gconf - en to sl translation catalogue (482 entries)

en: %s Continue (y/n)?
sl: %s Nadaljujem (y/n)?

en: %s option must be used by itself.
sl: Možnost %s ni mogoče uporabiti skupaj z drugimi.

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
sl: '\%o' ni ASCII znak, zato ni dovoljen v imenih

en: (no value set)
sl: (vrednost ni nastavljena)

en: - Sanity checks for GConf
sl: - Zdravstveni pregledi za GConf

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
sl: - Orodje za upravljanje nastavitev GConf

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
sl: --ignore-schema-defaults vpliva samo na --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size in --get-list-element

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
sl: --recursive-list ne bi smel biti uporabljen z --get, --set, --unset, --all-pairs,  --all-dirs ali s, or --search-key

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
sl: --set_schema ne bi smela biti uporabljena z --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs ali --search-key

en: <%s> provided but current element does not have type %s
sl: Ponujen <%s>, vendar trenutni element nima vrste %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
sl: Ponujen <%s>, vendar nadrejeni <entry> nima vrednost

en: <li> has wrong type %s
sl: <li> ima napačno vrsto %s

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
sl: Vozlišče ima neznan "type" atribut `%s', prezrto

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
sl: Vrhnje vozlišče v datoteki XML `%s' je <%s>, namesto <entry>, prezrto

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
sl: Dodajanje odjemalca v seznam strežnika ni uspelo, napaka CORBA: %s

en: Adding source `%s'
sl: Dodajam vir `%s'

en: Attached schema `%s' to key `%s'
sl: Pripel shemo `%s' h ključu  `%s'

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
sl: Atribut "%s" je neveljaven na elementu <%s> v tem kontekstu

en: Backend `%s' failed to return a vtable
sl: Hrbtni del `%s' ni uspel vrniti vtable

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
sl: Hrbtnemu delu '%s' manjka zahtevani član vtable '%s'

en: Bad XML node: %s
sl: Slabo vozlišče XML: %s

en: Bad address `%s'
sl: Slab naslov `%s'

en: Bad address `%s': %s
sl: Napačen naslov '%s': %s

en: Bad key or directory name
sl: Slab ključ ali slabo ime imenika

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
sl: Neposreden dostop do zbirke podatkov, mimo strežnika. Gconfd ne sme teči.

en: CORBA error: %s
sl: Napaka CORBA: %s

en: Can't add notifications to a local configuration source
sl: Krajevnemu viru nastavitev ni mogoče dodati obveščanj

en: Can't get and set/unset simultaneously
sl: Ni mogoče hkrati prebrati in nastaviti/odnastaviti

en: Can't get type and set/unset simultaneously
sl: Ni mogoče hkrati prebrati vrste zapisa in ga nastaviti/odnastaviti

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
sl: Takoj za poševnico '/' ne sme biti pike (.)

en: Can't have two slashes '/' in a row
sl: Dve poševnici '/' ne moreta biti zapored

en: Can't overwrite existing read-only value
sl: Ni mogoče prepisati obstoječe le-berljive vrednosti

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
sl: Ni mogoče brati iz ali pisati v korenski imenik XML na naslovu "%s"

en: Can't remove file %s: %s
sl: Ni mogoče odstraniti datoteke %s: %s

en: Can't set and get/unset simultaneously
sl: Ni mogoče hkrati nastaviti in prebrati/odnastaviti

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
sl: Ključa ni mogoče sočasno preklopiti in pridobiti/nastaviti/odstraniti

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
sl: Ne morete uporabiti --all-dirs z --get ali s --set

en: Can't use --all-entries with --get or --set
sl: Ne morete uporabiti --all-entries z --get ali s --set

en: Can't write to file `%s': %s
sl: Ni mogoče pisati v datoteko `%s': %s

en: Cannot find directory %s
sl: Ni mogoče najti imenika %s

en: Cannot set schema as value
sl: Ni mogoče nastaviti sheme kot vrednosti

en: Car Type: %s
sl: Vrsta "car"-a: %s

en: Cdr Type: %s
sl: Vrsta "cdr"-a: %s

en: Change GConf mandatory values
sl: Spremeni nastavitve GConf vrednosti

en: Change GConf system values
sl: Spremeni GConf sistemske vrednosti

en: Client options:
sl: Možnosti odjemalca:

en: Config file '%s' is empty
sl: Nastavitvena datoteka '%s' je prazna

en: Configuration server couldn't be contacted
sl: Ni mogoče vzpostaviti povezave z nastavitvenim strežnikom

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
sl: Vzpostavljanje stika s strežnikom LDAP: gostitelj '%s', vrata '%d', osnova DN '%s'

en: Corrupt data in configuration source database
sl: Poškodovani podatki v zbirki podatkov nastavitev

en: Could not connect to session bus: %s
sl: Ni se mogoče povezati z vodilom seje: %s

en: Could not connect to system bus: %s
sl: Ni se mogoče povezati s sistemskim vodilom: %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
sl: Ni mogoče ustvariti datoteke '%s', ker verjetno že obstaja

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
sl: Ni mogoče vnesti datoteke '%s' na disk: %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
sl: Ni mogoče vnesti shranjene datoteke '%s' na disk: %s

en: Could not lock temporary file '%s': %s
sl: Ni mogoče zakleniti začasne datoteke '%s': %s

en: Could not make directory "%s": %s
sl: Ni mogoče ustvariti imenika "%s": %s

en: Could not make directory `%s': %s
sl: Ni mogoče ustvariti imenika '%s': %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
sl: Ni mogoče odmakniti stare datoteke shranjenega stanja '%s': %s

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
sl: Ni mogoče odpreti imenika ključavnic za %s za odstranitev ključavnic:: %s

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
sl: Za pisanje ni mogoče odpreti datoteke s shranjenim stanjem '%s': %s

en: Could not remove "%s": %s
sl: Ni mogoče odstraniti "%s": %s

en: Could not remove file %s: %s
sl: Ni mogoče izbrisati datoteke %s: %s

en: Could not send message to GConf daemon: %s
sl: Ni mogoče poslati sporočila gconf demonu: %s

en: Could not stat `%s': %s
sl: Ni mogoče izvesti ukaza stat na `%s':  %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
sl: Ni mogoče zapisati datoteke shranjenega stanja '%s' fd: %d: %s

