authconfig - en to bg translation catalogue (167 entries)

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
bg:  <Tab>/<Alt-Tab> между елементи     |  <Интервал> избор  | <F12> следващ екран

en: <b>Smart Card Authentication Options</b>
bg: <b>Опции за удостоверяването със Смарт карта</b>

en: <b>User Account Configuration</b>
bg: <b>Конфигуриране на потребителските акаунти</b>

en: <domain>
bg: <домейн>

en: <module>
bg: <модул>

en: <realm>
bg: <област>

en: <servers>
bg: <сървъри>

en: <small><b>Tip:</b> Smart cards support logging into both local and centrally managed accounts.</small>
bg: <small><b>Инфо:</b> Смарт картите поддържат влизане както локално, така и с централно управлявани акаунти.</small>

en: <small><b>Tip:</b> This is managed via /etc/security/access.conf.</small>
bg: <small><b>Инфо:</b> Това се управлява чрез /etc/security/access.conf.</small>

en: ADS Realm:
bg: ADS област:

en: Admin Server:
bg: Админ. сървър:

en: Advanced _Options
bg: Разширени _настройки

en: Alert
bg: Внимание

en: All configuration files which were modified by the previous authentication configuration change will be restored from backup. Revert the changes?
bg: Всички конфигурационни файлове, променени при последната промяна в конфигурацията на удостоверяването, ще бъдат възстановени от архив. Да върна ли промените?

en: Authentication
bg: Удостоверяване

en: Authentication Configuration
bg: Настройване на удостоверяването

en: Back
bg: Назад

en: Bad smart card removal action specified.
bg: Указано е грешно действие при изваждане на смарт-карта.

en: Base DN:
bg: Базов DN:

en: Cache Information
bg: Информация за кеша

en: Cancel
bg: Отказ

en: Click this button if you did not download a CA certificate yet or you have not set the CA certificate up by other means.
bg: Цъкнете този бутон ако все още не сте свалили CA сертификата или не сте задали CA сертификата по други начини.

en: Control how the system verifies users who attempt to log in
bg: Контролира удостоверяването на потребителите, желаещи да влязат в системата

en: Create _home directories on the first login
bg: Създавай _домашни директории при първото влизане

en: Do_n't Save
bg: _Без запис

en: Domain Administrator:
bg: Администратор на домейна:

en: Domain Controllers:
bg: Домейн контролери:

en: Domain:
bg: Домейн:

en: Download CA Certificate
bg: Сваляне на CA сертификата

en: Enable _local access control
bg: Разреши _локалния контрол на достъпа

en: Error downloading CA certificate
bg: Грешка при сваляне сертификата на CA

en: Hashing or crypto algorithm used for storing passwords of local users
bg: Hash или crypto алгоритъм, използван за съхраняване паролите на локалните потребители

en: Hostname or ldap:// or ldaps:// URI pointing to the LDAP server.
bg: Име на хоста или ldap:// или ldaps:// URI, сочещ към LDAP сървъра.

en: If the home directory of an user doesn't exist yet it will be created automatically on his first login.
bg: Ако домашната директория на потребителя все още не съществува, тя ще бъде автоматично създадена при първото му влизане.

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Join Domain
bg: Прибавяне на домейн

en: Join Settings
bg: Настройки за съединяването

en: Joining Winbind Domain
bg: Свързване с winbind домейн

en: Kerberos Settings
bg: Kerberos настройки

en: LDAP Settings
bg: LDAP настройки

en: LDAP authentication
bg: LDAP удостоверение

en: Local accounts only
bg: Само локални акаунти

en: Local authorization is sufficient
bg: Достатъчно е и локално удостоверяване

en: Lock
bg: Заключване

en: NIS Settings
bg: NIS настройки

en: Next
bg: Напред

en: No
bg: Не

en: Ok
bg: Да

en: Password:
bg: Парола:

en: Realm:
bg: Област:

en: Restore the configuration files backed up before the previous configuration change
bg: Възстанови конфигурационните файлове от преди предходната промяна на конфигурацията

en: Save Settings
bg: Записване на настройките

en: Security Model:
bg: Модел на сигурност:

en: Server:
bg: Сървър:

en: Smart card authentication allows you to log in using a certificate and key associated with a smart card.
bg: Удостоверяването със смарт-карта позволява вход чрез сертификата и ключа на смарт-картите.

