initscripts.master - en to as translation catalogue (1000 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
as: 		'I' টিপে ইন্টাৰেক্টিভ স্টাৰ্টআপে প্ৰবেশ কৰক।

en: 		Welcome to
as: 		স্বাগতম

en: 	-R 		: recursively dependency checking
as: 	-R 		: নিৰ্ভৰশীলতা ৰিকাৰ্ছিভকৈ পৰীক্ষা কৰা হৈছে

en: 	-c configfile	: specify config file
as: 	-c configfile	: বিন্যাস নথিপত্ৰ নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: 	-r kernelrelease: specify kernel release version
as: 	-r kernelrelease: কাৰ্ণেলৰ মুক্তিৰ সংস্কৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰে

en: 	-y 		: answer yes for all questions.
as: 	-y 		: সকলো প্ৰশ্নত yes উত্তৰ দিব ।

en: 	script(s)	: specify systemtap scripts
as: 	script(s)	: systemtap স্ক্ৰিপ্ট নিৰ্ধাৰণ কৰক

en:           start-powercontrol|stop-powercontrol|status-powercontrol
as:           start powercontrol|stop powercontrol|status powercontrol

en:           start-watchdog|stop-watchdog|status-watchdog
as:           start watchdog|stop watchdog|status watchdog

en:           stop-all|status-all}
as:           stop all|status all}

en:   OK
as:   ঠিক আছে

en:  done.
as:  সম্পন্ন।

en:  failed.
as:  ব্যৰ্থ।

en:  failed; no link present.  Check cable?
as:  ব্যৰ্থ; কোনো লিঙ্ক উপস্থিত নাই।  কেবল (cable) উপস্থিত কি?

en: $0: $DEVICE not a character device?
as: $0: $DEVICE আখৰ যন্ত্ৰ নহয় নেকি ?

en: $0: /etc/sysconfig/ktune does not exist.
as: $0: /etc/sysconfig/ktune বৰ্তমানে উপস্থিত নেই।

en: $0: CPU microcode data file not present ($DATAFILE)
as: $0: CPU মাইক্ৰোকোড তথ্য নথিপত্ৰ উপস্থিত নাই ($DATAFILE)

en: $0: Link is down
as: $0: সংযোগ নিষ্ক্ৰিয়

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
as: $0: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: ডেমন [+/ nicelevel] {program}

en: $0: call me as 'halt' or 'reboot' please!
as: $0: অনুগ্ৰহ কৰি মোৰ বাবে 'halt' বা 'reboot' পৰিচয় ব্যৱহাৰ কৰক!

en: $0: configuration for ${1} not found.
as: $0: ${1} ৰ বিন্যাস পোৱা নাযায় ।

en: $0: error: $prog is not running
as: $0: ভুল: $prog চলা নাই

en: $0: error: insufficient privileges
as: $0: ভুল: অনুপযুক্ত বিশেষাধিকাৰ

en: $0: error: program not installed
as: $0: ভুল: প্ৰ'গ্ৰাম সংস্থাপিত নাই

en: $0: kernel does not have CPU microcode device support
as: $0: কাৰ্নেলেত CPU মাইক্ৰোকোড যন্ত্ৰ সমৰ্থনেৰ ক্ষমতা উপস্থিত নাই

en: $0: microcode device $DEVICE doesn't exist?
as: $0: microcode যন্ত্ৰ $DEVICE কি বৰ্ত্তমানে উপস্থিত নাই?

en: $0: reload not supported
as: $0: পুনঃ তুলি লোৱা সমৰ্থিত নহয়

en: $1 not available
as: $1 পোৱা ন'গ'ল

en: $BASENAME already running.
as: $BASENAME বৰ্ত্তমানে চলি আছে।

en: $BASENAME error exporting databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.log
as: $BASENAME তথ্যভঁৰাল এক্সপোৰ্ট কৰিবলৈ সমস্যা, ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_export.log পৰীক্ষা কৰক

en: $BASENAME error importing databases, check ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.log
as: $BASENAME তথ্যভঁৰাল আমদানি কৰোঁতে সমস্যা,  ${CONFIGDIRECTORY}/rpm/db_import.log পৰীক্ষা কৰক

en: $BASENAME exporting databases
as: $BASENAME তথ্যভঁৰাল ৰপ্তানি কৰা হৈছে

en: $BASENAME importing databases
as: $BASENAME তথ্যভঁৰাল আমদানি কৰা হৈছে

en: $DAEMON is not set.
as: $DAEMON নিৰ্দ্ধাৰিত হোৱা নাই।

en: $NAME is attached to $DEVICE
as: $NAME  $DEVICE ৰ সৈতে যুক্ত

en: $NAME: already running
as: $NAME: ইতিমধ্যে চলি আছে

en: $alias device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
as: $alias যন্ত্ৰ ${DEVICE} সম্ভৱতঃ উপস্থিত নাই, কিছু সময়ৰ পিছত আৰম্ভ কৰা হ'ব।

en: $base (pid $pid) is running...
as: $base (pid $pid) চলি আছে...

en: $base dead but pid file exists
as: $base বন্ধ হ'ল কিন্তু pid নথিপত্ৰ বৰ্ত্তমানে উপস্থিত আছে

en: $base dead but subsys locked
as: $base সমাপ্ত কিন্তু subsys লক কৰা হ'ল

en: $base is stopped
as: $base বন্ধ কৰা হৈছে

en: $dst: LUKS requires non-random key, skipping
as: $dst: LUKS'ৰ ক্ষেত্ৰে নন ৰ্‌যান্ডোম কি আবশ্যক, অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব

en: $dst: no value for cipher option, skipping
as: $dst: সাইফাৰ সংক্ৰান্ত বিকল্পেৰ ক্ষেত্ৰে মান উল্লেখ কৰা হোৱা নাই, অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব

en: $dst: no value for hash option, skipping
as: $dst: হ্যাশ সংক্ৰান্ত বিকল্পেৰ ক্ষেত্ৰে মান উল্লেখ কৰা হোৱা নাই, অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব

en: $dst: no value for size option, skipping
as: $dst: মাপ সংক্ৰান্ত বিকল্পেৰ মান অনুপস্থিত, অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব

en: $file is not owned by "$user"
as: $file টি "$user" ৰ মালিকানাধীন নাই

en: $file is not readable by "$user"
as: "$user" ৰ দ্বাৰা $file পড়াৰ অনুমতি উপস্থিত নাই

en: $file:
as: ফাইল (&F)

en: $named reload
as: $named পুনঃ তুলি লোৱা

en: $prog already running
as: $prog বৰ্ত্তমানে চলি আছে

en: $prog check
as: $prog পৰীক্ষণ

en: $prog compiled
as: $prog সঙ্কলণ কৰা হ'ল

en: $prog dead but pid file exists
as: $prog বন্ধ কৰা সত্ত্বেও pid নথিপত্ৰ উপস্থিত

en: $prog dead but subsys locked
as: $prog সমাপ্ত কিন্তু subsys লক কৰা আছে

en: $prog is already running.
as: $prog বৰ্ত্তমানে চলি আছে ।

en: $prog is already stopped.
as: $prog ইতিমধ্যে বন্ধ কৰা হৈছে ।

en: $prog is running
as: $prog বৰ্তমান চলি আছে

en: $prog is running...
as: $prog চলি আছে...

en: $prog is stopped
as: $prog বন্ধ কৰা হৈছে

en: $prog not running
as: $prog চলি আছে না

en: $prog shutdown
as: $prog বন্ধ কৰা হৈছে

en: $prog status is unknown
as: $prog ৰ অৱস্থা অজ্ঞাত

en: $prog stopping
as: $prog বন্ধ কৰা হৈছে

en: $prog: Synchronizing with time server:
as: $prog: সময় সেৱকেৰ সৈতে সমঞ্জস কৰা হৈছে:

en: $prog: already running
as: $prog: বৰ্ত্তমানে চলি আছে

en: $s compilation failed
as: $s সঙ্কলন বিফল

en: $s is dead, but another script is running.
as: $s মৰিল, কিন্তু অন্য এটা স্ক্ৰিপ্ট চলি আছে ।

en: $s is stopped
as: $s বন্ধ

en: $s$pid is running...
as: $s$pid চলি আছে...

en: ${IP6TABLES}: ${_IPV} is disabled.
as: ${IP6TABLES}: ${_IPV} নিষ্ক্ৰীয় ।

en: ${IP6TABLES}: /sbin/$IP6TABLES does not exist.
as: ${IP6TABLES}: /sbin/$IP6TABLES বৰ্ত্তমানে উপস্থিত নাই ।

en: ${IP6TABLES}: Applying firewall rules:
as: ${IP6TABLES}: ফায়াৰ্ৱালৰ নিয়মনীতি প্ৰয়োগ কৰা হৈছে:

en: ${IP6TABLES}: Firewall is not configured.
as: ${IP6TABLES}: ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস কৰা হোৱা নাই ।

en: ${IP6TABLES}: Firewall is not running.
as: ${IP6TABLES}: ফায়াৰ্ৱাল চলা নাই ।

en: ${IP6TABLES}: Firewall modules are not loaded.
as: ${IP6TABLES}: ফায়াৰ্ৱালৰ অংশসমূহ তোলা হোৱা নাই ।

en: ${IP6TABLES}: Flushing firewall rules:
as: ${IP6TABLES}: ফায়াৰ্ৱালৰ নিয়ম পৰিশ্ৰুত কৰা হৈছে:

en: ${IP6TABLES}: Loading additional modules:
as: ${IP6TABLES}: অতিৰিক্ত অংশ তোলা হৈছে:

en: ${IP6TABLES}: Saving firewall rules to $IP6TABLES_DATA:
as: ${IP6TABLES}: ফায়াৰ্ৱালৰ নিয়মনীতি $IP6TABLES_DATA ত সংৰক্ষণ কৰা হৈছে:

en: ${IP6TABLES}: Setting chains to policy $policy:
as: ${IP6TABLES}: $policy নীতিৰ বাবে চেইন নিৰ্দ্ধাৰণ কৰা হৈছে:

en: ${IP6TABLES}: Unloading modules:
as: ${IP6TABLES}: অংশ নমোৱা হৈছে:

en: ${IPTABLES}: ${_IPV} is disabled.
as: ${IPTABLES}: ${_IPV} নিষ্ক্ৰীয় ।

en: ${IPTABLES}: /sbin/$IPTABLES does not exist.
as: ${IPTABLES}: /sbin/$IPTABLES বৰ্ত্তমানে উপস্থিত নাই ।

en: ${IPTABLES}: Applying firewall rules:
as: ${IPTABLES}:ফায়াৰ্ৱাল নিয়মনীতি প্ৰয়োগ কৰা হৈছে:

en: ${IPTABLES}: Firewall is not configured.
as: ${IPTABLES}: ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস কৰা হোৱা নাই ।

en: ${IPTABLES}: Firewall is not running.
as: ${IPTABLES}: ফায়াৰ্ৱাল চলা নাই ।

en: ${IPTABLES}: Firewall modules are not loaded.
as: ${IPTABLES}: ফায়াৰ্ৱালৰ অংশসমূহ তুলি লোৱা হোৱা নাই ।

en: ${IPTABLES}: Flushing firewall rules:
as: ${IPTABLES}: ফায়াৰ্ৱালৰ নিয়ম পৰিশ্ৰুত কৰা হৈছে:

en: ${IPTABLES}: Loading additional modules:
as: ${IPTABLES}: অতিৰিক্ত অংশ তোলা হৈছে:

en: ${IPTABLES}: Saving firewall rules to $IPTABLES_DATA:
as: ${IPTABLES}: $IPTABLES_DATA ত ফায়াৰ্ৱালৰ নিয়ম সংৰক্ষণ কৰা হৈছে:

en: ${IPTABLES}: Setting chains to policy $policy:
as: ${IPTABLES}: $policy নীতিৰ বাবে চেইন নিৰ্দ্ধাৰণ কৰা হৈছে:

en: ${IPTABLES}: Unloading modules:
as: ${IPTABLES}: অংশ নমোৱা হৈছে:

en: ${SERVICE}: unrecognized service
as: ${SERVICE}: অজ্ঞাত সেৱা

en: ${base} (pid $pid) is running...
as: ${base} (pid $pid) চলি আছে...

