sharutils 4.6.3-pre4 - en to bg translation catalogue (151 entries)

en: 
      -m, --base64    use base64 encoding as of RFC1521
          --help      display this help and exit
          --version   output version information and exit
bg: 
      -m, --base64    използва кодиране base64 според RFC1521
          --help      извежда тази помощна справка и завършва
          --version   извежда информация за версията и завършва

en: 
    Controlling the shar headers:
      -n, --archive-name=NAME   use NAME to document the archive
      -s, --submitter=ADDRESS   override the submitter name
      -a, --net-headers         output Submitted-by: & Archive-name: headers
      -c, --cut-mark            start the shar with a cut line
      -t, --translate           translate messages in the script
    
    Selecting how files are stocked:
      -M, --mixed-uuencode         dynamically decide uuencoding (default)
      -T, --text-files             treat all files as text
      -B, --uuencode               treat all files as binary, use uuencode
      -z, --gzip                   gzip and uuencode all files
      -g, --level-for-gzip=LEVEL   pass -LEVEL (default 9) to gzip
      -j, --bzip2                  bzip2 and uuencode all files
bg: 
    Определяне заглавията на shar:
      -n, --archive-name=ИМЕ    използва ИМЕ за описание на архива
      -s, --submitter=АДРЕС     посочва алтернативно име на автора
      -a, --net-headers         извежда полета „Submitted-by:“ и „Archive-name“:
      -c, --cut-mark            започва shar с ред „Срежи тук“
      -t, --translate           превежда съобщенията в скрипта
    
    Определяне как се складират файловете:
      -M, --mixed-uuencode         определя динамично uue-кодирането (подразбира се)
      -T, --text-files             работи с всички файлове като с текстови
      -B, --uuencode               работи с файловете като с двоични (с uuencode)
      -z, --gzip                   uuе-кодира и компресира с gzip всички файлове
      -g, --level-for-gzip=НИВО    подава опция -НИВО (по подразбиране 9) на gzip
      -j, --bzip2                  uue-кодира и компресира с bzip2 всички файлове

en: 
    Giving feedback:
          --help              display this help and exit
          --version           output version information and exit
      -q, --quiet, --silent   do not output verbose messages locally
bg: 
    Информация:
          --help              извежда тази справка и завършва
          --version           извежда информация за версията и завършва
      -q, --quiet, --silent   не извежда локално подробни съобщения

en: 
    Option -o is required with -l or -L, option -n is required with -a.
bg: 
    При -l или -L е задължителна и опция -o, при -a е задължителна и опция -n.

en: 
    Protecting against transmission:
      -w, --no-character-count      do not use `wc -c' to check size
      -D, --no-md5-digest           do not use `md5sum' digest to verify
      -F, --force-prefix            force the prefix character on every line
      -d, --here-delimiter=STRING   use STRING to delimit the files in the shar
    
    Producing different kinds of shars:
      -V, --vanilla-operation   produce very simple and undemanding shars
      -P, --no-piping           exclusively use temporary files at unshar time
      -x, --no-check-existing   blindly overwrite existing files
      -X, --query-user          ask user before overwriting files (not for Net)
      -m, --no-timestamp        do not restore file modification dates & times
      -Q, --quiet-unshar        avoid verbose messages at unshar time
      -f, --basename            restore in one directory, despite hierarchy
          --no-i18n             do not produce internationalized shell script
bg: 
    Защита на данните при пренасяне:
      -w, --no-character-count      да не се ползва „wc -c“ за проверка на размера
      -D, --no-md5-digest           да не се сверява контролна сума с „md5sum“ 
      -F, --force-prefix            да се слага контролен начален знак на всеки ред
      -d, --here-delimiter=НИЗ      да се ползва НИЗ за отделяне на файловете в shar
    
    Създаване на различни видове shar:
      -V, --vanilla-operation   съвсем обикновени и невзискателни архиви shar
      -P, --no-piping           само временни файлове при разархивиране, не конвейри
      -x, --no-check-existing   неконтролируемо да се заличават съществуващи файлове
      -X, --query-user          да пита преди заличаване на файлове (да не се
                                използва при архиви, разпространявани по мрежата)
      -m, --no-timestamp        без възстановяване времето на промяна на файловете
      -Q, --quiet-unshar        без подробни съобщения при разархивиране
      -f, --basename            разархивира в един каталог въпреки йерархията
          --no-i18n             да не се генерира интернационализиран скрипт

