: Επανέναρξη $prog...

en: stale lock files may be present in $directory
el: παλαιά κλειδωμένα αρχεία μπορεί να υπάρχουν στο $directory

en: start
el: έναρξη

en: usage: $0 <net-device>
el: χρήση: $0 <net-device>

en: usage: ifdown <device name>
el: χρήση: ifdown <όνομα συσκευής>

en: usage: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]
el: χρήση: ifup-aliases <συσκευή-δικτύου> [<ρύθμιση-parent>]

en: usage: ifup-routes <net-device> [<nickname>]
el: χρήση: ifup-routes <net-device> [<ψευδώνυμο>]

en: vncserver shutdown
el: τερματισμός vncserver

en: vncserver start
el: έναρξη vncserver

en: vncserver startup
el: έναρξη vncserver

en: yY
el: νΝ
