initscripts - en to sr translation catalogue (1021 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
sr: 		Притисните „И“ за ступање у интерактивно покретање.

en: 		Welcome to
sr: 		Добродошли на

en: 	-R 		: recursively dependency checking
sr: 	-R 		: рекурзивна провера зависности

en: 	-c configfile	: specify config file
sr: 	-c датподеш	: наведите датотеку подешавања

en: 	-r kernelrelease: specify kernel release version
sr: 	-r издањејезгра: наведите верзију издања језгра

en: 	-y 		: answer yes for all questions.
sr: 	-y 		: одговори са да на сва питања.

en: 	script(s)	: specify systemtap scripts
sr: 	скрипта(е)	: наведите systemtap скрипте

en:   OK
sr:   У реду

en:  done.
sr:  готово.

en:  failed.
sr:  неуспело.

en:  failed; no link present.  Check cable?
sr:  неуспело; нема присутне везе.  Проверите кабел?

en: $0: $DEVICE not a character device?
sr: $0: $DEVICE није знаковни уређај?

en: $0: /etc/sysconfig/ktune does not exist.
sr: $0: /etc/sysconfig/ktune не постоји.

en: $0: CPU microcode data file not present ($DATAFILE)
sr: $0: нису присутни подаци CPU микрокода ($DATAFILE)

en: $0: Link is down
sr: $0: Веза је угашена

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
sr: $0: Употреба: daemon [+/-нивофиноће] {програм}

en: $0: call me as 'halt' or 'reboot' please!
sr: $0: молим, позовите ме као „halt“ или „reboot“!

en: $0: configuration for ${1} not found.
sr: $0: подешавање за ${1} није нађено.

en: $0: error: $prog is not running
sr: $0: грешка: $prog није покренут

en: $0: error: insufficient privileges
sr: $0: грешка: недовољне повластице

en: $0: error: program not installed
sr: $0: грешка: програм није инсталиран

en: $0: kernel does not have CPU microcode device support
sr: $0: језгро нема подршку за уређај CPU микрокода

en: $0: microcode device $DEVICE doesn't exist?
sr: $0: уређај микрокода $DEVICE не постоји?

en: $0: reload not supported
sr: $0: поновно учитавање није подржано

en: $1 not available
sr: $1 није доступан

en: $BASENAME already running.
sr: $BASENAME је већ покренут.

en: $BASENAME error exporting databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.log
sr: $BASENAME грешка при извозу база података, проверите ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.log

en: $BASENAME error importing databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.log
sr: $BASENAME грешка при увозу база података, проверите ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.log

en: $BASENAME exporting databases
sr: $BASENAME извози базе података

en: $BASENAME importing databases
sr: $BASENAME увози базе података

en: $DAEMON is not set.
sr: $DAEMON није подешен.

en: $NAME is attached to $DEVICE
sr: $NAME је прикачен на $DEVICE

en: $NAME: already running
sr: $NAME: већ је покренут

en: $alias device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
sr: $alias уређај ${DEVICE} изгледа да није присутан, одлажем иницијализацију.

en: $base (pid $pid) is running...
sr: $base (pid $pid) је покренут...

en: $base dead but pid file exists
sr: $base је мртав али pid датотека постоји

en: $base dead but subsys locked
sr: $base је мртав али је subsys закључан

en: $base is stopped
sr: $base је заустављен

en: $base reload
sr: $base поновно учитавање

en: $base shutdown
sr: $base гашење

en: $base startup
sr: $base покретање

en: $dst: LUKS requires non-random key, skipping
sr: $dst: LUKS захтева кључ који није случајан, прескачем

en: $dst: no value for cipher option, skipping
sr: $dst: нема вредности за опцију шифре, прескачем

en: $dst: no value for hash option, skipping
sr: $dst: нема вредности за хеш опцију, прескачем

en: $dst: no value for size option, skipping
sr: $dst: нема вредности за опцију величине, прескачем

en: $file is not owned by "$user"
sr: $file није у власништву „$user“

en: $file is not readable by "$user"
sr: $file није читљива за „$user“

en: $named reload
sr: $named поновно учитавање

en: $prog abort
sr: $prog одустајање

en: $prog already running
sr: $prog већ покренут

en: $prog check
sr: $prog провера

en: $prog compiled
sr: $prog је компилиран.

en: $prog dead but pid file exists
sr: $prog је мртав али pid датотека постоји

en: $prog dead but subsys locked
sr: $prog је мртав али је subsys закључан

en: $prog flush
sr: $prog испуст

en: $prog is already running.
sr: $prog већ покренут.

en: $prog is already stopped.
sr: $prog је већ заустављен.

en: $prog is running
sr: $prog је покренут

en: $prog is running...
sr: $prog је покренут...

en: $prog is stopped
sr: $prog је заустављен

en: $prog not running
sr: $prog није покренут

en: $prog reload
sr: $prog поновно учитавање

en: $prog shutdown
sr: $prog гашење

en: $prog start
sr: $prog покретање

en: $prog startup
sr: $prog покретање

en: $prog status is unknown
sr: $prog статус је непознат

en: $prog stop
sr: $prog заустављање

en: $prog stopping
sr: $prog се зауставља.

en: $prog: Synchronizing with time server:
sr: $prog: усклађивање са сервером времена:

en: $prog: already running
sr: $prog: већ покренут

en: $s compilation failed
sr: $s компилирање није успело

en: $s is dead, but another script is running.
sr: $s је мртав, али се друга скрипта извршава.

en: $s is stopped
sr: $s је заустављен

en: $s$pid is running...
sr: $s$pid је покренут...

en: ${IP6TABLES}: ${_IPV} is disabled.
sr: ${IP6TABLES}: ${_IPV} је искључен.

en: ${IP6TABLES}: /sbin/$IP6TABLES does not exist.
sr: ${IP6TABLES}: /sbin/$IP6TABLES не постоји.

en: ${IP6TABLES}: Applying firewall rules:
sr: ${IP6TABLES}: примењујем правила заштитног зида:

en: ${IP6TABLES}: Firewall is not configured.
sr: ${IP6TABLES}: заштитни зид није подешен.

en: ${IP6TABLES}: Firewall is not running.
sr: ${IP6TABLES}: заштитни зид није покренут.

en: ${IP6TABLES}: Firewall modules are not loaded.
sr: ${IP6TABLES}: модули заштитног зида нису учитани.

en: ${IP6TABLES}: Flushing firewall rules:
sr: ${IP6TABLES}: испуштам правила заштитног зида:

en: ${IP6TABLES}: Loading additional modules:
sr: ${IP6TABLES}: учитавам додатне модуле:

en: ${IP6TABLES}: Saving firewall rules to $IP6TABLES_DATA:
sr: ${IP6TABLES}: чувам правила заштитног зида у $IP6TABLES_DATA:

en: ${IP6TABLES}: Setting chains to policy $policy:
sr: ${IP6TABLES}: постављам ланце за полису $policy:

en: ${IP6TABLES}: Unloading modules:
sr: ${IP6TABLES}: склањам модуле:

en: ${IPTABLES}: ${_IPV} is disabled.
sr: ${IPTABLES}: ${_IPV} је искључен.

en: ${IPTABLES}: /sbin/$IPTABLES does not exist.
sr: ${IPTABLES}: /sbin/$IPTABLES не постоји.

en: ${IPTABLES}: Applying firewall rules:
sr: ${IPTABLES}: примењујем правила заштитног зида:

en: ${IPTABLES}: Firewall is not configured.
sr: ${IPTABLES}: заштитни зид није подешен.

en: ${IPTABLES}: Firewall is not running.
sr: ${IPTABLES}: заштитни зид није покренут.

en: ${IPTABLES}: Firewall modules are not loaded.
sr: ${IPTABLES}: модули заштитног зида нису учитани.

en: ${IPTABLES}: Flushing firewall rules:
sr: ${IPTABLES}: испуштам правила заштитног зида:

en: ${IPTABLES}: Loading additional modules:
sr: ${IPTABLES}: учитавам додатне модуле:

en: ${IPTABLES}: Saving firewall rules to $IPTABLES_DATA:
sr: ${IPTABLES}: чувам правила заштитног зида у $IPTABLES_DATA:

en: ${IPTABLES}: Setting chains to policy $policy:
sr: ${IPTABLES}: постављам ланце за полису $policy:

en: ${IPTABLES}: Unloading modules:
sr: ${IPTABLES}: склањам модуле

en: ${SERVICE}: unrecognized service
sr: ${SERVICE}: непознат сервис

en: ${base} (pid $pid) is running...
sr: ${base} (pid $pid) је покренут...

en: ${base} dead but pid file exists
sr: ${base} је мртав али pid датотека постоји

en: ${base} dead but subsys locked
sr: ${base} је мртав али је subsys закључан

en: ${base} is stopped
sr: ${base} је заустављен

en: %s is password protected
sr: %s је заштићен лозинком

en: 'No route to host' adding route '$networkipv6' via gateway '$gatewayipv6' through device '$device'
sr: „Нема руте до домаћина“ додајем руту „$networkipv6“ преко пролаза „$gatewayipv6“ кроз уређај „$device“

en: ($pid) is running...
sr: ($pid) је покренут...

en: (Repair filesystem)
sr: (Поправи систем датотека)

en: (no mouse is configured)
sr: (нема подешеног миша)

en: (not starting, no services registered)
sr: (не покрећем, нема регистрованих сервиса)

en: *** $0 can not be called in this way
sr: *** $0 не може бити позиван на овај начин

en: *** /etc/selinux/config indicates you want to manually fix labeling
sr: *** /etc/selinux/config указује да желите да ручно поправљате означавање

en: *** An error occurred during the file system check.
sr: *** Дошло је до грешке током провере система датотека.

en: *** Disabling security enforcement for system recovery.
sr: *** Искључујем присиљавање безбедности за системски опоравак.

en: *** Dropping you to a shell; the system will continue
sr: *** Спуштам вас у љуску; систем ће наставити

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
sr: *** Спуштам вас у љуску; систем ће бити изнова подигнут

en: *** Please see /usr/share/doc/clamav-server-*/README how
sr: *** Молим погледајте /usr/share/doc/clamav-server-*/README како

en: *** Relabeling could take a very long time, depending on file
sr: *** Поновно означавање може да траје јако дуго, зависно од датотеке

en: *** Run 'setenforce 1' to reenable.
sr: *** Извршите „setenforce 1“ да бисте поново укључили.