en: ${base} dead but pid file exists
as: ${base} বন্ধ হওয়া সত্ত্বেও pid নথিপত্ৰ বৰ্ত্তমানে উপস্থিত আছে

en: ${base} dead but subsys locked
as: ${base} সমাপ্ত কিন্তু subsys লক কৰা হ'ল

en: ${base} is stopped
as: ${base} বন্ধ কৰা হৈছে

en: %s is password protected
as: %s গুপ্তশব্দেৰে সংৰক্ষিত

en: 'No route to host' adding route '$networkipv6' via gateway '$gatewayipv6' through device '$device'
as: '$gatewayipv6' গেটওয়েৰ মাধ্যমে '$device' যন্ত্ৰ ব্যৱহাৰ কৰে '$networkipv6' route যোগ কৰাৰ সময় 'No route to host' ভুলৰ সম্মুখীন হওয়া গিয়েছে

en: ($pid) is running...
as: ($pid) বৰ্ত্তমানে চলি আছে...

en: (Repair filesystem)
as: (নথিপত্ৰপ্ৰণালী সংশোধন)

en: (no mouse is configured)
as: (মাউস বিন্যাস কৰা হোৱা নাই)

en: (not starting, no services registered)
as: (আৰম্ভ কৰা হোৱা নাই, কোনো সেৱাৰ পঞ্জিকৰণ কৰা হোৱা নাই)

en: *** $0 can not be called in this way
as: *** $0 এই পদ্ধতিতে আৰম্ভ কৰা সম্ভব নহয়

en: *** /etc/selinux/config indicates you want to manually fix labeling
as: *** /etc/selinux/config ৰ মতে আপুনি নিজেই লেবেল সংশোধন কৰিব

en: *** An error occurred during the file system check.
as: *** নথিপত্ৰপ্ৰণালী পৰীক্ষণৰ সময় একটি সমস্যা দেখা দিয়েছে।

en: *** Disabling security enforcement for system recovery.
as: *** ব্যৱস্থাপ্ৰণালী পুনৰুদ্ধাৰৰ বাবে বাধ্যতামূলক নিৰাপত্তাব্যৱস্থা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে ।

en: *** Dropping you to a shell; the system will continue
as: *** একটি শেল এ নিয়ে যাওয়া হৈছে; ব্যৱস্থাপ্ৰণালীে কৰ্ম সঞ্চালনে বাধা হ'ব না

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
as: *** একটি শেল এ নিয়ে যাওয়া হৈছে; ব্যৱস্থাপ্ৰণালী পুনঃ বুট কৰা হ'ব

en: *** Please see /usr/share/doc/clamav-server-*/README how
as: *** অনুগ্ৰহ কৰি /usr/share/doc/clamav server */README how চাওক

en: *** Relabeling could take a very long time, depending on file
as: ***  নথিপত্ৰত নিৰ্ভৰ কৰি পুনঃ লেবেল কৰোঁতে সময় ব্যয় হ'ব পাৰে

en: *** Run 'setenforce 1' to reenable.
as: *** পুনঃ সক্ৰিয় কৰিবলৈ 'setenforce 1' প্ৰয়োগ কৰক।

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
as: *** সকিয়নী -- SELinux ${SELINUXTYPE} নিয়মনীতি পুনঃ লেবেল কৰা আৱশ্যক ।

en: *** Warning -- SELinux ${SELINUXTYPE} policy relabel is required.
as: *** সতৰ্কবাৰ্তা    SELinux ${SELINUXTYPE}'ৰ নিয়মনীতিৰ পুনঃ লেবেল স্থাপন আবশ্যক।

en: *** Warning -- SELinux is active
as: *** সকিয়নী -- SELinux বৰ্ত্তমানে সক্ৰিয়

en: *** Warning -- the system did not shut down cleanly.
as: *** সকিয়নী -- ব্যৱস্থাপ্ৰণালী পৰিষ্কাৰভাবে বন্ধ নহ'ল ।

en: *** problems. Dropping you to a shell; the system will reboot
as: *** সমস্যা । আপোনাক এটা শ্বেললৈ নমোৱা হৈছে; ব্যৱস্থাপ্ৰণালী পুনৰাৰম্ভ হ'ব

en: *** system size and speed of hard drives.
as: *** ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ আকাৰ আৰু হাৰ্ড ড্ৰাইভৰ গতি ।

en: *** the clamav-server can be configured
as: *** clamav server বিন্যাস কৰা যাব

en: *** when you leave the shell.
as: *** শেল থেকে প্ৰস্থান কৰা হলে।

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
as: /etc/sysconfig/network scripts/chat ${DEVNAME} বৰ্ত্তমানে উপস্থিত নাই

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist for ${DEVICE}
as: ${DEVICE} ৰ বাবে /etc/sysconfig/network scripts/chat ${DEVNAME} বৰ্ত্তমানে উপস্থিত নাই

en: /proc entries are not fixed
as: /proc ৰ নিবেশসমূহ উপস্থিত নাই

en: /proc entries were fixed
as: /proc'ৰ নিবেশসমূহ সংশোধন কৰা হৈছে

en: /proc filesystem unavailable
as: /proc নথিপত্ৰপ্ৰণালীটি উপলব্ধ নহয়

en: 1
as: ১

en: 6to4 configuration is not valid
as: 6to4 বিন্যাসটি বৈধ নহয়

en: Active CIFS mountpoints:
as: সক্ৰিয় CIFS অভ্যুত্থানৰ স্থান:

en: Active NCP mountpoints:
as: সক্ৰিয় NCP অভ্যুত্থানৰ স্থান:

en: Active NFS mountpoints:
as: সক্ৰিয় NFS অভ্যুত্থানৰ স্থান:

en: Active network block devices:
as: সক্ৰিয় নে'টৱৰ্ক ব্লক যন্ত্ৰ:

en: Adding udev persistent rules
as: udev persistent নিয়ম যোগ কৰা হৈছে

en: An old version of the database format was found.
as: তথ্যভঁৰাল আকৃতিৰ এটা পুৰণি সংস্কৰণ পোৱা গৈছে ।

en: Applying ${ELEVATOR} elevator:
as: ${ELEVATOR} elevator প্ৰয়োগ কৰা হৈছে:

en: Applying Intel CPU microcode update:
as: Intel CPU Microcode উন্নয়ন প্ৰয়োগ কৰা হৈছে:

en: Applying arptables firewall rules:
as: arptables ফায়াৰ্ৱাল নিয়ম প্ৰয়োগ কৰা হৈছে:

en: Applying ktune sysctl settings:
as: ktune sysctl-ৰ বৈশিষ্ট্য প্ৰয়োগ কৰা হৈছে:

en: Applying sysctl settings from $SYSCTL_POST:
as: $SYSCTL_POST থেকে প্ৰাপ্ত sysctl-ৰ বৈশিষ্ট্য প্ৰয়োগ কৰা হৈছে:

en: Argument 1 is empty but should contain interface name - skip IPv6to4 initialization
as: আৰ্গুমেন্ট ১'ত ইন্টাৰফেসেৰ নাম উপস্থিত থাকা আবশ্যক। কিন্তু তা ফাঁকা   IPv6to4 প্ৰাৰম্ভ কৰ্ম উপেক্ষা কৰা হ'ব

en: Automatic reboot in progress.
as: স্বয়ংক্ৰিয় ৰিবুট প্ৰক্ৰিয়া চলি আছে।

en: Avahi DNS daemon is not running
as: Avahi DNS ডেমন নাই চলা

en: Avahi DNS daemon is running
as: Avahi DNS ডেমন বৰ্ত্তমানে চলি আছে

en: Avahi daemon is not running
as: Avahi ডেমন নাই চলা

en: Avahi daemon is running
as: Avahi ডেমন বৰ্ত্তমানে চলি আছে

en: Binary handler for Windows applications already registered
as: Windows অনুপ্ৰয়োগৰ বাইনেৰি পৰিচালক ইতিমধ্যে পঞ্জিকৰণ কৰা হৈছে

en: Binding NIS service:
as: NIS সেৱা বাইন্ড কৰা হৈছে:

en: Bridge support not available: brctl not found
as: ব্ৰিজ সমৰ্থন উপলব্ধ নহয়: brctl পোৱা নাযায়

en: Bringing up interface $i:
as: $i ইন্টাৰফেস তৈৰি কৰা হৈছে:

en: Bringing up loopback interface:
as: লুপব্যাক সংযোগমাধ্যম আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: CIM server ($pid) is running
as: CIM সেৱক ($pid) বৰ্ত্তমানে চলি আছে...

en: CIM server is not running
as: CIM সেৱক ডেমন চলি আছে না

en: CTDB is already running
as: CTDB বৰ্তমানে চলছে

en: Can not find util-vserver installation (the file '$UTIL_VSERVER_VARS' would be expected); aborting...
as: util vserver সংস্থাপন পোৱা নাযায় ('$UTIL_VSERVER_VARS' নথিপত্ৰ প্ৰত্যাশিত); প্ৰস্থান কৰা হৈছে...

en: Can't find $PRIVOXY_BIN, exit.
as: $PRIVOXY_BIN পোৱা নাযায় , প্ৰস্থান কৰা হ'ব।

en: Can't find $PRIVOXY_CONF, exit.
as: $PRIVOXY_CONF পোৱা নাযায় , প্ৰস্থান কৰা হ'ব।

en: Cannot add IPv6 address '$address' on dev '$device'
as: '$device' যন্ত্ৰত IPv6 ঠিকনা '$address' যোগ কৰিব নোৱাৰি

en: Cannot delete IPv6 address '$address' on dev '$device'
as: '$device' যন্ত্ৰেৰ উপৰ IPv6 address '$address' মুছে ফেলা যায়নি

en: Cannot enable IPv6 privacy method '$IPV6_PRIVACY', not supported by kernel
as: IPv'ৰ গোপনীয়তাৰ মেথড '$IPV6_PRIVACY' সক্ৰিয় কৰিবলৈ ব্যৰ্থ, কাৰ্নেল দ্বাৰা সমৰ্থিত নহয়

en: Cannot find user $CYPHESISUSER to run cyphesis service.
as: cyphesis সেৱা চলাবলৈ $CYPHESISUSER ব্যৱহাৰকৰ্তা বিচাৰি পোৱা নাযায় ।

en: Changing target policies to DROP:
as: উদ্দিষ্ট নীতিসমূহকে DROP এ পৰিবৰ্তন কৰা হৈছে:

en: Check Oprofile driver loaded ...
as: লোড কৰা Oprofile ড্ৰাইভাৰ পৰীক্ষণ ...

en: Check Oprofile filesystem group/permission...
as: Oprofile নথিপত্ৰপ্ৰণালীেৰ দল/অনুমতি পৰীক্ষণ...

en: Check Oprofile filesystem mounted ...
as: মাউন্ট কৰা Oprofile নথিপত্ৰপ্ৰণালী পৰীক্ষণ ...

en: Checking Configuration:
as: কনফিগাৰেশন পৰীক্ষা কৰা হৈছে:

en: Checking SMART devices now:
as: SMART যন্ত্ৰসমূহ এতিয়া পৰীক্ষা কৰা হৈছে:

en: Checking configuration files for $prog:
as: $prog ৰ বিন্যাস নথিপত্ৰ পৰীক্ষা কৰা হৈছে:

en: Checking database format in
as: তথ্যভঁৰালৰ আকৃতি ইয়াত পৰীক্ষা কৰা হৈছে

en: Checking filesystems
as: নথিপত্ৰপ্ৰণালী পৰীক্ষা কৰা হৈছে

en: Checking for $prog daemon:
as: $prog ডেমন পৰীক্ষা কৰা হৈছে:

en: Checking for ctdbd service:
as: ctdbd সেৱা পৰীক্ষা কৰা হৈছে:

en: Checking local filesystem quotas:
as: স্থানীয় নথিপত্ৰপ্ৰণালীৰ আনুপাতিক অংশ পৰীক্ষা কৰা হৈছে:

en: Checking network-attached filesystems
as: নে'টৱৰ্কেৰ সৈতে যুক্ত নথিপত্ৰপ্ৰণালী পৰীক্ষা কৰা হৈছে

en: Cleaning up systemtap scripts:
as: systemtap স্ক্ৰিপ্ট পৰিশ্ৰুত কৰা হৈছে:

en: Clearing all current rules and user defined chains:
as: সমস্ত বৰ্তমান নিয়ম আৰু ব্যৱহাৰকাৰীৰ দ্বাৰা নিৰ্দ্ধাৰিত চেইন মুছে ফেলা হৈছে:

en: Compiling systemtap scripts:
as: systemtap স্ক্ৰিপ্ট কম্পাইল কৰা হৈছে:

en: Configuration file /etc/radvd.conf missing
as: কনফিগাৰেশন ফাইল /etc/radvd.conf অনুপস্থিত

en: Configuration file /etc/sysconfig/arptables missing
as: বিন্যাস নথিপত্ৰ /etc/sysconfig/arptables নাই

en: Configuration file or keys are invalid
as: বিন্যাস নথিপত্ৰ অথবা কি বৈধ নহয়

en: Configured CIFS mountpoints:
as: CIFS অভ্যুত্থানৰ স্থান বিন্যাস কৰা হৈছে:

