net-tools-1.51 - en to cs translation catalogue (428 entries)

en: 
    Proto Recv-Q Send-Q Local Address           Foreign Address         State
cs: 
    Proto Přích-F Odch-F Místní Adresa          Vzdálená Adresa         Stav

en: 
    Proto RefCnt Flags       Type       State         I-Node
cs: 
    Proto Čítač  Příznaky    Typ        Stav          I-Uzel

en: 
    Unless you are using bind or NIS for host lookups you can change the DNS
cs: 
    Pokud nepoužíváte bind či NIS pro vyhledávání jmen počítačů, pak můžete změnit

en:              compressed:%lu
cs:              komprimováno:%lu

en:           %s addr:%s
cs:           %s adr:%s

en:           EtherTalk Phase 2 addr:%s
cs:           EtherTalk Phase 2 adr:%s

en:           IPX/Ethernet 802.2 addr:%s
cs:           IPX/Ethernet 802.2 adr:%s

en:           IPX/Ethernet 802.3 addr:%s
cs:           IPX/Ethernet 802.3 adr:%s

en:           IPX/Ethernet II addr:%s
cs:           IPX/Ethernet II adr: %s

en:           IPX/Ethernet SNAP addr:%s
cs:           IPX/Ethernet SNAP adr:%s

en:           [ [i|o]seq ] [ [i|o]key KEY ] [ [i|o]csum ]
cs:           [ [i|o]seq ] [ [i|o]key KLÍČ ] [ [i|o]csum ]

en:           [ mode { ipip | gre | sit } ] [ remote ADDR ] [ local ADDR ]
cs:           [ mode { ipip | gre | sit } ] [ vzdálená ADR ] [ místní ADR ]

en:           [ ttl TTL ] [ tos TOS ] [ nopmtudisc ] [ dev PHYS_DEV ]
cs:           [ ttl TTL ] [ tos TOS ] [ nopmtudisc ] [ dev ZAŘÍZENÍ ]

en:           collisions:%lu
cs:           kolizí:%lu

en:           econet addr:%s
cs:           econet adr:%s

en:           inet6 addr: %s/%d
cs:           inet6-adr: %s/%d

en:         -C, --cache              display routing cache instead of FIB
cs:          -C, --cache              místo FIB zobrazí směrovací cache

en:         -D, --use-device         read <hwaddr> from given device
cs:         -D, --use-device         čte <hwadr> ze zadaného zařízení

en:         -F, --fib                display Forwarding Information Base (default)
cs:          -F, --fib                zobrazí Forwarding Infomation Base
                                      (implicitní)

en:         -M, --masquerade         display masqueraded connections
cs:          -M, --masquerade         vypíše maskovaná spojení

en:         -N, --symbolic           resolve hardware names
cs:          -N, --symbolic           převede hw jména

en:         -a                       display (all) hosts in alternative (BSD) style
cs:         -a                       zobrazí jmna všech počítačů alternativním
                                     (BSD) způsobem

en:         -a, --all, --listening   display all sockets (default: connected)
cs:          -a, --all, --listening   vypíše všechny sokety (implicitně: spojené)

en:         -c, --continuous         continuous listing
cs:          -c, --continuous         nepřerušovaný výpis

en:         -d, --delete             delete a specified entry
cs:         -d, --delete             smaže zadanou ARP položku

en:         -e, --extend             display other/more information
cs:          -e, --extend             vypíše podrobnější informace

en:         -g, --groups             display multicast group memberships
cs:          -g, --groups             vypíše členství v multicast skupinách

en:         -i, --device             specify network interface (e.g. eth0)
cs:         -i, --device             zadává síťové rozhraní (např. eth0)

en:         -i, --interfaces         display interface table
cs:          -i, --interfaces         vypíše tabulku rozhraní

en:         -l, --listening          display listening server sockets
cs:          -l, --listening          vypíše sokety, na nichž je nasloucháno

en:         -n, --numeric            dont resolve names
cs:         -n, --numeric            nebude převádět číselné adresy
                                     na kanonická jména

en:         -o, --timers             display timers
cs:          -o, --timers             zobrazí časovače

en:         -p, --programs           display PID/Program name for sockets
cs:          -p, --programs           vypíše PID/jméno programu pro sokety

en:         -r, --route              display routing table
cs:          -r, --route              vypíše směrovací tabulku

en:         -s, --set                set a new ARP entry
cs:         -s, --set                nastaví novou ARP položku

en:         -s, --statistics         display networking statistics (like SNMP)
cs:          -s, --statistics         vypíše statistiku síťové aktivity (jako SNMP)

en:         -v, --verbose            be verbose
cs:         -v, --verbose            bude vypisovat podrobné zprávy
                                     o činnosti

en:        ADDR := { IP_ADDRESS | any }
cs:        ADR := { IP-ADRESA | any }

en:        KEY  := { DOTTED_QUAD | NUMBER }
cs:        KLÍČ  := { DOTTED_QUAD | ČÍSLO }

en:        TOS  := { NUMBER | inherit }
cs:        TOS  := { ČÍSLO | inherit }

en:        domainname [-v] {nisdomain|-F file}   set NIS domainname (from file)
cs:     domainname [-v] {jméno|-F soubor}     nastaví jméno NIS domény (ze
                                              souboru)

en:        hostname -V|--version|-h|--help       print info and exit
cs:     hostname -V|--version|-h|--help       vypíše informace a skončí

en:        hostname [-v]                         display hostname
cs:     hostname [-v]                         vypíše jméno počítače

