sharutils 4.6.1-pre5 - en to nl translation catalogue (147 entries)

en: 
      -m, --base64    use base64 encoding as of RFC1521
          --help      display this help and exit
          --version   output version information and exit
nl: 
      -m, --base64    gebruik base64 codering zoals in RFC1521
          --help      toon deze hulptekst en be�ndig programma
          --version   toon versie-informatie en be�ndig programma

en: 
    Controlling the shar headers:
      -n, --archive-name=NAME   use NAME to document the archive
      -s, --submitter=ADDRESS   override the submitter name
      -a, --net-headers         output Submitted-by: & Archive-name: headers
      -c, --cut-mark            start the shar with a cut line
      -t, --translate           translate messages in the script
    
    Selecting how files are stocked:
      -M, --mixed-uuencode         dynamically decide uuencoding (default)
      -T, --text-files             treat all files as text
      -B, --uuencode               treat all files as binary, use uuencode
      -z, --gzip                   gzip and uuencode all files
      -g, --level-for-gzip=LEVEL   pass -LEVEL (default 9) to gzip
      -j, --bzip2                  bzip2 and uuencode all files
nl: 
    Inhoud van de shar-kop:
      -n, --archive-name=NAAM   geef het archief de (informatieve) naam NAAM
      -s, --submitter=ADRES     vervang de naam van de archivaris door ADRES
      -a, --net-headers         voeg de kopregels Submitted-by: en Archive-name: toe
      -c, --cut-mark            begin de shar met een afbreekregel
      -t, --translate           vertaal boodschappen in het script
    
    Hoe bestanden behandeld worden:
      -M, --mixed-uuencode         laat shar beslissen of uuencode nodig is
                                   (dit is de standaard)
      -T, --text-files             alle bestanden zijn tekstbestanden
      -B, --uuencode               alle bestanden zijn binair, gebruik uuencode
      -z, --gzip                   pas gzip en uuencode toe op alle bestanden
      -g, --level-for-gzip=NIVEAU  gebruik gzip met optie -NIVEAU (standaard -9)
      -j, --bzip2                  pas bzip2 en uuencode toe op alle bestanden

en: 
    Giving feedback:
          --help              display this help and exit
          --version           output version information and exit
      -q, --quiet, --silent   do not output verbose messages locally
nl: 
    Terugmelding:
          --help              toon deze hulptekst en be�ndig programma
          --version           toon versie-informatie en be�ndig programma
      -q, --quiet, --silent   toon lokaal geen uitgebreide berichten

en: 
    Option -o is required with -l or -L, option -n is required with -a.
nl: 
    Optie -o is vereist bij -l of -L, optie -n is vereist bij -a.

en: 
    Protecting against transmission:
      -w, --no-character-count      do not use `wc -c' to check size
      -D, --no-md5-digest           do not use `md5sum' digest to verify
      -F, --force-prefix            force the prefix character on every line
      -d, --here-delimiter=STRING   use STRING to delimit the files in the shar
    
    Producing different kinds of shars:
      -V, --vanilla-operation   produce very simple and undemanding shars
      -P, --no-piping           exclusively use temporary files at unshar time
      -x, --no-check-existing   blindly overwrite existing files
      -X, --query-user          ask user before overwriting files (not for Net)
      -m, --no-timestamp        do not restore file modification dates & times
      -Q, --quiet-unshar        avoid verbose messages at unshar time
      -f, --basename            restore in one directory, despite hierarchy
          --no-i18n             do not produce internationalized shell script
nl: 
    Bescherming tegen transmissie:
      -w, --no-character-count      gebruik geen `wc -c' voor groottecontrole
      -D, --no-md5-digest           gebruik geen `md5sum' om te verifi�en
      -F, --force-prefix            gebruik het voorvoegkarakter op elke regel
      -d, --here-delimiter=TEKST    gebruik TEKST om bestanden te scheiden in de shar
    
