initscripts - en to bg translation catalogue (699 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
bg: 		Натиснете 'I' за интерактивно стартиране.

en: 		Welcome to
bg: 		Добре дошли в

en:   OK
bg:   Да

en:  done.
bg: готово.

en:  failed.
bg:  не успя.

en:  failed; no link present.  Check cable?
bg: неуспешно: няма връзка. Проверихте ли кабела?

en: $0: $DEVICE not a character device?
bg: $0: $DEVICE не е символно устройство?

en: $0: CPU microcode data file not present ($DATAFILE)
bg: $0: Файла с процесорния микрокод липсва ($DATAFILE)

en: $0: Link is down
bg: $0: Връзката прекъсна

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
bg: $0: Употреба: daemon [+/-nicelevel] {program}

en: $0: call me as 'halt' or 'reboot' please!
bg: $0: стартирайте ме като 'halt' или 'reboot', моля!

en: $0: configuration for ${1} not found.
bg: $0: не е намерена конфигурация за ${1}.

en: $0: kernel does not have CPU microcode device support
bg: $0: ядрото няма поддръжка на устройство за микрокода в процесорите

en: $0: microcode device $DEVICE doesn't exist?
bg: $0: microcode устройството $DEVICE не съществува?

en: $BASENAME already running.
bg: $BASENAME вече работи.

en: $BASENAME error exporting databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.log
bg: $BASENAME грешка при експортиране на базите данни, проверете ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.журнал

en: $BASENAME error importing databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.log
bg: $BASENAME грешка при импорт на базите данни, проверете ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.журнал

en: $BASENAME exporting databases
bg: $BASENAME експортиране на базите данни

en: $BASENAME importing databases
bg: $BASENAME импорт на базите данни

en: $DAEMON is not set.
bg: $DAEMON не е настроен.

en: $NAME is attached to $DEVICE
bg: $NAME е отнесен към $DEVICE

en: $alias device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
bg: $alias интерфейс ${DEVICE} не е наличен в момента, забавяне на инициализацията.

en: $base (pid $pid) is running...
bg: $base (pid $pid) работи...

en: $base dead but pid file exists
bg: ${base} е спрял, но pid файла стои

en: $base dead but subsys locked
bg: $base е спрял но subsys е заключен

en: $base is stopped
bg: $base е спряна

en: $base reload
bg: презареждане на $base

en: $base shutdown
bg: $base спиране

en: $base startup
bg: $base стартиране

en: $dst: LUKS requires non-random key, skipping
bg: $dst: LUKS изисква не-произволен ключ, пропускане

en: $dst: no value for cipher option, skipping
bg: $dst: няма стойност за опция cipher, пропускане

en: $dst: no value for hash option, skipping
bg: $dst: няма стойност за hash, пропускане

en: $dst: no value for size option, skipping
bg: $dst: няма стойност за размер, пропускане

en: $file is not owned by "$user"
bg: $file не е собственост на "$user"

en: $file is not readable by "$user"
bg: $file не може да се чете от "$user"

en: $prog abort
bg: $prog прекратяване

en: $prog already running
bg: $prog вече работи

en: $prog check
bg: проверка на $prog

en: $prog flush
bg: $prog запис

en: $prog is already running.
bg: $prog вече работи.

en: $prog is already stopped.
bg: $prog не работеше.

en: $prog is running
bg: $prog работи

en: $prog is running...
bg: $prog работи...

en: $prog is stopped
bg: $prog е спрян

en: $prog not running
bg: $prog не е стартиран

en: $prog reload
bg: $prog презареждане

en: $prog shutdown
bg: $prog спряна

en: $prog start
bg: стартиране $prog

en: $prog stop
bg: спиране на $prog

en: $prog: Synchronizing with time server:
bg: $prog: Синхронизация със сървър за време:

en: $prog: already running
bg: $prog: вече работи

en: ${SERVICE}: unrecognized service
bg: ${SERVICE}: неразпозната услуга

en: ${base} (pid $pid) is running...
bg: ${base} (pid $pid) е стартиран...

en: ${base} dead but pid file exists
bg: ${base} е спрял, но съществува pid файл

en: ${base} dead but subsys locked
bg: ${base} е спрял, но subsys е заключен

en: ${base} is stopped
bg: ${base} е спрян

en: 'No route to host' adding route '$networkipv6' via gateway '$gatewayipv6' through device '$device'
bg: 'Няма маршрут до хост' добавяне на маршрут '$networkipv6' през шлюз '$gatewayipv6' през устройство '$device'

en: ($pid) is running...
bg: ($pid) работи...

en: (Repair filesystem)
bg: (Поправка на файлова система)

en: (no mouse is configured)
bg: (не е конфигурирана мишка)

en: *** $0 can not be called in this way
bg: *** $0 не може да се извиква така

en: *** /etc/selinux/config indicates you want to manually fix labeling
bg: *** /etc/selinux/config показва че искате ръчно да коригирате етицирането

en: *** An error occurred during the file system check.
bg: *** Грешка по време на проверка на файловата система.

en: *** Disabling security enforcement for system recovery.
bg: *** Изключване наложените мерки за сигурност за възстановяване на системата.

en: *** Dropping you to a shell; the system will continue
bg: *** Пускаме Ви на команден ред; системата ще продължи

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
bg: *** Оставате в обвивката; системата ще се рестартира

en: *** Please see /usr/share/doc/clamav-server-*/README how
bg: *** Моля вижте /usr/share/doc/clamav-server-*/README относно как

en: *** Relabeling could take a very long time, depending on file
bg: *** Реетицирането може да отнеме доста време, зависещо от файла

en: *** Run 'setenforce 1' to reenable.
bg: *** Изпълнете 'setenforce 1' за включване отново.

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
bg: *** Внимание -- SELinux политиката ${SELINUXTYPE} се нуждае от реетикиране.

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
bg: *** Внимание -- SELinux политика ${SELINUXTYPE} изисква преетикиране.

en: *** Warning -- SELinux is active
bg: *** Внимание -- SELinux е активен

en: *** Warning -- the system did not shut down cleanly.
bg: *** Внимание -- системата не е спряла чисто.

en: *** problems. Dropping you to a shell; the system will reboot
bg: *** проблеми. Пускаме Ви в команден ред; системата ще рестартира

en: *** system size and speed of hard drives.
bg: *** системен размер и скорост на твърдите дискове.

en: *** the clamav-server can be configured
bg: *** clamav-server може да бъде конфигуриран

en: *** when you leave the shell.
bg: *** когато напуснете обвивката.

