lynx 2.8.6-dev8 - en to hu translation catalogue (1174 entries)

en: 		Tab kind=%d at %.0f
hu: 		Tab típusa=%d a %.0f-nél

en: 	Align=%d, %d tabs. (%.0f before, %.0f after)
hu: 	Igazítás=%d, %d tab (%.0f előtte, %.0f mögötte)

en: 	Indents: first=%.0f others=%.0f, Height=%.1f Desc=%.1f
hu: 	Összetevők: első=%.0f többi=%.0f, Magasság=%.1f Leírás=%.1f

en: 
    
     Please enter your message below.
hu: 
    
     Kérem írja be az üzenetet ez alá.

en: 
    
     Please provide or edit the Organization: header
hu: 
    
     Adja meg vagy szerkessze a fejléc "Szervezet:" sorát

en: 
    
     Please provide or edit the Subject: header
hu: 
    
     Adja meg vagy szerkessze a fejléc "Tárgy:" sorát

en: 
    
     Please provide your mail address for the From: header
hu: 
    
     Kérem adja meg a postacímét a fejléc "Feladó:" sorába

en: 
    
    Use Ctrl-G to cancel if you do not want to send a message
hu: 
    
    Használja a Ctrl G-t a megszakításhoz, ha mégsem akar üzenetet küldeni

en: 
     Enter a mail address for a CC of your message.
hu: 
     Írja be azt a címet, ahova szeretne az üzenetről másolatot küldeni.

en: 
     Please enter a mail address or some other
hu: 
     Kérem írja ide az email címét, vagy más elérhetőségét

en: 
     Please enter a subject line.
hu: 
     Kérem írja be a levél tárgyát.

en: 
     Please enter your message below.
hu: 
     Ide írhatja az üzenet szövegét.

en: 
     Please enter your name, or leave it blank to remain anonymous
hu: 
     Kérem írja be a nevét, vagy hagyja üresen, ha névtelen akar maradni

en: 
     Please review the message body:
hu: 
     Kérem nézze át az üzenet szövegét:

en: 
     When you are done, press enter and put a single period (.)
hu: 
     Mikor kész, nyomjon ENTER-t, és egy üres sorba írjon pontot (.)

en: 
     With copies to:
hu: 
     Másolatok ide:

en: 
     With copy to:
hu: 
     Másolat ide:

en: 
     on a line and press enter again.
hu: 
     egy sorban nyomjon újból ENTER-t.

en: 
    A Fatal error has occurred in %s Ver. %s
hu: 
    Végzetes hiba lépett fel a %s %s verzióban

en: 
    Code record, can't display
hu: 
    Kód rekord, nem lehet megjeleníteni

en: 
    Configuration file "%s" is not available.
hu: 
    A(z) %s konfigurációs fájl nem áll rendelkezésre.

en: 
    Enter the 's'earch command and then specify search words.
hu: 
    Adjon ki keresés parancsot (S), és határozza meg a keresendő szavakat.

en: 
    Headline record, can't display
hu: 
    Fejléc-rekord, nem lehet megjeleníteni

en: 
    Long Header record, can't display
hu: 
    Hosszú fejlécrekord, nem lehet megjeleníteni

en: 
    Lynx character sets not declared.
hu: 
    Nincs deklarált karakterkészlet a Lynx-ben.

en: 
    Lynx edit map not declared.
hu: 
    Nincs deklarált szerkesztőkép a Lynx-ben.

en: 
    Lynx file "%s" is not available.
hu: 
    A(z) %s Lynx-fájl nem áll rendelkezésre.

en: 
    No articles in this group.
hu: 
    Nincs cikk ebben csoportban.

en: 
    No articles in this range.
hu: 
    Nincs cikk ebben tartományban.

en: 
    Please enter search keywords.
hu: 
    Írja be a keresendő kulcsszavakat.

en: 
    Please notify your system administrator to confirm a bug, and if
    confirmed, to notify the lynx-dev list.  Bug reports should have concise
    descriptions of the command and/or URL which causes the problem, the
    operating system name with version number, the TCPIP implementation, the
    TRACEBACK if it can be captured, and any other relevant information.
hu: 
    Kérem beszéljen a rendszergazdájával, hogy ellenőrizze a hibát,
    és ha ő megerősítette, akkor küldjön egy jelentést a lynx-dev listára.
    A hibajelentésbe írja bele: a parancs leírását, melyik URL-el volt gond,
     az operációs rendszert verziószámmal együtt, a TCP/IP implementációt 
    (ha tudja), mi hozta létre a hibát és egyéb fontos lényegeket.

en: 
    Press RETURN to clean up:
hu: 
    Nyomjon RETURN-t a törléshez:

en: 
    Press RETURN to continue:
hu: 
    Nyomjon RETURN-t a folytatáshoz:

en: 
    Press the 's' key and enter search keywords.
hu: 
    Nyomja le az 's' gombot, és írja be a keresendő szavakat.

en: 
    Text record
hu: 
    Szöveg rekord

en: 
    The keywords that you enter will allow you to search on a
hu: 
    A megadott kulcsszavak lehetővé teszik a keresést egy

en: 
    There are about %d articles currently available in %s, IDs as follows:
hu: 
    Körülbelül %d cikk van itt: %s, a következő azonosítókkal:

en: 
    This is a searchable Gopher index.
hu: 
    Ez egy kereshető Gopher index.

en: 
    This is a searchable index of a CSO database.
hu: 
    Ez egy CSO adatbázis kereshető indexe.

en:             Enter text into the field by typing on the keyboard
hu:             Írja be a szöveget a mezőbe

en:          Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH
hu:             Könyvjelző leírás és útvonal szerkesztése

en:        Select Bookmark
hu:       Könyvjelző kiválasztása

en:       %s to delete text in field, [Backspace] to delete a character
hu:      %s kitörli a szöveget,  [Backspace]: egy karaktert töröl

en:       Ctrl-U to delete text in field, [Backspace] to delete a character
hu:   Ctrl-U: kitörli a szöveget a mezőből,  [Backspace]: egy karaktert töröl

en:       Exiting...
hu:       Kilépés...

en:      This file also may be edited with a standard text editor to delete
         outdated or invalid links, or to change their order.
hu:      Ez a fájl szövegszerkesztővel módosítható, törölhetők a 
         régi vagy érvénytelen hivatkozások, vagy módosítható a sorrendjük.

en:      This file is an HTML representation of the X Mosaic hotlist file.
         Outdated or invalid links may be removed by using the
         remove bookmark command, it is usually the 'R' key but may have
         been remapped by you or your system administrator.
hu:       Ez a fájl HTML ábrázolása egy X Mosaic gyorslista fájlnak.
          A régi vagy érvénytelen hivatkozásokat törölheti
          a könyvjelző eltávolítás paranccsal, ami általában az 
          'R' billentyű (lehet, hogy ez meg lett változtatva).

en:      You can delete links by the 'R' key<br>
    <ol>
hu:      A hivatkozásokat az 'R' billentyűvel törölheti<br>
    <ol>

en:      You can delete links using the remove bookmark command.  It is usually
         the 'R' key but may have been remapped by you or your system
         administrator.
hu:       A hivatkozásokat törölheti a könyvjelző eltávolítás paranccsal.
          Ez általában a 'R' billentyű, de lehet, hogy ez meg lett változtatva.

en:     %s to delete all text in field, [Backspace] to delete a character
hu:      %s kitörli az egész szöveget,  [Backspace]: egy karaktert töröl

en:     Ctrl-U to delete all text in field, [Backspace] to delete a character
hu:     Ctrl-U: kitörli az egész szöveget,  [Backspace]: egy karaktert töröl

en:   Arrow keys: Up and Down to move.  Right to follow a link; Left to go back.
hu:   Le-föl nyilak: mozgás. Jobbra nyíl: hivatkozást követ; Balra nyíl: visszalép.

en:   C)reate  D)ownload  E)dit  F)ull menu  M)odify  R)emove  T)ag  U)pload
hu: Létrehoz (C), Letölt (D), Szerkeszt (E), Teljes menü (F), Módosít (M), Eltávolít (R), Jelöl (T), Feltölt (U)

en:   O)ther cmds  B)ack  E)dit  D)ownload ^R)eload ^W)ipe screen  search doc: /
hu: O:Parancs, B:Vissza, E:Szerk., D:Letölt, Ctl-R:Újratölt, Ctl-W:Frissít, /:Keres

en:   O)ther cmds  H)elp  K)eymap  G)oto  P)rint  M)ain screen  o)ptions  Q)uit
hu: O:Parancs, H:Súgó, K:Bill., G:Ugrik, P:Nyomtat, M:Főoldal, O:Beállít, Q:Kilép

en:  '>' to save, or 'r' to return to Lynx
hu: '>': mentés vagy az 'r': visszatérés a Lynx-hez

en:  'r' to return to Lynx
hu: 'r': visszatérés a Lynx-hez

en:  (From History)
hu:  (Előzményekből)

en:  (Leave blank if you don't want a copy.)
hu:  (Hagyja üresen, ha nem akar másolatot.)

en:  (Press 'z' to abort)
hu:  (Nyomja le a 'Z'-t a megszakításhoz)

en:  (bad file name)
hu:  (hibás fájlnév)

en:  (in
hu:  (

en:  (internal)
hu:  (belső)

en:  (or via proxy server, if defined)
hu:  (vagy proxykiszolgálón keresztül, ha meg van adva)

en:  (stalled for %s)
hu:  (megállt %s sec-ra)

en:  (was internal)
hu:  (belső volt)

en:  *** MEMORY EXHAUSTED ***
hu:  *** A MEMÓRIA ELFOGYOTT ***

en:  H)elp O)ptions P)rint G)o M)ain screen Q)uit /=search [delete]=history list
hu: H: Súgó, O: Beállít, P: Nyomtat, M:Főablak, Q:Kilép, /:Keres

en:  NOT GIVEN in source file;
hu:  NINCS MEGADVA a forrás fájlban,

en:  Print job complete.
hu: Nyomtatási munka kész.

en:  Search Results
hu:  A keresés eredménye

en:  Select Bookmark (screen %d of %d)
hu: Könyvjelző kiválasztása (%d. képernyő, összesen %d)

en:  Use Control-U to erase the default.
hu:  Használja a Control-U -t a teljes törléshez

en:  Version
hu:  Verzió

en:  WAIS Index.
hu:  WAIS Indexben.

en:  WAIS source file
hu:  WAIS forrás fájl

en:  contains the following %d item%s relevant to "
hu:  tartalmazza a következő %d elemet %s fontos "

en:  description
hu:  leírás

en:  directory
hu:  könyvtár

en:  first
hu:  először

en:  means to contact you, if you desire a response.
hu:  ahol kapcsolatba léphetnek önnel, ha választ vár.

en:  of option line,
hu: beállítások sorának,

en:  or
hu:  vagy

en:  person's name in the database.
hu:  személy neve után az adatbázisban.

en:  to return to Lynx.
hu:  vissza a Lynx-be.

en:  to save,
hu:  mentés,

en: " in:
hu: " itt:

en: %s  D)ownload, or C)ancel
hu: %s Letöltés (D) vagy mégse (C)

en: %s Version %s (%s)
hu: %s Verzió %s (%s)

en: %s cookie: %.*s=%.*s  Allow? (Y/N/Always/neVer)
hu: %s süti: %.*s=%.*s  Engedjük? (Igen/Nem/Mindig/Soha)

en: %s,  Articles %d-%d
hu: %s, Cikk: %d-%d

en: %s: Invalid Option: %s
hu: %s: Érvénytelen opció: %s

en: '%s' not found!
hu: '%s' nem található!

en: 'A'lways allowing from domain '%s'.
hu: (A): Mindig engedélyezi a %s tartományt.

en: 'P'rompting to allow from domain '%s'.
hu: (P): Rákérdez a %s tartomány engedélyezésére.

en: (Checkbox Field)   Use right-arrow or <return> to toggle.
hu: (Jelölőnégyzet mező). Jobb nyíl vagy <return>: kijelöl

en: (Choice list) Hit return and use arrow keys and return to select option.
hu: (Választó lista). Le-föl nyíl: mozgás, <return>: választ

en: (Cookies allowed via prompt.)
hu: (Sütiket csak rákérdezés után engedélyezi.)

en: (Cookies always allowed.)
hu: (Sütiket mindig engedélyezi.)

en: (Cookies never allowed.)
hu: (Sütiket soha nem engedélyezi.)

en: (End of session.)
hu: (Folyamat vége.)

en: (File entry field) Enter filename.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
hu: (Fájl megadási mező). Kérem a fájl nevét. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: (Form field)
hu: (Űrlap mező)

en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit (%s for no cache).
hu: (Űrlap mező). Kérem a szöveget. <return>: elküld (%s: gyorstár nélküli küldés)

en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit, arrows or tab to move off.
hu: (Űrlap mező). Kérem a szöveget. <return>: elküld. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit.
hu: (Űrlap mező). Kérem a szöveget. <return>: elküld

en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit (%s to submit with no cache).
hu: (Űrlap mező). Nem aktív. <return>: szerkeszt (%s: gyorsítótár nélküli küldés)

en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit.
hu: (Űrlap mező). Nem aktív. <return>: szerkeszt

en: (Form field) Inactive. Press <return> to edit, press <return> twice to submit.
hu: (Űrlap mező). Nem aktív. <return>: szerkeszt, 2x <return>: elküld

en: (Form reset button)   Use right-arrow or <return> to reset form to defaults.
hu: (Űrlap törlés gomb). Jobbra nyíl vagy <return>: alaphelyzetbe hoz

en: (Form submit button) Use right-arrow or <return> to submit ('x' for no cache).
hu: (Űrlap küldő gomb). Jobbra nyíl vagy <return>: ('x': gyorstár nélküli küldés)

en: (Form submit button) Use right-arrow or <return> to submit.
hu: (Űrlap küldő gomb). Jobbra nyíl vagy <return>: elküld

en: (NORMAL LINK)   Use right-arrow or <return> to activate.
hu: (HIVATKOZÁS). Jobbra nyíl vagy <return>: kiválaszt

en: (No messages yet)
hu: (Még nincs üzenet)

en: (No name.)
hu: (Nincs név.)

en: (No title.)
hu: (Nincs cím)

en: (No value.)
hu: (Nincs érték.)

en: (Option list) Hit return and use arrow keys and return to select option.
hu: (Legördülő menü). <return>, jobbra nyíl: belép

en: (Password entry field) Enter text.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
hu: (Jelszó mező). Kérem a szöveget. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: (Password entry field) Inactive.  Press <return> to activate.
hu: (Jelszó mező). Nem aktív. <return>: aktivál

en: (Persistent Cookies.)
hu: (Állandó sütik.)

en: (Radio Button)   Use right-arrow or <return> to toggle.
hu: (Választógomb). Jobbra nyíl vagy <return>: kijelöl

en: (Short Header record, can't display)
hu: (Rövid fejléc-rekord, nem lehet megjeleníteni)

en: (Text entry field) Enter text.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
hu: (Szövegbeviteli mező). Kérem a szöveget. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: (Text entry field) Inactive.  Press <return> to activate.
hu: (Szövegbeviteli mező). Nem aktív. <return>: aktivál

en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off (%s for editor).
hu: (Szöveges terület). Kérem a szöveget. Le-föl nyíl, Tab: kilép. (%s szerkesztő)

en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off.
hu: (Szöveges terület). Kérem a szöveget. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: (Textarea) Inactive.  Press <return> to activate (%s for editor).
hu: (Szövegmező). Nem aktív. <return>: aktivál. (%s szerkesztővel)

en: (Textarea) Inactive.  Press <return> to activate.
hu: (Szöveges terület). Nem aktív. <return>: aktivál

en: (approximately)
hu: (körülbelül)

en: (assumed)
hu: (feltételezett)

en: (bad doc id)
hu: (hibás dok. azonosító)

en: (bytes)
hu: (bájt)

en: (from a previous session)
hu: (egy előző folyamatból)

en: (mailto form field) Enter text.  Use <return> to submit, arrows to move off.
hu: (Levelező mező). Kérem a szöveget. <return>: elküld. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: (mailto form field) Inactive.  Press <return> to change.
hu: (címzés mező). Nem aktív. <return>: váltás

en: (mailto form field) Mail is disallowed so you cannot submit.
hu: (címzés mező). A levelezés használata nincs engedélyezve, nem tudjuk elküldeni.