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
sl: Ni mogoče najti korenskega imenika XML na naslovu `%s'

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
sl: Ni mogoče interpretirati vrednosti CORBA za element seznama

en: Couldn't locate backend module for `%s'
sl: Ni mogoče najti ozadnjega modula za `%s'

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
sl: Ni mogoče najti smisla vrednosti CORBA prejete v zahtevku "set" za ključ `%s'

en: Couldn't open path file `%s': %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke poti `%s': %s

en: Couldn't resolve address for configuration source
sl: Ni mogoče razvozlati naslova za vir nastavitev

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
sl: Ustvarjen vir Evolution/LDAP z uporabo nastavitvene datoteke '%s'

en: DESCRIPTION
sl: OPIS

en: Default Value: %s
sl: Privzeta vrednost: %s

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
sl: Ni mogoče najti "car" in "cdr" za parno vozlišče XML

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
sl: Ni mogoče razumeti vozlišča XML <%s> znotraj XML seznamskega vozlišča

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
sl: Ni mogoče razumeti vozlišča XML <%s> znotraj parnega vozlišča

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
sl: Ni mogoče razumeti `%s' (pričakovano celo število)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
sl: Ni mogoče razumeti `%s' (pričakovano realno število)

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
sl: Ni mogoče razumeti `%s' (pričakovano resnično ali neresnično)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
sl: Ni mogoče razumeti `%s' (dodatni znaki na koncu)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
sl: Ni mogoče razumeti `%s' (dodaten neubežen ')' najden znotraj para)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
sl: Ni mogoče razumeti `%s' (dodaten neubežen ']' najden znotraj seznama)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
sl: Ni mogoče razumeti `%s' (seznam se mora končati z ']')

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
sl: Ni mogoče razumeti `%s' (seznam se mora začeti z '[')

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
sl: Ni mogoče razumeti `%s' (par se mora končati z ')')

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
sl: Ni mogoče razumeti `%s' (par se mora začeti z '(')

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
sl: Ni mogoče razumeti `%s' (napačno število elementov)

en: Directory operation on key
sl: Operacija imenika na ključu

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
sl: Dovoljenja imenika/datoteke za vir XML na korenu %s so: %o/%o

en: Document `%s' has no top level <%s> node
sl: Dokument `%s' nima vrhnjega vozlišča <%s>

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
sl: Dokument `%s' ima napačno vrsto korenskega vozlišča (<%s>, moral bi biti <%s>)

en: Document `%s' is empty?
sl: Dokument  `%s' je prazen?

en: Don't understand type `%s'
sl: Ne razumem vrste `%s'

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
sl: Na standardni izhod rekurizivno izpiši opis XML vseh vnosov v mapi.

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
sl: Podvojitev vnosa  `%s' v  `%s', prezrto

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
sl: Element <%s> ni dovoljen pod <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
sl: Element <%s> ni dovoljen znotraj elementa <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside current element
sl: Element <%s> ni dovoljen znotraj trenutne sheme

en: Encoded value is not valid UTF-8
sl: Vrednost ni veljavna UTF-8

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
sl: Vnos brez imena v datoteki XML  `%s', prezrto

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
sl: Napaka pri povezovanju sheme '%s' s ključem  '%s': %s

en: Error checking existence of `%s': %s
sl: Napaka ob preverjanju obstoja `%s': %s

en: Error compiling regex: %s
sl: Napaka ob prevajanju izraza: %s

en: Error finding metainfo: %s
sl: Napaka ob iskanju metapodatkov: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
sl: Napaka ob branju privzete vrednosti za `%s': %s

en: Error getting metainfo: %s
sl: Napaka ob branju metapodatkov: %s

en: Error getting new value for "%s": %s
sl: Napaka ob branju nove vrednosti za "%s": %s

en: Error getting schema at '%s': %s
sl: Napaka ob dobivanju sheme pri '%s': %s

en: Error getting value for `%s': %s
sl: Napaka ob branju vrednosti za `%s': %s

en: Error initializing module `%s': %s
sl: Napaka pri zagonu modula '%s': %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
sl: Napaka ob izpisu seznama imenikov v %s': %s

en: Error listing dirs: %s
sl: Napaka ob izpisovanju imenikov: %s

en: Error loading some configuration sources: %s
sl: Napaka ob nalaganju nekaterih nastavitev virov: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
sl: Napaka pri pridobivanju nove vrednost za '%s' po spremembi obvestila iz hrbtnega dela '%s': %s

en: Error obtaining new value for `%s': %s
sl: Napaka pri pridobivanju nove vrednosti za '%s': %s

en: Error opening module `%s': %s
sl: Napaka pri odpiranju modula `%s': %s

en: Error querying LDAP server: %s
sl: Napaka pri poizvedovanju strežnika LDAP: %s

en: Error reading "%s": %s
sl: Napaka pri branju "%s": %s

en: Error reading saved state file: %s
sl: Napaka ob branju datoteke s shranjenim stanjem: %s

en: Error reading the file:
sl: Napaka ob branju datoteke:

en: Error releasing lockfile: %s
sl: Ni mogoče sprostiti datoteke ključa: %s

en: Error removing directory "%s": %s
sl: Napaka pri odstranjevanju imenika "%s": %s

en: Error removing schema name from '%s': %s
sl: Napaka ob odstranjevanju imena sheme iz '%s': %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
sl: Napaka pri shranjevanju drevesa GConf v '%s': %s

en: Error setting schema for `%s': %s
sl: Napaka ob nastavljanju sheme za %s': %s

en: Error setting value for `%s': %s
sl: Napaka ob nastavljanju vrednosti za `%s': %s

en: Error setting value: %s
sl: Napaka ob nastavljanju vrednosti: %s

en: Error setting value: %s
sl: Napaka ob nastavljanju vrednosti: %s

en: Error syncing configuration data: %s
sl: Napaka ob usklajevanju podatkov nastavitev: %s

