sharutils-4.6.3-pre4 - en to tr translation catalogue (151 entries)

en: 
      -m, --base64    use base64 encoding as of RFC1521
          --help      display this help and exit
          --version   output version information and exit
tr: 
      -m, --base64      RFC1521'deki gibi 64 tabanlı kodlama kullan
          --help        bu yardımı görüntüle ve çık
          --version     sürüm bilgisini göster ve çık

en: 
    Controlling the shar headers:
      -n, --archive-name=NAME   use NAME to document the archive
      -s, --submitter=ADDRESS   override the submitter name
      -a, --net-headers         output Submitted-by: & Archive-name: headers
      -c, --cut-mark            start the shar with a cut line
      -t, --translate           translate messages in the script
    
    Selecting how files are stocked:
      -M, --mixed-uuencode         dynamically decide uuencoding (default)
      -T, --text-files             treat all files as text
      -B, --uuencode               treat all files as binary, use uuencode
      -z, --gzip                   gzip and uuencode all files
      -g, --level-for-gzip=LEVEL   pass -LEVEL (default 9) to gzip
      -j, --bzip2                  bzip2 and uuencode all files
tr: 
    Shar başlıklarını belirleme:
      -n, --archive-name=AD   arşivi belgelemek için AD'ı kullan
      -s, --submitter=ADRES   gönderici ismini belirle
      -a, --net-headers       çıktıyı gönderen: & Arşiv ismi: başlıklar
      -c, --cut-mark          shar'ı kesim çizgisiyle başlat
      -t, --translate           mesajları betik içinde çevir
    
    Dosya depolanma şeklini seçme:
      -M, --mixed-uuencode         uukodlamayı dinamik kararlaştır (öntanımlı)
      -T, --text-files             tüm dosyaları metin varsay
      -B, --uuencode               tüm dosyaları iki tabanlı varsay, uukodla
      -z, --gzip                   tüm dosyaları gzipleyip uukodla
      -g, --level-for-gzip=DÜZEY   gzip'e geçiş -DÜZEY'i (öntanımlısı:9)
      -j, --bzip2                  tüm dosyaları bzip2'leyip uukodla

en: 
    Giving feedback:
          --help              display this help and exit
          --version           output version information and exit
      -q, --quiet, --silent   do not output verbose messages locally
tr: 
    Geribesleme verme:
          --help              bu yardımı görüntüle ve çık
          --version           sürüm bilgisini göster ve çık
      -q, --quiet, --silent   sözlü mesajları yerel görüntüleme

en: 
    Option -o is required with -l or -L, option -n is required with -a.
tr: 
    -o seçeneği -l ya da -L ile, -n seçeneği -a ile kullanılmalıdır.

en: 
    Protecting against transmission:
      -w, --no-character-count      do not use `wc -c' to check size
      -D, --no-md5-digest           do not use `md5sum' digest to verify
      -F, --force-prefix            force the prefix character on every line
      -d, --here-delimiter=STRING   use STRING to delimit the files in the shar
    
    Producing different kinds of shars:
      -V, --vanilla-operation   produce very simple and undemanding shars
      -P, --no-piping           exclusively use temporary files at unshar time
      -x, --no-check-existing   blindly overwrite existing files
      -X, --query-user          ask user before overwriting files (not for Net)
      -m, --no-timestamp        do not restore file modification dates & times
      -Q, --quiet-unshar        avoid verbose messages at unshar time
      -f, --basename            restore in one directory, despite hierarchy
          --no-i18n             do not produce internationalized shell script
tr: 
    İletime karşı koruma:
      -w, --no-character-count       boyutu kontrol etmek için `wc -c' kullanma
      -D, --no-md5-digest            doğrulamak için `md5sum' özütünü kullanma
      -F, --force-prefix             önek karakterini her satırda zorla kullan
      -d, --here-delimiter=DİZGİ     shar'daki dosyaları sınırlamak için DİZGİ'yi kullan
    