en: Configured NCP mountpoints:
as: বিন্যাস কৰা NCP অভ্যুত্থানৰ স্থান:

en: Configured NFS mountpoints:
as: বিন্যাস কৰা NFS অভ্যুত্থানৰ স্থান:

en: Configured devices:
as: বিন্যাস কৰা যন্ত্ৰসমূহ:

en: Configured network block devices:
as: বিন্যাস কৰা নে'টৱৰ্ক ব্লক যন্ত্ৰ:

en: Could not check for running PostgreSQL database.
as: চলি থকা PostgreSQL তথ্যভঁৰালৰ কাৰণে পৰীক্ষা কৰিব পৰা নাই ।

en: Could not set 802.1Q VLAN parameters.
as: 802.1Q VLAN ৰ স্থিতিমাপ নিৰ্দ্ধাৰণ কৰা হোৱা নাই ।

en: Creating PostgreSQL account:
as: PostgreSQL সৃষ্টি কৰা হৈছে:

en: Creating PostgreSQL database:
as: PostgreSQL তথ্যভঁৰাল সৃষ্টি কৰা হৈছে:

en: Creating required directories
as: প্ৰয়োজনীয় পঞ্জিকাসমূহ সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Current elevator settings:
as: elevator-ৰ বৰ্তমান বৈশিষ্ট্য:

en: Current ktune sysctl settings:
as: ktune sysctl-ৰ বৰ্তমান বৈশিষ্ট্য:

en: Currently active devices:
as: বৰ্ত্তমানে সক্ৰিয় যন্ত্ৰ:

en: DSA key generation
as: DSA কি নিৰ্মাণ পদ্ধতি

en: DSS key generation
as: DSS চাবি নিৰ্মাণ পদ্ধতি

en: Denyhosts already running.
as: Denyhosts বৰ্ত্তমানে চলি আছে ।

en: Dependency loop detected on $s
as: $s ত নিৰ্ভৰশীলতাৰ লুপৰ সন্ধান কৰা হৈছে

en: Detaching loopback device $dev:
as: লুপব্যাক যন্ত্ৰ $dev বিচ্ছিন্ন কৰা হৈছে:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
as: ${DEVICE} ৰ IP তথ্য নিৰ্দ্ধাৰণ কৰা হৈছে...

en: Device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
as: যন্ত্ৰ ${DEVICE} সম্ভৱতঃ উপস্থিত নাই, কিছু বিলম্বে আৰম্ভ কৰা হ'ব।

en: Device ${DEVICE} has MAC address ${FOUNDMACADDR}, instead of configured address ${HWADDR}. Ignoring.
as: ${DEVICE} যন্ত্ৰেৰ ক্ষেত্ৰে বিন্যাস কৰা ঠিকনা address ${HWADDR}'ৰ পৰিবৰ্তে MAC ঠিকনা ${FOUNDMACADDR} উপস্থিত আছে। অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব।

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
as: ${DEVICE} যন্ত্ৰ অপ্ৰত্যাশিত MAC ঠিকনা পোৱা গৈছে, উপেক্ষা কৰা হ'ব।

en: Device '$DEVICE' is already up, please shutdown first
as: '$DEVICE' যন্ত্ৰ সক্ৰিয় অৱস্থাত আছে, অনুগ্ৰহ কৰি প্ৰথমে বন্ধ কৰক

en: Device '$DEVICE' isn't supported as a valid GRE device name.
as: '$DEVICE' যন্ত্ৰটি বৈধ GRE ডিভাইষেৰ নাম ৰূপে সমৰ্থিত নহয়।

en: Device '$DEVICE' isn't supported here, use IPV6_AUTOTUNNEL setting and restart (IPv6) networking
as: ইয়াত '$DEVICE' যন্ত্ৰ সমৰ্থিত নহয়, IPV6_AUTOTUNNEL ৰ বৈশিষ্ট্য ব্যৱহাৰ কৰক আৰু (IPv6) নে'টৱৰ্ক প্ৰক্ৰিয়া পুনৰাৰম্ভ কৰক

en: Device '$device' doesn't exist
as: '$device' যন্ত্ৰ বৰ্ত্তমানে উপস্থিত নাই

en: Device '$device' enabling didn't work
as: যন্ত্ৰ '$device' সক্ৰিয় কৰা যায়নি

en: Device 'tun6to4' (from '$DEVICE') is already up, shutdown first
as: 'tun6to4' যন্ত্ৰ ('$DEVICE' ৰ পৰা) বৰ্ত্তমানে চলি আছে, প্ৰথমে এইটোক বন্ধ কৰক

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
as: IPv4 স্বয়ংক্ৰিয় ডিফ্ৰ্যাগমেন্টেশন প্ৰক্ৰিয়া নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
as: IPv4 প্যাকেট অনুবৰ্তন প্ৰক্ৰিয়া নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Disabling Moodle cron job:
as: Moodle cron সেৱা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Disabling denyhosts cron service:
as: denyhosts cron সেৱা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Disabling monthly Smolt update:
as: মাহেকীয়া Smolt উন্নয়ন নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Disabling netconsole
as: netconsole নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Disabling nightly apt update:
as: নৈশ apt উন্নয়ন প্ৰক্ৰিয়া নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Disabling nightly yum update:
as: নৈশ apt উন্নয়ন প্ৰক্ৰিয়া নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Dumping state in /tmp/sec.dump:
as: /tmp/sec.dump নথিপত্ৰ অবস্থা সংক্ৰান্ত তথ্য ডাম্প কৰা হৈছে:

en: ERROR
as: ভুল

en: ERROR: [ipv6_log] Cannot log to channel '$channel'
as: ভুল: [ipv6_log] '$channel' চ্যানেলে লগ কৰা যায়নি

en: ERROR: [ipv6_log] Loglevel isn't valid '$level' (arg 2)
as: ভুল: [ipv6_log] Loglevel বৈধ নহয় '$level' (arg 2)

en: ERROR: [ipv6_log] Missing 'message' (arg 1)
as: ভুল: [ipv6_log] অনুপস্থিত 'message' (arg 1)

en: ERROR: [ipv6_log] Syslog is chosen, but binary 'logger' doesn't exist or isn't executable
as: ভুল: [ipv6_log] Syslog নিৰ্বাচিত হৈছে, কিন্তু বাইনাৰি 'logger' অনুপস্থিত অথবা সঞ্চালনযোগ্য নহয়

en: ERROR: could not add vlan ${VID} as ${DEVICE} on dev ${PHYSDEV}
as: ভুল: dev ${PHYSDEV} ত ${DEVICE} হিচাপে vlan ${VID} ক যোগ কৰিব পৰা ন'গ'ল

en: Enabling /etc/fstab swaps:
as: /etc/fstab swap সক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Enabling Bluetooth devices:
as: Bluetooth ডিভাইস সক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Enabling Moodle cron job:
as: Moodle cron সেৱা সক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Enabling denyhosts cron service:
as: denyhosts cron সেৱা সক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Enabling local filesystem quotas:
as: স্থানীয় নথিপত্ৰপ্ৰণালীৰ আনুপাতিক অংশ সক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Enabling local swap partitions:
as: স্থানীয় swap পাৰ্টিশন সক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Enabling monthly Smolt checkin:
as: মাহেকীয়া Smolt checkin সক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Enabling nightly apt update:
as: নৈশ apt উন্নয়ন সক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Enabling nightly yum update:
as: নৈশ yum উন্নয়ন সক্ৰিয় কৰা হৈছে:

en: Entering interactive startup
as: পাৰস্পৰিকভাবে আৰম্ভ কৰা ব্যৱস্থাত প্ৰবেশ কৰা হৈছে

en: Entering non-interactive startup
as: অপাৰস্পৰিকভাবে আৰম্ভ কৰা ব্যৱস্থাত প্ৰবেশ কৰা হৈছে

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
as: ${DEVICE} ৰ বাবে ${IPADDR} ঠিকনা যোগ কৰিবলৈ সমস্যা।

en: Error occured while calculating the IPv6to4 prefix
as: IPv6to4 উপসৰ্গ গণনা কৰোঁতে ভুল হ'ল

en: Error occurred while calculating the IPv6to4 prefix
as: IPv6to4 উপসৰ্গ গণনা কৰোঁতে সমস্যা

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
as: ভুল, অন্য কোনো হোস্টেৰ দ্বাৰা বৰ্ত্তমানে ${IPADDR} ঠিকনা ব্যৱহৃত হৈছে।

en: Error. Default principal database does not exist.
as: ভুল । অবিকল্পিত প্ৰধান তথ্যভঁৰাল অনুপস্থিত ।

en: Error. This appears to be a slave server, found kpropd.acl
as: ভুল । kpropd.acl পোৱা গ'ল, সম্ভৱতঃ এইটো এটা স্লেভ সেৱক

en: Error: no valid $cfg found.
as: ভুল: বৈধ $cfg পোৱা নাযায় ।

en: Exporting $BASENAME databases:
as: $BASENAME তথ্যভঁৰাল ৰপ্তানি কৰা হৈছে:

en: FAILED
as: ব্যৰ্থ

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
as: ${DEVICE} আৰম্ভ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ।

en: Failed to make cache directory ($CACHE_PATH)
as: কেছে পঞ্জিকা ($CACHE_PATH) বনাবলৈ বিফল

en: Failed to make stat directory ($STAT_PATH)
as: stat পঞ্জিকা ($STAT_PATH) বনাবলৈ বিফল

en: Failed to run "$s". ($ret)
as: "$s" চলাবলৈ বিফল । ($ret)

en: Failed to sort dependency
as: নিৰ্ভৰশীলতা শৃঙ্খলাবদ্ধ কৰিবলৈ বিফল

en: Failed to stop "$s".
as: "$s" বন্ধ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ।

en: Fixing /proc entries visibility
as: /proc নিবেশৰ প্ৰদৰ্শন সংশোধন...

en: Flushing all chains:
as: সমস্ত চেইন পৰিশ্ৰুত কৰা হৈছে:

en: Flushing all current rules and user defined chains:
as: সমস্ত উপস্থিত নিয়ম আৰু ব্যৱহাৰকাৰীৰ দ্বাৰা নিৰ্দ্ধাৰিত চেইন পৰিশ্ৰুত কৰা হৈছে:

en: Generate configuration puppet:
as: বিন্যাসৰ puppet সৃষ্টি কৰক:

en: Generate configuration puppetmaster:
as: বিন্যাসৰ puppetmaster সৃষ্টি কৰক:

en: Generating RSA key for server $MONOTONE_KEYID
as: $MONOTONE_KEYID সেৱকৰ কাৰণে RSA চাবি বনোৱা হৈছে

en: Generating SSH1 RSA host key:
as: SSH1 RSA হোস্ট কি উৎপন্ন কৰা হৈছে:

en: Generating SSH2 DSA host key:
as: SSH2 DSA হোস্ট কি উৎপন্ন কৰা হৈছে:

en: Generating SSH2 RSA host key:
as: SSH2 RSA হোস্ট কি নিৰ্মাণ কৰা হৈছে:

en: Generating chrony command key:
as: chrony আদেশ চাবি সৃষ্টি কৰা হৈছে:

en: Generating dropbear DSS host key:
as: dropbear DSS গৃহস্থৰ চাবি উৎপন্ন কৰা হৈছে:

en: Generating dropbear RSA host key:
as: dropbear RSA গৃহস্থৰ চাবি নিৰ্মাণ কৰা হৈছে:

en: Generating exim certificate:
as: exim সাৰ্টিফিকেট নিৰ্মাণ কৰা হৈছে:

en: Generating udev makedev cache file
as: udev makedev কেছে নথিপত্ৰ সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Generating unbound control key and certificate:
as: unbound নিয়ন্ত্ৰণ চাবি আৰু প্ৰমাণপত্ৰ সৃষ্টি কৰা হৈছে:

en: Given IPv4 address '$ipv4addr' is not globally usable
as: উল্লেখিত IPv4 ঠিকনা '$ipv4addr'  সৰ্বব্যাপীভাবে ব্যৱহাৰযোগ্য নহয়

en: Given IPv6 MTU '$ipv6_mtu' is out of range
as: প্ৰদত্ত IPv6 MTU '$ipv6_mtu' নিৰ্দ্ধাৰিত সীমাৰ বাইৰে

en: Given IPv6 default device '$device' doesn't exist or isn't up
as: উল্লেখিত IPv6 অবিকল্পিত যন্ত্ৰ '$device' বৰ্ত্তমানে উপস্থিত নাই অথবা চলি আছে না

en: Given IPv6 default device '$device' requires an explicit nexthop
as: উল্লেখিত IPv6 অবিকল্পিত যন্ত্ৰ '$device'  ৰ বাবে একটি সুস্পষ্ট nexthop প্ৰয়োজন

