bison 2.4 - en to nl translation catalogue (140 entries)

en: 
    Execution times (seconds)
nl: 
    Uitvoeringstijden (in seconden)

en: 
    Operation modes:
      -h, --help                 display this help and exit
      -V, --version              output version information and exit
          --print-localedir      output directory containing locale-dependent data
          --print-datadir        output directory containing skeletons and XSLT
      -y, --yacc                 emulate POSIX Yacc
      -W, --warnings=[CATEGORY]  report the warnings falling in CATEGORY
nl: 
    Werkwijzes:
      -h, --help                 toon deze hulptekst en beëindig het programma
      -V, --version              toon versie-informatie en beëindig het programma
          --print-datadir        toon de folder met skeletten en XSLT-bestanden
          --print-localedir      toon de folder met regio-afhankelijke gegevens
      -y, --yacc                 emuleer POSIX Yacc
      -W, --warnings[=SOORT]     waarschuw over problemen (van het type SOORT)

en: 
    Report bugs to <%s>.
nl: 
    Meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.
    Meld bugs aan <%s>.

en:     Conflict between rule %d and token %s resolved as an error
nl:     Conflict tussen regel %d en token %s opgelost als een fout

en:     Conflict between rule %d and token %s resolved as reduce
nl:     Conflict tussen regel %d en token %s opgelost als reductie

en:     Conflict between rule %d and token %s resolved as shift
nl:     Conflict tussen regel %d en token %s opgelost als shift

en:  TOTAL                 :
nl:  TOTAAL                :

en:  on left:
nl:  links:

en:  on right:
nl:  rechts:

en: $$ for the midrule at $%d of `%s' has no declared type
nl: $$ voor de midrule op $%d van `%s' heeft geen gedeclareerd type

en: $$ of `%s' has no declared type
nl: $$ van `%s' heeft geen gedeclareerd type

en: $%d of `%s' has no declared type
nl: $%d van `%s' heeft geen gedeclareerd type

en: $default
nl: $standaard

en: %%expect-rr applies only to GLR parsers
nl: %%expect-rr is enkel van toepassing op GLR-parsers

en: %d nonterminal useless in grammar | %d nonterminals useless in grammar
nl[0]: %d niet-eindsymbool is nutteloos in de grammatica
nl[1]: %d niet-eindsymbolen zijn nutteloos in de grammatica

en: %d rule useless in grammar | %d rules useless in grammar
nl[0]: %d regel is nutteloos in de grammatica
nl[1]: %d regels zijn nutteloos in de grammatica

en: %s affects only GLR parsers
nl: %s is enkel van toepassing op GLR-parsers

en: %s must be followed by positive number
nl: %s moet gevolgd worden door een positief getal

en: %s redeclaration for %s
nl: %s herdeclaratie voor %s

en: %s redeclaration for <%s>
nl: %s herdeclaratie voor <%s>

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie `%s' is niet eenduidig

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie `%s' vereist een argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `--%s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `-W %s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie `-W %s' is niet eenduidig

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: onbekende optie `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: onbekende optie `--%s'

en: %u bitset_allocs, %u freed (%.2f%%).
nl: %u bitset_allocs, %u vrijgegeven (%.2f%%).

en: %u bitset_resets, %u cached (%.2f%%)
nl: %u bitset_resets, %u gecached (%.2f%%)

en: %u bitset_sets, %u cached (%.2f%%)
nl: %u bitset_sets, %u gecached (%.2f%%)

en: %u bitset_tests, %u cached (%.2f%%)
nl: %u bitset_tests, %u gecached (%.2f%%)

en: Accumulated runs = %u
nl: Aantal uitvoeringen = %u

en: Bad stats file size.
nl: Het statistiekenbestand heeft een verkeerde grootte.

en: Bitset statistics:
nl: Bitset-statistieken:

en: Could not open stats file for writing.
nl: Kon het statistiekenbestand niet openen voor schrijven.

en: Could not read stats file.
nl: Kon het statistiekenbestand niet lezen.