en: (mailto form submit button) Mail is disallowed so you cannot submit.
hu: (Levélküldő gomb). A levelezés le van tiltva, nem lehet elküldeni.

en: (mailto form submit button) Use right-arrow or <return> to submit.
hu: (Levélküldő gomb). Jobbra nyíl vagy <return>: elküld

en: (no address)
hu: (nincs cím)

en: (no name)
hu: (névtelen)

en: (none)
hu: (nincs)

en: (options marked with (!) will not be saved)
hu: (a '!'-el jelölt opciók nem lesznek megőrizve!)

en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

en: ** Bad HTML!!  No form action defined. **
hu: ** Hibás HTML! Nincs űrlap művelet meghatározva. **

en: ** Bad HTML!!  Use -trace to diagnose. **
hu: ** Hibás HTML!! Használja a -trace kapcsolót a hibakereséshez. **

en: *** You have mail. ***
hu: *** Önnek új levele van. ***

en: *** You have new mail. ***
hu: *** Önnek új levele van. ***

en: *** You have unread mail. ***
hu: *** Önnek olvasatlan levele van. ***

en: **** HTAccess: Internal software error.  Please mail lynx-dev@nongnu.org!
hu: **** HTaccess: Belső programhiba. Kérem írjon egy emailt a lynx-dev@nongnu.org címre (angolul)!

en: **** HTAccess: Status returned was: %d
hu: **** HTAccess: Visszatérési állapot: %d

en: **** HTAccess: socket or file number returned by obsolete load routine!
hu: **** HTAccess: elavult betöltési rutin által adott socket vagy fájl szám!

en: , ETA %s
hu: , ETA %s sec

en: , ISMAP script
hu: , ISMAP parancsállomány

en: , bookmark file
hu: , könyvjelző fájl

en: , guessing...
hu: , próbálkozás...

en: , help on
hu: , segítség

en: , no-cache
hu: , gyorstár nélkül

en: , safe
hu: , biztonságos

en: , via internal link
hu: , belső hivatkozáson keresztül

en: -- press space for more, use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit.
hu: -- Szóköz: tovább, le-föl nyíl: mozgás, ?: súgó, q: kilép

en: -- press space for next page --
hu: -- Szóköz: következő oldal --

en: --More--  This is a searchable index.  Use %s to search.
hu: --Tovább--  Ez egy kereshető index. Használja a %s-t a kereséshez.

en: -more-
hu: -tovább-

en: A URL specified by the user
hu: Felhasználó által megadott URL

en: A component of path is not a directory
hu: Az útvonal egy összetevője nem könyvtár

en: ADVANCED
hu: FEJLETT

en: ALWAYS
hu: MINDIG

en: ALWAYS OFF
hu: Mindig: KI

en: ALWAYS ON
hu: Mindig: BE

en: Accept Changes
hu: A változások elfogadása

en: Accept all types
hu: minden típust elfogad

en: Accept invalid cookie domain=%s for '%s'?
hu: Elfogadjuk az érvénytelen süti tartományt=%s %s-nek?

en: Accept invalid cookie path=%s as a prefix of '%s'?
hu: Elfogadjuk az érvénytelen süti útvonalat=%s, mint '%s' előtétjét?

en: Accept lynx's internal types
hu: Lynx belső típusainak elfogadása

en: Access Permissions
hu: Elérési jogok

en: Access forbidden by rule
hu: Az elérést szabály tiltja

en: Access links
hu: Hivatkozás elérése

en: Access to dot files is disabled!
hu: A rejtett fájlok elérése le van tiltva!

en: Access to local files denied.
hu: A helyi fájl-elérés le van tiltva.

en: Access without authorization denied -- retrying
hu: Felhatalmazás nélküli elérés megtagadva -- újra

en: Action:
hu: Művelet:

en: Activate links to gobble up cookies or entire domains,
hu: A hivatkozás aktiválásával felfalhatja a sütiket vagy teljes tartományokat,

en: Address List Page
hu: Címlista lap

en: Address contains a username: %s
hu: A cím felhasználói nevet tartalmaz: %s

en: Address has invalid port
hu: A címben érvénytelen a port

en: Address length looks invalid
hu: A cím hosszúsága érvénytelen

en: Advanced
hu: Profi

en: Alert!: %s
hu: Figyelem!: %s

en: All
hu: mindegyik

en: All available articles in
hu: Minden rendelkezésre álló cikk

en: All cookies in the domain have been eaten!
hu: Minden sütit megettünk ebben a tartományban!

en: All of the cookies in the jar have been eaten!
hu: Az összes sütit megettük erről a tálcáról!

en: Allowing this cookie.
hu: A süti elfogadása.

en: Already in target directory: %s
hu: Már a cél könyvtárban van: %s

en: Also accept lynx.cfg's types
hu: lynx.cfg fájl típusainak elfogadása

en: Also accept system's types
hu: Rendszer-típusok elfogadása

en: Also accept user's types
hu: Felhasználói típusok elfogadása

en: An excellent http server for VMS is available via
hu: Egy kitűnő http szerver VMS-hez rendelkezésre áll

en: Append '%s'?
hu: Hozzáfűzés: '%s'?

en: Are you sure you want to quit?
hu: Ki akar lépni a programból?

en: As Visit Tree
hu: Látogatási fa

en: Assumed document character set
hu: Feltételezett karakterkészlet

en: Authorization failed.  Retry?
hu: A felhasználói azonosítás sikertelen. Újra?

en: Authorization info cleared.
hu: Felhatalmazási információk törölve.

en: B)ookmark file:
hu: (B): a könyvjelző fájl:

en: Bad HTML!!  Unable to create popup window!
hu: Hibás HTML! Nem lehet létrehozni legördülő ablakot!

en: Bad partial reference!  Stripping lead dots.
hu: Hibás részleges hivatkozás! A soreleji pontokat elhagyom.

en: Bad request!
hu: Hibás kérés!

en: Bad rule
hu: Hibás szabály

en: Badly formed address %s
hu: Hibás címzés %s

en: Be sure your printer is on-line.  Press <return> to start printing:
hu: A nyomtató legyen bekapcsolva. Nyomja le a <return>-t a nyomtatáshoz:

en: Bookmark deletion failed.
hu: Könyvjelző törlés sikertelen.

en: Bookmark features are currently disabled.
hu: A könyvjelző jelenleg le van tiltva.

en: Bookmark file
hu: Könyvjelző fájl

en: Bookmark file is not defined. Use %s to see options.
hu: Nincs megadva könyvjelző fájl. Használja a %s-t a beállítások megnézéséhez.

en: Bookmark files cannot be traversed (only http URLs).
hu: Könyvjelző fájlt nem lehet átirányítani (csak http URL-ek szerepelhetnek).

en: Bookmarks file
hu: Könyvjelző fájl

en: Building directory listing...
hu: Könyvtárlista felépítése...

en: Built on %s %s %s
hu: Készítve %s %s %s

en: By Date
hu: Dátum szerint

en: By First Visit
hu: Első alkalommal

en: By First Visit Reversed
hu: Első alkalommal, megfordítva

en: By Group
hu: Csoport szerint

en: By Last Visit
hu: Utolsó látogatás

en: By Last Visit Reversed
hu: Utolsó látogatás, megfordítva

en: By Mode
hu: Mód szerint

en: By Name
hu: Név szerint

en: By Size
hu: Méret szerint

en: By Type
hu: Típus szerint

en: By User
hu: Felh. szerint

en: ByteSize:
hu: Bájtméret:

en: Bytes allocated
hu: bájt lefoglalva

en: CJK mode
hu: CJK mód

en: CSO Search Results
hu: CSO Keresés eredménye

en: CSO/PH request sent; waiting for response.
hu: CSO/PH kérés elküldve; várakozás a válaszra.

en: Cache-Control:
hu: Gyorstár vezérlés:

en: Can't Access
hu: Nem lehet elérni

en: Can't access requested file.
hu: Nem lehet elérni a kívánt fájlt.

en: Can't convert format of WAIS document
hu: Nem lehet átalakítani WAIS dokumentum formátumot

en: Can't open file for reading.
hu: Nem lehet megnyitni a fájlt olvasásra.

en: Can't open file for uploading
hu: Nem lehet megnyitni a fájlt a feltöltéshez

en: Can't open output file!  Cancelling!
hu: Nem lehet megnyitni kimeneti fájlt! Megszakítva!

en: Can't open temporary file!
hu: Nem lehet megnyitni átmeneti fájlt!

en: Can't proceed without a username and password.
hu: Nem lehet folytatni felhasználói név és jelszó nélkül.

en: Can't read news info, empty response from host %s
hu: Nem lehet olvasni a hír információkat. A %s hírszolgáltató üres választ adott

en: Can't read news info.  News host %.20s responded: %.200s
hu: Nem lehet olvasni a hír információkat. A %.20s hírszolgáltató válasza: %.200s

en: Can't retry with authorization!  Contact the server's WebMaster.
hu: Nem lehet újrapróbálni az azonosítást! Lépjen kapcsolatba a szerver webmesterével.

en: Can't retry with proxy authorization!  Contact the server's WebMaster.
hu: Nem lehet újrapróbálni proxy felhatalmazást! Lépjen kapcsolatba a szerver webmesterével.

en: Can't save data to file -- please run WWW locally
hu: Nem lehet az adatokat fájlba menteni -- kérem futtassa WWW-t helyileg

en: Cancelled!!!
hu: Megszakítva!!!

en: Cancelling file.
hu: Fájl megszakítása.

en: Cancelling!
hu: Megszakítás!

en: Cannot POST to this host.
hu: Nem lehet ezen a kiszolgálón POST műveletet végrehajtani.

en: Cannot find HOME directory
hu: Nem találom a HOME könyvtárat

en: Cannot locate jump file!
hu: Nem találok ugrás fájlt!

en: Cannot open jump file!
hu: Nem tudok megnyitni ugrás fájlt!

en: Cannot open temporary file for news POST.
hu: Nem sikerült az átmeneti fájl megnyitása a hírek postázásához.

en: Cannot save form fields/links
hu: Nem lehet elmenteni űrlap mezőt/hivatkozást

en: Cannot write to file.
hu: Nem lehet fájlba írni.

en: Case insensitive
hu: Kis/nagybetűre érzéketlen

en: Case sensitive
hu: Kis/nagybetűre érzékeny

en: Change password?
hu: Jelszó módosítása?

en: Change username?
hu: Felhasználónév módosítása?

en: Changing of the User-Agent string is disabled!
hu: A böngésző-azonosító sztring változtatása le van tiltva!

en: Changing working-directory is currently disabled.
hu: A munkakönyvtár váltás most le van tiltva.

en: Charset:
hu: Karakterkészlet:

en: Clear all authorization info for this session?
hu: Minden felhatalmazás törlése erről a folyamatról?

en: Client-side image MAP is not accessible!
hu: Az ügyféloldali képtérkép nem hozzáférhető!

en: Client-side image MAP is not available!
hu: Az ügyfél oldali képtérkép nem elérhető!

en: Command:
hu: Parancs:

en: Commands: Use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit, '<-' to go back.
hu: Le-föl billentyű: mozgás, ?: súgó, q: kilép, balra nyíl: vissza

en: Configuration Definitions
hu: Beállítás meghatározásai

en: Connecting to NewsHost ...
hu: Kapcsolódás NewsHost-hoz...

en: Connection closed ???
hu: A kapcsolat bezáródott?

en: Connection failed (too many retries).
hu: A kapcsolat sikertelen (túl sok próbálkozás).

en: Connection interrupted.
hu: A kapcsolat megszakadt.

en: Contains:
hu: Tartalom:

en: Content-Length:
hu: Tartalom hossz:

en: Content-type: %s
hu: Tartalom típusa: %s

en: Converted Mosaic Hotlist
hu: Átalakított Mosaic gyorslista

en: Cookie Jar
hu: Sütis tálca

en: Cookies
hu: Sütik

en: Copy to clipboard failed.
hu: Sikertelen a vágólapra másolás.

en: Copyrights held by the University of Kansas, CERN, and other contributors.
hu: A szerzői és kiadó jogokat a Kansas Egyetem, a CERN és az egyéb közreműködők gyakorolják.

en: Could not access %s.
hu: Nem lehet elérni %s-t.

en: Could not access directory.
hu: Nem lehet elérni a könyvtárat.

en: Could not access file.
hu: Nem lehet elérni a fájlt.

en: Could not access finger host.
hu: Nem lehet elérni a finger gazdagépet.

en: Could not connect to WAIS server.
hu: Nem lehet kapcsolódni WAIS szerverhez.

en: Could not edit file '%s'.
hu: Nem lehet szerkeszteni a(z) %s fájlt.

en: Could not find suitable representation for transmission.
hu: Nem találtam megfelelő ábrázolást az átvitelre.

en: Could not load data (no sitename in finger URL)
hu: Nem lehet betölteni az adatokat (nincs megadva webhely a finger URL-ben)

en: Could not load data.
hu: Nem lehet betölteni az adatokat.

en: Could not make connection non-blocking.
hu: Nem sikerült a nem blokkolt csatlakozás.

en: Could not open WAIS connection for reading.
hu: Nem lehet megnyitni WAIS csatlakozást az olvasáshoz.

en: Could not open file for decompression!
hu: Nem lehet megnyitni a fájlt a kitömörítéshez!

en: Could not restore socket to blocking.
hu: Nem lehet visszaállítani az illesztőpontot blokkoltra.

en: Could not set up finger connection.
hu: Nem lehet finger csatlakozást felépíteni.

en: Create file or directory (f or d):
hu: Fájl (F) vagy könyvtár (D) létrehozása:

en: Creation date:
hu: Létrehozás dátuma:

en: Current Key Map
hu: Jelenlegi billentyűkiosztás

en: Current URL is empty.
hu: Üres a pillanatnyi URL.

en: Current directory is
hu: A jelenlegi könyvtár

en: Current directory:
hu: Aktuális könyvtár:

en: Current document has POST data.
hu: A jelenlegi dokumentumban POST adatok vannak.

en: Current selection:
hu: Jelenlegi kiválasztás:

en: Currently viewing document source.  Press '\' to return to rendered version.
hu: Ez a dokumentum forrása. Nyomja le a \-t a normál nézethez.

en: D)elete domain's cookies, set allow A)lways/P)rompt/neV)er, or C)ancel?
hu: A tartomány sütijeinek törlése (D), engedélyez mindig (A), kérdez (P), Soha (V), mégsem (C)?

en: D)elete domain, set allow A)lways/P)rompt/neV)er, or C)ancel?
hu: A tartomány törlése (D), engedélyez mindig (A), kérdez (P), Soha (V), mégsem (C)?

en: DISABLED form reset button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
hu: A törlés gomb le van tiltva. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: DISABLED form submit button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
hu: A küldés gomb le van tiltva. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: Data transfer complete
hu: Adatátvitel kész

en: Data transfer interrupted.
hu: Az adatátvitel megszakadt.

en: Date:
hu: Dátum:

en: Default Bookmark File
hu: Alapértelmezett könyvjelző-fájl

en: Delete all cookies in this domain?
hu: Töröljek minden sütit ebben a tartományban?

en: Delete this cookie?
hu: A süti törlése?

en: Delete this empty domain?
hu: Töröljem ezt az üres tartományt?

en: Description:
hu: Leírás:

en: Destination has different owner!  Request denied.
hu: A célnak más a tulajdonosa! Kérés megtagadva.

en: Destination is not a valid directory!  Request denied.
hu: A cél nem érvényes könyvtár! Kérés megtagadva.

en: Diagnostic code is
hu: A diagnosztikai kód

en: Direct access
hu: Közvetlen elérés

en: Directories first
hu: Előbb könyvtárak

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Directory browsing is not allowed.
hu: A könyvtárak tallózása nincs engedélyezve.

en: Directory that you are currently viewing
hu: A könyvtár, amit jelenleg néz:

en: Directory that you have currently selected
hu: A kiválasztott könyvtár

en: Directory/File Manager not available
hu: Könyvtár- vagy fájlkezelőprogram nem elérhető

en: Discarding POST data...
hu: POST adatok eldobása.