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
sr: *** Упозорење -- Неопходно је поновно означавање SELinux ${SELINUXTYPE} полисе.

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
sr: *** Упозорење -- Поновно означавање SELinux ${SELINUXTYPE} полисе је неопходно.

en: *** Warning -- SELinux is active
sr: *** Упозорење -- SELinux је активан

en: *** Warning -- the system did not shut down cleanly.
sr: *** Упозорење -- систем није уредно угашен.

en: *** problems. Dropping you to a shell; the system will reboot
sr: *** проблеми. Спуштам Вас у љуску; систем ће бити изнова подигнут

en: *** system size and speed of hard drives.
sr: *** величина система и брзина чврстих дискова.

en: *** the clamav-server can be configured
sr: *** clamav-server може бити подешаван

en: *** when you leave the shell.
sr: *** када напустите љуску.

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
sr: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} не постоји

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist for ${DEVICE}
sr: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} не постоји за ${DEVICE}

en: /proc entries are not fixed
sr: /proc ставке нису утврђене

en: /proc entries were fixed
sr: /proc ставке су биле утврђене

en: /proc filesystem unavailable
sr: /proc систем датотека недоступан

en: 6to4 configuration is not valid
sr: 6to4 подешавање није исправно

en: Active CIFS mountpoints:
sr: Активне CIFS тачке монтирања:

en: Active NCP mountpoints:
sr: Активне NCP тачке монтирања:

en: Active NFS mountpoints:
sr: Активне NFS тачке монтирања:

en: Active network block devices:
sr: Активни мрежни блок уређаји:

en: Adding udev persistent rules
sr: Додајем постојана udev правила

en: An old version of the database format was found.
sr: Пронађена је стара верзија формата базе података.

en: Applying ${ELEVATOR} elevator:
sr: Примењујем ${ELEVATOR} подизач:

en: Applying Intel CPU microcode update:
sr: Примењујем ажурирање Intel CPU микрокода:

en: Applying arptables firewall rules:
sr: Примењујем arptables правила заштитног зида:

en: Applying ktune sysctl settings:
sr: Примењујем ktune sysctl поставке:

en: Applying sysctl settings from $SYSCTL_POST:
sr: Примењујем sysctl поставке од $SYSCTL_POST:

en: Argument 1 is empty but should contain interface name - skip IPv6to4 initialization
sr: Аргумент 1 је празан а треба да садржи име спреге - прескочи IPv6to4 иницијализацију

en: Automatic reboot in progress.
sr: Самостално поновно подизање у току.

en: Avahi DNS daemon is not running
sr: Avahi DNS демон није покренут

en: Avahi DNS daemon is running
sr: Avahi DNS демон је покренут

en: Avahi daemon is not running
sr: Avahi демон није покренут

en: Avahi daemon is running
sr: Avahi демон је покренут

en: Binary handler for Windows applications already registered
sr: Бинарни манипулатор за Windows програме је већ регистрован

en: Binding NIS service:
sr: Везујем NIS сервис:

en: Bridge support not available: brctl not found
sr: Подршка за мост није доступна: brctl није нађен

en: Bringing up interface $i:
sr: Подижем спрегу $i:

en: Bringing up loopback interface:
sr: Подижем спрегу повратне петље:

en: CIM server ($pid) is running
sr: CIM сервер ($pid) је покренут...

en: CIM server is not running
sr: CIM сервер није покренут

en: CRITICAL
sr: КРИТИЧНО

en: CTDB is already running
sr: CTDB је већ покренута

en: Can not find util-vserver installation (the file '$UTIL_VSERVER_VARS' would be expected); aborting...
sr: Не могу да нађем util-vserver инсталацију (очекује се „$UTIL_VSERVER_VARS“ датотека); обустављам...

en: Can't find $PRIVOXY_BIN, exit.
sr: Не могу да нађем $PRIVOXY_BIN, излаз.

en: Can't find $PRIVOXY_CONF, exit.
sr: Не могу да нађем $PRIVOXY_CONF, излаз.

en: Cannot add IPv6 address '$address' on dev '$device'
sr: Не могу да додам IPv6 адресу „$address“ на уређај „$device“

en: Cannot delete IPv6 address '$address' on dev '$device'
sr: Не могу да обришем IPv6 адресу „$address“ на уређају „$device“

en: Cannot enable IPv6 privacy method '$IPV6_PRIVACY', not supported by kernel
sr: Не могу да укључим IPv6 метод приватности „$IPV6_PRIVACY“, није подржан у језгру

en: Cannot find user $CYPHESISUSER to run cyphesis service.
sr: На могу да нађем корисника $CYPHESISUSER за покретање cyphesis сервиса.

en: Changing target policies to DROP:
sr: Мењам циљне полисе на DROP:

en: Check Oprofile driver loaded ...
sr: Провера учитавања Oprofile управљачког програма...

en: Check Oprofile filesystem group/permission...
sr: Провера групе/овлашћења Oprofile система датотека...

en: Check Oprofile filesystem mounted ...
sr: Провера монтирања Oprofile система датотека...

en: Checking Configuration:
sr: Проверавам подешавања:

en: Checking SMART devices now:
sr: Проверавам SMART уређаје сада:

en: Checking configuration files for $prog:
sr: Проверавам датотеке подешавања за $prog:

en: Checking database format in
sr: Проверавам формат базе података у

en: Checking filesystems
sr: Проверавам системе датотека

en: Checking for $prog daemon:
sr: Проверавам за $prog демона:

en: Checking for ctdbd service:
sr: Проверавам за ctdbd сервис:

en: Checking local filesystem quotas:
sr: Испитујем квоте локалних система датотека:

en: Checking network-attached filesystems
sr: Проверавам мрежно спојене системе датотека

en: Cleaning up systemtap scripts:
sr: Чистим systemtap скрипте:

en: Clearing all current rules and user defined chains:
sr: Чистим сва текућа правила и кориснички дефинисане ланце:

en: Compiling systemtap scripts:
sr: Компилирам systemtap скрипте:

en: Configuration file /etc/radvd.conf missing
sr: Датотека подешавања /etc/radvd.conf недостаје

en: Configuration file /etc/sysconfig/arptables missing
sr: Датотека подешавања /etc/sysconfig/arptables недостаје

en: Configuration file or keys are invalid
sr: Датотека подешавања или кључеви нису исправни

en: Configured CIFS mountpoints:
sr: Подешене CIFS тачке монтирања:

en: Configured NCP mountpoints:
sr: Подешене NCP тачке монтирања:

en: Configured NFS mountpoints:
sr: Подешене NFS тачке монтирања:

en: Configured devices:
sr: Подешени уређаји:

en: Configured network block devices:
sr: Подешени мрежни блок уређаји:

en: Could not check for running PostgreSQL database.
sr: Не могу да проверим за покренуту PostgreSQL базу података.

en: Could not set 802.1Q VLAN parameters.
sr: Не могу да поставим 802.1Q VLAN параметре.

en: Creating PostgreSQL account:
sr: Правим PostgreSQL налог:

en: Creating PostgreSQL database:
sr: Правим PostgreSQL базу података:

en: Creating required directories
sr: Правим неопходне директоријуме

en: Current elevator settings:
sr: Текуће поставке подизача:

en: Current ktune sysctl settings:
sr: Текуће ktune sysctl поставке:

en: Currently active devices:
sr: Тренутно активни уређаји:

en: DEBUG
sr: ИСПРАВИ

en: DSA key generation
sr: Производња DSA кључа

en: DSS key generation
sr: Производња DSS кључа

en: Denyhosts already running.
sr: Denyhosts је већ покренут.

en: Dependency loop detected on $s
sr: Петља зависности је откривена код $s

en: Detaching loopback device $dev:
sr: Одвајам уређај повратне петље $dev:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
sr: Одређујем IP податке за ${DEVICE}...

en: Device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
sr: Уређај ${DEVICE} изгледа да није присутан, одлажем иницијализацију.

en: Device ${DEVICE} has MAC address ${FOUNDMACADDR}, instead of configured address ${HWADDR}. Ignoring.
sr: Уређај ${DEVICE} има MAC адресу ${FOUNDMACADDR}, уместо подешене адресе ${HWADDR}. Занемарујем.

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
sr: Уређај ${DEVICE} има MAC адресу другачију од очекиване, занемарујем.

en: Device '$DEVICE' is already up, please shutdown first
sr: Уређај „$DEVICE“ је већ подигнут, молим прво угасите

en: Device '$DEVICE' isn't supported as a valid GRE device name.
sr: Уређај „$DEVICE“ није подржан као исправно GRE име уређаја.

en: Device '$DEVICE' isn't supported here, use IPV6_AUTOTUNNEL setting and restart (IPv6) networking
sr: Уређај „$DEVICE“ овде није подржан, користите IPV6_AUTOTUNNEL поставку и поново покрените (IPv6) умрежавање

en: Device '$device' doesn't exist
sr: Уређај „$device“ не постоји

en: Device '$device' enabling didn't work
sr: Укључивање уређаја „$device“ није прорадило

en: Device 'tun6to4' (from '$DEVICE') is already up, shutdown first
sr: Уређај „tun6to4“ (од „$DEVICE“) је већ подигнут, прво угасите

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
sr: Искључујем IPv4 самосталну дефрагментацију:

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
sr: Искључујем прослеђивање IPv4 пакета:

en: Disabling Moodle cron job:
sr: Искључујем Moodle cron сервис:

en: Disabling denyhosts cron service:
sr: Искључујем denyhosts cron сервис:

en: Disabling monthly Smolt update:
sr: Искључујем месечно Smolt ажурирање:

en: Disabling netconsole
sr: Искључујем netconsole

en: Disabling nightly apt update:
sr: Искључујем ноћно apt ажурирање:

en: Disabling nightly yum update:
sr: Искључујем ноћно yum ажурирање:

en: Dumping state in /tmp/sec.dump:
sr: Избацујем стање у /tmp/sec.dump:

en: ERROR
sr: ГРЕШКА

en: ERROR: [ipv6_log] Cannot log to channel '$channel'
sr: ГРЕШКА: [ipv6_log] Не могу да записујем у канал „$channel“

en: ERROR: [ipv6_log] Loglevel isn't valid '$level' (arg 2)
sr: ГРЕШКА: [ipv6_log] Ниво записа није исправан „$level“ (арг. 2)

en: ERROR: [ipv6_log] Missing 'message' (arg 1)
sr: ГРЕШКА: [ipv6_log] недостаје „порука“ (арг. 1)

en: ERROR: [ipv6_log] Syslog is chosen, but binary 'logger' doesn't exist or isn't executable
sr: ГРЕШКА: [ipv6_запис] системски дневник је изабран, али бинарни „записничар“ не постоји или није извршан

en: ERROR: could not add vlan ${VID} as ${DEVICE} on dev ${PHYSDEV}
sr: ГРЕШКА: не могу да додам vlan ${VID} као ${DEVICE} на уређају ${PHYSDEV}

en: Enabling /etc/fstab swaps:
sr: Укључујем /etc/fstab свапове:

en: Enabling Bluetooth devices:
sr: Укључујем Bluetooth уређаје:

en: Enabling Moodle cron job:
sr: Укључујем Moodle cron сервис:

en: Enabling denyhosts cron service:
sr: Укључујем denyhosts cron сервис:

en: Enabling local filesystem quotas:
sr: Укључујем квоте локалних система датотека:

en: Enabling local swap partitions:
sr: Укључујем локалне свап партиције:

en: Enabling monthly Smolt checkin:
sr: Укључујем месечну Smolt пријаву:

en: Enabling nightly apt update:
sr: Укључујем ноћно apt ажурирање:

en: Enabling nightly yum update:
sr: Укључујем ноћно yum ажурирање:

en: Entering interactive startup
sr: Приступам интерактивном покретању

en: Entering non-interactive startup
sr: Ступам у неинтерактивно покретање

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
sr: Грешка при додавању адресе ${IPADDR} за ${DEVICE}.

en: Error occured while calculating the IPv6to4 prefix
sr: Дошло је до грешке при рачунању IPv6to4 префикса

en: Error occurred while calculating the IPv6to4 prefix
sr: Дошло је до грешке при рачунању IPv6to4 префикса

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
sr: Грешка, неки други домаћин већ користи адресу ${IPADDR}.

en: Error. Default principal database does not exist.
sr: Грешка. Подразумевана главна дата база не постоји.

en: Error. This appears to be a slave server, found kpropd.acl
sr: Грешка. Ово је изгледа подређени сервер, нађен kpropd.acl

en: Error: no valid $cfg found.
sr: Грешка: исправан $cfg није нађен.

en: Exporting $BASENAME databases:
sr: Извоз $BASENAME база података:

en: FAILED
sr: НЕУСПЕЛО

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
sr: Није успело подизање ${DEVICE}.

en: Failed to make cache directory ($CACHE_PATH)
sr: Неуспело прављење директоријума кеша ($CACHE_PATH)

en: Failed to make stat directory ($STAT_PATH)
sr: Неуспело прављење stat директоријума ($STAT_PATH)

en: Failed to run "$s". ($ret)
sr: Неуспело покретање „$s“. ($ret)

en: Failed to sort dependency
sr: Неуспело распоређивање зависности

en: Failed to stop "$s".
sr: Неуспело заустављање „$s“.

en: Fixing /proc entries visibility
sr: Поправљам видљивост /proc ставки

en: Flushing all chains:
sr: Испуштам све ланце:

en: Flushing all current rules and user defined chains:
sr: Испуштам сва тренутна правила и кориснички дефинисане ланце:

en: Generate configuration puppet:
sr: Генеришем puppet подешавања:

en: Generate configuration puppetmaster:
sr: Генеришем puppetmaster подешавања:

en: Generating RSA key for server $MONOTONE_KEYID
sr: Производим RSA кључ за сервер $MONOTONE_KEYID

en: Generating SSH1 RSA host key:
sr: Производим SSH1 RSA кључ домаћина:

en: Generating SSH2 DSA host key:
sr: Производим SSH2 DSA кључ домаћина:

en: Generating SSH2 RSA host key:
sr: Производим SSH2 RSA кључ домаћина:

en: Generating chrony command key:
sr: Производим chrony командни кључ:

en: Generating dropbear DSS host key:
sr: Производим dropbear DSS кључ домаћина:

en: Generating dropbear RSA host key:
sr: Производим dropbear RSA кључ домаћина:

en: Generating exim certificate:
sr: Производим exim уверење:

en: Generating udev makedev cache file
sr: Генеришем udev makedev кеш датотеку

en: Generating unbound control key and certificate:
sr: Производим unbound контролни кључ и уверење:

en: Given IPv4 address '$ipv4addr' is not globally usable
sr: Задата IPv4 адреса „$ipv4addr“ није употребљива глобално

en: Given IPv6 MTU '$ipv6_mtu' is out of range
sr: Задати IPv6 MTU „$ipv6_mtu“ је ван опсега

en: Given IPv6 default device '$device' doesn't exist or isn't up
sr: Задати IPv6 подразумевани уређај „$device“ не постоји или није подигнут

en: Given IPv6 default device '$device' requires an explicit nexthop
sr: Задати IPv6 подразумевани уређај „$device“ захтева изричити nexthop

en: Given IPv6 default gateway '$address' has scope '$device_scope' defined, given default gateway device '$device' will be not used
sr: Задати IPv6 подразумевани пролаз „$address“ има дефинисан опсег „$device_scope“, дати подразумевани пролазни уређај „$device“ неће бити употребљен

en: Given IPv6 default gateway '$address' is link-local, but no scope or gateway device is specified
sr: Задати IPv6 подразумевани пролаз „$address“ је за локалну везу, али никакав опсег или пролазни уређај није наведен

en: Given IPv6 default gateway '$address' is not in proper format
sr: Задати IPv6 подразумевани мрежни пролаз „$address“ није у правом облику.

en: Given address '$addr' is not a global IPv4 one (arg 1)
sr: Задата адреса „$addr“ није глобална IPv4 адреса (арг. 1)

en: Given address '$addr' is not a valid IPv4 one (arg 1)
sr: Задата адреса „$addr“ није исправна IPv4 адреса (арг. 1)

en: Given device '$device' is not supported (arg 1)
sr: Задати уређај „$device“ није подржан (арг. 1)

en: Given pidfile '$pidfile' doesn't exist, cannot send trigger to radvd
sr: Задата pid датотека „$pidfile“ не постоји, не могу да пошаљем окидач за radvd

en: Given remote address '$addressipv4tunnel' on tunnel device '$device' is already configured on device '$devnew'
sr: Задата удаљена адреса „$addressipv4tunnel“ на тунелском уређају „$device“ је већ подешена на уређају „$devnew“

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
sr: Глобално IPv6 прослеђивање је искључено у подешавању, али тренутно није искључено у језгру

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
sr: Глобално IPv6 прослеђивање је укључено у подешавањима, али није тренутно укључено у језгру

en: Graceful shutdown of old $prog:
sr: Учтиво спуштање старог $prog:

en: Halting system...
sr: Гасим систем...

en: INFO
sr: ИНФО

en: INSECURE MODE FOR $key
sr: НЕБЕЗБЕДАН МОДАЛИТЕТ ЗА $key

en: INSECURE OWNER FOR $key
sr: НЕБЕЗБЕДАН ВЛАСНИК ЗА $key

en: IPv6to4 configuration needs an IPv4 address on related interface or otherwise specified
sr: IPv6to4 подешавању је потребна IPv4 адреса на придруженој спрези, или наведена другачије

en: Importing $BASENAME databases:
sr: Увозим $BASENAME базе података:

en: Importing packets to monotone database:
sr: Увозим пакете у monotone базу података:

en: Initializing MySQL database:
sr: Иницијализујем MySQL базу података:

en: Initializing OpenCT smart card terminals:
sr: Иницијализујем OpenCT терминале интелигентних картица:

en: Initializing database
sr: Иницијализујем базу података

en: Initializing database:
sr: Иницијализујем базу података:

en: Initializing netconsole
sr: Иницијализујем netconsole

en: Insufficient privilege
sr: Недовољне повластице

en: Invalid tunnel type $TYPE
sr: Неисправна врста тунела $TYPE

en: Kernel is not compiled with IPv6 support
sr: Језгро није компиловано са IPv6 подршком

en: Key file for $dst not found, skipping
sr: Датотека кључа $dst није пронађена, прескачем

en: Killing all running contexts
sr: Убијам све покренуте контексте

en: Loading $module kernel module:
sr: Учитавам $module модул језгра:

en: Loading Firmware
sr: Учитавам фирмвер

en: Loading ISDN modules
sr: Учитавам ISDN модуле

en: Loading database with rules:
sr: Пуним базу података правилима:

en: Loading default device map
sr: Учитавам подразумевану мапу уређаја

en: Loading drivers
sr: Учитавам управљачке програме

en: Loading new virus-database:
sr: Учитавам нову virus-database:

en: Manifest does not exist: $PUPPETMASTER_MANIFEST
sr: Манифест не постоји: $PUPPETMASTER_MANIFEST

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
sr: Недостаје датотека подешавања $PARENTCONFIG.

en: Missing parameter 'IPv4 address' (arg 1)
sr: Недостаје параметар „IPv4 адреса“ (арг. 1)

en: Missing parameter 'IPv4-tunnel address' (arg 2)
sr: Недостаје параметар „адреса IPv4 тунела“ (арг. 2)

en: Missing parameter 'IPv6 MTU' (arg 2)
sr: Недостаје параметар „IPv6 MTU“ (арг. 2)

en: Missing parameter 'IPv6 address' (arg 2)
sr: Недостаје параметар „IPv6 адреса“ (арг. 2)

en: Missing parameter 'IPv6-address' (arg 2)
sr: Недостаје параметар „IPv6 адреса“ (арг. 2)

en: Missing parameter 'IPv6-gateway' (arg 2)
sr: Недостаје параметар „IPv6 пролаз“ (арг. 2)

en: Missing parameter 'IPv6-network' (arg 1)
sr: Недостаје параметар „IPv6 мрежа“ (арг. 1)

en: Missing parameter 'address' (arg 1)
sr: Недостаје параметар „адреса“ (арг. 1)

en: Missing parameter 'device' (arg 1)
sr: Недостаје параметар „уређај“ (арг. 1)

en: Missing parameter 'global IPv4 address' (arg 2)
sr: Недостаје параметар „глобална IPv4 адреса“ (арг. 2)

en: Missing parameter 'local IPv4 address' (arg 2)
sr: Недостаје параметар „локална IPv4 адреса“ (арг. 2)

en: Missing parameter 'selection' (arg 2)
sr: Недостаје параметар „избор“ (арг. 2)

en: Missing remote IPv4 address of tunnel, configuration is not valid
sr: Недостаје удаљена IPv4 адреса тунела, подешавање није исправно

en: Mldonkey (mlnet) is stopped
sr: Mldonkey (mlnet) је заустављен

en: Module $module is loaded.
sr: $module модул је учитан.