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
sl: Napaka ob usklajevanju medpomnilnika imenikov XML: %s

en: Error syncing: %s
sl: Napaka ob usklajevanju: %s

en: Error syncing: %s
sl: Napaka ob usklajevanju: %s

en: Error unsetting "%s": %s
sl: Napaka ob odstranjevanju nastavitev "%s": %s

en: Error unsetting `%s': %s
sl: Napaka ob odstranjevanju nastavitev `%s': %s

en: Error unsetting `%s': %s
sl: Napaka ob odnastavljanju `%s': %s

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sl: Napaka pri razčlenjevanju možnosti: %s.
    Za popoln seznam možnosti ukazne vrstice zaženite '%s --help' .

en: Error writing file "%s": %s
sl: Napaka pri pisanju datoteke "%s": %s

en: Error: %s
sl: Napaka %s

en: Exiting
sl: Končujem

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
sl: Pričakovan par (%s,%s); dobljeni par z manjkajočimi vrednostmi

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
sl: Za ključ %s pričakoval `%s' dobil `%s'

en: Expected bool, got %s
sl: Pričakoval booleanovo vrednost, dobil %s

en: Expected float, got %s
sl: Pričakoval število s plavajočo vejico, dobil %s

en: Expected int, got %s
sl: Pričakoval celo število, dobil %s

en: Expected list of %s, got list of %s
sl: Pričakoval seznam z %s, dobil seznam z %s

en: Expected list, got %s
sl: Pričakoval seznam, dobil %s

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
sl: Pričakoval par vrste (%s,%s), dobil vrsto (%s,%s)

en: Expected pair, got %s
sl: Pričakoval par, dobil %s

en: Expected schema, got %s
sl: Pričakoval shemo, dobil %s

en: Expected string, got %s
sl: Pričakoval niz, dobil %s

en: FILENAME
sl: DATOTEKA

en: Failed
sl: Spodletelo

en: Failed reading default value for schema: %s
sl: Ni mogoče prebrati privzete vrednosti za shemo: %s

en: Failed to access configuration source(s): %s
sl: Ni mogoče dostopati do vira(ov) nastavitev: %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
sl: Ni mogoče počistiti datoteke %s': %s

en: Failed to close file `%s': %s
sl: Ni mogoče zapreti datoteke  `%s': %s

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
sl: Ni mogoče zapreti dnevniške datoteke gconfd-ja; podatki morda niso pravilno shranjeni (%s)

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
sl: Ni mogoče zapreti nove datoteke shranjenega stanja '%s': %s

en: Failed to contact LDAP server: %s
sl: Ni mogoče vzpostaviti povezave s strežnikom LDAP: %s

en: Failed to contact configuration server; some possible causes are that you need to enable TCP/IP networking for ORBit, or you have stale NFS locks due to a system crash. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
sl: Ni se mogoče povezati s strežnikom nastavitev; morda mora biti vključena mreža TCP/IP za ORBit ali so opuščene ključavnice NFS zaradi sesutja sistema. Za podatke poglejte http://www.gnome.org/projects/gconf/ (podrobnosti - %s)

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
sl: Ni mogoče pretvoriti IOR '%s' v referenco predmeta

en: Failed to convert object to IOR
sl: Ni mogoče preoblikovati predmeta v IOR

en: Failed to create file `%s': %s
sl: Ni mogoče ustvariti datoteke `%s': %s

en: Failed to create or open '%s'
sl: Ni mogoče ustvariti ali odpreti '%s'

en: Failed to delete "%s": %s
sl: Ni mogoče izbrisati "%s": %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
sl: Ni mogoče izbrisati stare datoteke `%s': %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
sl: Ni mogoče zapisati dodajanja odjemalca v datoteko s shranjenim stanjem: %s

en: Failed to get IOR for client: %s
sl: Ni mogoče dobiti IOR za odjemalca: %s

en: Failed to get a lock
sl: Ni mogoče zakleniti

en: Failed to get all entries in `%s': %s
sl: Ni mogoče prebrati vseh vnosov v %s': %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
sl: Napaka med pridobivanjem imena vodila demona, preklic ukaza: %s

en: Failed to get configuration file path from '%s'
sl: Ni mogoče pridobiti poti nastavitvene datoteke iz '%s'

en: Failed to get connection to session: %s
sl: Napaka med povezovanjem s sejo: %s

en: Failed to get object reference for ConfigServer
sl: Ni mogoče dobiti sklica predmeta za ConfigServer

en: Failed to get value for `%s': %s
sl: Ni mogoče prebrati vrednosti za `%s':%s

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
sl: Ni mogoče sprostiti zaklepa v imeniku XML "%s": %s

en: Failed to init GConf: %s
sl: Ni mogoče inicializirati GConf-a: %s

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
sl: Ni mogoče povezati '%s' na '%s': %s

en: Failed to load file "%s": %s
sl: Ni mogoče naložiti datoteke "%s": %s

en: Failed to load source "%s": %s
sl: Ni mogoče naložiti vira "%s": %s

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
sl: Ni mogoče zakleniti '%s': verjetno ima ključavnico drug proces ali pa ima vaš operacijski sistem nepravilno nastavljeno zaklepanje datotek NFS (%s)

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
sl: V dnevnik ni mogoče zapisati dodajanja poslušalca %s (%s); ob novem zagonu gconfd-ja poslušalca ne bom mogel obnoviti, kar bo povzročilo nezanesljivo obveščanje o spremembah nastavitev.