en: Display and Character Set
hu: Képernyő és karakterkészlet

en: Display character set
hu: Képernyő karakterkészlet

en: Distributed under the GNU General Public License.
hu: A GNU Általános Nyilvános Licensz szerint kiadva.

en: Do not show rate
hu: Ne mutassa a sebességet

en: Do you really want to delete this link from your bookmark file?
hu: Törölni akarja ezt a hivatkozást a könyvjelző fájlból?

en: Do you really want to go to the Main screen?
hu: Vissza akar térni a főképre?

en: Do you want to go back to the previous document?
hu: Visszatérünk az előző dokumentumhoz?

en: Do you wish to include the original message?
hu: Szeretné az eredeti üzenetet a levélbe illeszteni?

en: Do you wish to include the preparsed source?
hu: Szeretné az elemzett forrást a levélbe illeszteni?

en: Do you wish to send a comment?
hu: El akar küldeni egy üzenetet?

en: Document Appearance
hu: Dokumentum megjelenése

en: Document URL put to clipboard.
hu: A dokumentum URL-jét a vágólapra tesszük.

en: Document from Form with POST content.  Resubmit?
hu: Dokumentum űrlap POST tartalommal. Újraküldés?

en: Document from POST action, HEAD may not be understood.  Proceed?
hu: POST műveletből dokumentum, a HEAD nem értelmezhető. Tovább?

en: Document has no Toolbar links or Banner.
hu: A dokumentumban nincs Eszköztár link, sem Felirat ("banner").

en: Document has only hidden links.  Use the 'l'ist command.
hu: (A dokumentum csak rejtett hivatkozásokat tartalmaz. Használja az 'L' parancsot.

en: Document will not be reloaded!
hu: A dokumentum nem lesz újratöltve!

en: Document with POST content not found in cache.  Resubmit?
hu: POST tartalommal rendelkező dokumentum nem található a gyorstárban. Újratöltsem?

en: Document:
hu: Dokumentum:

en: Documents from forms with POST content cannot be saved as bookmarks.
hu: POST tartalmú űrlapnál lévő dokumentumokat nem lehet könyvjelzőként elmenteni.

en: Done!
hu: Kész!

en: Download Options
hu: Letöltési beállítások

en: Download document URL put to clipboard.
hu: A letöltendő dokumentum URL-jét a vágólapra tesszük.

en: Download options:
hu: Letöltési beállítások:

en: Downloaded link:
hu: Letöltött link:

en: ERROR - Unable to allocate file space!!!
hu: HIBA - Nem lehet lefoglalni a fájlnak elég helyet!

en: ERROR - Unable to mail file
hu: HIBA - Nem lehet postázni a fájlt

en: ERROR - unable to open bookmark file.
hu: HIBA - Nem lehet megnyitni könyvjelző fájlt.

en: ERROR! - download command is misconfigured.
hu: HIBA! A letöltés parancs nincs jól beállítva.

en: ERROR! - printer is misconfigured!
hu: HIBA - a nyomtató nincs jól beállítva!

en: ERROR! - upload command is misconfigured
hu: HIBA! - a feltöltési parancs nincs jól beállítva

en: Earlier articles
hu: Korábbi cikkek

en: Edit a previous Goto URL:
hu: Egy előző "URL-re ugrás" szerkesztése:

en: Edit a previous filename:
hu: Egy előző fájlnév szerkesztése:

en: Edit a previous query:
hu: Egy előző keresendő szöveg szerkesztése:

en: Edit a previous shortcut:
hu: Egyik előző billentyűparancs szerkesztése:

en: Edit the current Goto URL:
hu: Az aktuális "URL-re ugrás" szerkesztése:

en: Edit the current link's URL:
hu: A jelenlegi hivatkozás URL-jének szerkesztése:

en: Edit the current query:
hu: A keresendő szöveg szerkesztése:

en: Edit the current shortcut:
hu: A billentyűparancs szerkesztése:

en: Edit the previous Goto URL:
hu: Az előző "URL-re ugrás" szerkesztése:

en: Edit the previous filename:
hu: Az előző fájlnév szerkesztése:

en: Edit the previous query:
hu: Az előző keresendő szöveg szerkesztése:

en: Edit the previous shortcut:
hu: Az előző billentyűparancs szerkesztése:

en: Edit this document's URL:
hu: A dokumentum URL-jének szerkesztése:

en: Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH (%d of 2)
hu: Könyvjelző leírás és útvonal szerkesztése (2-ből %d)

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Editor killed by signal
hu: Szerkesztőprogram kilőve:

en: Editor returned with error status, %s
hu: A szerkesztőprogram a következő hibaállapottal tért vissza: %s

en: Emacs keys
hu: Emacs billentyűk

en: Enctype multipart/form-data not yet supported!  Cannot submit.
hu: Enctype multipart/form-data még nincs támogatva! Nem tudjuk elküldeni.

en: Enctype:
hu: Kódolás típusa:

en: Enter Lynx keystroke command:
hu: Kérem a Lynx billentyű-parancsot:

en: Enter WAIS query:
hu: Gépelje be a WAIS keresést:

en: Enter a database query:
hu: Kérem az adatbázisbeli keresést:

en: Enter a filename:
hu: Kérem a fájlnevet:

en: Enter a new filename:
hu: Kérem az új fájlnevet:

en: Enter a terminal type:
hu: Kérem a terminál típusát:

en: Enter a whereis query:
hu: Kérem a keresendő szöveget:

en: Enter name for new directory:
hu: Kérem az új könyvtár nevét:

en: Enter name of file to create:
hu: Kérem a létrehozandó fájl nevét:

en: Enter new location for directory:
hu: Kérem a könyvtár új helyét:

en: Enter new location for file:
hu: Kérem a fájl új helyét:

en: Enter new location for tagged items:
hu: Kérem az új helyét a megjelölt elemeknek:

en: Enter new name for directory:
hu: Kérem az új könyvtárnevet:

en: Enter new name for file:
hu: Kérem az új fájlnevet:

en: Enter password for user %s@%s:
hu: Kérem a %s@%s felhasználó jelszavát:

en: Enter text.  Use arrows or tab to move off of field.
hu: Kérem a szöveget. Le-föl nyíl vagy Tab: mező elhagyása.

en: Entry into main screen
hu: Belépés a főképernyőbe

en: Error building install args
hu: Hiba a telepítési paraméterek létrehozása során

en: Error processing line %d of %s
hu: Hiba a feldolgozásban a %d. sorban (össz: %s)

en: Error reading jump file!
hu: Hiba az ugrás fájl olvasásakor!

en: Error renaming scratch file.
hu: Hiba a visszavonó fájl átnevezése közben.

en: Error renaming temporary file.
hu: Hiba az átmeneti fájl átnevezése közben.

en: Error spawning editor, check your editor definition in the options menu
hu: Hiba a szerkesztő meghívásakor. Az opcióknál a szerkesztő jól lett megadva?

en: Error uncompressing temporary file!
hu: Hiba az átmeneti fájl kitömörítése közben!

en: Excellent!!!
hu: Kitűnő!!!

en: Executable link rejected due to `%c' character.
hu: A végrehajtható link visszautasítva, '%c' karakter miatt.

en: Executable link rejected due to location or path.
hu: A végrehajtható link visszautasítva, hely vagy útvonal miatt.

en: Executable link rejected due to malformed request.
hu: A végrehajtható link visszautasítva, hibás kérés miatt.

en: Executable link rejected due to relative path string ('../').
hu: A végrehajtható link visszautasítva, relatív útvonal ('../')  miatt.

en: Executing %s
hu: %s futtatása

en: Executing system command. This might take a while.
hu: Rendszerparancs végrehajtása. Ez eltarthat egy ideig.

en: Execution capabilities are not compiled into this version.
hu: A futtatás lehetősége nincs beleépítve ebbe a verzióba.

en: Execution is disabled.
hu: Futtatás tiltva.

en: Execution is not enabled for this file.  See the Options menu (use %s).
hu: A futtatás le van tiltva erre a fájlra.  Nézze meg a beállítások menüben (használja a(z) %s-t)

en: Execution links
hu: Futtatható hivatkozások

en: Execution via bookmarks is disabled.
hu: Futtatás könyvjelzőn keresztül le van tiltva.

en: Exiting via interrupt:
hu: Kilépés megszakításon keresztül:

en: Expires:
hu: Lejár:

en: External editing is currently disabled.
hu: A külső szerkesztés le van tiltva.

en: External support is currently disabled.
hu: A külső támogatás jelenleg le van tiltva.

en: FOR LOCAL FILES ONLY
hu: Csak helyi fájlokra

en: FTP sort criteria
hu: FTP-s rendezés módja

en: Failed to clear DISPLAY variable!
hu: Nem sikerült törölni a DISPLAY változót!

en: Failed to obtain status of current link!
hu: Nem sikerült megállapítani az aktuális link állapotát!

en: Failed to set DISPLAY variable!
hu: Nem sikerült beállítani a DISPLAY változót!

en: Fatal error - could not open output file %s
hu: Végzetes hiba: nem lehet megnyitni a(z) '%s' kimeneti fájlt

en: Fetching WAIS document...
hu: WAIS dokumentum lehívása...

en: File Management Options
hu: Fájlkezelési beállítások

en: File Permission Options
hu: Fájl-jogok beállításai

en: File does not exist - reenter or cancel:
hu: A fájl nem létezik - újra vagy mégsem:

en: File does not exist.
hu: A fájl nem létezik.

en: File exists.  Create higher version?
hu: A fájl már létezik. Létrehozzak egy újabb verziót?

en: File exists.  Overwrite?
hu: A fájl már létezik. Felülírjam?

en: File insert cancelled!!!
hu: Fájlbeszúrás megszakítva!

en: File is %d pages long.  Are you sure you want to print?
hu: A fájl %d oldal hosszú. Ki akarja nyomtatni?

en: File is %d screens long.  Are you sure you want to print?
hu: A fájl %d képernyő hosszú. Ki akarja nyomtatni?

en: File is not readable - reenter or cancel:
hu: A fájl nem olvasható - újra vagy mégsem:

en: File is not readable.
hu: A fájl nem olvasható.

en: File management support is disabled!
hu: A fájlkezelés le van tiltva!

en: File may be recoverable from %s during this session
hu: A fájl még helyreállítható innen: %s, ebben a folyamatban

en: File name may not begin with a dot.
hu: Fájlnév nem kezdődhet ponttal.

en: File size:
hu: Fájl méret:

en: File that you are currently viewing
hu: Az aktuális fájl

en: File that you have currently selected
hu: A kiválasztott fájl

en: FileName:
hu: Fájlnév:

en: Filepath:
hu: Útvonal:

en: Files first
hu: Előbb fájlok

en: Files:
hu: Fájlok:

en: Follow link (or goto link or page) number:
hu: Hivatkozás követésének (vagy hivatkozásra ugrásnak vagy lapnak) száma:

en: Form field value exceeds buffer length!  Trim the tail.
hu: Az űrlap mező értéke nagyobb, mint a puffer hossza! Megpróbálom levágni a végét.

en: Form fields are numbered
hu: Űrlap mezők számozottak

en: Form has a mailto action!  Cannot download.
hu: Ez az űrlap levelezésre való! Nem lehet letölteni.

en: Form submit action is POST, HEAD may not be understood.  Proceed?
hu: Az űrlap kitöltése POST művelet, a HEAD nem értelmezhető. Tovább?

en: Ftp access is disabled!
hu: Az FTP-s elérés le van tiltva!

en: Full name:
hu: Teljes név:

en: General Preferences
hu: Általános beállítások

en: Getting %s
hu: %s lekérdezése

en: Give name of file to save in
hu: Kérem a menteni kívánt fájl nevét

en: Good Advice
hu: Jó tanács

en: Gopher Menu
hu: Gopher menü

en: Gopher request sent; waiting for response.
hu: Gopher kérés elküldve; várakozás a válaszra.

en: Got unexpected 304 Not Modified status.
hu: Váratlan 304-es hiba: Nem lett módosítva az állapot.

en: Got unexpected Informational Status.
hu: Váratlan tájékoztatást kaptam az állapotról.

en: Goto a non-http URL is disallowed!
hu: Az "ugrás nem HTTP URL-re" le van tiltva!

en: Goto a random URL is disallowed!
hu: Az "ugrás közvetlen URL-re" le van tiltva!

en: Goto multi-bookmark menu
hu: Ugrás a többszörös könyvjelzői menübe

en: Group
hu: Csoport

en: Group name:
hu: Csoport neve:

en: Group:
hu: Csoport

en: HELP!
hu: További segítség az opciókhoz

en: HREF in BASE tag is not an absolute URL.
hu: A HREF a BASE tagban nem egy abszolút URL.

en: HTML error recovery
hu: HTML hiba helyreállítás

en: HTTP request sent; waiting for response.
hu: HTTP kérés elküldve, várakozás a válaszra.

en: HTWAIS: Request too large.
hu: HTWAIS: A kérés túl nagy.

en: HTWAIS: Request too long.
hu: HTWAIS: A kérés túl hosszú.

en: HTWAIS: Return message too large.
hu: HTWAIS: A visszaadott üzenet túl nagy.

en: Hang Detect: TextAnchor struct corrupted - suggest aborting!
hu: Akadásjelzés: A TextAnchor szerkezete sérült - javaslom a megszakítást!

en: Have POST content.  Treating Permanent Redirection as Temporary.
hu: POST tartalom. Az állandó átirányítást átmenetiként kezelem.

en: Headers Transferred to Remote Servers
hu: A távoli gépeknek átküldött fejlécek

en: Help Screen
hu: Súgó képernyő

en: Hidden links:
hu: Rejtett hivatkozás:

en: Historical comment parsing OFF (Minimal is in effect)!
hu: Előzmények megjegyzés-elemzése KI! ("minimális"-ba kapcsolva)

en: Historical comment parsing OFF (Valid is in effect)!
hu: Előzmény megjegyzés elemzés KI("érvényes" bekapcsolva)!

en: Historical comment parsing ON (Minimal is overridden)!
hu: Előzmények megjegyzés-elemzése BE! ("minimális" felülbírálva)

en: Historical comment parsing ON (Valid is overridden)!
hu: Előzmények megjegyzés-elemzése BE ("érvényes" felülbírálva)!

en: History List maximum reached!  Document not pushed.
hu: Elértük az előzménylista maximális hosszát! A dokumentum nem lett berakva.

en: History Page
hu: Előzmények lap

en: History, showinfo, menu and list files cannot be saved as bookmarks.
hu: Előzményt, információt, menüt és listafájlt nem lehet elmenteni könyvjelzőként.

en: Hit RETURN to accept entered data.
hu: Nyomja le a RETURN-t a beírt adatok elfogadásához.

en: Hit RETURN to accept entered data.  Delete data to invoke the default.
hu: Nyomja le a RETURN-t a beírt adatok elfogadásához. Az adatok törlésével az alapbeállításokat hívja meg.

en: Hit any key to change value; RETURN to accept.
hu: Bármely billentyű lenyomásával módosíthatja az értéket; RETURN elfogadja

en: Host
hu: Kiszolgáló

en: If case_sensitive_searching is "on" then when the user invokes a search
    using the 's' or '/' keys, the search performed will be case sensitive
    instead of case INsensitive.  The default is usually "off".
hu: Ha a case_sensitive_searching "on", akkor a keresés megkülönbözteti
     a kis- és nagybetűket. Az alapbeállítás az "off" állapot.

en: If emacs_keys is to "on" then the normal EMACS movement keys:
      ^N = down    ^P = up
      ^B = left    ^F = right
    will be enabled.
hu: Ha az emacs_keys "on" állásban van, akkor az alábbi EMACS gombok 
    használhatók:
      ^N = le      ^P = fel
      ^B = balra   ^F = jobbra

en: If keypad_mode is set to "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED", then
    numbers will appear next to each link and visible form input field.
    Numbers are used to select links, or to move the "current link" to a
    form input field or button.  In addition, options in popup menus are
    indexed so that the user may type an option number to select an option in
    a popup menu, even if the option isn't visible on the screen.  Reference
    lists and output from the list command also enumerate form inputs.
hu: Ha a keypad_mode "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED"-re van állítva,
    akkor a hivatkozások és a látható bemeneti mezők mellett számok fognak
    megjelenni. A számokat a hivatkozás kiválasztására lehet használni,
    vagy az "aktuális link"-et lehet átállítani bemeneti mezőre vagy
    gombra. Ezen felül a felbukkanó menükben lévő opciók indexet kapnak,
    ami alapján is ki lehet választani őket számokkal, akkor is, ha az
    opció nem látható a képernyőn. Referencia listák és a listaparancsból
    származó kimenetek szintén beszámozzák az űrlap bemeneteket.

en: If keypad_mode is set to "LINKS_ARE_NUMBERED", then numbers will
    appear next to each link and numbers are used to select links.
hu: Ha a keypad_mode "LINKS_ARE_NUMBERED"-re van állítva ("a hivatkozások
    számozva lesznek"), a hivatkozások mellett számok fognak megjelenni, amivel
    ki lehet választani az adott hivatkozást.

en: If keypad_mode is set to "NUMBERS_AS_ARROWS", then the numbers on
    your keypad when the numlock is on will act as arrow keys:
                8 = Up Arrow
      4 = Left Arrow    6 = Right Arrow
                2 = Down Arrow
    and the corresponding keyboard numbers will act as arrow keys,
    regardless of whether numlock is on.
hu: Ha a keypad_mode "NUMBERS_AS_ARROWS" beállításban van (a numerikus
    gombok nyilakként viselkedjenek), akkor a numerikus gombokkal a következő
    haladási irányt adhatjuk meg (feltéve, hogy a NumLock gomb be van nyomva):
    
               8 = fel
      4 = balra    6 = jobbra
               2 = le  
    
    Ugyanígy viselkednek a betűknél lévő számok is, függetlenül a NumLock
    gomb állásától.

en: If run_all_execution_links is set "on" then all local execution links
    will be executed when they are selected.
    