    Aanmaken van verschillende soorten shars:
      -V, --vanilla-operation   maak eenvoudige en weinig eisende shars
      -P, --no-piping           gebruik tijdelijke bestanden tijdens unshar
      -x, --no-check-existing   overschrijf bestaande bestanden blindelings
      -X, --query-user          vraag gebruiker voor overschrijven bestanden
                                (niet voor Net)
      -m, --no-timestamp        zet de bestandsmodificatie datum/tijd niet terug
      -Q, --quiet-unshar        voorkom meldingen tijdens unshar
      -f, --basename            terugzetten in �n directory, hi�archie negerend
          --no-i18n             maak geen ge�ternationaliseerd shellscript

en: 
    Selecting files:
      -p, --intermix-type     allow -[BTzZ] in file lists to change mode
      -S, --stdin-file-list   read file list from standard input
nl: 
    Selectie van bestanden:
      -p, --intermix-type     sta -[BTzZ] toe in bestandslijsten om
                                de modus te veranderen
      -S, --stdin-file-list   lees bestandslijst van standaardinvoer

en: 
    Selecting files:
      -p, --intermix-type     allow -[BTz] in file lists to change mode
      -S, --stdin-file-list   read file list from standard input
nl: 
    Selectie van bestanden:
      -p, --intermix-type     sta -[BTz] toe in bestandslijsten om
                                de modus te veranderen
      -S, --stdin-file-list   lees bestandslijst van standaardinvoer

en: 
    Splitting output:
      -o, --output-prefix=PREFIX    output to file PREFIX.01 through PREFIX.NN
      -l, --whole-size-limit=SIZE   split archive, not files, to SIZE kilobytes
      -L, --split-size-limit=SIZE   split archive, or files, to SIZE kilobytes
nl: 
    Uitvoer splitsen:
      -o, --output-prefix=VOORL     uitvoer naar bestand VOORL.01 tot VOORL.NN
      -l, --whole-size-limit=GRTT   splits archief, geen bestanden, in GRTT kilobytes
      -L, --split-size-limit=GRTT   splits archief, of bestanden, tot GRTT kilobytes

en:   -Z, --compress               compress and uuencode all files
      -b, --bits-per-code=BITS     pass -bBITS (default 12) to compress
nl:   -Z, --compress               pas compress en uuencode toe op alle bestanden
      -b, --bits-per-code=BITS     geef -bBITS (default 12) door aan compress

en: %s is probably not a shell archive
nl: %s is waarschijnlijk geen shell-archief

en: %s looks like raw C code, not a shell archive
nl: %s ziet eruit als een C-programma, niet als een shell-archief

en: %s: Illegal ~user
nl: %s: Onjuiste ~gebruiker

en: %s: No `begin' line
nl: %s: Geen `begin'-regel

en: %s: No `end' line
nl: %s: Geen `end'-regel

en: %s: No user `%s'
nl: %s: Er bestaat geen gebruiker `%s'

en: %s: Not a regular file
nl: %s: Geen gewoon bestand

en: %s: Short file
nl: %s: Bestand is te kort

en: %s: Write error
nl: %s: Schrijffout

en: %s: data following `=' padding character
nl: %s: gegevens aanwezig na het `='-vulteken

en: %s: illegal line
nl: %s: onjuiste regel

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie `%s' is niet eenduidig

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie `%s' vereist een argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `--%s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `-W %s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie `-W %s' is niet eenduidig

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: onbekende optie `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: onbekende optie `--%s'

en: 'restoration warning:  size of %s is not %s'
nl: 'herstelwaarschuwing:  grootte van %s is niet %s'

en: (binary)
nl: (binair)

en: (bzipped)
nl: (gemaakt met bzip2)

en: (compressed)
nl: (gecomprimeerd)

en: (empty)
nl: (leeg)

en: (gzipped)
nl: (gemaakt met gzip)

en: (text)
nl: (tekst)

en: -C is being deprecated, use -Z instead
nl: -C is verouderd, gebruik nu -Z

en: Archives must be unpacked in sequence!
    Please unpack part '`cat ${lock_dir}/seq`' next.
nl: Archieven moeten in volgorde uitgepakt worden!
    Pak aub als volgende het deel '`cat ${lock_dir}/seq`' uit.

en: Cannot access %s
nl: Kan geen toegang krijgen tot %s

en: Cannot chdir to `%s'
nl: Huidige map op `%s' zetten is mislukt

en: Cannot get current directory name
nl: Kan de naam van de huidige map niet vinden

en: Cannot open file %s
nl: Kan bestand %s niet openen

en: Cannot use -a option without -n
nl: Optie -a kan niet zonder -n gebruikt worden

en: Cannot use -l or -L option without -o
nl: De opties -l of -L kunnen niet zonder -o gebruikt worden

en: Closing `%s'
nl: Bezig `%s' te sluiten

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Dit is vrije software; zie de bronbestanden voor de kopieervoorwaarden.
    Er is GEEN garantie; ook niet voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR
    EEN BEPAALD DOEL.