en:        hostname [-v] [-d|-f|-s|-a|-i|-y|-n]  display formatted name
cs:     hostname [-v] [-d|-f|-s|-a|-i|-y|-n]  vypíše formátované jméno

en:        inet6_route [-FC] flush      NOT supported
cs:        inet6_route [-FC] flush      NENÍ podporováno

en:        inet6_route [-vF] add Target [gw Gw] [metric M] [[dev] If]
cs:        inet6_route [-vF] add Cíl [gw Gw] [metrika M] [[dev] If]

en:        inet_route [-FC] flush      NOT supported
cs:        inet_route [-FC] flush      NENÍ podporováno

en:        inet_route [-vF] add {-host|-net} Target[/prefix] [gw Gw] [metric M]
cs:        inet_route [-vF] add {-host|-net} Cíl[/prefix] [gw Gw] [metrika M]

en:        inet_route [-vF] add {-host|-net} Target[/prefix] [metric M] reject
cs:        inet_route [-vF] add {-host|-net} Cíl/[prefix] [metrika M] reject

en:        ipmaddr show [ dev STRING ] [ ipv4 | ipv6 | link | all ]
cs:        ipmaddr show [ dev ŘETĚZEC ] [ ipv4 | ipv6 | link | all ]

en:        netstat [-vnNcaeol] [<Socket> ...]
cs:          netstat [-vnNcaeol] [<Soket> ...]

en:        nodename [-v] {nodename|-F file}      set DECnet node name (from file)
cs:     nodename [-v] {jméno|-F soubor}       nastaví jméno DECnet uzlu (ze
                                              souboru)

en:        rarp -V                               display program version.
cs:          rarp -V                               vypíše označení verze programu.

en:        rarp -d <hostname>                    delete entry from cache.
cs:          rarp -d <jméno>                    smaže položku z cache.

en:        rarp -f                               add entries from /etc/ethers.
cs:          rarp -f                               přidá položky z /etc/ethers.

en:        rarp [<HW>] -s <hostname> <hwaddr>    add entry to cache.
cs:          rarp [<HW>] -s <jméno> <hwadr>       přidá položku do cache.

en:        route [-v] [-FC] {add|del|flush} ...  Modify routing table for AF.
cs:        route [-v] [-FC] {add|del|flush} ...  Změní směrovací tabulku pro AF.

en:        route {-V|--version}                  Display version/author and exit.
cs:        route {-V|--version}                  Vypíše označení verze a autora
                                                 programu.

en:        route {-h|--help} [<AF>]              Detailed usage syntax for specified AF.
cs:        route {-h|--help [<AF>]               Nápověda pro použití s AF.

en:      - no statistics available -
cs:      - statistická data nejsou dostupná -

en:     -F, --file            read hostname or NIS domainname from given file
cs:     -F, --file            čte jméno počítače či nis domény ze souboru

en:     -a, --alias           alias names
cs:     -a, --alias           přezdívky

en:     -d, --domain          DNS domain name
cs:     -d, --domain          jméno DNS domény

en:     -f, --fqdn, --long    long host name (FQDN)
cs:     -f, --fqdn, --long    dlouhé jméno počítače (kanonické)

en:     -i, --ip-address      addresses for the hostname
cs:     -i, --ip-address      adresy odpovídající jménu počítače

en:     -n, --node            DECnet node name
cs:     -n, --node            jméno DECnet uzlu

en:     -s, --short           short host name
cs:     -s, --short           krátké jméno počítače

en:     -y, --yp, --nis       NIS/YP domainname
cs:     -y, --yp, --nis       jméno NIS/YP domény

en:   <AF>=Address family. Default: %s
cs:    <AF>=třída adres. Implicitní: %s

en:   <AF>=Use '-A <af>' or '--<af>' Default: %s
cs:    <AF>=Použijte '-A <af>' or '--<af>' Implicitní: %s

en:   <HW>=Hardware Type.
cs:    <HW>=Hardwarový Typ.

en:   <HW>=Use '-H <hw>' to specify hardware address type. Default: %s
cs:   <HW>=Použijte '-H <hw> pro zadání hardwarového typu adresy.
      Implicitně: %s

en:   <Socket>={-t|--tcp} {-u|--udp} {-w|--raw} {-x|--unix} --ax25 --ipx --netrom
cs:   <Soket>={-t|--tcp} {-u|--udp} {-w|--raw} {-x|--unix} --ax25 --ipx --netrom

en:   Checksum in received packet is required.
cs:   Přijímané pakety musí mít kontrolní součet.

en:   Checksum output packets.
cs:   Odchozí pakety budou mít kontrolní součet.

en:   Drop packets out of sequence.
cs:   Zahazuje pakety mimo pořadí.

en:   List of possible address families (which support routing):
cs:   Seznam možných tříd adres (podporujících směrování):

en:   List of possible address families:
cs:   Seznam možných tříd adres:

en:   List of possible hardware types (which support ARP):
cs:   Seznam možných hardwarových typů (podporujících ARP):

en:   List of possible hardware types:
cs:   Seznam možných hardwarových typů:

en:   Sequence packets on output.
cs:   Řadí odchozí pakety.