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
bg: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} не съществува

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist for ${DEVICE}
bg: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} не съществува за ${DEVICE}

en: /proc entries are not fixed
bg: /proc елементите не са коригирани

en: /proc entries were fixed
bg: /proc елементите бяха поправени

en: /proc filesystem unavailable
bg: /proc файловата система е недостъпна

en: 6to4 configuration is not valid
bg: 6to4 конфигурацията е невалидна

en: Active CIFS mountpoints:
bg: Активни CIFS точки на монтиране:

en: Active NCP mountpoints:
bg: Активни NCP точки на монтиране:

en: Active NFS mountpoints:
bg: Активни NFS точки на монтиране:

en: Active network block devices:
bg: Активиране на мрежови блокови устройства:

en: Adding udev persistent rules
bg: Добавяне на постоянните udev правила

en: An old version of the database format was found.
bg: Стара версия на БД формата е намерена.

en: Applying Intel CPU microcode update:
bg: Обновяване микрокода на Intel процесор:

en: Applying arptables firewall rules:
bg: Прилагане на arptables правилата на защитна стена:

en: Argument 1 is empty but should contain interface name - skip IPv6to4 initialization
bg: Аргумент 1 е празен, а би трябвало да съдържа име на интерфейс - пропускане на IPv6to4 инициализацията

en: Automatic reboot in progress.
bg: Изпълнява се автоматично рестартиране.

en: Avahi DNS daemon is not running
bg: Avahi DNS демона не работи

en: Avahi DNS daemon is running
bg: Avahi DNS демона работи

en: Avahi daemon is not running
bg: Avahi демона не е стартиран

en: Avahi daemon is running
bg: Avahi демона работи

en: Binary handler for Windows applications already registered
bg: Обработката на двоични Windows приложения вече е регистрирана

en: Bridge support not available: brctl not found
bg: Няма поддръжка на мостове: brctrl не е намерен

en: Bringing up interface $i:
bg: Активиране на интерфейс $i:

en: Bringing up loopback interface:
bg: Активиране на loopback интерфейс:

en: CIM server ($pid) is running
bg: CIM сървъра ($pid) работи

en: CIM server is not running
bg: CIM сървъра не работи

en: CRITICAL
bg: КРИТИЧНО

en: Can not find util-vserver installation (the file '$UTIL_VSERVER_VARS' would be expected); aborting...
bg: Не може да бъде намерена инсталацията на util-vserver (файла '$UTIL_VSERVER_VARS' би бил очакван); прекратяване...

en: Can't find $PRIVOXY_BIN, exit.
bg: Не е намерен $PRIVOXY_BIN, прекъсване.

en: Can't find $PRIVOXY_CONF, exit.
bg: Не е намерен $PRIVOXY_CONF, прекъсване.

en: Cannot add IPv6 address '$address' on dev '$device'
bg: Неможе да добави IPv6 адреса '$address' на dev '$device'

en: Cannot delete IPv6 address '$address' on dev '$device'
bg: Неможе да изтрие IPv6 адреса '$address' на устройство '$device'

en: Cannot enable IPv6 privacy method '$IPV6_PRIVACY', not supported by kernel
bg: Не може да се включи IPv6 метода за конфиденциалност '$IPV6_PRIVACY', не се поддържа от ядрото

en: Cannot find user $CYPHESISUSER to run cyphesis service.
bg: Не може да се намери потребител $CYPHESISUSER за стартиране на услугата cyphesis.

en: Changing target policies to DROP:
bg: Променяне на планираните политиките на DROP:

en: Checking SMART devices now:
bg: Проверяване на SMART устройствата:

en: Checking configuration files for $prog:
bg: Проверка конфигурационните файлове на $prog:

en: Checking database format in
bg: Проверка формата на базата данни в

en: Checking filesystems
bg: Проверка на файлови системи

en: Checking for $prog daemon:
bg: Проверка за демон $prog:

en: Checking local filesystem quotas:
bg: Проверка за квоти за локалните файлови системи:

en: Checking network-attached filesystems
bg: Проверка на мрежово-закачените файлови системи

en: Clearing all current rules and user defined chains:
bg: Премахване на всички текущи правила и потребителско дефинирани вериги:

en: Configuration file or keys are invalid
bg: Конфигурацията или ключовете са невалидни

en: Configured CIFS mountpoints:
bg: Конфигуриране на CIFS точките на монтиране:

en: Configured NCP mountpoints:
bg: Конфигурирани NCP точки на монтиране:

en: Configured NFS mountpoints:
bg: Конфигуриране на NFS точки на монтиране:

en: Configured devices:
bg: Конфигурирани устройства:

en: Configured network block devices:
bg: Конфигуриране мрежови блокови устройства:

en: Could not check for running PostgreSQL database.
bg: Не може да се провери за работеща PostgreSQL база данни.

en: Could not set 802.1Q VLAN parameters.
bg: Неуспешно задаване на 802.1Q VLAN параметрите.

en: Creating PostgreSQL account:
bg: Създаване на PostgreSQL акаунт:

en: Creating PostgreSQL database:
bg: Създаване на PostgreSQL база данни:

en: Creating required directories
bg: Създаване на необходимите директории

en: Currently active devices:
bg: Устройства, активни в момента:

en: DSA key generation
bg: Генериране на DSA ключ

en: Detaching loopback device $dev:
bg: Освобождаване на loopback устройство $dev:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
bg: Определяне на IP информацията за ${DEVICE}...

en: Device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
bg: Устройство ${DEVICE} не изглежда наличено, инициализацията му ще се забави.

en: Device ${DEVICE} has MAC address ${FOUNDMACADDR}, instead of configured address ${HWADDR}. Ignoring.
bg: Устройство ${DEVICE} има MAC адрес ${FOUNDMACADDR} вместо зададения адрес ${HWADDR}. Игнориране.

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
bg: Устройство ${DEVICE} има MAC адрес, различен от очаквания. Игнорира се.

en: Device '$DEVICE' is already up, please shutdown first
bg: Устройство '$DEVICE' е активно, трябва да бъде спряно преди това

en: Device '$DEVICE' isn't supported as a valid GRE device name.
bg: Устройство '$DEVICE' не се поддържа като валидно GRE име на устройство.

en: Device '$DEVICE' isn't supported here, use IPV6_AUTOTUNNEL setting and restart (IPv6) networking
bg: Устройство '$DEVICE' не се поддържа тук, ползвайте IPV6_AUTOTUNNEL настройка и рестартирайте мрежовата подсистема

en: Device '$device' doesn't exist
bg: Устройство '$device' не съществува

en: Device '$device' enabling didn't work
bg: Разрешаването на устройството '$device' не проработи

en: Device 'tun6to4' (from '$DEVICE') is already up, shutdown first
bg: Устройство 'tun6to4' (от '$DEVICE') в момента работи, спрете го първо

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
bg: Отмяна на автоматичната IPv4 дефрагментация:

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
bg: Деактивиране на IPv4 препращане на пакети:

en: Disabling denyhosts cron service:
bg: Изключване на denyhosts cron услугата:

en: Disabling monthly Smolt update:
bg: Изключване на месечното Smolt обновяване:

en: Disabling netconsole
bg: Изключване на netconsole

en: Disabling nightly apt update:
bg: Изключване на нощното apt обновяване:

en: Disabling nightly yum update:
bg: Изключване на нощното yum обновяване:

en: Dumping state in /tmp/sec.dump:
bg: Запис на състоянието в /tmp/sec.dump:

en: ERROR
bg: ГРЕШКА

en: ERROR: [ipv6_log] Cannot log to channel '$channel'
bg: ГРЕШКА: [ipv6_log] Невъзможно регистрирането на канал '$channel'

en: ERROR: [ipv6_log] Loglevel isn't valid '$level' (arg 2)
bg: ГРЕШКА: [ipv6_log] Невалидно ниво на журнал '$level' (arg 2)

en: ERROR: [ipv6_log] Missing 'message' (arg 1)
bg: ГРЕШКА: [ipv6_log] Липсва 'message' (arg 1)