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
sl: V dnevnik ni mogoče zapisati dodajanja poslušalca; ob novem zagonu gconfd-ja poslušalca poslušalca ne bo možno dodati (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
sl: V dnevnik ni mogoče zapisati odstranitve poslušalca; lahko se napačno doda poslušalca ob novem zagonu gconfd-ja: (%s)

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
sl: V dnevnik ni mogoče zapisati odstranitve poslušalca (verjetno ni škodljivo, lahko pa povzroči ponavljanje obvestil): %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
sl: Ni mogoče premakniti nove datoteke shranjenega stanja na ustrezno mesto: %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
sl: Ni mogoče premakniti začasne datoteke "%s" na končno mesto "%s": %s

en: Failed to open "%s": %s
sl: Ni mogoče odpreti "%s": %s

en: Failed to open `%s': %s
sl: Ni mogoče odpreti `%s': %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
sl: Ni mogoče odpreti dnevniške datoteke gconf; poslušalci ne bodo bili obnovljeni po ustavitvi gconfd-ja (%s)

en: Failed to open saved state file: %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke s shranjenim stanjem: %s

en: Failed to parse XML file "%s"
sl: Ni mogoče razčleniti datoteke XML "%s"

en: Failed to remove '%s': %s
sl: Napaka pri odstranjevanju '%s': %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
sl: Ni mogoče odstraniti imenika ključa `%s': %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
sl: Ni mogoče odstraniti datoteke ključa `%s': %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
sl: Ni mogoče preimenovati `%s' v `%s': %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
sl: Ni mogoče restavrirati `%s' iz `%s': %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
sl: Ni mogoče obnoviti izvorne datoteke shranjenega stanja, ki je bila premaknjena v '%s': %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
sl: Ni mogoče nastaviti načina `%s': %s

en: Failed to shut down backend
sl: Ni mogoče ustaviti ozadnjega modula

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
sl: Ni mogoče pognati namestitvenega strežnika (gconfd): %s

en: Failed to stat `%s': %s
sl: Ni mogoče izvesti ukaza stat nad `%s': %s

en: Failed to sync XML cache contents to disk
sl: Ni mogoče uskladiti medpomnilnik XML na disk

en: Failed to sync one or more sources: %s
sl: Ni mogoče uskladiti enega ali več virov: %s

en: Failed to unset breakage key %s: %s
sl: Ni mogoče odnastaviti problematičnega ključa %s: %s

en: Failed to write "%s": %s
sl: Ni mogoče pisati "%s": %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
sl: Ni mogoče zapisati podatkov XML v `%s': %s

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
sl: Ni mogoče pisati bajta v pipo opisnika datotek %d, zato se je odjemalec morda obesil: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
sl: Ni mogoče zapisati dodajanja odjemalca v datoteko s shranjenim stanjem: %s

en: Failed to write file `%s': %s
sl: Ni mogoče zapisati datoteke `%s' %s

en: Failed to write some configuration data to disk
sl: Nekaterih nastavitvenih podatkov na disk ni mogoče pisati

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
sl: Napaka ob rekurzivnem odnastavljanju "%s": %s

en: Failure listing entries in `%s': %s
sl: Napaka ob izpisu vnosov v `%s': %s

en: Failure shutting down configuration server: %s
sl: Napaka ob ustavljanju strežnika nastavitev: %s

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
sl: Usodna napaka: ni mogoče dobiti sklica predmeta za ConfigDatabase

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
sl: Nastavljen je GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL, ne nameščam shem

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
sl: Nastavljen je GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL, ne odnameščam shem

en: GConf Error: %s
sl: Napaka gconf %s

en: GConf server is not in use, shutting down.
sl: Strežnik GConf ni v uporabi, končujem.

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
sl: Opozorilo GConf: napaka ob izpisovanju parov v `%s': %s

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
sl: GConf ne bo deloval brez podpore dinamičnim modulom (gmodule)

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
sl: Iz ključa seznama dobi določen element, oštevilčen numerično.

en: Get the long doc string for a key
sl: Dobi dolg niz dokumentacije za ključ

en: Get the name of the default source
sl: Dobi ime privzetega vira

en: Get the name of the schema applied to this key
sl: Dobi ime sheme, ki je uveljavljena na tem ključu

en: Get the number of elements in a list key.
sl: Dobi ime število predmetov v ključu seznama.

en: Get the short doc string for a key
sl: Dobi kratek niz dokumentacije za ključ

en: Got %d entries using filter: %s
sl: Pridobljenih %d vnosov z uporabo filtra: %s

en: Ignore schema defaults when reading values.
sl: Prezri privzete vrednosti sheme med branjem vrednost.

en: Ignoring XML node `%s': %s
sl: Ignoriram vozlišče XML `%s': %s

en: Ignoring XML node with name `%s': %s
sl: Ignoriram vozlišče XML z imenom  `%s': %s

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
sl: Prezrt slab "car" iz para XML: %s

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
sl: Prezrt slab cdr iz para XML: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
sl: Ignoriram ime sheme `%s', neveljavno: %s

en: Incorrect type for list element in %s
sl: Nepravilna vrsta elementa seznama v %s

en: Initializing Markup backend module
sl: Zagon hrbtnega dela modula za označevanje.

en: Initializing XML backend module
sl: Zaganjanje ozadnjega XML modula

en: Installation options:
sl: Možnosti namestitve:

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
sl: Namestil shemo `%s' za definicije locale  `%s'

en: Integer `%s' is too large or small
sl: Celo število  `%s' je preveliko ali premajhno

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
sl: Neveljaven UTF-8 v naboru za shemo

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
sl: Neveljaven UTF-8 v dolgem opisu za shemo

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
sl: Neveljaven UTF-8 v lastniku za shemo

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
sl: Neveljaven UTF-8 v kratkem opisu za shemo

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
sl: Neveljavna vrednost niza UTF-8 v '%s'

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
sl: Neveljaven cdr_type "%s" na <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
sl: Neveljavna vrsta prvega elementa "%s" na <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
sl: Neveljaven list_type "%s" na <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
sl: Neveljaven ltip "%s" na <%s>

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
sl: Neveljaven tip (list, pair ali neznan) v seznamskem vozlišču

en: Key %s is not a list.
sl: Ključ %s ni seznam

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
sl: Ključ `%s' naveden kot shema za ključ  `%s' v resnici vsebuje tip  `%s'

en: Key is NULL
sl: Ključ je NULL

en: Key operation on directory
sl: Operacija ključa na imeniku

en: Key type options:
sl: Možnosti vrste ključa:

en: Key/directory may not end with a slash '/'
sl: Ključ/imenik se ne sme končati s poševnico '/'

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
sl: Zaženi strežnik nastavitev (gconfd). (Običajno se zažene samodejno.)

en: Line %d character %d: %s
sl: Vrstica %d znak %d: %s

en: List Type: %s
sl: Vrsta seznama: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
sl: Seznam vsebuje slabo-tipizirano vozlišče (%s, moralo bi biti %s)

en: List index is out of bounds.
sl: Številka elementa v seznamu je izven meja.

en: List index must be non-negative.
sl: Številka elementa v seznamu mora biti nenegativna.