en:   [[-]broadcast [<address>]]  [[-]pointopoint [<address>]]
cs:   [[-]broadcast [<adresa>]]  [[-]pointopoint [<adresa>]]

en:   [add <address>[/<prefixlen>]]
cs:   [add <adresa>[/<délka prefixu>]]

en:   [del <address>[/<prefixlen>]]
cs:   [del <adresa>[/<délka prefixu>]]

en:   [hw <HW> <address>]  [metric <NN>]  [mtu <NN>]
cs:   [hw <HW> <adresa>]  [metric <NN>]  [mtu <NN>]

en:   [mem_start <NN>]  [io_addr <NN>]  [irq <NN>]  [media <type>]
cs:   [mem_start <NN>]  [io_addr <NN>]  [irq <NN>]  [media <typ>]

en:   [netmask <address>]  [dstaddr <address>]  [tunnel <address>]
cs:   [netmask <adresa>]  [dstaddr <adresa>]  [tunnel <adresa>]

en:   [txqueuelen <NN>]
cs:   [txqueuelen délka]

en:   arp [-v]          [-i <if>] -d  <hostname> [pub][nopub]    <-Delete ARP entry
cs:   arp [-v]          [-i <if>] -d <počítač> [pub][nopub]   <-Smaže položku ARP

en:   arp [-v]   [<HW>] [-i <if>] -Ds <hostname> <if> [netmask <nm>] pub      <-''-
cs:   arp [-v]   [<HW> [-i <if> -Ds  <počítač> <if> [síťmask <čís>] pub      <-''-

en:   arp [-v]   [<HW>] [-i <if>] -s  <hostname> <hwaddr> [netmask <nm>] pub  <-''-
cs:   arp [-v]   [<HW>] [-i <if>] -s <soubor> <hwadr> [síťmask <čís>]  <-''-

en:   arp [-v]   [<HW>] [-i <if>] -s  <hostname> <hwaddr> [temp][nopub] <-Add entry
cs:   arp [-v]   [<HW> [-i <if> -s   <počítač> <hwadr> [temp][nopub] <-Přidá položku

en:  Bcast:%s
cs:  Všesměr:%s

en:  MTU:%d  Metric:%d
cs:  MTU:%d  Metrika:%d

en:  Mask:%s
cs: Maska:%s

en:  Path
cs:  Cesta

en:  Scope:
cs:  Rozsah:

en:  Timer
cs:  Časovač

en:  User
cs:  Uživatel

en:  User       Inode
cs:  Uživatel   I-uzel

en:  interface %s
cs:  rozhraní %s

en:  on %s
cs:  na %s

en:  users %d
cs:  uživatelé %d

en: %-9.9s Link encap:%s
cs: %-9.9s Zapouzdření:%s

en: %d ICMP messages failed
cs: počet chybných ICMP zpráv: %d

en: %d ICMP messages received
cs: počet přijmutých ICMP zpráv: %d

en: %d ICMP messages sent
cs: počet odeslaných ICMP zpráv: %d

en: %d ICMP packets dropped because socket was locked
cs: počet ICMP paketů zahozených kvůli zamčenému soketu: %d

en: %d ICMP packets dropped because they were out-of-window
cs: počet ICMP paketů zahozených, protože byly mimo-okno: %d

en: %d SYN cookies received
cs: počet přijmutých SYN cookies: %d

en: %d SYN cookies sent
cs: počet odeslaných SYN cookies: %d

en: %d active connections openings
cs: počet aktivně navázaných spojení: %d

en: %d bad segments received.
cs: počet chybných příchozích segmentů: %d.

en: %d connection resets received
cs: počet přijmutých resetů: %d

en: %d connections established
cs: počet navázaných spojení: %d

en: %d dropped because of missing route
cs: zahozeno kvůli chybějící cestě: %d

en: %d failed connection attempts
cs: počet neúspěšných pokusů o spojení: %d

en: %d forwarded
cs: předáno: %d

en: %d fragments created
cs: počet vytvořených fragmentů: %d

en: %d fragments dropped after timeout
cs: počet fragmentů zahozených po vypršení času: %d

en: %d fragments failed
cs: počet chybných fragmentů: %d

en: %d fragments received ok
cs: počet v pořádku přijmutých fragmentů: %d

en: %d incoming packets delivered
cs: počet doručených příchozích paketů: %d

en: %d incoming packets discarded
cs: počet zahozených příchozích paketů: %d

en: %d input ICMP message failed.
cs: počet chybných příchozích ICMP zpráv: %d

en: %d invalid SYN cookies received
cs: počet chybných příchozích SYN cookies: %d

en: %d outgoing packets dropped
cs: počet zahozených odchozích paketů: %d

en: %d packet reassembles failed
cs: počet paketů, jež se nepodařilo znovu sestavit: %d

en: %d packet receive errors
cs: počet chyb při příjmu paketů: %d

en: %d packets dropped from out-of-order queue because of socket buffer overrun
cs: počet paketů zahozených z fronty mimo-pořadí kvůli přetečení bufferu soketu: %d

en: %d packets pruned from out-of-order queue
cs: počet paketů odstraněných z fronty mimo-pořadí: %d

en: %d packets pruned from receive queue because of socket buffer overrun
cs: počet paketů odstraněných z fronty kvůli přetečení bufferu soketu: %d

en: %d packets reassembled ok
cs: počet v pořádku znovu sestavených paketů: %d

en: %d packets received
cs: počet přijmutých paketů: %d

en: %d packets sent
cs: počet odeslaných paketů: %d

en: %d packets to unknown port received.
cs: počet paketů přijmutých pro neznámý port: %d.