en: Could not fork
nl: 'Fork' is mislukt

en: Created %d files
nl: %d bestand(en) aangemaakt

en: DEBUG was not selected at compile time
nl: DEBUG niet meevertaald

en: End of %s part %d
nl: Einde van %s deel %d

en: End of part %d, continue with part %d
nl: Einde van deel %d, doorgaan met deel %d

en: End of part %ld, continue with part %ld
nl: Einde van deel %ld, doorgaan met deel %ld

en: File %s (%s)
nl: Bestand %s (%s)

en: File %s is complete
nl: Bestand %s is compleet

en: File %s is continued in part %d
nl: Bestand %s gaat verder in deel %d

en: Found no shell commands after `cut' in %s
nl: Geen shell opdrachten gevonden na `cut' in %s

en: Found no shell commands in %s
nl: Geen shell-opdrachten gevonden in %s

en: Hard limit %s
nl: Harde limiet %s

en: In shar: remaining size %s
nl: In shar: resterende grootte %s

en: Limit still %s
nl: De grens is nog steeds %s

en: MD5 check failed
nl: MD5 controle is mislukt

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
nl: Verplichte argumenten bij lange opties zijn ook verplicht bij korte opties.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    
      -d, --directory=DIRECTORY   change to DIRECTORY before unpacking
      -c, --overwrite             pass -c to shar script for overwriting files
      -e, --exit-0                same as `--split-at="exit 0"'
      -E, --split-at=STRING       split concatenated shars after STRING
      -f, --force                 same as `-c'
          --help                  display this help and exit
          --version               output version information and exit
    
    If no FILE, standard input is read.
nl: Verplichte argumenten bij lange opties zijn ook verplicht bij korte opties.
    
      -d, --directory=MAP    ga naar MAP alvorens uit te pakken
      -c, --overwrite        geef -c aan shar script voor het
                               overschrijven van bestanden
      -e, --exit-0           zelfde als `--split-at="exit 0"'
      -E, --split-at=TEKST   splits samengevoegde shars na TEKST
      -f, --force            zelfde als `-c'
          --help             toon hulptekst en be�ndig programma
          --version          toon versie-informatie en be�ndig programma
    
    Als er geen BESTAND is, lees van standaardinvoer.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory to short options too.
      -o, --output-file=FILE   direct output to FILE
          --help               display this help and exit
          --version            output version information and exit
nl: Verplichte argumenten bij lange opties zijn ook verplicht bij korte opties.
      -o, --output-file=BESTAND  uitvoer naar BESTAND
          --help               toon deze hulptekst en be�ndig programma
          --version            toon versie-informatie en be�ndig programma

en: New file, remaining %s,
nl: Nieuw bestand, nu nog %s,

en: No input files
nl: Geen invoerbestanden

en: Note: not verifying md5sums.  Consider installing GNU coreutils.
nl: Let op: md5sum is niet geverifi�rd.  Overweeg de installatie van 'GNU coreutils'.

en: Opening `%s'
nl: Bezig `%s' te openen

en: Option -g implies -z, option -b implies -Z.
nl: Optie -g impliceert -z, optie -b impliceert -Z.

en: Option -g implies -z.
nl: Optie -g impliceert -z.

en: PLEASE avoid -X shars on Usenet or public networks
nl: Vermijd -X shars op Usenet en op openbare netwerken

en: Please unpack part '${shar_sequence}' next!
nl: Pak eerst deel '${shar_sequence}' uit!

en: Please unpack part 1 first!
nl: Pak eerst deel 1 uit!

en: Read error
nl: Fout bij lezen

en: Report bugs to <%s>.
nl: Rapporteer bugs naar <%s>.
    Rapporteer opmerkingen over de vertaling naar <vertaling@vrijschrift.org>.

en: SKIPPING %s
nl: BEZIG MET OVERSLAAN VAN %s

en: SKIPPING %s (file already exists)
nl: BEZIG MET OVERSLAAN VAN %s (bestand bestaat al)

en: STILL SKIPPING %s
nl: NOG STEEDS BEZIG MET OVERSLAAN VAN %s

en: Saving %s (%s)
nl: Bezig met opslaan van %s (%s)

en: Soft limit %s
nl: Zachte grens %s

en: Starting `sh' process
nl: Bezig een `sh'-proces op te starten

en: Starting file %s
nl: Beginbestand %s

en: The `cut' line was followed by: %s
nl: Na de `cut'-regel volgde: %s

en: This system doesn't support -Z ('compress'), use -z instead
nl: Dit systeem ondersteunt -Z ('compress') niet, gebruik -z

en: Too many directories for mkdir generation
nl: Te veel mappen om aan te maken met mkdir

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Probeer `%s --help' voor meer informatie.