en: ERROR: [ipv6_log] Syslog is chosen, but binary 'logger' doesn't exist or isn't executable
bg: ГРЕШКА: [ipv6_log] Избран е syslog, но изпълнимия файл 'logger' не съществува или не е изпълним

en: ERROR: could not add vlan ${VID} as ${DEVICE} on dev ${PHYSDEV}
bg: ГРЕШКА: не мога да добавя VLAN ${VID} като ${DEVICE} на ${PHYSDEV}

en: Enabling /etc/fstab swaps:
bg: Включване на /etc/fstab swap-ове:

en: Enabling denyhosts cron service:
bg: Включване на denyhosts cron услугата:

en: Enabling local filesystem quotas:
bg: Активиране квоти на локалните файлови системи:

en: Enabling local swap partitions:
bg: Активиране на локалните swap дялове:

en: Enabling monthly Smolt checkin:
bg: Разрешаване на месечното Smolt обновяване:

en: Enabling nightly apt update:
bg: Стартиране на нощното apt обновяване:

en: Enabling nightly yum update:
bg: Разрешаване на нощното yum обновяване:

en: Entering interactive startup
bg: Влизане в интерактивно стартиране

en: Entering non-interactive startup
bg: Влизане в не интерактивно стартиране

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
bg: Грешка при задаване на адрес ${IPADDR} на ${DEVICE}.

en: Error occured while calculating the IPv6to4 prefix
bg: Възникна грешка при изчисляване на IPv6to4 префикса

en: Error occurred while calculating the IPv6to4 prefix
bg: Грешка при пресмятане на IPv6to4 префикс

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
bg: Грешка. Друга машина вече използва адрес ${IPADDR}.

en: Error. Default principal database does not exist.
bg: Грешка. Подразбиращата се principal база данни липсва.

en: Error. This appears to be a slave server, found kpropd.acl
bg: Грешка. Това изглежда е подчинен сървър, намиращ се в kpropd.acl

en: Error: no valid $cfg found.
bg: Грешка: няма намерен валиден $cfg.

en: Exporting $BASENAME databases:
bg: Експортиране на бази данни $BASENAME:

en: FAILED
bg: Провал

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
bg: Неуспешно активиране на ${DEVICE}.

en: Fixing /proc entries visibility
bg: Поправка видимостта на /proc елементите

en: Flushing all chains:
bg: Изчистване на всички вериги:

en: Flushing all current rules and user defined chains:
bg: Изчиства всички текущи правила и потребителски дефинирани вериги:

en: Generating RSA key for server $MONOTONE_KEYID
bg: Генериране на RSA ключ за сървър $MONOTONE_KEYID

en: Generating SSH1 RSA host key:
bg: Генериране на SSH1 RSA ключ за машината:

en: Generating SSH2 DSA host key:
bg: Генериране на SSH2 DSA ключ за машината:

en: Generating SSH2 RSA host key:
bg: Генериране на SSH2 RSA ключ на машината:

en: Given IPv4 address '$ipv4addr' is not globally usable
bg: Зададения IPv4 адрес '$ipv4addr' не може да се ползва глобално

en: Given IPv6 MTU '$ipv6_mtu' is out of range
bg: Дадения IPv6 MTU $ipv6_mtu е извън обхвата

en: Given IPv6 default device '$device' doesn't exist or isn't up
bg: Зададеното IPv6 подразбиращо се устройство '$device' не съществува или не е стартирано

en: Given IPv6 default device '$device' requires an explicit nexthop
bg: Зададеното IPv6 подразбиращо се устройство '$device' изрично изисква nexthop

en: Given IPv6 default gateway '$address' has scope '$device_scope' defined, given default gateway device '$device' will be not used
bg: Зададения IPv6 подразбиращ шлюз ´$address´ има обхват '$device_scope' забранен, зададеното подразбиращо се шлюз устройство '$device' няма да се използва

en: Given IPv6 default gateway '$address' is link-local, but no scope or gateway device is specified
bg: Зададения IPv6 подразбиращ се шлюз '$address' е свързан локално, но няма компетенция или шлюз устройство е зададено

en: Given IPv6 default gateway '$address' is not in proper format
bg: Зададения IPv6 подразбиращ се шлюз $address е в некоректен формат

en: Given address '$addr' is not a global IPv4 one (arg 1)
bg: Зададения адрес '$addr' не е глобален IPv4 (арг 1)

en: Given address '$addr' is not a valid IPv4 one (arg 1)
bg: Зададения адрес '$addr' e невалиден IPv4 адрес (арг 1)

en: Given device '$device' is not supported (arg 1)
bg: Зададеното устройство '$device' не се поддържа (арг 1)

en: Given pidfile '$pidfile' doesn't exist, cannot send trigger to radvd
bg: Дадения pidfile $pidfile не съществува, не мога да изпратя уведомление до radvd

en: Given remote address '$addressipv4tunnel' on tunnel device '$device' is already configured on device '$devnew'
bg: Зададения отдалечен адрес '$addressipv4tunnel' на тунелното устройство '$device' е вече конфигуриран на устройство '$devnew'

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
bg: Глобално IPv6 препращане е деактивирано в конфигурацията, но не е направено същото в ядрото

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
bg: Глобално IPv6 препращане е активирано в конфигурацията, но не е разрешено в ядрото

en: Halting system...
bg: Спиране на системата...

en: INFO
bg: ИНФО

en: INSECURE MODE FOR $key
bg: НЕСИГУРЕН РЕЖИМ НА $key

en: INSECURE OWNER FOR $key
bg: НЕСИГУРЕН СОБСТВЕНИК НА $key

en: IPv6to4 configuration needs an IPv4 address on related interface or otherwise specified
bg: IPv6to4 конфигурацията се нуждае от зададен IPv4 адрес на съответния или някой друг интерфейс

en: Importing $BASENAME databases:
bg: Импортиране на $BASENAME бази данни:

en: Importing packets to monotone database:
bg: Импорт на пакетите в базата данни на monotone:

en: Initializing MySQL database:
bg: Инициализиране на MySQL база-данни:

en: Initializing OpenCT smart card terminals:
bg: Инициализиране на OpenCT smart card терминали:

en: Initializing database
bg: Инициализиране на базата данни

en: Initializing database:
bg: Инициализиране на база-данни:

en: Initializing netconsole
bg: Инициализиране на netconsole

en: Invalid tunnel type $TYPE
bg: Невалиден тип тунел $TYPE

en: Kernel is not compiled with IPv6 support
bg: Ядрото не е компилирано с IPv6 поддръжка

en: Key file for $dst not found, skipping
bg: Файла с ключ за $dst го няма, пропускане

en: Killing all running contexts
bg: Спиране на всички работещи контексти

en: Loading $module kernel module:
bg: Зареждане модула на ядрото $module:

en: Loading Firmware
bg: Зареждане на firmware

en: Loading ISDN modules
bg: Зареждане на ISDN модули

en: Loading database with rules:
bg: Зареждане базата данни с правила:

en: Loading default device map
bg: Зареждане на клавиатурната подредба

en: Loading new virus-database:
bg: Зареждане на нова база данни с вируси:

en: Manifest does not exist: $PUPPETMASTER_MANIFEST
bg: Няма манифест: $PUPPETMASTER_MANIFEST

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
bg: Липсва конфигурационен файл $PARENTCONFIG.