    WARNING - This is potentially VERY dangerous.  Since you may view
              information that is written by unknown and untrusted sources
              there exists the possibility that Trojan horse links could be
              written.  Trojan horse links could be written to erase files
              or compromise security.  This should only be set to "on" if
              you are viewing trusted source information.
hu: Ha a run_all_execution_links "on"-ra van állítva, akkor minden
     végrehajtható link kiválasztás után végrehajtódik.
    
    FIGYELEM - Ez egy NAGYON veszélyes beállítás. Minthogy ismeretlen
               forrás által készített anyagot használunk, 
               megvan a lehetősége, hogy trójai programot indítunk el.
               A trójai program fájlokat törölhet a gépünkről, vagy
               hozzáférhet a személyes adatainkhoz. Kizárólag abban az
               esetben állítsuk "on"-ra, ha megbízható forrást használunk.

en: If run_execution_links_on_local_files is set "on" then all local
    execution links that are found in LOCAL files will be executed when they
    are selected.  This is different from run_all_execution_links in that
    only files that reside on the local system will have execution link
    permissions.
    
    WARNING - This is potentially dangerous.  Since you may view
              information that is written by unknown and untrusted sources
              there exists the possibility that Trojan horse links could be
              written.  Trojan horse links could be written to erase files
              or compromise security.  This should only be set to "on" if
              you are viewing trusted source information.
hu: Ha a run_execution_links_on_local_files "on"-ra van állítva, akkor
    a helyi végrehajtható linkeket kiválasztással el lehet indítani.
    Ez különbözik a run_all_execution_links beállítástól, mert
    csak a helyi fájlokra vonatkozik.
    
    FIGYELEM - Ez egy veszélyes beállítás. Minthogy ismeretlen
               forrás által készített anyagot használunk, 
               megvan a lehetősége, hogy trójai programot indítunk el.
               A trójai program fájlokat törölhet a gépünkről, vagy
               hozzáférhet a személyes adatainkhoz. Kizárólag abban az
               esetben állítsuk "on"-ra, ha megbízható forrást használunk.

en: If sub_bookmarks is not turned "off", and multiple bookmarks have
    been defined (see below), then all bookmark operations will first
    prompt the user to select an active sub-bookmark file.  If the default
    Lynx bookmark_file is defined (see above), it will be used as the
    default selection.  When this option is set to "advanced", and the
    user mode is advanced, the 'v'iew bookmark command will invoke a
    statusline prompt instead of the menu seen in novice and intermediate
    user modes.  When this option is set to "standard", the menu will be
    presented regardless of user mode.
hu: Ha az al-könyvjelző nincs kikapcsolva (OFF), és többszörös könyvjelzőt
    állítottunk be (lásd később), akkor könyvjelző műveletek előtt először
    megkérdezzük a felhasználót, hogy melyik al-könyvjelzőt akarja
    használni. Ha az alapértelmezett Lynx könyvjelző definiálva van (lásd
    fentebb), akkor azt használjuk alapból. Amikor ez a beállítás haladó
    ("advanced") módban van és a felhasználó is haladó, akkor a könyvjelző
    megnézése parancs állapotsorában prompt lesz látható a kezdő és közép-
    haladónál látható menü helyett. Ha ez az opció "standard"-re van
    állítva, akkor a menü - felhasználói módra való tekintet nélkül -
    megjelenik.

en: If verbose_images is "on", lynx will print the name of the image
    source file in place of [INLINE], [LINK] or [IMAGE]
    See also VERBOSE_IMAGES in lynx.cfg
hu: Ha a verbose_images "ON" állásban van, akkor a Lynx kiírja a kép nevét
    az [INLINE], [LINK] vagy [IMAGE] előfordulásakor. (Lásd még:
    VERBOSE_IMAGES a lynx.cfg fájlban

en: If vi_keys is set to "on", then the normal VI movement keys:
      j = down    k = up
      h = left    l = right
    will be enabled.  These keys are only lower case.
    Capital 'H', 'J' and 'K will still activate help, jump shortcuts,
    and the keymap display, respectively.
hu: Ha a vi_keys "ON" állásban van, akkor a VI mozgató gombokat 
    használhatjuk:
      j = le      k = fel
      h = balra   l = jobbra
    A parancsok kisbetűsek! A nagy 'H', 'J' és 'K' segítséget, ugrást, és
    billentyű beállítást jelent.

en: Illegal URL: %s
hu: Érvénytelen URL: %s

en: Illegal character "/" found! Request ignored.
hu: Érvénytelen karakter! "/" A kérés figyelmen kívül hagyva.

en: Illegal character (path-separator) found! Request ignored.
hu: Érvénytelen karaktert találtam (elérési út elválasztó)! Kérés figyelmen kívül hagyva.

en: Illegal filename; request ignored.
hu: Érvénytelen fájlnév; a kérés figyelmen kívül hagyva.

en: Illegal redirection "../" found! Request ignored.
hu: Érvénytelen átirányítás! "../" A kérés figyelmen kívül hagyva.

en: Illegal redirection "//" found! Request ignored.
hu: Érvénytelen átirányítás "//"! A kérés figyelmen kívül hagyva.

en: Illegal redirection URL received from server!
hu: Érvénytelen URL átirányítás érkezett a szervertől!

en: Illegal redirection using "~" found! Request ignored.
hu: Érvénytelen átirányítás! "~" A kérés figyelmen kívül hagyva.

en: Image map from POST response not available!
hu: Képtérkép nem áll rendelkezésre POST válaszból!

en: Information about the current document
hu: Információ az aktuális dokumentumról

en: Inlines without an ALT string specified will be ignored!  Reloading...
hu: Az ALT sztringek nélküli sorok ki lesznek hagyva! Újratöltés...

en: Install in the selected directory not permitted.
hu: A telepítés nincs engedélyezve a kiválasztott könyvtárba.

en: Installation complete
hu: Telepítés kész

en: Insufficient operands:
hu: Kevés művelet:

en: Intermediate
hu: Haladó

en: Internal
hu: Belső

en: Internal error: Invalid mouse link %d!
hu: Belső hiba: Hibás egér hivatkozás %d!

en: Invalid header '%s%s%s%s%s'
hu: Helytelen fejléc: '%s%s%s%s%s'

en: Invalid hostname %s
hu: A %s helytelen gépnév

en: Invalid mode format.
hu: Érvénytelen mód formátum.

en: Invalid pointer detected.
hu: Helytelen mutatót észleltem.

en: Invalid port number - will only use port 79!
hu: Érvénytelen port szám - csak a 79-es port lesz használva!

en: Invalid syntax format.
hu: Érvénytelen szintaktika.

en: Invalid-Cookie Prompting
hu: Érvénytelen süti

en: It provides state of the art CGI script support.
hu: Nagyon jól támogatja a CGI szkripteket.

en: Item that you have currently selected
hu: A kiválasztott elem

en: Jump to (use '?' for list):
hu: Ugrás ('?': listát mutat) :

en: Jumping to a shortcut URL is disallowed!
hu: Az URL billentyűparanccsal való ugrás le van tiltva!

en: Just a moment, ...
hu: Egy pillanat, ...

en: Key '%c' is not mapped to a jump file!
hu: A '%c' billentyű nincs hozzárendelve ugrás fájlhoz!

en: Keyboard Input
hu: Billentyűzet bevitel

en: Keyboard layout
hu: Billentyűzet kiosztás

en: Keypad mode
hu: Numerikus pad módja

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Last Mod:
hu: Utolsó módosítás:

en: Last accessed:
hu: Utolsó hozzáférés:

en: Last attempted include was '%s',
hu: Az utolsó beillesztés %s volt,

en: Last modified:
hu: Utolsó módosítás:

en: Later articles
hu: Újabb cikkek

en: Left Arrow cancels changes
hu: Balra nyíl: változtatások figyelmen kívül hagyása

en: Letter:
hu: Betű:

en: Line edit style
hu: Sorszerkesztői stílus

en: LineCount:
hu: Sorok száma:

en: Linewrap OFF!
hu: Sortörés KI!

en: Linewrap ON!
hu: Sortörés BE!

en: Link URL put to clipboard.
hu: A link URL-jét a vágólapra tesszük.

en: Link is not by itself all on one line in bookmark file.
hu: A hivatkozás nem egy sorban van a könyvjelző fájlon belül.

en: Link number %d already is current.
hu: A %d. hivatkozás már aktuális volt.

en: Link that you currently have selected
hu: Az aktuális link

en: Linkname:
hu: Hivatkozásnév:

en: Links and form fields are numbered
hu: Linkek és űrlapok számozottak

en: Links are numbered
hu: A linkek számozottak

en: Links will be included for all images!  Reloading...
hu: Hivatkozások betöltése a képekhez. Újratöltés...

en: List Page
hu: Lista lap

en: List from document with POST data.  Reload %s ?
hu: A dokumentum listázása POST adatokkal. %s újratöltése?

en: Listing and Accessing Files
hu: Fájlok listázása és elérése

en: Loading failed, use a previous copy.
hu: A betöltés sikertelen, korábbi példány használata.

en: Loading incomplete.
hu: A betöltés nem teljes.

en: Local additions:
hu: Helyi adalékok:

en: Local directory sort criteria
hu: Helyi könyvtárrendezés módja

en: Local directory sort order
hu: Helyi könyvtárrendezés sorrendje

en: Location URL is not absolute.
hu: Az URL nem abszolút.

en: Location:
hu: Hely:

en: Looking up
hu: Keresés

en: Lynx Trace Log
hu: Lynx nyomozati napló

en: Lynx User Defaults File
    
    This file contains options saved from the Lynx Options Screen (normally
    with the '>' key).  There is normally no need to edit this file manually,
    since the defaults here can be controlled from the Options Screen, and the
    next time options are saved from the Options Screen this file will be
    completely rewritten.  You have been warned...
    If you are looking for the general configuration file - it is normally
    called lynx.cfg, and it has different content and a different format.
    It is not this file.
hu: Lynx Felhasználói Alapbeállítások Fájl
    
    Ez a fájl tartalmazza a Lynx Beállítások Képernyőn elmentett
    beállításokat. Nem szükséges ennek a fájlnak a kézi szerkesztése,
    mivel a Beállítások Képernyő teljesen átveszi a fájl kezelését. Ha ön
    az általános beállítások fájlt keresi - azt általában lynx.cfg -nek
    nevezik. Ez nem az a fájl.

en: Lynx cannot currently (e)dit remote WWW files.
hu: A Lynx jelenleg nem tud szerkeszteni távoli WWW fájlokat.

en: Lynx.cfg Information
hu: Lynx.cfg információ

en: Lynx: cannot start, CERN rules file %s is not available
hu: Nem tud elindulni, a CERN szabály fájlja nem áll rendelkezésre (%s)

en: Lynx: ignoring unrecognized charset=%s
hu: A Lynx figyelmen kívül hagyja a %s fel nem ismert karakterkészletet

en: Lynxcgi capabilities are not compiled into this version.
hu: Lynxcgi lehetőségek nincsenek beépítve ebbe a verzióba.

en: Mail access is disabled!
hu: A levelek elérése le van tiltva!

en: Mail disallowed!  Cannot submit.
hu: A levelezés le van tiltva! Nem lehet elküldeni.

en: Mail is disallowed so you cannot send a comment
hu: A levélküldés nincs engedélyezve, nem lehet küldeni üzenetet

en: Mail request cancelled!!!
hu: Levelezési kérés megszakítva!

en: Mail the file
hu: Fájl küldése levélben

en: Mailing file.  Please wait...
hu: Fájl postázása. Kérem várjon...

en: Mailto form submission Cancelled!!!
hu: A levél küldése megszakítva!

en: Mailto form submission failed!
hu: A levél küldése nem sikerült!

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: Making %s connection to %s
hu: %s csatlakozás létrehozása ide: %s

en: Malformed address.
hu: Hibásan megadott cím.

en: Malformed mailto form submission!  Cancelled!
hu: Hibás levél kitöltés! Megszakítva!

en: Maximum Gobble Date:
hu: Maximális evési dátum:

en: Maximum length reached!  Delete text or move off field.
hu: Elértük a max. hosszúságot! Töröljön a szövegből, vagy lépjen ki a mezőből.

en: Maximum links per page exceeded!  Use half-page or two-line scrolling.
hu: Elértük az oldalankénti maximális hivatkozások számát! Használjon fél oldalt vagy kétsoros görgetést.

en: Maximum nesting of HTML elements exceeded.
hu: Túlléptük a maximálisan egymásba ágyazható HTML elemszámot.

en: Memory exhausted!  Aborting...
hu: A memória kimerült! Megszakítás...

en: Memory exhausted!  Program aborted!
hu: A memória kimerült! A program megszakítva!

en: Memory exhausted, display interrupted!
hu: A memória elfogyott, megjelenítés megszakítva!

en: Memory exhausted, will interrupt transfer!
hu: A memória elfogyott, az átvitel meg lesz szakítva!

en: Memory leak detected.
hu: Memóriaszivárgást észleltem.

en: Message has no original text!
hu: Az üzenetben nincs eredeti szöveg!

en: Method:
hu: Módszer:

en: Minimal comment parsing OFF (Historical is in effect)!
hu: Minimális megjegyzés-elemzés KI (az "előzmények" is érvényes)!

en: Minimal comment parsing OFF (Valid is in effect)!
hu: Minimális megjegyzés-elemzés KI ("érvényes" bekapcsolva)!

en: Minimal comment parsing ON (and in effect)!
hu: Minimális megjegyzés-elemzés BE!

en: Minimal comment parsing ON (but Historical is in effect)!
hu: Minimális megjegyzés-elemzés BE (de az "előzmények" is érvényes)!

en: Misdirected client-side image MAP request!
hu: Félreirányított ügyféloldali képtérkép kérés!

en: Mixed style
hu: Kevert stílus

en: Modified tail combined with head of form field value.
hu: A módosított véget kombináltam az űrlapmező fejlécével.

en: Modify name or location (n or l):
hu: Név (N) vagy hely (L) módosítása:

en: Modify name, location, or permission (n, l, or p):
hu: Név (N), hely (L) vagy jogok (P) módosítása:

en: More than %d nested lynx.cfg includes -- perhaps there is a loop?!?
hu: Több mint %d egymásba-ágyazást találtam a lynx.cfg-ben -- hurok alakult ki???

en: Multi-bookmarks
hu: Többszörös könyvjelzők

en: Multiformat: directory scan failed.
hu: Multiformat: a könyvtár vizsgálata sikertelen.