en: Some of the configuration changes you've made should be saved to disk before continuing.  If you do not save them, then your attempt to join the domain may fail.  Save changes?
bg: Някой от промените на конфигурацията, които сте направили би трябвало да се запазят на диска преди да се продължи. Ако не ги запишете, опита да се присъедините към домейна може да се провали. Записване на промените?

en: Template Shell:
bg: Шаблонна обвивка:

en: The %s file was not found, but it is required for %s support to work properly.
    Install the %s package, which provides this file.
bg: Файла %s не бе намерен, но е необходим за правилната работата на поддръжката за %s.
    Инсталирайте пакета %s съдържащ този файл.

en: To connect to a LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed your server's certificate. Copy the certificate in the PEM format to the '%s' directory.
    Then press OK.
bg: За свързването с LDAP сървър с включен TLS протокол е необходим CA сертификата, подписал сертификата на този сървър. Сертификата се копира в PEM формат в директория '%s'.
    След тези действия натиснете Да.

en: Unable to initialize graphical environment. Most likely cause of failure
    is that the tool was not run using a graphical environment. Please either
    start your graphical user interface or set your DISPLAY variable.
bg: Не може да се инициализира графичното обкръжение. Най-вероятна причина за проблема е,
    че инструментът не е стартиран през графичната среда. Моля, или
    стартирайте Вашия графичен интерфейс, или задайте стойност на променливата DISPLAY .

en: Unknown password hashing algorithm specified, using sha256.
bg: Зададен е непознат алгоритъм за хеширане на пароли, ще ползвам sha256.

en: Use DNS to _locate KDCs for realms
bg: Използване DNS за _намиране KDC за областите

en: Use DNS to locate KDCs for realms
bg: Използване на DNS за намерените на KDC-ите за областите

en: Use DNS to resolve hosts to realms
bg: Използване на DNS за назначаване на хостове към областите

en: Use Fingerprint reader
bg: Използвай четеца на пръстов отпечатък

en: Use Kerberos
bg: Използване на kerberos

en: Use LDAP
bg: Използване на LDAP

en: Use LDAP Authentication
bg: Използване на LDAP удостоверяване

en: Use MD5 Passwords
bg: Използване на MD5 пароли

en: Use NIS
bg: Използване на NIS

en: Use Shadow Passwords
bg: Използване на сенчести пароли

en: Use TLS
bg: Използване на TLS

en: Use Transport Layer Security extension for LDAP as defined by RFC-2830. It must not be ticked with ldaps server URI.
bg: Ползва се разширението Transport Layer Security за LDAP както е дефинирано от RFC-2830. Не трябва да е с отметка, когато URI на сървъра е ldaps .

en: Use Winbind
bg: Използване на winbind

en: Use Winbind Authentication
bg: Използване на winbind удостоверяване

en: Use _TLS to encrypt connections
bg: Използване на _TLS за криптиране на връзките

en: User Information
bg: Информация за потребител

en: Warning
bg: Предупреждение

en: When enabled /etc/security/access.conf will be consulted for authorization of users access.
bg: Когато е разрешено, за удостоверяване достъпа на потребителите ще се ползва /etc/security/access.conf .

en: Winbind Settings
bg: Winbind настройки

en: Winbind authentication
bg: Winbind удостоверяване

en: Yes
bg: Да

en: You must provide ldaps:// server address or use TLS for LDAP authentication.
bg: Трябва да предоставите ldaps:// адрес на сървър или да използвате TLS за LDAP удостоверяване.