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
sl: Vrsta seznama mora biti osnovna vrsta: niz, int, float ali bool

en: Listener ID %lu doesn't exist
sl: Poslušalec z ID %lu ne obstaja

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
sl: Naloži opis XML vrednosti iz določene datoteke in jih nastavi relativno na mapo.

en: Load/Save options:
sl: Možnosti nalaganja in shranjevanja:

en: Long Desc: %s
sl: Dolg opis: %s

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
sl: Manjkata obe "car" in "cdr" vrednosti v paru v datoteki XML

en: Missing car from pair of values in XML file
sl: Manjka "car" v paru vrednosti v datoteki XML

en: Missing cdr from pair of values in XML file
sl: Manjka "cdr" v paru vrednosti v datoteki XML

en: Must begin with a slash '/'
sl: Mora se začeti s poševnico '/'

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
sl: Nastaviti morate okoljsko spremenljivko GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Must specify a PCRE regex to search for.
sl: Za povpraševanje mora biti naveden PCRE vzorec.

en: Must specify a key from which to get list element.
sl: Naveden mora biti ključ iz katerega naj se pridobi element seznama

en: Must specify a key or keys on the command line
sl: Ključ ali ključi morajo biti navedeni v ukazni vrstici

en: Must specify a key or keys to get
sl: Navedeni morajo biti ključ ali ključi, ki naj se dobijo

en: Must specify a key or keys to get type
sl: Za povpraševanje po vrsti morajo biti navedeni ključ ali ključi

en: Must specify a key pattern to search for.
sl: Za povpraševanje po velikosti mora biti naveden vzorec ključa

en: Must specify a key to lookup size of.
sl: Za povpraševanje po velikosti mora biti naveden ključ

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
sl: Navesti morate ime sheme, ki mu sledi ime ključa na katerem naj se shema uveljavi

en: Must specify a type when setting a value
sl: Ob nastavljanju vrednosti morate navesti vrsto

en: Must specify alternating keys/values as arguments
sl: Kot argumenti morajo biti navedeni pari ključ/vrednost

en: Must specify key (schema name) as the only argument
sl: Navesti morate ključ (ime shema) kot edini argument

en: Must specify keys to unapply schema from
sl: Za oduveljavitev sheme morajo biti navedeni ključi

en: Must specify list index.
sl: Navedena mora biti številka elementa v seznamu

en: Must specify one or more directories to dump.
sl: Za izpis je potrebno navesti eno ali več map.

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
sl: Za pridobitev parov ključ/vrednost je potrebno navesti eno ali več map.

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
sl: Za pridobitev podmap je potrebno navesti eno ali več map.

en: Must specify one or more directories to recursively list.
sl: Za rekurziven izpis je potrebno navesti eno ali več map.

en: Must specify one or more keys as arguments
sl: Naveden mora biti vsaj en ključ kot argument.

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
sl: Naveden mora biti en ali več ključev za rekurzivno odnastavljanje.

en: Must specify one or more keys to unset.
sl: Navesti morate enega ali več ključov za odnastavitev.

en: Must specify some directories to break
sl: Navesti morate imenike, ki naj postanejo problematični

en: Must specify some keys to break
sl: Navesti morate ključe, ki naj postanejo problematični

en: Must specify some schema files to install
sl: Navedene morajo biti datoteke shem, ki naj se namestijo

en: No "%s" attribute on element <%s>
sl: Ni atributa "%s" za element <%s>

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
sl: Za <template> v '%s' ni navedenega atributa "filter"

en: No "type" attribute for <%s> node
sl: Za vozlišče <%s> ni atributa "type"

en: No "value" attribute for node
sl: Za vozlišče ni atributa "value"

en: No '/' in key "%s"
sl: Ni znaka '/' v ključu "%s"

en: No <template> specified in '%s'
sl: V '%s' ni naveden <template>

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
sl: V '%s' ni navedenega strežnika LDAP ali osnove DN

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
sl: Datoteke z nastavitvami ni mogoče najti. Poskušam uporabiti privzet vir nastavitev `%s'.

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
sl: Noben naslov virov nastavitev ni bil uspešno račlenjen. Ni mogoče naložiti ali shraniti podatkov o nastavitvah

en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
sl: Ni nastavitev virov  na izvorni poti. Nastavitve ne bodo shranjene. Uredite %s%s.

en: No database available to save your configuration
sl: Zbirka podatkov za shranitev vaših nastavitev ni na voljo

en: No doc string stored in schema at '%s'
sl: Niz dokumentacije ni shranjen za shemo pri '%s'

en: No schema known for `%s'
sl: Shema za `%s' ni znana

en: No schema stored at '%s'
sl: Shema pri `%s' ni shranjena

en: No such file `%s'
sl: Datoteka ne obstaja `%s'

en: No text is allowed inside element <%s>
sl: Znotraj elementa <%s> ni dovoljeno besedilo

en: No value found for key %s
sl: Ni vrednosti za ključ %s

en: No value set for `%s'
sl: Za `%s' vrednost ni nastavljena

en: No value to set for key: `%s'
sl: Zak ljuč `%s' vrednost ni nastavljena

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
sl: Noben zapisljiv naslov virov nastavitev ni bil uspešno razvozlan. Ni mogoče shranjevati podatkov nastavitev.