en: Module $module isn't loaded.
sr: $module модул није учитан.

en: Monthly smolt check-in is disabled.
sr: Месечна smolt пријава је искључена.

en: Monthly smolt check-in is enabled.
sr: Месечна smolt пријава је укључена.

en: Moodle cron job is disabled.
sr: Moodle cron сервис је искључен.

en: Moodle cron job is enabled.
sr: Moodle cron сервис је укључен.

en: Mounting CIFS filesystems:
sr: Монтирам CIFS системе датотека:

en: Mounting NCP filesystems:
sr: Монтирам NCP системе датотека:

en: Mounting NFS filesystems:
sr: Монтирам NFS системе датотека:

en: Mounting local filesystems:
sr: Монтирам локалне системе датотека:

en: Mounting other filesystems:
sr: Монтирам друге системе датотека:

en: Mounting zfs partitions:
sr: Монтирам zfs партиције:

en: Moving
sr: Премештам

en: Moving old server passphrase file to new location:
sr: Премештам стару датотеку лозинке сервера на ново место:

en: NOTICE
sr: ОБАВЕСТИ

en: NTP server not specified in $ntpstep or $ntpconf
sr: NTP сервер није наведен у $ntpstep или $ntpconf

en: Netlabel is stopped.
sr: Netlabel је заустављен.

en: Nightly apt update is disabled.
sr: Ноћно apt ажурирање је искључено.

en: Nightly apt update is enabled.
sr: Ноћно apt ажурирање је укључено.

en: Nightly yum update is disabled.
sr: Ноћно yum ажурирање је искључено.

en: Nightly yum update is enabled.
sr: Ноћно yum ажурирање је укључено.

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel for device ${DEVICE}
sr: Нема доступне 802.1Q VLAN подршке у језгру за уређај ${DEVICE}

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel.
sr: Нема доступне 802.1Q VLAN подршке у језгру.

en: No parameters given to setup a default route
sr: Нису задати параметри за постављање подразумеване руте

en: No reason given for sending trigger to radvd
sr: Није наведен разлог за слање окидача за radvd

en: No scripts exist.
sr: Не постоје скрипте.

en: Not stopping $prog: iscsi sessions still active
sr: Не заустављам $prog: iscsi сесије су још активне

en: On the next boot fsck will be forced.
sr: При следећем подизању fsck ће бити наметнут.

en: On the next boot fsck will be skipped.
sr: При следећем подизању fsck ће бити прескочен.

en: Options:
sr: Опције:

en: PASSED
sr: ПРОШЛО

en: PHYSDEV should be set for device ${DEVICE}
sr: PHYSDEV треба да буде постављен за уређај ${DEVICE}

en: PORT environment is not set.
sr: PORT промењива није подешена.

en: Package sendmail-cf is required to update configuration.
sr: Пакет sendmail-cf је потребан за ажурирање подешавања.

en: Path to vshelper has been set
sr: Путања за vshelper је постављена

en: Path to vshelper has not been set
sr: Путања за vshelper није постављена

en: Pidfile '$pidfile' is empty, cannot send trigger to radvd
sr: Pid датотека „$pidfile“ је празна, не могу да пошаљем окидач за radvd

en: Please restart network with '/sbin/service network restart'
sr: Молим изнова покрените умрежавање са „/sbin/service network restart“

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
sr: Молим извршите makehistory и/или makedbz пре покретања innd.

en: Please stand by while rebooting the system...
sr: Молим сачекајте док се систем поново подиже...

en: Populating cyphesis world:
sr: Насељавам cyphesis свет:

en: PostgreSQL server is not running.
sr: PostgreSQL сервер није покренут.

en: Pre-0.26 monotone database must be migrated by hand:
sr: Пре-0.26 monotone база података се мора преселити ручно:

en: Preparing $PROG certificate:
sr: Припремам $PROG уверење:

en: Preparing $PROG config:
sr: Припремам $PROG подешавања:

en: Process accounting is disabled.
sr: Књиговодство процеса је искључено.

en: Process accounting is enabled.
sr: Књиговодство процеса је укључено.

en: RSA key generation
sr: Производња RSA кључа

en: RSA1 key generation
sr: Производња RSA1 кључа

en: Re-reading $prog configuration:
sr: Поново учитавам $prog подешавање:

en: Registering binary handler for Windows applications:
sr: Региструјем бинарни манипулатор за Windows програме:

en: Registering binary handler for qemu applications
sr: Региструјем бинарни манипулатор за qemu програме

en: Reloading
sr: Поново учитавам

en: Reloading $DCBD is not supported:
sr: Поновно $DCBD учитавање није подржано:

en: Reloading $PROG:
sr: Поново учитавам $PROG:

en: Reloading $SERVICE configuration:
sr: Поново учитавам $SERVICE подешавања:

en: Reloading $desc ($prog):
sr: Поново учитавам $desc ($prog):

en: Reloading $prog
sr: Поново учитавам $prog

en: Reloading $prog configuration:
sr: Поново учитавам $prog подешавање:

en: Reloading $prog daemon configuration:
sr: Поново учитавам подешавање $prog демона:

en: Reloading $prog for $ez_name:
sr: Поново учитавам $prog за $ez_name:

en: Reloading $prog2:
sr: Поново учитавам $prog2:

en: Reloading $prog:
sr: Поново учитавам $prog:

en: Reloading $prog:
sr: Поново учитавам $prog:

en: Reloading ${NAME}
sr: Поново учитавам ${NAME}

en: Reloading ${NAME} service:
sr: Поново учитавам ${NAME} сервис:

en: Reloading ${NAME}:
sr: Поново учитавам ${NAME}:

en: Reloading ${prog_base}:
sr: Поново учитавам ${prog_base}:

en: Reloading ${prog} config file:
sr: Поново учитавам датотеку ${prog} подешавања:

en: Reloading ${prog} conig file:
sr: Поново учитавам датотеку ${prog} подешавања:

en: Reloading Avahi DNS daemon...
sr: Поново учитавам Avahi DNS демона...

en: Reloading Avahi daemon...
sr: Поново учитавам Avahi демона...

en: Reloading CRLs:
sr: Поново учитавам CRL-е:

en: Reloading Condor daemons:
sr: Поново учитавам Condor демоне:

en: Reloading INN Service:
sr: Поново учитавам INN сервис:

en: Reloading NIS service:
sr: Поново учитавам NIS сервис:

en: Reloading RADIUS server:
sr: Поново учитавам RADIUS сервер:

en: Reloading acpi daemon:
sr: Поново учитавам acpi демона:

en: Reloading atop daemon configuration:
sr: Поново учитавам подешавање atop демона:

en: Reloading config for $prog:
sr: Поново учитавам подешавања за $prog:

en: Reloading configuration:
sr: Поново учитавам подешавања:

en: Reloading cyrus.conf file:
sr: Поново учитавам датотеку cyrus.conf:

en: Reloading exim:
sr: Поново учитавам exim:

en: Reloading icecast:
sr: Поново учитавам icecast:

en: Reloading infrared remote control daemon ($prog):
sr: Поново учитавам демона инфрацрвеног даљинског управљања ($prog):

en: Reloading maps
sr: Поново учитавам мапе

en: Reloading nsca:
sr: Поново учитавам nsca:

en: Reloading postfix:
sr: Поново учитавам postfix:

en: Reloading rules configuration...
sr: Поново учитавам подешавања правила...

en: Reloading ser2net
sr: Поново учитавам ser2net

en: Reloading ser2net:
sr: Поново учитавам ser2net:

en: Reloading smb.conf file:
sr: Поново учитавам датотеку smb.conf:

en: Reloading smokeping:
sr: Поново учитавам smokeping:

en: Reloading syslog-ng:
sr: Поново учитавам syslog-ng:

en: Reloading xenconsoled daemon:
sr: Поново учитавам xenconsoled демона:

en: Reloading xend daemon:
sr: Поново учитавам xend демона:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
sr: Поново монтирам коренски систем датотека за режим читања-писања:

en: Removing user defined chains:
sr: Уклањам кориснички дефинисане ланце:

en: Reopening $prog log file:
sr: Поново отварам датотеку дневника $prog:

en: Rescanning IB Subnet:
sr: Поново скенирам IB подмрежу:

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy:
sr: Повраћај уграђених ланаца на подразумевану ACCEPT полису:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
sr: Повраћај имена домаћина ${HOSTNAME}:

en: Restarting $prog for $file:
sr: Поново покрећем $prog за $file:

en: Restarting $prog:
sr: Поново покрећем $prog:

en: Restarting $prog:
sr: Поново покрећем $prog:

en: Restarting Shorewall:
sr: Поново покрећем Shorewall:

en: Restarting Video Disk Recorder ($prog):
sr: Поново покрећем записничара видео диска ($prog):

en: Restarting puppet:
sr: Поново покрећем puppet:

en: Resuming logging:
sr: Настављам записивање дневника:

en: Retrigger failed udev events
sr: Неуспело поновно окидање udev догађаја

en: Reverting to ${KERNEL_ELEVATOR} elevator:
sr: Враћам на ${KERNEL_ELEVATOR} подизача:

en: Reverting to saved sysctl settings:
sr: Повратак на сачуване sysctl поставке:

en: Rotating logs:
sr: Обрћем дневнике:

en: Saving $desc ($prog):
sr: Чувам $desc ($prog):

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG
sr: Чувам текућа правила у $ARPTABLES_CONFIG

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG:
sr: Чувам текућа правила у $ARPTABLES_CONFIG:

en: Saving mixer settings
sr: Чувам поставке миксете

en: Saving random seed:
sr: Чувам семе случајних бројева:

en: See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
sr: Погледајте $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist за више информација.

en: Sending all processes the KILL signal...
sr: Шаљем KILL сигнал свим процесима...

en: Sending all processes the TERM signal...
sr: Шаљем TERM сигнал свим процесима...

en: Sending switchover request to $NAME
sr: Шаљем захтев за пребацивање на $NAME

en: Server address not specified in /etc/sysconfig/netconsole
sr: Адреса сервера није наведена у /etc/sysconfig/netconsole

en: Server key already installed
sr: Кључ сервера је већ инсталиран

en: Service $prog does not support the reload action:
sr: Сервис $prog не подржава радњу поновног учитавања:

en: Service ${0##*/} does not support the reload action:
sr: Сервис ${0##*/} не подржава радњу поновног учитавања:

en: Setting 802.1Q VLAN parameters:
sr: Постављам 802.1Q VLAN параметре:

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
sr: Постављам име NIS домена $NISDOMAIN:

en: Setting NIS domain:
sr: Постављам NIS домен:

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
sr: Постављам име домаћина ${HOSTNAME}:

en: Setting network parameters...
sr: Постављам параметре мреже...

en: Setting path to vshelper
sr: Постављам путању за vshelper

en: Setting up Logical Volume Management:
sr: Постављам LVM управљање логичким дисковима:

en: Setting up a new ${PEERCONF} config file
sr: Постављам нову ${PEERCONF} датотеку подешавања

en: Shuting down Bandwidthd network traffic monitor:
sr: Спуштам надзорника мрежног саобраћаја Bandwidthd:

en: Shutting down $BASENAME:
sr: Спуштам $BASENAME:

en: Shutting down $DCBD:
sr: Спуштам $DCBD:

en: Shutting down $KIND services:
sr: Спуштам $KIND сервисе:

en: Shutting down $NAME:
sr: Спуштам $NAME:

en: Shutting down $PROG:
sr: Спуштам $PROG:

en: Shutting down $desc ($prog):
sr: Спуштам $desc ($prog):

en: Shutting down $prog
sr: Спуштам $prog

en: Shutting down $prog for $ez_name:
sr: Спуштам $prog за $ez_name:

en: Shutting down $prog:
sr: Спуштам $prog:

en: Shutting down $progbase:
sr: Спуштам $progbase:

en: Shutting down ${desc} (${prog}):
sr: Спуштам ${desc} (${prog}):

en: Shutting down ${prog_base}:
sr: Спуштам ${prog_base}:

en: Shutting down ${prog}:
sr: Спуштам ${prog}:

en: Shutting down APM daemon:
sr: Спуштам APM демона:

en: Shutting down Audio Entropy daemon:
sr: Спуштам Audio Entropy демона:

en: Shutting down Avahi DNS daemon:
sr: Спуштам Avahi DNS демона:

en: Shutting down Avahi daemon:
sr: Спуштам Avahi демона:

en: Shutting down BitTorrent seed client:
sr: Спуштам клијента BitTorrent сејања:

en: Shutting down BitTorrent tracker:
sr: Спуштам BitTorrent трагача:

en: Shutting down CIM server:
sr: Спуштам CIM сервер:

en: Shutting down DAAP server:
sr: Спуштам DAAP сервера:

en: Shutting down HPI SNMP sub-agent daemon:
sr: Спуштам демона HPI SNMP подагента:

en: Shutting down NFS daemon:
sr: Спуштам NFS демона:

en: Shutting down NFS mountd:
sr: Спуштам NFS mountd:

en: Shutting down NFS quotas:
sr: Спуштам NFS квоте:

en: Shutting down NFS services:
sr: Спуштам NFS сервисе:

en: Shutting down NIS service:
sr: Спуштам NIS сервис:

en: Shutting down RPC svcgssd:
sr: Спуштам RPC svcgssd:

en: Shutting down SQLgrey:
sr: Спуштам SQLgrey:

en: Shutting down ZABBIX agent:
sr: Спуштам ZABBIX агента:

en: Shutting down ZABBIX proxy:
sr: Спуштам ZABBIX проксија:

en: Shutting down ZABBIX server:
sr: Спуштам ZABBIX сервер:

en: Shutting down amavisd-snmp-subagent:
sr: Спуштам amavisd-snmp-subagent:

en: Shutting down argus:
sr: Спуштам argus:

en: Shutting down auto nice daemon:
sr: Спуштам auto nice демона:

en: Shutting down console mouse services:
sr: Спуштам сервисе миша у конзоли:

en: Shutting down ctdbd service:
sr: Спуштам ctdbd сервис:

en: Shutting down cyphesis:
sr: Спуштам cyphesis:

en: Shutting down dund:
sr: Спуштам dund:

en: Shutting down exim:
sr: Спуштам exim:

en: Shutting down greylistd:
sr: Спуштам greylistd:

en: Shutting down icecast streaming daemon:
sr: Спуштам icecast демона преноса уживо:

en: Shutting down interface $i:
sr: Спуштам спрегу $i:

en: Shutting down kernel logger:
sr: Спуштам записничара језгра:

en: Shutting down ladvd:
sr: Спуштам ladvd:

en: Shutting down loopback interface:
sr: Спуштам спрегу повратне петље:

en: Shutting down network plug daemon:
sr: Спуштам демона мрежног утикача:

en: Shutting down openvpn:
sr: Спуштам openvpn:

en: Shutting down pand:
sr: Спуштам pand:

en: Shutting down pkcsslotd:
sr: Спуштам pkcsslotd:

en: Shutting down postfix:
sr: Спуштам postfix:

en: Shutting down process accounting:
sr: Спуштам књиговодство процеса:

en: Shutting down restorecond:
sr: Спуштам restorecond:

en: Shutting down rfcomm:
sr: Спуштам rfcomm:

en: Shutting down router discovery services:
sr: Спуштам сервисе откривања рутера:

en: Shutting down sm-client:
sr: Спуштам sm-client:

en: Shutting down system logger:
sr: Спуштам системског записничара:

en: Shutting down telescope daemon:
sr: Спуштам telescope демона:

en: Shutting down up-imapproxy daemon:
sr: Спуштам up-imapproxy демона:

en: Shutting down upsdrvctl:
sr: Спуштам upsdrvctl:

en: Something bad happened, manual intervention required, maybe restart?
sr: Десило се нешто лоше, неопходна је ручна интервенција, можда поново покренути?

en: Staring new master $prog:
sr: Покрећем нови главни $prog:

en: Start freshclam
sr: Покрећем freshclam

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
sr: Покренути сервис $1 (Д)а/(Н)е/на(С)тави? [Д]

en: Starting $BASENAME:
sr: Покрећем $BASENAME:

en: Starting $DCBD:
sr: Покрећем $DCBD:

en: Starting $ID:
sr: Покрећем $ID:

en: Starting $KIND services:
sr: Покрећем $KIND сервисе:

en: Starting $NAME:
sr: Покрећем $NAME:

en: Starting $PRIVOXY_PRG:
sr: Покрећем $PRIVOXY_PRG:

en: Starting $PROG:
sr: Покрећем $PROG:

en: Starting $PROG:
sr: Покрећем $PROG:

en: Starting $SERVICE daemon:
sr: Покрећем $SERVICE демона:

en: Starting $SERVICE:
sr: Покрећем $SERVICE:

en: Starting $desc ($prog):
sr: Покрећем $desc ($prog):

en: Starting $display_name:
sr: Покрећем $display_name:

en: Starting $master_prog:
sr: Покрећем $master_prog:

en: Starting $name:
sr: Покрећем $name:

en: Starting $prog
sr: Покрећем $prog

en: Starting $prog daemon:
sr: Покрећем $prog демона:

en: Starting $prog for $ez_name:
sr: Покрећем $prog за $ez_name:

en: Starting $prog for $file:
sr: Покрећем $prog за $file:

en: Starting $prog for $site:
sr: Покрећем $prog за $site:

en: Starting $prog instance
sr: Покрећем $prog примерак

en: Starting $prog2:
sr: Покрећем $prog2:

en: Starting $prog:
sr: Покрећем $prog:

en: Starting $prog: $conf, $INTERFACES, $DRIVERS
sr: Покрећем $prog: $conf, $INTERFACES, $DRIVERS

en: Starting $progbase:
sr: Покрећем $progbase:

en: Starting $progname:
sr: Покрећем $progname:

en: Starting $type $name:
sr: Покрећем $type $name:

en: Starting ${NAME} service:
sr: Покрећем ${NAME} сервис:

en: Starting ${desc} (${prog}):
sr: Покрећем ${desc} (${prog}):

en: Starting ${ifprog}:
sr: Покрећем ${ifprog}:

en: Starting ${prog_base}:
sr: Покрећем ${prog_base}:

en: Starting ${prog}:
sr: Покрећем ${prog}:

en: Starting Audio Entropy daemon...
sr: Покрећем Audio Entropy демона...

en: Starting Avahi DNS daemon...
sr: Покрећем Avahi DNS демона...

en: Starting Avahi daemon...
sr: Покрећем Avahi демона...

en: Starting Bandwidthd network traffic monitor:
sr: Покрећем надзорника мрежног саобраћаја Bandwidthd:

en: Starting BitTorrent seed client:
sr: Покрећем клијента BitTorrent сејања:

en: Starting BitTorrent tracker:
sr: Покрећем BitTorrent трагача:

en: Starting CGroup Rules Engine Daemon...
sr: Покрећем демона погона CGroup правила...

en: Starting CallWeaver:
sr: Покрећем CallWeaver:

en: Starting Condor daemons:
sr: Покрећем Condor демоне:

en: Starting Corosync Cluster Engine ($prog):
sr: Покрећем погон Corosync чворишта ($prog):

en: Starting Crossfire game server:
sr: Покрећем сервер игре Crossfire:

en: Starting DAAP server:
sr: Покрећем DAAP сервера:

en: Starting Frozen Bubble server(s):
sr: Покрећем Frozen Bubble сервер(е):

en: Starting GNU Krell Monitors server ($prog):
sr: Покрећем сервер GNU Krell надзорника ($prog):

en: Starting GNU cfengine environmental history daemon:
sr: Покрећем ГНУ cfengine демона историје окружења:

en: Starting Gadget daemon:
sr: Покрећем Gadget демона:

en: Starting Gnokii SMS daemon ($prog):
sr: Покрећем Gnokii SMS демона ($prog):

en: Starting HAL daemon:
sr: Покрећем HAL демона:

en: Starting ICQ transport:
sr: Покрећем ICQ пренос:

en: Starting INND system:
sr: Покрећем INND систем:

en: Starting Mldonkey (mlnet):
sr: Покрећем Mldonkey (mlnet):

en: Starting MogileFS tracker daemon:
sr: Покрећем MogileFS демона за праћење:

en: Starting NFS daemon:
sr: Покрећем NFS демона:

en: Starting NFS mountd:
sr: Покрећем NFS mountd:

en: Starting NFS quotas:
sr: Покрећем NFS квоте:

en: Starting NFS services:
sr: Покрећем NFS сервисе:

en: Starting NFS statd:
sr: Покрећем NFS statd:

en: Starting NIS service:
sr: Покрећем NIS сервис:

en: Starting NetworkManager daemon:
sr: Покрећем NetworkManager демона:

en: Starting Open Hardware Manager:
sr: Покрећем управника отвореним хардвером:

en: Starting OpenAIS ($prog):
sr: Покрећем OpenAIS ($prog):

en: Starting OpenSCADA daemon:
sr: Покрећем OpenSCADA демона:

en: Starting PC/SC smart card daemon ($prog):
sr: Покрећем демона PC/SC интелигентне картице ($prog):

en: Starting Perlbal:
sr: Покрећем Perlbal:

en: Starting Pound:
sr: Покрећем Pound:

en: Starting Qpid AMQP daemon:
sr: Покрећем Qpid AMQP демона:

en: Starting RADIUS server:
sr: Покрећем RADIUS сервер:

en: Starting RPC gssd:
sr: Покрећем RPC gssd:

en: Starting RPC idmapd:
sr: Покрећем RPC idmapd:

en: Starting RPC svcgssd:
sr: Покрећем RPC svcgssd:

en: Starting SCSI target daemon:
sr: Покрећем циљног SCSI демона:

en: Starting SQLgrey:
sr: Покрећем SQLgrey:

en: Starting Shorewall:
sr: Покрећем Shorewall:

en: Starting UPS driver controller:
sr: Покрећем контролера UPS управљачког програма:

en: Starting UPS monitor (master):
sr: Покрећем UPS надзорника (главни):

en: Starting UPS monitor (slave):
sr: Покрећем UPS надзорника (подређени):

en: Starting Video Disk Recorder ($prog):
sr: Покрећем записничара видео диска ($prog):

en: Starting Wesnoth game server:
sr: Покрећем сервер игре Wesnoth:

en: Starting Xpilot game server:
sr: Покрећем сервер игре Xpilot:

en: Starting YP map server:
sr: Покрећем сервер YP мапе:

en: Starting YP passwd service:
sr: Покрећем YP passwd сервис:

en: Starting YP server services:
sr: Покрећем сервисе YP сервера:

en: Starting ZABBIX agent:
sr: Покрећем ZABBIX агента:

en: Starting ZABBIX proxy:
sr: Покрећем ZABBIX проксија:

en: Starting ZABBIX server:
sr: Покрећем ZABBIX сервер:

en: Starting abrt daemon:
sr: Покрећем abrt демона:

en: Starting acpi daemon:
sr: Покрећем acpi демона:

en: Starting all MaraDNS processes:
sr: Покрећем све MaraDNS процесе:

en: Starting all MaraDNS-Zoneserver processes:
sr: Покрећем све MaraDNS-Zoneserver процесе:

en: Starting amavisd-snmp-subagent:
sr: Покрећем amavisd-snmp-subagent:

en: Starting argus:
sr: Покрећем argus:

en: Starting arptables_jf
sr: Покрећем arptables_jf

en: Starting asterisk:
sr: Покрећем asterisk:

en: Starting auto nice daemon:
sr: Покрећем auto nice демона:

en: Starting capi4linux:
sr: Покрећем capi4linux:

en: Starting certmaster daemon:
sr: Покрећем certmaster демона:

en: Starting cobbler daemon:
sr: Покрећем cobbler демона:

en: Starting console mouse services:
sr: Покрећем сервисе миша у конзоли:

en: Starting ctdbd service:
sr: Покрећем ctdbd сервис:

en: Starting cyphesis:
sr: Покрећем cyphesis:

en: Starting denyhosts:
sr: Покрећем denyhosts:

en: Starting distributed compiler daemon:
sr: Покрећем демона дистрибуираног компилатора:

en: Starting distributed compiler scheduler:
sr: Покрећем планера дистрибуираног компилатора:

en: Starting dund:
sr: Покрећем dund:

en: Starting ejabberd:
sr: Покрећем ejabberd:

en: Starting exim:
sr: Покрећем exim:

en: Starting fail2ban:
sr: Покрећем fail2ban:

en: Starting func daemon:
sr: Покрећем func демона:

en: Starting greylistd:
sr: Покрећем greylistd:

en: Starting hard disk temperature monitor daemon ($prog):
sr: Покрећем демона за надзор температуре чврстог диска ($prog):

en: Starting icecast streaming daemon:
sr: Покрећем icecast демона преноса уживо:

en: Starting incrond:
sr: Покрећем incrond:

en: Starting infrared remote control daemon ($prog):
sr: Покрећем демона инфрацрвеног даљинског управљања ($prog):

en: Starting infrared remote control mouse daemon ($prog2):
sr: Покрећем демона миша са инфрацрвеним даљинским управљањем ($prog2):

en: Starting ipmi_poweroff driver:
sr: Покрећем ipmi_poweroff управљачки програм:

en: Starting ipmi_watchdog driver:
sr: Покрећем ipmi_watchdog управљачки програм:

en: Starting kernel logger:
sr: Покрећем записничара језгра:

en: Starting ladvd:
sr: Покрећем ladvd:

en: Starting liquidwar game server:
sr: Покрећем сервер игре liquidwar:

en: Starting monotone server:
sr: Покрећем monotone сервер:

en: Starting named:
sr: Покрећем named:

en: Starting network plug daemon:
sr: Покрећем демона мрежног утикача:

en: Starting nsd:
sr: Покрећем nsd:

en: Starting openvpn:
sr: Покрећем openvpn:

en: Starting pand:
sr: Покрећем pand:

en: Starting pdns-recursor:
sr: Покрећем pdns-recursor:

en: Starting pkcsslotd:
sr: Покрећем pkcsslotd:

en: Starting pmud daemon:
sr: Покрећем pmud демона:

en: Starting postfix:
sr: Покрећем postfix:

en: Starting preload daemon:
sr: Покрећем демона предучитавања:

en: Starting process accounting:
sr: Покрећем књиговодство процеса:

en: Starting puppet:
sr: Покрећем puppet:

en: Starting puppetmaster:
sr: Покрећем puppetmaster:

en: Starting restorecond:
sr: Покрећем restorecond:

en: Starting rfcomm:
sr: Покрећем rfcomm:

en: Starting router discovery:
sr: Покрећем откривање рутера:

en: Starting rstat services:
sr: Покрећем rstat сервисе:

en: Starting rusers services:
sr: Покрећем rusers сервисе:

en: Starting rwho services:
sr: Покрећем rwho сервисе:

en: Starting sge_shadowd:
sr: Покрећем sge_shadowd:

en: Starting sm-client:
sr: Покрећем sm-client:

en: Starting smokeping:
sr: Покрећем smokeping:

en: Starting snake-server:
sr: Покрећем snake-server:

en: Starting supervisord:
sr: Покрећем supervisord:

en: Starting syslog-ng:
sr: Покрећем syslog-ng:

en: Starting system logger:
sr: Покрећем системски записничар:

en: Starting system message bus:
sr: Покрећем магистралу системских порука:

en: Starting telescope daemon:
sr: Покрећем telescope демона:

en: Starting unbound:
sr: Покрећем unbound:

en: Starting up $prog:
sr: Покрећем $prog:

en: Starting up APM daemon:
sr: Покрећем APM демона:

en: Starting up CIM server:
sr: Покрећем CIM сервер:

en: Starting up HPI SNMP sub-agent daemon:
sr: Покрећем демона HPI SNMP подагента:

en: Starting up-imapproxy daemon:
sr: Покрећем up-imapproxy демона:

en: Starting uuidd:
sr: Покрећем uuidd:

en: Starting vbi proxy daemon:
sr: Покрећем демона vbi проксија:

en: Starting xen blktapctrl daemon:
sr: Покрећем xen blktapctrl демона:

en: Starting xenconsoled daemon:
sr: Покрећем xenconsoled демона:

en: Starting xend daemon:
sr: Покрећем xend демона:

en: Starting xenner daemons
sr: Покрећем xenner демоне

en: Starting xenstored daemon:
sr: Покрећем xenstored демона:

en: Starting yum-updatesd:
sr: Покрећем yum-updatesd:

en: Stoping Gadget daemon:
sr: Заустављам Gadget демона:

en: Stoping xen blktapctrl daemon:
sr: Заустављам xen blktapctrl демона:

en: Stopping $PRIVOXY_PRG:
sr: Заустављам $PRIVOXY_PRG:

en: Stopping $PROG:
sr: Заустављам $PROG:

en: Stopping $PROG:
sr: Заустављам $PROG:

en: Stopping $SERVICE daemon:
sr: Заустављам $SERVICE демона:

en: Stopping $SERVICE:
sr: Заустављам $SERVICE:

en: Stopping $desc ($prog):
sr: Заустављам $desc ($prog):

en: Stopping $display_name:
sr: Заустављам $display_name:

en: Stopping $master_prog:
sr: Заустављам $master_prog:

en: Stopping $name:
sr: Заустављам $name:

en: Stopping $prog
sr: Заустављам $prog

en: Stopping $prog daemon:
sr: Заустављам $prog демона:

en: Stopping $prog for $file:
sr: Заустављам $prog за $file:

en: Stopping $prog2:
sr: Заустављам $prog2:

en: Stopping $prog:
sr: Заустављам $prog:

en: Stopping $progname:
sr: Заустављам $progname:

en: Stopping $type $name:
sr: Заустављам $type $name:

en: Stopping ${NAME} service:
sr: Заустављам ${NAME} сервис:

en: Stopping ${ifprog}:
sr: Заустављам ${ifprog}:

en: Stopping CGroup Rules Engine Daemon...
sr: Заустављам демона погона CGroup правила...