en: _Password Hashing Algorithm:
bg: Алгоритъм за хе_шване на паролите:

en: _User Account Database:
bg: База данни за _потребителски акаунти:

en: action to be taken on smart card removal
bg: действие при изваждане на смарт-карта

en: authenticate system accounts by local files only
bg: удостоверяване на системните акаунти само от локални файлове

en: authenticate system accounts by network services
bg: удостоверяване на системните акаунти чрез мрежова услуга

en: authorize local users also through remote service
bg: удостоверяване на локални потребители и през отдалечена услуга

en: caching
bg: кеширане

en: can only be run as root
bg: може да се стартиран само като root

en: check access.conf during account authorization
bg: проверка на access.conf при оторизиране на акаунта

en: configures winbind to allow offline login
bg: настройване на winbind да разрешава вход без мрежова свързаност

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are domain users
bg: настройване на winbind за приемане като домейн потребители на тези без домейн в техните имена

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are not domain users
bg: настройване на winbind за не приемане като домейн потребители на тези без домейн в техните имена

en: configures winbind to prevent offline login
bg: настройване на winbind да не разрешава вход без мрежова свързаност

en: create home directories for users on their first login
bg: създавай домашна директория при първото влизане на потребителя

en: default LDAP base DN
bg: базов LDAP DN по подразбиране

en: default NIS domain
bg: NIS домейн по подразбиране

en: default NIS server
bg: NIS сървър по подразбиране

en: default hesiod LHS
bg: Подразбиращ се hesiod LHS

en: default hesiod RHS
bg: подразбиращ се hesiod RHS

en: default kerberos KDC
bg: Kerberos KDC по подразбиране

en: default kerberos admin server
bg: Kerberos админ. сървър по подразбиране

en: default kerberos realm
bg: Kerberos област по подразбиране

en: default realm for samba and winbind when security=ads
bg: Подразбираща се област за Samba и Winbind при security=ads

en: default smart card module to use
bg: подразбиращ се модул за смарт-карти

en: dialog was cancelled
bg: диалога бе прекъснат

en: disable LDAP for authentication by default
bg: изключване на LDAP удостоверяване по подразбиране

en: disable LDAP for user information by default
bg: изключване на LDAP за потребителска информация по подразбиране

en: disable MD5 passwords by default
bg: изключване на MD5 паролите по подразбиране

en: disable NIS for user information by default
bg: изключване на NIS за потребителска информация по подразбиране

en: disable authentication with smart card by default
bg: изключване на удостоверяване със смарт-карти по подразбиране

en: disable caching of user information by default
bg: изключване кеширането на потребителска информация по подразбиране

en: disable hesiod for user information by default
bg: изключване на hesiod за потребителска информация по подразбиране

en: disable kerberos authentication by default
bg: изключване на Kerberos удостоверяване по подразбиране

en: disable shadowed passwords by default
bg: изключване на сенчестите пароли по подразбиране

en: disable use of DNS to find kerberos KDCs
bg: изключване на употребата на DNS  за намирането на Kerberos KDC-и

en: disable use of DNS to find kerberos realms
bg: да не се ползва DNS при търсене на kerberos области

en: disable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
bg: забранява употребата на RFC-2307bis схемата за LDAP търсения на информация за потребители

en: disable winbind for authentication by default
bg: изключване на winbind удостоверяване по подразбиране

en: disable winbind for user information by default
bg: изключване на winbind за потребителска информация по подразбиране

en: disable wins for hostname resolution
bg: изключване на wins за намиране имената на машините

en: display Back instead of Cancel in the main dialog of the TUI
bg: показване на Назад вместо Отказ в главния диалогов прозорец на текстовия потребителски интерфейс

en: do not check access.conf during account authorization
bg: без проверка на access.conf при оторизиране на акаунта

en: do not create home directories for users on their first login
bg: не създавай домашна директория при първото влизане на потребителя

en: do not display the deprecated text user interface
bg: да не се показва остарелия текст в потребителския интерфейс

en: do not require smart card for authentication by default
bg: не се изисква на удостоверяване със смарт-карти по подразбиране