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
sl: Noben od razvozlanih naslovov ni pisljiv; shranjevanje nastavitev ne bo mogoče

en: Not a boolean value: %s
sl: Vrednost ni logična vrednost: %s

en: Not running within active session
sl: Ne teče znotraj dejavne seje

en: OWNER
sl: LASTNIK

en: Object Activation Framework error
sl: Napaka okolja za aktivacijo predmetov (OAF)

en: Operation not allowed without configuration server
sl: Operacija ni dovoljena brez nastavitvenega strežnika

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
sl: Najbolj zunanji element v datoteki menija mora biti <gconf> in ne <%s>

en: Owner: %s
sl: Lastnik: %s

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
sl: Vrsta car mora biti osnovna vrsta: niz, int, float ali bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
sl: Vrsta cdr mora biti osnovna vrsta: niz, int, float ali bool

en: Parse error
sl: Napaka pri razčlenjevanju

en: Permission denied
sl: Nimate dovoljenja

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
sl: Za rešitev sledečega problema stopite v stik z administratorjem sistema:
    Ni mogoče zakleniti datoteke "%s"; to kaže, da je morda problem v nastavitvah vašega operacijskega sistema. Če imate domač imenik priklopljen z NFS, sta lahko ali odjemalec ali strežnik narobe nastavljena. Poglejte dokumentacijo za rpc.statd in rpc.lockd. Pogosti razlog tej napaki je izključitev storitve "nfslock". Napaka je bila "%s" (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
sl: Za rešitev sledečega problema stopite v stik z administratorjem sistema:
    Ni mogoče odpreti ali ustvariti datoteke "%s"; to kaže, da je verjetno problem v vaših nastavitvah, saj veliko programov potrebuje ustvarjanje datotek v vašem domačem imeniku. Napaka je bila "%s" (errno = % d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
sl: Za rešitev sledečega problema stopite v stik z administratorjem sistema:
    Ni mogoče razvozlati naslova "%s" v nastavitveni datoteki "%s": %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
sl: Za rešitev sledečega problema stopite v stik z administratorjem sistema:
    Ni mogoče odpreti ali ustvariti datoteke "%s"; to pomeni, da nastavitve ne bodo shranjene. %s%s

en: Print all key/value pairs in a directory.
sl: Izpiši vse pare ključ/vrednost v imeniku.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
sl: Rekurzivno izpiši vse podmape in vnose znotraj mape.

en: Print all subdirectories in a directory.
sl: Izpiši vse podimenike v imeniku.

en: Print the data type of a key to standard output.
sl: Izpiši vrsto podatka ključa na standardni izhod.

en: Print the value of a key to standard output.
sl: Izpiši vrednost ključa na običajni izhod.

en: Print version
sl: Izpiši različico

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
sl: Za spremembo nastavitev GConf vrednosti, morate imeti skrbniško dovoljenje

en: Privileges are required to change GConf system values
sl: Za spremembo GConf nastavitev morate imeti skrbniški dostop.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
sl: V zbirko podatkov pravilno namesti datoteke sheme iz ukazne vrstice. Za uporabo ne-privzetega vira nastavitev mora biti nastavljena okoljska spremenljivka GCONF_CONFIG_SOURCE; za uporabo privzete vrednosti je lahko nastavljena na prazen niz.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
sl: Iz zbirke podatkov pravilno odstrani namestitev datoteke sheme iz ukazne vrstic. Za uporabo ne-privzetega vira nastavitev mora biti nastavljena okoljska spremenljivka GCONF_CONFIG_SOURCE; za uporabo privzete vrednosti je lahko nastavljena na prazen niz.

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
sl: Citiran niz se ne začne z narekovajem

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
sl: Citiran niz se ne konča z narekovajem

en: Read error on file `%s': %s
sl: Napaka ob branju datoteke `%s': %s

en: Received invalid value in set request
sl: Prejel sem neveljavno vrednost v zahtevku "set"

en: Received list from gconfd with a bad list type
sl: Sprejel seznam od gconfd s slabim tipom seznama

en: Received request to drop all cached data
sl: Prejel zahtevek za opustitev vseh predpomnjenih podatkov

en: Received request to sync synchronously
sl: Prejel zahtevek za usklajeno (sinhrono) uskladitev

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
sl: Rekurzivno odstrani nastavitev vseh ključe v ključih/imenikih navedenih v ukazni vrstici

en: Remove any schema name applied to the given keys
sl: Odstrani vsako ime sheme ki je uveljavljena na danih ključih

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
sl: Operacija odstranjevanja imenika ni več podprta. Preprosto odstranite vse vrednosti v imeniku

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
sl: Razvozlan naslov "%s" v delno zapisljiv vir nastavitev na mestu %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
sl: Naslov "%s" je bil razvozlan v vir nastavitev samo za branje na položaju %d

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
sl: Naslov "%s" je bil razvozlan v zapisljiv vir nastavitev na položaju %d

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
sl: Vrni 0, če teče gconfd in 2 če ne.

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
sl: Vrni 0, če imenik obstaja in 2 če ne.

en: Returning exception: %s
sl: Vračam izjemo: %s

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
sl: Vozlišče korena '%s' mora biti <evoldap>, ne <%s>

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sl: Za popoln seznam možnosti ukazne vrstice poženite '%s --help' .

en: SIGHUP received, reloading all databases
sl: SIGHUP sprejet. Ponovno nalaganje vseh podatkovnih zbirk

en: SOURCE
sl: VIR

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
sl: Shema `%s' navedena za `%s' vsebuje ne-shematsko vrednost

en: Schema contains invalid UTF-8
sl: Shema vsebuje neveljaven UTF-8

en: Schema options:
sl: Možnosti sheme:

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
sl: Shema navede vrsto seznam, a ne navede vrste elementov seznama

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
sl: Shema navede vrsto par, a ne navede vrste car/cdr

en: Search for a key, recursively.
sl: Iskanje ključa po drevesni strukturi

en: Searching for entries using filter: %s
sl: Iskanje vnosov s filtrom: %s

en: Server couldn't resolve the address `%s'
sl: Strežnik ni mogel razvozlati naslova `%s'

en: Server options:
sl: Možnosti strežnika:

en: Server ping error: %s
sl: Napaka pri pošiljanju ping ukaza strežnika: %s

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
sl: Nastavi ključ k vrednosti in uskladi. Uporabi z --type.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
sl: Nastavi shemo in uskladi. Uporabi z --short-desc, --long-desc, --owner  in  --type.