en: %d passive connection openings
cs: počet pasivně navázaných spojení: %d

en: %d reassemblies required
cs: počet nutných znovusestavení: %d

en: %d requests sent out
cs: počet odeslaných požadavků: %d

en: %d resets received for embryonic SYN_RECV sockets
cs: počet resetů přijmutých pro sokety ve stavu SYN_PŘÍCH: %d

en: %d resets sent
cs: počet odeslaných resetů: %d

en: %d segments received
cs: počet přijmutých segmentů: %d

en: %d segments retransmited
cs: počet přenesených segmentů: %d

en: %d segments send out
cs: počet odeslaných segmentů: %d

en: %d total packets received
cs: celkem přijmutých paketů: %d

en: %d with invalid addresses
cs: s nesprávnými adresami: %d

en: %d with invalid headers
cs: s nesprávnými hlavičkami: %d

en: %d with unknown protocol
cs: s neznámým protokolem: %d

en: %s (%s) -- no entry
cs: %s (%s) -- žádná položka

en: %s (%s) at
cs: %s (%s) na

en: %s started
cs: protokol %s spuštěn

en: %s: %s/ip  remote %s  local %s
cs: %s: %s/ip  vzdálený %s  místní %s

en: %s: You can't change the DNS domain name with this command
cs: %s: Tímto příkazem nelze DNS jméno domény změnit

en: %s: address family not supported!
cs: třída adres %s není podporována!

en: %s: bad hardware address
cs: hardwarová adresa %s je nesprávná

en: %s: can't open `%s'
cs: %s: `%s' nelze otevřít

en: %s: error fetching interface information: %s
cs: %s: chyba při získávání informací o rozhraní %s

en: %s: hardware type not supported!
cs: hardwarový typ %s není podporován!

en: %s: illegal option mix.
cs: Kombinace přepínačů %s je nesprávná.

en: %s: invalid %s address.
cs: %s: adresa %s je nesprávná.

en: %s: name too long
cs: jméno %s je příliš dlouhé

en: %s: unknown interface: %s
cs: %s: rozhraní %s není známo

en: %s: you must be root to change the domain name
cs: %s: jméno domény může změnit pouze superuživatel

en: %s: you must be root to change the host name
cs: %s: jméno počítače může změnit pouze superuživatel

en: %s: you must be root to change the node name
cs: %s: jméno uzlu může změnit pouze superuživatel

en: (No info could be read for "-p": geteuid()=%d but you should be root.)
cs: (Pro "-p" nelze získat žádné informace: geteuid()=%d, ale je třeba, aby jste
    byl superuživatelem)

en: (Not all processes could be identified, non-owned process info
     will not be shown, you would have to be root to see it all.)
cs: (Všechny procesy nemohly být identifikovány. Budou vypsaány informace
    pouze o procesech, jichž jste vlastníkem. Aby jste mohl vidět vše, musel
    byste být superuživatelem.)

en: (incomplete)
cs: (nekompletní)

en: (only servers)
cs: (pouze servery)

en: (servers and established)
cs: (servery a navázaná spojení)

en: (w/o servers)
cs: (w/o servery)

en: 16/4 Mbps Token Ring
cs: Token Ring 16/4 Mb/s

en: 6-bit Serial Line IP
cs: 6bitový IP po sériové lince

en: <incomplete>
cs: <nekompletní>

en: AX.25 not configured in this system.
cs: AX.25 není na tomto systému nakonfigurováno.

en: Active AX.25 sockets
cs: Aktivní AX.25 sokety

en: Active IPX sockets
    Proto Recv-Q Send-Q Local Address              Foreign Address            State
cs: Aktivní IPX sokety
    Proto Přích-F Odch-F Lokál adresa              Vzdálená adresa                Stav

en: Active Internet connections
cs: Aktivní Internetová spojení

en: Active NET/ROM sockets
cs: Aktivní NET/ROM sokety

en: Active UNIX domain sockets
cs: Aktivní sokety domény UNIX

en: Adaptive Serial Line IP
cs: Adaptivní IP po sériové lince

en: Address			HWtype	HWaddress	    Flags Mask		  Iface
cs: Adresa			 HWtyp	 HWadresa	     Příz  Maska		   Rozhraní

en: Address deletion not supported on this system.
cs: Tento systém nepodporuje mazání adres.

en: Address family `%s' not supported.
cs: Třída adres `%s' není podporována.

en: BROADCAST
cs: VŠESMĚROVÉ_VYSÍLÁNÍ

en: Base address:0x%x
cs: Vstupně/Výstupní port:0x%x

en: Broadcast tunnel requires a source address.
cs: Tunel se všesměrovým vysíláním vyžaduje zdrojovou adresu.

en: CLOSE
cs: ZAVŘEN

en: CLOSING
cs: ZAVíRÁ

en: CONN SENT
cs: CONN ODESLÁN

en: CONNECTED
cs: SPOJEN

en: CONNECTING
cs: SPOJUJE

en: Callsign too long
cs: Volací znak je příliš dlouhý.

en: Cannot change line discipline to `%s'.
cs: Linkovou disciplínu nelze na `%s' změnit.