en: do not start/stop portmap, ypbind, and nscd
bg: да не се стартира/спира portmap, ypbind и nscd

en: do not update the configuration files, only print new settings
bg: да не се обновяват конфигурационните файлове, само извеждане на новите настройки

en: enable LDAP for authentication by default
bg: включване на LDAP удостоверяване по подразбиране

en: enable LDAP for user information by default
bg: включване на LDAP за потребителска информация по подразбиране

en: enable MD5 passwords by default
bg: включване на MD5 паролите по подразбиране

en: enable NIS for user information by default
bg: включване на NIS за потребителска информация по подразбиране

en: enable authentication with smart card by default
bg: включване на удостоверяване със смарт-карти по подразбиране

en: enable hesiod for user information by default
bg: включване на hesiod за потребителска информация по подразбиране

en: enable kerberos authentication by default
bg: включване на Kerberos удостоверяване по подразбиране

en: enable shadowed passwords by default
bg: включване на сенчести пароли по подразбиране

en: enable use of DNS to find kerberos KDCs
bg: включване на употребата на DNS  за намирането на Kerberos KDC-и

en: enable use of DNS to find kerberos realms
bg: включване на употребата на DNS за намирането на kerberos области

en: enable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
bg: разрешава употреба на RFC-2307bis схема за LDAP търсения на информация за потребители

en: enable winbind for authentication by default
bg: включване на winbind удостоверяване по подразбиране

en: enable winbind for user information by default
bg: включване на winbind за потребителска информация по подразбиране

en: enable wins for hostname resolution
bg: включваме на wins за разрешаване на хост имена

en: gid range winbind will assign to domain or ads users
bg: gid диапазон от които Winbind ще назначава на домейн или ads потребителите

en: hash/crypt algorithm for new passwords
bg: hash/crypt алгоритъм за новите пароли

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
bg: свързване с winbind домейн или ads област сега, с този администратор

en: load CA certificate from the URL
bg: зареждане на CA сертификата от URL

en: local authorization is sufficient for local users
bg: локалното удостоверяване е достатъчно за локални потребители

en: names of servers to authenticate against
bg: имена на сървърите за удостоверяване

en: never use SSSD implicitly even for supported configurations
bg: никога не използвай SSSD безусловно, дори за поддържаните конфигурации

en: opposite of --test, update configuration files with changed settings
bg: обратното на --test, обновяване на конфигурационните файлове с променените настройки

en: probe network for defaults and print them
bg: търсене в мрежата за подразбиращи се преглед

en: require smart card for authentication by default
bg: изискване на удостоверяване със смарт-карти по подразбиране

en: restore the backup of configuration files saved before the previous configuration change
bg: възстанови конфигурационните файлове от по-ранен от последната промяна архив

en: security mode to use for samba and winbind
bg: Потребителски модел на сигурността за използване със Samba и Winbind

en: shadow password
bg: сенчеста парола

en: the character which will be used to separate the domain and user part of winbind-created user names if winbindusedefaultdomain is not enabled
bg: Символът, които ще се използва за разграничаване на домейна и потребителя в Winbind създаденото потребителско име ако winbindusedefaultdomain не е включено

en: the directory which winbind-created users will have as home directories
bg: директорията, която създадените от winbind потребители ще имат за домашна

en: the group which winbind-created users will have as their primary group
bg: групата, която ще бъде основна за създадените от winbind потребители

en: the shell which winbind-created users will have as their login shell
bg: обвивката, която ще използват създадените от winbind потребители като обвивка при влизане

en: uid range winbind will assign to domain or ads users
bg: uid диапазон, от които Winbind ще назначава на домейн или ads потребителите

en: unexpected argument
bg: неочакван параметър

en: update all configuration files
bg: обновяване на всички конфигурационни файлове

en: usage: %s [options]
bg: употреба: %s [опции]

en: use SSSD implicitly if it supports the configuration
bg: използвай SSSD безусловно ако поддържа конфигурацията

en: workgroup authentication servers are in
bg: Сървърите на работната група за удостоверение са в