en: Given IPv6 default gateway '$address' has scope '$device_scope' defined, given default gateway device '$device' will be not used
as: উল্লেখিত IPv6 অবিকল্পিত প্ৰৱেশদ্বাৰ '$address' ৰ বাবে '$device_scope' পৰিধি নিৰ্দ্ধাৰিত হৈছে, চিহ্নিত অবিকল্পিত প্ৰৱেশদ্বাৰৰ যন্ত্ৰ '$device' ব্যৱহাৰ কৰা নহ'ব

en: Given IPv6 default gateway '$address' is link-local, but no scope or gateway device is specified
as: উল্লেখিত IPv6 অবিকল্পিত গেটওয়ে '$address' টি link local হলেও গেটওয়ে যন্ত্ৰেৰ পৰিধি নিৰ্দ্ধাৰণ কৰা হোৱা নাই

en: Given IPv6 default gateway '$address' is not in proper format
as: উল্লেখিত IPv6 অবিকল্পিত প্ৰৱেশদ্বাৰ '$address' সঠিক আকৃতিত নাই

en: Given address '$addr' is not a global IPv4 one (arg 1)
as: উল্লেখিত ঠিকনা '$addr' গ্লোবাল IPv4 ঠিকনা নহয় (arg 1)

en: Given address '$addr' is not a valid IPv4 one (arg 1)
as: উল্লেখিত ঠিকনা '$addr' বৈধ IPv4 ঠিকনা নহয় (arg 1)

en: Given device '$device' is not supported (arg 1)
as: উল্লেখিত যন্ত্ৰ '$device' সমৰ্থিত নহয় (arg 1)

en: Given pidfile '$pidfile' doesn't exist, cannot send trigger to radvd
as: উল্লেখিত pidfile '$pidfile' বৰ্ত্তমানে উপস্থিত নাই, radvd এ ট্ৰিগাৰ প্ৰেৰণ কৰা সম্ভব নহয়

en: Given remote address '$addressipv4tunnel' on tunnel device '$device' is already configured on device '$devnew'
as: '$device' টানেল যন্ত্ৰত স্থাপিত দূৰৰ ঠিকনা '$addressipv4tunnel' উল্লেখিত হ'লেও সেইটো পূৰ্বে '$devnew' যন্ত্ৰত বিন্যাস কৰা হৈছে

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
as: Global IPv6 আগবঢ়োৱা বিন্যাসত নিষ্ক্ৰিয়, কিন্তু বৰ্ত্তমানে কাৰ্ণেলত নিষ্ক্ৰিয় নহয়

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
as: Global IPv6 আগবঢ়োৱা বিন্যাসত সক্ৰিয় কৰা হৈছে, কিন্তু বৰ্ত্তমানে কাৰ্ণেলত সক্ৰিয় কৰা হোৱা নাই

en: Graceful shutdown of old $prog:
as: পুৰোনো $prog সঠিকভাবে বন্ধ কৰা হয়েছে:

en: Halting system...
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ কৰ্ম স্থগিত কৰা হৈছে...

en: INFO
as: তথ্য

en: INSECURE MODE FOR $key
as: $key'ৰ ক্ষেত্ৰে মোড নিৰাপদ নহয়

en: INSECURE OWNER FOR $key
as: $key'ৰ ক্ষেত্ৰে মালিকানা নিৰাপদ নহয়

en: IPv6to4 configuration needs an IPv4 address on related interface or otherwise specified
as: IPv6to4 বিন্যাসেৰ বাবে, প্ৰযোজ্য অথবা অন্য কোনো উল্লেখিত ইন্টাৰফেসেৰ উপৰ একটি IPv4 ঠিকনা প্ৰয়োজন

en: Importing $BASENAME databases:
as: $BASENAME তথ্যভঁৰাল আমদানি কৰা হৈছে:

en: Importing packets to monotone database:
as: monotone তথ্যভঁৰাল লৈ সৰঞ্জামৰ আমদানি কৰা হৈছে:

en: Initializing MySQL database:
as: MySQL তথ্যভঁৰাল আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Initializing OpenCT smart card terminals:
as: OpenCT স্মাৰ্ট কাৰ্ড টাৰ্মিনাল আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Initializing database
as: তথ্যভঁৰাল আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Initializing database:
as: তথ্যভঁৰাল আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Initializing netconsole
as: netconsole আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Insufficient privilege
as: অপৰ্যাপ্ত অনুমতি

en: Invalid tunnel type $TYPE
as: অবৈধ ধৰণৰ টানেল $TYPE

en: Kernel is not compiled with IPv6 support
as: IPv6 সমৰ্থনৰ সৈতে কাৰ্ণেল সংকলন কৰা হোৱা নাই

en: Key file for $dst not found, skipping
as: $dst'ৰ ক্ষেত্ৰে কি নথিপত্ৰ পোৱা নাযায় , অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব

en: Killing all running contexts
as: সকলো চলি থকা সন্দৰ্ভ বন্ধ কৰা হৈছে

en: Loading $module kernel module:
as: $module কাৰ্ণেল অংশ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Loading Firmware
as: ফাৰমৱেৰ তুলি লোৱা হৈছে

en: Loading ISDN modules
as: ISDN অংশ তুলি লোৱা হৈছে

en: Loading database with rules:
as: নিয়মৰ সৈতে তথ্যভঁৰাল তুলি লোৱা হৈছে:

en: Loading default device map
as: অবিকল্পিত যন্ত্ৰৰ মেপ তুলি লোৱা হৈছে

en: Loading drivers
as: চালক তুলি লোৱা হৈছে

en: Loading new virus-database:
as: নতুন ভাইৰাস তথ্যভঁৰাল তুলি লোৱা হৈছে:

en: Manifest does not exist: $PUPPETMASTER_MANIFEST
as: মেনিফেস্ট অনুপস্থিত: $PUPPETMASTER_MANIFEST

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
as: কনফিগ নথিপত্ৰ $PARENTCONFIG অনুপস্থিত।

en: Missing parameter 'IPv4 address' (arg 1)
as: অনুপস্থিত স্থিতিমাপ 'IPv4 address' (arg 1)

en: Missing parameter 'IPv4-tunnel address' (arg 2)
as: অনুপস্থিত স্থিতিমাপ 'IPv4 tunnel address' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6 MTU' (arg 2)
as: অনুপস্থিত স্থিতিমাপ 'IPv6 MTU' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6 address' (arg 2)
as: অনুপস্থিত স্থিতিমাপ 'IPv6 address' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6-address' (arg 2)
as: অনুপস্থিত স্থিতিমাপ 'IPv6 address' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6-gateway' (arg 2)
as: অনুপস্থিত স্থিতিমাপ 'IPv6 gateway' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6-network' (arg 1)
as: অনুপস্থিত স্থিতিমাপ 'IPv6 network' (arg 1)

en: Missing parameter 'address' (arg 1)
as: অনুপস্থিত স্থিতিমাপ 'address' (arg 1)

en: Missing parameter 'device' (arg 1)
as: অনুপস্থিত স্থিতিমাপ 'device' (arg 1)

en: Missing parameter 'global IPv4 address' (arg 2)
as: অনুপস্থিত স্থিতিমাপ 'global IPv4 address' (arg 2)

en: Missing parameter 'local IPv4 address' (arg 2)
as: অনুপস্থিত স্থিতিমাপ 'local IPv4 address' (arg 2)

en: Missing parameter 'selection' (arg 2)
as: অনুপস্থিত স্থিতিমাপ 'selection' (arg 2)

en: Missing remote IPv4 address of tunnel, configuration is not valid
as: টানেলৰ দূৰৰ IPv4 ঠিকনা অনুপস্থিত, বিন্যাস বৈধ নহয়

en: Mldonkey (mlnet) is stopped
as: Mldonkey (mlnet) বন্ধ

en: Module $module is loaded.
as: অংশ $module তোলা হ'ল ।

en: Module $module isn't loaded.
as: $module অংশ তোলা হোৱা নাই ।

en: Monthly smolt check-in is disabled.
as: মাহেকীয়া smolt check-in নিষ্ক্ৰিয় ।

en: Monthly smolt check-in is enabled.
as: মাহেকীয়া smolt check-in সক্ৰিয় কৰা হৈছে ।

en: Moodle cron job is disabled.
as: Moodle cron সেৱা নিষ্ক্ৰিয় ।

en: Moodle cron job is enabled.
as: Moodle cron সেৱা সক্ৰিয় আছে ।

en: Mounting CIFS filesystems:
as: CIFS নথিপত্ৰপ্ৰণালী তুলি লোৱা হৈছে:

en: Mounting NCP filesystems:
as: NCP নথিপত্ৰপ্ৰণালী তুলি লোৱা হৈছে:

en: Mounting NFS filesystems:
as: NFS নথিপত্ৰপ্ৰণালী তুলি লোৱা হৈছে:

en: Mounting local filesystems:
as: স্থানীয় নথিপত্ৰপ্ৰণালী তুলি লোৱা হৈছে:

en: Mounting other filesystems:
as: অন্যান্য নথিপত্ৰপ্ৰণালী তুলি লোৱা হৈছে:

en: Mounting zfs partitions:
as: zfs বিভাজন তুলি লোৱা হৈছে:

en: Moving
as: গমন কৰা হেছৈ

en: Moving old server passphrase file to new location:
as: সেৱকৰ পুৰনি গুপ্তশব্দৰ নথিপত্ৰক নতুন স্থানলৈ নিয়া হৈছে:

en: NTP server not specified in $ntpstep or $ntpconf
as: $ntpstep বা $ntpconf ত NTP সেৱক নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: Netlabel is stopped.
as: Netlabel বন্ধ কৰা অবস্থায় আছে।

en: Nightly apt update is disabled.
as: নৈশ apt উন্নয়ন প্ৰক্ৰিয়া নিষ্ক্ৰিয় ।

en: Nightly apt update is enabled.
as: নৈশ apt উন্নয়ন প্ৰক্ৰিয়া সক্ৰিয় কৰা আছে।

en: Nightly yum update is disabled.
as: নৈশ yum উন্নয়ন নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে ।

en: Nightly yum update is enabled.
as: নৈশ yum উন্নয়ন সক্ৰিয় কৰা আছে ।

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel for device ${DEVICE}
as: কাৰ্নেলেৰ দ্বাৰা ${DEVICE} ৰ ক্ষেত্ৰে কোনো ধৰনেৰ 802.1Q VLAN সমৰ্থন উপস্থিত নাই

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel.
as: কাৰ্নেলেৰ দ্বাৰা 802.1Q VLAN সমৰ্থন কৰা হয় না।

en: No parameters given to setup a default route
as: অবিকল্পিত route প্ৰতিষ্ঠাৰ বাবে কোনো স্থিতিমাপ দিয়া হোৱা নাই

en: No reason given for sending trigger to radvd
as: radvd লৈ ট্ৰিগাৰ প্ৰেৰণৰ কোনো কাৰণ দৰ্শোৱা হোৱা নাই

en: No scripts exist.
as: কোনো স্ক্ৰিপ্ট উপস্থিত নেই।

en: Not stopping $prog: iscsi sessions still active
as: $prog বন্ধ কৰা নাই: iscsi অধিবেশন এতিয়াও সক্ৰিয়

en: On the next boot fsck will be forced.
as: পৰবৰ্তী বুটেৰ সময় বাধ্যতামূলকভাবে fsck চালানো হ'ব।

en: On the next boot fsck will be skipped.
as: পৰবৰ্তী বুটেৰ সময় fsck এড়িয়ে যাওয়া হ'ব।

en: Options:
as: বিকল্পবোৰ:

en: PHYSDEV should be set for device ${DEVICE}
as: ${DEVICE} ৰ বাবে PHYSDEV নিৰ্দ্ধাৰণ কৰা আৱশ্যক

en: PORT environment is not set.
as: PORT পৰিবেশ নিৰ্দ্ধাৰিত হোৱা নাই ।

en: Package sendmail-cf is required to update configuration.
as: বিন্যাস উন্নত কৰিবলৈ sendmail-cf সৰঞ্জামৰ প্ৰয়োজন ।

en: Path to vshelper has been set
as: vshelper লৈ পথ নিৰ্ধাৰিত কৰা হ'ল

en: Path to vshelper has not been set
as: vshelper লৈ পথ নিৰ্ধাৰিত হোৱা নাই

en: Pidfile '$pidfile' is empty, cannot send trigger to radvd
as: Pidfile '$pidfile' ৰিক্ত, radvd লৈ ট্ৰিগাৰ প্ৰেৰণ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: Please restart network with '/sbin/service network restart'
as: অনুগ্ৰহ কৰে '/sbin/service network restart' ব্যৱহাৰ কৰে নে'টৱৰ্ক পুনৰাৰম্ভ কৰক