en: Missing parameter 'IPv4 address' (arg 1)
bg: Липсващ параметър 'IPv4 address' (арг 1)

en: Missing parameter 'IPv4-tunnel address' (arg 2)
bg: Липсващ параметър 'IPv4-tunnel address' (арг 2)

en: Missing parameter 'IPv6 MTU' (arg 2)
bg: Липсващ параметър 'IPv6 MTU' (арг 2)

en: Missing parameter 'IPv6 address' (arg 2)
bg: Липсващ параметър 'IPv6 address' (арг 2)

en: Missing parameter 'IPv6-address' (arg 2)
bg: Липсващ параметър 'IPv6-адрес' (арг 2)

en: Missing parameter 'IPv6-gateway' (arg 2)
bg: Липсващ параметър IPv6-шлюз (арг. 2)

en: Missing parameter 'IPv6-network' (arg 1)
bg: Липсващ параметър 'IPv6-network' (арг 1)

en: Missing parameter 'address' (arg 1)
bg: Липсващ параметър 'адрес' (арг 1)

en: Missing parameter 'device' (arg 1)
bg: Липсващ параметър '$device' (арг 1)

en: Missing parameter 'global IPv4 address' (arg 2)
bg: Липсващ параметър 'глобален IPv4 адрес' (арг 2)

en: Missing parameter 'local IPv4 address' (arg 2)
bg: Липсващ параметър 'локален IPv4 адрес' (арг 2)

en: Missing parameter 'selection' (arg 2)
bg: Липсващ параметър 'selection' (арг 2)

en: Missing remote IPv4 address of tunnel, configuration is not valid
bg: Липсва отсрещния IPv4 адрес на тунела, конфигурацията е невалидна

en: Module $module is loaded.
bg: Зареден бе модул $module.

en: Module $module isn't loaded.
bg: Модула $module не е зареден.

en: Monthly smolt check-in is disabled.
bg: Месечното smolt обновяване е изключено.

en: Monthly smolt check-in is enabled.
bg: Месечното изпращане на smolt е включено.

en: Mounting CIFS filesystems:
bg: Монтиране на CIFS файловите системи:

en: Mounting NCP filesystems:
bg: Монтиране на NCP файлови системи

en: Mounting NFS filesystems:
bg: Монтиране на NFS файлови системи:

en: Mounting local filesystems:
bg: Монтиране на локални файлови системи:

en: Mounting other filesystems:
bg: Монтиране на други файлови системи:

en: Moving old server passphrase file to new location:
bg: Местене на passphrase файла от стария сървър на ново място:

en: NOTICE
bg: БЕЛЕЖКА

en: Netlabel is stopped.
bg: Netlabel е спрян.

en: Nightly apt update is disabled.
bg: Нощните обновления на apt са изключени.

en: Nightly apt update is enabled.
bg: Нощното apt обновяване е включено.

en: Nightly yum update is disabled.
bg: Нощното yum обновяване е изключено.

en: Nightly yum update is enabled.
bg: Нощното yum обновяване е включено.

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel for device ${DEVICE}
bg: Няма 802.1Q VLAN поддръжка в това ядро за устройство ${DEVICE}

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel.
bg: Няма поддръжка на 802.1Q VLAN в ядрото.

en: No parameters given to setup a default route
bg: Не са зададени параметри за установяване на маршрут по подразбиране

en: No reason given for sending trigger to radvd
bg: Няма причина за изпращане на уведомление до radvd

en: On the next boot fsck will be forced.
bg: При следващото зареждане ще се стартира fsck.

en: On the next boot fsck will be skipped.
bg: При следващо стартиране няма да стартира fsck.

en: PASSED
bg: УСПЕШНО

en: PHYSDEV should be set for device ${DEVICE}
bg: PHYSDEV трябва да е установен за усторойството ${DEVICE}

en: PORT environment is not set.
bg: PORT средата не е настроена.

en: Path to vshelper has been set
bg: Пътя до vshelper бе установен

en: Path to vshelper has not been set
bg: Пътя до vshelper не бе зададен

en: Pidfile '$pidfile' is empty, cannot send trigger to radvd
bg: Pidfile $pidfile е празен, не мога да изпратия уведомление до radvd

en: Please restart network with '/sbin/service network restart'
bg: Моля рестартирайте мрежата с '/sbin/service network restart'

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
bg: Моля, стартирайте makehistory и/или makedbz преди да стартирате innd.

en: Please stand by while rebooting the system...
bg: Моля, изчакайте презареждането на системата...

en: Populating cyphesis world:
bg: Заселване на cyphesis света:

en: PostgreSQL server is not running.
bg: PostgreSQL сървъра не е стартиран.

en: Pre-0.26 monotone database must be migrated by hand:
bg: По-стара от 0.26 monotone бази данни, трябва да се мигрира ръчно:

en: Process accounting is disabled.
bg: Счетоводството на процесите е спряно.

en: Process accounting is enabled.
bg: Активирано е счетоводство на процесите.

en: RSA key generation
bg: Генериране на RSA ключ

en: RSA1 key generation
bg: Генерация на RSA1 ключ

en: Re-reading $prog configuration:
bg: Препрочитане конфигурацията на $prog:

en: Registering binary handler for Windows applications:
bg: Регистриране поддръжката за двоични Windows приложения:

en: Registering binary handler for qemu applications
bg: Регистриране поддръжката за двоични qemu приложения

en: Reloading $PROG:
bg: Презареждане на $PROG:

en: Reloading $SERVICE configuration:
bg: Презареждане конфигурацията на $SERVICE:

en: Reloading $prog
bg: Презареждане на $prog

en: Reloading $prog daemon configuration:
bg: Презареждане на конфигурацията на $prog демона:

en: Reloading $prog for $ez_name:
bg: Презареждане на $prog за $ez_name:

en: Reloading $prog:
bg: Презареждане на $prog:

en: Reloading $prog:
bg: Презареждане на $prog:

en: Reloading ${NAME}
bg: Презареждане на ${NAME}

en: Reloading ${NAME}:
bg: Презареждане на ${NAME}:

en: Reloading ${prog_base}:
bg: Презареждане на ${prog_base}:

en: Reloading Avahi DNS daemon...
bg: Презареждане на Avahi DNS демона...

en: Reloading Avahi daemon...
bg: Презареждане на Avahi демона...

en: Reloading INN Service:
bg: Презареждане на INN услугата:

en: Reloading RADIUS server:
bg: Презареждане на RADIUS сървър

en: Reloading acpi daemon:
bg: Презареждане на acpi демона:

en: Reloading configuration:
bg: Презареждане на конфигурация:

en: Reloading cyrus.conf file:
bg: Презареждане на файл cyrus.conf:

en: Reloading exim:
bg: Презареждане на exim:

en: Reloading icecast:
bg: Презареждане на icecast:

en: Reloading infrared remote control daemon ($prog):
bg: Презареждане на демона за отдалечен инфрачервен контрол ($prog):

en: Reloading maps
bg: Презареждане на maps

en: Reloading postfix:
bg: Презареждане на postfix:

en: Reloading ser2net
bg: Презареждане на ser2net

en: Reloading ser2net:
bg: Презареждане ser2net:

en: Reloading smb.conf file:
bg: Презареждане на smb.conf файл:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
bg: Монтиране на root файловата система за четене и писане:

en: Removing user defined chains:
bg: Премахване на потребитески дефинирани вериги:

en: Reopening $prog log file:
bg: Ново отваряне на $prog журнал:

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy:
bg: Установяване на вградените вериги към политиката на приемане по подразбиране:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
bg: Задаване име на машина ${HOSTNAME}:

en: Restarting $prog:
bg: Рестартиране на $prog:

en: Restarting $prog:
bg: Рестартиране на $prog:

en: Restarting puppet:
bg: Рестартиране на puppet:

en: Rotating logs:
bg: Ротация на журналите:

en: Saving $desc ($prog):
bg: Запис на $desc ($prog):

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG
bg: Записване на текущите правилата $ARPTABLES_CONFIG

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG:
bg: Записване на текущите правила в $ARPTABLES_CONFIG:

en: Saving mixer settings
bg: Записване настройките на миксера

en: Saving random seed:
bg: Записване на случайни 'семена':

en: See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
bg: Виж $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist за повече информация.

en: Sending all processes the KILL signal...
bg: Изпращане на сигнал KILL до всички процеси...

en: Sending all processes the TERM signal...
bg: Изпращане на сигнал TERM към всички процеси...

en: Sending switchover request to $NAME
bg: Изпращане на switchover заявка до $NAME

en: Server address not specified in /etc/sysconfig/netconsole
bg: Не е указан адрес на сървър в /etc/sysconfig/netconsole

en: Service $prog does not support the reload action:
bg: Услугата $prog не поддържа действието reload:

en: Setting 802.1Q VLAN parameters:
bg: Задаване на 802.1Q VLAN параметри:

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
bg: Задаване на NIS domain име $NISDOMAIN:

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
bg: Задаване име на машината ${HOSTNAME}:

en: Setting network parameters...
bg: Задаване на мрежовите параметри:

en: Setting path to vshelper
bg: Установяване пътя до vshelper

en: Setting up Logical Volume Management:
bg: Инициализиране на Logical Volume Management:

en: Setting up a new ${PEERCONF} config file
bg: Установяване на нов ${PEERCONF} конфигурационен файл

en: Shutting down $BASENAME:
bg: Спиране на $BASENAME:

en: Shutting down $KIND services:
bg: Спиране на $KIND услуги:

en: Shutting down $PROG:
bg: Спиране на $PROG:

en: Shutting down $desc ($prog):
bg: Спиране на $desc ($prog):

en: Shutting down $prog
bg: Спиране на $prog

en: Shutting down $prog for $ez_name:
bg: Спиране на $prog за $ez_name:

en: Shutting down $prog:
bg: Спиране на $prog:

en: Shutting down ${prog_base}:
bg: Спиране на ${prog_base}:

en: Shutting down APM daemon:
bg: Спиране на APM демона:

en: Shutting down Audio Entropy daemon:
bg: Спиране на Audio Entropy демона:

en: Shutting down Avahi DNS daemon:
bg: Спиране на Avahi DNS демона:

en: Shutting down Avahi daemon:
bg: Спиране на Avahi демона:

en: Shutting down BitTorrent seed client:
bg: Спиране на BitTorrent сиид клиента:

en: Shutting down BitTorrent tracker:
bg: Спиране на BitTorrent тракера:

en: Shutting down CIM server:
bg: Спиране на CIM сървъра:

en: Shutting down NFS daemon:
bg: Спиране на NFS демона:

en: Shutting down NFS mountd:
bg: Спиране на NFS mountd:

en: Shutting down NFS quotas:
bg: Спиране на NFS квоти:

en: Shutting down NFS services:
bg: Спиране на NFS услуги:

en: Shutting down NIS service:
bg: Спиране на NIS услугата:

en: Shutting down RPC svcgssd:
bg: Спиране на RPC svcgssd:

en: Shutting down SQLgrey:
bg: Спиране на SQLgrey:

en: Shutting down argus:
bg: Спиране на argus:

en: Shutting down auto nice daemon:
bg: Спиране на auto nice демона:

en: Shutting down console mouse services:
bg: Спиране на конзолната мишка:

en: Shutting down cyphesis:
bg: Спиране на cyphesis:

en: Shutting down dund:
bg: Спиране на dund:

en: Shutting down exim:
bg: Спиране на exim:

en: Shutting down greylistd:
bg: Спиране на greylistd:

en: Shutting down icecast streaming daemon:
bg: Спиране на icecast стриминг демона:

en: Shutting down interface $i:
bg: Спиране на интерфейс $i:

en: Shutting down kernel logger:
bg: Спиране на журнала на ядрото:

en: Shutting down loopback interface:
bg: Спиране на loopback интерфейса:

en: Shutting down network plug daemon:
bg: Спиране на демона включващ мрежата:

en: Shutting down openvpn:
bg: Спиране на openvpn:

en: Shutting down postfix:
bg: Спиране на postfix:

en: Shutting down process accounting:
bg: Спиране на счетоводството на процесите:

en: Shutting down restorecond:
bg: Спиране на restorecond:

en: Shutting down router discovery services:
bg: Спиране на услугата за намиране на рутера:

en: Shutting down sm-client:
bg: Спиране на sm-client:

en: Shutting down system logger:
bg: Спиране на системния журнал:

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
bg: Стартиране на $1 (Y)Да/(N)Не/(C)Продължи? [Y]

en: Starting $BASENAME:
bg: Стартиране на $BASENAME:

en: Starting $ID:
bg: Стартиране на $ID:

en: Starting $KIND services:
bg: Стартиране на $KIND услуги:

en: Starting $PRIVOXY_PRG:
bg: Стартиране на $PRIVOXY_PRG:

en: Starting $PROG:
bg: Стартиране на $PROG:

en: Starting $SERVICE daemon:
bg: Стартиране на $SERVICE демона:

en: Starting $desc ($prog):
bg: Стартиране на $desc ($prog):

en: Starting $prog
bg: Стартиране на $prog

en: Starting $prog daemon:
bg: Стартиране на $prog демон:

en: Starting $prog for $ez_name:
bg: Стартиране на $prog за $ez_name:

en: Starting $prog for $site:
bg: Стартиране на $prog за $site:

en: Starting $prog instance
bg: Стартиране инстанция на $prog

en: Starting $prog:
bg: Стартиране на $prog:

en: Starting $prog: $conf, $INTERFACES, $DRIVERS
bg: Стартиране на $prog: $conf, $INTERFACES, $DRIVERS

en: Starting $progname:
bg: Стартиране на $progname:

en: Starting $type $name:
bg: Стартиране на $type $name:

en: Starting ${NAME} service:
bg: Стартиране на ${NAME} услугата:

en: Starting ${prog_base}:
bg: Стартиране на ${prog_base}:

en: Starting ${prog}:
bg: Стартиране на ${prog}:

en: Starting Audio Entropy daemon...
bg: Стартиране на Audio Entropy демона...

en: Starting Avahi DNS daemon...
bg: Стартиране на Avahi DNS демона...

en: Starting Avahi daemon...
bg: Стартиране на демон Avahi...