en: Multiple bookmark support is not available.
hu: Többszörös könyvjelző-támogatás nem áll rendelkezésre.

en: NEVER
hu: SOHA

en: NOTE: Some fixed format documents may look disfigured when
    "LINKS_ARE_NUMBERED" or "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED" are
    enabled.
hu: MEGJEGYZÉS: Bizonyos meghatározott formátumú dokumentum rosszul nézhet
    ki, ha a LINKS_ARE_NUMBERED vagy a LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED
    opció engedélyezve van.

en: NULL URL pointer
hu: ÜRES URL mutató

en: Name of owner:
hu: Tulajdonos neve:

en: Name:
hu: Név:

en: News Post Cancelled!!!
hu: Hírek postázása megszakítva!

en: News posting is disabled!
hu: Hírek postázása le van tiltva!

en: No Links on the current page
hu: Nincs hivatkozás ezen a lapon

en: No Name Given
hu: Nincs név megadva

en: No URL in the clipboard.
hu: Nincsen URL a vágólapon.

en: No Winsock found, sorry.
hu: Nem találtam Winsock-ot, sajnálom.

en: No client-side image MAPs are available!
hu: Nincs elérhető ügyféloldali képtérkép!

en: No editor is defined!
hu: Nincs szerkesztő meghatározva!

en: No email address is present in mailto URL!
hu: Nincs email cím ebben a "mailto" URL-ben!

en: No index is currently available.
hu: Nincs elérhető index.

en: No jump file is currently available.
hu: Ugrásfájl jelenleg nem áll rendelkezésre.

en: No matches for: %s
hu: Nincs illeszkedés: %s

en: No next document present
hu: Nincs további dokumentum

en: No owner is defined for this file so you cannot send a comment
hu: Nincs meghatározva a fájl tulajdonosa, így nem tudunk üzenetet küldeni

en: No owner is defined. Use %s?
hu: Nincs tulajdonos meghatározva. Használjuk a(z) %s-t?

en: No previously visited links available!
hu: Nem áll rendelkezésre meglátogatott hivatkozás!

en: No random URLs have been used thus far.
hu: A közvetlen URL-ek eddig még nem voltak használva.

en: No response from finger server.
hu: Nem válaszol a finger szerver.

en: No response from server!
hu: Nem válaszol a szerver!

en: No restrictions set.
hu: Nincs szigorítás beállítva.

en: No submit button for this form, submit single text field?
hu: Nincs küldés gomb ezen az űrlapon. Elküldjem önálló szövegmezőként?

en: No such directory
hu: Nincs ilyen könyvtár

en: No system mailer configured
hu: Nincsen rendszerszintű levelező beállítva

en: No target for raw text!
hu: Nincs cél a nyers szöveghez!

en: No text was returned!
hu: Nem jött vissza szöveg!

en: No trace log has been started for this session.
hu: Nincs nyomozati napló indítva ezen a folyamaton.

en: None
hu: Nincs

en: Normally disabled.  See ENABLE_LYNXRC in lynx.cfg
hu: Általában letiltva. Nézze meg az ENABLE_LYNXRC-t a lynx.cfg-ben

en: Not a searchable indexed document -- press '/' to search for a text string
hu: Nem indexelt dokumentum -- használja a '/'-t a szövegben való kereséshez

en: Not an http URL or form ACTION!
hu: Nem HTTP URL vagy űrlap művelet!

en: Not enough memory for file!
hu: Nincs elég memória a fájlnak!

en: Not enough memory!
hu: Nincs elég memória!

en: Not in a TEXTAREA; cannot use command.
hu: Nem szövegmező! Nem lehet használni parancsokat.

en: Not in a TEXTAREA; cannot use external editor.
hu: Nem szövegmező! Nem lehet használni külső szerkesztőt.

en: Note: if you edit this file manually
          you should not change the format within the lines
          or add other HTML markup.
          Make sure any bookmark link is saved as a single line.
hu: Megjegyzés: ha ön ezt a fájlt kézzel szerkeszti,
          nem szabad változtatnia a sor felépítésén, és
          ne adjon hozzá más HTML tagot.
          Győződjön meg róla, hogy minden hivatkozás egy sorban van.

en: Nothing currently selected.
hu: Semmi nincs kiválasztva.

en: Nothing to download.
hu: Nincs mit letölteni.

en: Nothing to insert - file is 0-length.
hu: Nincs mit beszúrni - a fájl 0 hosszú.

en: Novice
hu: Kezdő

en: Now using SortaSGML parsing of HTML!
hu: Most a "SortaSGML HTML" elemzést használom.

en: Now using TagSoup parsing of HTML.
hu: Most a "TagSoup HTML" elemzést használom.

en: Number of lines:
hu: Sorok száma:

en: Number of pages:
hu: Oldalak száma:

en: Numbers act as arrows
hu: A számok mint nyilak

en: O)ther cmds  C)omment  History: <backspace>  Bookmarks: V)iew, A)dd, R)emove
hu: O:Parancs, C:Megj., BS:Előzmény, Könyvjelzőnél: V:Néz, A:Új, R:Töröl

en: OFF
hu: KI

en: OK
hu: RENDBEN

en: ON
hu: BE

en: Offending line:
hu: Nem jó sor:

en: One radio button must be checked at all times!
hu: A választó gombok közül egy mindenképpen ki lesz jelölve!

en: Only files and servers on the local host can be accessed.
hu: Csak a helyi számítógépen található szolgáltatásokat és fájlokat lehet elérni.

en: Option number %d already is current.
hu: A %d. opció már ki van választva.

en: Options Menu
hu: Beállítások menü

en: Options are:
hu: Opciók:

en: Options saved!
hu: Beállítások elmentve!

en: Others:
hu: A többiek:

en: Out of memory reading jump file!
hu: Elfogyott a memória az ugrás fájl olvasásakor!

en: Out of memory reading jump table!
hu: Elfogyott a memória az ugrás tábla olvasásakor!

en: Owner(s):
hu: Tulajdonos:

en: Owner:
hu: Tulajdonos:

en: P)roceed, or C)ancel
hu: Folytatás (P), vagy hagyjuk (C)

en: P)roceed, use G)ET or C)ancel
hu: Folytatás (P), használjam a GET-et (G), vagy hagyjuk (C)

en: POST not supported for this URL - ignoring POST data!
hu: A POST nincs támogatva ezen az URL-en - a POST adatok eldobása!

en: Parsing nested-tables toggled OFF!  Reloading...
hu: Egymásba ágyazott táblázatok kikapcsolva! Újratöltés...

en: Parsing nested-tables toggled ON!  Reloading...
hu: Egymásba ágyazott táblázatok bekapcsolva! Újratöltés...

en: Password for news host '%s':
hu: Jelszó a(z) '%s' hírszolgáltatóhoz:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Path too long
hu: Az elérési út túl hosszú

en: Peak allocation
hu: Lefoglalási csúcs

en: Permissions for
hu: Jogosultságok

en: Personal mail address
hu: Személyes email cím

en: Please enter a valid internet mail address:
hu: Írjon be egy érvényes email címet:

en: Please read the distribution
hu: Kérem olvassa el az ide vonatkozó leírást (

en: Please wait...
hu: Kérem várjon...

en: Pointer:
hu: Mutató:

en: Points to file:
hu: Erre a fájlra mutat:

en: Popups for select fields
hu: Felbukkanó ablakok használata

en: Port %lu not permitted in URLs.
hu: A %lu port nem megengedett URL-ekben.

en: Port 19 not permitted in URLs.
hu: A 19-es port nem megengedett URL-ekben.

en: Port 25 not permitted in URLs.
hu: A 25-ös port nem megengedett URL-ekben.

en: Post Content Type:
hu: Elküldött tartalom-típus:

en: Post Data:
hu: Elküldött adat:

en: Post this message?
hu: Postázzam az üzenetet?

en: Post to
hu: Cikk írása

en: Posting to newsgroup(s)...
hu: Hírcsoport(ok) felé postázás...

en: Preferred document character set
hu: Elsődleges karakterkészlet

en: Preferred document language
hu: Elsődleges nyelv

en: Preferred encoding
hu: Elsődleges kódolás

en: Preferred media type
hu: Elsődleges média-típus

en: Press <return> to begin:
hu: Nyomja le a <return>-t a kezdéshez:

en: Press <return> to finish:
hu: Nyomja le a <return>-t a befejezéshez:

en: Press <return> to return to Lynx.
hu: Nyomja meg a <return> billentyűt, hogy visszatérjen a Lynx-hez.

en: Print options:
hu: Nyomtatási beállítások:

en: Print out on a printer attached to your vt100 terminal
hu: Nyomtatás a vt100-as terminálhoz csatlakozó nyomtatóra.

en: Print request cancelled!!!
hu: Nyomtatási kérés megszakítva!

en: Print to the screen
hu: Nyomtatás a képernyőre

en: Printing Options
hu: Nyomtatási beállítások

en: Printing file.  Please wait...
hu: Nyomtatás. Kérem várjon...

en: Probable failure to %s due to system error!
hu: Valószínűleg sérült %s, rendszerhiba miatt!

en: Proceed (%s)?
hu: Tovább (%s)?

en: Proceed without a username and password?
hu: Tovább felhasználónév és jelszó nélkül?

en: Proxy authorization required -- retrying
hu: Proxy felhatalmazás szükséges -- újra

en: Pseudo_ALTs will be inserted for inlines without ALT strings!  Reloading...
hu: Pszeudo_ALT-ok lesznek beszúrva ALT sztringek nélküli "inline"-okhoz! Újratöltés..

en: RELOAD THE CHANGES
hu: VÁLTOZÁSOK ÚJRATÖLTÉSE

en: Random URL is disallowed!  Use a shortcut.
hu: Közvetlen URL le van tiltva!  Használjon billentyűparancsot.

en: Raw 8-bit
hu: Nyers 8-bites mód

en: Raw 8-bit or CJK mode toggled OFF!  Reloading...
hu: Nyers 8-bites vagy CJK mód KIkapcsolva! Újratöltés...

en: Raw 8-bit or CJK mode toggled ON!  Reloading...
hu: Nyers 8-bites vagy CJK mód BEkapcsolva! Újratöltés...

en: Read %s of %s of data
hu: Adat olvasása: %s (összesen: %s)

en: Read %s of data
hu: %s adat olvasása

en: Reading directory...
hu: Könyvtár olvasása...

en: Reading list of articles in newsgroup.
hu: A hírlista olvasása a hírcsoportból.

en: Reading list of available newsgroups.
hu: A rendelkezésre álló hírcsoportok olvasása.

en: Reading news article.
hu: Cikk olvasása.

en: Really exit from Lynx?
hu: Kilép a Lynx-ből?

en: Receiving FTP directory.
hu: FTP könyvtár fogadása.

en: Receiving FTP file.
hu: FTP fájl fogadása.

en: Redirection limit of 10 URL's reached.
hu: Elértük a 10 URL-es átirányítási határt.

en: Redirection of POST content requires user approval.
hu: A POST tartalom átirányításához felhasználói engedély kell.

en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, or C)ancel
hu: POST tartalmú átirányítás. Folytatás (P), nézzük az URL-t, vagy mégsem (C)

en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, use G)ET or C)ancel
hu: POST tartalmú átirányítás. Folytatás (P), nézzük az URL-t, használjam a GET-et (G), vagy mégsem (C)

en: References
hu: Hivatkozások

en: References in
hu: Hivatkozások itt:

en: Refresh URL is not absolute.
hu: A frissítési URL nem abszolút.

en: Rejecting this cookie.
hu: A süti elutasítása.

en: Reloading document.  Any form entries will be lost!
hu: Dokumentum újratöltése: Az összes bejegyzés el fog veszni!

en: Remove all tagged files and directories?
hu: Minden megjelölt fájl és könyvtár eltávolítása?

en: Remove directory '%s'?
hu: '%s' könyvtár eltávolítása?

en: Remove directory?
hu: Könyvtár eltávolítása?

en: Remove file '%s'?
hu: '%s' fájl eltávolítása?

en: Remove file?
hu: Fájl eltávolítása?

en: Remove symbolic link '%s'?
hu: Eltávolítsam a %s szimbolikus hivatkozást?

en: Remove symbolic link?
hu: Eltávolítsam a szimbolikus hivatkozást?

en: Reparsing document under current settings...
hu: A dokumentumot átalakítom az aktuális beállításoknak megfelelően...

en: Reproduce L)ink in this bookmark file or C)ancel? (l,c):
hu: Lemásolja a hivatkozást (L) ebbe a könyvjelző-fájlba, vagy mégsem (C):

en: Request fulfilled.  Reset Content.
hu: Kérés teljesítve. Állítsa vissza a tartalmat.

en: Reset Changes
hu: Változások eldobása

en: Resetting form...
hu: Űrlap törlése...

en: Restrictions set:
hu: Szigorítási beállítás:

en: Resubmit POST content to %s ?
hu: A POST tartalom újraküldése a %s-hez?

en: Retrieving file.  - PLEASE WAIT -
hu: Fájl letöltése. - KÉREM VÁRJON -

en: Retrying as HTTP0 request.
hu: Újra próbálom HTTP0 kéréssel.

en: Retrying connection without TLS.
hu: Újbóli csatlakozás TLS nélkül.

en: Retrying with access authorization information.
hu: Újra próbálom elérés felhatalmazási információval.

en: Retrying with proxy authorization information.
hu: Újra próbálkozom a proxy felhatalmazási információval.

en: Review/edit Bookmarks files
hu: Könyvjelzők szerkesztése, átnézése

en: Rlogin access is disabled!
hu: Az rlogin elérése le van tiltva!

en: SSL Prompting
hu: SSL választás

en: SSL error:host(%s)!=cert(%s)-Continue?
hu: SSL hiba:host(%s)!=cert(%s)-Tovább?

en: STANDARD
hu: SZOKÁSOS

en: Save D)ocument or L)ink to bookmark file or C)ancel? (d,l,c):
hu: D: Dokumentum vagy L: hivatkozás mentése a könyvjelzőkhöz vagy C: Semmi

en: Save D)ocument to bookmark file or C)ancel? (d,c):
hu: D: Dokumentum mentése a könyvjelzőkhöz, vagy C: Semmi

en: Save L)ink to bookmark file or C)ancel? (l,c):
hu: A hivatkozás (L) mentése a könyvjelzőkhöz, vagy Semmi (C)

en: Save options to disk
hu: A beállítások lemezre mentése

en: Save request cancelled!!!
hu: Mentési kérés megszakítva!

en: Save to a local file
hu: Mentés helyi fájlba

en: Save to disk
hu: Mentés lemezre

en: Save to disk disabled
hu: A lemezre mentés le van tiltva

en: Save to disk disabled.
hu: Mentés lemezre le van tiltva.

en: Saving Options...
hu: Beállítások mentése...

en: Saving...
hu: Mentés...

en: Screen height must be at least 22 lines for the Options menu!
hu: A képernyő magassága legalább 22 sor legyen a Beállítások menü számára!

en: Screen height must be at least 23 lines for the Options menu!
hu: A képernyő magassága legalább 23 sor legyen a Beállítások menü számára!

en: Screen height must be at least 24 lines for the Options menu!
hu: A képernyő magassága legalább 24 sor legyen a Beállítások menü számára!

en: Screen too small! (8x35 min)
hu: A képernyő túl kicsi (8x35 a minimum)

en: Search interrupted.
hu: A keresés megszakítva.

en: Searching WAIS database...
hu: Keresés a WAIS adatbázisban...

en: Secure %d-bit %s (%s) HTTP connection
hu: Biztonságos %d-bit %s (%s) HTTP csatlakozás

en: Security and Privacy
hu: Biztonság és magánszféra

en: See also
hu: Lásd még:

en: See http://lynx.isc.org/ and the online help for more information.
hu: Nézze meg a súgót és a http://lynx.isc.org/-ot, ahol segítséget kaphat.