en: Could not write stats file.
nl: Kon niet schrijven naar het statistiekenbestand.

en: Generate LALR(1) and GLR parsers.
nl: Genereer LALR(1) en GLR parsers.

en: Grammar
nl: Grammatica

en: I/O error
nl: I/O-fout

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
nl: Wanneer een lange optie een argument als verplicht aanduidt, dan is dat
    argument eveneens verplicht bij de overeenkomstige korte optie.

en: Nonterminals useless in grammar
nl: Niet-eindsymbolen die nutteloos zijn in de grammatica

en: Nonterminals, with rules where they appear
nl: Niet-eindsymbolen, met de regels waarin ze voorkomen

en: Output:
          --defines[=FILE]       also produce a header file
      -d                         likewise but cannot specify FILE (for POSIX Yacc)
      -r, --report=THINGS        also produce details on the automaton
          --report-file=FILE     write report to FILE
      -v, --verbose              same as `--report=state'
      -b, --file-prefix=PREFIX   specify a PREFIX for output files
      -o, --output=FILE          leave output to FILE
      -g, --graph[=FILE]         also output a graph of the automaton
      -x, --xml[=FILE]           also output an XML report of the automaton
                                 (the XML schema is experimental)
nl: Uitvoer:
          --defines[=BESTAND]    genereer ook een header-bestand
      -d                         idem, maar bestand kan niet opegegeven worden
                                 (voor POSIX Yacc)
      -r, --report=DINGEN        genereer ook details over de automaat
          --report-file=BESTAND  schrijf het rapport weg in BESTAND
      -v, --verbose              hetzelfde als `--report=state'
      -b, --file-prefix=PREFIX   geef de uitvoerbestandsnamen deze PREFIX
      -o, --output=BESTAND       schrijf uitvoer naar BESTAND
      -g, --graph[=BESTAND]      genereer ook een graaf van de automaat
      -x, --xml[=BESTAND]        genereer ook een XML-rapport over de automaat
                                 (het XML schema is experimenteel)

en: Parser:
      -L, --language=LANGUAGE    specify the output programming language
                                 (this is an experimental feature)
      -S, --skeleton=FILE        specify the skeleton to use
      -t, --debug                instrument the parser for debugging
          --locations            enable locations computation
      -p, --name-prefix=PREFIX   prepend PREFIX to the external symbols
      -l, --no-lines             don't generate `#line' directives
      -k, --token-table          include a table of token names
nl: Parser:
      -L, --language=TAAL        geef de te gebruiken programmeertaal op
                                 (dit is een experimenteel feature)
      -S, --skeleton=BESTAND     geef het te gebruiken skeletbestand op
      -t, --debug                maak de parser geschikt voor debugging
          --locations            houd symboollokaties bij
      -p, --name-prefix=PREFIX   geef de externe symboolnamen deze PREFIX
      -l, --no-lines             genereer geen `#line' directieven
      -k, --token-table          genereer ook een tabel van tokennamen

en: Rules useless in grammar
nl: Regels die nutteloos zijn in de grammatica

en: Rules useless in parser due to conflicts
nl: Regels die, omwille van conflicten, nutteloos zijn in de grammatica

en: State %d
nl: Staat %d

en: THINGS is a list of comma separated words that can include:
      `state'        describe the states
      `itemset'      complete the core item sets with their closure
      `lookahead'    explicitly associate lookahead tokens to items
      `solved'       describe shift/reduce conflicts solving
      `all'          include all the above information
      `none'         disable the report
nl: DINGEN is een door komma's gescheiden lijst van woorden; geldige woorden zijn:
      `state'        beschrijf de toestanden van de automaat
      `itemset'      vervolledig de verzamelingen van kern-items met hun closures
      `look-ahead'   verbind look-ahead tokens expliciet met items
      `solved'       beschrijf het oplossen van shift/reductie conflicten
      `all'          produceer alle bovengenoemde informatie
      `none'         schakel de rapportering uit

en: Terminals unused in grammar
nl: Eindsymbolen die niet gebruikt worden in de grammatica

en: Terminals, with rules where they appear
nl: Eindsymbolen, met de regels waarin ze voorkomen

en: The same is true for optional arguments.
nl: Hetzelfde geldt voor optionele argumenten.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nl: Dit is vrije software; zie de broncode voor kopieercondities.  Er is GEEN
    garantie; zelfs niet voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD
    DOEL.