en: Stopping CallWeaver:
sr: Заустављам CallWeaver:

en: Stopping Condor daemons:
sr: Заустављам Condor демоне:

en: Stopping Corosync Cluster Engine ($prog):
sr: Заустављам погон Corosync чворишта ($prog):

en: Stopping Crossfire game server:
sr: Заустављам сервер игре Crossfire:

en: Stopping Frozen Bubble server(s):
sr: Заустављам  Frozen Bubble север(е):

en: Stopping GNU Krell Monitors server ($prog):
sr: Заустављам сервер GNU Krell надзорника ($prog):

en: Stopping GNU cfengine environmental history daemon:
sr: Заустављам ГНУ cfengine демона историје окружења:

en: Stopping Gnokii SMS daemon ($prog):
sr: Заустављам Gnokii SMS демона ($prog):

en: Stopping HAL daemon:
sr: Заустављам HAL демона:

en: Stopping INN actived service:
sr: Заустављам INN actived сервис:

en: Stopping INND service (PID not found, the hard way):
sr: Заустављам INND сервис (није пронађен PID, на тежи начин):

en: Stopping INND service (gently):
sr: Заустављам INND сервисе (благо):

en: Stopping INND service (the hard way):
sr: Заустављам INND сервисе (на тежак начин):

en: Stopping INNFeed service:
sr: Заустављам INNFeed сервис:

en: Stopping INNWatch service:
sr: Заустављам INNWatch сервис:

en: Stopping MaraDNS-Zoneserver:
sr: Заустављам MaraDNS-Zoneserver:

en: Stopping MaraDNS:
sr: Заустављам MaraDNS:

en: Stopping Mldonkey (mlnet):
sr: Заустављам Mldonkey (mlnet):

en: Stopping MogileFS tracker daemon:
sr: Заустављам MogileFS демона за праћење:

en: Stopping NFS locking:
sr: Заустављам NFS закључавање:

en: Stopping NFS statd:
sr: Заустављам NFS statd:

en: Stopping NetworkManager daemon:
sr: Заустављам NetworkManager демона:

en: Stopping Open Hardware Manager:
sr: Заустављам управника отвореним хардвером:

en: Stopping OpenAIS ($prog):
sr: Заустављам OpenAIS ($prog):

en: Stopping OpenCT smart card terminals:
sr: Заустављам OpenCT терминале интелигентних картица:

en: Stopping OpenSCADA daemon:
sr: Заустављам OpenSCADA демона:

en: Stopping PC/SC smart card daemon ($prog):
sr: Заустављам демона PC/SC интелигентне картице ($prog):

en: Stopping Perlbal:
sr: Заустављам Perlbal:

en: Stopping Pound:
sr: Заустављам Pound:

en: Stopping Qpid AMQP daemon:
sr: Заустављам Qpid AMQPi демона:

en: Stopping RADIUS server:
sr: Заустављам RADIUS сервер:

en: Stopping RPC gssd:
sr: Заустављам RPC gssd:

en: Stopping RPC idmapd:
sr: Заустављам RPC idmapd:

en: Stopping SCSI target daemon:
sr: Заустављам циљног SCSI демона:

en: Stopping Shorewall:
sr: Заустављам Shorewall:

en: Stopping UPS monitor:
sr: Заустављам UPS надзорника:

en: Stopping Video Disk Recorder ($prog):
sr: Заустављам записничара видео диска ($prog):

en: Stopping Wesnoth game server:
sr: Заустављам сервера игре Wesnoth:

en: Stopping Xpilot game server:
sr: Заустављам сервер игре Xpilot:

en: Stopping YP map server:
sr: Заустављам сервер YP мапе:

en: Stopping YP passwd service:
sr: Заустављам YP passwd сервис:

en: Stopping YP server services:
sr: Заустављам сервисе YP сервера:

en: Stopping abrt daemon:
sr: Заустављам abrt демона:

en: Stopping acpi daemon:
sr: Заустављам acpi демона:

en: Stopping all ${MODULE_NAME} drivers:
sr: Заустављам све ${MODULE_NAME} управљачке програме:

en: Stopping all running guests
sr: Заустављам све покренуте госте

en: Stopping asterisk:
sr: Заустављам asterisk:

en: Stopping capi4linux:
sr: Заустављам capi4linux:

en: Stopping certmaster daemon:
sr: Заустављам certmaster демона:

en: Stopping cobbler daemon:
sr: Заустављам cobbler демона:

en: Stopping denyhosts:
sr: Заустављам denyhosts:

en: Stopping disk encryption for $dst
sr: Заустављам шифровање диска за $dst

en: Stopping distributed compiler daemon:
sr: Заустављам демона дистрибуираног компилатора:

en: Stopping distributed compiler scheduler:
sr: Заустављам планера дистрибуираног компилатора:

en: Stopping fail2ban:
sr: Заустављам fail2ban:

en: Stopping func daemon:
sr: Заустављам func демона:

en: Stopping hard disk temperature monitor daemon ($prog):
sr: Заустављам демона за надзор температуре чврстог диска ($prog):

en: Stopping ibmasm:
sr: Заустављам ibmasm:

en: Stopping incrond:
sr: Заустављам incrod:

en: Stopping infrared remote control daemon ($prog):
sr: Заустављам демона инфрацрвеног даљинског управљања ($prog):

en: Stopping infrared remote control mouse daemon ($prog2):
sr: Заустављам демона миша са инфрацрвеним даљинским управљањем ($prog2):

en: Stopping ipmi_poweroff driver:
sr: Заустављам ipmi_poweroff управљачки програм:

en: Stopping ipmi_watchdog driver:
sr: Заустављам ipmi_watchdog управљачки програм:

en: Stopping liquidwar game server:
sr: Заустављам сервер игре liquidwar:

en: Stopping monotone server:
sr: Заустављам monotone сервер:

en: Stopping named:
sr: Заустављам named:

en: Stopping nsd:
sr: Заустављам nsd:

en: Stopping pdns-recursor:
sr: Заустављам pdns-recursor:

en: Stopping preload daemon:
sr: Заустављам демона предучитавања:

en: Stopping puppet:
sr: Заустављам puppet:

en: Stopping puppetmaster:
sr: Заустављам puppetmaster:

en: Stopping rstat services:
sr: Заустављам rstat сервисе:

en: Stopping rusers services:
sr: Заустављам rusers сервисе:

en: Stopping rwho services:
sr: Заустављам rwho сервисе:

en: Stopping smokeping:
sr: Заустављам smokeping:

en: Stopping supervisord:
sr: Заустављам supervisord:

en: Stopping syslog-ng:
sr: Заустављам syslog-ng:

en: Stopping system message bus:
sr: Заустављам магистралу системских порука:

en: Stopping unbound:
sr: Заустављам unbound:

en: Stopping uuidd:
sr: Заустављам uuidd:

en: Stopping vbi proxy daemon:
sr: Заустављам демона vbi проксија:

en: Stopping xenconsoled daemon:
sr: Заустављам xenconsoled демона:

en: Stopping xend daemon:
sr: Заустављам xend демона:

en: Stopping xenner daemons
sr: Заустављам xenner демоне

en: Stopping xenstored daemon:
sr: Заустављам xenstored демона:

en: Stopping yum-updatesd:
sr: Заустављам yum-updatesd:

en: Stray lockfile present; removing it.
sr: Присутна је залутала датотека закључавања; уклањам је.

en: Syncing hardware clock to system time
sr: Усклађујем хардверски часовник са системским временом

en: Table: $table
sr: Табела: $table

en: Tap support not available: tunctl not found
sr: Подршка за прикључак није доступна: tunctl није нађен

en: Targets still in use. Cannot shutdown service.
sr: Циљеви су још у употреби. Не могу да угасим сервис.

en: Telling INIT to go to single user mode.
sr: Јављам INIT-у да оде у режим једног корисника.

en: To lose old key remove file
sr: Уклоните датотеку да бисте се отарасили старог кључа

en: Tunnel device '$device' bringing up didn't work
sr: Подизање тунелског уређаја „$device“ није прорадило

en: Tunnel device '$device' creation didn't work
sr: Прављење тунелског уређаја „$device“ није прорадило

en: Tunnel device 'sit0' enabling didn't work
sr: Укључивање тунелског уређаја „sit0“ није прорадило

en: Turning off allow_ypbind SELinux boolean
sr: Искључујем allow_ypbind SELinux логички израз

en: Turning off quotas:
sr: Искључујем квоте:

en: Turning off swap:
sr: Искључујем свап:

en: Turning on allow_ypbind SELinux boolean
sr: Укључивање allow_ypbind SELinux логички израз

en: Unconfigured: $prog, /etc/gkrellmd.conf not found
sr: Неподешено: $prog, /etc/gkrellmd.conf није пронађена

en: Unconfigured: $prog, see /etc/sysconfig/hddtemp:
sr: Неподешено: $prog, погледајте /etc/sysconfig/hddtemp:

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unloading ISDN modules
sr: Склањам ISDN модуле

en: Unmounting $mountpoint:
sr: Демонтирам $mountpoint:

en: Unmounting CIFS filesystems:
sr: Демонтирам CIFS системе датотека:

en: Unmounting NCP filesystems:
sr: Демонтирам NCP системе датотека:

en: Unmounting file systems
sr: Демонтирам системе датотека

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
sr: Демонтирам системе датотека повратне петље (поновни покушај):

en: Unmounting loopback filesystems:
sr: Демонтирам системе датотека повратне петље:

en: Unmounting pipe file systems (retry):
sr: Демонтирам цевне системе датотека  (поновни покушај):

en: Unmounting pipe file systems:
sr: Демонтирам цевне системе датотека:

en: Unregistering binary handler for Windows applications:
sr: Дерегиструјем бинарни манипулатор за Windows програме:

en: Unregistering binary handler for qemu applications
sr: Дерегиструјем бинарни манипулатор за qemu програме

en: Unsupported mechanism '$mechanism' for sending trigger to radvd
sr: Неподржан механизам „$mechanism“ за слање окидача за radvd

en: Unsupported reason '$reason' for sending trigger to radvd
sr: Неподржан разлог „$reason“ за слање окидача за radvd

en: Unsupported selection '$selection' specified (arg 2)
sr: Наведен је неподржан избор „$selection“ (арг. 2)

en: Updating RPMS in group $group:
sr: Ажурирам RPM-ове у групи $group:

en: Usage $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}

en: Usage: $0 (start|stop|restart|condrestart|status)
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {condrestart|try-restart|start|stop|restart|reload|force-reload|status}
sr: Употреба: $0 {condrestart|try-restart|start|stop|restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|forcestart|stop|status|restart|orcerestart|reload|condrestart}
sr: Употреба: $0 {start|forcestart|stop|status|restart|orcerestart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|reload|try-restart|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|force-reload|reload|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|configtest|status|force-reload|upgrade|restart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|reload|configtest|status|force-reload|upgrade|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|force-reload|report|restart|try-restart|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|reload|force-reload|report|restart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}
sr: Употреба: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|reload|restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|rehash|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|rehash|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|status|force-reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status|condstop}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstop|condrestart|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|condstop|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|checkconfig}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|checkconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart|try-restart|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|configtest}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|configtest}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|try-restart|reload|force-reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|cron|condrestart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|status|cron|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|condrestart|reload|force-reload|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|try-restart|condrestart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|force-reload|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|try-restart|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|softstop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|softstop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate|resume}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate|resume}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|cyclelogs|online|offline|command}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|cyclelogs|online|offline|command}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|force-reload|reload|condrestart|try-restart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|force-reload|reload|condrestart|try-restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|force-reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|pause|continue|reload|force-reload|condrestart|condstop}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|pause|continue|reload|force-reload|condrestart|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart|condstop}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|propagate}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|propagate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|genconfig}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|genconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|once|genconfig}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|once|genconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|try-restart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|try-restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|try-restart|restart|force-reload|reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|try-restart|restart|force-reload|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status}

en: Usage: $0 {start|stop|switch|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}
sr: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop}
sr: Употреба: $0 {start|stop}

en: Usage: $0 {start}
sr: Употреба: $0 {start}

en: Usage: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}
sr: Употреба: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}

en: Usage: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}
sr: Употреба: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}

en: Usage: $PROG {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
sr: Употреба: $PROG {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status
sr: Употреба: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}
sr: Употреба: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
sr: Употреба: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}
sr: Употреба: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}
sr: Употреба: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|force-reload|condrestart|status}
sr: Употреба: $prog {start|stop|restart|force-reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status|help}
sr: Употреба: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|compile|cleanup} [option]
sr: Употреба: $prog {start|stop|restart|status|compile|cleanup} [опција]