en: Short Desc: %s
sl: Kratek opis: %s

en: Show client options
sl: Prikaži možnosti odjemalca

en: Show installation options
sl: Prikaži možnosti namestitve

en: Show key type options
sl: Prikaži možnosti vrste ključa

en: Show load/save options
sl: Prikaži možnosti nalaganja in shranjevanja

en: Show schema options
sl: Prikaži možnosti sheme

en: Show server options
sl: Prikaži možnosti strežnika

en: Show test options
sl: Prikaži preizkusne možnosti

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
sl: Ustavi gconfd. NE UPORABLJAJTE TE MOŽNOSTI BREZ DOBREGA RAZLOGA.

en: Shutdown error: %s
sl: Napaka ob ustavljanju: %s

en: Shutdown request received
sl: Prejet je bil zahtevek za ustavitev

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
sl: Nek odjemalec se je odstranil z GConf strežnika, čeprav ni bil dodan.

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
sl: Navedi vir nastavitev, ki naj se uporabi namesti privzete poti

en: Specify a schema file to be installed
sl: Navedi datoteko sheme, ki naj bo nameščena

en: Specify a several-line description to go in a schema.
sl: Navedi več vrstic dolg opis, ki naj gre v shemo.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
sl: Navedi kratek pol-vrstice dolg opis, ki naj gre v shemo.

en: Specify the owner of a schema
sl: Navedi lastnika sheme

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
sl: Navedite ime sheme, ki ji sledi ime ključa na katerem naj se shema uveljavi

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sl: Navedi tip vrednosti para "car", ki se nastavlja ali tip vrednosti, ki jo opisuje shemaEnoznačne okrajšave so v redu.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sl: Navedi tip vrednosti para "cdr", ki se nastavlja ali tip vrednosti, ki jo opisuje shema. Enoznačne okrajšave so v redu.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sl: Navedi vrsto seznama vrednosti, ki se nastavlja ali tip vrednosti, ki jo opisuje shema. Enoznačne okrajšave so v redu.

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
sl: Navedi tip vrednosti, ki se nastavlja ali tip vrednosti, ki jo opisuje shema. Enoznačne okrajšave so v redu.

en: Success
sl: Uspešno

en: Test options:
sl: Preizkusne možnosti:

en: Text contains invalid UTF-8
sl: Besedilo vsebuje neveljaven UTF-8

en: The '/' name can only be a directory, not a key
sl: Ime '/' je lahko le imenik, ne ključ

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
sl: Datoteke, ki vsebujejo vaše nastavitve so trenutno v uporabi.
    
    Lahko, da ste prijavljeni v sejo iz drugega računalnika in druga seja uporablja vaše nastavitve.
    
    Še naprej lahko uporabljate trenutno sejo, a to lahko povzroči začasne težave pri nastavitvah drugih sej.
    
    Želite nadaljevati?

en: Toggles a boolean key.
sl: Preklop Boolovih ključev.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
sl: Mučeniško-preverjaj program z nastavljanjem in odnastavljanjem različnih ključev v imenikih navedenih v ukazni vrstici.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
sl: Mučeniško-preverjaj program z nastavljanjem in odnastavljanjem različnih tipov vrednosti za ključe navedene v ukazni vrstici.

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
sl: Poskušam zlomiti vaš program z nastavljanjem slabih vrednosti za ključ:
      %s

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
sl: Poskušam zlomiti vaš program z nastavljanjem slabih vrednosti za ključe v imeniku:
      %s

en: Two <car> elements given for same pair
sl: Podana dva elementa <car> za isti par

en: Two <cdr> elements given for same pair
sl: Podana dva elementa <cdr> za isti par

en: Two <default> elements below a <local_schema>
sl: Dva elementa <default> pod <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
sl: Dve elementa <longdesc> pod <local_schema>

en: Type mismatch
sl: Tip ne ustreza

en: Type: %s
sl: Vrsta: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke s shranjenim stanjem '%s': %s

en: Unable to parse XML file '%s'
sl: Ni mogoče razčleniti datoteke XML '%s'

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
sl: Ni mogoče odstraniti imenika `%s' iz predpomnilnika modula XML, ker ni bil uspešno usklajen na disk

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
sl: Ni mogoče obnoviti poslušalca na naslovu '%s', ni mogoče razvozlati zbirke podatkov

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
sl: Ni mogoče shraniti vrednosti pri ključu '%s', saj strežnik nastavitev nima nobene pisljive zbirke podatkov. Ta problem ima nekaj pogostih vzrokov: 1) vaša pot nastavitev %s/path ne vsebuje nobene zbirke podatkov ali ni ta bila najdena 2) nekako smo pomotoma ustvarili dva procesa gconfd. 3) vaš sistem ni pravilno nastavljen, zato zaklepanje datotek v vašem domačem imeniku priklopljenem preko NFS ne deluje ali 4) računalnik z vašim odjemalcem za NFS se je sesu in ob vnovičnem zagonu ni pravilno obvestil strežnika, da naj odklene datoteke. Če imate dva gconfd procesa (ali ste imeli dva, ko se je pognal drugi), potem lahko pomaga, če se odjavite, ubijete vse primerke gconfd ter se znova prijavite.  Morda je problem v poskusu uporabe gconf-a iz dveh računalnikov hkrati, medtem ko ORBit zaradi privzetih nastavitev ne dovoli oddaljenih povezav CORBA. V tem primeru dodajte "ORBIIOPIPv4=1" v datoteko /etc/orbitrc. Kot vedno, preverite user.* sistemski dnevnik za podrobnosti o problemu na katerega je naletel gconfd. Vedno je lahko le en gconfd na uporabiški imenik in mora imeti ključavnično datoteko v ~/.gconfd in ključavnične datoteke v posameznih hranilnih lokacijah kot je ~/.gconf

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
sl: Odnamestil sem shemo `%s' iz definicije locale `%s'