en: Cannot create socket
cs: Soket nelze vytvořit

en: Compat
cs: Kompatibilita

en: DISC SENT
cs: DISC ODESLÁN

en: DISCONNECTING
cs: ODPOJUJE

en: DMA chan:%x
cs: Kanál DMA:%x

en: Default TTL is %d
cs: Implicitní TTL je %d

en: Dest       Source     Device  State        Vr/Vs    Send-Q  Recv-Q
cs: Cíl        Zdroj      Zaříz   Stav         Vr/Vs    Odhod-F Přích-F

en: Destination                                 Next Hop                                Flags Metric Ref    Use Iface
cs: Adresát                                     Další Směrovač                          Přízn Metrika Odkaz Užit Rozhraní

en: Destination               Router Net                Router Node
cs: Cíl                       Směrovač Síť              Směrovač Uzel

en: Destination     Gateway         Genmask         Flags   MSS Window  irtt Iface
cs: Adresát         Brána           Maska           Přízn   MSS Okno    irtt Rozhraní

en: Destination     Gateway         Genmask         Flags Metric Ref    Use Iface
cs: Adresát         Brána           Maska           Přízn Metrik Odkaz  Užt Rozhraní

en: Destination     Gateway         Genmask         Flags Metric Ref    Use Iface    MSS   Window irtt
cs: Adresát         Brána           Maska           Přízn Metrik Odkazy Užt Rozhraní MSS   Okno   irtt

en: Destination  Iface    Use
cs: Adresát      Rozhraní Užití

en: Destination  Mnemonic  Quality  Neighbour  Iface
cs: Cíl          Mnemonika Kvalita  Soused     Rozhraní

en: Device not found
cs: Zařízení nebylo nalezeno

en: Don't know how to set addresses for family %d.
cs: Nevím, jak nastavit adresu třídy %d.

en: ESTAB
cs: SPOJEN

en: ESTABLISHED
cs: SPOJENO

en: Entries: %d	Skipped: %d	Found: %d
cs: Položky: %d	Vynecháno: %d	Nalezeno: %d

en: FREE
cs: NEALOKOVÁN

en: Failed to get type of [%s]
cs: Typ [%s] se nepodařilo zjistit.

en: Flushing `inet' routing table not supported
cs: Směrovací cache `inet' nelze vyprazdňovat

en: Flushing `inet6' routing table not supported
cs: Směrovací tabulku `inet6' nelze vyprazdňovat

en: Forwarding is %s
cs: Předávání je %s

en: Frame Relay Access Device
cs: Přístupové zařízení Frame Relay

en: Global
cs: Globál

en: HWaddr %s
cs: HWadr %s

en: Hardware type `%s' not supported.
cs: Hardwarový typ `%s' není podporován.

en: Host
cs: Počítač

en: ICMP input histogram:
cs: histogram ICMP vstupu:

en: ICMP output histogram:
cs: histogram ICMP výstupu:

en: INET (IPv4) not configured in this system.
cs: INET (IPv4) není na tomto systému nakonfigurováno.

en: INET6 (IPv6) not configured in this system.
cs: INET6 (IPv6) není na tomto systému nakonfigurováno.

en: IP masquerading entries
cs: IP maskovací položky

en: IPX not configured in this system.
cs: IPX není na tomto systému nakonfigurováno.

en: IPX: this needs to be written
cs: IPX: toto je třeba uložit

en: IPv4 Group Memberships
cs: Členství v IPv4 skupinách

en: Iface   MTU Met    RX-OK RX-ERR RX-DRP RX-OVR    TX-OK TX-ERR TX-DRP TX-OVR Flg
cs: Rozhr   MTU Met    PŘ-OK PŘ-CHYB PŘ-ZAH PŘ-PŘT   OD-OK OD-CHYB OD-ZAH OD-PŘT PŘZ

en: Interface       RefCnt Group
cs: Rozhraní        Čítač  Skupina

en: Interrupt:%d
cs: Přerušení:%d

en: Invalid callsign
cs: Nesprávný volací znak

en: Kernel AX.25 routing table
cs: Směrovací tabulka v jádru pro AX.25

en: Kernel IP routing cache
cs: Směrovací cache v jádru pro IP

en: Kernel IP routing table
cs: Směrovací tabulka v jádru pro IP

en: Kernel IPX routing table
cs: Směrovací tabulka v jádru pro IPX

en: Kernel IPv6 Neighbour Cache
cs: Cache sousedů v jádru pro IPv6

en: Kernel IPv6 routing table
cs: Směrovací tabulka v jádru pro IPv6

en: Kernel Interface table
cs: Tabulka rozhraní v jádru

en: Kernel NET/ROM routing table
cs: Směrovací tabulka v jádru pro NET/ROM

en: Kernel ROSE routing table
cs: Směrovací tabulka v jádru pro ROSE

en: Keys are not allowed with ipip and sit.
cs: S ipip a sit nejsou klíče povoleny.

en: LAST_ACK
cs: POSLEDNÍ ACK

en: LISTENING
cs: NASLOUCHÁ

en: LOOPBACK
cs: SMYČKA

en: Link
cs: Linka

en: Local Loopback
cs: Místní smyčka

en: Malformed Ash address
cs: Chybná Ash adresa

en: Media:%s
cs: Médium:%s

en: Memory:%lx-%lx
cs: Paměť:%lx-%lx

en: Modifying `inet' routing cache not supported
cs: Směrovací cache `inet' nelze měnit

en: NET/ROM not configured in this system.
cs: NET/ROM není na tomto systému nakonfigurováno.

en: NET/ROM: this needs to be written
cs: NET/ROM: toto je potřeba uložit

en: NOARP
cs: NEARP

en: Neighbour                                   HW Address        Iface    Flags Ref State
cs: Soused                                      HW Adresa         Rozhraní Přízn Odkazy Stav

en: Neighbour                                   HW Address        Iface    Flags Ref State            Stale(sec) Delete(sec)
cs: Soused                                      HW Adresa         Rozhraní Příznaky Odkazy Stav          Prošlý(sec) Smazat(sec)

en: No ARP entry for %s
cs: Pro %s neexistuje ARP položka

en: No routing for address family `%s'.
cs: Pro třídu adres `%s' není žádné směrování.

en: No support for ECONET on this system.
cs: Tento systém nepodporuje ECONET.