en: 
    Selecting files:
      -p, --intermix-type     allow -[BTzZ] in file lists to change mode
      -S, --stdin-file-list   read file list from standard input
bg: 
    Избор на файлове:
      -p, --intermix-type     смяна режима на достъп с редуване на различни -[BTzZ]
      -S, --stdin-file-list   файловият списък се чете от стандартния вход

en: 
    Selecting files:
      -p, --intermix-type     allow -[BTz] in file lists to change mode
      -S, --stdin-file-list   read file list from standard input
bg: 
    Избор на файлове:
      -p, --intermix-type     смяна режима на достъп с редуване на различни -[BTz]
      -S, --stdin-file-list   файловият списък се чете от стандартния вход

en: 
    Splitting output:
      -o, --output-prefix=PREFIX    output to file PREFIX.01 through PREFIX.NN
      -l, --whole-size-limit=SIZE   split archive, not files, to SIZE kilobytes
      -L, --split-size-limit=SIZE   split archive, or files, to SIZE kilobytes
bg: 
    Разделяне на изхода:
      -o, --output-prefix=ПРЕФИКС   извежда във файлове от ПРЕФИКС.01 до ПРЕФИКС.NN
      -l, --whole-size-limit=РАЗМ   разделя архива, не файловете, до РАЗМ килобайта
      -L, --split-size-limit=РАЗМ   разделя архива или файловете до РАЗМ килобайта

en:   -Z, --compress               compress and uuencode all files
      -b, --bits-per-code=BITS     pass -bBITS (default 12) to compress
bg:   -Z, --compress               uue-кодира и компресира с compress всички файлове
      -b, --bits-per-code=БИТОВЕ   подава -bБИТОВЕ (по подразбиране 12) на compress

en: %s is probably not a shell archive
bg: %s вероятно не е shar-архив

en: %s looks like raw C code, not a shell archive
bg: %s изглежда като изходен програмен код на Си, а не на shar-архив

en: %s: Illegal ~user
bg: %s: Неправилен ~потребител

en: %s: No `begin' line
bg: %s: Няма ред „begin“

en: %s: No `end' line
bg: %s: Без ред „end“

en: %s: No user `%s'
bg: %s: Няма потребител „%s“

en: %s: Not a regular file
bg: %s: Не е обикновен файл

en: %s: Short file
bg: %s: Къс файл

en: %s: Write error
bg: %s: Грешка при запис

en: %s: data following `=' padding character
bg: %s: данни следват запълващия символ „=“

en: %s: illegal line
bg: %s: неправилен ред

en: %s: illegal option -- %c
bg: %s: неправилна опция -- %c

en: %s: invalid option -- %c
bg: %s: неправилна опция -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията „%c%s“ не допуска аргумент

en: %s: option `%s' is ambiguous
bg: %s: опцията „%s“ е двусмислена

en: %s: option `%s' requires an argument
bg: %s: опцията „%s“ изисква аргумент

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията „--%s“ не допуска аргумент

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията „-W %s“ не допуска аргумент

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
bg: %s: опцията „-W %s“ е двусмислена

en: %s: option requires an argument -- %c
bg: %s: опцията изисква аргумент -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
bg: %s: непозната опция „%c%s“

en: %s: unrecognized option `--%s'
bg: %s: непозната опция „--%s“

en: 'restoration warning:  size of %s is not %s'
bg: 'предупреждение за възстановяването:  размерът на %s не е %s'

en: (binary)
bg: (двоичен)

en: (bzipped)
bg: (компресиран с bzip2)

en: (compressed)
bg: (компресиран)

en: (empty)
bg: (празен)

en: (gzipped)
bg: (компресиран с gzip)

en: (text)
bg: (текст)

en: -C is being deprecated, use -Z instead
bg: опцията -C е остаряла, ползвайте -Z вместо нея

en: Archives must be unpacked in sequence!
    Please unpack part '`cat ${lock_dir}/seq`' next.
bg: Архивите трябва да се разпакетират един по един!
    Моля, следваща разпакетирайте частта '`cat ${lock_dir}/seq`'.