en: Seek fail on %s
hu: A keresés nem sikerült: %s

en: Select
hu: Választás

en: Select destination or ^G to Cancel:
hu: Válasszon célt vagy ^G-vel vissza:

en: Select option (or page) number:
hu: Opció kiválasztásának (vagy lapnak) a száma:

en: Select subbookmark, '=' for menu, or ^G to cancel:
hu: Segédkönyvjelző kiválasztása, '=': menü, vagy a ^G-vel vissza:

en: Selective access is not enabled for this directory
hu: A válogatott elérés nincs engedélyezve ezen a könyvtáron

en: Send HEAD request for D)ocument or L)ink, or C)ancel? (d,l,c):
hu: HEAD kérés küldése a dokumentumnak (D), vagy hivatkozásnak (L) vagy sehova (C):

en: Send HEAD request for D)ocument, or C)ancel? (d,c):
hu: HEAD kérés küldése a dokumentumnak (D), vagy sehova (C):

en: Send this comment?
hu: Üzenet küldése?

en: Send this message?
hu: Az üzenet küldése?

en: Sending
hu: Küldés

en: Sending CSO/PH request.
hu: CSO/PH kérés küldése.

en: Sending Gopher request.
hu: Gopher kérés küldése.

en: Sending HTTP request.
hu: HTTP kérés küldése.

en: Sending form content...
hu: Űrlap tartalmának küldése...

en: Sending your comment:
hu: Üzenet küldése:

en: Sending your message...
hu: Az üzenet küldése...

en: Sequence:
hu: Sorozat:

en: Server Headers:
hu: Kiszolgáló fejléc:

en: Server asked for %d redirection of POST content to
hu: A kiszolgáló %d átirányítást kért POST tartalommal

en: Server:
hu: Kiszolgáló:

en: Shifting is disabled while line-wrap is in effect
hu: Az eltolás le van tiltva a sortörés alatt

en: Show %s/sec rate
hu: Az átviteli sebesség megjelenítése (%s/s)

en: Show %s/sec, ETA
hu: %s/s mutatása, ETA

en: Show color
hu: Színek mutatása

en: Show cursor
hu: Kurzor mutatása

en: Show dot files
hu: Rejtett fájlok mutatása

en: Show images
hu: Képek mutatása

en: Show scrollbar
hu: Csúszka mutatása

en: Show the 401 message body?
hu: Mutassam a 401-es üzenet szövegét?

en: Show the 407 message body?
hu: Mutassam a 407-es üzenet szövegét?

en: Show transfer rate
hu: Az átviteli sebesség megjelenítése

en: Skipping %s
hu: %s kihagyása

en: Socket read failed for 180,000 tries.
hu: Az illesztőpont 180.000 olvasás után is sikertelen.

en: Soft double-quote parsing OFF!
hu: Dupla-idézőjel elemzés KI!

en: Soft double-quote parsing ON!
hu: Dupla-idézőjel elemzés BE!

en: Some print functions have been disabled!
hu: Néhány nyomtatási funkció le van tiltva!

en: Sorry, could not load requested news.
hu: Sajnálom, nem tudom betölteni a hírt.

en: Sorry, don't know how to permit non-UNIX files yet.
hu: Sajnálom, nem tudom hogy kell engedélyezni a nem-UNIX fájlokat.

en: Sorry, no known way of converting %s to %s.
hu: Sajnálom, nincs ismert módja a(z) %s %s átalakításnak.

en: Sorry, the ACTION for this form is disabled.
hu: Sajnálom, de ez a művelet erre az űrlapra le van tiltva.

en: Sorry, the ACTION for this form is not an http URL.
hu: Sajnálom, de ez a művelet erre a űrlapra nem HTTP URL.

en: Sorry, the document is not an http URL.
hu: Sajnálom, de ez a dokumentum nem HTTP URL.

en: Sorry, the link is not an http URL.
hu: Sajnálom, de a hivatkozás nem HTTP URL.

en: Source and destination are the same location - request ignored!
hu: A forrás és a cél ugyanaz az hely - figyelmen kívül hagyva!

en: Source and destination are the same location!  Request ignored!
hu: A forrás és a cél ugyanaz az hely - figyelmen kívül hagyva!

en: Source and target are the same: %s
hu: A forrás és a cél ugyanaz: %s

en: Source cache error - disk full?
hu: Forrás gyorstárazási hiba - a lemez megtelt?

en: Source cache error - not enough memory!
hu: Forrás gyorstárazási hiba - nincs elég memória!

en: Spawning DCL subprocess.  Use 'logout' to return to Lynx.
hu: DCL folyamat hívása. Használja a 'logout' parancsot a Lynx-hez való visszatéréshez.

en: Spawning is currently disabled.
hu: A meghívás most le van tiltva.

en: Spawning your default shell.  Use 'exit' to return to Lynx.
hu: Az alapértelmezett parancsértelmező meghívása. Használja az 'exit' parancsot a Lynx-hez való visszatéréshez.

en: Spawning your selected editor to edit mail message
hu: A kiválasztott szerkesztő meghívása a levél szerkesztéséhez

en: Spawning your selected editor to edit news message
hu: A kiválasztott szerkesztő meghívása hírüzenet szerkesztéséhez

en: Special Files and Screens
hu: Speciális fájlok és képernyők

en: Special URL only valid from current File Permission menu!
hu: Speciális URL csak az aktuális Fájl-Jogok menüből érvényes!

en: Specify permissions below:
hu: Adja meg a jogosultságokat:

en: Standard download options:
hu: Alapvető letöltési beállítások:

en: Standard image handling restored!  Reloading...
hu: Alapértelmezett képkezelés visszaállítva! Újratöltés...

en: Standard print options:
hu: Nyomtatási alapbeállítások:

en: Style %d `%s' SGML:%s.  Font %s %.1f point.
hu: %d stílus `%s' SGML:%s. %s font %.1f pont.

en: Subdirectories:
hu: Alkönyvtárak:

en: Subject:
hu: Tárgy:

en: Submit ('x' for no cache) to
hu: Elküldés (x: gyorstár nélküli küldés)

en: Submit mailto form to
hu: Levél küldése

en: Submit to
hu: Küldés

en: Submitting %s
hu: %s továbbítása

en: Submitting form...
hu: Űrlap elküldése...

en: Suggested file name:
hu: Javasolt fájlnév:

en: Symbolic Link
hu: Szimbolikus hivatkozás

en: Symbolic link that you have currently selected
hu: A kiválasztott szimbolikus link

en: Syntax Error parsing COLOR in configuration file:
    The line must be of the form:
    COLOR:INTEGER:FOREGROUND:BACKGROUND
    
    Here FOREGROUND and BACKGROUND must be one of:
    The special strings 'nocolor' or 'default', or
hu: Szintaktikai hiba a konfigurációs fájl SZÍNEK (COLOR) részében
    A sor a következő szerkezetű legyen:
    SZÍN:EGÉSZ:ELŐTÉR:HÁTTÉR
    
    Itt az ELŐTÉR és a HÁTTÉR a következő lehet:
    A különleges szavak lehetnek 'nocolor' vagy 'default', vagy

en: Syntax Error parsing style in lss file:
    [%s]
    The line must be of the form:
    OBJECT:MONO:COLOR (ie em:bold:brightblue:white)
    where OBJECT is one of EM,STRONG,B,I,U,BLINK etc.
hu: Szintaktikai hiba az lss fájlban:
    [%s]
    A sornak a következő szerkezete legyen:
    TÁRGY:MONO:SZÍN (pl. em:bold:brightblue:white)
    ahol a TÁRGY lehet: EM, STRONG, B, I, U, BLINK stb.

en: Syntax error in WAIS URL
hu: Szintaktikai hiba a WAIS URL-ben

en: System Index
hu: Rendszer index

en: System error - failure to get status.
hu: Rendszerhiba - nem lehet kiolvasni az állapotot.

en: TABLE center disable.
hu: 'Táblázat középre' tiltva.

en: TABLE center enable.
hu: 'Táblázat középre' engedélyezve.

en: TERMINAL TYPE IS SET TO
hu: A TERMINÁL TÍPUS BEÁLLÍTVA:

en: TRAVERSAL WAS INTERRUPTED
hu: BEJÁRÁS MEGSZAKADT

en: Telnet access is disabled!
hu: A telnet hozzáférés le van tiltva!

en: Telnet port specifications are disabled.
hu: A telnet port beállítása le van tiltva.

en: Temporary URL or list would be too long.
hu: Az átmeneti URL vagy lista túl hosszú.

en: Terminal =
hu: Terminál =

en: Terminal does not support color
hu: A terminál nem támogatja a színeket

en: Terminal initialisation failed - unknown terminal type?
hu: Terminál megnyitás sikertelen - ismeretlen terminál típus?

en: That key requires Advanced User mode.
hu: Ehhez a gombhoz Haladó Felhasználói Mód kell.

en: The 'd'ownload command is currently disabled.
hu: A letöltés parancs (D) most le van tiltva.

en: The 'e'dit command is currently disabled.
hu: A szerkesztés parancs (E) jelenleg le van tiltva.

en: The 'p'rint command is currently disabled.
hu: A nyomtatásparancs (P) jelenleg le van tiltva.

en: The Cookie Jar is empty.
hu: A sütis tálca üres.

en: The character_set definition controls the representation of 8 bit
    characters for your terminal.  If 8 bit characters do not show up
    correctly on your screen you may try changing to a different 8 bit
    set or using the 7 bit character approximations.
    Current valid characters sets are:
hu: A character_set definíció vezérli a 8 bites megjelenítést a terminálon.
    Ha a 8 bites betűk nem megfelelően látszanak, akkor megpróbálhatja
    használni a 7 bites karaktereket.
    A jelenlegi karakterkészletek:

en: The cookie has been eaten!
hu: A sütit megettük!

en: The domain has been eaten!
hu: A tartományt megettük!

en: The file_sorting_method specifies which value to sort on when viewing
    file lists such as FTP directories.  The options are:
       BY_FILENAME -- sorts on the name of the file
       BY_TYPE     -- sorts on the type of the file
       BY_SIZE     -- sorts on the size of the file
       BY_DATE     -- sorts on the date of the file
hu: A file_sorting_method meghatározza, hogy melyik érték szerint rendezze
    sorba az éppen látható FTP könyvtárat. Az opciók:
       BY_FILENAME -- fájlnév szerint rendez
       BY_TYPE     -- fájl típusa szerint rendez
       BY_SIZE     -- fájl mérete szerint rendez
       BY_DATE     -- fájl dátuma szerint rendez

en: The first figure after each entry is its relative score,
hu: Minden bejegyzés után álló első számjegy egy arányos pontszám,

en: The following allow you to define sub-bookmark files and descriptions.
    The format is multi_bookmark<capital_letter>=<filename>,<description>
    Up to 26 bookmark files (for the English capital letters) are allowed.
    We start with "multi_bookmarkB" since 'A' is the default (see above).
hu: Itt definiálhatjuk az al-könyvjelző fájlokat és leírásukat.
    A forma a következő: többszörös_könyvjelző<nagy_betű>=<fájlnév>,<leírás>
    Összesen 26 könyvjelzőt lehet létrehozni (az angol ABC nagy betűiből)
    Kezdjük a "multi_bookmarkB"-vel, mivel az 'A' az alapbeállítás.

en: The following data were derived during the automatic configuration/build
    process of this copy of Lynx.  When reporting a bug, please include a copy
    of this page.
hu: A következő adatok ennek a Lynx példánynak az automatikus konfigurációja/
    fordítása alatt készültek. Ha hibajelentést küld, kérem mellékeljen 
    egy másolatot erről az oldalról. (másolat: 'p' parancs)

en: The following data were used as automatically-configured compile-time
    definitions when this copy of Lynx was built.
hu: A következő adatok lettek felhasználva ennek a Lynx példánynak az automatikus
     konfigurálása során.

en: The following is read from your lynx.cfg file.
hu: Az itt következők a lynx.cfg fájlban olvashatók.

en: The link   %s :?: %s
hu: A hivatkozás :%s :?: %s

en: The maximum temporary file count has been reached!
hu: Elértük a maximális átmeneti fájlok számát!

en: The resource requested is not available at this time.
hu: A kívánt erőforrás most nem áll rendelkezésre.

en: The selected item is not a directory!  Request ignored.
hu: A kiválasztott elem nem könyvtár! A kérés figyelmen kívül hagyva.

en: The selected item is not a file or a directory!  Request ignored.
hu: A kiválasztott elem nem fájl vagy könyvtár! A kérés figyelmen kívül hagyva.

en: The specified name is already in use!  Request ignored.
hu: A megadott név már használatban van! A kérés figyelmen kívül hagyva.

en: The visited_links setting controls how Lynx organizes the information
    in the Visited Links Page.
hu: A visited_links beállítás határozza meg, hogy a Lynx hogyan szervezi a
    meglátogatott oldalakkal kapcsolatos információkat.

en: There are no links above this line of the document.
hu: A dokumentumban e sor fölött nincs semmilyen hivatkozás.

en: There are no links below this line of the document.
hu: A dokumentumban e sor alatt nincs semmilyen hivatkozás.

en: There are no links in this bookmark file!
hu: Ebben a könyvjelző fájlban nincs hivatkozás!

en: There are no references from this document.
hu: Ebben a dokumentumban nincsenek hivatkozások.

en: There are only hidden links from this document.
hu: Ebben a dokumentumban csak rejtett hivatkozások vannak.

en: There is already a directory with that name!  Request ignored.
hu: Ezen a néven már létezik egy könyvtár! A kérés figyelmen kívül hagyva.

en: There is already a file with that name!  Request ignored.
hu: Ezen a néven már létezik egy fájl! A kérés figyelmen kívül hagyva.

en: This client does not contain support for HTTPS URLs.
hu: Ez az ügyfél nem támogatja a HTTPS URL-eket.

en: This client does not contain support for SNEWS URLs.
hu: Ez az ügyfél nem támogatja az SNEWS URL-eket.

en: This client does not contain support for posting to news with SSL.
hu: Ez az ügyfél nem tartalmazza az SSL kapcsolaton keresztüli hírküldést.

en: This client doesn't know how to compose authorization information for scheme
hu: Ez az ügyfél nem tudja, hogyan kell összeállítani jogosultságot ehhez a sémához

en: This client doesn't know how to compose proxy authorization information for scheme
hu: Ez a program nem tudja, hogyan kell összeállítani proxy jogosultságot ehhez a sémához

en: This directory is not readable.
hu: Ez a könyvtár nem olvasható.

en: This feature not yet implemented!
hu: Ez a képesség még nincs készen!

en: This field cannot be (e)dited with an external editor.
hu: Ez a mező nem szerkeszthető külső szerkesztővel.

en: This file cannot be displayed on this terminal.
hu: Ezt a fájlt nem lehet megjeleníteni ezen a terminálon.

en: This file cannot be displayed on this terminal:  D)ownload, or C)ancel
hu: Ezt a fájlt nem lehet megjeleníteni ezen a terminálon. Letöltés (D), vagy mégse (C)

en: This is a link for searching the
hu: Ezt a hivatkozást keresem a

en: This is a searchable index.  Use %s to search.
hu: Ez egy kereshető index. Használja a %s-t a kereséshez.

en: This message was automatically generated by
hu: Ez az üzenet önműködően jött létre

en: This special URL cannot be a form ACTION!
hu: Ez a speciális URL nem lehet űrlap művelet!

en: This special URL cannot be downloaded!
hu: Ezt a speciális URL-t nem lehet letölteni!

en: This special URL is not allowed in external documents!
hu: Ez a speciális URL nincs engedélyezve külső dokumentumokban!

en: Thought you might want to know.
hu: Azt hiszem, jó tudni.

en: Title:
hu: Megnevezés:

en: Too many tempfiles
hu: Túl sok átmeneti fájl

en: Total frees
hu: Össz 'free'

en: Total mallocs
hu: Össz 'malloc'

en: Total memory leakage this run:
hu: Összes memóriaszivárgás ebben a futtatásban:

en: Trace Log open failed.  Trace off!
hu: A nyomozati napló megnyitása nem sikerült. Nyomozás kikapcsolva!

en: Trace OFF!
hu: Nyomkövetés KI!

en: Trace ON!
hu: Nyomkövetés BE!

en: Trace not supported
hu: A nyomozás nincs támogatva

en: Transferred %d bytes
hu: Továbbítva %d bájt

en: Transferred %d bytes (%5d)
hu: Letöltve: %d bájt (%5d)

en: Type EXIT to return to Lynx.
hu: Gépelje be az 'exit' parancsot a Lynx-hez való visszatéréshez.