en: Starting BitTorrent seed client:
bg: Стартиране на BitTorrent сиид клиента:

en: Starting BitTorrent tracker:
bg: Стартиране на BitTorrent тракер:

en: Starting CallWeaver:
bg: Стартиране на CallWeaver:

en: Starting Crossfire game server:
bg: Стартиране на Crossfire игрови сървър:

en: Starting Frozen Bubble server(s):
bg: Стартиране на Frozen Bubble сървъри:

en: Starting GNU cfengine environmental history daemon:
bg: Стартиране на GNU cfengine демона за история на средата:

en: Starting Gnokii SMS daemon ($prog):
bg: Стартиране на Gnokii SMS демон ($prog):

en: Starting HAL daemon:
bg: Стартиране на HAL демона:

en: Starting ICQ transport:
bg: Стартиране на ICQ транспорт:

en: Starting INND system:
bg: Стартиране на INND:

en: Starting NFS daemon:
bg: Стартиране на NFS демон:

en: Starting NFS mountd:
bg: Стартиране NFS mountd:

en: Starting NFS quotas:
bg: Стартиране на NFS квоти:

en: Starting NFS services:
bg: Стартиране на NFS услуги:

en: Starting NFS statd:
bg: Стартиране на NFS statd:

en: Starting NIS service:
bg: Стартиране на NIS услугата:

en: Starting NetworkManager daemon:
bg: Стартиране на NetworkManager демона:

en: Starting PC/SC smart card daemon ($prog):
bg: Стартиране на PC/SC smart card демон ($prog):

en: Starting Perlbal:
bg: Стартиране на Perlbal:

en: Starting Pound:
bg: Стартиране на Pound:

en: Starting Qpid AMQP daemon:
bg: Стартиране на Qpid AMQP демона:

en: Starting RADIUS server:
bg: Стартиране на RADIUS сървър:

en: Starting RPC gssd:
bg: Стартиране на RPC gssd:

en: Starting RPC idmapd:
bg: Стартиране на RPC idmapd:

en: Starting RPC svcgssd:
bg: Стартиране на RPC svcgssd:

en: Starting SQLgrey:
bg: Стартиране на SQLgrey:

en: Starting UPS driver controller:
bg: Стартиране на UPS драйвера за контролер:

en: Starting UPS monitor (master):
bg: Стартиране на UPS монитор (главен):

en: Starting UPS monitor (slave):
bg: Стартиране на UPS монитор (подчинен)

en: Starting Video Disk Recorder ($prog):
bg: Стартиране на Video Disk Recorder ($prog):

en: Starting Wesnoth game server:
bg: Стартиране на Wesnoth игрови сървър:

en: Starting Xpilot game server:
bg: Стартиране на Xpilot игрови сървър:

en: Starting YP map server:
bg: Стартиране на YP map сървър:

en: Starting YP passwd service:
bg: Стартиране услуга за YP пароли:

en: Starting YP server services:
bg: Стартиране сървър за YP услуги:

en: Starting acpi daemon:
bg: Стартиране на acpi демон:

en: Starting argus:
bg: Стартиране на argus:

en: Starting auto nice daemon:
bg: Стартиране на auto nice демона:

en: Starting capi4linux:
bg: Стартиране на capi4linux:

en: Starting console mouse services:
bg: Стартиране на конзолна мишка:

en: Starting cyphesis:
bg: Стартиране на cyphesis:

en: Starting denyhosts:
bg: Стартиране на denyhosts:

en: Starting ejabberd:
bg: Стартиране на ejabberd:

en: Starting exim:
bg: Стартиране на exim:

en: Starting fail2ban:
bg: Стартиране на fail2ban:

en: Starting greylistd:
bg: Стартиране на greylistd:

en: Starting hard disk temperature monitor daemon ($prog):
bg: Стартиране на демона за наблюдение температурата на твърди дискове ($prog):

en: Starting icecast streaming daemon:
bg: Стартиране на icecast стриминг демона:

en: Starting incrond:
bg: Стартиране на incrond:

en: Starting infrared remote control daemon ($prog):
bg: Стартиране на демона за отдалечен инфрачервения контрол ($prog):

en: Starting infrared remote control mouse daemon ($prog2):
bg: Стартиране демона за отдалечен инфрачервен контрол с мишка ($prog2):

en: Starting ipmi_poweroff driver:
bg: Стартиране на ipmi_poweroff драйвера:

en: Starting ipmi_watchdog driver:
bg: Стартиране на ipmi_watchdog драйвера:

en: Starting kernel logger:
bg: Стартиране на журнала на ядрото:

en: Starting liquidwar game server:
bg: Стартиране на liquidwar игрови сървър:

en: Starting monotone server:
bg: Стартиране на monotone сървъра:

en: Starting named:
bg: Стартиране на named:

en: Starting network plug daemon:
bg: Стартиране на демона за включване на мрежи:

en: Starting openvpn:
bg: Стартиране на openvpn:

en: Starting pand:
bg: Стартиране на pand:

en: Starting pdns-recursor:
bg: Стартиране на pdns-recursor:

en: Starting pmud daemon:
bg: Стартиране на демона pmud:

en: Starting postfix:
bg: Стартиране на postfix:

en: Starting process accounting:
bg: Стартиране на счетоводство за процесите:

en: Starting puppet:
bg: Стартиране на puppet:

en: Starting puppetmaster:
bg: Стартиране на puppetmaster:

en: Starting restorecond:
bg: Стартиране на restorecond:

en: Starting router discovery:
bg: Стартиране на откриването на рутера:

en: Starting rstat services:
bg: Стартиране на rstat услуги:

en: Starting rusers services:
bg: Стартиране на rusers услуги:

en: Starting rwho services:
bg: Стартиране на rwho услуги:

en: Starting sm-client:
bg: Стартиране на sm-client:

en: Starting supervisord:
bg: Стартиране на supervisord:

en: Starting system logger:
bg: Стартиране на системен журнал:

en: Starting system message bus:
bg: Стартиране на шината за системни съобщения:

en: Starting up $prog:
bg: Стартиране на $prog:

en: Starting up APM daemon:
bg: Стартиране на APM демона:

en: Starting up CIM server:
bg: Стартиране на CIM сървъра:

en: Starting vbi proxy daemon:
bg: Стартиране на vbi proxy демона:

en: Starting yum-updatesd:
bg: Стартиране на yum-updatesd:

en: Stopping $PRIVOXY_PRG:
bg: Спиране на $PRIVOXY_PRG:

en: Stopping $PROG:
bg: Спиране на $PROG:

en: Stopping $SERVICE daemon:
bg: Спиране на $SERVICE демона:

en: Stopping $desc ($prog):
bg: Спиране на $desc ($prog):

en: Stopping $prog
bg: Спиране на $prog

en: Stopping $prog daemon:
bg: Спиране на $prog демона:

en: Stopping $prog:
bg: Спиране на $prog:

en: Stopping $progname:
bg: Спиране на $progname:

en: Stopping $type $name:
bg: Спиране на $type $name:

en: Stopping ${NAME} service:
bg: Спиране на ${NAME} услугата:

en: Stopping CallWeaver:
bg: Спиране на CallWeaver:

en: Stopping Crossfire game server:
bg: Спиране на Crossfire игровия сървър:

en: Stopping Frozen Bubble server(s):
bg: Спиране на Frozen Bubble сървърите:

en: Stopping GNU cfengine environmental history daemon:
bg: Спиране на GNU cfengine демона за история на средата:

en: Stopping Gnokii SMS daemon ($prog):
bg: Спиране на Gnokii SMS демон ($prog):

en: Stopping HAL daemon:
bg: Спиране на HAL демона:

en: Stopping INN actived service:
bg: Спиране на INN активирани услуги:

en: Stopping INND service (gently):
bg: Спиране на INND услугата (внимателно):