en: Cannot access %s
bg: Няма достъп до %s

en: Cannot chdir to `%s'
bg: Текущият каталог не може да се смени на „%s“

en: Cannot get current directory name
bg: Не може да се получи името на текущия каталог

en: Cannot open file %s
bg: Файлът %s не може да се отвори

en: Cannot use -a option without -n
bg: Не може да се използва опция -a без -n

en: Cannot use -l or -L option without -o
bg: Не може да се използва опция -l или -L без -o

en: Closing `%s'
bg: Затваря се „%s“

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
bg: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.
    Това е свободен софтуер.  Вижте изходния код за условията за копиране. НЯМА
    ГАРАНЦИИ -- включително без предполагаемите гаранции за полезност и пригодност

en: Could not fork
bg: Не може да се породи дъщерен процес

en: Created %d files
bg: Създадени са %d файла

en: DEBUG was not selected at compile time
bg: по време на компилация не е била посочена опция „DEBUG“

en: End of %s part %d
bg: Край на %s, част %d

en: End of part %d, continue with part %d
bg: Край на част %d, продължава се с част %d

en: End of part %ld, continue with part %ld
bg: Край на част %ld, продължава се с част %ld

en: File %s (%s)
bg: Файл %s (%s)

en: File %s is complete
bg: Файлът %s е готов

en: File %s is continued in part %d
bg: Файлът %s продължава в част %d

en: Found no shell commands after `cut' in %s
bg: Не са открити команди на обвивката след „cut“ в %s

en: Found no shell commands in %s
bg: Не са открити команди на обвивката в %s

en: Hard limit %s
bg: Твърдо ограничение %s

en: In shar: remaining size %s
bg: В shar: оставащ размер %s

en: Limit still %s
bg: Ограничението все още е %s

en: MD5 check failed
bg: контролната сума MD5 не се потвърди

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
bg: Аргументите, задължителни за дългите опции, са задължителни и за късите.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    
      -d, --directory=DIRECTORY   change to DIRECTORY before unpacking
      -c, --overwrite             pass -c to shar script for overwriting files
      -e, --exit-0                same as `--split-at="exit 0"'
      -E, --split-at=STRING       split concatenated shars after STRING
      -f, --force                 same as `-c'
          --help                  display this help and exit
          --version               output version information and exit
    
    If no FILE, standard input is read.
bg: Аргументите, задължителни за дългите опции, са задължителни и за късите.
    
      -d, --directory=КАТАЛОГ     минава в КАТАЛОГ преди да се разпакетира
      -c, --overwrite             подава -c на скрипта shar за заместване на файлове
      -e, --exit-0                същото като „--split-at="exit 0"“
      -E, --split-at=НИЗ          разделя съединени архиви след НИЗ
      -f, --force                 същото като „-c“
          --help                  извежда тази справка и завършва
          --version               извежда информация за версията и излиза
    
    Ако няма ФАЙЛ, се чете от стандартния вход.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory to short options too.
      -o, --output-file=FILE   direct output to FILE
          --help               display this help and exit
          --version            output version information and exit
bg: Аргументите, задължителни за дългите опции, са задължителни и за късите.
      -o, --output-file=ФАЙЛ   насочва изхода във ФАЙЛ
          --help               извежда тази помощна справка и завършва
          --version            извежда информация за версията и завършва

en: New file, remaining %s,
bg: Нов файл, преименува се на %s,

en: No input files
bg: Няма входни файлове

en: Note: not verifying md5sums.  Consider installing GNU coreutils.
bg: Забележете: не се проверяват MD5-суми.  Обмислете евентуално инсталиране на GNU coreutils.

en: Opening `%s'
bg: Отваря се „%s“

en: Option -g implies -z, option -b implies -Z.
bg: Опцията -g влече -z, опцията -b влече -Z.

en: Option -g implies -z.
bg: Опцията -g влече -z.

en: PLEASE avoid -X shars on Usenet or public networks
bg: Моля, избягвайте разпространяването на архиви с -X по общодостъпни мрежи

en: Please unpack part '${shar_sequence}' next!
bg: Моля, след това разпакетирайте част '${shar_sequence}'!

en: Please unpack part 1 first!
bg: Моля, разпакетирайте най-напред част 1!

en: Read error
bg: Грешка при четене

en: Report bugs to <%s>.
bg: За грешки съобщавайте на <%s>.
    За грешки в българския превод на <dict@fsa-bg.org>

en: SKIPPING %s
bg: ПРОПУСКА СЕ %s

en: SKIPPING %s (file already exists)
bg: ПРОПУСКА СЕ %s (файлът вече съществува)

en: STILL SKIPPING %s
bg: ВСЕ ОЩЕ СЕ ПРОПУСКА %s

en: Saving %s (%s)
bg: Запазване %s (%s)

en: Soft limit %s
bg: Меко ограничение %s

en: Starting `sh' process
bg: Стартиране на процес „sh“

en: Starting file %s
bg: Започва файл %s

en: The `cut' line was followed by: %s
bg: Редът „cut“ бе следван от: %s

en: This system doesn't support -Z ('compress'), use -z instead
bg: Тази система не поддържа -Z („compress“), вместо това ползвайте -z

en: Too many directories for mkdir generation
bg: Има твърде много каталози за създаване с mkdir

en: Try `%s --help' for more information.
bg: Използвайте „%s --help“ за повече информация.