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Usage: %s [FILE]...
nl: Gebruik: %s [BESTAND]...

en: Usage: %s [INFILE] REMOTEFILE
nl: Gebruik: %s [LOKAAL_BESTAND] NIETLOKAAL_BESTAND

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... [BESTAND]...

en: WARNING: No user interaction in vanilla mode
nl: WAARSCHUWING: De normale mode is niet interactief

en: WARNING: Non-text storage options overridden
nl: WAARSCHUWING: de opties voor opslag van niet-tekst worden genegeerd

en: WARNING: not restoring timestamps.  Consider getting and
nl: WAARSCHUWING: tijdsaanduidingen niet teruggezet.  Overweeg het verkrijgen en

en: Write error
nl: Fout bij schrijven

en: You have unpacked the last part
nl: Het laatste deel is uitgepakt

en: all
nl: alles

en: allocate file buffer
nl: voeg een buffer voor het bestand toe

en: allocate file name buffer
nl: voeg een buffer voor de bestandsnaam toe

en: allocating output file name
nl: toevoegen van uitvoerbestandsnaam

en: archive
nl: archief

en: binary
nl: binair

en: bunzipping file %s
nl: bezig met decomprimeren (bunzip2) van bestand %s

en: bzipped
nl: gemaakt met bzip2

en: cannot access %s
nl: kan geen toegang krijgen tot %s

en: compressed
nl: gecomprimeerd

en: continuing file %s
nl: doorgaan met bestand %s

en: denied writing FIFO (%s)
nl: kan niet naar FIFO (%s) schrijven

en: empty
nl: leeg

en: exit immediately
nl: be�ndig onmiddelijk

en: explain choices
nl: verklaar de keuze

en: extraction aborted
nl: extraheren afgebroken

en: failed to create lock directory
nl: het aanmaken van een vergrendelmap is mislukt

en: fopen-ing %s
nl: Bezig fopen op %s toe te passen

en: fstat-ing %s
nl: Bezig fstat op %s toe te passen

en: gunzipping file %s
nl: bezig met decomprimeren (gunzip) van bestand %s

en: gzipped
nl: gemaakt met gzip

en: illegal output prefix
nl: onjuiste uitvoervoorloopnaam

en: invalid file size limit `%s'
nl: ongeldige limiet, `%s', van de grootte van een bestand

en: invalid format (count field too wide): '%s'
nl: ongeldige opmaak (telveld te breed): '%s'

en: lock directory '${lock_dir}' exists
nl: vergrendelmap '${lock_dir}' bestaat

en: memory exhausted
nl: geen geheugen meer beschikbaar

en: no
nl: nee

en: none
nl: geen

en: not following symlink (%s)
nl: symbolische koppeling (%s) wordt niet gevolgd

en: overwrite %s
nl: overschrijf %s

en: overwrite all files
nl: alle bestanden overschrijven

en: overwrite no files
nl: geen bestanden overschrijven

en: overwrite this file
nl: dit bestand overschrijven

en: overwriting %s
nl: bezig met overschrijven %s

en: quit
nl: stop

en: restore of %s failed
nl: terugzetten van %s is mislukt

en: restore of %s failed
nl: terugzetten van %s is mislukt

en: skip this file
nl: dit bestand overslaan

en: standard input
nl: standaardinvoer

en: text
nl: tekst

en: uncompressing file %s
nl: bezig met decomprimeren van bestand %s

en: uudecoding file %s
nl: bezig met decoderen (uudecode) van bestand %s

en: x - created directory `%s'\''.
nl: x - aangemaakte map is `%s'\''.

en: x - created lock directory `'%s\''.
nl: x - aangemaakte vergrendelmap is `'%s\''.

en: x - extracting %s %s
nl: x - bezig met extraheren %s %s

en: x - failed to create directory `%s'\''.
nl: x - aanmaken van map `%s'\'' is mislukt.

en: x - failed to create lock directory `'%s\''.
nl: x - het aanmaken van vergrendelmap `'%s\'' is mislukt.

en: x - failed to remove lock directory `'%s\''.
nl: x - verwijderen van vergrendelmap `'%s\'' is mislukt.

en: x - removed lock directory `'%s\''.
nl: x - vergrendelmap `'%s\'' is verwijderd.

en: yes
nl: ja