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
as: innd আৰম্ভ কৰাৰ পূৰ্বে অনুগ্ৰহ কৰি makehistory আৰু/বা makedbz ব্যৱহাৰ কৰক ।

en: Please stand by while rebooting the system...
as: আপনাৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালী পুনঃ বুট কৰা হৈছে, অনুগ্ৰহ কৰে অপক্ষা কৰক...

en: Populating cyphesis world:
as: cyphesis world ৰ সংখ্যা বঢ়োৱা হৈছে:

en: PostgreSQL server is not running.
as: PostgreSQL সেৱক চলা নাই ।

en: Pre-0.26 monotone database must be migrated by hand:
as: Pre-0.26 monotone তথ্যভঁৰাল হাতেৰে প্ৰব্ৰজন কৰিব লাগিব:

en: Preparing $PROG certificate:
as: $PROG সাৰ্টিফিকেট প্ৰস্তুত কৰা হৈছে:

en: Preparing $PROG config:
as: $PROG কনফিগ প্ৰস্তুত কৰা হৈছে:

en: Process accounting is disabled.
as: প্ৰক্ৰীয়াৰ গণনানীতি প্ৰক্ৰিয়া নিষ্ক্ৰিয় ।

en: Process accounting is enabled.
as: প্ৰক্ৰিয়াৰ গণনানীতি সক্ৰিয় হৈ আছে ।

en: RSA key generation
as: RSA চাবিৰ নিৰ্মাণ

en: RSA1 key generation
as: RSA1 চাবি নিৰ্মাণ

en: Re-reading $prog configuration:
as: $prog বিন্যাস পুনঃ পড়া হৈছে:

en: Registering binary handler for Windows applications:
as: Windows অনুপ্ৰয়োগেৰ বাইনাৰি হেন্ডলাৰ পঞ্জিকৃত কৰা হৈছে:

en: Registering binary handler for qemu applications
as: qemu অনুপ্ৰয়োগেৰ বাইনাৰি হ্যান্ডলাৰ নিবন্ধন কৰা হৈছে

en: Reloading
as: পুনঃ তোলা হৈছে

en: Reloading $DCBD is not supported:
as: $DCBD পুনৰায় লোড সমৰ্থিত নয়:

en: Reloading $PROG:
as: $PROG পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading $SERVICE configuration:
as: $SERVICE বিন্যাস পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading $desc ($prog):
as: $desc ($prog) ক পুনঃ তোলা হৈছে:

en: Reloading $prog
as: $prog পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে

en: Reloading $prog configuration:
as: $prog বিন্যাস পুনঃ তোলা হৈছে:

en: Reloading $prog daemon configuration:
as: $prog ডেমন বিন্যাস পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading $prog for $ez_name:
as: $ez_name ৰ বাবে $prog পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading $prog2:
as: $prog2 পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading $prog:
as: $prog পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading $prog:
as: $prog পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading ${NAME}
as: ${NAME} পুনঃ তোলা হৈছে

en: Reloading ${NAME} service:
as: ${NAME} সেৱা পুনঃ তোলা হৈছে:

en: Reloading ${NAME}:
as: ${NAME} পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading ${prog_base}:
as: ${prog_base} পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading ${prog} config file:
as: $prog কনফিগ ফাইল পুনৰায় লোড কৰা হৈছে:

en: Reloading ${prog} conig file:
as: ${prog} কনফিগ ফাইল পুনৰায় লোড কৰা হৈছে:

en: Reloading Avahi DNS daemon...
as: Avahi DNS ডেমন পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে...

en: Reloading Avahi daemon...
as: Avahi ডেমন পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে...

en: Reloading CRLs:
as: CRLs পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading Condor daemons:
as: Condor ডেমন পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading INN Service:
as: INN সেৱা পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading NIS service:
as: NIS সেৱা পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading RADIUS server:
as: RADIUS সেৱক পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading acpi daemon:
as: acpi ডেমন পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading atop daemon configuration:
as: atop ডেমন বিন্যাস পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading config for $prog:
as: $prog ৰ কাৰণে বিন্যাস পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading configuration:
as: বিন্যাস পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading cyrus.conf file:
as: cyrus.conf নথিপত্ৰটি পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading exim:
as: exim পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে

en: Reloading icecast:
as: icecast পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading infrared remote control daemon ($prog):
as: ইনফ্ৰাৰেড ৰিমোট কন্ট্ৰোল ডেমন পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে ($prog):

en: Reloading maps
as: মানচিত্ৰ পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে

en: Reloading nsca:
as: nsca পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading postfix:
as: postfix পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading rules configuration...
as: নিয়মৰ বিন্যাস পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে...

en: Reloading ser2net
as: ser2net পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে

en: Reloading ser2net:
as: ser2net পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading smb.conf file:
as: smb.conf নথিপত্ৰ পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading smokeping:
as: smokeping পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading syslog-ng:
as: syslog-ng পুনৰায় লোড কৰা হৈছে:

en: Reloading xenconsoled daemon:
as: xenconsoled ডেমন পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Reloading xend daemon:
as: xend ডেমন পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
as: root নথিপত্ৰপ্ৰণালী পড়া লেখা(rw) মোডে পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: Removing user defined chains:
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ দ্বাৰা নিৰ্দ্ধাৰিত চেইন আঁতৰুৱা হৈছে:

en: Reopening $prog log file:
as: $prog দিনপঞ্জি নথিপত্ৰ পুনঃ খোলা হৈছে:

en: Rescanning IB Subnet:
as: IB Subnet পুনঃ অন্বেষণ কৰা হৈছে:

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy:
as: বিল্ট ইন চেইনসমূহকে অবিকল্পিত ACCEPT নীতি অনুযায়ী পুনঃ নিৰ্দ্ধাৰণ কৰা হৈছে:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
as: হোস্ট নেম ${HOSTNAME} পুনঃ নিৰ্দ্ধাৰণ কৰা হৈছে:

en: Restarting $prog for $file:
as: $file-ৰ জন্য $prog পুনৰাৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Restarting $prog:
as: $prog পুনৰাৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Restarting $prog:
as: $prog পুনৰাৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Restarting Shorewall:
as: Shorewall পুনৰাৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Restarting Video Disk Recorder ($prog):
as: ভিডিঅ' ডিস্ক ৰেকৰ্ডাৰ পুনৰাৰম্ভ কৰা হৈছে ($prog):

en: Restarting puppet:
as: puppet পুনৰাৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Resuming logging:
as: logging পুনৰাৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Retrigger failed udev events
as: Retrigger ৰে বিফল কৰা udev ঘটনা

en: Reverting to ${KERNEL_ELEVATOR} elevator:
as: ${KERNEL_ELEVATOR} elevator-এ প্ৰত্যাবৰ্তন কৰা হৈছে:

en: Reverting to saved sysctl settings:
as: sysctl-ৰ সংৰক্ষিত বৈশিষ্ট্যে প্ৰত্যাবৰ্তন কৰা হৈছে:

en: Rotating logs:
as: দিনপঞ্জিসমূহক ঘূৰোৱা হৈছে:

en: Saving $desc ($prog):
as: $desc সংৰক্ষণ কৰা হৈছে ($prog):

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG
as: $ARPTABLES_CONFIG লে বৰ্ত্তমানৰ নিয়ম সংৰক্ষণ কৰা হৈছে

en: Saving current rules to $ARPTABLES_CONFIG:
as: $ARPTABLES_CONFIG এ বৰ্তমান নিয়ম সংৰক্ষণ কৰা হৈছে:

en: Saving mixer settings
as: মিক্সাৰেৰ বৈশিষ্ট্যাবলী সংৰক্ষণ কৰা হৈছে

en: Saving random seed:
as: ৰ্‌‍যান্ডোম সিড (seed) সংৰক্ষণ কৰা হৈছে:

en: See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
as: অধিক বিবৰণৰ বাবে $SYSDOCDIR/postgresql $PGVERSION/README.rpm dist চাওক।

en: Sending all processes the KILL signal...
as: সমস্ত প্ৰসেসকে KILL সংকেত পাঠানো হৈছে...

en: Sending all processes the TERM signal...
as: সকল প্ৰক্ৰিয়াক TERM সংকেত পঠিওৱা হৈছে...

en: Sending switchover request to $NAME
as: $NAME লৈ switchover অনুৰোধ পঠিওৱা হৈছে

en: Server address not specified in /etc/sysconfig/netconsole
as: /etc/sysconfig/netconsole ত সেৱকৰ ঠিকনা নিৰ্দ্দিষ্ট কৰা হোৱা নাই

en: Server key already installed
as: সেৱকৰ চাবি ইতিমধ্যে সংস্থাপিত

en: Service $prog does not support the reload action:
as: $prog সেৱকে পুনঃ তুলি লোৱা কাৰ্য্যৰ সমৰ্থন নকৰে:

en: Service ${0##*/} does not support the reload action:
as: পৰিসেবা ${0##*/} দ্বাৰা reload কৰ্ম সমৰ্থিত হয় না:

en: Setting 802.1Q VLAN parameters:
as: 802.1Q VLAN স্থিতিমাপ নিৰ্দ্ধাৰণ কৰা হৈছে:

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
as: $NISDOMAIN, NIS ডোমেইনৰ নাম নিৰ্দ্ধাৰণ কৰা হৈছে:

en: Setting NIS domain:
as: NIS ডোমেইন নিৰ্ধাৰিত কৰা হৈছে:

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
as: হোস্ট নেম ${HOSTNAME} নিৰ্দ্ধাৰণ কৰা হৈছে:

en: Setting network parameters...
as: নে'টৱৰ্ক সংক্ৰান্ত স্থিতিমাপ নিৰ্দ্ধাৰণ কৰা হৈছে...

en: Setting path to vshelper
as: vshelper লৈ পথ প্ৰতিষ্ঠা কৰা হৈছে

en: Setting up Logical Volume Management:
as: লজিকেল আয়তন পৰিচালনা প্ৰস্তুত কৰা হৈছে:

en: Setting up a new ${PEERCONF} config file
as: নতুন ${PEERCONF} কনফিগ নথিপত্ৰ স্থাপন কৰা হৈছে

en: Shuting down Bandwidthd network traffic monitor:
as: Bandwidthd নে'টৱৰ্ক যাতায়ত মণিটৰ বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down $BASENAME:
as: $BASENAME বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down $DCBD:
as: $DCBD বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down $KIND services:
as: $KIND সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down $NAME:
as: $NAME বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down $PROG:
as: $PROG বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down $desc ($prog):
as: $desc বন্ধ কৰা হৈছে ($prog):

en: Shutting down $prog
as: $prog বন্ধ কৰা হৈছে

en: Shutting down $prog for $ez_name:
as: $ez_name ৰ বাবে $prog বন্ধ কৰাাহৈছেে:

en: Shutting down $prog:
as: $prog বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down $progbase:
as: $progbase বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down ${desc} (${prog}):
as: ${desc} (${prog}) বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down ${prog_base}:
as: ${prog_base} বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down ${prog}:
as: ${prog} বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down APM daemon:
as: APM ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down Audio Entropy daemon:
as:  Audio Entropy ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down Avahi DNS daemon:
as: Avahi DNS ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down Avahi daemon:
as: Avahi ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down BitTorrent seed client:
as: BitTorrent seed গ্ৰাহক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down BitTorrent tracker:
as: BitTorrent অনুসৰণকাৰী বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down CIM server:
as: CIM সেৱক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down DAAP server:
as: DAAP সেৱক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down HPI SNMP sub-agent daemon:
as: HPI SNMP sub-agent ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down NFS daemon:
as: NFS ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down NFS mountd:
as: NFS mountd বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down NFS quotas:
as: NFS quota বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down NFS services:
as: NFS সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down NIS service:
as: NIS সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down RPC svcgssd:
as: RPC svcgssd বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down SQLgrey:
as: SQLgrey বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down ZABBIX agent:
as: ZABBIX এজেন্ট বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down ZABBIX proxy:
as: ZABBIX প্ৰক্সি বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down ZABBIX server:
as: ZABBIX সাৰ্ভাৰ:

en: Shutting down amavisd-snmp-subagent:
as: amavisd-snmp-subagent বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down argus:
as: argus বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down auto nice daemon:
as: auto nice ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down console mouse services:
as: কন্সোল মাউছ সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down ctdbd service:
as: ctdbd সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down cyphesis:
as: cyphesis বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down dund:
as: dund বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down exim:
as: exim বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down greylistd:
as: greylistd বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down icecast streaming daemon:
as: icecast স্ট্ৰিমিং ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down interface $i:
as: সংযোগ মাধ্যম $i বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down kernel logger:
as: কাৰ্ণেল লগাৰ বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down ladvd:
as: ladvd বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down loopback interface:
as: লুপব্যাক সংযোগমাধ্যম বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down network plug daemon:
as: নে'টৱৰ্ক প্লাগ ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down openvpn:
as: openvpn বন্ধ কৰা হ'ব:

en: Shutting down pand:
as: pand বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down pkcsslotd:
as: pkcsslotd বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down postfix:
as: postfix বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down process accounting:
as: প্ৰসেস অ্যাকাউন্টিং সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down restorecond:
as: restorecond বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down rfcomm:
as: rfcomm বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down router discovery services:
as: ৰাউটাৰ অনুসন্ধান সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down sm-client:
as: sm client বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down system logger:
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ দিনপঞ্জিয়ক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down telescope daemon:
as: telescope ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down up-imapproxy daemon:
as: up-imapproxy বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Shutting down upsdrvctl:
as: upsdrvctl বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Something bad happened, manual intervention required, maybe restart?
as: একটি সমস্যা দেখা দিয়েছে ও ব্যৱহাৰকাৰীৰ হস্তক্ষেপ প্ৰয়োজন, সম্ভবত পুনৰায় আৰম্ভ কৰা উচিত কি?