en: Unknown system error
bg: Непозната системна грешка

en: Usage: %s [FILE]...
bg: Използване: %s [ФАЙЛ]...

en: Usage: %s [INFILE] REMOTEFILE
bg: Използване: %s [ВХОД_ФАЙЛ] ОТДАЛЕЧЕН_ФАЙЛ

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
bg: Използване: %s [ОПЦИЯ]... [ФАЙЛ]...

en: WARNING: No user interaction in vanilla mode
bg: ВНИМАНИЕ: без диалог с потребителя в режим „--vanilla-operation“

en: WARNING: Non-text storage options overridden
bg: ВНИМАНИЕ: Не са взети предвид опции за файлове в нетекстов формат

en: WARNING: not restoring timestamps.  Consider getting and
bg: ВНИМАНИЕ: не се възстановяват времената.  Обмислете евентуалното инсталиране

en: Write error
bg: Грешка при запис

en: You have unpacked the last part
bg: Разархивирахте последната част

en: all
bg: всички

en: allocate file buffer
bg: заделя файлов буфер

en: allocate file name buffer
bg: заделя буфер за файлово име

en: allocating output file name
bg: запазва се име на изходен файл

en: archive
bg: архив

en: binary
bg: двоичен

en: bunzipping file %s
bg: bzip2-файлът %s се разкомпресира

en: bzipped
bg: компресиран с bzip2

en: cannot access %s
bg: не може да се получи достъп до %s

en: chmod of %s
bg: смяна на правата на %s

en: compressed
bg: компресиран

en: continuing file %s
bg: продължава се с файла %s

en: denied writing FIFO (%s)
bg: отказан запис в именуван канал (%s)

en: empty
bg: празен

en: exit immediately
bg: незабавен изход

en: explain choices
bg: да обяснява избора

en: extraction aborted
bg: извличането е прекъснато

en: failed to create lock directory
bg: не може да се създаде заключващ каталог

en: fopen-ing %s
bg: Отваря се с fopen %s

en: freopen of %s
bg: Отваря се с freopen %s

en: fstat-ing %s
bg: Прочита се с fstat статуса на %s

en: gunzipping file %s
bg: gzip-файлът %s се разкомпресира

en: gzipped
bg: компресиран с gzip

en: help
bg: справка

en: illegal output prefix
bg: неправилен префикс на изхода

en: installing GNU `touch'\'', distributed in GNU coreutils...
bg: на командата „touch“ от пакета GNU coreutils.

en: invalid file size limit `%s'
bg: неправилно ограничение за размер на файл „%s“

en: invalid format (count field too wide): '%s'
bg: неправилен формат (твърде широко поле за брояч): „%s“

en: lock directory '${lock_dir}' exists
bg: заключващият каталог '${lock_dir}' съществува

en: memory exhausted
bg: паметта е изчерпана

en: no
bg: не

en: none
bg: никой

en: not following symlink (%s)
bg: не се следва символна връзка (%s)

en: overwrite %s
bg: да се замести %s

en: overwrite all files
bg: да се заместят всички файлове

en: overwrite no files
bg: да не се заместват файлове

en: overwrite this file
bg: този файл да се замести

en: overwriting %s
bg: заместване на %s

en: quit
bg: изход

en: restore of %s failed
bg: не можа да се възстанови %s

en: restore of %s failed
bg: не успя възстановяването на %s

en: skip this file
bg: този файл да се пропусне

en: standard input
bg: стандартен вход

en: text
bg: текст

en: uncompressing file %s
bg: файлът %s се разкомпресира

en: uudecoding file %s
bg: uue-файлът %s се декодира

en: x - created directory `%s'\''.
bg: x - създаден е каталог „%s“.

en: x - created lock directory `'%s\''.
bg: x - създаден е заключващ каталог „'%s'“.

en: x - extracting %s %s
bg: x - извлича се %s %s

en: x - failed to create directory `%s'\''.
bg: x - не може да се създаде каталог „%s“.

en: x - failed to create lock directory `'%s\''.
bg: x - не може да се създаде заключващ каталог „'%s'“.

en: x - failed to remove lock directory `'%s\''.
bg: x - неуспешно изтриване на заключващ каталог „'%s'“.

en: x - removed lock directory `'%s\''.
bg: x - премахнат е заключващият каталог „'%s'“.

en: yes
bg: да