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
sl: Neznana vrednost "%s" za atribut "%s" na elementu <%s>

en: Unload a set of values described in an XML file.
sl: Sprosti seznam vrednosti, opisan v datoteki XML.

en: Unloading XML backend module.
sl: Sproščanje ozadnjega XML modula.

en: Unloading text markup backend module.
sl: Sproščanje hrbtnega dela modula za označevanje besedila.

en: Unset
sl: Odnastavi

en: Unset the keys on the command line
sl: Odnastavi ključe v ukazni vrstici

en: Usage: %s <dir>
sl: Uporaba: %s <dir>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
sl: Uporaba: %s <dir>
      Poveže hierarhijo datotečnega sistema hrbtnega dela označevanja kot:
        mapa/%%gconf.xml
            podmapa1/%%gconf.xml
            podmapa2/%%gconf.xml
      v:
        mapa/%%gconf-tree.xml

en: Value at '%s' is not a schema
sl: Vrednost pri '%s' ni shema

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
sl: Vrednost za `%s' nastavljena v le-berljivem viru v ospredju vaše nastavitvene poti.

en: Value type is only relevant when setting a value
sl: Vrsta vrednosti je pomembna le ob nastavljanju le te

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
sl: OPOZORILO: vozlišče <locale> nima lastnosti `name="locale"', preziram

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
sl: OPOZORILO: ni mogoče razčleniti booleanovo vrednost `%s'

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
sl: OPOZORILO: Ni mogoče razčleniti privzete vrednosti `%s' za shemo (%s)

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
sl: OPOZORILO: ni mogoče razčleniti števila s plavajočo vejico `%s'

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
sl: OPOZORILO: ni mogoče razčleniti celoštevilčne vrednosti `%s'

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
sl: OPOZORILO: ni mogoče razčleniti vrednost niza `%s'

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
sl: OPOZORILO: Neveljavno vozlišče <%s> v vozlišču <locale>

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
sl: OPOZORILO: Ne morete nastaviti privzete vrednosti za shemo

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sl: OPOZORILO: car_type je lahko le int, float, niz ali bool in ne '%s'

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sl: OPOZORILO: cdr_type je lahko le int, float, niz ali bool in ne '%s'

en: WARNING: empty <applyto> node
sl: OPOZORILO: prazno vozlišče <applyto>

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
sl: OPOZORILO: ni mogoče povezati sheme `%s' s ključem  `%s': %s

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
sl: OPOZORILO: ni mogoče namestiti sheme `%s', locale `%s': %s

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
sl: OPOZORILO: ni mogoče razčleniti imena vrste '%s'

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
sl: OPOZORILO: ni mogoče odstraniti sheme `%s', locale `%s': %s

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
sl: OPOZORILO: notranja napaka gconftool, neznan GConfValueType

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
sl: OPOZORILO: neveljaven ali pogrešan car_type ali cdr_type za shemo (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
sl: OPOZORILO: neveljaven ali pogrešan list_type (vrsta seznama) za shemo (%s)

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
sl: OPOZORILO: neveljavna ali pogrešana vrsta za shemo (%s)

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
sl: OPOZORILO: naveden ključ (%s) za shemo pod <value> - preziram

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
sl: OPOZORILO: list_type (vrsta seznama) je lahko le int, float, niz ali bool in ne '%s'

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
sl: OPOZORILO: več vozlišč <locale> za locale `%s, prezrti vsi za prvim

en: WARNING: must have a child node under <value>
sl: OPOZORILO: pod <value> mora biti vozlišče podrejenega predmeta

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
sl: OPOZORILO: v <pair> morata biti navedena oba <car> in <cdr>

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
sl: OPOZORILO: za shemo vrste par ni bil naveden <car_type>

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
sl: OPOZORILO: za shemo vrste par ni bil naveden <cdr_type>

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
sl: OPOZORILO: za shemo vrste seznam ni bil naveden <list_type>

en: WARNING: no key specified for schema
sl: OPOZORILO: ključ za shemo ni naveden

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
sl: OPOZORILO: vozlišče <%s> pod <%s> ni bilo razumljeno

en: WARNING: node <%s> not understood
sl: OPOZORILO: vozlišče <%s> ni bilo razumljeno

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
sl: OPOZORILO: vozlišče <%s> ni bilo razumljeno pod <%s>

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
sl: OPOZORILO: vozlišče <%s> ni bilo razumljeno pod <schema>

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
sl: Nismo imeli ključavnice na datoteki `%s', a bi jo morali imeti

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
sl: Kadar nastavljate seznam morate navesti osnovno vrsto seznama

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
sl: Kadar nastavljate par morate navesti osnovni vrsti za car in cdr

en: XML filename `%s' is a directory
sl: Datoteka XML `%s' je imenik

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
sl: V <schema> morate imeti vsaj en vnos <locale>

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
sl: Ob uporabi --direct morate navesti vir nastavitev z --config-source

en: [FILE...]|[KEY...]|[DIR...]
sl: [DATOTEKA ...]|[KLJUČ ...]|[MAPA ...]

en: _Continue
sl: _Nadaljuj

en: _Log Out
sl: _Odjava

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
sl: `%c' je neveljaven znak v naslovu shrambe nastavitev

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
sl: znak '%c' je neveljaven v imenu ključev/imenikov

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
sl: ni mogoč dostop do ORB-a za razvozlanje obstoječe reference predmeta gconfd

en: couldn't create directory `%s': %s
sl: ni mogoče ustvariti imenika `%s': %s

en: daemon gave erroneous reply: %s
sl: demon je izvedel napako: %s

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
sl: gconfd preveden z razhroščvenjem; poskušam naložiti gconf.path iz imenika z izvorno kodo

en: int|bool|float|string
sl: int|bool|float|niz

en: int|bool|float|string|list|pair
sl: int|bool|float|niz|seznam|par

en: none
sl: brez

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
sl: Razčlenjevanje XML datoteke: seznami in pari ne smejo biti znotraj parov

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
sl: pričenjam (različica %s), pid %u uporabnik '%s'