en: Staring new master $prog:
as: নতুন master $prog আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Start freshclam
as: freshclam আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
as: সেৱা $1আৰম্ভ কৰা হ'ব কি (Y)হ্যাঁ/(N)না/(C)অগ্ৰসৰ? [Y]

en: Starting $BASENAME:
as: $BASENAME আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $DCBD:
as: $DCBD আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $ID:
as: $ID আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $KIND services:
as: $KIND সেৱা আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $NAME:
as: $NAME আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $PRIVOXY_PRG:
as: $PRIVOXY_PRG আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $PROG:
as: $PROG আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $PROG:
as: $PROG আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $SERVICE daemon:
as: $SERVICE ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $SERVICE:
as: $SERVICE আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $desc ($prog):
as: $desc আৰম্ভ কৰা হৈছে ($prog):

en: Starting $display_name:
as: $display_name আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $master_prog:
as: $master_prog আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $name:
as: $name আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $prog
as: $prog আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Starting $prog daemon:
as: $prog ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $prog for $ez_name:
as: $ez_name ৰ বাবে $prog আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $prog for $file:
as: $file-ৰ জন্য $prog আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $prog for $site:
as: $site ৰ বাবে $prog আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $prog instance
as: $prog চানেকি আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Starting $prog2:
as: $prog2 আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $prog:
as: $prog আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $prog: $conf, $INTERFACES, $DRIVERS
as: $prog আৰম্ভ কৰা হৈছে: $conf, $INTERFACES, $DRIVERS

en: Starting $progbase:
as: $progbase আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $progname:
as: $progname আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting $type $name:
as: $type $name আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting ${NAME} service:
as: ${NAME} সেৱা আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting ${desc} (${prog}):
as: ${desc} (${prog}) আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting ${ifprog}:
as: ${ifprog} আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting ${prog_base}:
as: ${prog_base} আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting ${prog}:
as: ${prog} আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Audio Entropy daemon...
as: Audio Entropy ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে...

en: Starting Avahi DNS daemon...
as: Avahi DNS ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে...

en: Starting Avahi daemon...
as: Avahi ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে...

en: Starting Bandwidthd network traffic monitor:
as: Bandwidthd নে'টৱৰ্ক যাতায়ত মণিটৰ আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting BitTorrent seed client:
as: BitTorrent seed গ্ৰাহক আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting BitTorrent tracker:
as: BitTorrent অনুসৰণকাৰী আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting CGroup Rules Engine Daemon...
as: CGroup Rules Engine ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে...

en: Starting CallWeaver:
as: CallWeaver আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Condor daemons:
as: Condor ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Corosync Cluster Engine ($prog):
as: Corosync Cluster Engine ($prog) আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Crossfire game server:
as: Crossfire গেম সেৱক আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting DAAP server:
as: DAAP সেৱক আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Frozen Bubble server(s):
as: Frozen Bubble সেৱক আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting GNU Krell Monitors server ($prog):
as: GNU Krell Monitors সেৱক আৰম্ভ কৰা হৈছে ($prog):

en: Starting GNU cfengine environmental history daemon:
as: GNU cfengine এনভায়ৰনমেন্টাল হিস্ট্ৰি ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Gadget daemon:
as: Gadget ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Gnokii SMS daemon ($prog):
as: Gnokii SMS ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে ($prog):

en: Starting HAL daemon:
as: HAL ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting ICQ transport:
as: ICQ পৰিবহন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting INND system:
as: INND ব্যৱস্থাপ্ৰণালী আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Mldonkey (mlnet):
as: Mldonkey (mlnet) আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting MogileFS tracker daemon:
as: MogileFS ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting NFS daemon:
as: NFS ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting NFS mountd:
as: NFS mountd আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting NFS quotas:
as: NFS quota আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting NFS services:
as: NFS সেৱা আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting NFS statd:
as: NFS statd আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting NIS service:
as: NIS সেৱা আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting NetworkManager daemon:
as: NetworkManager ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Open Hardware Manager:
as: Open Hardware Manager আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting OpenAIS ($prog):
as: OpenAIS আৰম্ভ কৰা হৈছে ($prog):

en: Starting OpenSCADA daemon:
as: OpenSCADA ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting PC/SC smart card daemon ($prog):
as: PC/SC স্মাৰ্ট কাৰ্ড ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে ($prog):

en: Starting Perlbal:
as: Perlbal আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Pound:
as: Pound আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Qpid AMQP daemon:
as: Qpid AMQP ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting RADIUS server:
as: RADIUS সেৱক আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting RPC gssd:
as: RPC gssd আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting RPC idmapd:
as: RPC idmapd আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting RPC svcgssd:
as: RPC svcgssd আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting SCSI target daemon:
as: SCSI লক্ষ্য ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting SQLgrey:
as: SQLgrey আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Shorewall:
as: Shorewall আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting UPS driver controller:
as: UPS চালক নিয়ন্ত্ৰক আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting UPS monitor (master):
as: UPS নিৰীক্ষণ ব্যৱস্থা (মাস্টাৰ) আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting UPS monitor (slave):
as: UPS পৰিচালক (স্লেভ) আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Video Disk Recorder ($prog):
as: ভিডিঅ' ডিস্ক ৰেকৰ্ডাৰ আৰম্ভ কৰা হৈছে ($prog):

en: Starting Wesnoth game server:
as: Wesnoth গেম সেৱক আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting Xpilot game server:
as: Xpilot গেম সেৱক আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting YP map server:
as: YP map সেৱক আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting YP passwd service:
as: YP passwd সেৱা আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting YP server services:
as: YP সেৱক সেৱা আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting ZABBIX agent:
as: ZABBIX এজেন্ট আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting ZABBIX proxy:
as: ZABBIX প্ৰক্সি আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting ZABBIX server:
as: ZABBIX সাৰ্ভাৰ আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting abrt daemon:
as: abrt ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting acpi daemon:
as: acpi ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting all MaraDNS processes:
as: সকলো MaraDNS প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting all MaraDNS-Zoneserver processes:
as: সকলো MaraDNS-Zoneserver প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting amavisd-snmp-subagent:
as: amavisd-snmp-subagent আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting argus:
as: argus আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting arptables_jf
as: arptables_jf আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting asterisk:
as: asterisk আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting auto nice daemon:
as: auto nice ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting capi4linux:
as: capi4linux আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting certmaster daemon:
as: certmaster ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting cobbler daemon:
as: cobbler ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting console mouse services:
as: মাউছ সেৱাৰ অংশ বিশেষ আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting ctdbd service:
as: ctdbd সেৱা আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting cyphesis:
as: cyphesis আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting denyhosts:
as: denyhosts আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting distributed compiler daemon:
as: distributed compiler ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting distributed compiler scheduler:
as: distributed compiler scheduler আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting dund:
as: dund আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting ejabberd:
as: ejabberd আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting exim:
as: exim আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting fail2ban:
as: fail2ban আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting func daemon:
as: func ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting greylistd:
as: greylistd আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting hard disk temperature monitor daemon ($prog):
as: হাৰ্ড ডিস্কেৰ তাপমাত্ৰা নিৰীক্ষণৰ ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে ($prog):

en: Starting icecast streaming daemon:
as: icecast স্ট্ৰিমিং ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting incrond:
as: incrond আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting infrared remote control daemon ($prog):
as: ইনফ্ৰাৰেড ৰিমোট কনট্ৰোল ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে ($prog):

en: Starting infrared remote control mouse daemon ($prog2):
as: ইনফ্ৰাৰেড ৰিমোট কন্ট্ৰোল মাউছ ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে ($prog2):

en: Starting ipmi_poweroff driver:
as: ipmi_poweroff চালক আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting ipmi_watchdog driver:
as: ipmi_watchdog চালক আৰম্ভ কৰা হ'ব:

en: Starting kernel logger:
as: কাৰ্ণেল লগাৰ আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting ladvd:
as: ladvd আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting liquidwar game server:
as: liquidwar গেম সেৱক আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting monotone server:
as: monotone সেৱক আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting named:
as: named আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting network plug daemon:
as: নে'টৱৰ্ক প্লাগ ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting nsd:
as: nsd আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting openvpn:
as: openvpn আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting pand:
as: pand আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting pdns-recursor:
as: pdns recursor আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting pkcsslotd:
as: pkcsslotd আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting pmud daemon:
as: pmud ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting postfix:
as: postfix আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting preload daemon:
as: preload ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting process accounting:
as: প্ৰক্ৰিয়াৰ দিনপঞ্জিকৰণ আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting puppet:
as: puppet আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting puppetmaster:
as: puppetmaster আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting restorecond:
as: restorecond ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting rfcomm:
as: rfcomm আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting router discovery:
as: ৰাউটাৰ অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting rstat services:
as: rstat সেৱা চলি আছে:

en: Starting rusers services:
as: rusers সেৱা আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting rwho services:
as: rwho সেৱা আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting sge_shadowd:
as: sge_shadowd আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting sm-client:
as: sm client আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting smokeping:
as: smokeping আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting snake-server:
as: snake-server আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting supervisord:
as: supervisord আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting syslog-ng:
as: syslog-ng আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting system logger:
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী লগাৰ আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting system message bus:
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সম্বাদ বাস আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting telescope daemon:
as: telescope ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting unbound:
as: unbound আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting up $prog:
as: $prog আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting up APM daemon:
as: APM ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting up CIM server:
as: CIM সেৱক আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting up HPI SNMP sub-agent daemon:
as: HPI SNMP sub-agent ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting up-imapproxy daemon:
as: up-imapproxy ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting uuidd:
as: uuidd আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting vbi proxy daemon:
as: vbi proxy ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting xen blktapctrl daemon:
as: xen blktapctrl ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting xenconsoled daemon:
as: xenconsoled ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting xend daemon:
as: xend ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting xenner daemons
as: xenner ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting xenstored daemon:
as: xenstored ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Starting yum-updatesd:
as: yum updatesd আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Stoping Gadget daemon:
as: Gadget ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stoping xen blktapctrl daemon:
as: xen blktapctrl ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $PRIVOXY_PRG:
as: $PRIVOXY_PRG বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $PROG:
as: $PROG বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $PROG:
as: $PROG বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $SERVICE daemon:
as: $SERVICE ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $SERVICE:
as: $SERVICE বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $desc ($prog):
as: $desc বন্ধ কৰা হৈছে ($prog):

en: Stopping $display_name:
as: $display_name বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $master_prog:
as: $master_prog বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $name:
as: $name বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $prog
as: $prog বন্ধ কৰা হৈছে

en: Stopping $prog daemon:
as: $prog ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $prog for $file:
as: $file-ৰ জন্য $prog বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $prog2:
as: $prog2 বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $prog:
as: $prog বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $progname:
as: $progname বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping $type $name:
as: $type $name বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping ${NAME} service:
as: ${NAME} সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping ${ifprog}:
as: ${ifprog} বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping CGroup Rules Engine Daemon...
as: CGroup Rules Engine ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে...

