initscripts.master - en to cs translation catalogue (1008 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
cs: 		Stiskněte 'I' pro aktivaci interaktivního spouštění.

en: 		Welcome to
cs: 		Vítejte v

en: 	-R 		: recursively dependency checking
cs: 	-R 		: rekurzivní kontrola závislostí

en: 	-c configfile	: specify config file
cs: 	-c konfigurační soubor	: určete soubor s konfigurací

en: 	-r kernelrelease: specify kernel release version
cs: 	-r verze jádra: určete verzi jádra

en: 	-y 		: answer yes for all questions.
cs: 	-y 		: odpověz ano na všechny otázky.

en: 	script(s)	: specify systemtap scripts
cs: 	skript(y)	:určete skripty systemtap

en:  done.
cs:  hotovo.

en:  failed.
cs:  selhalo.

en:  failed; no link present.  Check cable?
cs:  selhalo; chybí spojení. Je kabel v pořádku?

en: $0: $DEVICE not a character device?
cs: $0: $DEVICE není znakové zařízení?

en: $0: /etc/sysconfig/ktune does not exist.
cs: $0> /etc/sysconfig/ktune neexistuje.

en: $0: CPU microcode data file not present ($DATAFILE)
cs: $0: datový soubor s mikrokódem nepřítomen ($DATAFILE)

en: $0: Link is down
cs: $0: Linka je zavěšena

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
cs: $0: Použití: daemon [+/-nicelevel] {program}

en: $0: call me as 'halt' or 'reboot' please!
cs: $0: spouštějte mě prosím jako 'halt' nebo 'reboot'!

en: $0: configuration for ${1} not found.
cs: $0: nastavení pro ${1} nebylo nalezeno.

en: $0: error: $prog is not running
cs: $0:·chyba:·$prog není spuštěn

en: $0: error: insufficient privileges
cs: $0: chyba: nedostatečná oprávnění

en: $0: error: program not installed
cs: $0: chyba: program není nainstalován

en: $0: kernel does not have CPU microcode device support
cs: $0: jádro neobsahuje podporu zařízení pro CPU mikrokód

en: $0: microcode device $DEVICE doesn't exist?
cs: $0: zařízení mikrokódu $DEVICE neexistuje?

en: $0: reload not supported
cs: $0: znovuzavedení není podporováno

en: $1 not available
cs: $1 není dostupný

en: $BASENAME already running.
cs: $BASENAME je již spuštěn.

en: $BASENAME error exporting databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.log
cs: $BASENAME chyba v průběhu exportu databází, zkontrolujte ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.log

en: $BASENAME error importing databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.log
cs: $BASENAME chyba v průběhu importu databází, zkontrolujte  ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.log

en: $BASENAME exporting databases
cs: $BASENAME exportuje databáze

en: $BASENAME importing databases
cs: $BASENAME importuje databáze

en: $DAEMON is not set.
cs: $DAEMON není nastaven.

en: $NAME is attached to $DEVICE
cs: $NAME je připojen na $DEVICE

en: $NAME: already running
cs: $NAME: již spuštěn.

en: $alias device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
cs: Zařízení $alias ${DEVICE} zřejmě není přítomno, odkládám jeho inicializaci.

en: $base (pid $pid) is running...
cs: $base (pid $pid) běží...

en: $base dead but pid file exists
cs: $base neběží, ale PID soubor existuje

en: $base dead but subsys locked
cs: $base neběží, ale subsystém je zamčen

en: $base is stopped
cs: $base je zastaven

en: $base shutdown
cs: ukončení $base

en: $base startup
cs: $base startuje

en: $dst: LUKS requires non-random key, skipping
cs: $dst: LUKS vyžaduje nenáhodný klíč, přeskakuji

en: $dst: no value for cipher option, skipping
cs: $dst: žádná hodnota pro volbu cipher, přeskakuji

en: $dst: no value for hash option, skipping
cs: $dst: žádná hodnota pro volbu hash, přeskakuji

en: $dst: no value for size option, skipping
cs: $dst: žádná hodnota pro volbu size, přeskakuji

en: $file is not owned by "$user"
cs: "$user" nevlastní $file

en: $file is not readable by "$user"
cs: "$user" nemůže číst $file

en: $named reload
cs: znovu zavádím $named

en: $prog abort
cs: ukončení $prog

en: $prog already running
cs: $prog je již spuštěn.

en: $prog check
cs: $prog kontrola

en: $prog compiled
cs: $prog zkompilován

en: $prog dead but pid file exists
cs: $prog neběží, ale PID soubor existuje

en: $prog dead but subsys locked
cs: $prog neběží, ale subsystém je zamčen

en: $prog is already running.
cs: $prog je již spuštěn.

en: $prog is already stopped.
cs: $prog je již zastaven.

en: $prog is running
cs: $prog běží

en: $prog is running...
cs: $prog běží...

en: $prog is stopped
cs: $prog je zastaven

en: $prog not running
cs: $prog není spuštěn

en: $prog shutdown
cs: ukončení $prog

en: $prog startup
cs: $prog start

en: $prog status is unknown
cs: stav $prog je neznámý

en: $prog stopping
cs: $prog ukončuji

en: $prog: Synchronizing with time server:
cs: $prog: Synchronizuji s časovým serverem:

en: $prog: already running
cs: $prog je již spuštěn

en: $s compilation failed
cs: $s kompilace selhala

en: $s is dead, but another script is running.
cs: $s je mrtvý, ale jiný skript běží.

en: $s is stopped
cs: $s je zastaven

en: $s$pid is running...
cs: $s$pid běží...

en: ${IP6TABLES}: ${_IPV} is disabled.
cs: ${IP6TABLES}: ${_IPV} je vypnuto.

en: ${IP6TABLES}: /sbin/$IP6TABLES does not exist.
cs: ${IP6TABLES}: /sbin/$IP6TABLES neexistuje.

en: ${IP6TABLES}: Applying firewall rules:
cs: ${IP6TABLES}: Aplikuji pravidla firewallu:

en: ${IP6TABLES}: Firewall is not configured.
cs: ${IP6TABLES}: Firewall není nastaven.

en: ${IP6TABLES}: Firewall is not running.
cs: ${IP6TABLES}: Firewall neběží.

en: ${IP6TABLES}: Firewall modules are not loaded.
cs: ${IP6TABLES}: Moduly firewally nejsou zavedeny.

en: ${IP6TABLES}: Flushing firewall rules:
cs: ${IP6TABLES}: Zahazuji pravidla firewallu:

en: ${IP6TABLES}: Loading additional modules:
cs: ${IP6TABLES}: Načítám přídavné moduly:

en: ${IP6TABLES}: Saving firewall rules to $IP6TABLES_DATA:
cs: ${IP6TABLES}: Ukládám pravidla firewallu do $IP6TABLES_DATA:

en: ${IP6TABLES}: Setting chains to policy $policy:
cs: ${IP6TABLES}: Nastavuji chainy na strategii $policy:

en: ${IP6TABLES}: Unloading modules:
cs: ${IP6TABLES}: Uvolňuji moduly:

en: ${IPTABLES}: ${_IPV} is disabled.
cs: ${IPTABLES}: ${_IPV} je vypnuto.

en: ${IPTABLES}: /sbin/$IPTABLES does not exist.
cs: ${IPTABLES}: /sbin/$IPTABLES neexistuje.

en: ${IPTABLES}: Applying firewall rules:
cs: ${IPTABLES}: Aktivuji pravidla firewallu:

en: ${IPTABLES}: Firewall is not configured.
cs: ${IPTABLES}: Firewall není nastaven.

en: ${IPTABLES}: Firewall is not running.
cs: ${IPTABLES}: Firewall není spuštěn.

en: ${IPTABLES}: Firewall modules are not loaded.
cs: ${IPTABLES}: Moduly firewallu nenahrány

en: ${IPTABLES}: Flushing firewall rules:
cs: ${IPTABLES}: Zahazuji pravidla firewallu:

en: ${IPTABLES}: Loading additional modules:
cs: ${IPTABLES}: Načítám přídavné moduly:

en: ${IPTABLES}: Saving firewall rules to $IPTABLES_DATA:
cs: ${IPTABLES}: Ukládám pravidla firewallu do $IPTABLES_DATA:

en: ${IPTABLES}: Setting chains to policy $policy:
cs: ${IPTABLES}: Nastavuji chainy na strategii $policy:

en: ${IPTABLES}: Unloading modules:
cs: ${IPTABLES}: Uvolňuji moduly

en: ${SERVICE}: unrecognized service
cs: ${SERVICE}: neznámá služba

en: ${base} (pid $pid) is running...
cs: ${base} (pid $pid) běží...

en: ${base} dead but pid file exists
cs: ${base} neběží, ale PID soubor existuje

en: ${base} dead but subsys locked
cs: ${base} neběží, ale subsystém je zamčen

en: ${base} is stopped
cs: ${base} je zastaven

en: %s is password protected
cs: %s je chráněn heslem

en: 'No route to host' adding route '$networkipv6' via gateway '$gatewayipv6' through device '$device'
cs: 'K počítači neexistuje cesta' při přidávání směrování '$networkipv6' na bránu '$gatewayipv6' pomocí zařízení '$device'

en: ($pid) is running...
cs: ($pid) běží...

en: (Repair filesystem)
cs: (Oprava systému souborů)

en: (no mouse is configured)
cs: (není nastavena myš)

en: (not starting, no services registered)
cs: (nespouštím, nezaregistrována žádná služba)

en: *** $0 can not be called in this way
cs: *** $0 nelze volat tímto způsobem

en: *** /etc/selinux/config indicates you want to manually fix labeling
cs: *** /etc/selinux/config ukazuje, že chcete ručně opravit značkování

en: *** An error occurred during the file system check.
cs: *** Při kontrole systémů souborů došlo k chybě.

en: *** Disabling security enforcement for system recovery.
cs: *** Vypínám bezpečnostní vynucení obnovy systému.

en: *** Dropping you to a shell; the system will continue
cs: *** Vstupujete do interpretu příkazů; systém bude pokračovat

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
cs: *** Vstupujete do interpretu příkazů; poté bude systém restartován

en: *** Please see /usr/share/doc/clamav-server-*/README how
cs: *** Podívejte se prosím na /usr/share/doc/clamav-server-*/README

en: *** Relabeling could take a very long time, depending on file
cs: *** Opětovné přeznačkování může trvat velmi dlouho v závislosti na velikosti

en: *** Run 'setenforce 1' to reenable.
cs: *** Provádím 'setenforce 1' pro znovuzpřístupnění.