    Değişik türlerde shar'lar üretme:
      -V, --vanilla-operation   çok basit ve esnek shar'lar üret
      -P, --no-piping           shar çözüleceğinde tamamen geçici dosyalar kullanarak çöz
      -x, --no-check-existing   mevcut dosyaların üzerine körlemesine yaz
      -X, --query-user          dosyaların üzerine yazmadan önce kullanıcıyı sor (Ağ için değil)
      -m, --no-timestamp        dosya değişim tarih ve zamanını geri yükleme
      -Q, --quit-unshar         shar çözüleceğinde mesajları dillendirmekten kaçın
      -f, --basename            sıradüzeni yok sayıp, bir dizine geri yükle
          --no-i18n             uluslararasılaştırılmış kabuk senaryosu üretme

en: 
    Selecting files:
      -p, --intermix-type     allow -[BTzZ] in file lists to change mode
      -S, --stdin-file-list   read file list from standard input
tr: 
    Dosya seçme:
      -p, --intermix type     kip değiştirmek için dosya listesinde -[BTzZ]'ye izin ver
      -S, --stdin-file-list   dosya listesini standart girdiden oku

en: 
    Selecting files:
      -p, --intermix-type     allow -[BTz] in file lists to change mode
      -S, --stdin-file-list   read file list from standard input
tr: 
    Dosya seçme:
      -p, --intermix-type     kip değiştirmek için dosya listesinde -[BTz]'ye izin ver
      -S, --stdin-file-list   dosya listesini standart girdiden oku

en: 
    Splitting output:
      -o, --output-prefix=PREFIX    output to file PREFIX.01 through PREFIX.NN
      -l, --whole-size-limit=SIZE   split archive, not files, to SIZE kilobytes
      -L, --split-size-limit=SIZE   split archive, or files, to SIZE kilobytes
tr: 
    Çıktı bölme:
      -o, --output-prefix=ÖNEK       Çıktıyı ÖNEK.01'den ÖNEK.NN'e dek dosyalara gönder
      -l, --whole-size-limit=BOYUT   Dosyaları değil arşivi, BOYUT kilobayta böl
      -L, --spilt-size-limit=BOYUT   Dosyaları ya da arşivi BOYUT kilobayta böl

en:   -Z, --compress               compress and uuencode all files
      -b, --bits-per-code=BITS     pass -bBITS (default 12) to compress
tr:   -Z, --compress               tüm dosyaları sıkıştır ve uukodla
      -b, --bits-per-code=BIT      sıkıştırmaya geçiş -BIT'i (öntanımlısı:12)

en: %s is probably not a shell archive
tr: %s, muhtemelen bir kabuk arşivi değil

en: %s looks like raw C code, not a shell archive
tr: %s, kabuk arşivinden çok, ham C kodunu andırıyor.

en: %s: Illegal ~user
tr: %s: Kuraldışı ~kullanıcı

en: %s: No `begin' line
tr: %s: `başlangıç' çizgisi yok

en: %s: No `end' line
tr: %s: `son' çizgisi yok

en: %s: No user `%s'
tr: %s: Kullanıcı yok `%s'

en: %s: Not a regular file
tr: %s: Sıradan bir dosya değil

en: %s: Short file
tr: %s: Kısa dosya

en: %s: Write error
tr: %s: Yazma hatası

en: %s: data following `=' padding character
tr: %s: dolgulama karakteri `=' sonrası veri

en: %s: illegal line
tr: %s: kuraldışı çizgi

en: %s: illegal option -- %c
tr: %s: kuraldışı seçenek -- %c

en: %s: invalid option -- %c
tr: %s: geçersiz seçenek -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
tr: %s: `%c%s' seçeneği argümansız kullanılır

en: %s: option `%s' is ambiguous
tr: %s: `%s' seçeneği belirsiz

en: %s: option `%s' requires an argument
tr: %s: `%s' seçeneği bir argümanla kullanılır