en: No support for INET on this system.
cs: Tento systém nepodporuje INET.

en: No support for INET6 on this system.
cs: Tento systém nepodporuje INET6.

en: No usable address families found.
cs: Nebyla nalezena žádná použitelná třída adres.

en: Node address must be ten digits
cs: Adresa uzlu musí mít 10 číslic

en: PROMISC
cs: PROMISK

en: Please don't supply more than one address family.
cs: Nezadávejte více než jednu třídu adres.

en: Point-to-Point Protocol
cs: Point-to-Point Protokol

en: Problem reading data from %s
cs: Chyba při čtení dat z %s

en: RECOVERY
cs: OBNOVA

en: ROSE not configured in this system.
cs: ROSE není na tomto systému nakonfigurováno.

en: RTO algorithm is %s
cs: RTO algoritmus je %s

en: RUNNING
cs: BĚŽÍ

en: RX packets:%lu errors:%lu dropped:%lu overruns:%lu frame:%lu
cs: přijmutých paketů:%lu chyb:%lu zahozeno:%lu přetečení:%lu rámců:%lu

en: RX: Packets    Bytes        Errors CsumErrs OutOfSeq Mcasts
cs: RX: Pakety     Bajty        Chyby  CsumChyb MimoPoř  Mcasts

en: Resolving `%s' ...
cs: Vyhledávám `%s' ...

en: Result: h_addr_list=`%s'
cs: Výsledek: h_addr_list=`%s'

en: Result: h_aliases=`%s'
cs: Výsledek: h_aliases=`%s'

en: Result: h_name=`%s'
cs: Výsledek: h_name=`%s'

en: Routing table for `ddp' not yet supported.
cs: Směrovací tabulka pro `ddp' není zatím podporována.

en: SABM SENT
cs: SABM ODESLÁN

en: Serial Line IP
cs: IP po sériové lince

en: Setting domainname to `%s'
cs: Nastavuji jméno domény na `%s'

en: Setting hostname to `%s'
cs: Nastavuji jméno počítače na `%s'

en: Setting nodename to `%s'
cs: Nastavuji jméno uzlu na `%s'

en: Site
cs: Stanoviště

en: Sorry, use pppd!
cs: Lituji, použijte pppd!

en: Source          Destination     Gateway         Flags   MSS Window  irtt Iface
cs: Odesílatel      Adresát         Maska           Přízn   MSS Okno    irtt Rozhraní

en: Source          Destination     Gateway         Flags Metric Ref    Use Iface
cs: Odesílatel      Adresát         Maska           Přízn Metrik Odkazy Užt Rozhraní

en: Source          Destination     Gateway         Flags Metric Ref    Use Iface    MSS   Window irtt  HH  Arp
cs: Odesílatel      Adresát         Maska           Přízn Metrik Odkazy Užt Rozhraní MSS   Okno   irtt HH   Arp

en: Source          Destination     Gateway         Flags Metric Ref    Use Iface    MSS   Window irtt  TOS HHRef HHUptod     SpecDst
cs: Odesílatel      Adresát         Maska           Přízn Metrik Odkazy Užt Rozhraní MSS    Okno irtt   TOS HHOdk HHAktuál    ZvláštCíl

en: TX packets:%lu errors:%lu dropped:%lu overruns:%lu carrier:%lu
cs: odeslaných paketů:%lu chyb:%lu zahozeno:%lu přetečení:%lu přenos:%lu

en: TX: Packets    Bytes        Errors DeadLoop NoRoute  NoBufs
cs: TX: Pakety     Bajty        Chyby  DeadLoop NoRoute  NoBufs

en: This kernel does not support RARP.
cs: Toto jádro nepodporuje RARP.

en: Too much address family arguments.
cs: Bylo zadáno příliš mnoho tříd adres.

en: UNIX Domain
cs: Doména UNIX

en: UNK.
cs: NEZ.

en: UNKNOWN
cs: NEZNÁM

en: UNSPEC
cs: NEZNÁM

en: UP
cs: AKTIVOVÁNO

en: Unknown
cs: Neznám.

en: Unknown address family `%s'.
cs: Třída adres `%s' není známa.

en: Unknown media type.
cs: Neznámý typ média.

en: Usage:
      arp [-vn]  [<HW>] [-i <if>] [-a] [<hostname>]             <-Display ARP cache
cs: Použití:
      arp [-vn]  [<HW>] [-i <if> [-a] [<počítač>]             <-Zobrazí ARP cache

en: Usage:
      ifconfig [-a] [-i] [-v] <interface> [[<AF>] <address>]
cs: Použití:
      ifconfig [-a] [-i] [-v] <rozhraní> [[<AF>] <adresa>]

en: Usage: hostname [-v] {hostname|-F file}      set hostname (from file)
cs: Použití:
        hostname [-v] {jméno|-F soubor}       nastaví jméno počítače (ze souboru)

en: Usage: inet6_route [-vF] del Target
cs: Použití: inet6_route [-vF] del Cíl

en: Usage: inet_route [-vF] del {-host|-net} Target[/prefix] [gw Gw] [metric M] [[dev] If]
cs: Použití: inet_route [-vF] del {-host|-net} Cíl[/prefix] [gw Gw] [metrika M] [[dev] If]

en: Usage: ipmaddr [ add | del ] MULTIADDR dev STRING
cs:  Usage: ipmaddr [ add | del ] MULTIADR dev ŘETĚZEC

en: Usage: iptunnel { add | change | del | show } [ NAME ]
cs: Použití: iptunnel { add | change | del | show } [ JMÉNO ]

en: Usage: plipconfig [-a] [-i] [-v] interface
cs: Použití: plipconfig [-a] [-i] [-v] rozhraní

en: Usage: rarp -a                               list entries in cache.
cs: Použití: rarp -a                            vypíše položky z cache.