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Probeer `%s --help' voor meer informatie.

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Usage: %s [OPTION]... FILE
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... BESTAND

en: Valid arguments are:
nl: Geldige argumenten zijn:

en: Warning categories include:
      `midrule-values'  unset or unused midrule values
      `yacc'            incompatibilities with POSIX YACC
      `all'             all the warnings
      `no-CATEGORY'     turn off warnings in CATEGORY
      `none'            turn off all the warnings
      `error'           treat warnings as errors
nl: Soorten van waarschuwing zijn:
      `midrule-values'  midrule waarden die niet gezet of gebruikt worden
      `yacc'            dingen die niet compatibel zijn met POSIX Yacc
      `all'             alle waarschuwingen
      `no-SOORT'        geen waarschuwingen van type SOORT
      `none'            helemaal geen waarschuwingen
      `error'           beschouw waarschuwingen als fouten

en: Written by Robert Corbett and Richard Stallman.
nl: Geschreven door Robert Corbett en Richard Stallman.

en: accept
nl: accepteer

en: ambiguous argument %s for %s
nl: argument %s voor %s is niet eenduidig

en: cannot close file
nl: kan bestand niet sluiten

en: cannot open file `%s'
nl: kan bestand `%s' niet openen

en: column number overflow
nl: overflow van kolomnummers

en: conflicting outputs to file %s
nl: conflicterende uitvoer naar bestand %s

en: conflicts: %d reduce/reduce
nl: conflicten: %d reductie/reductie

en: conflicts: %d shift/reduce
nl: conflicten: %d shift/reductie

en: conflicts: %d shift/reduce, %d reduce/reduce
nl: conflicten: %d shift/reductie, %d reductie/reductie

en: count log histogram
nl: histogram van aantal gezette bits

en: density histogram
nl: histogram van dichtheid aan gezette bits

en: empty
nl: leeg

en: empty rule for typed nonterminal, and no action
nl: lege regel voor niet-eindsymbool met type, en geen actie

en: error (nonassociative)
nl: fout (niet associatief)

en: expected %d reduce/reduce conflict | expected %d reduce/reduce conflicts
nl[0]: er werd %d reductie/reductie conflict verwacht
nl[1]: er werden %d reductie/reductie conflicten verwacht

en: expected %d shift/reduce conflict | expected %d shift/reduce conflicts
nl[0]: er werd %d shift/reductie conflict verwacht
nl[1]: er werden %d shift/reductie conflicten verwacht

en: explicit type given in untyped grammar
nl: expliciet type opgegeven in een typeloze grammatica

en: extra operand `%s'
nl: overtollige operand `%s'

en: fatal error
nl: fatale fout

en: go to state %d
nl: ga naar toestand %d

en: integer out of range: %s
nl: integer buiten bereik: %s

en: invalid $ value: $%d
nl: ongeldige $-waarde: $%d

en: invalid argument %s for %s
nl: ongeldig argument %s voor %s

en: invalid character: %s
nl: ongeldig teken: %s

en: invalid directive: %s
nl: ongeldig commando: %s

en: invalid escape sequence: %s
nl: ongeldige escape: %s

en: invalid language `%s'
nl: ongeldige taal `%s'

en: invalid null character
nl: ongeldig null-teken

en: invalid null character: %s
nl: ongeldig null-teken: %s

en: line number overflow
nl: overflow van lijnnummers

en: memory exhausted
nl: geen geheugen meer beschikbaar

en: missing `%s' at end of file
nl: `%s' ontbreekt aan einde van bestand

en: missing `%s' at end of line
nl: `%s' ontbreekt aan einde van regel

en: missing identifier in parameter declaration
nl: naam ontbreekt in parameterdeclaratie