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
tr: %s: `--%s' seçeneği argümansız kullanılır

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
tr: %s: `-W %s' seçeneği argümansız kullanılır

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
tr: %s: `-W %s' seçeneği belirsiz

en: %s: option requires an argument -- %c
tr: %s: seçenek bir argümanla kullanılır -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
tr: %s: `%c%s' seçeneği bilinmiyor

en: %s: unrecognized option `--%s'
tr: %s: `--%s' seçeneği bilinmiyor

en: 'restoration warning:  size of %s is not %s'
tr: 'yenileme uyarısı: %1$s'in boyutu %2$s değill

en: (binary)
tr: (iki tabanlı)

en: (bzipped)
tr: (bziplenmiş)

en: (compressed)
tr: (sıkıştırılmış)

en: (empty)
tr: (boş)

en: (gzipped)
tr: (gziplenmiş)

en: (text)
tr: (metin)

en: -C is being deprecated, use -Z instead
tr: -C reddediliyor, yerine -Z kullanın

en: Archives must be unpacked in sequence!
    Please unpack part '`cat ${lock_dir}/seq`' next.
tr: Arşivlerin paketi sırayla açılmalıdır!
    Lütfen bir sonra '`cat ${lock_dir}/seq`' bölümünü açınız.

en: Cannot access %s
tr: %s'e girilemedi

en: Cannot chdir to `%s'
tr: `%s' e girilemiyor

en: Cannot get current directory name
tr: Yürürlükteki dizin adı okunamıyor

en: Cannot open file %s
tr: %s dosyası açılamıyor

en: Cannot use -a option without -n
tr: -a seçeneği, -n seçeneği olmaksızın kullanılamaz

en: Cannot use -l or -L option without -o
tr: -l ya da -L seçeneği, -o'suz kullanılamaz

en: Closing `%s'
tr: `%s' kapatılıyor

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
tr: Kopyahakkı (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Bu bir serbest yazılımdır; kopyalama koşulları için kaynak koduna bakınız.
    Hiçbir garantisi yoktur; hatta SATILABİLİRLİĞİ veya ŞAHSİ KULLANIMINIZA
    UYGUNLUĞU için bile garanti verilmez.

en: Could not fork
tr: Çatallanamadı

en: Created %d files
tr: %d dosya oluşturuldu

en: DEBUG was not selected at compile time
tr: HATA AYIKLAMA, derleme sırasında seçilmemiştir.

en: End of %s part %d
tr: %s bölümünün sonu %d

en: End of part %d, continue with part %d
tr: %d bölümünün sonu, %d bölümüyle devam edin

en: End of part %ld, continue with part %ld
tr: %1$ld bölümünün sonu, %2$ld bölümüyle devam edin

en: File %s (%s)
tr: %s dosyası (%s)

en: File %s is complete
tr: Dosya %s tamamlandı

en: File %s is continued in part %d
tr: %s dosyası %d bölümünde devam etmektedir

en: Found no shell commands after `cut' in %s
tr: %s'deki `kesme'den sonra kabuk komutu bulunamadı

en: Found no shell commands in %s
tr: %s'de kabuk komutu bulunamadı

en: Hard limit %s
tr: Donanım sınırı %s

en: In shar: remaining size %s
tr: Shar içinde kalan boyut: %s

en: Limit still %s
tr: Halen sınır %s

en: MD5 check failed
tr: MD5 kontrolü başarısız

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
tr: Uzun seçenekler için zorunlu olan argümanlar, kısa seçenekler için de zorunludur.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    
      -d, --directory=DIRECTORY   change to DIRECTORY before unpacking
      -c, --overwrite             pass -c to shar script for overwriting files
      -e, --exit-0                same as `--split-at="exit 0"'
      -E, --split-at=STRING       split concatenated shars after STRING
      -f, --force                 same as `-c'
          --help                  display this help and exit
          --version               output version information and exit
    
    If no FILE, standard input is read.
tr: Uzun seçenekler için zorunlu argümanlar, kısa seçenekler için de zorunludur.
    