en: Stopping CallWeaver:
as: CallWeaver বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping Condor daemons:
as: Condor ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping Corosync Cluster Engine ($prog):
as: Corosync Cluster Engine ($prog) বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping Crossfire game server:
as: Crossfire গেম সেৱক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping Frozen Bubble server(s):
as: Frozen Bubble সেৱক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping GNU Krell Monitors server ($prog):
as: GNU Krell Monitors সেৱক ($prog) বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping GNU cfengine environmental history daemon:
as: GNU cfengine এনভায়ৰনমেন্টাল হিস্ট্ৰি ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping Gnokii SMS daemon ($prog):
as: Gnokii SMS ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে ($prog):

en: Stopping HAL daemon:
as: HAL ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping INN actived service:
as: INN ৰ সক্ৰিয় সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping INND service (PID not found, the hard way):
as: INND পৰিসেবা বন্ধ কৰা হৈছে (PID পাওয়া যায়নি, জটিল পদ্ধতি প্ৰয়োগ কৰা হৈছে):

en: Stopping INND service (gently):
as: INND সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে (কোমলভাবে):

en: Stopping INND service (the hard way):
as: INND সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে (জটিল পদ্ধতিৰে):

en: Stopping INNFeed service:
as: INNFeed সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping INNWatch service:
as: INNWatch সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping MaraDNS-Zoneserver:
as: MaraDNS-Zoneserver বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping MaraDNS:
as: MaraDNS বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping Mldonkey (mlnet):
as: Mldonkey (mlnet) বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping MogileFS tracker daemon:
as: MogileFS tracker ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Stopping NFS locking:
as: NFS লকিং বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping NFS statd:
as: NFS statd বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping NetworkManager daemon:
as: NetworkManager ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping Open Hardware Manager:
as: Open Hardware Manager বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping OpenAIS ($prog):
as: OpenAIS ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে ($prog):

en: Stopping OpenCT smart card terminals:
as: OpenCT স্মাৰ্ট কাৰ্ড টাৰ্মিনাল বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping OpenSCADA daemon:
as: OpenSCADA ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping PC/SC smart card daemon ($prog):
as: PC/SC স্মাৰ্ট কাৰ্ড ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে ($prog):

en: Stopping Perlbal:
as: Perlbal বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping Pound:
as: Pound বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping Qpid AMQP daemon:
as: Qpid AMQP ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping RADIUS server:
as: RADIUS সেৱক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping RPC gssd:
as: RPC gssd বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping RPC idmapd:
as: RPC idmapd বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping SCSI target daemon:
as: SCSI লক্ষ্য ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping Shorewall:
as: Shorewall বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping UPS monitor:
as: UPS নিৰীক্ষণ ব্যৱস্থা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping Video Disk Recorder ($prog):
as: ভিডিঅ' ডিস্ক ৰেকৰ্ডাৰ ($prog) বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping Wesnoth game server:
as: Wesnoth গেম সেৱক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping Xpilot game server:
as: Xpilot ক্ৰীড়া সেৱক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping YP map server:
as: YP map সেৱক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping YP passwd service:
as: YP passwd সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping YP server services:
as: YP সেৱক সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping abrt daemon:
as: abrt ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Stopping acpi daemon:
as: acpi ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Stopping all ${MODULE_NAME} drivers:
as: সমস্ত ${MODULE_NAME} চালক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping all running guests
as: সকলো চলমান অতিথি বন্ধ কৰা হৈছে

en: Stopping asterisk:
as: asterisk বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping capi4linux:
as: capi4linux বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping certmaster daemon:
as: certmaster ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping cobbler daemon:
as: cobbler ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping denyhosts:
as: denyhosts বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping disk encryption for $dst
as: $dst ৰ কাৰণে ডিষ্ক এন্‌ক্ৰিপছন বন্ধ কৰা হৈছে

en: Stopping distributed compiler daemon:
as: distributed compiler ডেমন আৰম্ভ কৰা হৈছে:

en: Stopping distributed compiler scheduler:
as: distributed compiler scheduler সেৱক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping fail2ban:
as: fail2ban বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping func daemon:
as: func ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping hard disk temperature monitor daemon ($prog):
as: হাৰ্ড ডিস্কেৰ তাপমাত্ৰা নিৰীক্ষণৰ ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে ($prog):

en: Stopping ibmasm:
as: ibmasm বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping incrond:
as: incrond বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping infrared remote control daemon ($prog):
as: ইনফ্ৰাৰেড ৰিমোট কন্ট্ৰোল ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে ($prog):

en: Stopping infrared remote control mouse daemon ($prog2):
as: ইনফ্ৰাৰেড ৰিমোট কনট্ৰোল মাউছ ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে ($prog2):

en: Stopping ipmi_poweroff driver:
as: ipmi_poweroff চালক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping ipmi_watchdog driver:
as: ipmi_watchdog চালক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping liquidwar game server:
as: liquidwar ক্ৰীড়া সেৱক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping monotone server:
as: monotone সেৱক বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping named:
as: named বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping nsd:
as: nsd বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping pdns-recursor:
as: pdns recursor বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping preload daemon:
as: preload ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping puppet:
as: puppet বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping puppetmaster:
as: puppetmaster বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping rstat services:
as: rstat সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping rusers services:
as: rusers সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping rwho services:
as: rwho সেৱা বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping smokeping:
as: smokeping বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping supervisord:
as: supervisord বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping syslog-ng:
as: syslog-ng বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping system message bus:
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সম্বাদ বাস বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping unbound:
as: unbound বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping uuidd:
as: uuidd বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping vbi proxy daemon:
as: vbi proxy ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping xenconsoled daemon:
as: xenconsoled ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping xend daemon:
as: xend ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping xenner daemons
as: xenner ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping xenstored daemon:
as: xenstored ডেমন বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stopping yum-updatesd:
as: yum updatesd বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Stray lockfile present; removing it.
as: Stray lockfile উপস্থিত; আঁতৰুৱা হৈছে ।

en: Syncing hardware clock to system time
as: হাৰ্ডওয়্যাৰেৰ ঘড়ি ব্যৱস্থাপ্ৰণালীেৰ সময়েৰ সৈতে সুসংগত কৰা হৈছে

en: Table: $table
as: টেবিল: $table

en: Tap support not available: tunctl not found
as: Tap সমৰ্থন উপলব্ধ নয়: tunctl পাওয়া যায়নি

en: Targets still in use. Cannot shutdown service.
as: লক্ষ্য এতিয়াও ব্যৱহৃত । সেৱা বন্ধ কৰিব নোৱাৰি ।

en: Telling INIT to go to single user mode.
as: INIT ক এজনমাত্ৰ ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ ধৰণলৈ পৰিবৰ্ত্তন কৰিবলৈ কোৱা হৈছে ।

en: To lose old key remove file
as: পুৰনি চাবি হেৰুৱাবলৈ নথিপত্ৰ আঁতৰাওক

en: Tunnel device '$device' bringing up didn't work
as: টানেল যন্ত্ৰ '$device' আৰম্ভ কৰা সম্ভব হোৱা নাই

en: Tunnel device '$device' creation didn't work
as: টানেল যন্ত্ৰ '$device' কাজ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই

en: Tunnel device 'sit0' enabling didn't work
as: টানেল যন্ত্ৰ 'sit0' সক্ৰিয় কৰা যায়নি

en: Turning off allow_ypbind SELinux boolean
as: allow_ypbind SELinux বুলিয়ান বন্ধ কৰা হৈছে

en: Turning off quotas:
as: quota ৰ প্ৰয়োগ বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Turning off swap:
as: swap বন্ধ কৰা হৈছে:

en: Turning on allow_ypbind SELinux boolean
as: allow_ypbind SELinux বুলিয়ান আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Unconfigured: $prog, /etc/gkrellmd.conf not found
as: অবিন্যাসিত: $prog, /etc/gkrellmd.conf পোৱা নায়ায়

en: Unconfigured: $prog, see /etc/sysconfig/hddtemp:
as: অবিন্যাসিত: $prog, /etc/sysconfig/hddtemp চাওক:

en: Unknown error
as: অজ্ঞাত ভুল

en: Unloading ISDN modules
as: ISDN অংশ নমোৱা হৈছে

en: Unmounting $mountpoint:
as: $mountpoint নমোৱা হৈছে:

en: Unmounting CIFS filesystems:
as: CIFS নথিপত্ৰপ্ৰণালী নমোৱা হৈছে:

en: Unmounting NCP filesystems:
as: NCP নথিপত্ৰপ্ৰণালী নমোৱা হৈছে:

en: Unmounting file systems
as: নথিপত্ৰপ্ৰণালী নমোৱা হৈছে

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
as: লুপব্যাক নথিপত্ৰপ্ৰণালী নমোৱা হৈছে (retry):

en: Unmounting loopback filesystems:
as: লুপব্যাক নথিপত্ৰপ্ৰণালী নমোৱা হৈছে:

en: Unmounting pipe file systems (retry):
as: pipe নথিপত্ৰপ্ৰণালী নমোৱা হৈছে (পুনঃ চেষ্টা কৰক):

en: Unmounting pipe file systems:
as: পাইপ নথিপত্ৰপ্ৰণালী নমোৱা হৈছে:

en: Unregistering binary handler for Windows applications:
as: Windows অনুপ্ৰয়োগৰ বাইনাৰি হেন্ডলাৰৰ পঞ্জিকৰণ বাতিল কৰা হৈছে:

en: Unregistering binary handler for qemu applications
as: qemu অনুপ্ৰয়োগৰ বাইনেৰি পৰিচালকৰ নিবন্ধন বাতিল কৰা হৈছে

en: Unsupported mechanism '$mechanism' for sending trigger to radvd
as: radvd লৈ ট্ৰিগাৰ প্ৰেৰণৰ ধৰণ '$mechanism' পদ্ধতি সমৰ্থিত নহয়

en: Unsupported reason '$reason' for sending trigger to radvd
as: radvd এ ট্ৰিগাৰ প্ৰেৰণ কৰাৰ অসমৰ্থিত কাৰণ '$reason' দৰ্শানো হৈছে

en: Unsupported selection '$selection' specified (arg 2)
as: অসমৰ্থিত নিৰ্বাচন '$selection' উল্লেখিত হৈছে (arg 2)

en: Updating RPMS in group $group:
as: $group দলেৰ অন্তৰ্গত RPM উন্নয়ন কৰা হৈছে:

en: Usage $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি $0 {start|stop|restart|condrestart|save|status}

en: Usage: $0 (start|stop|restart|condrestart|status)
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 (start|stop|restart|condrestart|status)

en: Usage: $0 {condrestart|try-restart|start|stop|restart|reload|force-reload|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {condrestart|try-restart|start|stop|restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|forcestart|stop|status|restart|orcerestart|reload|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|forcestart|stop|status|restart|orcerestart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|reload|try-restart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|force reload|reload|try restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|force-reload|restart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|configtest|status|force-reload|upgrade|restart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|reload|configtest|status|force-reload|upgrade|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|force-reload|report|restart|try-restart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|reload|force-reload|report|restart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|reload|restart|dump|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|reload|restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|rehash|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|rehash|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|status|force-reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|condrestart|try-restart|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status|condstop}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstop|condrestart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|condstop|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|reload|abort|flush|check|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|checkconfig}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|checkconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart|try-restart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart|try-restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|configtest}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|configtest}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|try-restart|reload|force-reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|status|condrestart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|cron|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|status|cron|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|condrestart|reload|force-reload|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|try restart|condrestart|reload|force reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|force-reload|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|try-restart|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|try-restart|reload|force-reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart|try-restart|status|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|restart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|softstop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|softstop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart|probe}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload|initdb}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|condstop|reload|force reload|initdb}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate|resume}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate|resume}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|rotate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|stats|notify|reload|rebuild|running|update}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try restart