en: Type of Search
hu: Keresés típusa

en: UNMODIFIABLE choice list.  Use return or arrow keys to review or leave.
hu: MÓDOSÍTHATATLAN választó lista. <return>: megnéz, le-föl nyíl: kilép

en: UNMODIFIABLE file entry field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
hu: MÓDOSÍTHATATLAN fájl megadási mező. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: UNMODIFIABLE form checkbox.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
hu: MÓDOSÍTHATATLAN jelölőnégyzet. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: UNMODIFIABLE form field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
hu: MÓDOSÍTHATATLAN űrlap mező. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: UNMODIFIABLE form password.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
hu: MÓDOSÍTHATATLAN jelszó mező. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: UNMODIFIABLE form radio button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
hu: MÓDOSÍTHATATLAN választógomb. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: UNMODIFIABLE form text field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
hu: MÓDOSÍTHATATLAN szöveg mező. Le-föl nyíl, Tab: kilép

en: UNMODIFIABLE option list.  Use return or arrow keys to review or leave.
hu: MÓDOSÍTHATATLAN legördülő menü. <return>: megnéz, le-föl nyíl: kilép

en: URL has a bad port field.
hu: Az URL-ben hibás a port beállítása.

en: URL is not in starting realm!
hu: Az URL nem kezdőtartományban van!

en: URL to open:
hu: URL megnyitása:

en: URL too long
hu: Az URL túl hosszú

en: USAGE: %s [options] [file]
hu: HASZNÁLAT: %s [opciók] [fájl]

en: USENET news access is disabled!
hu: A USENET hírek elérése le van tiltva!

en: Unable to %s due to system error!
hu: A(z) %s nem végrehajtható, rendszerhiba miatt!

en: Unable to access WWW file!!!
hu: Nem lehet elérni WWW fájlt!

en: Unable to access cgi script
hu: Nem lehet elérni a cgi alkalmazói programot

en: Unable to access document!
hu: Nem lehet elérni a dokumentumot!

en: Unable to access document.
hu: Nem lehet elérni a dokumentumot.

en: Unable to connect to FTP host.
hu: Nem lehet kapcsolódni az FTP kiszolgálóhoz.

en: Unable to connect to remote host.
hu: Nem lehet kapcsolódni a távoli számítógéphez.

en: Unable to copy temporary file for deletion of link.
hu: Nem lehet másolni az átmeneti fájlt a hivatkozás törléséhez.

en: Unable to create popup window!
hu: Nem lehet létrehozni legördülő ablakot!

en: Unable to download file.
hu: Nem lehet letölteni a fájlt.

en: Unable to follow link
hu: Nem tudom követni a linket

en: Unable to get status of '%s'.
hu: Nem lehet a(z) %s állapotát meghatározni.

en: Unable to locate remote host %s.
hu: Nem találom a %s távoli számítógépet.

en: Unable to make connection
hu: Nem lehet csatlakozást létrehozni

en: Unable to open bookmark file for deletion of link.
hu: Nem lehet megnyitni könyvjelző fájlt a hivatkozás törléséhez.

en: Unable to open bookmark file, use 'a' to save a link first
hu: Nem lehet megnyitni könyvjelző fájlt, az 'a'-val elmentheti az első hivatkozást

en: Unable to open command file.
hu: Nem lehet megnyitni a parancs fájlt.

en: Unable to open permit options file
hu: Nem lehet megnyitni az engedély beállítások fájlt

en: Unable to open print options file
hu: Nem lehet megnyitni a nyomtatási beállítások fájlt

en: Unable to open reject file.
hu: Nem lehet megnyitni a visszautasítás fájlt.

en: Unable to open scratch file for deletion of link.
hu: Nem lehet megnyitni visszavonó fájlt a hivatkozás törléséhez.

en: Unable to open tempfile
hu: Nem lehet megnyitni az átmeneti fájlt

en: Unable to open tempfile for X Mosaic hotlist conversion.
hu: Nem lehet megnyitni átmeneti fájlt az X Mosaic gyorslista átalakításához.

en: Unable to open temporary file for mailto URL!
hu: Nem lehet az átmeneti fájlt megnyitni a levelező URL-hez

en: Unable to open traversal errors output file
hu: Nem lehet megnyitni a bejárás hibakimeneti fájlt.

en: Unable to open traversal file.
hu: Nem lehet megnyitni a bejárás fájlt ("traversal").

en: Unable to open traversal found file.
hu: Nem lehet megnyitni a talált bejárás fájlt ("traversal").

en: Unable to reopen temporary file for deletion of link.
hu: Nem lehet újra megnyitni az átmeneti fájlt a hivatkozás törléséhez.

en: Unable to save Options!
hu: Nem lehet elmenteni a beállításokat!

en: Unable to set up connection.
hu: Nem lehet beállítani a csatlakozást.

en: Unable to upload file.
hu: Nem lehet feltölteni a fájlt.

en: Underline links
hu: Rejtett hivatkozás

en: Unexpected access protocol for this URL scheme.
hu: Nem támogatott elérési protokoll ezen az URL sémán.

en: Unexpected failure - unable to find trailing path separator
hu: Váratlan hiba - hiányzik a záró elérési út elválasztó

en: Unexpected network read error; connection aborted.
hu: Váratlan hálózati olvasási hiba, a csatlakozás megszakítva.

en: Unexpected network write error; connection aborted.
hu: Váratlan hálózati írási hiba; a csatlakozás megszakítva.

en: Unknown or ambiguous command
hu: Ismeretlen vagy bizonytalan parancs

en: Unknown status reply from server!
hu: A szerver válasza: Ismeretlen állapot!

en: Unsupported URL scheme!
hu: Nem támogatott URL séma!

en: Unsupported data: URL!  Use SHOWINFO, for now.
hu: Nem támogatott adat: URL! Használja a SHOWINFO-t.

en: Up to
hu: Fel

en: Upload Options
hu: Feltöltési beállítások

en: Upload To:
hu: Feltöltés:

en: Upload options:
hu: Feltöltési beállítások:

en: Use "L_y_n_x" or "Lynx" in User-Agent, or it looks like intentional deception!
hu: Használja a "L_y_n_x" vagy a "Lynx"-et a böngésző-azonosítóban egyébként ez szándékos csalás!

en: Use %s to invoke the Options menu!
hu: Használja a(z) %s-t, hogy bejöjjön a Beállítások menü!

en: Use Control-R to resubmit the current query.
hu: Használja a Control-R gombot a keresési kulcs újraküldéséhez.

en: Use a filepath off your home directory!
hu: Használja a HOME könyvtártól az útvonalat!

en: Use a filepath off your login directory in SHELL syntax!
hu: Használja a belépési könyvtár útvonalát parancsértelmező stílusban!

en: Use arrows or tab to move off of field.
hu: Használja a le-föl nyilat vagy a tabulátort a mező elhagyásához.

en: Use locale-based character set
hu: Helyi karakterkészlet használata

en: User mode
hu: Felhasználói mód

en: User-Agent header
hu: Böngésző-azonosító fejléc

en: User-Agent string does not contain "Lynx" or "L_y_n_x"
hu: A böngésző-azonosító sztring nem tartalmaz "Lynx" vagy "L_y_n_x"-et

en: Username for '%s' at %s '%s%s':
hu: '%s' %s '%s%s' felhasználónév:

en: Username for news host '%s':
hu: Felhasználónév a(z) '%s' hírszolgáltatóhoz:

en: Username:
hu: Felhasználói név:

en: Username:
hu: Felhasználói név:

en: Using %s
hu: %s használata

en: VI keys
hu: vi billentyűk

en: Value accepted!
hu: Érték elfogadva!

en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is NOT configured for XWINDOWS!
hu: Érték elfogadva! -- FIGYELMEZTETÉS: a Lynx nincs beállítva XWINDOW-hoz!

en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is configured for XWINDOWS!
hu: Érték elfogadva! -- FIGYELMEZTETÉS: a Lynx-et az XWINDOW-hoz állította be!

en: Verbose images
hu: Tallózás a képek között

en: Very long lines have been truncated!
hu: A hosszú sorok végét levágtam!

en: Very long lines have been wrapped!
hu: A hosszú sorokat új sorba tördeltem!

en: View temporary file
hu: Átmeneti fájl nézése

en: View the file
hu: A fájl nézése

en: Viewing preparsed source.  Are you sure you want to mail it?
hu: Az előkészített forrás megtekintése. El akarja postázni?

en: Visible links
hu: Látható hivatkozás

en: Visible links:
hu: Látható hivatkozás:

en: Visited Links Page
hu: Látogatott linkek lapja

en: Visited Pages
hu: Meglátogatott lapok

en: WAIS Search of "
hu: WAIS Keresés: "

en: Warning!  Control codes in mail address replaced by ?
hu: Figyelmeztetés! Az ellenőrző kódokat a levél címében kicserélte?

en: Warning!  UUDecoded file will exist in the directory you started Lynx.
hu: Figyelmeztetés! UU-dekódolt fájl jön létre abban a könyvtárban, ahonnan elindította a Lynxet.

en: Warning:
hu: Figyelem:

en: Warning: Cannot transcode form data to charset %s!
hu: Figyelem: Nem lehet átkódolni az adatokat a(z) %s karakterkészletre!

en: Welcome
hu: Üdvözöljük

en: World:
hu: Világ:

en: Wrap lines to fit displayed area?
hu: Tördeljem a sorokat, hogy kiférjenek?

en: X Display
hu: X képernyő

en: Y/N/A/V
hu: I/N/M/S

en: You MUST define a valid TMP or TEMP area!
hu: Önnek meg kell adnia egy érvényes TMP vagy TEMP területet

en: You are already at main screen!
hu: A főképnél vagyunk!

en: You are already at page %d of this document.
hu: A dokumentum %d. oldalán vagyunk.

en: You are already at page %d of this option list.
hu: A legördülő menü %d. oldalán vagyunk.

en: You are already at the beginning of this document.
hu: A dokumentum elejénél vagyunk.

en: You are already at the beginning of this option list.
hu: A legördülő menü elejénél vagyunk.

en: You are already at the end of this document.
hu: A dokumentum végénél vagyunk.

en: You are already at the end of this option list.
hu: A legördülő menü végénél vagyunk.

en: You are already at the first document
hu: Az első dokumentumon állunk.

en: You are not allowed to change the bookmark file!
hu: Ön nem módosíthatja a könyvjelző fájlt!

en: You are not allowed to change this setting.
hu: Önnek nincs engedélyezve ennek a beállításnak a módosítása.

en: You are not allowed to change which editor to use!
hu: Ön nem állíthatja be, hogy melyik szerkesztőt használja!

en: You are not allowed to goto "%s" URLs
hu: Az Ön számára nincs engedélyezve "%s" URL-ekre való ugrás

en: You are not authorized to edit this file.
hu: Ön nem jogosult e fájl szerkesztésére.

en: You are not on a form submission button or normal link.
hu: Nem űrlapküldő gombon vagy hivatkozáson állunk.

en: You are sending a comment to:
hu: Ön egy üzenetet küld ide:

en: You are sending a message with body to:
hu: Ön egy üzenet küld ide:

en: You cannot download a mailto: link.
hu: Nem lehet letölteni levél-hivatkozást.

en: You cannot download a printing option.
hu: Nyomtatási beállításokat nem lehet letölteni.

en: You cannot download an input field.
hu: Beviteli mezőt nem lehet letölteni.

en: You cannot download an permit option.
hu: Engedélyező opciót nem lehet letölteni.

en: You cannot download an upload option.
hu: Feltöltés opciót nem lehet letölteni.

en: You cannot download cookies.
hu: Sütiket nem lehet letölteni.

en: You cannot edit File Management URLs
hu: A fájlkezelés URL-jeit nem lehet szerkeszteni

en: You have entered an invalid link number.
hu: Ön egy érvénytelen hivatkozás-számot írt be.

en: You have entered an invalid option number.
hu: A beírt opció-szám érvénytelen.

en: You must use a vt100, 200, etc. terminal with this program.
hu: Önnek vt100, 200 stb.-t kell használnia ehhez a programhoz.

en: You selected:
hu: Kiválasztva:

en: You visited (POSTs, bookmark, menu and list files excluded):
hu: Ön itt volt (POST, könyvjelző, menü és listafájl kihagyva):

en: You will be posting to:
hu: Ön levelet fog küldeni:

en: Your '%s' terminal does not support color.
hu: Ez a '%s' terminál nem támogatja a színeket.

en: Your Terminal type is unknown!
hu: A terminál típus ismeretlen!

en: Your primary configuration
hu: Az elsődleges beállítás:

en: Your recent statusline messages
hu: A legutóbbi állapotsori üzenetek

en: accept all
hu: mindent elfogad

en: accept_all_cookies allows the user to tell Lynx to automatically
    accept all cookies if desired.  The default is "FALSE" which will
    prompt for each cookie.  Set accept_all_cookies to "TRUE" to accept
    all cookies.
hu: Az accept_all_cookies TRUE-ra állítása lehetővé teszi a sütik automatikus
     fogadását. Alapban FALSE, így mindig rákérdez.

en: as labels
hu: címkék

en: as links
hu: linkek

en: ask user
hu: kérdez

en: bookmark_file specifies the name and location of the default bookmark
    file into which the user can paste links for easy access at a later
    date.
hu: a bookmark_file eltárolja annak a fájlnak a nevét és helyét, amibe linkeket
     lehet felvenni, és később felhasználni.

en: bytes
hu: bájt

en: called "%s"
hu: "%s" meghívva

en: capital letter
hu: nagybetű

en: cd to:
hu: könyvtárváltás:

en: cgi support has been disabled.
hu: A CGI támogatás le van tiltva.

en: charset for this document specified explicitly, sorry...
hu: a dokumentum karakterkészlete már be van állítva...

en: checkbox
hu: jelölőnégyzet

en: close master socket
hu: a fő socket bezárása

en: color-style configuration
hu: szín-stílus beállítása

en: compile time options
hu: programfordítási beállítások

en: connect for data
hu: kapcsolás az adatért

en: cookie_accept_domains and cookie_reject_domains are comma-delimited
    lists of domains from which Lynx should automatically accept or reject
    all cookies.  If a domain is specified in both options, rejection will
    take precedence.  The accept_all_cookies parameter will override any
    settings made here.
hu: A cookie_accept_domains és a cookie_reject_domains vesszővel elválasztott
    tartomány-listák, ahonnan a Lynxnek automatikusan el kell fogadnia, 
    vagy elvetnie a kapott sütiket. Ha egy tartomány mindkét listában szerepelne,
    az elutasítás lép érvénybe. Az accept_all_cookies felülírja az itt megadott
    beállítást.

en: cookie_domain_flag_set error, aborting program
hu: cookie_domain_flag_set hiba, program megszakítva

en: cookie_file specifies the file from which to read persistent cookies.
    The default is ~/.lynx_cookies.
hu: A cookie_file az a fájl, ahonnan az állandó sütiket be kell olvasni. Alaphelyzetben ez a ~/.lynx_cookies.

en: cookie_loose_invalid_domains, cookie_strict_invalid_domains, and
    cookie_query_invalid_domains are comma-delimited lists of which domains
    should be subjected to varying degrees of validity checking.  If a
    domain is set to strict checking, strict conformance to RFC2109 will
    be applied.  A domain with loose checking will be allowed to set cookies
    with an invalid path or domain attribute.  All domains will default to
    querying the user for an invalid path or domain.
hu: A cookie_loose_invalid_domains, a cookie_strict_invalid_domains, és
    a cookie_query_invalid_domains vesszővel elválasztott tartomány-listák,
     ahonnan különböző mértékű azonosítást kívánunk meg. Ha egy tartomány
    'strict checking'-re van állítva, akkor az RFC2109-nek megfelelő eljárás
    lép érvénybe. A 'loose checking' megengedi a sütik érvénytelen útvonallal
    való elfogadását. Alapbeállításban a felhasználó egy kérdést kap, melyben
    eldöntheti, hogy elfogadja-e az érvénytelen útvonalat vagy tartományt.