en: Usage: route [-nNvee] [-FC] [<AF>]           List kernel routing tables
cs: Použití: route [-nNvee] [-FC] [<AF>]         Zobrazí směrovací tabulky v jádru

en: User       Dest       Source     Device  State        Vr/Vs    Send-Q  Recv-Q
cs: Uživatel   Cíl        Zdroj      Zařízení Stav        Vr/Vs    Odch-F Přích-F

en: VJ 6-bit Serial Line IP
cs: 6bitový VJ IP po sériové lince

en: VJ Serial Line IP
cs: Vj IP po sériové lince

en: Where: NAME := STRING
cs: Kde: JMÉNO := ŘETĚZEC

en: Wrong format of /proc/net/dev. Sorry.
cs: Lituji, formát /proc/net/dev je chybný.

en: You cannot start PPP with this program.
cs: Tímto programem nelze PPP spustit.

en: [NO FLAGS]
cs: [ŽÁDNÉ PŘÍZNAKY]

en: [NO FLAGS]
cs: [ŽÁDNÉ PŘÍZNAKY]

en: [NONE SET]
cs: [NENASTAVENO]

en: address mask replies
cs: odpovědi na žádost o masku podsítě

en: address mask replies: %d
cs: odpověď na žádost o masku podsítě: %d

en: address mask request: %d
cs: žádost o masku podsítě: %d

en: address mask requests: %d
cs: žádost o masku podsítě: %d

en: arp: %s: hardware type without ARP support.
cs: arp: hardwarový typ %s nepodporuje ARP.

en: arp: %s: kernel only supports 'inet'.
cs: arp: %s: jádro podporuje pouze 'inet'.

en: arp: %s: unknown address family.
cs: arp: neznámá třída adres %s.

en: arp: %s: unknown hardware type.
cs: arp: neznámý hardwarový typ %s.

en: arp: -N not yet supported.
cs: arp: přepínač -N není zatím podporován

en: arp: cannot open etherfile %s !
cs: arp: databázi ethernetových adres %s nelze otevřít!

en: arp: cannot set entry on line %u of etherfile %s !
cs: arp: položku na řádku %u databáze ethernetových adres %s nelze nastavit!

en: arp: cant get HW-Address for `%s': %s.
cs: arp: HW adresu `%s' nelze zjistit: %s

en: arp: device `%s' has HW address %s `%s'.
cs: arp: zařízení `%s' má Hw adresu %s `%s'.

en: arp: format error on line %u of etherfile %s !
cs: arp: syntaktická chyba na řádku %u databáze ethernetových adres %s!

en: arp: in %d entries no match found.
cs: arp: žádná z položek (%d) nevyhovuje.

en: arp: invalid hardware address
cs: arp: nesprávná hardwarová adresa

en: arp: need hardware address
cs: arp: je třeba hardwarová adresa

en: arp: need host name
cs: arp: je třeba jméno počítače

en: arp: protocol type mismatch.
cs: arp: chybně zadaný typ protokolu

en: cannot determine tunnel mode (ipip, gre or sit)
cs: režim tunelu (ipip, gre či sit) nelze zjistit

en: cannot open /proc/net/snmp
cs: /proc/net/snmp nelze otevřít

en: compressed:%lu
cs: komprimováno:%lu

en: destination unreachable: %d
cs: adresát nedostupný: %d

en: disabled
cs: vypnuto

en: domain name (which is part of the FQDN) in the /etc/hosts file.
cs: DNS jméno domény (je součástí kanonického jména počítače) v souboru
    /etc/hosts

en: echo replies: %d
cs: odpověď na žádost o echo: %d

en: echo request: %d
cs: žádost o echo: %d

en: echo requests: %d
cs: žádost o echo: %d

en: enabled
cs: zapnuto

en: error parsing /proc/net/snmp
cs: chyba při zpracování /proc/net/snmp

en: family %d
cs: třída %d

en: in_arcnet(%s): invalid arcnet address!
cs: in_arcnet(%s): chybná arcnet adresa!

en: in_arcnet(%s): trailing : ignored!
cs: in_arcnet(%s): nadbytečné : ignorováno!

en: in_arcnet(%s): trailing junk!
cs: in_arcnet(%s): nadbytečné znaky!

en: in_ether(%s): invalid ether address!
cs: in_ether(%s): chybná ethernetová adresa!

en: in_ether(%s): trailing : ignored!
cs: in_ether(%s): nadbytečné : ignorováno!

en: in_ether(%s): trailing junk!
cs: in_ether(%s): nadbytečné znaky!

en: in_fddi(%s): invalid fddi address!
cs: in_fddi(%s): chybná fddi adresa!

en: in_fddi(%s): trailing : ignored!
cs: in_fddi(%s): nadbytečné : ignorováno!

en: in_fddi(%s): trailing junk!
cs: in_fddi(%s): nadbytečné znaky!

en: in_hippi(%s): invalid hippi address!
cs: in_hippi(%s): chybná hippi adresa!

en: in_hippi(%s): trailing : ignored!
cs: in_hippi(%s): nadbytečné : ignorováno!

en: in_hippi(%s): trailing junk!
cs: in_hippi(%s): nadbytečné znaky!

en: in_tr(%s): invalid token ring address!
cs: in_tr(%s): nesprávná token ring adresa!