en: missing operand after `%s'
nl: operand ontbreekt na `%s'

en: multiple %s declarations
nl: meerdere %s declaraties

en: multiple language declarations are invalid
nl: meerdere talen opgeven is niet toegestaan

en: multiple skeleton declarations are invalid
nl: meerdere skeletten opgeven is niet toegestaan

en: no rules in the input grammar
nl: invoergrammatica bevat geen regels

en: nonterminal useless in grammar: %s
nl: niet-eindsymbool is nutteloos in de grammatica: %s

en: only one %s allowed per rule
nl: slechts één %s toegestaan per regel

en: previous declaration
nl: eerdere declaratie

en: redeclaration for default tagged %%destructor
nl: herdeclaratie van standaard "tagged" %%destructor

en: redeclaration for default tagged %%printer
nl: herdeclaratie van standaard "tagged" %%printer

en: redeclaration for default tagless %%destructor
nl: herdeclaratie van standaard "tagless" %%destructor

en: redeclaration for default tagless %%printer
nl: herdeclaratie van standaard "tagless" %%printer

en: redefining user token number of %s
nl: herdefinitie van het door de gebruiker gekozen tokennummer van %s

en: reduce using rule %d (%s)
nl: reduceren via regel %d (%s)

en: refusing to overwrite the input file %s
nl: ik weiger om invoerbestand %s te overschrijven

en: result type clash on merge function `%s': <%s> != <%s>
nl: conflict tussen resultaattypes bij merge-functie `%s': <%s> != <%s>

en: rule given for %s, which is a token
nl: regel opgegeven voor token (%s)

en: rule is too long
nl: regel is te lang

en: rule useless in grammar
nl: regel is nutteloos in de grammatica

en: rule useless in parser due to conflicts
nl: regel is nutteloos in de grammatica omwille van conflicten

en: shift, and go to state %d
nl: shift, en ga naar toestand %d

en: size log histogram
nl: histogram van bitset-groottes

en: start symbol %s does not derive any sentence
nl: uit startsymbool %s kan geen enkele zin afgeleid worden

en: state %d
nl: toestand %d

en: stray `$'
nl: losse `$'

en: stray `,' treated as white space
nl: losse `,' behandeld als witruimte

en: stray `@'
nl: losse `@'

en: subsidiary program `%s' could not be invoked
nl: hulpprogramma `%s' kon niet opgeroepen worden

en: symbol %s is used, but is not defined as a token and has no rules
nl: symbool %s wordt gebruikt, maar is niet gedefinieerd als een token en heeft geen regels

en: symbol %s redeclared
nl: symbool %s opnieuw gedeclareerd

en: symbol %s redefined
nl: symbool %s opnieuw gedefinieerd

en: symbol `%s' given more than one literal string
nl: symbool `%s' krijgt meer dan één letterlijke string toegewezen

en: symbol `%s' used more than once as a literal string
nl: symbool `%s' meer dan eens gebruikt als een letterlijke string

en: the start symbol %s is a token
nl: het startsymbool %s is een token

en: the start symbol %s is undefined
nl: het startsymbool %s is niet gedefinieerd

en: time in %s: %ld.%06ld (%ld%%)
nl: tijd in %s: %ld.%06ld (%ld%%)

en: tokens %s and %s both assigned number %d
nl: tokens %s en %s hebben beide nummer %d toegewezen gekregen

en: too many symbols in input grammar (limit is %d)
nl: te veel symbolen in de invoergrammatica (de limiet is %d)

en: type clash on default action: <%s> != <%s>
nl: type-conflict bij standaardaktie: <%s> != <%s>

en: unrecognized escape sequence: %s
nl: onbekende escape: %s

en: unset value: $$
nl: waarde niet gezet: $$

en: unused value: $%d
nl: waarde niet gebruikt: $%d

en: warning
nl: let op