      -d, --directory=DİZİN       açmadan önce DİZİN'e gidin
      -c, --overwrite             dosyaların üstüne yazmak için shar senaryosuna -c geçin
      -e, --exit-0                `--split-at="exit 0"' ile aynı
      -E, --split-at=DİZGİ        birleştirilmiş shar'ları DİZGİ'den sonra böl
      -f, --force                 `-c' ile aynı
          --help                  bu yardımı görüntüle ve çık
          --version               sürüm bilgisini göster ve çık
    
    DOSYA yoksa, standart girdi okunur.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory to short options too.
      -o, --output-file=FILE   direct output to FILE
          --help               display this help and exit
          --version            output version information and exit
tr: Uzun seçenekler için zorunlu argümanlar, kısa seçenekler için de zorunludur
      -o, --output-file=DOSYA   DOSYA'ya doğrudan çıktı
          --help                bu yardımı görüntüle ve çık
          --version             sürüm bilgisini göster ve çık

en: New file, remaining %s,
tr: Yeni dosya, kalan %s,

en: No input files
tr: Hiçbir girdi dosyası yok

en: Note: not verifying md5sums.  Consider installing GNU coreutils.
tr: Not: md5toplamları control edilmiyor.  GNU coreutils kurmayı gözününde bulundurun.

en: Opening `%s'
tr: `%s' açılıyor

en: Option -g implies -z, option -b implies -Z.
tr: -g seçeneği -z, -b seçeneği -Z gerektirir.

en: Option -g implies -z.
tr: -g seçeneği -z gerektirir.

en: PLEASE avoid -X shars on Usenet or public networks
tr: LÜTFEN Usenet ya da halka açık ağlarda -X shar'lardan kaçınınız

en: Please unpack part '${shar_sequence}' next!
tr: Lütfen önce '${shar_sequence}' bölümünü açınız!

en: Please unpack part 1 first!
tr: Lütfen önce ilk bölümü açınız!

en: Read error
tr: Okuma hatası

en: Report bugs to <%s>.
tr: Yazılım hatalarını <%s>'e bildiriniz.

en: SKIPPING %s
tr: %s ATLANIYOR

en: SKIPPING %s (file already exists)
tr: %s ATLANIYOR (dosya zaten var)

en: STILL SKIPPING %s
tr: HÂLÂ ATLANIYOR %s

en: Saving %s (%s)
tr: %s kaydediliyor (%s)

en: Soft limit %s
tr: Yazılım sınırı %s

en: Starting `sh' process
tr: `sh' işlemi başlatılıyor

en: Starting file %s
tr: %s dosyası başlatılıyor

en: The `cut' line was followed by: %s
tr: `kesme' çizgisini %s izliyor

en: This system doesn't support -Z ('compress'), use -z instead
tr: Bu sistem -Z'yi ('sıkıştır') desteklemiyor, yerine -z kullanınız

en: Too many directories for mkdir generation
tr: mkdir için çok sayıda dizin

en: Try `%s --help' for more information.
tr: Daha fazla bilgi için `%s --help' yazın.

en: Unknown system error
tr: Bilinmeyen sistem hatası

en: Usage: %s [FILE]...
tr: Kullanım: %s [DOSYA]

en: Usage: %s [INFILE] REMOTEFILE
tr: Kullanım: %s [İÇDOSYA] DIŞDOSYA

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
tr: Kullanımı: %s [SEÇENEK]... [DOSYA]...