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
cs: *** Pozor -- je nutné přeznačkovat politiku SELinux ${SELINUXTYPE}.

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
cs: *** Výstraha -- je nutné přeznačkovat politiku SELinux ${SELINUXTYPE}.

en: *** Warning -- SELinux is active
cs: *** Výstraha -- SELinux je aktivní

en: *** Warning -- the system did not shut down cleanly.
cs: *** Varování -- systém nebyl řádně ukončen.

en: *** problems. Dropping you to a shell; the system will reboot
cs: *** nastaly potíže. Přechod do shellu; systém bude restartován

en: *** system size and speed of hard drives.
cs: *** systému souborů a rychlosti pevných disků.

en: *** the clamav-server can be configured
cs: *** clamav-server může být konfigurován

en: *** when you leave the shell.
cs: *** když opustíte shell.

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
cs: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} neexistuje

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist for ${DEVICE}
cs: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} neexistuje pro ${DEVICE}

en: /proc entries are not fixed
cs: záynamy v /proc nejsou opraveny

en: /proc entries were fixed
cs: záznamy v /proc byly opraveny

en: /proc filesystem unavailable
cs: Systém souborů /proc není dostupný

en: 6to4 configuration is not valid
cs: nastavení 6to4 není platné

en: Active CIFS mountpoints:
cs: Aktivní místa připojení CIFS:

en: Active NCP mountpoints:
cs: Aktivní místa připojení NCP:

en: Active NFS mountpoints:
cs: Aktivní místa připojení NFS:

en: Active network block devices:
cs: Aktivní síťová bloková zařízení:

en: Adding udev persistent rules
cs: Přídávám stálá pravidla udev

en: An old version of the database format was found.
cs: Byla nalezena stará verze formátu databáze.

en: Applying ${ELEVATOR} elevator:
cs: Aplikuji ${ELEVATOR} elevátor:

en: Applying Intel CPU microcode update:
cs: Provádím aktualizaci mikrokódu procesoru Intel:

en: Applying arptables firewall rules:
cs: Aktivuji pravidla firewallu arptables:

en: Applying ktune sysctl settings:
cs: Aplikuji nastavení ktune do sysctl:

en: Applying sysctl settings from $SYSCTL_POST:
cs: Aplikuji nastavení sysctl pro $SYSCTL_POST:

en: Argument 1 is empty but should contain interface name - skip IPv6to4 initialization
cs: Parametr 1 je prázdný, ačkoliv by měl obsahovat název rozhraní - přeskoč inicializaci IPv6to4

en: Automatic reboot in progress.
cs: Automatický restart zahájen.

en: Avahi DNS daemon is not running
cs: Avahi DNS démon není spuštěn

en: Avahi DNS daemon is running
cs: Avahi DNS démon běží...

en: Avahi daemon is not running
cs: Avahi démon není spuštěn

en: Avahi daemon is running
cs: Avahi démon běží...

en: Binary handler for Windows applications already registered
cs: Binární ovladač pro Windows aplikace je již registrován

en: Binding NIS service:
cs: Vytvářím vazby služby NIS:

en: Bridge support not available: brctl not found
cs: Podpora bridge není k dispozici: brctl nenalezen

en: Bringing up interface $i:
cs: Aktivuji rozhraní $i:

en: Bringing up loopback interface:
cs: Aktivuji rozhraní loopback:

en: CIM server ($pid) is running
cs: CIM server ($pid) běží

en: CIM server is not running
cs: CIM server není spuštěn

en: CRITICAL
cs: KRITICKÉ

en: CTDB is already running
cs: CTDB je již spuštěn.

en: Can not find util-vserver installation (the file '$UTIL_VSERVER_VARS' would be expected); aborting...
cs: Nelze nalézt instalaci util-vserver (očekáván soubor '$UTIL_VSERVER_VARS' ); ukončuje se...

en: Can't find $PRIVOXY_BIN, exit.
cs: Nemohu najít $PRIVOXY_BIN, konec.

en: Can't find $PRIVOXY_CONF, exit.
cs: Nemohu najít $PRIVOXY_CONF, konec.

en: Cannot add IPv6 address '$address' on dev '$device'
cs: Nemohu přidat adresu IPv6 '$address' k zařízení '$device'

en: Cannot delete IPv6 address '$address' on dev '$device'
cs: Nemohu odstranit adresu IPv6 '$address' ze zařízení '$device'

en: Cannot enable IPv6 privacy method '$IPV6_PRIVACY', not supported by kernel
cs: Nelze povolit IPv6 privacy metodu '$IPV6_PRIVACY', není podporována jádrem

en: Cannot find user $CYPHESISUSER to run cyphesis service.
cs: Nemohu nalézt uživatele $CYPHESISUSER ke spuštění služby cyphesis.

en: Changing target policies to DROP:
cs: Měním strategije cílů na DROP:

en: Check Oprofile driver loaded ...
cs: Kontrola zavedení Oprofile ovladače...

en: Check Oprofile filesystem group/permission...
cs: Kontrola skupiny/práv Oprofile souborového systému...

en: Check Oprofile filesystem mounted ...
cs: Kontroluj Oprofile připojeného systému souborů:

en: Checking Configuration:
cs: Kontroluji nastavení:

en: Checking SMART devices now:
cs: Kontroluji zařízení SMART:

en: Checking configuration files for $prog:
cs: Kontrola konfiguračních souborů pro $prog:

en: Checking database format in
cs: Kontroluji formát databáze v

en: Checking filesystems
cs: Kontroluji systémy souborů

en: Checking for $prog daemon:
cs: Hledám démona $prog:

en: Checking for ctdbd service:
cs: Kontroluji službu ctdbd:

en: Checking local filesystem quotas:
cs: Kontroluji kvóty lokálních systémů souborů:

en: Checking network-attached filesystems
cs: Kontroluji síťově připojené systémy souborů

en: Cleaning up systemtap scripts:
cs: Čistím systemtap skripty:

en: Clearing all current rules and user defined chains:
cs: Mažu všechna momentální pravidla a uživatelem definované chainy:

en: Compiling systemtap scripts:
cs: Kompiluji skripty systemtap:

en: Configuration file /etc/radvd.conf missing
cs: Chybí konfigurační soubor /etc/radvd.conf

en: Configuration file /etc/sysconfig/arptables missing
cs: Chybí konfigurační soubor /etc/sysconfig/arptables

en: Configuration file or keys are invalid
cs: Soubor s nastavením nebo klíče nejsou platné

en: Configured CIFS mountpoints:
cs: Nastavená místa připojení CIFS:

en: Configured NCP mountpoints:
cs: Nastavená místa připojení NCP:

en: Configured NFS mountpoints:
cs: Nastavená místa připojení NFS:

en: Configured devices:
cs: Nastavená zařízení:

en: Configured network block devices:
cs: Nastavená síťová bloková zařízení:

en: Could not check for running PostgreSQL database.
cs: Nemohu zkontrolovat zda běží databáze PostgreSQL.

en: Could not set 802.1Q VLAN parameters.
cs: Nemohu nastavit parametry 802.1Q VLAN.

en: Creating PostgreSQL account:
cs: Vytvářím účet pro PostgreSQL:

en: Creating PostgreSQL database:
cs: Vytvářím databázi PostgreSQL:

en: Creating required directories
cs: Vytvářím požadované adresáře

en: Current elevator settings:
cs: Aktuální nastavení elevátoru:

en: Current ktune sysctl settings:
cs: Aktuální nastavení sysctl ktune:

en: Currently active devices:
cs: Právě aktivní zařízení:

en: DEBUG
cs: LADĚNÍ

en: DSA key generation
cs: Generuji DSA klíč

en: DSS key generation
cs: Generuji DSS klíč

en: Denyhosts already running.
cs: Denyhosts je již spuštěn.

en: Dependency loop detected on $s
cs: Detekována smyčka závisloví v $s

en: Detaching loopback device $dev:
cs: Deaktivuji loopback zařízení $device:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
cs: Zjišťuji IP informace pro ${DEVICE}...

en: Device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
cs: Zařízení ${DEVICE} zřejmě není přítomno, odkládám jeho inicializaci.

en: Device ${DEVICE} has MAC address ${FOUNDMACADDR}, instead of configured address ${HWADDR}. Ignoring.
cs: Zařízení ${DEVICE} má MAC adresu ${FOUNDMACADDR}, místo konfigurované ${HWADDR}. Ignoruji.

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
cs: Zařízení ${DEVICE} má nepředpokládanou MAC adresu. Ignoruji.

en: Device '$DEVICE' is already up, please shutdown first
cs: Zařízení '$DEVICE' je již aktivováno, nejprve jej deaktivujte

en: Device '$DEVICE' isn't supported as a valid GRE device name.
cs: Název '$DEVICE' není podporován jako platný pro GRE zařízení.

en: Device '$DEVICE' isn't supported here, use IPV6_AUTOTUNNEL setting and restart (IPv6) networking
cs: Zařízení '$DEVICE' není podporováno, použijte nastavení IPV6_AUTOTUNNEL a restartujte (IPv6) síťování

en: Device '$device' doesn't exist
cs: Zařízení '$device' neexistuje

en: Device '$device' enabling didn't work
cs: Povolení zařízení '$device' nefungovalo

en: Device 'tun6to4' (from '$DEVICE') is already up, shutdown first
cs: Zařízení 'tun6to4' (na '$DEVICE') je aktivní, nejprve ho deaktivujte

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
cs: Deaktivuji automatickou defragmentaci IPv4:

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
cs: Deaktivuji předávání datagramů pro IPv4:

en: Disabling Moodle cron job:
cs: Zakazuji službu Moodle v cronu:

en: Disabling denyhosts cron service:
cs: Zakazuji službu denyhosts v cronu:

en: Disabling monthly Smolt update:
cs: Zakazuji měsíční aktualizaci Smolt:

en: Disabling netconsole
cs: Zakazuji netconsoli

en: Disabling nightly apt update:
cs: Zakazuji každonoční aktualizaci apt:

en: Disabling nightly yum update:
cs: Zakazuji každonoční yum aktualizaci:

en: Dumping state in /tmp/sec.dump:
cs: Zapisuji stav do /tmp/sec.dump:

en: ERROR
cs: CHYBA

en: ERROR: [ipv6_log] Cannot log to channel '$channel'
cs: CHYBA: [ipv6_log] nemohu zaznamenávat do kanálu '$channel'

en: ERROR: [ipv6_log] Loglevel isn't valid '$level' (arg 2)
cs: CHYBA: [ipv6_log] Loglevel není platný '$level' (param 2)

en: ERROR: [ipv6_log] Missing 'message' (arg 1)
cs: CHYBA: [ipv6_log] Chybějící 'zpráva' (param 1)

en: ERROR: [ipv6_log] Syslog is chosen, but binary 'logger' doesn't exist or isn't executable
cs: CHYBA: [ipv6_log] Byl zvolen syslog, ale program 'logger' není přítomen nebo není spustitelný

en: ERROR: could not add vlan ${VID} as ${DEVICE} on dev ${PHYSDEV}
cs: CHYBA: nemohu přidat vlan ${VID} jako ${DEVICE} na zařízení ${PHYSDEV}

en: Enabling /etc/fstab swaps:
cs: Aktivuji odkládací prostory (swap) dle /etc/fstab:

en: Enabling Bluetooth devices:
cs: Povoluji Bluetooth zařízení:

en: Enabling Moodle cron job:
cs: Aktivuji službu Moodle v cronu:

en: Enabling denyhosts cron service:
cs: Aktivuji službu denyhosts v cronu:

en: Enabling local filesystem quotas:
cs: Aktivuji kvóty pro lokální systémy souborů:

en: Enabling local swap partitions:
cs: Aktivuji lokální odkládací oddíly (swap):

en: Enabling monthly Smolt checkin:
cs: Aktivuji měsíční kontrolu Smolt:

en: Enabling nightly apt update:
cs: Aktivuji každonoční aktualizaci apt:

en: Enabling nightly yum update:
cs: Povoluji každonoční yum aktualizaci:

en: Entering interactive startup
cs: Začínám interaktivní spouštění

en: Entering non-interactive startup
cs: Začínám neinteraktivní spouštění

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
cs: Chyba při aktivaci adresy ${IPADDR} pro zařízení ${DEVICE}.

en: Error occured while calculating the IPv6to4 prefix
cs: Při výpočtu IPv6to4 prefixu nastala chyba

en: Error occurred while calculating the IPv6to4 prefix
cs: Při výpočtu IPv6to4 prefixu nastala chyba

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
cs: Chyba: adresu ${IPADDR} již používá jiný počítač.

en: Error. Default principal database does not exist.
cs: Chyba. Neexistuje hlavní implicitní databáze.

en: Error. This appears to be a slave server, found kpropd.acl
cs: Chyba. Zdá se, že je to slave server - nalezen kpropd.acl

en: Error: no valid $cfg found.
cs: Chyba: nebyl nalezen platný $cfg.

en: Exporting $BASENAME databases:
cs: Exportuji $BASENAME databáze:

en: FAILED
cs: SELHALO

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
cs: Aktivace zařízení ${DEVICE} selhala.

en: Failed to make cache directory ($CACHE_PATH)
cs: Nepodařilo se vytvořit cache adresář ($CACHE_PATH)

en: Failed to make stat directory ($STAT_PATH)
cs: Selhalo vytvoření stavového adresáře ($STAT_PATH)

en: Failed to run "$s". ($ret)
cs: Nepovedlo se spustit "$s". ($ret)

en: Failed to sort dependency
cs: Nepovedlo se vyřešit závislosti

en: Failed to stop "$s".
cs: Nepovedlo se ukončit  "$s".

en: Fixing /proc entries visibility
cs: Opravuji viditelnost záznamů v /proc

en: Flushing all chains:
cs: Vyprazdňuji všechny chainy:

en: Flushing all current rules and user defined chains:
cs: Zahazuji všechna současná pravidla a uživatelem definované chainy:

en: Generate configuration puppet:
cs: Generuji puppet konfiguraci:

en: Generate configuration puppetmaster:
cs: Generuji konfiguraci puppetmaster:

en: Generating RSA key for server $MONOTONE_KEYID
cs: Generuji RSA klíč pro server $MONOTONE_KEYID

en: Generating SSH1 RSA host key:
cs: Generuji RSA klíč počítače pro SSH1:

en: Generating SSH2 DSA host key:
cs: Generuji DSA klíč počítače pro SSH2:

en: Generating SSH2 RSA host key:
cs: Generuji RSA klíč počítače pro SSH2:

en: Generating chrony command key:
cs: Generuji chrony příkazový klíč:

en: Generating dropbear DSS host key:
cs: Generuji DSS klíč pro dropbear:

en: Generating dropbear RSA host key:
cs: Generuji RSA klíč pro dropbear:

en: Generating exim certificate:
cs: Generuji certifikát pro exim:

en: Generating udev makedev cache file
cs: Generují udev makedev cache soubor

en: Generating unbound control key and certificate:
cs: Generuji nesvázaný kontrolní klíč a certifikát:

en: Given IPv4 address '$ipv4addr' is not globally usable
cs: Zadaná IPv4 adresa '$ipv4addr' není globálně použitelná

en: Given IPv6 MTU '$ipv6_mtu' is out of range
cs: Zadaná IPv6 MTU '$ipv6_mtu' je mimo rozsah

en: Given IPv6 default device '$device' doesn't exist or isn't up
cs: Zadané implicitní zařízení IPv6 '$device' neexistuje nebo není aktivní

en: Given IPv6 default device '$device' requires an explicit nexthop
cs: Zadané implicitní zařízení IPv6 '$device' vyžaduje explicitní další krok

en: Given IPv6 default gateway '$address' has scope '$device_scope' defined, given default gateway device '$device' will be not used
cs: Zadaná implicitní brána IPv6 '$address' má definovaný rozsah '$device_scope', zadané zařízení implicitní brány '$device' nebude použito

en: Given IPv6 default gateway '$address' is link-local, but no scope or gateway device is specified
cs: Zadaná implicitní brána IPv6 '$address' je místní pro síť, ale není určen rozsah ani zařízení brány

en: Given IPv6 default gateway '$address' is not in proper format
cs: Zadaná implicitní brána '$address' není ve správném formátu

en: Given address '$addr' is not a global IPv4 one (arg 1)
cs: Zadaná adresa '$addr' není globální adresa IPv4 (param 1)

en: Given address '$addr' is not a valid IPv4 one (arg 1)
cs: Zadaná adresa '$addr' není platná adresa IPv4 (param 1)

en: Given device '$device' is not supported (arg 1)
cs: Zadané zařízení '$device' není podporováno (param 1)

en: Given pidfile '$pidfile' doesn't exist, cannot send trigger to radvd
cs: Zadaný soubor PID '$pidfile' neexistuje, nemohu poslat signál radvd

en: Given remote address '$addressipv4tunnel' on tunnel device '$device' is already configured on device '$devnew'
cs: Zadaná vzdálená adresa '$addressipv4tunnel' na zařízení tunelu '$device' je již nastavena na zařízení '$devnew'

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
cs: Globální IPv6 forwarding je zakázán v nastavení, ale není zakázán v jádře

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
cs: V nastavení je povolen globální IPv6 forwarding, ale není povolen v jádře

en: Graceful shutdown of old $prog:
cs: Elegantní ukončení starého $prog:

en: Halting system...
cs: Zastavuji systém...

en: INSECURE MODE FOR $key
cs: NEZABEZPEČENÝ REŽIM PRO $key

en: INSECURE OWNER FOR $key
cs: NEZABEZPEČENÝ VLASTNÍK PRO $key

en: IPv6to4 configuration needs an IPv4 address on related interface or otherwise specified
cs: Nastavení IPv6to4 potřebuje IPv4 adresu na příslušném zařízení nebo jinak zadanou

en: Importing $BASENAME databases:
cs: Importuji $BASENAME databáze:

en: Importing packets to monotone database:
cs: Importuji pakety do databáze monotone:

en: Initializing MySQL database:
cs: Inicializuji databázi MySQL:

en: Initializing OpenCT smart card terminals:
cs: Inicializuji OpenCT smart card terminály:

en: Initializing database
cs: Inicializuji databázi:

en: Initializing database:
cs: Inicializuji databázi:

en: Initializing netconsole
cs: Inicializuji netconsoli:

en: Insufficient privilege
cs: Nedostatečná oprávnění

en: Invalid tunnel type $TYPE
cs: Neplatný typ tunelu $TYPE

en: Kernel is not compiled with IPv6 support
cs: Jádro není přeloženo s podporou IPv6

en: Key file for $dst not found, skipping
cs: Soubor s klíčem pro $dst nenalezen, přeskakuji

en: Killing all running contexts
cs: Zabíjím všechny běžící kontexty

en: Loading $module kernel module:
cs: Zavádím modul jádra $module:

en: Loading Firmware
cs: Zavádím Firmware

en: Loading ISDN modules
cs: Zavádím ISDN moduly

en: Loading database with rules:
cs: Zavádím pravidla do databáze:

en: Loading default device map
cs: Načítám implicitní mapu zařízení

en: Loading drivers
cs: Zavádím ovladače

en: Loading new virus-database:
cs: Zavádím novou databázi virů:

en: Manifest does not exist: $PUPPETMASTER_MANIFEST
cs: Manifest neexistuje: $PUPPETMASTER_MANIFEST

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
cs: Chybí soubor s nastavením $PARENTCONFIG.

en: Missing parameter 'IPv4 address' (arg 1)
cs: Chybí parametr 'adresa IPv4' (param 1)

en: Missing parameter 'IPv4-tunnel address' (arg 2)
cs: Chybí parametr 'adresa tunelu IPv4' (param 2)

en: Missing parameter 'IPv6 MTU' (arg 2)
cs: Chybí parametr 'MTU IPv6' (param 2)

en: Missing parameter 'IPv6 address' (arg 2)
cs: Chybí parametr 'adresa IPv6' (param 2)

en: Missing parameter 'IPv6-address' (arg 2)
cs: Chybí parametr 'adresa IPv6' (param 2)

en: Missing parameter 'IPv6-gateway' (arg 2)
cs: Chybí parametr 'brána-IPv6 (param 2)

en: Missing parameter 'IPv6-network' (arg 1)
cs: Chybí parametr 'síť IPv6' (param 1)

en: Missing parameter 'address' (arg 1)
cs: Chybí parametr 'adresa' (param 1)

en: Missing parameter 'device' (arg 1)
cs: Chybí parametr 'zařízení' (param 1)

en: Missing parameter 'global IPv4 address' (arg 2)
cs: Chybí parametr 'globální adresa IPv4' (param 2)

en: Missing parameter 'local IPv4 address' (arg 2)
cs: Chybí parametr 'místní adresa IPv4' (param 2)

en: Missing parameter 'selection' (arg 2)
cs: Chybí parametr 'výběr' (param 2)

en: Missing remote IPv4 address of tunnel, configuration is not valid
cs: Chybí vzdálená IPv4 adresa tunelu, nastavení není platné

en: Mldonkey (mlnet) is stopped
cs: Mldonkey (mlnet) je zastaven

en: Module $module is loaded.
cs: Modul $module je zaveden.