en: in_tr(%s): trailing : ignored!
cs: in_tr(%s): nadbytečné: ignorováno!

en: in_tr(%s): trailing junk!
cs: in_tr(%s): nadbytečné znaky!

en: ip: %s is invalid IPv4 address
cs: ip: %s není platnou IPv4 adresou

en: ip: %s is invalid inet address
cs: ip: %s není platnou inet adresou

en: ip: %s is invalid inet prefix
cs: ip: %s není platným inet prefixem

en: ip: argument is wrong: %s
cs: ip: argument %s je nesprávný

en: missing interface information
cs: chybí informace o rozhraní

en: netmask %s
cs: síťová maska %s

en: netrom usage
cs: použití netrom

en: netstat: unsupported address family %d !
cs: netstat: třída adres %d není podporována !

en: no RARP entry for %s.
cs: pro %s neexistuje RARP položka.

en: off (0.00/%ld/%d)
cs: vyp (0.00/%ld/%d)

en: on %s
cs: na %s

en: on%d (%2.2f/%ld/%d)
cs: zap%d (%2.2f/%ld/%d)

en: problem reading data from %s
cs: chyba při čtení dat z %s

en: prot   expire    initseq delta prevd source               destination          ports
cs: prot   život     zahajsek delta předchd zdroj             cíl                   porty

en: prot   expire source               destination          ports
cs: prot   život  zdroj                cíl                  porty

en: rarp: %s: unknown hardware type.
cs: rarp: hardwarový typ %s není znám.

en: rarp: %s: unknown host
cs: rarp: počítač %s není znám

en: rarp: cannot open file %s:%s.
cs: rarp: soubor %s:%s nelze otevřít.

en: rarp: cannot set entry from %s:%u
cs: rarp: nelze nastavit položku z řádku %2$u souboru %1$s

en: rarp: format error at %s:%u
cs: rarp: syntaktická chyba na řádku %2$u souboru %1$s

en: redirect: %d
cs: změna cesty: %d

en: redirects: %d
cs: změna cesty: %d

en: route: %s: cannot use a NETWORK as gateway!
cs: route: %s: síť nelze použít jako bránu!

en: route: Invalid initial rtt.
cs: route: Nesprávné zahajovací rtt.

en: route: Invalid window.
cs: route: Nesprávné okno.

en: route: bogus netmask %s
cs: route: síťová maska %s je nesprávná

en: route: netmask %.8x doesn't make sense with host route
cs: route: síťová maska %.8x nedává smysl, když cílem je cesty počítač

en: route: netmask doesn't match route address
cs: route: síťová maska nevyhovuje adrese cesty

en: rresolve: unsupport address family %d !
cs: rresolve: třída adres %d není podporována!

en: slattach: /dev/%s already locked!
cs: slattach: zařízení /dev/%s je již zamčeno!

en: slattach: cannot write PID file
cs: slattach: do PID souboru nelze zapisovat

en: slattach: tty_lock: UUCP user %s unknown!
cs: slattach: tty_lock: uživatel UUCP %s není znám!

en: slattach: tty_open: cannot get current line disc!
cs: slattach: tty_open: aktuální linkovou disciplínu nelze zjistit!

en: slattach: tty_open: cannot get current state!
cs: slattach: tty_open: aktuální stav nelze zjistit!

en: slattach: tty_open: cannot set %s bps!
cs: slattach: tty_open: %s bps nelze nastavit!

en: slattach: tty_open: cannot set 8N1 mode!
cs: slattach: tty_open: režim 8N1 nelze nastavit!

en: slattach: tty_open: cannot set RAW mode!
cs: slattach: tty_open: režim RAW nelze nastavit!

en: source quench: %d
cs: řízení toku dat: %d

en: source quenchs: %d
cs: řízení toku dat: %d

en: time exceeded: %d
cs: vypršení životnosti: %d

en: timeout in transit: %d
cs: vypršel čas při přenosu: %d

en: timestamp replies: %d
cs: odpověď na žádost o čas: %d

en: timestamp reply: %d
cs: odpověď na žádost o čas: %d

en: timestamp request: %d
cs: žádost o čas: %d

en: timestamp requests: %d
cs: žádost o čas: %d

en: ttl != 0 and noptmudisc are incompatible
cs: ttl != 0 a noptmudisc se navzájem vylučují

en: txqueuelen:%d
cs: délka odchozí fronty:%d

en: unkn-%d (%2.2f/%ld/%d)
cs: nezn-%d (%2.2f/%ld/%d)

en: unknown
cs: Neznám.

en: unknown title %s
cs: titulek %s je neznámý

en: usage: netstat [-veenNcCF] [<Af>] -r         netstat {-V|--version|-h|--help}
cs: Použití: netstat [--veenNcCF] [<TA>] -r       netstat {-V|--version|-h|--help}

en: warning, got bogus igmp line %d.
cs: varování, nesmyslný igmp řádek %d.

en: warning, got bogus igmp6 line %d.
cs: varování, nesmyslný igmp6 řádek %d.

en: warning, got bogus raw line.
cs: varování, nesmyslný 'raw' řádek.

en: warning, got bogus tcp line.
cs: varování, nesmyslný tcp řádek.

en: warning, got bogus udp line.
cs: varování, nesmyslný udp řádek.

en: warning, got bogus unix line.
cs: varování, netstat 'unix' řádek.

en: warning: no inet socket available: %s
cs: varování: není dostupný žádný inet soket: %s

en: wrong parameters: %d
cs: chybné parametry: %d