en: deflate
hu: kibont (deflate)

en: development version
hu: Fejlesztői változat helye

en: dir_list_order specifies the directory list order under DIRED_SUPPORT
    (if implemented).  The default is "ORDER_BY_NAME"
hu: A dir_list_order határozza meg a könyvtárlista rendezését, a 
    DIRED_SUPPORT-nál (ha rendelkezésre áll). Alaphelyzet: "ORDER_BY_NAME"

en: dir_list_styles specifies the directory list style under DIRED_SUPPORT
    (if implemented).  The default is "MIXED_STYLE", which sorts both
    files and directories together.  "FILES_FIRST" lists files first and
    "DIRECTORIES_FIRST" lists directories first.
hu: A dir_list_styles határozza meg a könyvtárlista módját a DIRED_SUPPORT-nál
    (ha rendelkezésre áll). Alaphelyzet: "MIXED_STYLE", amiben a könyvtárak
    és a fájlok egy listában vannak. A "FILES_FIRST" először a fájlokat
     listázza, a "DIRECTORIES_FIRST" először a könyvtárakat.

en: failed to change directory
hu: nem sikerült a  könyvtárváltás

en: file entry field
hu: fájl bejegyzés mező

en: file: ACTIONs are disallowed!
hu: fájl: A műveletek le vannak tiltva!

en: file: URLs via bookmarks are disallowed!
hu: fájl: az URL-ek könyvjelzőn keresztüli elérése le van tiltva!

en: file: URLs via served links are disallowed!
hu: fájl: URL-ek hivatkozásokon keresztüli elérése le van tiltva!

en: file_editor specifies the editor to be invoked when editing local files
    or sending mail.  If no editor is specified, then file editing is disabled
    unless it is activated from the command line, and the built-in line editor
    will be used for sending mail.
hu: A file_editor rendeli a szerkesztőt a helyi fájlokhoz vagy levelekhez.
    Ha ez nincs meghatározva, akkor a fájl szerkesztés letiltódik, hacsak nem
    parancssorból lett aktiválva, mert akkor a beépített szerkesztőt lehet
    használni a levélíráshoz.

en: for more comments.
hu: ) további információért.

en: for runtime options
hu: futásidejű beállítások

en: force no-response
hu: mindig NEM-válasz

en: force yes-response
hu: mindig IGEN-válasz

en: form to permit
hu: engedélyezve

en: forms mode
hu: űrlap mód

en: here is a list of the history stack so that you may rebuild
hu: itt egy lista az előzmények veremről, így újra tudja építeni

en: hidden form field
hu: rejtett űrlap mező

en: ignore
hu: hanyagol

en: image-submit button
hu: kép-küldő mező

en: in the file "%s" called "%s"
hu: a(z) %s fájlban meghívtam a(z) "%s"-t

en: included from '%s'.
hu: beszúrva innen: %s.

en: invalid line-editor selection %s for key %s, selecting all
hu: %s: érvénytelen sor-szerkesztő kiválasztás %s gombnak, összes kiválasztva

en: key remapping of %s to %s failed
hu: a %s billentyű átállítása %s-re nem sikerült

en: key remapping of %s to %s for %s failed
hu: a %s billentyű átállítása %s-re nem sikerült (%s)

en: keygen field
hu: kulcsgeneráló mező

en: latest release
hu: A Lynx honlapja

en: lineedit_mode specifies the key binding used for inputting strings in
    prompts and forms.  If lineedit_mode is set to "Default Binding" then
    the following control characters are used for moving and deleting:
    
                 Prev  Next       Enter = Accept input
       Move char: <-    ->        ^G    = Cancel input
       Move word: ^P    ^N        ^U    = Erase line
     Delete char: ^H    ^R        ^A    = Beginning of line
     Delete word: ^B    ^F        ^E    = End of line
    
    Current lineedit modes are:
hu: "A lineedit_mode határozza meg azokat a hozzárendeléseket, amiket az
    űrlapoknál használunk. Ha a lineedit_mode "Default Binding"-re van állítva
    (alapértelmezés), akkor a következő vezérlőkaraktereket lehet használni
    mozgásra és törlésre:
    
                        Előző   Köv.   Enter = rendben
    Mozgás karakterre:   <-      ->    ^G = mégsem 
    Mozgás szóra:        ^P      ^N    ^U = sor törlése 
    Karakter törlése:    ^H      ^R    ^A = sor elejére
    Szó törlése:         ^B      ^F    ^E = sor végére 
    A pillanatnyi 'lineedit' módok:

en: lines
hu: sor

en: lynx: Can't access startfile
hu: lynx: Nincs kezdőfájl!

en: lynx: Password required!!!
hu: lynx: Jelszó szükséges!

en: lynx: Start file could not be found or is not text/html or text/plain
hu: lynx: A kezdőfájlt nem találom (sem HTML szöveget, sem sima szöveget)

en: lynx: Username and Password required!!!
hu: lynx: Felhasználói név és jelszó szükséges!

en: mode:
hu: mód:

en: move %s to %s
hu: %s mozgatása ide: %s

en: ne'V'er allowing from domain '%s'.
hu: (V): Soha nem engedélyezi a %s tartományt.

en: next screen
hu: következő képernyő

en: no
hu: nem

en: normal
hu: normál

en: or to change a domain's 'allow' setting.
hu: vagy módosíthatja a tartomány 'engedélyezési' beállítását.

en: page
hu: oldal

en: pages
hu: oldal

en: password entry field
hu: jelszó bejegyzés mező

en: persistent cookies state will be changed in next session only.
hu: az állandó süti állapot csak a következő folyamat során fog megváltozni.

en: personal_mail_address specifies your personal mail address.  The
    address will be sent during HTTP file transfers for authorization and
    logging purposes, and for mailed comments.
    If you do not want this information given out, set the NO_FROM_HEADER
    to TRUE in lynx.cfg, or use the -nofrom command line switch.  You also
    could leave this field blank, but then you won't have it included in
    your mailed comments.
hu: A personal_mail_address határozza meg az ön személyes email címét. Ez a
    cím lesz elküldve HTTP fájl átvitel hitelesítésekor, tárolva lesz, amikor
    bejelentkezik egy gépre és amikor egy levelet küld.
    Ha nem akarja, hogy ezt az adatot kiadja a program, akkor 
    állítsa be a NO_FROM_HEADER-t TRUE-ra a lynx.cfg-ben, vagy használja
    a -nofrom parancssori kapcsolót. Üresen is hagyhatja a mezőt, akkor
    nem lesz benne az elküldött levélben.

en: popup menu
hu: felbukkanó menü

en: pre-release version
hu: A Lynx kiadás előtti változata

en: preferred_charset specifies the character set in MIME notation (e.g.,
    ISO-8859-2, ISO-8859-5) which Lynx will indicate you prefer in requests
    to http servers using an Accept-Charset header.  The value should NOT
    include ISO-8859-1 or US-ASCII, since those values are always assumed
    by default.  May be a comma-separated list.
    If a file in that character set is available, the server will send it.
    If no Accept-Charset header is present, the default is that any
    character set is acceptable.  If an Accept-Charset header is present,
    and if the server cannot send a response which is acceptable
    according to the Accept-Charset header, then the server SHOULD send
    an error response, though the sending of an unacceptable response
    is also allowed.
hu: A preferred_charset meghatározza a MIME jelölés karakterkészletét (pl.
    ISO-8859-2, ISO-8859-5) amit a Lynx jelez a http szervernek az Accept-Charset
    fejlécen keresztül. Fölösleges az ISO-8859-1 vagy US-ASCII beállítás,
    mert ezeket alapból használja.
    Készíthetünk belőlük kettősponttal elválasztott listát.
    Ha a karakterkészlet elérhető, a szerver azt küldi.
    Ha nincs Accept-Charset fejléc, akkor az összes karakterkészletet
    elfogadjuk. Ha az Accept-Charset létezik, de a szerver nem tud küldeni
    ennek megfelelő választ, akkor a szervernek hibaüzenetet
    kell küldenie, bár elfogadhatatlan válasz is lehetséges.

en: preferred_language specifies the language in MIME notation (e.g., en,
    fr, may be a comma-separated list in decreasing preference)
    which Lynx will indicate you prefer in requests to http servers.
    If a file in that language is available, the server will send it.
    Otherwise, the server will send the file in its default language.
hu: A preferred_language meghatározza a MIME jelölés nyelvét (pl: hu, en,
    fr; ezeket csökkenő fontossági sorrendben kettősponttal el lehet
    választani egymástól), amit a Lynx jelezni fog a http szerver felé. Ha
    a fájl ezen a nyelven elérhető, akkor a szerver azt küldi vissza. 
    Egyébként a szerver az általa alapértelmezettnek vett nyelven fog beszélni.

en: previous
hu: előző

en: prompt normally
hu: szokásos kérdés

en: radio button
hu: választógomb

en: range entry field
hu: tartomány bejegyzés mező

en: realloced:
hu: újra lefoglalva:

en: reason unknown.
hu: ok ismeretlen.

en: relaxed (TagSoup mode)
hu: enyhe (TagSoup mód)

en: remote %s session:
hu: távoli %s folyamat:

en: remove %s
hu: %s eltávolítása

en: reset button
hu: törlés gomb

en: review/edit B)ookmarks files
hu: (B): a könyvjelző fájlok áttekintése/szerkesztése

en: select_popups specifies whether the OPTIONs in a SELECT block which
    lacks a MULTIPLE attribute are presented as a vertical list of radio
    buttons or via a popup menu.  Note that if the MULTIPLE attribute is
    present in the SELECT start tag, Lynx always will create a vertical list
    of checkboxes for the OPTIONs.  A value of "on" will set popup menus
    as the default while a value of "off" will set use of radio boxes.
    The default can be overridden via the -popup command line toggle.
hu: A select_popups meghatározza, hogy a SELECT blokkban lévő OPCIÓK
    hogyan jelenjen meg, ha hiányzik a MULTIPLE attribútum: függőleges
    rádiógombokkal, vagy legördülő menüvel. Megjegyezzük, hogy ha a 
    MULTIPLE attribútum be van állítva a SELECT tagban, akkor a Lynx
     automatikusan jelölőnégyzeteket rajzol egymás alá. Ha az érték "on"
     állásban van, akkor mindig legördülő menüt használ, "off" állásban
    pedig jelölőnégyzeteket.
    Az alapértelmezett beállítást a -popup paranccsal felül lehet bírálni.

en: setting of line-editor binding for key %s (0x%x) for %s failed
hu: a sorszerkesztő hozzárendelése %s gombhoz (0x%x) sikertelen (%s)

en: setting of line-editor binding for key %s (0x%x) to 0x%x for %s failed
hu: a sorszerkesztő hozzárendelése a %s gombnak (0x%x) a 0x%x-hez (%s) sikertelen

en: show filename
hu: fájlnév mutatása

en: show_color specifies how to set the color mode at startup.  A value of
    "never" will force color mode off (treat the terminal as monochrome)
    at startup even if the terminal appears to be color capable.  A value of
    "always" will force color mode on even if the terminal appears to be
    monochrome, if this is supported by the library used to build lynx.
    A value of "default" will yield the behavior of assuming
    a monochrome terminal unless color capability is inferred at startup
    based on the terminal type, or the -color command line switch is used, or
    the COLORTERM environment variable is set.  The default behavior always is
    used in anonymous accounts or if the "option_save" restriction is set.
    The effect of the saved value can be overridden via
    the -color and -nocolor command line switches.
    The mode set at startup can be changed via the "show color" option in
    the 'o'ptions menu.  If the option settings are saved, the "on" and
    "off" "show color" settings will be treated as "default".
hu: A show_color meghatározza, hogy induláskor a Lynx színes legyen, vagy sem.
    A "never" érték kikapcsolja a színes módot (a terminál fekete-fehér lesz),
    akkor is, ha lehetséges lenne színes mód használata. Az "always" érték
    bekapcsolja a színes üzemmódot még fekete-fehér monitoron is, ha 
    a támogatás bele lett fordítva a Lynx-be. A "default" érték hatására
    fekete-fehér terminált használ, hacsak színes képernyőt nem talál,
    esetleg a -color parancssori, vagy a COLORTERM 
    környezeti változó be nem lett állítva. Az alapértelmezett viselkedés 
     lesz érvényes a névtelen bejelentkezések esetén, vagy ha
    a felhasználó az "option_save" szigorítást használja.
    Az elmentett beállításokat felül lehet bírálni a parancssori
     -color és -nocolor kapcsolókkal.
    Az induláskori beállításokat meg lehet változtatni a "színek mutatása" opcióval.

en: show_cursor specifies whether to 'hide' the cursor to the right (and
    bottom, if possible) of the screen, or to place it to the left of the
    current link in documents, or current option in select popup windows.
    Positioning the cursor to the left of the current link or option is
    helpful for speech or braille interfaces, and when the terminal is
    one which does not distinguish the current link based on highlighting
    or color.  A value of "on" will set positioning to the left as the
    default while a value of "off" will set 'hiding' of the cursor.
    The default can be overridden via the -show_cursor command line toggle.
hu: A show_cursor határozza meg, hogy a kurzort elrejtjük-e ('hide') a
    képernyő jobb oldalára, alulra (ha lehetséges), vagy az aktuális
    linktől balra, vagy az aktuális opcióra egy felbukkanó menüben. A
    kurzor balra helyezése előnyös felolvasó- vagy braille csatolók
    esetén, és általában akkor, ha a terminál nem különbözteti meg
    kiemeléssel vagy színnel a linkeket. Alaphelyzet az "ON", ekkor a
    "balra" pozicionálás érvényes, míg "OFF" állásban a kurzor elrejtésre
    kerül. Felülírható a "-show_cursor" parancssori opcióval.

en: show_dotfiles specifies that the directory listing should include
    "hidden" (dot) files/directories.  If set "on", this will be
    honored only if enabled via userdefs.h and/or lynx.cfg, and not
    restricted via a command line switch.  If display of hidden files
    is disabled, creation of such files via Lynx also is disabled.
hu: A show_dotfiles meghatározza, hogyan viselkedjen a program azokkal a 
    könyvtárakkal, amikben rejtett (ponttal kezdődő) fájlok, könyvtárak vannak. 
    A kapcsolót csak úgy tudjuk "ON" állásba helyezni, hogy a userdefs.h vagy 
    a lynx.cfg-ben engedélyezzük és a parancssorban sem tiltottuk le. Ha a rejtett 
    fájlok megjelenítése le van tiltva, akkor az ilyen fájlok létrehozása sem 
    lehetséges.

en: size:
hu: méret:

en: socket failed.
hu: az illesztőpont sérült.

en: socket failed: family %d addr %s port %s.
hu: az illesztőpont sérült: család: %d cím: %s port: %s.

en: socket for master socket
hu: socket a fő-socket-hez

en: source
hu: forrás

en: strict (SortaSGML mode)
hu: szigorú (SortaSGML mód)

en: submit button
hu: küldő gomb

en: tagged item:
hu: jelölt elem:

en: tagged items:
hu: jelölt elemek:

en: text entry area
hu: szöveg bejegyzés terület

en: text entry field
hu: szöveg bejegyzés mező

en: text-submit field
hu: szöveg-küldő mező

en: the second is the number of lines in the item.
hu: a második a sorok száma a tételben.

en: this document:
hu: ez a dokumentum:

en: this link
hu: ezen a linken keresztül

en: touch %s
hu: %s létrehozása

en: unknown field or link
hu: ismeretlen mező vagy hivatkozás

en: unknown form field
hu: ismeretlen űrlap mező

en: unknown restriction
hu: ismeretlen szigorítás

en: user_mode specifies the users level of knowledge with Lynx.  The
    default is "NOVICE" which displays two extra lines of help at the
    bottom of the screen to aid the user in learning the basic Lynx
    commands.  Set user_mode to "INTERMEDIATE" to turn off the extra info.
    Use "ADVANCED" to see the URL of the currently selected link at the
    bottom of the screen.
hu: A user_mode határozza meg a felhasználó tapasztalati szintjét
    Lynx-szel kapcsolatban. Alaphelyzet a "KEZDŐ" szint, ekkor két plusz
    sor segíti a felhasználót a képernyő alján. A "KÖZÉPFOKÚ" szint
    kikapcsolja ezeket a sorokat. A "HALADÓ" szinten a képernyő alján a
    kiválasztott link URL-je látható.

en: was requested but was not available.
hu: igényeltem, de nem állt rendelkezésre.

en: yes
hu: igen

en: your
hu: az ön