en: Module $module isn't loaded.
cs: Modul $module neni zaveden.

en: Monthly smolt check-in is disabled.
cs: Měsíční kontrola smolt je zakázána.

en: Monthly smolt check-in is enabled.
cs: Měsíční kontrola smolt je povolena.

en: Moodle cron job is disabled.
cs: Služba Moodle je v cronu zakázána.

en: Moodle cron job is enabled.
cs: služba Moodle je v cronu aktivována.

en: Mounting CIFS filesystems:
cs: Připojuji systémy souborů CIFS:

en: Mounting NCP filesystems:
cs: Připojuji systémy souborů NCP:

en: Mounting NFS filesystems:
cs: Připojuji systémy souborů NFS:

en: Mounting local filesystems:
cs: Připojuji lokální systémy souborů:

en: Mounting other filesystems:
cs: Připojuji ostatní systémy souborů:

en: Mounting zfs partitions:
cs: Připojuji oddíl zfs:

en: Moving
cs: Přesouvám

en: Moving old server passphrase file to new location:
cs: Presouvám starý serverový soubor s passphrase na nové místo:

en: NOTICE
cs: POZNÁMKA

en: NTP server not specified in $ntpstep or $ntpconf
cs: V $ntpstep nebo $ntpconf není uveden NTP server

en: Netlabel is stopped.
cs: Netlabel je zastaven.

en: Nightly apt update is disabled.
cs: Každonoční aktualizace apt je zakázána.

en: Nightly apt update is enabled.
cs: Každonoční aktualizace apt je povolena.

en: Nightly yum update is disabled.
cs: Každonoční yum aktualizace je zakázána.

en: Nightly yum update is enabled.
cs: Každonoční yum aktualizace je povolena.

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel for device ${DEVICE}
cs: V jádře není k dispozici podpora 802.1Q VLAN pro zařízení ${DEVICE}

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel.
cs: V jádře není k dispozici podpora 802.1Q VLAN.

en: No parameters given to setup a default route
cs: Pro nastavení implicitního směrování nebyly zadány parametry

en: No reason given for sending trigger to radvd
cs: Nezadán důvod pro odeslání signálu radvd

en: No scripts exist.
cs: Neexistují skripty.

en: Not stopping $prog: iscsi sessions still active
cs: Neukončuji $prog: iscsi session je stále aktivní

en: On the next boot fsck will be forced.
cs: Fsck bude při příštím startu systému automaticky spuštěno.

en: On the next boot fsck will be skipped.
cs: Při příštím startu systému bude fsck přeskočen.

en: Options:
cs: Možnosti:

en: PASSED
cs: PROBĚHLO

en: PHYSDEV should be set for device ${DEVICE}
cs: Pro zařízení ${DEVICE} by mělo být nastaveno PHYSDEV

en: PORT environment is not set.
cs: Proměnná prostředí PORT není nastavena.

en: Package sendmail-cf is required to update configuration.
cs: Balíček sendmail-cf je požadován k aktualizaci konfigurace.

en: Path to vshelper has been set
cs: Cesta k vshelperu byla nastavena

en: Path to vshelper has not been set
cs: Cesta k vshelperu nebyla nastavena

en: Pidfile '$pidfile' is empty, cannot send trigger to radvd
cs: Soubor PID '$pidfile' je prázdný, nemohu poslat signál radvd

en: Please restart network with '/sbin/service network restart'
cs: Restartujte prosím síť příkazem '/sbin/service network restart'

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
cs: Před spuštěním innd spusťte prosím příkaz makehistory nebo makedbz.

en: Please stand by while rebooting the system...
cs: Počkejte prosím, než se systém restartuje...

en: Populating cyphesis world:
cs: Osidluji svět cyphesis:

en: PostgreSQL server is not running.
cs: PostgreSQL server není spuštěn

en: Pre-0.26 monotone database must be migrated by hand:
cs: Monotone databáze mladší než 0.26 musí být migrována ručně:

en: Preparing $PROG certificate:
cs: Připravuji certifikát pro $PROG:

en: Preparing $PROG config:
cs: Připravuji konfiguraci $PROG:

en: Process accounting is disabled.
cs: Účtování procesů zakázáno.

en: Process accounting is enabled.
cs: Účtování procesů je povoleno.

en: RSA key generation
cs: Generuji RSA klíče

en: RSA1 key generation
cs: Generuji klíč RSA1

en: Re-reading $prog configuration:
cs: Znovu zavádím nastavení $prog:

en: Registering binary handler for Windows applications:
cs: Registruji binární ovladač pro Windows aplikace:

en: Registering binary handler for qemu applications
cs: Registruji binární ovladač pro qemu aplikace

en: Reloading
cs: Znovu zavádím

en: Reloading $DCBD is not supported:
cs: Znovuzavedení $DCBD není podporováno:

en: Reloading $PROG:
cs: Znovu zavádím $PROG:

en: Reloading $SERVICE configuration:
cs: Znovu zavádím nastavení $SERVICE:

en: Reloading $desc ($prog):
cs: Znovuzavádím $desc ($prog):

en: Reloading $prog
cs: Znovu zavádím $prog

en: Reloading $prog configuration:
cs: Znovu zavádím nastavení $prog:

en: Reloading $prog daemon configuration:
cs: Znovu zavádím nastavení démona $prog:

en: Reloading $prog for $ez_name:
cs: Znovu zavádím $prog pro $ez_name:

en: Reloading $prog2:
cs: Znovu zavádím $prog2:

en: Reloading $prog:
cs: Znovu zavádím $prog:

en: Reloading $prog:
cs: Znovu zavádím $prog:

en: Reloading ${NAME}
cs: Znovu zavádím ${NAME}

en: Reloading ${NAME} service:
cs: Znovuzavádím službu ${NAME}:

en: Reloading ${NAME}:
cs: Znovu zavádím ${NAME}:

en: Reloading ${prog_base}:
cs: Znovu zavádím ${prog_base}:

en: Reloading ${prog} config file:
cs: Znovu zavádím soubor nastavení ${prog}:

en: Reloading ${prog} conig file:
cs: Znovu zavádím soubor nastavení pro ${prog}:

en: Reloading Avahi DNS daemon...
cs: Znovu zavádím Avahi DNS démona...

en: Reloading Avahi daemon...
cs: Znovu zavádím Avahi démona...

en: Reloading CRLs:
cs: Znovu zavádím CRLs:

en: Reloading Condor daemons:
cs: Znovu zavádím Condor démony:

en: Reloading INN Service:
cs: Znovu zavádím službu INN:

en: Reloading NIS service:
cs: Znovu zavádím službu NIS:

en: Reloading RADIUS server:
cs: Znovu zavádím RADIUS server:

en: Reloading acpi daemon:
cs: Znovu zavádím démona acpi:

en: Reloading atop daemon configuration:
cs: Znovu zavádím nastavení démona atop:

en: Reloading config for $prog:
cs: Znovu načítám nastavení pro $prog:

en: Reloading configuration:
cs: Znovu zavádím nastavení:

en: Reloading cyrus.conf file:
cs: Znovu načítám soubor cyrus.conf:

en: Reloading exim:
cs: Znovu zavádím exim:

en: Reloading icecast:
cs: Znovu zavádím icecast:

en: Reloading infrared remote control daemon ($prog):
cs: Znovu načítám démona infračerveného dálkového ovladače ($prog):

en: Reloading maps
cs: Znovu zavádím mapy

en: Reloading nsca:
cs: Znovu zavádím nsca:

en: Reloading postfix:
cs: Znovu zavádím postfix:

en: Reloading rules configuration...
cs: Znovu zavádím pravidla nastavení...

en: Reloading ser2net
cs: Znovu zavádím ser2net

en: Reloading ser2net:
cs: Znovu zavádím ser2net:

en: Reloading smb.conf file:
cs: Znovu načítám soubor smb.conf:

en: Reloading smokeping:
cs: Znovu zavádím smokeping:

en: Reloading syslog-ng:
cs: Znovu načítám syslog-ng:

en: Reloading xenconsoled daemon:
cs: Znovu zavádím xenconsoled démona:

en: Reloading xend daemon:
cs: Znovu zavádím xend démona:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
cs: Přecházím pro kořenový systém souborů do režimu read-write:

en: Removing user defined chains:
cs: Odstraňuji uživatelem definované chainy:

en: Reopening $prog log file:
cs: Znovu otevírám soubor záznamu pro $prog:

en: Rescanning IB Subnet:
cs: Znovu skenují IB podsíť:

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy:
cs: Vracím vestavěné chainy na implicitní strategii ACCEPT:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
cs: Nastavuji jméno počítače ${HOSTNAME}:

en: Restarting $prog for $file:
cs: Spouštím $prog pro $file:

en: Restarting $prog:
cs: Restartuji $prog:

en: Restarting $prog:
cs: Restartuji $prog:

en: Restarting Shorewall:
cs: Restartuji Shorewall:

en: Restarting Video Disk Recorder ($prog):
cs: Znovu spouštím Video Disk Recorder ($prog):

en: Restarting puppet:
cs: Restartuji puppet:

en: Resuming logging:
cs: Obnovuji zaznamenávání:

en: Retrigger failed udev events
cs: Události které selhali při retriggeru udev

en: Reverting to ${KERNEL_ELEVATOR} elevator:
cs: Navracím se k ${KERNEL_ELEVATOR} elevátoru:

en: Reverting to saved sysctl settings:
cs: Navracím se k uloženému nastavení sysctl:

en: Rotating logs:
cs: Rotace logů:

en: Saving $desc ($prog):
cs: Ukládám $desc ($prog):

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG
cs: Ukládám současná pravidla do $ARPTABLES_CONFIG

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG:
cs: Ukládám současná pravidla do $ARPTABLES_CONFIG:

en: Saving mixer settings
cs: Ukládám nastavení mixeru

en: Saving random seed:
cs: Ukládám stav pro generátor náhodných čísel:

en: See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
cs: Pro více informací viz $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist .

en: Sending all processes the KILL signal...
cs: Zasílám všem procesům signál KILL...

en: Sending all processes the TERM signal...
cs: Zasílám všem procesům signál TERM...