en: Stopping INND service (the hard way):
bg: Спиране на услугата INND (по трудния начин):

en: Stopping INNFeed service:
bg: Спиране на INNFeed услугата:

en: Stopping INNWatch service:
bg: Спиране на INNWatch услугите:

en: Stopping NFS locking:
bg: Спиране на NFS заключвания:

en: Stopping NFS statd:
bg: Спиране на NFS statd:

en: Stopping NetworkManager daemon:
bg: Спиране на NetworkManager демона:

en: Stopping OpenCT smart card terminals:
bg: Спиране на OpenCT smart card терминалите:

en: Stopping PC/SC smart card daemon ($prog):
bg: Спиране на PC/SC smart card демона ($prog):

en: Stopping Perlbal:
bg: Спиране на Perlbal:

en: Stopping Pound:
bg: Спиране на Pound:

en: Stopping Qpid AMQP daemon:
bg: Спиране на Qpid AMQP демона:

en: Stopping RADIUS server:
bg: Спиране на RADIUS сървър:

en: Stopping RPC gssd:
bg: Спиране на RPC gssd:

en: Stopping RPC idmapd:
bg: Спиране на RPC idmapd:

en: Stopping UPS monitor:
bg: Спиране на UPS монитор:

en: Stopping Video Disk Recorder ($prog):
bg: Спиране на Video Disk Recorder ($prog):

en: Stopping Wesnoth game server:
bg: Спиране на Wesnoth игровия сървър:

en: Stopping Xpilot game server:
bg: Спиране на Xpilot игрови сървър:

en: Stopping YP map server:
bg: Спиране на YP map сървър:

en: Stopping YP passwd service:
bg: Спиране на YP passwd услуги:

en: Stopping YP server services:
bg: Спиране сървър за YP услуги:

en: Stopping acpi daemon:
bg: Спиране на acpi демона:

en: Stopping all ${MODULE_NAME} drivers:
bg: Спиране на всички ${MODULE_NAME} драйвери:

en: Stopping all running guests
bg: Спиране на всички работещи гости

en: Stopping capi4linux:
bg: Спиране на capi4linux:

en: Stopping denyhosts:
bg: Спиране на denyhosts:

en: Stopping fail2ban:
bg: Спиране на fail2ban:

en: Stopping hard disk temperature monitor daemon ($prog):
bg: Спиране демона за наблюдение температурата на твърди дискове ($prog):

en: Stopping incrond:
bg: Спиране на incrond:

en: Stopping infrared remote control daemon ($prog):
bg: Спиране на демона за отдалечен инфрачервен контрол ($prog):

en: Stopping infrared remote control mouse daemon ($prog2):
bg: Спиране на демона за инфрачервен отдалечен контрол ($prog2):

en: Stopping ipmi_poweroff driver:
bg: Спиране на ipmi_poweroff драйвера:

en: Stopping ipmi_watchdog driver:
bg: Спиране на ipmi_watchdog драйвера:

en: Stopping liquidwar game server:
bg: Спиране на liquidwar игровия сървър:

en: Stopping monotone server:
bg: Спиране на monotone сървъра:

en: Stopping named:
bg: Спиране на named:

en: Stopping pdns-recursor:
bg: Спиране на pdns-recursor:

en: Stopping puppet:
bg: Спиране на puppet:

en: Stopping puppetmaster:
bg: Спиране на puppetmaster:

en: Stopping rstat services:
bg: Спиране на rstat услуги:

en: Stopping rusers services:
bg: Спиране на rusers услуги:

en: Stopping rwho services:
bg: Спиране на rwho услуги:

en: Stopping supervisord:
bg: Спиране на supervisord:

en: Stopping system message bus:
bg: Спиране на шината за системни съобщения:

en: Stopping vbi proxy daemon:
bg: Спиране на vbi proxy демона:

en: Stopping yum-updatesd:
bg: Спиране на yum-updatesd:

en: Syncing hardware clock to system time
bg: Синхронизиране на хардуерния часовник със системното време

en: Table: $table
bg: Таблица: $table

en: Telling INIT to go to single user mode.
bg: Инструктиране на INIT да премине в режима за един потребител.

en: Tunnel device '$device' bringing up didn't work
bg: Активирането на тунелно устройство '$device' не проработи

en: Tunnel device '$device' creation didn't work
bg: Създаването на тунелното устройство '$device' не проработи

en: Tunnel device 'sit0' enabling didn't work
bg: Разрешаването на тунелното устройство 'sit0' не проработи

en: Turning off allow_ypbind SELinux boolean
bg: Изключване на allow_ypbind SELinux булевата променлива

en: Turning off quotas:
bg: Изключване на квоти:

en: Turning off swap:
bg: Изключване на swap:

en: Turning on allow_ypbind SELinux boolean
bg: Включване на allow_ypbind SELinux булевата променлива

en: Unconfigured: $prog, see /etc/sysconfig/hddtemp:
bg: Ненастроено: $prog, вижте /etc/sysconfig/hddtemp:

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Unloading ISDN modules
bg: Спиране на ISDN модули

en: Unmounting CIFS filesystems:
bg: Демонтиране на CIFS файловите системи:

en: Unmounting NCP filesystems:
bg: Демонтиране на NCP файлови системи:

en: Unmounting file systems
bg: Демонтиране на файлови системи

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
bg: Демонтиране на loopback файлови системи (отново):

en: Unmounting loopback filesystems:
bg: Демонтиране на loopback файлови системи:

en: Unmounting pipe file systems (retry):
bg: Демонтиране на файлови системи (отново):

en: Unmounting pipe file systems:
bg: Демонтиране на pipe файловите системи:

en: Unregistering binary handler for Windows applications:
bg: Разрегистриране поддръжката на двоични Windows приложения:

en: Unregistering binary handler for qemu applications
bg: Разрегистриране обработката на двоични файлове за qemu приложения

en: Unsupported mechanism '$mechanism' for sending trigger to radvd
bg: Неподдържан механизъм '$mechanism' за уведомяване на radvd

en: Unsupported reason '$reason' for sending trigger to radvd
bg: Неподдържана причина '$reason' за уведомяване на radvd

en: Unsupported selection '$selection' specified (arg 2)
bg: Зададена е селекцията '$selection', която не се поддържа (арг 2)

en: Updating RPMS in group $group:
bg: Обновяване RPM пакетите от група $group:

en: Usage $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}
bg: Употреба $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}

en: Usage: $0 (start|stop|restart|condrestart|status)
bg: Употреба: $0 (start|stop|restart|condrestart|status)