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}
sr: Употреба: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|restart}
sr: Употреба: $prog {start|stop|restart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|reload|restart|condrestart|force-reload|try-restart} [<configfile.{yml|conf}>]
sr: Употреба: $prog {start|stop|status|reload|restart|condrestart|force-reload|try-restart} [<configfile.{yml|conf}>]

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}
sr: Употреба: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
sr: Употреба: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}
sr: Употреба: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}

en: Usage: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}
sr: Употреба: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $service {start|stop|restart|list|status|clean}
sr: Употреба: $service {start|stop|restart|list|status|clean}

en: Usage: ${IP6TABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
sr: Употреба: ${IP6TABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: ${IPTABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
sr: Употреба: ${IPTABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: apmd {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
sr: Употреба: apmd {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: drbdlinksclean {start|stop|status|restart|force-reload}
sr: Употреба: drbdlinksclean {start|stop|status|restart|force-reload}

en: Usage: ifup <device name>
sr: Употреба: ifup <име уређаја>

en: Usage: killproc [-p pidfile] [ -d delay] {program} [-signal]
sr: Употреба: killproc [-p pidдатотека] [ -d застој] {програм} [-signal]

en: Usage: killproc {program} [signal]
sr: Употреба: killproc {програм} [-signal]

en: Usage: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart|condstop}
sr: Употреба: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart|condstop}

en: Usage: pidfileofproc {program}
sr: Употреба: pidfileofproc {програм}

en: Usage: pidofproc [-p pidfile] {program}
sr: Употреба: pidofproc [-p pidдатотека] {програм}

en: Usage: pure-ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
sr: Употреба: pure-ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: status [-p pidfile] {program}
sr: Употреба: status [-p pidдатотека] {програм}

en: Usage: status {program}
sr: Употреба: status {програм}

en: Usage: sys-unconfig
sr: Употреба: sys-uncofig

en: Use "scandvb -o vdr" from the dvb-apps package to create one.
sr: Користите „scandvb -o vdr“ из dvb-apps пакета да направите један.

en: Users cannot control this device.
sr: Корисници не могу да контролишу овај уређај.

en: Using 6to4 and RADVD IPv6 forwarding usually should be enabled, but it isn't
sr: Коришћење 6to4 и RADVD IPv6 прослеђивања обично треба да буде укључено, али није

en: VNC server
sr: VNC сервер

en: WARN
sr: УПОЗОРИ

en: WARNING
sr: УПОЗОРЕЊЕ

en: WARNING: vconfig not able to disable REORDER_HDR on ${DEVICE}
sr: УПОЗОРЕЊЕ: vconfig не може да искључи REORDER_HDR на ${DEVICE}

en: Waiting for network...
sr: Чекам мрежу...

en: Waiting for reader attach/detach events...
sr: Чекам догађаје спајања/одвајања читача...

en: Warning: $prog may not have exited, start/restart may fail
sr: Упозорење: $prog можда није изашао, покретање/поновно покретање можда неће успети

en: Warning: configured MTU '$IPV6TO4_MTU' for 6to4 exceeds maximum limit of '$tunnelmtu', ignored
sr: Упозорење: подешени MTU „$IPV6TO4_MTU“ за 6to4 прелази највишу границу од „$tunnelmtu“, занемарено

en: Warning: interface 'tun6to4' does not support 'IPV6_DEFAULTGW', ignored
sr: Упозорење: спрега „tun6to4“ не подржава „IPV6_DEFAULTGW“, занемарујем

en: Warning: ipppd (kernel 2.4.x and below) doesn't support IPv6 using encapsulation 'syncppp'
sr: Упозорење: ipppd (језгро 2.4.x и испод) не подржава IPv6 употребу енкапсулације „syncppp“

en: Warning: link doesn't support IPv6 using encapsulation 'rawip'
sr: Упозорење: веза не подржава IPv6 употребу енкапсулације „rawip“

en: Wine binary format handlers are not registered.
sr: Wine манипулатори бинарног формата нису регистровани.

en: Wine binary format handlers are registered.
sr: Wine манипулатори бинарног формата су регистровани.

en: You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
sr: Морате да надградите формат података пре PostgreSQL употребе.

en: adsl-start does not exist or is not executable for ${DEVICE}
sr: adsl-start не постоји или није извршна за ${DEVICE}

en: amd shutdown
sr: amd гашење

en: cC
sr: сСsS

en: certs generation
sr: производња уверења

en: clement stop
sr: clement заустављање

en: common address redundancy protocol daemon
sr: демон протокола редундантности заједничких адреса (carp)

en: conf addition
sr: додавање подешавања

en: database check
sr: провера базе података

en: database initialization
sr: иницијализација базе података

en: dead but pid file exists
sr: је мртав али pid датотека постоји

en: dead but subsys locked
sr: је мртав али је subsys закључан

en: denyhosts cron service is disabled.
sr: denyhosts cron сервис је искључен.

en: denyhosts cron service is enabled.
sr: denyhosts cron сервис је укључен.

en: domain is '$NISDOMAIN'
sr: домен је „$NISDOMAIN“

en: domain not found
sr: домен није пронађен

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't agree
sr: грешка у $FILE: IPADDR_START и IPADDR_END се не слажу

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
sr: грешка у $FILE: IPADDR_START већа од IPADDR_END

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
sr: грешка у $FILE: већ виђен уређај $parent_device:$DEVNUM у $devseen

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
sr: грешка у $FILE: већ виђена ip адреса $IPADDR у $ipseen

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
sr: грешка у $FILE: није наведен уређај или ip адреса

en: error in $FILE: invalid alias number
sr: грешка у $FILE: неисправан број псеудонима

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
sr: грешка код ifcfg-${parent_device}: датотеке

en: failed to clean cache $s.ko
sr: неуспело чишћење кеша $s.ko

en: found CRASH file, srv not started
sr: пронађена је CRASH датотека, srv није покренут

en: freshclam daemon NOT up and running (please check this)
sr: freshclam демон НИЈЕ покренут (проверите)

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
sr: ifup-ppp за ${DEVICE} излази

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
sr: ifup-ppp за ${DEVNAME} излази

en: innd shutdown
sr: innd гашење

en: irattach shutdown
sr: irattach гашење

en: irattach startup
sr: irattach покретање

en: is stopped
sr: је заустављен

en: key generation
sr: производња кључа

en: killing ctdbd
sr: убијам ctdbd

en: ktune stettings are not applied.
sr: ktune поставке нису примењене.

en: move passphrase file
sr: преместите датотеку лозинке

en: nN
sr: нНnN

en: named: already running
sr: named: већ покренут

en: netconsole module loaded
sr: netconsole модул је учитан

en: netconsole module not loaded
sr: netconsole модул није учитан

en: netconsole: can't resolve MAC address of $SYSLOGADDR
sr: netconsole: не могу да разрешим MAC адресу за $SYSLOGADDR

en: no dictionaries installed
sr: нема инсталираних речника

en: not reloading $httpd due to configuration syntax error
sr: не учитавам поново $httpd због синтаксне грешке у подешавањима

en: not reloading due to configuration syntax error
sr: не учитавам поново због синтаксне грешке у подешавањима

en: packet import
sr: увоз пакета

en: parse error
sr: грешка при рашчлањивању

en: pppd does not exist or is not executable
sr: pppd не постоји или није извршна

en: pppd does not exist or is not executable for ${DEVICE}
sr: pppd не постоји или није извршна за ${DEVICE}

en: pppd started for ${DEVNAME} on ${MODEMPORT} at ${LINESPEED}
sr: pppd покренут за ${DEVNAME} на ${MODEMPORT} при ${LINESPEED}

en: program is dead and /var/lock lock file exists
sr: програм је мртав али /var/lock датотека закључавања постоји

en: program is dead and /var/run pid file exists
sr: програм је мртав али /var/run pid датотека постоји

en: program is not running
sr: програм није покренут

en: program or service status is unknown
sr: статус програма или сервиса је непознат

en: qemu binary format handlers are not registered.
sr: qemu манипулатори бинарног формата нису регистровани.

en: qemu binary format handlers are registered.
sr: qemu манипулатори бинарног формата су регистровани.

en: radvd control enabled, but config is not complete
sr: radvd контрола укључена, али подешавање није потпуно

en: radvd not (properly) installed, triggering failed
sr: radvd није (исправно) инсталиран, окидање није успело

en: reload
sr: поновно учитавање

en: reloading sm-client:
sr: поново учитавам sm-client:

en: restart
sr: поновно покретање

en: restarting $prog...
sr: поново покрећем $prog...

en: stale lock files may be present in $directory
sr: бајате датотеке закључавања су можда присутне у $directory

en: start
sr: покретање

en: status $rc of $prog
sr: статус $rc за $prog

en: to
sr: у

en: usage: $0 <net-device>
sr: употреба: $0 <мрежни-уређај>

en: usage: ifdown <device name>
sr: употреба: ifdown <име уређаја>

en: usage: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]
sr: употреба: ifup-aliases <мрежни-уређај> [<подешавање-родитеља>]

en: usage: ifup-routes <net-device> [<nickname>]
sr: употреба: ifup-routes <мрежни-уређај> [<надимак>]

en: vncserver shutdown
sr: vncserver гашење

en: vncserver start
sr: vncserver покретање

en: vncserver startup
sr: vncserver покретање

en: yY
sr: дДdD