en: Sending switchover request to $NAME
cs: Posílám požadavek na přepojení $NAME·

en: Server address not specified in /etc/sysconfig/netconsole
cs: Adresa serveru není uvedena v /etc/sysconfig/netconsole

en: Server key already installed
cs: Serverový klíč jiz nainstalován

en: Service $prog does not support the reload action:
cs: Služba $prog nepodporuje akci reload:

en: Service ${0##*/} does not support the reload action:
cs: Služba ${0##*/} nepodporuje akci reload:

en: Setting 802.1Q VLAN parameters:
cs: Nastavuji parametry 802.1Q VLAN:

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
cs: Nastavuji název domény NIS na $NISDOMAIN:

en: Setting NIS domain:
cs: Nastavuji NIS doménu:

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
cs: Nastavuji jméno počítače ${HOSTNAME}:

en: Setting network parameters...
cs: Nastavuji parametry sítě...

en: Setting path to vshelper
cs: Nastavuji cestu k vshelperu

en: Setting up Logical Volume Management:
cs: Aktivuji LVM (Logical Volume Management):

en: Setting up a new ${PEERCONF} config file
cs: Připravuji nový soubor nastavení ${PEERCONF}

en: Shuting down Bandwidthd network traffic monitor:
cs: Ukončuji Bandwidthd pro sledování provozu:

en: Shutting down $BASENAME:
cs: Ukončuji $BASENAME:

en: Shutting down $DCBD:
cs: Ukončuji $DCBD:

en: Shutting down $KIND services:
cs: Ukončuji služby $KIND:

en: Shutting down $NAME:
cs: Ukončuji $NAME:

en: Shutting down $PROG:
cs: Ukončuji $PROG:

en: Shutting down $desc ($prog):
cs: Ukončuji $desc ($prog):

en: Shutting down $prog
cs: Ukončuji $prog

en: Shutting down $prog for $ez_name:
cs: Ukončuji down $prog for $ez_name:

en: Shutting down $prog:
cs: Ukončuji $prog:

en: Shutting down $progbase:
cs: Ukončuji $progbase:

en: Shutting down ${desc} (${prog}):
cs: Ukončuji ${desc} (${prog}):

en: Shutting down ${prog_base}:
cs: Ukončuji ${prog_base}:

en: Shutting down ${prog}:
cs: Ukončuji ${prog}:

en: Shutting down APM daemon:
cs: Ukončuji APM démona:

en: Shutting down Audio Entropy daemon:
cs: Ukončuji Audio Entropy démona:

en: Shutting down Avahi DNS daemon:
cs: Ukončuji Avahi DNS démona:

en: Shutting down Avahi daemon:
cs: Ukončuji Avahi démona:

en: Shutting down BitTorrent seed client:
cs: Ukončuji BitTorrent seed klienta:

en: Shutting down BitTorrent tracker:
cs: Ukončuji BitTorrent tracker:

en: Shutting down CIM server:
cs: Ukončuji server CIM:

en: Shutting down DAAP server:
cs: Ukončuji DAAP server:

en: Shutting down HPI SNMP sub-agent daemon:
cs: Ukončuji sub-agent-démona HPI·SNMP:

en: Shutting down NFS daemon:
cs: Ukončuji NFS démona:

en: Shutting down NFS mountd:
cs: Ukončuji NFS mountd:

en: Shutting down NFS quotas:
cs: Ukončuji kvóty NFS:

en: Shutting down NFS services:
cs: Ukončuji služby NFS:

en: Shutting down NIS service:
cs: Ukončuji služby NIS:

en: Shutting down RPC svcgssd:
cs: Ukončuji RPC svcgssd:

en: Shutting down SQLgrey:
cs: Ukončuji SQLgrey:

en: Shutting down ZABBIX agent:
cs: Ukončuji ZABBIX agenta:

en: Shutting down ZABBIX proxy:
cs: Ukončuji ZABBIX proxy:

en: Shutting down ZABBIX server:
cs: Ukončuji ZABBIX server:

en: Shutting down amavisd-snmp-subagent:
cs: Ukončuji amavisd-snmp-subagenta:

en: Shutting down argus:
cs: Ukončuji argus:

en: Shutting down auto nice daemon:
cs: Ukončuji auto nice démona:

en: Shutting down console mouse services:
cs: Ukončuji obsluhu myši pro konzolu:

en: Shutting down ctdbd service:
cs: Ukončuji službu ctdbd:

en: Shutting down cyphesis:
cs: Ukončuji cyphesis:

en: Shutting down dund:
cs: Ukončuji dund:

en: Shutting down exim:
cs: Ukončuji exim:

en: Shutting down greylistd:
cs: Ukončuji greylistd:

en: Shutting down icecast streaming daemon:
cs: Ukončuji icecast streaming démona:

en: Shutting down interface $i:
cs: Deaktivuji rozhraní $i:

en: Shutting down kernel logger:
cs: Ukončuji zaznamenávání jádra:

en: Shutting down ladvd:
cs: Ukončuji ladvd:

en: Shutting down loopback interface:
cs: Deaktivuji rozhraní loopback:

en: Shutting down network plug daemon:
cs: Ukončuji démona pro připojení k síti:

en: Shutting down openvpn:
cs: Ukončuji openvpn:

en: Shutting down pand:
cs: Ukončuji pand:

en: Shutting down pkcsslotd:
cs: Ukončuji pkcsslotd:

en: Shutting down postfix:
cs: Ukončuji postfix:

en: Shutting down process accounting:
cs: Deaktivuji účtování procesů:

en: Shutting down restorecond:
cs: Ukončuji restorecond:

en: Shutting down rfcomm:
cs: Ukončuji rfcomm:

en: Shutting down router discovery services:
cs: Ukončuji služby hledání routerů:

en: Shutting down sm-client:
cs: Ukončuji sm-client:

en: Shutting down system logger:
cs: Ukončuji zaznamenávání systému:

en: Shutting down telescope daemon:
cs: Ukončuji telescope démona:

en: Shutting down up-imapproxy daemon:
cs: Ukončuji démona imapproxyd:

en: Shutting down upsdrvctl:
cs: Ukončuji upsdrvctl:

en: Something bad happened, manual intervention required, maybe restart?
cs: Něco je špatně, je potřeba ruční zásah, možná restart?

en: Staring new master $prog:
cs: Spouštím nový hlavní $prog:

en: Start freshclam
cs: Spustit freshclam

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
cs: Spustit službu $1? (A)no, (N)e, (P)okračovat? [A]

en: Starting $BASENAME:
cs: Spouštím $BASENAME:

en: Starting $DCBD:
cs: Spouštím $DCDB:

en: Starting $ID:
cs: Spouštím $ID:

en: Starting $KIND services:
cs: Spouštím služby $KIND:

en: Starting $NAME:
cs: Spouštím $NAME:

en: Starting $PRIVOXY_PRG:
cs: Spouštím $PRIVOXY_PRG:

en: Starting $PROG:
cs: Spouštím $PROG:

en: Starting $PROG:
cs: Spouštím $PROG:

en: Starting $SERVICE daemon:
cs: Spouštím $SERVICE démona:

en: Starting $SERVICE:
cs: Spouštím $SERVICE :

en: Starting $desc ($prog):
cs: Spouštím $desc ($prog):

en: Starting $display_name:
cs: Spouštím $display_name:

en: Starting $master_prog:
cs: Spouštím $master_prog:

en: Starting $name:
cs: Spouštím $name:

en: Starting $prog
cs: Spouštím $prog

en: Starting $prog daemon:
cs: Spouštím démona $prog:

en: Starting $prog for $ez_name:
cs: Spouštím $prog for $ez_name:

en: Starting $prog for $file:
cs: Spouštím $prog pro $file:

en: Starting $prog for $site:
cs: Spouštím $prog pro $site:

en: Starting $prog instance
cs: Spouštím instanci $prog

en: Starting $prog2:
cs: Spouštím $prog2:

en: Starting $prog:
cs: Spouštím $prog:

en: Starting $prog: $conf, $INTERFACES, $DRIVERS
cs: Spouštím $prog:·$conf,·$INTERFACES,·$DRIVERS

en: Starting $progbase:
cs: Spouštím $prog_base:

en: Starting $progname:
cs: Spouštím $progname:

en: Starting $type $name:
cs: Spouštím  $type $name:

en: Starting ${NAME} service:
cs: Spouštím službu ${NAME}:

en: Starting ${desc} (${prog}):
cs: Spouštím ${desc} (${prog}):

en: Starting ${ifprog}:
cs: Spouštím ${ifprog}:

en: Starting ${prog_base}:
cs: Spouštím ${prog_base}:

en: Starting ${prog}:
cs: Spouštím ${prog}:

en: Starting Audio Entropy daemon...
cs: Spouštím Audio Entropy démona...

en: Starting Avahi DNS daemon...
cs: Spouštím Avahi DNS démona:

en: Starting Avahi daemon...
cs: Spouštím Avahi démona...

en: Starting Bandwidthd network traffic monitor:
cs: Spouštím Bandwidthd pro sledování provozu:

en: Starting BitTorrent seed client:
cs: Spouštím BitTorrent seed klienta:

en: Starting BitTorrent tracker:
cs: Spouštím BitTorrent tracker:

en: Starting CGroup Rules Engine Daemon...
cs: Spouštím CGroup Rules Engine démona:

en: Starting CallWeaver:
cs: Spouštím CallWeaver:

en: Starting Condor daemons:
cs: Spouštím Condor démony:

en: Starting Corosync Cluster Engine ($prog):
cs: Spouštím Corosync Cluster Engine ($prog):

en: Starting Crossfire game server:
cs: Spouštím Crossfire game server:

en: Starting DAAP server:
cs: Spouštím DAAP server:

en: Starting Frozen Bubble server(s):
cs: Spouštím server(y) Frozen Bubble:

en: Starting GNU Krell Monitors server ($prog):
cs: Spouštím GNU Krell Monitor server ($prog):

en: Starting GNU cfengine environmental history daemon:
cs: Spouštím démona historie prostředí GNU cfengine:

en: Starting Gadget daemon:
cs: Spouštím Gadget démona:

en: Starting Gnokii SMS daemon ($prog):
cs: Spouštím Gnokii SMS démona ($prog):

en: Starting HAL daemon:
cs: Spouštím HAL démona:

en: Starting ICQ transport:
cs: Spouštím ICQ transport:

en: Starting INND system:
cs: Spouštím systém INND:

en: Starting Mldonkey (mlnet):
cs: Spouštím Mldonkey (mlnet):

en: Starting MogileFS tracker daemon:
cs: Spouštím démona stopaře MogileFS:

en: Starting NFS daemon:
cs: Spouštím NFS démona:

en: Starting NFS mountd:
cs: Spouštím NFS mountd:

en: Starting NFS quotas:
cs: Spouštím kvóty NFS:

en: Starting NFS services:
cs: Spouštím služby NFS:

en: Starting NFS statd:
cs: Spouštím NFS statd:

en: Starting NIS service:
cs: Spouštím služby NIS:

en: Starting NetworkManager daemon:
cs: Spouštím démona NetworkManager:

en: Starting Open Hardware Manager:
cs: Spouštím Open Hardware Manager:

en: Starting OpenAIS ($prog):
cs: Spouštím OpenAIS ($prog):

en: Starting OpenSCADA daemon:
cs: Spouštím OpenSCADA démona:

en: Starting PC/SC smart card daemon ($prog):
cs: Spouštím PC/SC smart card démona ($prog):

en: Starting Perlbal:
cs: Spouštím Perlbal:

en: Starting Pound:
cs: Spouštím Pound:

en: Starting Qpid AMQP daemon:
cs: Spouštím Qpid AMQP démona:

en: Starting RADIUS server:
cs: Spouštím RADIUS server:

en: Starting RPC gssd:
cs: Spouštím RPC gssd:

en: Starting RPC idmapd:
cs: Spouštím RPC idmapd:

en: Starting RPC svcgssd:
cs: Spouštím RPC svcgssd:

en: Starting SCSI target daemon:
cs: Spouštím cíleného SCSI démona:

en: Starting SQLgrey:
cs: Spouštím SQLgrey:

en: Starting Shorewall:
cs: Spouštím Shorewall:

en: Starting UPS driver controller:
cs: Spouštím olvadač UPS řadiče:

en: Starting UPS monitor (master):
cs: Spouštím UPS monitor (hlavní):

en: Starting UPS monitor (slave):
cs: Spouštím UPS monitor (podřízený):

en: Starting Video Disk Recorder ($prog):
cs: Spouštím Video Disk Recorder ($prog):

en: Starting Wesnoth game server:
cs: Spouštím Wesnoth game server:

en: Starting Xpilot game server:
cs: Spouštím Xpilot game server:

en: Starting YP map server:
cs: Spouštím YP map server:

en: Starting YP passwd service:
cs: Spouštím službu YP hesel:

en: Starting YP server services:
cs: Spouštím služby YP server:

en: Starting ZABBIX agent:
cs: Spouštím ZABBIX agenta:

en: Starting ZABBIX proxy:
cs: Spouštím ZABBIX proxy:

en: Starting ZABBIX server:
cs: Spouštím ZABBIX server:

en: Starting abrt daemon:
cs: Spouštím abrt démona:

en: Starting acpi daemon:
cs: Spouštím acpi démona:

en: Starting all MaraDNS processes:
cs: Spouštím všechny MaraDNS procesy:

en: Starting all MaraDNS-Zoneserver processes:
cs: Spouštím všechny MaraDNS-Zone server procesy:

en: Starting amavisd-snmp-subagent:
cs: Spouštím amavisd-snmp-subagenta:

en: Starting argus:
cs: Spouštím argus:

en: Starting arptables_jf
cs: Spouštím arptables_jf:

en: Starting asterisk:
cs: Spouštím asterisk:

en: Starting auto nice daemon:
cs: Spouštím auto nice démona:

en: Starting capi4linux:
cs: Spouštím capi4linux:

en: Starting certmaster daemon:
cs: Spouštím certmaster démona:

en: Starting cobbler daemon:
cs: Spouštím cobbler démona:

en: Starting console mouse services:
cs: Spouštím obsluhu myši pro konzolu:

en: Starting ctdbd service:
cs: Spouštím crdbd službu:

en: Starting cyphesis:
cs: Spouštím cyphesis:

en: Starting denyhosts:
cs: Aktivuji denyhosts:

en: Starting distributed compiler daemon:
cs: Spouštím démona distribuované kompilace:

en: Starting distributed compiler scheduler:
cs: Spouštím plánovač distribuované kompilace:

en: Starting dund:
cs: Spouštím dund:

en: Starting ejabberd:
cs: Spouštím ejabberd:

en: Starting exim:
cs: Spouštím exim:

en: Starting fail2ban:
cs: Spouštím fail2ban:

en: Starting func daemon:
cs: Spouštím func démona:

en: Starting greylistd:
cs: Spouštím greylistd:

en: Starting hard disk temperature monitor daemon ($prog):
cs: Spouštím démona monitorujícího teplotu harddisku ($prog):

en: Starting icecast streaming daemon:
cs: Spouštím démona icecast streaming:

en: Starting incrond:
cs: Spouštím incrond:

en: Starting infrared remote control daemon ($prog):
cs: Spouštím démona infračerveného dálkového ovládání ($prog):

en: Starting infrared remote control mouse daemon ($prog2):
cs: Spouštím démona infračerveného dálkového ovladače - myši ($prog2):

en: Starting ipmi_poweroff driver:
cs: Spouštím ovladač ipmi_poweroff:

en: Starting ipmi_watchdog driver:
cs: Spouštím ovladač ipmi_watchdog:

en: Starting kernel logger:
cs: Spouštím zaznamenávání jádra:

en: Starting ladvd:
cs: Spouštím ladvd:

en: Starting liquidwar game server:
cs: Spouštím liquidwar game server:

en: Starting monotone server:
cs: Spouštím monotone server:

en: Starting named:
cs: Spouštím named:

en: Starting network plug daemon:
cs: Spouštím démona pro připojení k síti:

en: Starting nsd:
cs: Spouštím nsd:

en: Starting openvpn:
cs: Spouštím openvpn:

en: Starting pand:
cs: Spouštím pand:

en: Starting pdns-recursor:
cs: Spouštím pdns-recursor:

en: Starting pkcsslotd:
cs: Spouštím pkcsslotd:

en: Starting pmud daemon:
cs: Spouštím pumd démona:

en: Starting postfix:
cs: Spouštím postfix:

en: Starting preload daemon:
cs: Spouštím preload démona:

en: Starting process accounting:
cs: Aktivuji účtování procesů:

en: Starting puppet:
cs: Spouštím puppet:

en: Starting puppetmaster:
cs: Spouštím puppetmaster:

en: Starting restorecond:
cs: Spouštím restorecond:

en: Starting rfcomm:
cs: Spouštím rfcomm:

en: Starting router discovery:
cs: Spouštím hledání routerů:

en: Starting rstat services:
cs: Spouštím služby rstat:

en: Starting rusers services:
cs: Spouštím služby rusers:

en: Starting rwho services:
cs: Spouštím služby rwho:

en: Starting sge_shadowd:
cs: Spouštím sge_shadowd:

en: Starting sm-client:
cs: Spouštím sm-client:

en: Starting smokeping:
cs: Spouštím smokeping:

en: Starting snake-server:
cs: Spouštím snake-server:

en: Starting supervisord:
cs: Spouštím supervisord:

en: Starting syslog-ng:
cs: Spouštím syslog-ng:

en: Starting system logger:
cs: Spouštím zaznamenávání systému:

en: Starting system message bus:
cs: Spouštím systémovou sběrnici zpráv:

en: Starting telescope daemon:
cs: Spouštím telescope démona:

en: Starting unbound:
cs: Spouštím unbound:

en: Starting up $prog:
cs: Spouštím $prog:

en: Starting up APM daemon:
cs: Spouštím APM démona:

en: Starting up CIM server:
cs: Spouštím CIM server:

en: Starting up HPI SNMP sub-agent daemon:
cs: Spouštím sub-agent-démona HPI SNMP:

en: Starting up-imapproxy daemon:
cs: Spouštím démona imapproxy:

en: Starting uuidd:
cs: Spouštím uuid:

en: Starting vbi proxy daemon:
cs: Spouštím démona vbi proxy:

en: Starting xen blktapctrl daemon:
cs: Spouštím xen blktapctrl démona:

en: Starting xenconsoled daemon:
cs: Spouštím xenconsoled démona:

en: Starting xend daemon:
cs: Spouštím xend démona:

en: Starting xenner daemons
cs: Spouštím xenner démony:

en: Starting xenstored daemon:
cs: Spouštím xenstored démona:

en: Starting yum-updatesd:
cs: Spouštím yum-updatesd:

en: Stoping Gadget daemon:
cs: Ukončuji Gadget démona:

en: Stoping xen blktapctrl daemon:
cs: Ukončuji xen blktapctrl démona:

en: Stopping $PRIVOXY_PRG:
cs: Ukončuji $PRIVOXY_PRG:

en: Stopping $PROG:
cs: Ukončuji $PROG:

en: Stopping $PROG:
cs: Ukončuji $PROG:

en: Stopping $SERVICE daemon:
cs: Ukončuji démona $SERVICE:

en: Stopping $SERVICE:
cs: Ukončuji $SERVICE:

en: Stopping $desc ($prog):
cs: Ukončuji $desc ($prog):

en: Stopping $display_name:
cs: Ukončuji $display_name:

en: Stopping $master_prog:
cs: Ukončuji $master_prog:

en: Stopping $name:
cs: Ukončuji $name:

en: Stopping $prog
cs: Ukončuji $prog

en: Stopping $prog daemon:
cs: Ukončuji démona $prog:

en: Stopping $prog for $file:
cs: Ukončuji $prog pro $file:

en: Stopping $prog2:
cs: Ukončuji $prog2:

en: Stopping $prog:
cs: Ukončuji $prog:

en: Stopping $progname:
cs: Ukončuji $progname:

en: Stopping $type $name:
cs: Ukončuji $type $name:

en: Stopping ${NAME} service:
cs: Ukončuji službu ${NAME}:

en: Stopping ${ifprog}:
cs: Ukončuji ${ifprog}:

en: Stopping CGroup Rules Engine Daemon...
cs: Ukončuji CGroup Rules Engine démona:

en: Stopping CallWeaver:
cs: Ukončuji CallWeaver:

en: Stopping Condor daemons:
cs: Ukončuji Condor démony:

en: Stopping Corosync Cluster Engine ($prog):
cs: Ukončuji Corosync Cluster Engine ($prog):

en: Stopping Crossfire game server:
cs: Ukončuji Crossfire game server:

en: Stopping Frozen Bubble server(s):
cs: Ukončuji server(y) Frozen Bubble:

en: Stopping GNU Krell Monitors server ($prog):
cs: Ukončuji GNU Krell Monitory serveru ($prog):

en: Stopping GNU cfengine environmental history daemon:
cs: Zastavuji démona historie prostředí GNU cfengine:

en: Stopping Gnokii SMS daemon ($prog):
cs: Ukončuji  Gnokii SMS démona ($prog):

en: Stopping HAL daemon:
cs: Ukončuji HAL démona:

en: Stopping INN actived service:
cs: Ukončuji aktivované služby INN:

en: Stopping INND service (PID not found, the hard way):
cs: Ukončuji službu INND (PID nenalezen, natvrdo):

en: Stopping INND service (gently):
cs: Ukončuji službu INND (normálně):

en: Stopping INND service (the hard way):
cs: Ukončuji službu INND (natvrdo):

en: Stopping INNFeed service:
cs: Ukončuji službu INNFeed:

en: Stopping INNWatch service:
cs: Ukončuji službu INNWatch:

en: Stopping MaraDNS-Zoneserver:
cs: Ukončuji MaraDNS-Zone server:

en: Stopping MaraDNS:
cs: Ukončuji MaraDNS:

en: Stopping Mldonkey (mlnet):
cs: Ukončuji Mldonkey (mlnet):

en: Stopping MogileFS tracker daemon:
cs: Ukončuji démona stopaře MogileFS:

en: Stopping NFS locking:
cs: Ukončuji zamykání NFS:

en: Stopping NFS statd:
cs: Ukončuji NFS statd:

en: Stopping NetworkManager daemon:
cs: Ukončuji démona NetworkManager:

en: Stopping Open Hardware Manager:
cs: Ukončuji Open Hardware Manager:

en: Stopping OpenAIS ($prog):
cs: Ukončuji OpenAIS démona ($prog):

en: Stopping OpenCT smart card terminals:
cs: Ukončuji OpenCT smart card terminály:

en: Stopping OpenSCADA daemon:
cs: Ukončuji OpenSCADA démona:

en: Stopping PC/SC smart card daemon ($prog):
cs: Ukončuji  PC/SC smart card démona ($prog):

en: Stopping Perlbal:
cs: Ukončuji Perlbal:

en: Stopping Pound:
cs: Ukončuji Pound:

en: Stopping Qpid AMQP daemon:
cs: Ukončuji Qpid AMQP démona:

en: Stopping RADIUS server:
cs: Ukončuji RADIUS server:

en: Stopping RPC gssd:
cs: Ukončuji RPC gssd:

en: Stopping RPC idmapd:
cs: Ukončuji RPC idmapd:

en: Stopping SCSI target daemon:
cs: Ukončuji cíleného SCSI démona:

en: Stopping Shorewall:
cs: Ukončuji Shorewall:

en: Stopping UPS monitor:
cs: Ukončuji UPS monitor:

en: Stopping Video Disk Recorder ($prog):
cs: Ukončuji Video Disk Recorder ($prog):

en: Stopping Wesnoth game server:
cs: Ukončuji Wesnoth game server:

en: Stopping Xpilot game server:
cs: Ukončuji Xpilot game server:

en: Stopping YP map server:
cs: Ukončuji YP map server:

en: Stopping YP passwd service:
cs: Ukončuji službu YP hesel:

en: Stopping YP server services:
cs: Ukončuji služby serveru YP:

en: Stopping abrt daemon:
cs: Ukončuji abrt démona:

en: Stopping acpi daemon:
cs: Ukončuji acpi démona:

en: Stopping all ${MODULE_NAME} drivers:
cs: Ukončuji všechny ovladače ${MODULE_NAME}:

en: Stopping all running guests
cs: Ukončuji všechny běžící hosty

en: Stopping asterisk:
cs: Ukončuji asterisk:

en: Stopping capi4linux:
cs: Ukončuji capi4linux:

en: Stopping certmaster daemon:
cs: Ukončuji certmaster démona:

en: Stopping cobbler daemon:
cs: Ukončuji cobbler démona:

en: Stopping denyhosts:
cs: Ukončuji denyhosts:

en: Stopping disk encryption for $dst
cs: Ukončuji šifrování disku pro $dst:

en: Stopping distributed compiler daemon:
cs: Ukončuji démona distribuované kompilace:

en: Stopping distributed compiler scheduler:
cs: Ukončuji plánovač distribuované kompilace:

en: Stopping fail2ban:
cs: Ukončuji fail2ban:

en: Stopping func daemon:
cs: Ukončuji func démona:

en: Stopping hard disk temperature monitor daemon ($prog):
cs: Ukončuji démona monitorujícího teplotu harddisku ($prog):

en: Stopping ibmasm:
cs: Ukončuji ibmasm:

en: Stopping incrond:
cs: Ukončuji incrond:

en: Stopping infrared remote control daemon ($prog):
cs: Ukončuji démona infračerveného dálkového ovladače ($prog):

en: Stopping infrared remote control mouse daemon ($prog2):
cs: Zastavuji démona infračerveného dálkového ovladače - myši ($prog2):

en: Stopping ipmi_poweroff driver:
cs: Ukončuji ipmi_poweroff ovladač:

en: Stopping ipmi_watchdog driver:
cs: Ukončuji ovladač ipmi_watchdog:

en: Stopping liquidwar game server:
cs: Ukončuji liquidwar game server:

en: Stopping monotone server:
cs: Ukončuji monotone server:

en: Stopping named:
cs: Ukončuji named:

en: Stopping nsd:
cs: Ukončuji nsd:

en: Stopping pdns-recursor:
cs: Ukončuji pdns-recursor:

en: Stopping preload daemon:
cs: Ukončuji preload démona:

en: Stopping puppet:
cs: Ukončuji puppet:

en: Stopping puppetmaster:
cs: Ukončuji puppetmaster:

en: Stopping rstat services:
cs: Ukončuji služby rstat:

en: Stopping rusers services:
cs: Ukončuji služby rusers:

en: Stopping rwho services:
cs: Ukončuji služby rwho:

en: Stopping smokeping:
cs: Ukončuji smokeping:

en: Stopping supervisord:
cs: Ukončuji supervisord:

en: Stopping syslog-ng:
cs: Ukončuji syslog-ng:

en: Stopping system message bus:
cs: Ukončuji systémovou sběrnici zpráv:

en: Stopping unbound:
cs: Ukončuji unbound:

en: Stopping uuidd:
cs: Ukončuji uuidd:

en: Stopping vbi proxy daemon:
cs: Ukončuji vbi proxy démona:

en: Stopping xenconsoled daemon:
cs: Ukončuji xenconsoled démona:

en: Stopping xend daemon:
cs: Ukončuji xend démona:

en: Stopping xenner daemons
cs: Ukončuji xenner démony:

en: Stopping xenstored daemon:
cs: Ukončuji xenstored démona:

en: Stopping yum-updatesd:
cs: Ukončuji yum-updatesd:

en: Stray lockfile present; removing it.
cs: Nalezen zcestný soubor zámku; ostraňuji jej.

en: Syncing hardware clock to system time
cs: Synchronizuji hardwarové hodiny se systémovým časem

en: Table: $table
cs: Tabulka: $table

en: Tap support not available: tunctl not found
cs: Podpora tap není k dispozici: tunctl nenalezen

en: Targets still in use. Cannot shutdown service.
cs: Cíl je stále používán. Nemohu ukončit službu.

en: Telling INIT to go to single user mode.
cs: Žádám INIT, aby přešel do single user módu.

en: To lose old key remove file
cs: K odstranění starého klíče smažte soubor

en: Tunnel device '$device' bringing up didn't work
cs: Aktivace zařízení tunelu '$device' nefungovala

en: Tunnel device '$device' creation didn't work
cs: Tvorba zařízení tunelu '$device' nefungovala

en: Tunnel device 'sit0' enabling didn't work
cs: Povolení zařízení tunelu 'sit0' nefungovalo

en: Turning off allow_ypbind SELinux boolean
cs: Deaktivace SELinux proměnné allow_ypbind

en: Turning off quotas:
cs: Deaktivuji kvóty:

en: Turning off swap:
cs: Deaktivuji odkládací prostor (swap):

en: Turning on allow_ypbind SELinux boolean
cs: Aktivace SELinux proměnné allow_ypbind

en: Unconfigured: $prog, /etc/gkrellmd.conf not found
cs: Nenakonfigurováno: $prog, /etc/gkrellmd.conf nenalezen

en: Unconfigured: $prog, see /etc/sysconfig/hddtemp:
cs: Nenakonfigurováno: $prog, viz /etc/sysconfig/hddtemp:

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Unloading ISDN modules
cs: Uvolňuji ISDN moduly

en: Unmounting $mountpoint:
cs: Odpojuji $mountpoint:

en: Unmounting CIFS filesystems:
cs: Odpojuji systémy souborů CIFS:

en: Unmounting NCP filesystems:
cs: Odpojuji systémy souborů NCP:

en: Unmounting file systems
cs: Odpojuji systémy souborů

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
cs: Odpojuji systémy souborů připojené na loopback (další pokus):

en: Unmounting loopback filesystems:
cs: Odpojuji systémy souborů připojené na loopback:

en: Unmounting pipe file systems (retry):
cs: Odpojuji systémy souborů pipe (další pokus):

en: Unmounting pipe file systems:
cs: Odpojuji systémy souborů pipe:

en: Unregistering binary handler for Windows applications:
cs: Ruším registraci binárních ovladačů pro Windows aplikace:

en: Unregistering binary handler for qemu applications
cs: Ruším registraci binárních ovladačů pro qemu aplikace

en: Unsupported mechanism '$mechanism' for sending trigger to radvd
cs: Nepodporovaný mechanismus '$mechanism' pro posílání signálu radvd

en: Unsupported reason '$reason' for sending trigger to radvd
cs: Nepodporovaný důvod '$reason' pro poslání signálu radvd

en: Unsupported selection '$selection' specified (arg 2)
cs: Zadán nepodporovaný výběr '$selection' (param 2)

en: Updating RPMS in group $group:
cs: Aktualizuji RPM balíčky ve skupině  $group:

en: Usage $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}

en: Usage: $0 (start|stop|restart|condrestart|status)
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {condrestart|try-restart|start|stop|restart|reload|force-reload|status}
cs: Použití: $0 {condrestart|try-restart|start|stop|restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|forcestart|stop|status|restart|orcerestart|reload|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|forcestart|stop|status|restart|forcerestart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|reload|try-restart|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|force-reload|reload|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|configtest|status|force-reload|upgrade|restart}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|configtest|status|force-reload|upgrade|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|force-reload|report|restart|try-restart|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|reload|force-reload|report|restart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}
cs: Použití: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|reload|restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|rehash|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|rehash|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|conderstart|try-restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|status|force-reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status|condstop}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstop|condrestart|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condstop|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|checkconfig}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|checkconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart|try-restart|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|configtest}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|configtest}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|try-restart|reload|force-reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|cron|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|status|cron|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|condrestart|reload|force-reload|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|try-restart|condrestart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|force-reload|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|try-restart|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|softstop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|softstop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate|resume}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate|resume}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|cyclelogs|online|offline|command}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|cyclelogs|online|offline|command}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|force-reload|reload|condrestart|try-restart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|force-reload|reload|condrestart|try-restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|force-reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|pause|continue|reload|force-reload|condrestart|condstop}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|pause|continue|reload|force-reload|condrestart|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart|condstop}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|propagate}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|propagate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|genconfig}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|genconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|once|genconfig}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|once|genconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|try-restart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|try-restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|try-restart|restart|force-reload|reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|try-restart|restart|force-reload|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|status}

en: Usage: $0 {start|stop|switch|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|switch|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop}
cs: Použití: $0 {start|stop}

en: Usage: $0 {start}
cs: Použití: $0 {start}

en: Usage: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}
cs: Použití: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}

en: Usage: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}
cs: Použití: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}

en: Usage: $PROG {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
cs: Použití: $PROG {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status
cs: Použití: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}
cs: Použití: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
cs: Použití: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}
cs: Použití: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}
cs: Použití: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|force-reload|condrestart|status}
cs: Použití: $prog {start|stop|restart|force-reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status|help}
cs: Použití: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|compile|cleanup} [option]
cs: Použití: $prog {start|stop|restart|status|compile|cleanup}  [volba]