en: WARNING: No user interaction in vanilla mode
tr: UYARI: Vanilla kipinde kullanıcı etkileşimi olmaz

en: WARNING: Non-text storage options overridden
tr: UYARI: Metin dışı depolama seçenekleri geçersiz kılındı

en: WARNING: not restoring timestamps.  Consider getting and
tr: UYARI: Zaman belirteçleri geri yüklenmiyor.  GNU Dosya Hizmetleri

en: Write error
tr: Yazma hatası

en: You have unpacked the last part
tr: Son kısmı açtınız

en: all
tr: tümü

en: allocate file buffer
tr: dosya tamponu ata

en: allocate file name buffer
tr: dosya adı tamponu ata

en: allocating output file name
tr: çıktı dosya adı atanıyor

en: archive
tr: arşiv

en: binary
tr: iki tabanlı

en: bunzipping file %s
tr: dosya %s bunzipleniyor

en: bzipped
tr: bziplendi

en: cannot access %s
tr: %s'e erişilemedi

en: chmod of %s
tr: %s'in chkipi

en: compressed
tr: sıkıştırılmış

en: continuing file %s
tr: %s dosyasına devam ediliyor

en: denied writing FIFO (%s)
tr: FIFO (%s) yazımı reddedildi

en: empty
tr: boş

en: exit immediately
tr: derhal çık

en: explain choices
tr: seçenekleri açıkla

en: extraction aborted
tr: açılma iptal edildi

en: failed to create lock directory
tr: Kilitleyici dizin oluşturulamadı

en: fopen-ing %s
tr: %s 'f'açılıyor

en: freopen of %s
tr: %s'in freaçılımı

en: fstat-ing %s
tr: %s 'f'statlanıyor

en: gunzipping file %s
tr: dosya %s gunzipleniyor

en: gzipped
tr: gziplendi

en: help
tr: yardım

en: illegal output prefix
tr: kuraldışı çıktı öneki

en: installing GNU `touch'\'', distributed in GNU coreutils...
tr: GNU `touch'\'' yükleniyor, GNU çekirdek araçları altında dağıtılmaktadır...

en: invalid file size limit `%s'
tr: geçersiz dosya boyutu limiti `%s'

en: invalid format (count field too wide): '%s'
tr: geçersiz biçem (sayma alanı çok geniş): '%s'

en: lock directory '${lock_dir}' exists
tr: kilit dizini '${lock_dir}' mevcut

en: memory exhausted
tr: bellek tükendi

en: no
tr: hayır

en: none
tr: hiçbiri

en: not following symlink (%s)
tr: simgesel link (%s) izlenemiyor

en: overwrite %s
tr: %s'in üstüne yaz

en: overwrite all files
tr: tüm dosyaların üstüne yaz

en: overwrite no files
tr: hiçbir dosyanın üstüne yazma

en: overwrite this file
tr: bu dosyanın üstüne yaz

en: overwriting %s
tr: %s'in üstüne yazılıyor

en: quit
tr: çıkış

en: restore of %s failed
tr: %s'nin geri yüklemesi başarısız

en: restore of %s failed
tr: %s'nin geri yüklemesi başarısız

en: skip this file
tr: bu dosyayı atla

en: standard input
tr: standart girdi

en: text
tr: metin

en: uncompressing file %s
tr: dosya %s'in sıkıştırması açılıyor

en: uudecoding file %s
tr: dosya %s uuçözülüyor

en: x - created directory `%s'\''.
tr: x - dizini oluşturdu `'%s\''.

en: x - created lock directory `'%s\''.
tr: x - kilitleyici dizini oluşturuldu `'%s\".

en: x - extracting %s %s
tr: x - %s %s açılıyor

en: x - failed to create directory `%s'\''.
tr: x - dizini oluşturamadı `'%s\".

en: x - failed to create lock directory `'%s\''.
tr: x - kilitleyici dizini oluşturulamadı `'%s\".

en: x - failed to remove lock directory `'%s\''.
tr: x - kilitleyici dizini silemedi `'%s\''.

en: x - removed lock directory `'%s\''.
tr: x - kilitleyici dizini sildi `'%s\''.

en: yes
tr: evet