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|reload|try-restart|status}
bg: Употреба: $0 {start|stop|force-reload|reload|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}
bg: Употреба: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}
bg: Употреба: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}
bg: Употреба: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status}
bg: Употреба: $0 {start|stop|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|condrestart|reload|force-reload|status}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|try-restart|condrestart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart}
bg: Употреба: $0 {start|stop|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|propagate}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|propagate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
bg: Употреба: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|switch|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}
bg: Употреба: $0 {start|stop|switch|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop}
bg: Употреба: $0 {start|stop}

en: Usage: $0 {start}
bg: Употреба: $0 {start}

en: Usage: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}
bg: Употреба: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}

en: Usage: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}
bg: Употреба: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status
bg: Употреба: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}
bg: Употреба;  $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
bg: Употреба: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}
bg: Употреба: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}
bg: Употреба: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}
bg: Употреба: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}
bg: Употреба: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
bg: Употреба: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}
bg: Употреба: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}

en: Usage: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}
bg: Употреба: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $service {start|stop|restart|list|status|clean}
bg: Употреба: $service {start|stop|restart|list|status|clean}

en: Usage: ifup <device name>
bg: Употреба: ifup <device name>

en: Usage: killproc [-p pidfile] [ -d delay] {program} [-signal]
bg: Употреба: killproc [-p pid_файл] [ -d изчакване] {програма} [-сигнал]

en: Usage: killproc {program} [signal]
bg: Употреба: killproc {програма} [сигнал]

en: Usage: pidfileofproc {program}
bg: Употреба: pidfileofproc {program}

en: Usage: pidofproc [-p pidfile] {program}
bg: Употреба: pidofproc [-p pid_файл] {програма}

en: Usage: pure-ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
bg: Употреба: pure-ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: status [-p pidfile] {program}
bg: Употреба: status [-p pid_файл] {програма}

en: Usage: status {program}
bg: Употреба: status {program}

en: Usage: sys-unconfig
bg: Употреба: sys-unconfig

en: Use "scandvb -o vdr" from the dvb-apps package to create one.
bg: Ползвайте "scandvb -o vdr" от пакета dvb-apps да създадете някое.

en: Users cannot control this device.
bg: Потребители не могат да контролират това устройство.

en: Using 6to4 and RADVD IPv6 forwarding usually should be enabled, but it isn't
bg: Използването на 6to4 и RADVD IPv6 препращане обикновено трябва да е активирано, но не е

en: VNC server
bg: VNC сървър

en: WARN
bg: ВНИМАНИЕ

en: WARNING
bg: ВНИМАНИЕ

en: WARNING: vconfig not able to disable REORDER_HDR on ${DEVICE}
bg: ВНИМАНИЕ: vconfig не е в състояние да забрани REORDER_HDR на ${DEVICE}

en: Waiting for reader attach/detach events...
bg: Изчакване на събития за закачане/откачане на читател...

en: Warning: configured MTU '$IPV6TO4_MTU' for 6to4 exceeds maximum limit of '$tunnelmtu', ignored
bg: Внимание: зададеното MTU '$IPV6TO4_MTU' за 6to4 надвишава лимита от '$tunnelmtu', игнорира се

en: Warning: interface 'tun6to4' does not support 'IPV6_DEFAULTGW', ignored
bg: Внимание: интерфейс 'tun6to4' не поддържа 'IPV6_DEFAULTGW', игнорира се

en: Warning: ipppd (kernel 2.4.x and below) doesn't support IPv6 using encapsulation 'syncppp'
bg: Внимание ipppd (ядра 2.4.x и по-стари) не поддържат IPv6 с капсулиране 'syncppp'

en: Warning: link doesn't support IPv6 using encapsulation 'rawip'
bg: Внимание: връзката не поддържа IPv6 с капсулиране 'rawip'

en: Wine binary format handlers are not registered.
bg: Поддръжката на wine двоични формати не е регистрирана.

en: Wine binary format handlers are registered.
bg: Поддръжката на wine двоичните формати е регистрирана.

en: You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
bg: Трябва да обновите формата на данните преди да позвате PostgreSQL.

en: adsl-start does not exist or is not executable for ${DEVICE}
bg: adsl-start не съществува или не е изпълним файл за ${DEVICE}

en: amd shutdown
bg: спиране на amd

en: common address redundancy protocol daemon
bg: демон за протокола common address redundancy

en: database check
bg: проверка на базата данни

en: database initialization
bg: инициализация на базата данни

en: dead but pid file exists
bg: не работи но pid файла съществува

en: dead but subsys locked
bg: не работи но subsys е заключен

en: denyhosts cron service is disabled.
bg: denyhosts cron услугата е спряна.

en: denyhosts cron service is enabled.
bg: denyhosts cron услугата е разрешена.

en: domain is '$NISDOMAIN'
bg: домейна е '$NISDOMAIN'

en: domain not found
bg: домейна не е намерен

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't agree
bg: грешка в $FILE: IPADDR_START и IPADDR_END не съответстват

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
bg: грешка в $FILE: IPADDR_START е по-голям от IPADDR_END

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
bg: грешка в $FILE: вече има устройство $parent_device:$DEVNUM в $devseen

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
bg: грешка в $FILE: вече има IP адрес $IPADDR в $ipseen

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
bg: грешка в $FILE: не е дефиниран адаптер или IP адрес

en: error in $FILE: invalid alias number
bg: грешка в $FILE: невалиден номер на синоним

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
bg: грешка в ifcfg-${parent_device}: файл

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
bg: ifup-ppp за ${DEVICE} се прекратява

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
bg: ifup-ppp за ${DEVNAME} приключва

en: innd shutdown
bg: Спиране на innd

en: irattach shutdown
bg: спиране на irattach

en: irattach startup
bg: стартиране на irattach

en: is stopped
bg: не работи

en: key generation
bg: генериране на ключ

en: move passphrase file
bg: преместване на passphrase файла

en: named: already running
bg: named: вече работи

en: netconsole module loaded
bg: модула netconsole зареден

en: netconsole module not loaded
bg: модула netconsole не бе зареден

en: netconsole: can't resolve MAC address of $SYSLOGADDR
bg: netconsole: не може да се определи MAC адреса на $SYSLOGADDR

en: no dictionaries installed
bg: няма инсталирани речници

en: not reloading $httpd due to configuration syntax error
bg: не презареждане на $httpd заради синтактична грешка в конфигурацията

en: not reloading due to configuration syntax error
bg: не презарежда заради сиктактична грешка в  конфигурацията

en: packet import
bg: импорт на пакет

en: pppd does not exist or is not executable
bg: pppd не съществува или не е изпълним файл

en: pppd does not exist or is not executable for ${DEVICE}
bg: pppd не съществува или не е изпълнимо за устройство ${DEVICE}

en: pppd started for ${DEVNAME} on ${MODEMPORT} at ${LINESPEED}
bg: pppd стартиран за ${DEVNAME} на ${MODEMPORT} на ${LINESPEED}

en: qemu binary format handlers are not registered.
bg: поддръжката на qemu двоични формати не е регистрирана.

en: qemu binary format handlers are registered.
bg: поддръжката за qemu двоични формати е регистрирана.

en: radvd control enabled, but config is not complete
bg: radvd контрола е активен, но конфигурацията не е пълна

en: radvd not (properly) installed, triggering failed
bg: radvd не (правилно) инсталиран, уведомлението се провали

en: reload
bg: презареждане

en: reloading sm-client:
bg: Презареждане на sm-client:

en: restart
bg: рестартиране

en: restarting $prog...
bg: рестартиране на $prog...

en: stale lock files may be present in $directory
bg: в $directory може да има застояли lock файлове

en: start
bg: старт

en: usage: $0 <net-device>
bg: употреба: $0 <net-device>

en: usage: ifdown <device name>
bg: употреба: ifdown <име на адаптер>

en: usage: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]
bg: употреба: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]

en: usage: ifup-routes <net-device> [<nickname>]
bg: употреба: ifup-routes <net-device> [<nickname>]

en: vncserver shutdown
bg: vncserver спрян

en: vncserver start
bg: Стартиране на vncserver

en: vncserver startup
bg: vncserver се стартира