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}
cs: Použití: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|restart}
cs: Použití: $prog {start|stop|restart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|reload|restart|condrestart|force-reload|try-restart} [<configfile.{yml|conf}>]
cs: Použití: $prog {start|stop|status|reload|restart|condrestart|force-reload|try-restart}  [<configfile.{yml|conf}>]

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}
cs: Použití: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
cs: Použití: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}
cs: Použití: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}

en: Usage: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}
cs: Použití: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $service {start|stop|restart|list|status|clean}
cs: Použití: $service {start|stop|restart|list|status|clean}

en: Usage: ${IP6TABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
cs: Použití: ${IP6TABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: ${IPTABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
cs: Použití: ${IPTABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: apmd {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
cs: Použití: apmd {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: drbdlinksclean {start|stop|status|restart|force-reload}
cs: Použití: drbdlinksclean {start|stop|status|restart|force-reload}

en: Usage: ifup <device name>
cs: Použití: ifup <jméno_zařízení>

en: Usage: killproc [-p pidfile] [ -d delay] {program} [-signal]
cs: Použití: killproc [-p pidfile] [ -d delay] {program} [-signal]

en: Usage: killproc {program} [signal]
cs: Použití: killproc {program} [signal]

en: Usage: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart|condstop}
cs: Použití: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart|condstop}

en: Usage: pidfileofproc {program}
cs: Použití: pidfileofproc {program}

en: Usage: pidofproc [-p pidfile] {program}
cs: Použití: pidofproc [-p pid_soubor] {program}

en: Usage: pure-ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
cs: Použití: pure-ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: status [-p pidfile] {program}
cs: Použití: status [-p pid_soubor] {program}

en: Usage: status {program}
cs: Použití: status {program}

en: Usage: sys-unconfig
cs: Použití: sys-unconfig

en: Use "scandvb -o vdr" from the dvb-apps package to create one.
cs: Pro vytvoření použijte "scandvb -o vdr" z balíčku dvb-apps.

en: Users cannot control this device.
cs: Uživatelé nemohou toto zařízení obsluhovat.

en: Using 6to4 and RADVD IPv6 forwarding usually should be enabled, but it isn't
cs: Používání 6to4 a RADVD IPv6 forwardingu by mělo být povoleno, ale není

en: WARN
cs: VAROVÁNÍ

en: WARNING
cs: VAROVÁNÍ

en: WARNING: vconfig not able to disable REORDER_HDR on ${DEVICE}
cs: VAROVÁNÍ: vconfig nemohl zakázat REORDER_HDR na ${DEVICE}

en: Waiting for network...
cs: Čekám na síť...

en: Waiting for reader attach/detach events...
cs: Čekám na událost připojení/odpojení čtecího zařízení...

en: Warning: $prog may not have exited, start/restart may fail
cs: Varování: $prog možná neskončil, start/restart může selhat

en: Warning: configured MTU '$IPV6TO4_MTU' for 6to4 exceeds maximum limit of '$tunnelmtu', ignored
cs: Varování: nastavená MTU '$IPV6TO4_MTU' pro 6to4 překračuje maximum '$tunnelmtu', ignorována

en: Warning: interface 'tun6to4' does not support 'IPV6_DEFAULTGW', ignored
cs: Varování: rozhraní 'tun6to4' nepodporuje 'IPV6_DEFAULTGW', ignoruji.

en: Warning: ipppd (kernel 2.4.x and below) doesn't support IPv6 using encapsulation 'syncppp'
cs: Varování: ipppd (jádro 2.4.x a nižší) nepodporují IPv6 se zapouzdřením 'syncppp'

en: Warning: link doesn't support IPv6 using encapsulation 'rawip'
cs: Varování: linka nepodporuje IPv6 zapouzdření 'rawip'

en: Wine binary format handlers are not registered.
cs: Nejsou registrovány ovladače binárních formátů pro Wine.

en: Wine binary format handlers are registered.
cs: Obsluha binárních formátů pro Wine registrována.

en: You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
cs: Před používáním PostgreSQL musíte aktualizovat formát dat.

en: adsl-start does not exist or is not executable for ${DEVICE}
cs: adsl-start neexistuje nebo není spustitelné pro ${DEVICE}

en: amd shutdown
cs: ukončení amd

en: cC
cs: pP

en: certs generation
cs: generování certifikátů

en: clement stop
cs: mírné ukončení

en: common address redundancy protocol daemon
cs: démon common address redundancy protokolu

en: conf addition
cs: přídavek konfigurace

en: database check
cs: kontrola databáze

en: database initialization
cs: inicializace databáze

en: dead but pid file exists
cs: neběží, ale PID soubor existuje

en: dead but subsys locked
cs: neběží, ale subsystém je zamčen

en: denyhosts cron service is disabled.
cs: služba denyhosts je v cronu zakázána.

en: denyhosts cron service is enabled.
cs: služba denyhosts v cronu je aktivována.

en: domain is '$NISDOMAIN'
cs: doména je '$NISDOMAIN'

en: domain not found
cs: doména nenalezena

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't agree
cs: chyba v $FILE: IPADDR_START a IPADDR_END nesouhlasí

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
cs: chyba v $FILE: IPADDR_START je větší než IPADDR_END

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
cs: chyba v $FILE: zařízení $parent_device:$DEVNUM již použito v $devseen

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
cs: chyba v $FILE: IP adresa $IPADDR již použita v $ipseen

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
cs: chyba v $FILE: nezadáno zařízení nebo IP adresa

en: error in $FILE: invalid alias number
cs: chyba v $FILE: neplatné číslo aliasu

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
cs: chyba v souboru: ifcfg-${parent_device}

en: failed to clean cache $s.ko
cs: nepovedlo se vyčistit cache $s.ko

en: found CRASH file, srv not started
cs: nalezen CRASH soubor, srv nenastartován

en: freshclam daemon NOT up and running (please check this)
cs: freshclam démon NEBYL spuštěn a neběží (prosím zkontrolujte)

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
cs: ukončení ifup-ppp pro zařízení ${DEVICE}

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
cs: ifup-ppp pro ${DEVNAME} končí

en: innd shutdown
cs: ukončení innd

en: irattach shutdown
cs: ukončení irattach

en: irattach startup
cs: irattach startuje

en: is stopped
cs: je zastaven

en: key generation
cs: generování klíče

en: killing ctdbd
cs: zabíjím ctdbd

en: ktune stettings are not applied.
cs: nastavení ktune nebylo aplikováno.

en: move passphrase file
cs: přesun souboru s passphrase

en: named: already running
cs: named: je již spuštěn

en: netconsole module loaded
cs: modul netconsole zaveden

en: netconsole module not loaded
cs: modul netconsole není zaveden

en: netconsole: can't resolve MAC address of $SYSLOGADDR
cs: netconsole: nemohu přeložít MAC adresu $SYSLOGADDR

en: no dictionaries installed
cs: nenainstalovány žádné slovníky

en: not reloading $httpd due to configuration syntax error
cs: nezavádím $httpd znovu kvůli chybě syntaxe v konfiguraci

en: not reloading due to configuration syntax error
cs: nezavádím znovu kvůli chybě syntaxe v konfiguraci

en: packet import
cs: import paketu

en: parse error
cs: chyba zpracování

en: pppd does not exist or is not executable
cs: pppd neexistuje nebo není spustitelný

en: pppd does not exist or is not executable for ${DEVICE}
cs: pppd neexistuje nebo není spustitelný pro ${DEVICE}

en: pppd started for ${DEVNAME} on ${MODEMPORT} at ${LINESPEED}
cs: pppd spuštěn pro ${DEVNAME} na ${MODEMPORT} s ${LINESPEED}

en: program is dead and /var/lock lock file exists
cs: program neběží, ale zámek ve /var/lock existuje

en: program is dead and /var/run pid file exists
cs: program neběží, ale pid soubor ve /var/run existuje

en: program is not running
cs: program není spuštěn

en: program or service status is unknown
cs: stav programu nebo služby je neznámý

en: qemu binary format handlers are not registered.
cs: Nejsou registrovány ovladače binárních formátů pro qemu.

en: qemu binary format handlers are registered.
cs: Obsluha binárních formátů pro qemu registrována.

en: radvd control enabled, but config is not complete
cs: radvd povoleno, ale konfigurace není kompletní

en: radvd not (properly) installed, triggering failed
cs: radvd není (správně) nainstalován, poslání signálu selhalo

en: reloading sm-client:
cs: znovu zavádím sm-client:

en: restarting $prog...
cs: restartuji $prog...

en: stale lock files may be present in $directory
cs: v $directory se mohou vyskytovat staré zámky (lock files)

en: status $rc of $prog
cs: stav $rc $prog

en: to
cs: k

en: usage: $0 <net-device>
cs: Použití: $0 <síťové-zařízení>

en: usage: ifdown <device name>
cs: použití: ifdown <jméno zařízení>

en: usage: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]
cs: Použití: ifup-aliases <síťové_zařízení> [<nastavení-rodiče>]

en: usage: ifup-routes <net-device> [<nickname>]
cs: použití: ifup-routes <síťové-zařízení> [<přezdívka>]

en: vncserver shutdown
cs: ukončení vncserver

en: vncserver startup
cs: spuštění vncserver

en: yY
cs: aA