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|cyclelogs|online|offline|command}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|cyclelogs|online|offline|command}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|force-reload|reload|condrestart|try-restart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|force-reload|reload|condrestart|try-restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|force-reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|pause|continue|reload|force-reload|condrestart|condstop}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|pause|continue|reload|force-reload|condrestart|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart|condstop}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart|condstop}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|propagate}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|propagate}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|genconfig}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|genconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|once|genconfig}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart|once|genconfig}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|reload|force reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|try-restart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|try-restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|reload|force reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|force-reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|try restart|force reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|try-restart|reload|force-reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart|try restart|reload|force reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|try-restart|restart|force-reload|reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status|try-restart|restart|force-reload|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|status}

en: Usage: $0 {start|stop|switch|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop|switch|status|restart|condrestart|condstop|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start|stop}

en: Usage: $0 {start}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 {start}

en: Usage: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status|quickstart|quickstop}

en: Usage: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}

en: Usage: $PROG {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $PROG {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|force-reload|condrestart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|restart|force-reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status|help}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|compile|cleanup} [option]
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|restart|status|compile|cleanup} [option]

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|restart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|restart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|reload|restart|condrestart|force-reload|try-restart} [<configfile.{yml|conf}>]
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|status|reload|restart|condrestart|force-reload|try-restart} [<configfile.{yml|conf}>]

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $prog {start|stop|status|restart|try-restart}

en: Usage: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $progname {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $service {start|stop|restart|list|status|clean}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $service {start|stop|restart|list|status|clean}

en: Usage: ${IP6TABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: ${IP6TABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: ${IPTABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: ${IPTABLES} {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: apmd {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: apmd {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: drbdlinksclean {start|stop|status|restart|force-reload}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: drbdlinksclean {start|stop|status|restart|force-reload}

en: Usage: ifup <device name>
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: ifup <device name>

en: Usage: killproc [-p pidfile] [ -d delay] {program} [-signal]
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: killproc [ p pidfile] [  d delay] {program} [ signal]

en: Usage: killproc {program} [signal]
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: killproc {program} [signal]

en: Usage: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart|condstop}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart|condstop}

en: Usage: pidfileofproc {program}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: pidfileofproc {program}

en: Usage: pidofproc [-p pidfile] {program}
as: ব্যৱহাৰ পদ্ধতি: pidofproc [ p pidfile] {program}

en: Usage: pure-ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: pure ftpd {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: status [-p pidfile] {program}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: status [ p pidfile] {program}

en: Usage: status {program}
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: status {program}

en: Usage: sys-unconfig
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: sys unconfig

en: Use "scandvb -o vdr" from the dvb-apps package to create one.
as: dvb apps প্যাকেজে উপস্থিত "scandvb  o vdr" ব্যৱহাৰ কৰক অথবা একটি নতুন নিৰ্মাণ কৰক।

en: Users cannot control this device.
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰা এই যন্ত্ৰটি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ সক্ষম নন।

en: Using 6to4 and RADVD IPv6 forwarding usually should be enabled, but it isn't
as: 6to4 আৰু RADVD IPv6 অনুবৰ্তন প্ৰক্ৰিয়াৰ ব্যৱহাৰ সাধাৰণতে সক্ৰিয় ৰখা উচিত, কিন্তু এতিয়া সেই অৱস্থাত নাই

en: VNC server
as: VNC সেৱক

en: WARNING
as: সতৰ্কবাণী

en: WARNING: vconfig not able to disable REORDER_HDR on ${DEVICE}
as: সতৰ্কবাণী: vconfig, ${DEVICE} ৰ উপৰ REORDER_HDR নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই

en: Waiting for network...
as: নে'টৱৰ্কৰ বাবে প্ৰতীক্ষা কৰা হৈছে...

en: Waiting for reader attach/detach events...
as: ৰিডাৰ সংযুক্তিকৰণ/বিচ্ছিন্নকৰণ ঘটনাৰ প্ৰতীক্ষা কৰা হৈছে ...

en: Warning: $prog may not have exited, start/restart may fail
as: সকিয়নি: $prog য়ে প্ৰস্থান নকৰিবও পাৰে, আৰম্ভ/পুনৰাৰম্ভ বিফল হ'ব পাৰে

en: Warning: configured MTU '$IPV6TO4_MTU' for 6to4 exceeds maximum limit of '$tunnelmtu', ignored
as: সকিয়নী: 6to4 ৰ বাবে বিন্যাস কৰা MTU '$IPV6TO4_MTU' এ '$tunnelmtu' ৰ সৰ্বোচ্চ সীমা অতিক্ৰম কৰিছে, উপেক্ষা কৰা হ'ল

en: Warning: interface 'tun6to4' does not support 'IPV6_DEFAULTGW', ignored
as: সতৰ্কবাণী: 'tun6to4' ইন্টাৰফেসেৰ দ্বাৰা 'IPV6_DEFAULTGW' সমৰ্থিত হয় না, উপেক্ষা কৰা হৈছে

en: Warning: ipppd (kernel 2.4.x and below) doesn't support IPv6 using encapsulation 'syncppp'
as: সকিয়নী: ipppd (kernel 2.4.x আৰু তলৰ) এ 'syncppp' এনক্যাপসুলেশন থকা  IPv6 সমৰ্ন নকৰে

en: Warning: link doesn't support IPv6 using encapsulation 'rawip'
as: সতৰ্কবাণী: এই লিঙ্কেৰ দ্বাৰা 'rawip' এনক্যাপসুলেশন সমেত IPv6 সমৰ্থন কৰা হয় না

en: Wine binary format handlers are not registered.
as: Wine বাইনাৰি ফৰম্যাটেৰ হ্যান্ডলাৰ নিবন্ধিত নহয়।

en: Wine binary format handlers are registered.
as: Wine বাইনেৰি আকৃতিৰ পৰিচালক পঞ্জিকৃত হৈছে ।

en: You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
as: PostgreSQL ব্যৱহাৰেৰ পূৰ্বে ডাটা ফৰম্যাট আপগ্ৰেড কৰা আবশ্যক।

en: adsl-start does not exist or is not executable for ${DEVICE}
as: adsl-start উপস্থিত নাই বা ${DEVICE}ৰ বাবে কাৰ্যকৰী নহয়

en: amd shutdown
as: amd বন্ধ কৰা হৈছে

en: certs generation
as: certs নিৰ্মাণ

en: common address redundancy protocol daemon
as: সাধাৰণ ঠিকনাৰ প্ৰয়োজনাতিৰিক্ত ব্যৱস্থাৰ প্ৰোটোকলেৰ ডেমন

en: conf addition
as: conf সংযোজন

en: database check
as: তথ্যভঁৰাল পৰীক্ষা

en: database initialization
as: তথ্যভঁৰাল আৰম্ভ কৰা

en: dead but pid file exists
as: বন্ধ কৰা সত্ত্বেও pid নথিপত্ৰ বৰ্ত্তমানে উপস্থিত আছে

en: dead but subsys locked
as: সমাপ্ত কিন্তু subsys লক কৰা আছে

en: denyhosts cron service is disabled.
as: Denyhosts cron সেৱা নিষ্ক্ৰিয় ।

en: denyhosts cron service is enabled.
as: Denyhosts cron সেৱা সক্ৰিয় আছে ।

en: domain is '$NISDOMAIN'
as: ডোমেইন হ'ল '$NISDOMAIN'

en: domain not found
as: ডোমেইন পোৱা ন'গ'ল

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't agree
as: $FILE ত ভুল: IPADDR_START আৰু IPADDR_END ৰ অমিল

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
as: $FILE এ ভুল: IPADDR_START ৰ মান IPADDR_END থেকে বেশি

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
as: $FILE নথিপত্ৰত ভুল: $devseen ত ইতিমধ্যে $parent_device:$DEVNUM যন্ত্ৰ দেখা গৈছে

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
as: $FILE এ সমস্যা: $ipseen ত ipaddr $IPADDR পোৱা গৈছে

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
as: $FILE নথিপত্ৰত ভুল: যন্ত্ৰ বা ipaddr উল্লেখ কৰা হোৱা নাই

en: error in $FILE: invalid alias number
as: $FILE এ ভুল: অবৈধ অ্যালায়েস সংখ্যা

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
as: ifcfg ${parent_device} নথিপত্ৰে সমস্যা: নথিপত্ৰ

en: failed to clean cache $s.ko
as: কেছে পৰিষ্কাৰ কৰিবলৈ বিফল $s.ko

en: found CRASH file, srv not started
as: CRASH নথিপত্ৰ পোৱা গ'ল, srv আৰম্ভ কৰা হোৱা নাই

en: freshclam daemon NOT up and running (please check this)
as: freshclam ডেমন সক্ৰিয় নয় ও চলছে না (অনুগ্ৰহ কৰে এটি পৰীক্ষা কৰুন)

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
as: ${DEVICE} ৰ ifup ppp বন্ধ কৰা হ'ব

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
as: ${DEVNAME} ৰ বাবে ifup ppp থেকে প্ৰস্থান কৰা হৈছে

en: is stopped
as: বন্ধ অবস্থায় আছে

en: key generation
as: চাবিৰ নিৰ্মাণ

en: killing ctdbd
as: ctdbd ক মৰা হৈছে

en: ktune stettings are not applied.
as: ktune-ৰ বৈশিষ্ট্য প্ৰয়োগ কৰা হয়নি।

en: move passphrase file
as: গুপ্তশব্দৰ নথিপত্ৰ গমন কৰক

en: named: already running
as: named: বৰ্ত্তমানে চলি আছে

en: netconsole module loaded
as: netconsole অংশ তোলা হ'ল

en: netconsole module not loaded
as: netconsole অংশ তোলা হোৱা নাই

en: netconsole: can't resolve MAC address of $SYSLOGADDR
as: netconsole: $SYSLOGADDR ৰ MAC ঠিকনাৰ সিদ্ধান্ত ল'ব পৰা ন'গ'ল

en: no dictionaries installed
as: কোনো অভিধান সংস্থাপন কৰা হোৱা নাই

en: not reloading $httpd due to configuration syntax error
as: বিন্যাসৰ শব্দবিন্যাসৰ ভুলৰ কাৰণে $httpd পুনঃ তুলি লোৱা হোৱা নাই

en: not reloading due to configuration syntax error
as: বিন্যাসত শব্দবিন্যাসৰ সমস্যাৰ কাৰণে পুনঃ তুলি লোৱা হোৱা নাই

en: packet import
as: সৰঞ্জামৰ আমদানি

en: parse error
as: বিশ্লেষণ কৰোঁতে সমস্যা

en: pppd does not exist or is not executable
as: pppd বৰ্ত্তমানে উপস্থিত নাই অথবা চালানো সম্ভব নহয়

en: pppd does not exist or is not executable for ${DEVICE}
as: pppd বৰ্ত্তমানে উপস্থিত নাই অথবা ${DEVICE} যন্ত্ৰেৰ বাবে চালানো সম্ভব নহয়

en: pppd started for ${DEVNAME} on ${MODEMPORT} at ${LINESPEED}
as: ${MODEMPORT} ত থকা ${DEVNAME} ৰ বাবে ${LINESPEED} গতিত pppd আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: program is dead and /var/lock lock file exists
as: অনুপ্ৰয়োগ বন্ধ আৰু /var/lock নামক লক নথিপত্ৰ উপস্থিত আছে

en: program is dead and /var/run pid file exists
as: অনুপ্ৰয়োগ বন্ধ আৰু pid নথিপত্ৰ /var/run উপস্থিত আছে

en: program is not running
as: অনুপ্ৰয়োগ নাই চলা

en: program or service status is unknown
as: অনুপ্ৰয়োগ বা সেৱাৰ অৱস্থা অজ্ঞাত

en: qemu binary format handlers are not registered.
as: qemu বাইনাৰি ফৰম্যাটেৰ হ্যান্ডলাৰ নিবন্ধিত নহয়।

en: qemu binary format handlers are registered.
as: qemu বাইনাৰি ফৰম্যাট হ্যান্ডলাৰ নিবন্ধিত হৈছে।

en: radvd control enabled, but config is not complete
as: radvd নিয়ন্ত্ৰণ ব্যৱস্থা সক্ৰিয় কৰা আছে, কিন্তু config সম্পূৰ্ণ নহয়

en: radvd not (properly) installed, triggering failed
as: radvd (সঠিকভাবে) ইনস্টল কৰা হোৱা নাই, ট্ৰিগাৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: reloading sm-client:
as: sm client পুনঃ তুলি লোৱা হৈছে:

en: restarting $prog...
as: $prog পুনৰাৰম্ভ কৰা হৈছে...

en: stale lock files may be present in $directory
as: $directory'ত পুৰোনো লক নথিপত্ৰ উপস্থিত থাকাৰ সম্ভাবনা আছে

en: status $rc of $prog
as: $rc ৰ অৱস্থা $prog ৰ

en: to
as: -লৈ

en: usage: $0 <net-device>
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: $0 <net device>

en: usage: ifdown <device name>
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: ifdown <device name>

en: usage: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: ifup aliases <net device> [<parent config>]

en: usage: ifup-routes <net-device> [<nickname>]
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: ifup routes <net device> [<nickname>]

en: vncserver shutdown
as: vncserver বন্ধ কৰা হৈছে
